Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
RABFAK _ 08.11.2015 21:42
IP: 104.197.208.---
Микола Злочевський:
пропоную проглянути: glavcom.tv/video/15642.html
клас, блокуючі Крим правосєки замерзнуть бо їм не вистарчає дров.
мінстецю треба вчитися в ІСТВ.
до речі, як ІСТВ умудрився випустити таку передачу, це ж Піні канал.
а вони крутять кацапські серіали 7 годин в день.
Александр 1 _ 08.11.2015 21:40
IP: 92.113.3.---
Артемий Николаев:
Имеется в виду – нового политического класса.
1. Между Шоколадным батоном и Золотым есть огромная разница. Первый зарабатывает на фабриках. Второй со всей бандой "зарабатывал" на обворовывании госбюджета, госпредприятий и чужого бизнеса.
2. Чувство всеобщего страха по отношению к властям (какое есть в РФ) абсолютно исчезло. Выборы проходят совершенно свободно и демократично. Издержки военного времени есть, но атмосферы страха нет.
3. Материальное положение политического класса тоже ухудшилось. Например, депутат ВР получал примерно 2 тыс. долларов в месяц, сейчас – всего 250-300.
Вова Патт _ 08.11.2015 21:35
IP: 104.197.217.---
Orest Asgard:
Щекин, по заказу Порошенко, пытается строить коррупционную вертикаль мафиозной системы в органах прокуратуры под прикрытием "так называемых" реформ.Шокин устроил своего адепта Комкова эпохи "совка" в ВСЮ (Высший Совет Юстиции)
Шокин цинично проталкивает "бриллиантов" коррупции в органах прокуратуры, о чем свидетельствуют скандалы в СМИ.
А врать тамада Порошенко может все, что угодно, чтобы сохранить свою систему коррупционного гешефта.
Украине нужно срочно назначить нового Генерального прокурора независимого от Порошенко или иного олигарха. Желательно, чтобы это был человек с философией западного мира, уважением к праву и соблюдения закона, возможно специалист по украинской диаспоры Канады, США или Западной Европы.
Иностранцы кончились,может с зоопарка иностранцы пойдут?
Андрей Кононенко _ 08.11.2015 21:34
IP: 188.163.73.---
SARA21:
Я недаром голосувала за президента Гриценка,а Шабунін від партії Гриценка великий молодець.Розумний,грамотний і чесний.Таких би політиків побільше.
Главное, чтоб такие политики не шли от Гриценка, иначе они никогда не придут к власти.
Вова Патт _ 08.11.2015 21:33
IP: 104.154.48.---
Артемий Николаев:
kren:
Пишет хренистую хрень
Хрен с мозгами набеkrenь.
И вот,что интересно, и не глупый парень если почитать.
Но что заставляет его писать такую хрень?
Orest Asgard _ 08.11.2015 21:31
IP: 80.64.85.---
Щокін, на замовлення Порошенко, намагається будувати корупційну вертикаль мафіозної системи в органах прокуратури під прикриттям "так званих" реформ.Шокін влаштував свого адепта Комкова епохи "совка" у ВРЮ (Вищу Раду Юстиції)
Шокін цинічно проштовхує "діамантів" корупції в органах прокуратури, про що свідчать скандали в ЗМІ.
А брехати тамада Порошенко може все, що завгодно, аби зберегти свою систему корупційного гешефту.
Україні потрібно терміново призначити нового Генерального прокурора незалежного від Порошенко чи іншого олігарха. Бажано, щоб це була людина із філософією західного світу, повагою до права та дотримання закону,можливо фахівець з української діаспори Канади, США, чи Західної Європи.
SARA21 _ 08.11.2015 21:29
IP: 91.226.4.---
Я недаром голосувала за президента Гриценка,а Шабунін від партії Гриценка великий молодець.Розумний,грамотний і чесний.Таких би політиків побільше.
Вова Патт _ 08.11.2015 21:24
IP: 104.197.192.---
Украина старательно копирует российские 90 годы.
-бухающий президент
-драки в Верховной Раде
-олигархи на основных постах
-МВФ
-дефолт
-любовь к США
Как бы не закончилось новогодним:- "Я устал... я ухожу... "
И назначением Путина!
mihaylenco _ 08.11.2015 21:20
IP: 37.55.122.---
антивірус
Народ вибрав таку владу, яку заслуговує...

Я би сказав трішки не так. Влада – концентроване відображення народу, який її обрав. Наші люди такі ж, як і влада. Візьми середнього українця, дайте такі самі можливості, як і у владноможців, і цей укрїнець все робитиме те ж саме, і так само.
kren _ 08.11.2015 21:20
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:
...шо там ізучать,як тільки вмикається лампочка,піддослідний Артемий Николаев-завзято рефлексує на світло.Павлов же все детально пояснив про -рускій мір- на прикладі собак,а піддослідний Артемий Николаев,наполегливо підтверджує павловське вчення.Реакція на зовнішні подразники типового
ряду-це найпростіші,тимчасові нервові зв*язки,між групами клітин,в асоціаціях за схожістю.Що не
означає здібностей до синтезу і аналізу-тобто розумової діяльності.Як тільки зовнішні подразники,
просто зміняться в характертерних послідовностях,піддослідний Артемий Николаев замовкне,бо не здібний самостійно поєднувати і розділяти,тобто до синтезу і аналізу,як і ваказує Ак-к.Павлов.
САНДРО _ 08.11.2015 21:12
IP: 82.193.99.---
mihaylenco:
А коли можна було сподіватися на неньку? Кожен виживає сам по собі. Як може. Тільки шкода тих, хто за неї воював. Дуже шкода!
Ваша правда!
Только не надеяться на свою Родину. а хотя бы немного уважать, и не стесняться где-то за бугром признаться. что ты из этой страны.
антивірус _ 08.11.2015 21:08
IP: 178.93.177.---
mihaylenco:

А вони вже перемогли. Розлізлися по всій Україні. Їх прилаштували в керівні органи державних установ, та великих компаній. Сьогодні таке засилля донецьких, що Янукович про це й мріяти не міг. Вони всюди впроваджують донецький стиль управління, та донецькі відносини – бєспрєдєл. І виколупати їх швидко не вийде. Пєтя й сєня не дадуть.
Такі проблеми є...А хіба народ цього не знав, коли на головну посаду держави вибирав ставленника олігархату?...Народ вибрав таку владу, яку заслуговує...
Вова Патт _ 08.11.2015 21:04
IP: 104.197.193.---
Fsh Fsh:
Вова Патт:

Специально для вас – Ваван патт- пукинський, пед_ила, которого все знают как облупленного, то есть с_раний яхрейтор хвеесбе. И поэтому видписуйты этой Гниде, за ваш ответ, оно получает деньги. Когда уж очень хочется, то пишите коротко: пошел на...
Постой не уходи,повтори пожалуйста!
Это лучшее, что ты можешь!
Ты гениален, правда!
Вова Патт _ 08.11.2015 21:02
IP: 146.148.48.---
Обама Яценюку:- "Сеня, у тебя скучное лицо,тебе больше никто денег не даст".
Fsh Fsh _ 08.11.2015 21:01
IP: 194.44.107.---
Вова Патт:

Спеціально для вас – ваван патт- пукінський, пед_іла, якого всі знають як облупленого, то є с_раний яхрейтор хвеесбе. І тому не відписуйти цій гниді, за вашу відповідь, воно отримує гроші. Коли вже дуже хочеться, то пишіть коротко: пішов на...
mihaylenco _ 08.11.2015 20:58
IP: 37.55.122.---
САНДРО
А тема говорит о провале не только правохранительной системы, как метко заявил пан Михо, но и о провале и Президентской вертикали и Парламентской.

Сьогодні вийшла стаття, де пан Міхо стверджує, що нинішня влада повністю розвалена, і навіть грабувати нездатна.

На кого надеяться бедному крестьянину или идти копать колодцы и хрен с ней с ненькой?

А коли можна було сподіватися на неньку? Кожен виживає сам по собі. Як може. Тільки шкода тих, хто за неї воював. Дуже шкода!
Вова Патт _ 08.11.2015 20:57
IP: 104.197.207.---
Александр 1:
"Артемий! Вы задали такие общие вопросы (хоть и не мнется), что хочется ответить. Лично мне Майдан принес огромное моральное удовлетворение и гордость за наш народ, який оказался способным сбросить с шеи банду "Золотого батона"."

А может "моральное удовлетворение" Вам принесло дикая безнаказанность на майдане? Это проявление низменных человеческих чувств не цивилизованно решать вопросы,а вот так с жестокостью убивать стоящих людей,кидать в них зажигательные бутылки из толпы и что бы прятаться за спины других.
Может это в Вас так поднимает адреналин?
антивірус _ 08.11.2015 20:56
IP: 178.93.177.---
Микола Злочевський:.
ВОНА не моя...Тимоха – набуток всієї нації та Символ Майдану гідності...
Пане Антивірус, так ви дійсно під спідницею. що,правда в обтяжку, в Цилі...Не задохніться від тісноти...
А ти не задохнись від своєї хронічної ненависті, що явно затьмарила в тебе здоровий розсудок
mihaylenco _ 08.11.2015 20:54
IP: 37.55.122.---
антивірус
Главарі сепаратистів в Мінску заявили: " Зачем вы к нам пришли и напали на наших ополченцев на Донбассе?...Мы победим киевскую хунту, как только она объявит нам амнистию"...

А вони вже перемогли. Розлізлися по всій Україні. Їх прилаштували в керівні органи державних установ, та великих компаній. Сьогодні таке засилля донецьких, що Янукович про це й мріяти не міг. Вони всюди впроваджують донецький стиль управління, та донецькі відносини – бєспрєдєл. І виколупати їх швидко не вийде. Пєтя й сєня не дадуть.
САНДРО _ 08.11.2015 20:52
IP: 82.193.99.---
Леди энд джентельмены!
Безусловно, очень интересно читать и наблюдать этот фонтан красноречия, иронию, юмор, сарказм, ехидство, хамство, примитивизм в одном флаконе.
Но, хочу скромненько заметить, что от действительно серьезной темы, поднятой Автором, мы становимся все дальше и дальше.
А тема говорит о провале не только правохранительной системы, как метко заявил пан Михо, но и о провале и Президентской вертикали и Парламентской.
Об исполнительной, типа Кабмина, я уже даже не заикаюсь, особенно после подвигов Татарука и многозначительного молчания премьера.
И что же делать?
На кого надеяться бедному крестьянину или идти копать колодцы и хрен с ней с ненькой?
mihaylenco _ 08.11.2015 20:51
IP: 37.55.122.---
Існують і такі, хто безкорисно й не заради слави, або жаги влади працюють для людей. Це ті, хто продвигає просвіту, релігію, та правозахисники. Але їх дуже мало. І українська влада їх категорично не сприймає.
антивірус _ 08.11.2015 20:51
IP: 178.93.177.---
Главарі сепаратистів в Мінску заявили: " Зачем вы к нам пришли и напали на наших ополченцев на Донбассе?...Мы победим киевскую хунту, как только она объявит нам амнистию"...
Схоже, що Порошенко на амністію вже дозрів.
Андрей Кононенко _ 08.11.2015 20:49
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Андрей Кононенко:
-Vesna-:
Вы в политику никогда не думали пойти?
Думаю...))
Думайте скорее. Украина сейчас как никогда нуждается в новых государственных деятелях.
Александр 1 _ 08.11.2015 20:47
IP: 92.113.3.---
Артемий Николаев:
Вот интересно – что хорошего лично вам принес Майдан?
Артемий! Вы задали такие общие вопросы (хоть и не мне), что хочется ответить. Лично мне Майдан принес огромное моральное удовлетворение и гордость за наш народ, который оказался способным сбросить с шеи банду "Золотого батона". В обществе исчезла атмосфера страха. Если вы живете в РФ, то вам это должно быть очень понятно. Это счастье пережить такие исторические события.

Материальное положение действительно ухудшилось, но только дебил это может связывать с Майданом. На самом деле – это результат военной агрессии РФ против Украины. С другой стороны захват Крыма вызвал в этом сезоне настоящий бум отдыхающих на море в Затоке, и резкое увеличение доходов тамошних предпринимателей.
-Vesna- _ 08.11.2015 20:46
IP: 93.72.141.---
Андрей Кононенко:
-Vesna-:
Вы в политику никогда не думали пойти?
Думаю...))
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter