Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
Oleksander Matvienko _ 08.11.2015 20:44
IP: 188.231.190.---
Наївні ці борці з корупцією, чи посади на те спонукають, щоб вірити в те, що ось оберем антикуропційного прокурора і корупція буде знищена. На кожного антикорупційного прокурора у нас сотня брильянтових засівачів. Та й у цих борців з корупцією "рило в пуху" – задекларованих 24 тис. грн. річного доходу на посаді в фірмі Гепеного тестя – це вирок всій недолугій блеф-компанії по борбі з корупцією. Ні хто ні з якою корупцією боротись не буде доки в країні є замовлення на корупцію.
Вова Патт _ 08.11.2015 20:44
IP: 104.197.193.---
Андрей Кононенко:
-Vesna-:
Вы в политику никогда не думали пойти?
Так она шла в политику.Гречку успела получить перед выборами,а вот с картошкой не прокатило, по экзитполу не хватило зараза.Теперь будет в суд подавать,что бы выявить где перебрали по лишним спискам.
-Vesna- _ 08.11.2015 20:42
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:
-Vesna-:
Артемий Николаев:
Как всегда все мимо.
Ни ума – ни интуиции.
Что мимо, Веснушка? Мерчендайзерам после Майдана подняли зарплату? Здесь по-прежнему толкутся Магомаев, втс-м, графо, и проч? Вы проводите вечера в окружении мужа и детей? Вы никогда не писали околесицу, упакованную в псевдонаучные термины?
Что мимо-то, Веснушка?
Абсолютно все.
Придумает что-то себе, харахорится...
До сих пор сидишь на шее у жены?

Или нашел хоть какую-то работу... несчастье.
-Vesna- _ 08.11.2015 20:40
IP: 93.72.141.---
Вова Патт:
-Vesna-:
Если Вы считаете,что мне будет обидно.
Категориями "обиды" живет русский мир, дурак.
Это у вас там все обиженные, и жителей Крыма и Донбасса типа в Украине постянно обижали.
Обидки они копят, разжигая ненависть и в себе и вокруг куда только могут дотянуться.

Донбассу привет.
У Путина в Сирии ничего не получается – потому война на Донбассе будет разрастаться.
Орки гребаные.
Микола Злочевський _ 08.11.2015 20:40
IP: 46.185.103.---
антивірус:
-Vesna-:
антивірус:
Вова Патт:
Бабуля в разнос пошла!!!
!
Ану брысь к своей Тимохе под подол.
ВОНА не моя...Тимоха – набуток всієї нації та Символ Майдану гідності...
Пане Антивірус, так ви дійсно під спідницею. що,правда в обтяжку, в Цилі...Не задохніться від тісноти...
taras_bg _ 08.11.2015 20:39
IP: 46.219.253.---
Ця конкурсна комісія і сам конкурс буде лакмусовим папірцем для Порошенка. Це, напевне, остання його можливість реабілітуватись перед своїми виборцями.
Андрей Кононенко _ 08.11.2015 20:38
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Вы в политику никогда не думали пойти?
Віталій Ознамець _ 08.11.2015 20:38
IP: 91.124.231.---
Віталій,ця публічність зробить незворотній шлях для цих"гробокопатєлів"і тут вони будуть всі закопані! Успіхів,тобі!
Микола Злочевський _ 08.11.2015 20:37
IP: 46.185.103.---
Артемий Николаев:
Микола Злочевський:
Так, Мыколо, теперь к вам. Вы что-то хотели сказать?
Уважаемый Артемизий. спасибо, что наконец обратили внимание...Но я в комменте сказал все, что хотел сказать. А вы то ссоритесь, то доказываете свою неординарность, хотя тут всем это и так известно.
антивірус _ 08.11.2015 20:36
IP: 178.93.177.---
-Vesna-:
антивірус:
Вова Патт:
Бабуля в разнос пошла!!!
!
Ану брысь к своей Тимохе под подол.
ВОНА не моя...Тимоха – набуток всієї нації та Символ Майдану гідності...
-Vesna- _ 08.11.2015 20:32
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:
-Vesna-:
Вот интересно – что хорошего лично вам принес Майдан? Ну ведь абсолютно же ничего. И даже наоборот. Мало того, что вы – простой мерчендайзер – не могли не ощутить резкое ухудшение своего материального положения вследствие бурного постмайданного "покращэння", так еще и теплая компашка, сложившаяся за долгие годы на БУПе, по странному стечению обстоятельств распалась сразу же после победы "Революции гнидности". И где вы будете теперь коротать одинокие летне-осенне-зимне-весенние вечера, виртуально пленяя доверчивых юзеров своими выдуманными женскими прелестями (до сих пор ржу, вспоминая, как вы мне когда-то написали: "Я не старая дева, я молодая и красивая!")? И перед кем вы будете теперь бить копытом "интеллекта", высекая такие перлы, как "имплементация релятивизма в сознание социума поможет минимизировать тенденции парадоксальных эмоций"?
Даже жалко вас немного.
Как всегда все мимо.
Ни ума – ни интуиции.
Вова Патт _ 08.11.2015 20:30
IP: 104.197.203.---
-Vesna-:
Если Вы считаете,что мне будет обидно быть бандеровцем,то выходит Вам обидно,что вас назвали бубулей,если Вы молодая и красивая,то вы не можете быть такой жестокой и кровожадной,это не совместимо,и получается в остатке, Вы молодая,но очень страшная с неустроенной жизнью,обиженная на весь мир и теперь у Вас появился повод на этом сайте выплеснуть всю свою негативную энергию на людей.
Этот вариант мне кажется,даже хуже чем быть старой брюзгой.
-Vesna- _ 08.11.2015 20:27
IP: 93.72.141.---
антивірус:
-Vesna-:
Вова Патт:
Бабуля в разнос пошла!!!
Ну если я бабуля – то ты бандеровец.
Бабуля, не ображай бандерівців!...Вова Плут – справжній путлєропіз...єц!
Ану брысь к своей Тимохе под подол.
-Vesna- _ 08.11.2015 20:25
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:
-Vesna-:
Артемий Николаев:
Веснушка, а вы к какой из указанных категорий относитесь? Судя по тому, что негодяйка вы хоть и большая, но все же меньшая, чем дура, вы, скорее всего, – либо громадська диячка, либо борчиха с коррупцией.
Тьху на тебя еще раз.
Вылезло из клоаки на ночь глядя.
Вали в свой Дурдом Народца Русского.
Повторяю еще раз: никуда с БУП уходить я пока не собираюсь. Мне нравится наблюдать за тем, в каком диком акуе находятся тупорылые майданеры, вроде вас: мол, как же так – банда рыгов свергнута, кругом сплошная гидность, а жизнь становится все хуже и хуже.
Это мы на тебе изучаем все мерзости устройства 'руssкой души".
антивірус _ 08.11.2015 20:24
IP: 178.93.177.---
-Vesna-:
Вова Патт:
Бабуля в разнос пошла!!!
Ну если я бабуля – то ты бандеровец.
Бабуля, не ображай бандерівців!...Вова Плут – справжній путлєропіз...єц!
Микола Злочевський _ 08.11.2015 20:19
IP: 46.185.103.---
Артемий Николаев:
-Vesna-:
вы, скорее всего, – либо громадська диячка, либо борчиха с коррупцией.
Уважаемый Артемизий, вы, все-таки, несбывшийся филолог...Из вас как-то исодволь вылезают эти черви-новотворы словесные...Интересно, сын тоже такой?
-Vesna- _ 08.11.2015 20:18
IP: 93.72.141.---
Вова Патт:
-Vesna-:
Бабуля в разнос пошла!!!
Ну если я бабуля – то ты бандеровец.
Вова Патт _ 08.11.2015 20:15
IP: 104.197.89.---
-Vesna-:
Бабуля в разнос пошла!!!
-Vesna- _ 08.11.2015 20:13
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:

Еще один борец с коррупцией. Три самые востребованные сейчас профессии в Украине – громадськи диячи, патриоты и борцы с коррупцией. Громадський диячизм, патриотизм и борьбизм с коррупцией в Украине просто зашкаливают. Кстати, если определение патриотизма уже давно существует (патриотизм – последнее прибежище негодяев), то определения громадського диячизма и борьбизма с коррупцией придуманы недавно, причем мною: громадський диячизм и борьбизм с коррупцией – последние пристанища дураков.
Не... ну не плюнуть в эту дрянь просто невозможно.
Тьху на тебя, дрянь кислощейная.
Веснушка, а вы к какой из указанных категорий относитесь? Судя по тому, что негодяйка вы хоть и большая, но все же меньшая, чем дура, вы, скорее всего, – либо громадська диячка, либо борчиха с коррупцией.
Тьху на тебя еще раз.
Вылезло из клоаки на ночь глядя.
Вали в свой Дурдом Народца Русского.
Там такое же мерзкое отродье кучкуется.
Микола Злочевський _ 08.11.2015 20:12
IP: 46.185.103.---
Yuri Yurieff:
Все уже сделано,
только вот, как говорит Саакашвили,
надо поднять зарплату чиновникам
(мысль свежая и интересная),
забрав ее, вероятно, у пенсионеров
(не у олигархов, же, в самом деле).
Будучи премьер-министром, Тимоха подняла в свое время министрам зарплату до 18000 грн. А потом и пошло-поехало...Надо обладать нормальной памятью и помнить хоть что-нибудь из жизнеописания Тимохи...
Александр Петросян _ 08.11.2015 20:09
IP: 5.1.12.---
Уникальные кадры падения русского самолета в Египте.Видео очевидцев. эти кадры не показывали по ТВ.

Для просмотра введите в браузере без пробелов

bit. ly/1QbGfQI
mihaylenco _ 08.11.2015 20:05
IP: 37.55.122.---
Чому лізуть до влади? На мою думку, основні причини три.

1. Психологічна. Є таке психічне відхилення, коли людина дуже хоче керувати. Вона готова керувати безкоштовно, аби лише бути над оточуючими. Вона готова на будь які власні жертви, аби лише за нею було право керувати.
2. Вигода. Людина сприймає владу, як дерело наживи. Як матеріальної, так і психологічної.
3. Слава. Бажання керувати й вигода в такому випадку далеко на другому плані. Головне – аби ввійти в історію. Готові на будь-які персональні жертви.

Найкраще, коли до влади приходять ті, хто бажає слави. Дуже шкода, що в нас нема таких, хто хоче стати українським Франкліном, чи хоч Бальцеровичем.

В Україні найвища влада повністю окупована другим типом.

Перший тип також шпоширений, але на найнижчому рівні – бригадири, рядові депутати місцевих рад, дрібні чиновники.
Александр Петросян _ 08.11.2015 20:03
IP: 5.1.12.---
Уникальные кадры падения русского самолета в Египте.Видео очевидцев. эти кадры не показывали по ТВ.

Для просмотра введите в браузере без пробелов

bit. ly/1QbGfQI
Yuri Yurieff _ 08.11.2015 20:03
IP: 46.200.230.---
Все уже сделано,
только вот, как говорит Саакашвили,
надо поднять зарплату чиновникам
(мысль свежая и интересная),
забрав ее, вероятно, у пенсионеров
(не у олигархов, же, в самом деле).
-Vesna- _ 08.11.2015 20:01
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:
Еще один борец с коррупцией. Три самые востребованные сейчас профессии в Украине – громадськи диячи, патриоты и борцы с коррупцией. Громадський диячизм, патриотизм и борьбизм с коррупцией в Украине просто зашкаливают. Кстати, если определение патриотизма уже давно существует (патриотизм – последнее прибежище негодяев), то определения громадського диячизма и борьбизма с коррупцией придуманы недавно, причем мною: громадський диячизм и борьбизм с коррупцией – последние пристанища дураков.
Не... ну не плюнуть в эту дрянь просто невозможно.
Тьху на тебя, дрянь кислощейная.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter