Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

НЕконституційний Суд для Президента

01 серпня 2017, 19:27

Колонка опублікована на сайті Нового Времени 1 серпня 2017.

В останній тиждень роботи парламенту Банкова здобула одну з найважливіших для себе перемог, тоді як європейські принципи законності та всі громадяни України – з тріском програли.

13 липня Верховна Рада України ухвалила новий закон "Про Конституційний суд України". Адміністрація президента одним голосуванням забезпечила собі ручний Конституційний Суд, що означає повний контроль над подальшими змінами до Конституції, а в обмін на це Банкова – віддала інститут парламентського омбудсмена під контроль "Народного фронту", таким чином забезпечивши перехід усієї вертикалі силовиків, а також посади, що покликана здійснювати контроль за ними – Уповноваженого з прав людини – в руки однієї парламентської фракції.

Президент підписав закон та говорив суспільству красиві слова про продовження судової реформи, тільки от документ має на меті зовсім інше і вбиває незалежність найвищого суду країни, який має виключні повноваження тлумачити Конституцію, давати згоду на зміни до Конституції та зміни у розподілі повноважень гілок влади.

Отже, новий закон Про Конституційний Суд України:

(1) відновлює ручний Конституційний Суд "кращих" часів Януковича;

(2) дає відкритий "хабар" нинішнім та майбутнім суддям Конституційного Суду;

(3) забезпечує та гарантує призначення потрібних президенту суддів;

(4) повністю руйнує інститут незалежного неполітичного Омбудсмена;

(5) гарантує на майбутнє прийняття "правильних" рішень Конституційним Судом – як щодо Мінських домовленостей, які Петро Порошенко бажає вписати у Конституцію і закони України, так і щодо відкриття ринку землі, чи щодо повноважень президента та зміни форми правління у країні.


ТРОХИ ІСТОРИЧНОЇ ЛІРИКИ

Ця подія без перебільшення є такою ж важливою для історії країни, як і рішення Конституційного суду України 2010 року щодо можливості формування парламентської коаліції з "тушок" і повернення Конституції України в редакції 1996 року, які сприяли узурпації влади Януковичем, наслідком котрих стали трагічні події в Україні 2013-2014 років.

До речі, нагадаю, що після Революції Гідності парламент звільнив п'ятьох суддів, призначених за своєї квотою за порушення присяги (фактично – за сприяння узурпації влади Януковича), а ще сім з них постановою рекомендував звільнити голові держави та з'їзду суддів.

От тільки судді "за квотою президента", яких має звільнити Порошенко, й досі не звільнені. Цинізм у тому, що Порошенко, як народний депутат, голосував за вищезгадану постанову і рекомендував усім звільнити суддів часів Януковича, проте сам цієї обіцянки досі не виконав.

Громадськість рік закликає Порошенка звільнити хоча б тих суддів за його квотою, які фігурують у "чорній бухгалтерії Партії Регіонів" – от тільки марно.

Наприклад, вже за президентства Порошенка Конституційний суд України дуже "оригінально" розтлумачив положення Конституції про наступну чергову сесію парламенту, яка виявляється є кожною сесією. От така історія.

]Але, як кажуть, ціль виправдовує засоби – Банкова забезпечила встановлення контролю над Конституційним судом, без якого неможливо забезпечувати президентський пріоритет у системі влади, вирішення завдань з її утримання та розширення власних владних можливостей. Доля Конституційного Суду була частиною цього виклику.

ПРО ПРОЦЕДУРУ

Сама процедура прийняття була однією з найганебніших у практиці цього та усіх попередніх скликань парламенту. Більше 700 поправок не розглядалися профільним Комітетом, не обговорювалися по суті, рішення приймалися за півгодини вночі – бо Адміністрація президента дуже поспішала. Закон був не лише прийнятий з порушенням процедури, але й підписаний абсолютно незаконно паном Парубієм – головою Верховної Ради, оскільки на момент підписання у Верховній Раді лежала зареєстрована постанова "Про скасування результатів голосування" – за регламентом Ради підписувати документ не можна, поки така постанова не відхилена парламентом.

Таке нехтування законом є безпрецедентним навіть для цього українського парламенту та остаточно вбиває парламент як інституцію. Ми прямо зараз спостерігаємо, як державні інститути руйнуються один за одним і стають залежними від нового диктатора, а найсумніше й найприкріше те, що все це освячують люди, які мають шанувати законність, котрі боролися проти диктатури й проти порушень законів на Майдані.

Проведення судової реформи "під себе" з ігноруванням принципу незалежності судової влади не лише руйнує демократичні та правові засади функціонування держави, але й створює передумови для узурпації влади. Порошенко свідомо іде слідами Януковича і діє його методами, думаючи, що суспільство цього не відчуває.

ПРО СУТЬ НОВОГО НЕ_КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ

Новий закон містить цілий ряд небезпечних положень:

1. Судді будуть повністю підконтрольні президенту

Забудьте про європейську мрію щодо незалежного Конституційного суду, який тлумачить Конституцію та єдиний вирішує питання можливого імпічменту президента.

Також забудьте слово "конкурс", адже закон не встановлює порядок проведення відбору кандидатів на посаду судді Конституційного Суду на конкурсних засадах, як того вимагає нова частина 3 статті 148 Конституції. Фактично прописаний у законі порядок відбору кандидатів кожним суб'єктом призначення на посаду суддів Конституційного Суду України (парламентом, президентом, з'їздом суддів) не буде відрізнятися від існуючого. Так, за новим законом відбір кандидатів здійснюється кожним суб'єктом самостійно через свої конкурсні комісії – президент сформує свою комісію, вона обере суддів, у парламенті комісію сформує профільний комітет, де-факто підконтрольний президенту.

А сам "конкурс" зводиться до формального прийняття заяв від кандидатів, оприлюднення їх автобіографій і мотиваційних листів, вивчення документів та відомостей, наданих кандидатами, співбесід з кандидатами, а також складання списку кандидатів, рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду України. Все. Як бачимо, описана процедура відбору не містить конкурсних засад, вона не дає змоги виявити найгідніших, отже нагадування Головним науково-експертним управлінням у своїх зауваженнях до Закону значення слова "конкурс" видається марним. АП байдуже на будь-які зауваження.

2. Нові повноваження президента

За новим законом судді Конституційного Суду складають присягу вже не на пленарному засіданні Верховної Ради, а на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду.

Крім того, тепер вже сам президент підписуватиме посвідчення суддів, що на практиці означатиме можливість президента "гратися" із фактичним допуском суддів до здійснення власних повноважень. Забудьте про парламентсько-президентську республіку, пан Порошенко бачить себе господарем країни і буде персонально замість спікера парламенту підписувати і вручати посвідчення суддям. До речі, найбільш кричущим є те, що зазначена "функція" виходить за рамки повноважень, наданих президенту Конституцією України.

3. "Хабарі" нинішньому складу суду

Новим законом дають відкритий "хабар" тим суддям, які допомогли Януковичу узурпувати владу та котрі фігурували у справі про "чорну бухгалтерію Партії Регіонів". Замість розслідувань та притягнення до відповідальності вони отримають можливість піти на "заслужений відпочинок" з довічним утриманням (читай: "спеціальною пенсією") у сотні тисяч гривень, яка буде формуватися за правилами, що діяли на момент їх вступу на посад за часів Януковича.

Пенсійна реформа? Ні, не чули! Забудьте про так зване піарне скасування спеціальних пенсій по 120 тис грн. на місяць, про яке заявила влада. У цих суддей залишиться саме така пенсія.

"Хабарі" резервуються у законі і для майбутніх суддів – вони теж будуть отримувати пенсії в розмірі сотень тисяч гривень на місяць, а заробітну плату отримуватимуть не з моменту складання присяги, а з дня, наступного після призначення. Тобто суддя Конституційного Суду отримуватиме винагороду навіть у випадках, коли фактично він ще не здійснює свої повноваження і навіть не склав присяги.

4. Закритий і непублічний суд

Відповідно до частини третьої статті 6 нового закону представники засобів масової інформації, акредитовані в Конституційному Суді, можуть здійснювати відео- та фотофіксацію, вести аудіозапис відкритої частини пленарного засідання Великої палати суду, сенату в порядку, встановленому регламентом суду.

Зазначене положення закриває суд та суперечить практиці Європейського суду з прав людини за статтею 10 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини в частині можливості одержувати і передавати інформацію та ідеї безвтручання органів державної влади. Оскільки можливість здійснювати фото- та відеофіксацію, ведення аудіозапису відкритої частини пленарного засідання органів Конституційного Суду України представниками засобів масової інформації є одним із аспектів гласності і відкритості Конституційного Суду, то й порядок здійснення доступу наведених осіб до такої інформації не може бути записаний у підзаконний акт.

До того ж, таке положення вже суперечить рішенню Європейського Суду з прав людини у справі Pinto Coelho v Portugal (no.48718) від 22 березня 2016 року, де було дозволено фото і відеозйомку судового процесу БЕЗ дозволу суддів.

Таке формулювання положення закону також означає, що суд може довільно вирішити розглядати конституційні скарги громадян у закритому режимі.

5. Кінець інституту незалежного Уповноваженого з прав людини

Про це вже написано безліч рядків. Омбудсмен – це надважливий механізм парламентського контролю, який має бути незалежним та захищати права людини. Омбудсмен – це ключова посада в тих державах, що прагнуть бути демократичними не тільки на папері.

У всьому світі омбудсмена обирають таємно та серед авторитетних юристів і правозахисників. В ЄС згідно з положеннями Маастрихтського договору Європейський Парламент обирає омбудсмена шляхом таємного голосування. Національна Асамблея Французької республіки – таємно. У Болгарії та Іспанії – також обирається шляхом таємного голосування.

"Паризькі принципи" як Додаток до резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 р. містять гарантії незалежності омбудсмена, що в нас, на жаль, не діють. 12 травня 2017 року Європейська мережа національних інституцій з прав людини, що об'єднує 40 омбудсменів Європи, оприлюднила відкрите звернення до Голови Верховної Ради України, голови профільного комітету, Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, у якому закликала не допустити політизації процесу обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Втім, це нікого не хвилює – в законі "Про Конституційний Суду України" змінюється процедура голосування за омбудсмена з таємної на відкриту, за якої будуть кнопкодавити та слідкувати за голосуванням кожного.

Кінець принципу розподілу влад, незалежним контролюючим органам та привіт узурпації. Питання лише, як довго суспільство готове це терпіти.

Я точно не готова більше терпіти ні секунди, і в суді буду оскаржувати неконституційну процедуру прийняття та підписання цього закону.

powered by lun.ua
Коментарі — 104
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 17:38
IP: 35.189.208.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
... У нас не лишилося можливості діяти через дострокові парламентські та президентські перевибори. ТОМУ Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
Так воюють вже. Загони Самопомочі підривали рельси на блокаді ДНР і ЛНР.

Складається таке враження, що Ви перебуваєте не в Україні а десь дуже далеко!... Я ж вже (!) писала Вам: "читайте "Штаб блокади торгівлі з окупантами" (.../facebook.com/shtab.blokady/?ref=page_internal)
Не "доходить?...
ЗНОВ МАРИТЕ про "Загони Самопомочі"!???...
Ну от Вам ще:
15.03.17."Порошенко просить РНБО зупинити транспортне сполучення з ОРДЛО"...pravda.com.ua/news/2017/03/15/7138179/
"РНБО вирішила припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення"...pravda.com.ua/news/2017/03/15/7138185/
Yuriy Vologjaninov _ 02.08.2017 17:08
IP: 109.95.50.---
Фёдор Стриженко: 02.08.2017 16:22
О каком приветствии вы пишите?
Вам не удастся его показать.
Вы лжец, скрывающийся под маской анонима.

Юрий Вологжанинов
руслан49 _ 02.08.2017 17:05
IP: 95.134.203.---
LYCIV_OLGA:
руслан49:
LYCIV_OLGA:

... У нас не лишилося можливості діяти через дострокові парламентські та президентські перевибори. ТОМУ Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
Так воюють вже. Загони Самопомочі підривали рельси на блокаді ДНР і ЛНР...
Мимоволі згадується М. Жванецький: "Это не к нам, это в санчасть"!...
Ти ж сама закликаєш боротися проти влади. От люди тебе і почули. А люди – це Семен Семенченко із Севастополя і Єгорка Соболєв із Донецька.
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 16:59
IP: 35.190.198.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:

... У нас не лишилося можливості діяти через дострокові парламентські та президентські перевибори. ТОМУ Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
Так воюють вже. Загони Самопомочі підривали рельси на блокаді ДНР і ЛНР...
Мимоволі згадується М. Жванецький: "Это не к нам, это в санчасть"!...
Yuriy Vologjaninov _ 02.08.2017 16:57
IP: 109.95.50.---
Yuriy Vologjaninov:

О каком приветствии вы говорите? Покажите его.
руслан49 _ 02.08.2017 16:57
IP: 95.134.203.---
_ABM_:
руслан49:
Фёдор Стриженко:
-...Турчинов, не дожидаясь выборов президента начал АТО
- В Україні іде пряма трансляція з Ради. І я бачив, що ніхто партію регіонів "за волоси не тягав", голосували вони, як завжди. І прокляли Януковича. Сказали, що він зрадив партію регіонів.
А вибрали Турчинова во президента 23 лютого. АТО почалоя ж 14 квітня. Як пише Вікіпедія – в связи с захватами административных зданий в Харькове, Донецке и Луганске и провозглашением Харьковской и Донецкой народных республик
руслан49, це ти пояснюєш Запердоленку?:-))) Ти ж доросла людина... Не травмуй психику Запердоленка.
Ти зрозумій. Це не запердоленко так говорить. А в першу чергу Путін на переговорах. Ось чому нам треба якось розбиратися, коли наші дипломати не можуть донести це до Заходу.
Yuriy Vologjaninov _ 02.08.2017 16:55
IP: 109.95.50.---
Фёдор Стриженко:
Yuriy Vologjaninov:
Фёдор Стриженко:

К вашему сведению, мой отец, Вологжанинов Иван Николаевич,
погиб на фронте 6 января 1942 г.
Устыдитесь своего анонимного бреда 02.08.2017 13:29.

Юрий Вологжанинов.

Не может сын погибшего участника войны, приветствовать. переименование улиц Украины с Героев войны на бандитов УПА и откровенных фашистов.
руслан49 _ 02.08.2017 16:53
IP: 95.134.203.---
LYCIV_OLGA:

... У нас не лишилося можливості діяти через дострокові парламентські та президентські перевибори. ТОМУ Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
Так воюють вже. Загони Самопомочі підривали рельси на блокаді ДНР і ЛНР. І добилися значного послаблення влади. Раніше вугілля з ОРЛДО коштувало 1800 грн за тонну. А зараз із США – 113 доларів. Є різниця? І є результат. Промисловість України обвалилася на мінус 6%.
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 16:45
IP: 35.189.208.---
Тому – достатньо згадати – Сергій Дацюк "Антинародний режим", (блог на УП):
"...Фактично в Україні створено антинародний режим, який вперто і не дивлячись ні на що просуває інтереси олігархів, силовим чином подавляє громаду, прямо і безпосередньо загрожує самому існуванню держави...
... У нас не лишилося можливості діяти через дострокові парламентські та президентські перевибори. ТОМУ Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 16:43
IP: 104.155.12.---
"...Оскаржувати неконституційну процедуру прийняття та підписання цього закону" – даремно витрачати сили (час, кошти, нерви...)!

Бо зараз В УКРАЇНІ склалася парадоксальна ситуація, коли ДЕРЖАВА (та її "органи"), до яких різноманітна "громадськість" весь час апелює, вже (!) Є ФАНТОМОМ!
І цей фантом ще якось існує тільки тому, що люди ще вірять, що ця держава і його "органи" є щось реальне, – наприклад, – що є реальні інституції, які, – нібито, – щось реально вирішують...
Але нічого такого вже (!) не існує!!!... Органи безпеки не забезпечують безпеку; суди не судять; прокурори продають кримінальні справи; міністерство економіки не керує економікою, яка (як мінімум) на відсотків 60% в тіні і все більше туди уходить; міністерство фінансів є "міністерством по залученню кредитів МВФ", бо не здатне керувати фінансами, тощо...
руслан49 _ 02.08.2017 16:37
IP: 95.134.203.---
Фёдор Стриженко:
руслан49:
А як же вибори. Були проведені вибори і президента і Верховної Ради. Як же в цьому випадку трактувати "захватили власть".

А были ли выборы!?

Если ты знаешь, то большинство в Раде были с партии Регионов, поддерживающих Яныка, и как так странно получилось, что они выбрали Турчинова!?
все те кто был от партии Регионов, были притащены за волосы пид дулами автоматив в Раду и под теми же дулами выбирали Турчинова.

самозванец Турчинов, не дожидаясь выборов президента начал АТО

В Україні іде пряма трансляція з Ради. І я бачив, що ніхто партію регіонів "за волоси не тягав", голосували вони, як завжди. І прокляли Януковича. Сказали, що він зрадив партію регіонів.
А вибрали Турчинова во президента 23 лютого. АТО почалоя ж 14 квітня. Як пише Вікіпедія – в связи с захватами административных зданий в Харькове, Донецке и Луганске и провозглашением Харьковской и Донецкой народных республик
Олександр Палій _ 02.08.2017 16:34
IP: 93.74.31.---
Те, що президент виписує позвідчення – дрібниця. Порушення регламенту для парламенту – це вже норма, нікого не здивуєш, яке на законність ухвлених законів ніяк не впливає. Єдине толкове зауваження – про зарплати суддів. Там справді явна суперечність з пенсійними актами щодо максимального обмеження пенсій, але саме суд і приняв таке рішення.
руслан49 _ 02.08.2017 16:15
IP: 95.134.203.---
Федор Микула:
Poшenko no вiдnoшenni до Саакашвiлi став nа одun piвenь з Iваniшвiлi та ху...лo
А хто такий Іваншвілі?
Orest Jj _ 02.08.2017 16:08
IP: 77.52.23.---
mihaylenco:
... В магазинах, на ринках торгівлі немає, через відсутність грошей в людей, але торгаші ціни не скидають......

Та же картина в нашем городе. Овощи, фрукты гниют, их выбрасывают но цены не снижают. В крупных маркетах что бы впихивать залежалый товар начали применять практику "смешивания" – в дешевый товар добавляют дорогой в похожей упаковке. "Мониторю" торговые площадки в разные часы – такой ж...пы с покупателями даже не помню когда видел. На крупном рынке "вещевики", такое ощущение, что только товаром меняются между собой время убивая...

Лично я думаю, что к стаям местных властных бандюков добавились винницкие вурдалаки с шоколадного кубла и народ должен содержать теперь две ОПГ.
Борис Троян _ 02.08.2017 16:05
IP: 185.23.165.---
Вот смотрю на все телодвижения Порошенко с "судами", ЦВК., Нацгвардией, назначением замаранных людей,на его друзей с репутацией коррукционеров и просто воров – и складывается впечатление, что он живёт в какой-то другой стране, но не в Украине.Какой-то недоцарь, недопрезидент, недобизнесмен – всё недо!
Logic2009 _ 02.08.2017 16:04
IP: 91.196.177.---
Yuriy Vologjaninov:
Навіщо Ви принижуєтесь перед безмозглою істотою?
Достатньо прочитати, що він тут написав, і зрозуміти, що з рівним успіхом
Ви можете звертатися до крісла, на якому сидите.
Федор Микула _ 02.08.2017 15:50
IP: 46.133.160.---
Poшenko no вiдnoшenni до Саакашвiлi став nа одun piвenь з Iваniшвiлi та ху...лo
Pavlo Koma _ 02.08.2017 15:43
IP: 178.92.182.---
Незалежна судова гілка влади досі як хоче рулить в Україні?
mihaylenco _ 02.08.2017 15:36
IP: 93.170.67.---
Щоб вигравати всі суди в уркаїні, порошенко вже підстрахувався замазаним в компроматі верховним судом. Тепер готовить підгрунтя для такого самого конституційного суду. Про Гаагу, та Страсбург він просто забув. Може, зневажає? А дарма.
Федор Микула _ 02.08.2017 14:55
IP: 46.133.160.---
Poшenko noдаpyвав колuсь jаnukoвuчу каpтuny аjвазовського mаjжe за два miлionu доллаpiв...дe заpаз воnа...часоm ne в nаPашi...
Yuriy Vologjaninov _ 02.08.2017 14:45
IP: 109.95.50.---
Фёдор Стриженко:

К вашему сведению, мой отец, Вологжанинов Иван Николаевич,
погиб на фронте 6 января 1942 г.
Устыдитесь своего анонимного бреда 02.08.2017 13:29.

Юрий Вологжанинов.
mihaylenco _ 02.08.2017 14:39
IP: 93.170.67.---
Orest Jj
Наибольшее число субсидиантов зафиксировано в Сумской и Полтавской областей (хочу заметить, до президенства Парашенка это были "жирные" области).

Коли ціни такі, як у Києві, а зарплати найнижчі в Уркаїні. Так було завжди. Дуже не розжирієш. Крім того, й навіть на мізерну зарплату роботи не знайдеш. Молодь ще влаштується, а після 40 забідь і мріяти. В магазинах, на ринках торгівлі немає, через відсутність грошей в людей, але торгаші ціни не скидають. Та й субсидіями не розкидаються. Коли вдома двоє безробітних, субсидії не дають.
руслан49 _ 02.08.2017 14:38
IP: 95.134.203.---
Фёдор Стриженко:

відбулась узурпація влади Порошенком
А Сакашвілі говорить, що країну на двох поділили Аваков і Порошенко. Кому вірити?
Для Вас є якась різниця чи порошенко сам узурпував владу чи на пару з кимось?
Так правди немає у світі. Один каже, що сам Порошенко узурпував. Сакашвілі каже, що пополам із Аваковим. А третій каже, що їх там п'ять чоловік узурпували.
А что Вы хотели!?
- власть в Киеве в конце концов захватили наиболее радикальные группировки Украины, 40 миллионов народа не выбирали их, а некоторые регионы Украины их вообще считают их бандитами, но их за это решили убить.
А як же вибори. Були проведені вибори і президента і Верховної Ради. Як же в цьому випадку трактувати "захватили власть".
Федор Микула _ 02.08.2017 14:07
IP: 46.133.160.---
Укpаinа ne Pаша...i ne Poшen...
Logic2009 _ 02.08.2017 13:25
IP: 91.196.177.---
они тюркского происхождения.
==========================
"Какой ужос!!!"
Семижопов, твой Путлер 100% татарин, а ты, как большая часть
Воронежцев, имеешь украинскую кровь.
Пошёл вон, скотина.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter