Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
kramarov _ 08.11.2015 18:23
IP: 178.93.148.---
Шабунину! Еще надо пристальней присмотреться к тем двум новым кандидатам, которых Порошенко согласился включить в "четверку Шокина". Наверняка их выбрали не случайно.

А вообще-то пора уже группе молодых и заслуживающих доверие политиков (кроме Шабунина, еще Егор Соболев, Семен Семенченко и, возможно, Игорь Луценко) активизировать свои действия и, в частности, обратиться к народу...
sidor _ 08.11.2015 18:20
IP: 77.52.26.---
не вскрыто участие в этом процессе Тимошенко.
Пы.Сы. фейс у автора – ну чиста Павлик Морозов.
-Vesna- _ 08.11.2015 18:19
IP: 93.72.141.---
Так в нас президент не тільки барига... а ще й шахрай.
Шахраєнко.

А які диявольські тонкощі... чисто азійський підхід. Натуральна московщина.
-Vesna- _ 08.11.2015 18:13
IP: 93.72.141.---
"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", – сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW. (с)

Conflict Zone... як символічно.
Микола Злочевський _ 08.11.2015 18:02
IP: 46.185.103.---
руслан49:
Шабунін – "призначити до неї представників, яким довіряє громадськість..."

Коли Шабуні говорить "громадськість", то треба розуміти, що це величезна орава грантососів, яким платять гроші іноземні держави. Якщо грантососи почнуть управляти Україною, вона перетвориться на колонію.
Пане Руслан, Ви якась тупувата людина. Майже, як Антивірус...
mihaylenco _ 08.11.2015 18:02
IP: 37.55.122.---
руслан49
Коли Шабуні говорить "громадськість", то треба розуміти, що це величезна орава грантососів, яким платять гроші іноземні держави. Якщо грантососи почнуть управляти Україною, вона перетвориться на колонію.

Вибір в нас невеликий. Або грантососи Заходу. Або кровососи українських скоробагатьків.

Сьогодні маємо українських кровососів. Бєспрєдєльщіків. Котрі не залишають людям навіть надії на фізичне виживання.
руслан49 _ 08.11.2015 17:47
IP: 95.134.169.---
Шабунін – "призначити до неї представників, яким довіряє громадськість..."

Коли Шабуні говорить "громадськість", то треба розуміти, що це величезна орава грантососів, яким платять гроші іноземні держави. Якщо грантососи почнуть управляти Україною, вона перетвориться на колонію.
mihaylenco _ 08.11.2015 17:40
IP: 37.55.122.---
Анна Майская
Хочется верить,что Президенту дают недостоверную информацию,из-за которой он теряет поддержку и тех.кто за него голосовал.

Царь он добрий. Ето бояре плохіє.
mihaylenco _ 08.11.2015 17:38
IP: 37.55.122.---
А хто там у четвірці від президента?
Alexander Vasilevsky _ 08.11.2015 17:33
IP: 93.74.232.---
Борітеся – поборете!
Анна Майская _ 08.11.2015 17:21
IP: 130.0.58.---
Хочется верить,что Президенту дают недостоверную информацию,из-за которой он теряет поддержку и тех.кто за него голосовал. Иначе его ждет судьба Ющенко и это в лучшем случае. Уже нет надежды,что он станет достойным лидером нации.и войдет в историю Украины,оставя след, как истинный реформатор. А жаль.
Юрий Вологжанинов _ 08.11.2015 17:19
IP: 93.72.20.---
Кот Петька плут, теперя вся Европа скажет.

Юрий Вологжанинов
Андрей Кононенко _ 08.11.2015 17:14
IP: 188.163.73.---
Кто-то всё больше становится похожим на рыга.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter