Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

#6268 або 46 тисяч доларів за життя

08 червня 2017, 23:29

Держава оцінила життя свого військовослужбовця у 46 тисяч доларів.

Ці гроші надаються родині загиблого. Але лише якщо військовослужбовець загинув у бою.

Бо якщо від хвороби чи поранень вже після звільнення – то ціна життя і допомоги родині – 0.


- – -

...Людина – істота соціальна, дуже швидко звикає до усього, пристосовується до будь-яких умов. Такий же в нас механізм психологічного захисту. Ми вже всі звикли до війни, до повідомлень з АТО, навіть до похорон хлопців, до збору грошей на протези та лікування тим, хто повернувся.

Але неможливо звикнути до розповідей і сльоз дружин військовослужбовців, які втратили своїх чоловіків, залишились самі з 4 дітьми і говорять тобі:

"Як же так, що ми нікому не потрібні. Мій же Володя/ Віталік/ Семен не ховався, пішов воювати, відслужив, був поранений. А коли захворів – ми стали всім непотрібні. Ми самі з 4 дітьми-сиротами і боргами за лікування. Що нам робити?".

- – -

Ось історія, яка повторюється на фронті вже тисячі разів:

Військовослужбовець переохолоджується в окопі та захворює. Він не лікується, бо йому не до того, він зайнятий і купа завдань. Отримує ускладнення. Далі – пневмонія. Його лікують, але лікування довго не допомагає. І його звільняють зі служби через непридатність до неї "за станом здоров'я".

Дома його чекає дружина з дітьми і мати, вони довго збирають гроші на його лікування. Але солдат помирає. Після чого – дружина не отримує ні копійки допомоги чи компенсації, передбаченою законом, бо формально чоловік помер НЕ на службі, а уже після звільнення з неї – у лікарні.


Будь-яка нормальна країна надає компенсацію сім'і військового, якщо він помер навіть через 6 місяців чи 1-2-3 роки після звільнення, але саме через травми та хворобу, що отримав на війні. Але не наша держава і не наші державні діячі.

Пан Полторак відповідає на емоційні листи дружин дуже просто: "законом не передбачена виплата компенсації вам за померлого чоловіка, адже він помер через день/місяць/тиждень після звільнення".

Держава цинічна, держава жадібна, державна машина лицемірна.

Держава оцінила життя свого військовослужбовця в – 46 тисяч доларів одноразової грошової допомоги його родині. Але якщо військовослужбовець помирає після звільнення від травм, поранень, хвороб, що отримав на службі – його родина не отримує ні копійки. Жодної.

Їм залишаються – лише рахунки за лікування та борги.

Ми ж подали дуже простий законопроект #6268, напрацьований "Юридичної сотнею" разом з МІнОборони, який припинить це приниження і дозволить виплачувати компенсацію родинам померлих військовослужбовців, якщо вони померли через хворобу чи поранення/ травму, які отримали під час служби.

Все дуже просто, от тільки вже 2 МіСЯЦЯ (!) профільний комітет пана Пашинського НЕ розглядає на комітеті ні наш законопроект, ні особистий альтернативний пана Пашинського та пані Чорновол. Пан Пашинський навіть не попросив за процедурою у ГНЕУ зробити висновок на ці закони.Сьогодні я знову слухала розповідь жінки, що втратила чоловіка після довгої хвороби, на яку він захворів у АТО. Коли служив.

Вона плаче на брифінгу, а я сиджу поряд і не знаю, що мені їй сказати, і як пояснити...

Що пояснити? Що профільний комітет Нац безпеки та оборони, який би мав ще 3 роки тому подібний проект напрацювати і невідкладно провести у залі, усе учорашнє засідання Комітету присвятив "державній зраді" Юлії Тимошенко за газовий договор 2009 року, але так і НЕ розглянув законопроект про компенсацію родинам погиблих воїнів...?

- – -

...Я не можу звикнути до цинізму, до низості духу, до байдужості до всього, крім бабла і політичної вигоди. Я не хочу у це вірити.

Я не можу звикнути до того, що наша країна розділена навпіл. Що у країні – безмежна прірва. З одного боку – герої, люди, які здатні покласти життя за Україну та іі громадян, які волонтерять, жертвують гроші і час, і частинку свого серця, які кожен день борються, в яких ця війна пробудила всі найкращі, найвищі людські якості.

З іншого боку – ті, кому фіолетово, у кого війна відкрила найгірше. Хто байдужий до страждань, хто думає лише про себе та заробляє на цій війні.

- – -

Я обіцяю дружині загиблого АТОшника, що зроблю все, щоб ВР прийняла даний закон. ВР має це зробити до "канікул" – прийняти будь-який з альтернативних зп і врегулювати це питання.

Як? Лише змусивши комітет розглянути закон і швидко винести його у зал. Тому всі наступні середи я буду проводити у компанії членів комітету з питань безпеки та оборони. І прошу про підтримку колег, журналістів та вас усіх.

powered by lun.ua
Коментарі — 38
Andrey Kononenko _ 13.06.2017 15:48
IP: 188.163.73.---
Кхе
Orest Jj _ 10.06.2017 07:35
IP: 77.52.49.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
зустрів би я тебе десь недоумку тоді ми би подивились хто із нас лошара.хоча ТИ ЛОШАРА!!!тому що віриш всяким брехливим політичним аферисткам)
а два раза підряд.тому що почалося очорнення Саакашвілі та його соратників,надумані кримінальні справи,політичні переслідування.методи путлєра вміло здійснював його протеже іванішвілі.чорний піар та брехня стали звичною справою в Грузії. зрозумів недоумок?
приезжай.
Orest Jj _ 09.06.2017 21:28
IP: 77.52.49.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
Виктор Савченко:
Orest Jj:
правильно дебілоїд юльканутий. в Грузії було набагато важче.адже там була корупція на порядок більша ніж у нас.державної влади фактично не існувало.і він в нього БУЛА ПОЛІТИЧНА ВОЛЯ змінити це все.чого і близько не було у всяких нікчемних юльок,вітьків,рошенів і т.д.
от ті чмошник! Хотя бі пораскинь остатками моска – чого его и его партию вжє два раза прокатили на віборах?
а тому що придурок бідзіна іванішвілі,якого підтримував путлєр,який як і ти проти Саакашвілі, вложив у вибори мільярди.до того ж зіграв на руку бідзіні поставлений ролік з нібито побиттям у тюрмі.Саакашвілі був демократичним лідером і не чіплявся за владу,не фальсифікував вибори.була свобода слова і це дозволило демократичним шляхом змінити владу.ось так телепню.
лошара педальная, и шо так два раза подряд?
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 20:16
IP: 46.118.141.---
ТельАвізор буде вибирати і далі президента...Мало що пише постійна тут публіка на УП, що собачиться мід собою...Сама пише і сама читає...Лохторат вибере того президента, який буде мати мільйонні кошти на виборчу компанію і якого будуть розкручувати продажні олігархічні ЗМІ
Orest Jj _ 09.06.2017 20:10
IP: 77.52.49.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
правильно дебілоїд юльканутий. в Грузії було набагато важче.адже там була корупція на порядок більша ніж у нас.державної влади фактично не існувало.і він в нього БУЛА ПОЛІТИЧНА ВОЛЯ змінити це все.чого і близько не було у всяких нікчемних юльок,вітьків,рошенів і т.д.
от ті чмошник! Хотя бі пораскинь остатками моска – чого его и его партию вжє два раза прокатили на віборах?
Orest Jj _ 09.06.2017 20:01
IP: 77.52.32.---
Виктор Савченко:
Andrey Kononenko:
Виктор Савченко:
Andrey Kononenko:
-Vesna-:
Andrey Kononenko:
Во второй тур выйдут двое из Пороха, Ляшко, Тимошенко.
Не дай Бог.
Можно подумать, что есть альтернативы.
якщо з головою не дружити і носити замість голови гарбуз то звичайно немає.а якщо трохи увімкнути мізки,якщо вони є,то альтернативи більш ніж достатньо:Саакашвілі,Гацько і багато інших.
3% населения знают Гацька. Хаха.
да хоть 0,3%.за твоєю хворою логікою якщо 100 % знають порошенка, тимошенко, ляшка та інших негідників то це є серйозною підставою за них голосувати,так?
а щодо Саакашвілі розумнику то подивись що він зробив у Грузії.що було до нього,а це дуже важливо,і після нього.а це дуже велика різниця в позитивному значені.
дятле, Грузия єто не.Україна
Logic2009 _ 09.06.2017 16:14
IP: 91.196.177.---
Alex Wright:
Бойко- след президент
Он Вам вышку подарил?
Бойко – следующий за Онищенком,
сбежит к Януковичу.
Вата малолетнняя, лучше учитесь,
чем писать ахинею.
Andrey Kononenko _ 09.06.2017 14:39
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Andrey Kononenko:
Во второй тур выйдут двое из Пороха, Ляшко, Тимошенко.
Не дай Бог.
Можно подумать, что есть альтернативы.
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 13:20
IP: 46.133.62.---
Виктор Савченко:
Mykola Fedoriy:
ЛОХік не набридло кожний раз обгавкуватися і вставляти своїх п'ять копійок.краще лікуйся від шизоїдного юлькізму.будеш з псидором в одній палаті)
Шизоідний юлькінізм і паранойя скоріше у вас...Коли нема аргументів, людина стає агресивною та стає грубити...
руслан49 _ 09.06.2017 13:19
IP: 37.52.23.---
Mykola Fedoriy:
руслан49:
Mykola Fedoriy:

Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
А чому ти сам не пішов на фронт?...За клавіатурою легше бути ура-патріотом?...
В мене син воює.
Важко перевірити...А в соцмережах під ніком можна брехати і говорити кожному що завгодно
З цим не шуткують.
А з всім решта ви чесний, порядний і не брешеш?...
А для чого брехати. Дійсність набагато цікавіша, чим брехня. Як колись говорили – Узнайте істину і вона вас врятує.
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 12:58
IP: 46.133.62.---
Andrey Kononenko:
Alex Wright:
Andrey Kononenko:
Alex Wright:
Бойко- след президент
Не. Король опустошённых бутылок.
=========
ЮВТ элементарно не допустят до выборов, чтобы вообще никаких шансов. По рейтингу во второй тур выйдут порошенко и бойко. у порошенко антирейтинг больше и проголосуют, как обычно не "за" бойко, а "против" порошенко.
Во второй тур выйдут двое из Пороха, Ляшко, Тимошенко.
А чому ви так вважаєаєте?...Ви екстрасенс?...
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 12:55
IP: 46.133.62.---
Виктор Савченко:
Grenader45:
Виктор Савченко:
НЕ СИДІЛА!А лікувалась від невідомої науці хвороби.артистка-аферистка вміла завжди брехати,маніпулювати і...симулювати)
...нелегка доля бютофоба. І хвороба відома, і лікування марне...
хто б говорив:юльканутий божевільний шизоїд) і я не бютофоб.тому що по перше нікого не боюсь,тим більше брехливу політичну аферистку.а по друге такого злочинного угрупування як БЮТ вже давно не існує Слава Богу.
А чому ви так вважаєте?...Ваш пост нагадує голослівні радянські лозунги з трибуни на першотравневій демонстраціі...
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 12:50
IP: 46.133.62.---
руслан49:
Mykola Fedoriy:

Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
А чому ти сам не пішов на фронт?...За клавіатурою легше бути ура-патріотом?...
В мене син воює.
Важко перевірити...А в соцмережах під ніком можна брехати і говорити кожному що завгодно
З цим не шуткують.
А з всім решта ви чесний, порядний і не брешеш?...
-Vesna- _ 09.06.2017 12:43
IP: 104.199.41.---
Andrey Kononenko:
Во второй тур выйдут двое из Пороха, Ляшко, Тимошенко.
Не дай Бог.
Andrey Kononenko _ 09.06.2017 12:39
IP: 188.163.73.---
Alex Wright:
Andrey Kononenko:
Alex Wright:
Бойко- след президент
Не. Король опустошённых бутылок.
=========
ЮВТ элементарно не допустят до выборов, чтобы вообще никаких шансов. По рейтингу во второй тур выйдут порошенко и бойко. у порошенко антирейтинг больше и проголосуют, как обычно не "за" бойко, а "против" порошенко.
Во второй тур выйдут двое из Пороха, Ляшко, Тимошенко.
руслан49 _ 09.06.2017 12:34
IP: 37.52.23.---
Mykola Fedoriy:

Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
А чому ти сам не пішов на фронт?...За клавіатурою легше бути ура-патріотом?...
В мене син воює.
Важко перевірити...А в соцмережах під ніком можна брехати і говорити кожному що завгодно
З цим не шуткують.
руслан49 _ 09.06.2017 12:33
IP: 37.52.23.---
Гроші безумовно треба платити українським солдатам і офіцерам і нормальні гроші. Є деякі пільги учасникам АТО. Але чи тільки за гроші повинні захищати Україну її громадяни. Бо виявиться, як з військовими в Криму. Путін пообіцяв їм вищу зарплату і вони перейшли на його сторону. А поки що більшість партій відмовчується на військову тематику і на виховання патріотизму у людей. Не принесе така тематика додаткових процентів на виборах – думають вони.
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 12:33
IP: 46.133.62.---
руслан49:
Mykola Fedoriy:
руслан49:
Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
А чому ти сам не пішов на фронт?...За клавіатурою легше бути ура-патріотом?...
В мене син воює.
Важко перевірити...А в соцмережах під ніком можна брехати і говорити кожному що завгодно
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 12:27
IP: 46.133.62.---
Alex Wright:
больше никаких ПАП и ЮВТ!.
Украіна втратила свій шанс, не обравши Тимошенко своім Президентом. Зомбований олігархічними ЗМІ лохторат має таку владу, яку вибрав та заслуговує.
руслан49 _ 09.06.2017 12:24
IP: 37.52.23.---
Mykola Fedoriy:
руслан49:
Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
А чому ти сам не пішов на фронт?...За клавіатурою легше бути ура-патріотом?...
В мене син воює.
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 12:22
IP: 46.133.62.---
руслан49:
Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
А чому ти сам не пішов на фронт?...За клавіатурою легше бути ура-патріотом?...
руслан49 _ 09.06.2017 12:17
IP: 37.52.23.---
Коли по мобілізаціях почали набирати алкоголіків і наркоманів, коли оплот патріотів Львівська область виконала план шостої мобілізації на 50%, а Івано-Франківська на 40%, Уряд зміг перебудувати військову службу і знайти 60 тисяч солдат і офіцерів, які за невеликі гроші погодилися воювати на Донбасі.
Andrey Kononenko _ 09.06.2017 11:27
IP: 188.163.73.---
Alex Wright:
Бойко- след президент
Не. Король опустошённых бутылок.
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 10:36
IP: 46.133.163.---
Якщо цей " кабальний" Контракт, по якому зараз Украіна по формулі одержує газ по 160 дол, буде по просьбі Украіни анульований, то по якій тоді ціні буде російський газ для Украіни?...Безплатно?...
Galya Yarova _ 09.06.2017 10:26
IP: 92.113.209.---
Автор цього тексту – депутат. Все. Більше нічого знати не потрібно.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter