Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
mihaylenco _ 08.11.2015 23:33
IP: 37.55.122.---
sidor
Подкорректирую, с вашего позволения... Слава. Желание выгоды на третьем плане. Главное – это войти в Историю.Готов на любые персональные жертвы...Ну как это нет? Есть.

Таке в нашому політикумі начисто відсутнє. Жага слави виховується з колиски. В аристократичних родинах це було як релігія. Були дуже чіткі критерії слави, й ганьби. Не було такого "Слава нужна для таво, штоби мнє било харашо".
kren _ 08.11.2015 23:29
IP: 188.0.104.---
sidor:...нас перед всей школой на линейке исключили из пионэров...
-В сім*ї не без...приказка.Хоча-тут скоріше мова про дитячий...ентузіазм...а не...історичний дискурс.
sidor _ 08.11.2015 23:26
IP: 77.52.26.---
-Vesna-:
...Слава. Бажання керувати й вигода в такому випадку далеко на другому плані. Головне – аби ввійти в історію. Готові на будь-які персональні жертви......
А это и так было известно. Об этом не знает только БАРЫГА – все думает, что "договорняком " да жертвами малыми сможет купить себе относительно спокойное царствование уже хотя бы на один срок.
sidor _ 08.11.2015 23:07
IP: 77.52.26.---
mihaylenco:
....Слава. Бажання керувати й вигода в такому випадку далеко на другому плані. Головне – аби ввійти в історію. Готові на будь-які персональні жертви....
Подкорректирую, с вашего позволения... Слава. Желание выгоды на третьем плане. Главное – это войти в Историю.Готов на любые персональные жертвы...Ну как это нет? Есть.
kren _ 08.11.2015 23:04
IP: 188.0.104.---
mihaylenco:...Яб написав так: "Роботи були не такими вже й безрезультатними...

Ви так і написали,а я написав,як я написав.
В оповіданнях ще існують такі прийоми як метафори і алегорії.

...Зайва хромосомина виявилася дуже заразною хворобою. Вона дуже активно ділиться, і передається інформаційними каналами, ...
...не хвлроба,а рівень,різновид свідомості здібний до резонансу тільки на своїй хвилі.Там,у коментах,
є згадка про Ак-ка Павлова,про здатності до синтезу і аналізу.Так як Ваші хвилі.що сприймаються тільки в певному діапазоні частот
Приписується прислузі Ньютона:-для закону гравітації треба,щоб голова дозріла,а не яблуко.
Притча про сіяча;-... Інші ж упали на добрую землю і зродили: одне в сто раз, друге в шістдесят,
а те втридцятеро." (Матвія 13:3-8)

Ті вище згадані істоти,думаю,зможуть...-учуять-Ваш стиль,але я писав не до них.
sidor _ 08.11.2015 22:59
IP: 77.52.26.---
Александр Петросян:
Уникальные кадры падения русского самолета в Египте.Видео очевидцев. эти кадры не показывали по ТВ.

Для просмотра введите в браузере без пробелов

bit. ly/1QbGfQI
на) (рен оно нам надо! Это на РВ – там поймут и простят
sidor _ 08.11.2015 22:45
IP: 77.52.26.---
kren:
sidor:
Да уж...Павлік Моров зразок самозречення і самопожертви заради торжества-вєлікай пралєтарскай
ідєі-святості і нєпогрішності вищого керівництва на Росії.Він вже тоді, -на зарє маладой власті рабочіх і крєстян-зрозумів всю сутність-рускага міра-.Живий приклад...гм...ну тобто його приклад співробітниц
тва з -компєтєнтнимі товаріщямі-навічно з засів в серці кожного справжнього росіянця. Їх таких-зараз мільйони.
ну так Павлики Морозовы не прижились нигде кроме РСФСР, хотя их усиленно старались сделать интернациональными.
Пы.Сы. Вспомнилась " частушка" из серии " черного юмора" из глубокого прошлого...
"Мальчик на полу лежал, весь от крови розовый,
Это папа с ним играл в Павлика Морозова"......За такие "шутки" на школьной доске и еще за кое что подобное, мы с другом первый раз попали под " каток" – нас перед всей школой на линейке исключили из пионэров...
RABFAK _ 08.11.2015 22:39
IP: 104.154.113.---
Аваков.
Количество киберпреступлений очень высоко и очень высоки угрозы. Будет всего 39 спецагентов на всю страну. Один из них сидит сейчас в моей приемной, будет помогать.

- Антон Геращенко?

- Нет, неизвестный вам мальчик. Он будет помогать мне инсталлировать мой компьютер заново.

- Это после взлома почты?

- Я вас умоляю (смеется).
===========
смейомся.?
воскресеньє всьо такі.
а ви "инсталлировалі свой компьютер заново".?
ілі ви умнее Авакова.?
mihaylenco _ 08.11.2015 22:34
IP: 37.55.122.---
kren

Зайва хромосомина виявилася дуже заразною хворобою. Вона дуже активно ділиться, і передається інформаційними каналами – усною мовою, газетами, радіо, телебачення, інтернет, а також по телефону.

Можна сказати так. Переноситься акустичними, електромагнітними, та оптичними хвилями. Це якщо не дуже дотримуватися термінології. Бо потичні хвилі мають подвійну природу, одна з яких – електромагнітна.
bmwrusbmw _ 08.11.2015 22:25
IP: 92.113.146.---
руки геть від поропшонки!
mihaylenco _ 08.11.2015 22:21
IP: 37.55.122.---
kren
дає підстави,поміркувати,що...захоплення проф.Іванова не були такими вже...цнотливими.

Ви або помилися, або я не зрозумів. Чому це вони мали бути цнотливими. Яб написав так: "Роботи були не такими вже й безрезультатними. Були досягнуті певні результати, які не задовольнили НКВД.
Резултати намагалися знищити, але декілька екземплярів з зайвою хромосомою вирвалися на волю, і розмножилися."
kren _ 08.11.2015 22:12
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:...Павлов і Іванов.Преображенський – художній прототип ПСЕВДОнауковця Іванова,
який хотів схрещувати людей та мавп для виведення нового типу савєцьких солдат. Особой тупости
и виносливости...
От я не раз висловлював непевність,щодо збереження документації -становлєнія мала
дой савєцкай власті-В офіційних документах зазначається,шо мавпи передохли, - не витри
мали ентузіазму росіянських комсомолок-.Асередній % Артемиєв Николаевих, jutов,патов,путов...
дає підстави,поміркувати,що...захоплення проф.Іванова не були такими вже...цнотливими.
антивірус _ 08.11.2015 22:04
IP: 178.93.177.---
Микола Злочевський:.
Так тут пан Антивірус заліз під тісну юбку Тмохи, і щось з ним таки нехороше там сталось...Чи занадто тепло від целуліту, чи просто від воні.
Замість того, щоб воювати проти москалів і сєпарів на Донбасі, ти чомусь вирішив воювати з Тімохой і Антивірусом...Від чого б це?...
RABFAK _ 08.11.2015 22:03
IP: 104.197.43.---
Микола Злочевський:
RABFAK:
Микола Злочевський:
пропоную проглянути: glavcom.tv/video/15642.html
клас, блокуючі Крим правосєки замерзнуть бо їм не вистарчає дров.
мінстецю треба вчитися в ІСТВ.
до речі, як ІСТВ умудрився випустити таку передачу, це ж Піні канал.
а вони крутять кацапські серіали 7 годин в день.
Так тут пан Антивірус заліз під тісну юбку Тмохи, і щось з ним таки нехороше там сталось...Чи занадто тепло від целуліту, чи просто від воні.
мене цікавить позиція Пінчука.
якщо його канал ІСТВ почав знущатися над козломордими, значить кацапи почали і його щемити.
Вова Патт _ 08.11.2015 22:00
IP: 104.197.120.---
Андрей Кононенко:
-Vesna-:
Кстати, а что вы думаете насчет планов правительства догнать Польшу-2015 через 25 лет?
Догоните!!!! Но не Польшу,а Гондурас!!!
Вова Патт _ 08.11.2015 21:58
IP: 104.197.192.---
Элтон Джон к Порошенко:- "Давайте обсудим положение пидо**сов на Украине."
Порошенко:-"Со своим правительством я сам разберусь."
Андрей Кононенко _ 08.11.2015 21:58
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Кстати, а что вы думаете насчет планов правительства догнать Польшу-2015 через 25 лет?
mihaylenco _ 08.11.2015 21:54
IP: 37.55.122.---
SARA21
Я недаром голосувала за президента Гриценка

Я також голосував за Гриценка. Тільки ось він непрохідний. Бо...
Вчора один блогер проаналізував масу коментарі в щодо огидної сцени Кужель-Тетерук, і підрахував відсоток прихильників тієї, чи іншої сторони. Виявилося, що 85% однозначно когось з них захищають. І аж 15% засуджують обох. Так ось оці 15% і є електоральним полем для більш-менш порядних кандидатів на владу. Гриценко ніколи не набере більше 15%. Враховуючи адмінресурс, фінансовий ресурс, та доступ до ЗМІ, він отримує оті 4-5%, які регулярно набирає. Бувають аномалії, коли набирає більше (вибори Президента 2014). Але то аномалії.
Микола Злочевський _ 08.11.2015 21:54
IP: 46.185.103.---
kren:
facebook сьогодні.

Fedor Kulikov с Gia Beraia
• – Скажи-ка, дед, откуда Русь пошла?
- От Киева, где княжие хоромы.
- А "Русский мир"? Откуда взялся он?
- От долбо@бов с лишней хромосомой...
+++++
-Vesna- _ 08.11.2015 21:53
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:
Александр 1:
Уходя, могу вам сказать только одно: О, санкта симплицитас!
П.С. Но простота, как известно, хуже воровства.
... а сам – простий як кірзовий чобіт.
І такий же вонючий.
Микола Злочевський _ 08.11.2015 21:53
IP: 46.185.103.---
RABFAK:
Микола Злочевський:
пропоную проглянути: glavcom.tv/video/15642.html
клас, блокуючі Крим правосєки замерзнуть бо їм не вистарчає дров.
мінстецю треба вчитися в ІСТВ.
до речі, як ІСТВ умудрився випустити таку передачу, це ж Піні канал.
а вони крутять кацапські серіали 7 годин в день.
Так тут пан Антивірус заліз під тісну юбку Тмохи, і щось з ним таки нехороше там сталось...Чи занадто тепло від целуліту, чи просто від воні.
-Vesna- _ 08.11.2015 21:51
IP: 93.72.141.---
kren:
Vesna

Артемий Николаев
Пишет хренистую хрень
Хрен с мозгами набеkrenь.

от вам -будь ласка,типовий приклад рефлексії в асоціаціях за схожістю.Розуміти нічого і не траба.
Є типовий подразник- піддослідний Артемий Николаев-гавкнув.Безумовно,що на його голос під
тягнуться й інші...лабораторні істоти. Нічого там після Павлова і Прєображенского-іванова вивчати.
:))
Павлов і Іванов.
Преображенський – художній прототип ПСЕВДОнауковця Іванова, який хотів схрещувати людей та мавп для виведення нового типу савєцьких солдат. Особой тупости и виносливости.

Тут кстаты і з jut cтає все більш-менш зрозуміло... бідні кізочки.
kren _ 08.11.2015 21:50
IP: 188.0.104.---
facebook сьогодні.

Fedor Kulikov с Gia Beraia
• – Скажи-ка, дед, откуда Русь пошла?
- От Киева, где княжие хоромы.
- А "Русский мир"? Откуда взялся он?
- От долбо@бов с лишней хромосомой...
-Vesna- _ 08.11.2015 21:44
IP: 93.72.141.---
Александр 1:

Александр... это местный юродивый ватник из Николаева.
Дрянь несусветняя. Мы его здесь хорошо знаем.
Апплодировал беркуту, избивавших студентов, атовал за донецких – потому ак к рашке ближе.

Сменил сотню ников, но не своей мерзкой сущности.
Живет в вымышленной реальности – все меряет мерками СССР.
kren _ 08.11.2015 21:43
IP: 188.0.104.---
Vesna

Артемий Николаев
Пишет хренистую хрень
Хрен с мозгами набеkrenь.

от вам -будь ласка,типовий приклад рефлексії в асоціаціях за схожістю.Розуміти нічого і не траба.
Є типовий подразник- піддослідний Артемий Николаев-гавкнув.Безумовно,що на його голос під
тягнуться й інші...лабораторні істоти. Нічого там після Павлова і Прєображенского-іванова вивчати.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter