Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
Микола Злочевський _ 08.11.2015 20:00
IP: 46.185.103.---
Артемий Николаев:
Еще один борец с коррупцией. Три самые востребованные сейчас профессии в Украине – громадськи диячи, патриоты и борцы с коррупцией. Громадський диячизм, патриотизм и борьбизм с коррупцией в Украине просто зашкаливают. Кстати, если определение патриотизма уже давно существует (патриотизм – последнее прибежище негодяев), то определения громадського диячизма и борьбизма с коррупцией придуманы недавно, причем мною: громадський диячизм и борьбизм с коррупцией – последние пристанища дураков.
Кем эта херня придумана, типа диячизм и борьбизм?
wed _ 08.11.2015 19:39
IP: 104.197.208.---
(прод.)
І єдине, що йому бракує зараз – це конст. більшості в ВР...
Але якщо таки проведе особливий статус "ДНР-ЛНР", та потім простою більшістю змінюючи відп.закон, доведе до (здавалось би) абсурдних місцевих виборів в "Луган-донії", то (легалізувавши за певну ціну колабораціаністів) потім зможе спробувати навіть змінити баланс на свою користь в ВР, проводячи довибори до ВР...
хоч останні припушення звісно схожі на ворожіння на кавовій гущі:)
але його цілеспрямовані зусилля направлені тільки на 2 напрямки – самозбагачення та подальша концентрація влади.

І вже настільки має в одному місці думку Заходу, що дозволяє собі такі вибрики, як регулярне перебріхування американських та європейських політиків... хоч коли слід було обстоювати перед Заходом не шкурні інтереси, але України, він аж плазом стелився, так старався виконати.
усе бачу _ 08.11.2015 19:35
IP: 176.38.247.---
Вчасний закон про імпічмент запобігає передчасному розриву сраки кондитера.
Вова Патт _ 08.11.2015 19:30
IP: 104.197.193.---
mihaylenco:
Начни читать "Золотая ветвь" Джеймса Джорджа,до конца её не обязательно дочитывать,но в начале там раскрывается характер и причины людей стремящихся во власть.
sadam _ 08.11.2015 19:29
IP: 194.0.206.---
mihaylenco:
. А до влади лізуть з різних причин.

Где-то, может быть и "по разным причинам".
А, у нас, – по вполне определённым.
1. Пробиться, любой ценой к власти, т.е. к кормушке. В данном случае – пробиться используя Майдан.
2. Удержаться у этой кормушки как можно дольше, набивая карманы.
wed _ 08.11.2015 19:28
IP: 104.197.189.---
Нічого дивного... вже мабуть, як з 2 місяці зрозуміло, що Кондитер навіть не намагатиметься що-небудь міняти без крайньої потреби.
Він зацікавлений в консервації такої патової ситуації, як зараз – він та його довірені люди наживаються, з олігархами врешті порозумівся якось, з ОппоБлоком міцний союз – ніхто не покараний за злочини і дружно голосують "як треба", реформи не проводяться (ну може крім показухи на 80% з поліцією), Пуйло теж вже не загрожує Україні настільки явно, щоб Кондитеру довелося прикладати якісь зусилля, навіть мільярдами дофінансовує свої банки в Україні (очевидно, під особисті гарантії Кондитера) та створює тривожний фон в Україні поновленнями обстрілів, коли Кондитеру потрібний шумний фон для чергової комбінації з обдирання українців...
kren _ 08.11.2015 19:28
IP: 178.95.199.---
sidor:
Да уж...Павлік Моров зразок самозречення і самопожертви заради торжества-вєлікай пралєтарскай
ідєі-святості і нєпогрішності вищого керівництва на Росії.Він вже тоді, -на зарє маладой власті рабочіх і крєстян-зрозумів всю сутність-рускага міра-.Живий приклад...гм...ну тобто його приклад співробітниц
тва з -компєтєнтнимі товаріщямі-навічно з засів в серці кожного справжнього росіянця. Їх таких-зараз мільйони.
mihaylenco _ 08.11.2015 19:14
IP: 37.55.122.---
Basta13
Пора признаться, что обещаного сделать не могут и передать руль тому, кто способен работать на благо народа, а не только лишь на свой карман.

Дуже цікава фраза. Ви справді мислите такими категоріями? В мене ніяк не вкладується в голові, щоб мені захотілося "працювати на благо народу", або "щось зробити для людей". Я виріс в СССР. Маю совєцьке виховання, та освіту. Але мені ніколи не хотілося не те що працювати, а навіть один раз щось зробити "для народу, для людей". І я персонально не зустрічав жодної такої людини.

Звичайно, такі є. Наприклад, дядько бере, й копає криницю, аби людям було де взяти воду. Робить це безкоштовно. Але таке він робить лише там, де користується сам. Він не їздить по всьому району, і не копає безкоштовно криниці. Ті, хто копає, добряче на цьому зароб ляють.

Я до чого. Ніколи не вірте тим, хто лізе до влади, наголошуючи на тому, що він хоче працювати для народу, для людей. Вони брешуть. А до влади лізуть з різних причин.
Вова Патт _ 08.11.2015 19:13
IP: 146.148.73.---
Украинских военных, пришедших в Крым с арбузом и горилкой, выкупили матери.

ВСУ, несмотря на просьбы троих десантников, так и не пришли к ним на помощь
Десантники 79-й аэромобильной бригады ВСУ, которых в сентябре задержали российские пограничники в Крыму, вернулись домой. "В плену", говорят украинцы, с ними обращались хорошо.
- Отвезли нас в отель в Армянске и все время держали там. Условия нормальные были – кровати, телевизор, стол, кондиционер, – рассказал рассказал украинскому порталу depo.ua один из десантников Александр Юров.
Юров и его сослуживцы вернулись на Украину после того, как в Крым прибыли их матери и заплатили по 2 тысячи рублей штрафа за незаконное пересечение границы. На территорию Крыма они перешли, по их рассказам, для того, чтобы побрататься с российскими военными.
Вова Патт _ 08.11.2015 19:11
IP: 104.197.208.---
- Выпили накануне, утром встали, позавтракали и решили пойти побрататься, угостить российских пацанов, – рассказывали они во время допроса сотрудникам ФСБ. – Взяли арбуз, сала, горилки.
Ранее офицер пресс-службы Генштаба ВСУ Алексей Мазепа выдвигал версию о том, что украинские десантники пошли на озеро постирать белье, а российская армия их похитила. Между тем, по словам "плененных", командиры их воинской части на связь с ними так и не вышли и судьбой бойцов не интересовались.
Кроме того, российская сторона предлагала обменять украинцев на пленных ДНР, но Киев отказался.
Vojage DP _ 08.11.2015 19:09
IP: 46.185.19.---
Чего и следовало ожидать.
антивірус _ 08.11.2015 19:03
IP: 178.93.177.---
Basta13:
Пора признаться, что обещаного сделать не могут и передать руль тому, кто способен работать на благо народа, а не только лишь на свой карман.
Передать тем (Парламенту) или тому (Президенту)?... А ви знайли і знаєте тех і того достойний зараз бути коло руля?
mihaylenco _ 08.11.2015 19:01
IP: 37.55.122.---
Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", – сказав Порошенко у розмові з журналістом

Включили, але не всіх. Найголовніше, що не виключили тих, кого категорично вимагав ЄС.
Basta13 _ 08.11.2015 18:53
IP: 46.33.246.---
Пора собирать Майдан 3.0
Если они так хотят стабильности и законности и думают что дестабилизация выгодна Путину – пускай сами согласятся на досрочные перевыборы. Пора признаться, что обещаного сделать не могут и передать руль тому, кто способен работать на благо народа, а не только лишь на свой карман.
Eugenia Ciberyak _ 08.11.2015 18:52
IP: 77.120.78.---
Алекс Куртов:
Ой, извините, ПЕЙСАТЕЛЬ – видать вы ибо рьяно защищаете пейсателей!!!! АЗОХЕНВЕЙ!!!!
антивірус _ 08.11.2015 18:50
IP: 178.93.177.---
Юрий Вологжанинов:
Кот Петька плут, теперя вся Европа скажет.
Зате їм по-англійськи бреше...А нам переконливо...
Народ має таку владу, яку заслуговує...
Eugenia Ciberyak _ 08.11.2015 18:49
IP: 77.120.78.---
Два года назад народ вышел на Майдан по той причине, что Янукович не подписал евроассоциацию. А сегодня что делает наш президент??? Разве безвизовый режим это не та же евроассоциация??? Почему того сместили за такой грех, а этот врет всем в глаза и утверждает, что все учли и сделали!!!! ДОКОЛЕ???? НА МАЙДАН!!!!!
Алекс Куртов _ 08.11.2015 18:48
IP: 92.113.14.---
Eugenia Ciberyak:
Алекс Куртов:
Зачем вы пишете такую муть? Как раз Шабунин не тащил и не поддерживал петюню в президенты!!! Как он мог это делать, если он был в команде Гриценка, который тоже баллотировался в президенты?????? Абы пукнуть в лужу!!!!
Евгения, к сожалению Вы пейсатель, а вот если бы Вы были еще и читателем то Вам бы бросился в глаза вот это кусок текста... Виталий Шабунин, простите, но когда вы, это не лично про Вас......
Андрій Яворський _ 08.11.2015 18:48
IP: 146.148.41.---
А ви не чули, що декілька днів тому з'явилася новина, що з європейцями було досягнуто компромісу з приводу антикорупційної прокуратури?

Цей компроміс було підтверджено як нами, так і європейцями. Він включає в себе заміну двох членів комісії від генпрокуратури.

Тому все в порядку і згідно домовленостей. Що й логічно, бо Порошенко не такий дурний, щоб в ТАКИЙ спосіб намагатися обдурити європейців.
Eugenia Ciberyak _ 08.11.2015 18:43
IP: 77.120.78.---
Алекс Куртов:
Зачем вы пишете такую муть? Как раз Шабунин не тащил и не поддерживал петюню в президенты!!! Как он мог это делать, если он был в команде Гриценка, который тоже баллотировался в президенты?????? Абы пукнуть в лужу!!!!
Olexandr Oryshchak _ 08.11.2015 18:36
IP: 104.154.45.---
kramarov:
Шабунину! Еще надо пристальней присмотреться к тем двум новым кандидатам, которых Порошенко согласился включить в "четверку Шокина". Наверняка их выбрали не случайно.

А вообще-то пора уже группе молодых и заслуживающих доверие политиков (кроме Шабунина, еще Егор Соболев, Семен Семенченко и, возможно, Игорь Луценко) активизировать свои действия и, в частности, обратиться к народу...
Все вірно. Але, треба розуміти що комісія обирає фахівця а не бригадира якоїсь там бригади.
-Vesna- _ 08.11.2015 18:33
IP: 93.72.141.---
kramarov:

А вообще-то пора уже группе...активизировать свои действия и, в частности, обратиться к народу...
Та народ уже обращенный.
Последние платежки за коммуналку отполируют это обращение и сделают его совершенным.
sidor _ 08.11.2015 18:32
IP: 77.52.26.---
kramarov:
Шабунину! Еще надо пристальней присмотреться к тем двум новым кандидатам, которых Порошенко согласился включить в "четверку Шокина". Наверняка их выбрали не случайно.

А вообще-то пора уже группе молодых и заслуживающих доверие политиков (кроме Шабунина, еще Егор Соболев, Семен Семенченко и, возможно, Игорь Луценко) активизировать свои действия и, в частности, обратиться к народу...
так Семен Семенченко вжэ было активизировался – начал ездить по заграницам и собирать деньгу " на АТО", демонстрируя " ужосы" ордынского вторжения на фальшивых фотографиях.Что, не помните этого скандала? А Егорка то Соболев хорошо ли подчистил свое реноме, участвуя ранее в замнельных аферах по Запорожской области...Даааа,уж. Один борец с коррупцией лучше другого.
Olexandr Oryshchak _ 08.11.2015 18:31
IP: 104.197.74.---
Микола Злочевський:
руслан49:
Шабунін – "призначити до неї представників, яким довіряє громадськість..."

Коли Шабуні говорить "громадськість", то треба розуміти, що це величезна орава грантососів, яким платять гроші іноземні держави. Якщо грантососи почнуть управляти Україною, вона перетвориться на колонію.
Пане Руслан, Ви якась тупувата людина. Майже, як Антивірус...
Миколо, хворим людям потрібно просто співчувати.
Алекс Куртов _ 08.11.2015 18:24
IP: 92.113.14.---
Виталий Шабунин, простите, но когда вы, это не лично про Вас, тащили Петю на президентство, не знали что Петя один из основателей Партии Регионов и прошел через ЛДПР Медведчука? Меж тем это касается и Юли Божественной... когда хренячишь по йацам молотком приготовься к тому что будет больно...увы...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter