Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
Orest Asgard _ 14.11.2015 19:51
IP: 80.64.85.---
Как повезло Шокину! Как повезло команде коррупционеров Сени Яценюка!
Тамада Порошенко сейчас займется демагогией о борьбе с международным терроризмом, чтобы отвлечь внимание от грабежа страны своими коррупционерами и олигархами. Ведь, в столь суровое время нужно сплотить ряды!
Шокин продожит интенсивно строить коррупционную мафиозую вертикаль в прокуратуре, и никакой Шабунин не помешает ему назначить антикоррупционным прокурором своего проверенного "адепта".
Мартыненко продолжит грабить гос.монополии, а Жвания отмывать через свой "Диамантбанк" равные коррупционные доли.
"Кому война, а кому мать родная! Або "золоті батони" (мільярди доларів на офшорах), або куля в лоб.Я з ганьбою жити не буду!, - аферист ЯЦЕНЮК.
Анжела Завуха _ 14.11.2015 07:52
IP: 104.154.66.---
"мы все умрем... Але невже не страшно, що тврє імя будуть клясти поки воно не сгине в мороці часу." З такими словами хочеться звернутись до всих засранців у яких є унікальна можливість увіковічнити свое імя, добрими, корисними справами, залишивши про себе добру згадку. Люди добрі, яким скудоумним, примітивним біологічним формам ми довірили долю своєї держави! Розумію, що це наївна патетика, але я, проста доярка, розумію, що в ціх словах є сенс, а ловкий парєнь Порошенко – ні.
wictors _ 10.11.2015 08:41
IP: 77.52.44.---
Svitlana Strebkova:
Віталій, ваш винахід у вигляді "Порошокін" – принижує особисто вас.
Шановна пані Svitlana Strebkova, Ви вважаєте, що Шокопорох було б набагато краще?

Що ж стосується теми.
Ай дійсно, можливо було б і краще, щоб пан Порошенко деякий попрацював на посаді генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, та набрався досвіду, а пан Джованні Кесслер хоч якось почав долати корупцію в Україні?
Александр Петросян _ 09.11.2015 20:27
IP: 188.0.69.---
ПТИЧКА ДОЛЕТАЛаСЬ. СИРИЙСКИЕ ПОВСТАНЦИ ПОЧУЛИ ОТ США ОРУЖИЕ И НАЧАЛИ СБИВАЮТ РУССКИЕ САМОЛЕТЫ ОДИН ЗА ДРУГИМ.
сМОТРИТЕ УНИКАЛЬНЫЕ КАДРЫ ПАДЕНИЯ ИСТРЕБИТЕЛЯ сУ-25

Для просмотра введите в браузере без пробелов

bit. ly/1OvWgBt
Владимир Беспалов _ 09.11.2015 19:38
IP: 176.36.100.---
Виктор Белый:
Всё красиво получаеться, врём и фамилию не спрашиваем, а значит кругом враньё в правительстве.В,Р, администрации президента, врут все кому дозволено.
Не буду тут повторяться – на тему вранья и имитации выборов в блоге Юрчишина накатал 3 поста, если интересно.
kren _ 09.11.2015 18:45
IP: 188.0.104.---
Виктор Белый:
Всё красиво получаеться, врём и фамилию не спрашиваем, а значит кругом враньё в правительстве.В,Р, администрации президента, врут все кому дозволено.
...а Вам не дають,от же...негідники.
Виктор Белый _ 09.11.2015 18:18
IP: 178.219.88.---
Всё красиво получаеться, врём и фамилию не спрашиваем, а значит кругом враньё в правительстве.В,Р, администрации президента, врут все кому дозволено.
kren _ 09.11.2015 17:22
IP: 188.0.104.---
Miki2:
Шановний kren, мені здаєцця, що краще нічого ніззя придумать для цього "достойника". З Вашого уважаємого дозволу, се-е-ер, я його черговий раз, прям тут, називаю НЕПЕРЕВЕШЕНОЮ антиукраїнською СВОЛОЧЧЮ!!!

А для присутніх тут члєнов і члєнкінь, хто не зна про кого мова, доповідаю – мова йде про русского фашиста з ніком jut
...з т з співвідношення знакового вираження до означуваного об*єкта,як і в етимологічному значенні,
в цікавлячому нас випадку,можна говорити про високий ступінь відповідності ніка до означуваної
істоти.
Nanik _ 09.11.2015 17:02
IP: 37.229.196.---
Думаю на западе уже подискивают кандидата на замену Порошенко.
wed _ 09.11.2015 16:58
IP: 104.197.59.---
Svitlana Strebkova:
Віталій, ваш винахід у вигляді "Порошокін" – принижує особисто вас. Вам здається, що це так дотепно, а насправді, це вам тільки здається... Ніяк не зрозумію – ХТО ВИ?
влучне і лаконічне формулювання аніскільки не принижує його автора...
а про його влучність говорять факти – адже саме тримаючись за Шокіна і його помисли Кондитер найуспішніше руйнує свою репутацію і всередині країни і на міжнародній арені,

також слід розуміти, що західні політики просто так не заперечать своєму партнеру, шукатимуть якісь розмиті формулювання,
але у випадку відвертої брехні Шокіна та такої ж Порошенка (скорочено Порошокіна), в котрій вони приписують своїм західним партнерам якісь бредні,
у тих просто не залишилося виходу, як прямо заявляти, що Порошокін брехав (скільки разів вже так траплялось, хтось пам"ятає? ну принаймні 3 рази за останній місяць-півтора)
Miki2 _ 09.11.2015 16:56
IP: 178.95.5.---
Шановний kren, мені здаєцця, що краще нічого ніззя придумать для цього "достойника". З Вашого уважаємого дозволу, се-е-ер, я його черговий раз, прям тут, називаю НЕПЕРЕВЕШЕНОЮ антиукраїнською СВОЛОЧЧЮ!!!

А для присутніх тут члєнов і члєнкінь, хто не зна про кого мова, доповідаю – мова йде про русского фашиста з ніком jut
wed _ 09.11.2015 16:49
IP: 104.197.200.---
mihaylenco:
Не такий вже великий відсоток українців, котрих хвилює безвізовий режим. А ось боротьба з корупцією хвилює всіх. Вже просто дістали своєю клептоманією. Порошенко з Яценюком втратили відчуття реальності. "Развєсті как катят" вже настільки вросло в їх свідомість, що вони не відрізняють тих кого поставили перед собою на коліна, від тих, перед ким самі стоять.
+1
цікаво, як Кондитер стане захищатися від звинувачень в корупції, коли він стане зовсім непотрібним Заходу (плюс не має заслуг, за котрі можна очікувати поблажливого ставлення)?
адже своїми теперішніми вибриками він галопом знищує довіру до своїх слів і репутацію хоч трохи надійного партнера... може вже планує в кінці мандрівку в Ростов, якщо "щось не так"?
Miki2 _ 09.11.2015 16:37
IP: 178.95.5.---
Микола Злочевський:
Miki2:
Похіхікаєш по-повній, коли будеш вимушена щоденно бути прив'язана до сірйозної травматології...

хахатушка, йопсєль-мопсєль
Та Ви. пане Мікі2 іще той садист! Привязуєте, завдаючи травм!
Ще один хахатун... за людиною, яка влетіла, шефство
Володимир Хмельницький _ 09.11.2015 15:31
IP: 93.75.56.---
Вимагаю від 1-го заст голови "Народного Фронту" А.Тетерука висловити своє відношення до Голови фракції "Народного Фронту" М.Бурбака, який подав 5.11.2015р постанову N3408 про відкликання Мері Батлер зі складу Конкурсної Комісії з обрання АнтиКорупційного Прокуроря
Микола Злочевський _ 09.11.2015 14:40
IP: 46.185.103.---
Miki2:
Похіхікаєш по-повній, коли будеш вимушена щоденно бути прив'язана до сірйозної травматології...

хахатушка, йопсєль-мопсєль
Та Ви. пане Мікі2 іще той садист! Привязуєте, завдаючи травм!
Микола Злочевський _ 09.11.2015 14:38
IP: 46.185.103.---
-Vesna-:
От бачите, пане Злочевський, я і сама впоралась.
А Ви мені паном Графо попрікали.
Хто старе вспоне, тому глаз долой1
kren _ 09.11.2015 13:57
IP: 188.0.104.---
Miki2...не кажецця, шо цей рєлікт (jut) -має право імєть совєршенно понятний і тоже на три букви
нейм – х...
Шановний Miki2:,спочатку я був отмєтнул Вашу пропозіцію як несущєствєнну.Але про прошестю де
якого врємєні рєшіл всьож.звернуться до разсуждєній і знайшов його,прєдложеніє,возможним.
Одначе,мнє видається дивним чого імєнно...цей тєрмін Ви ізбралі для обозначєнія етого сущєcтва?
Скажу больше,тєрмін етот толєруєцца всємі і давно живе повнокроною власно жизню і не варто ги
дить його обо шо попало...Оставляючи поза рамкамі предісторію і нє вдаваясь в чясності-прєдлагаю для обозначєнія згаданого об*єкта ізбрать другой тємін,которим знамєнується продукція жизнєдє ятєльності організма і характєрізуєтьця процес мєтаболізма.Шо наіболєє отвєчаєт істінной сущності ізвесного нам сущєства.
Miki2 _ 09.11.2015 13:45
IP: 178.94.7.---
Похіхікаєш по-повній, коли будеш вимушена щоденно бути прив'язана до сірйозної травматології...

хахатушка, йопсєль-мопсєль
-Vesna- _ 09.11.2015 13:42
IP: 93.72.141.---
От бачите, пане Злочевський, я і сама впоралась.
А Ви мені паном Графо попрікали.
-Vesna- _ 09.11.2015 13:35
IP: 93.72.141.---
Miki2:
Давай, розкажеш... я повинен зараз невідлазно бути тут
Ахаха...
Miki2 _ 09.11.2015 13:29
IP: 178.94.7.---
-Vesna-:
Miki2:
-Vesna-:
Miki2:

Все с тобою ясно.
Чекати погоди на берегу моря... в буквальном смисле.
Я щаслів за тебе ясновідящу.
... а я сганяю на Чонгар на пару днів...
Давай, розкажеш... я повинен зараз невідлазно бути тут
-Vesna- _ 09.11.2015 13:18
IP: 93.72.141.---
Miki2:
-Vesna-:
Miki2:

Все с тобою ясно.
Чекати погоди на берегу моря... в буквальном смисле.
Я щаслів за тебе ясновідящу.
... а я сганяю на Чонгар на пару днів...
Miki2 _ 09.11.2015 13:08
IP: 178.94.7.---
-Vesna-:
Miki2:

Все с тобою ясно.
Чекати погоди на берегу моря... в буквальном смисле.
Я щаслів за тебе ясновідящу.
-Vesna- _ 09.11.2015 13:05
IP: 93.72.141.---
Miki2:

Все с тобою ясно.
Чекати погоди на берегу моря... в буквальном смисле.
Miki2 _ 09.11.2015 13:04
IP: 178.94.7.---
Miki2:
Не нада мной руководіть, я сам люблю це дєлать до умопомарачєнія... Шо і раньше робив і зараз не лінюсь... На Чонгарі рядові і єфрейтори... У мене таких бойцов, ще 25 лєт назад було 264 по списку
Якраз в тому Магарачі татари не спєци. Це не їхній продукт.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter