Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

НЕконституційний Суд для Президента

01 серпня 2017, 19:27

Колонка опублікована на сайті Нового Времени 1 серпня 2017.

В останній тиждень роботи парламенту Банкова здобула одну з найважливіших для себе перемог, тоді як європейські принципи законності та всі громадяни України – з тріском програли.

13 липня Верховна Рада України ухвалила новий закон "Про Конституційний суд України". Адміністрація президента одним голосуванням забезпечила собі ручний Конституційний Суд, що означає повний контроль над подальшими змінами до Конституції, а в обмін на це Банкова – віддала інститут парламентського омбудсмена під контроль "Народного фронту", таким чином забезпечивши перехід усієї вертикалі силовиків, а також посади, що покликана здійснювати контроль за ними – Уповноваженого з прав людини – в руки однієї парламентської фракції.

Президент підписав закон та говорив суспільству красиві слова про продовження судової реформи, тільки от документ має на меті зовсім інше і вбиває незалежність найвищого суду країни, який має виключні повноваження тлумачити Конституцію, давати згоду на зміни до Конституції та зміни у розподілі повноважень гілок влади.

Отже, новий закон Про Конституційний Суд України:

(1) відновлює ручний Конституційний Суд "кращих" часів Януковича;

(2) дає відкритий "хабар" нинішнім та майбутнім суддям Конституційного Суду;

(3) забезпечує та гарантує призначення потрібних президенту суддів;

(4) повністю руйнує інститут незалежного неполітичного Омбудсмена;

(5) гарантує на майбутнє прийняття "правильних" рішень Конституційним Судом – як щодо Мінських домовленостей, які Петро Порошенко бажає вписати у Конституцію і закони України, так і щодо відкриття ринку землі, чи щодо повноважень президента та зміни форми правління у країні.


ТРОХИ ІСТОРИЧНОЇ ЛІРИКИ

Ця подія без перебільшення є такою ж важливою для історії країни, як і рішення Конституційного суду України 2010 року щодо можливості формування парламентської коаліції з "тушок" і повернення Конституції України в редакції 1996 року, які сприяли узурпації влади Януковичем, наслідком котрих стали трагічні події в Україні 2013-2014 років.

До речі, нагадаю, що після Революції Гідності парламент звільнив п'ятьох суддів, призначених за своєї квотою за порушення присяги (фактично – за сприяння узурпації влади Януковича), а ще сім з них постановою рекомендував звільнити голові держави та з'їзду суддів.

От тільки судді "за квотою президента", яких має звільнити Порошенко, й досі не звільнені. Цинізм у тому, що Порошенко, як народний депутат, голосував за вищезгадану постанову і рекомендував усім звільнити суддів часів Януковича, проте сам цієї обіцянки досі не виконав.

Громадськість рік закликає Порошенка звільнити хоча б тих суддів за його квотою, які фігурують у "чорній бухгалтерії Партії Регіонів" – от тільки марно.

Наприклад, вже за президентства Порошенка Конституційний суд України дуже "оригінально" розтлумачив положення Конституції про наступну чергову сесію парламенту, яка виявляється є кожною сесією. От така історія.

]Але, як кажуть, ціль виправдовує засоби – Банкова забезпечила встановлення контролю над Конституційним судом, без якого неможливо забезпечувати президентський пріоритет у системі влади, вирішення завдань з її утримання та розширення власних владних можливостей. Доля Конституційного Суду була частиною цього виклику.

ПРО ПРОЦЕДУРУ

Сама процедура прийняття була однією з найганебніших у практиці цього та усіх попередніх скликань парламенту. Більше 700 поправок не розглядалися профільним Комітетом, не обговорювалися по суті, рішення приймалися за півгодини вночі – бо Адміністрація президента дуже поспішала. Закон був не лише прийнятий з порушенням процедури, але й підписаний абсолютно незаконно паном Парубієм – головою Верховної Ради, оскільки на момент підписання у Верховній Раді лежала зареєстрована постанова "Про скасування результатів голосування" – за регламентом Ради підписувати документ не можна, поки така постанова не відхилена парламентом.

Таке нехтування законом є безпрецедентним навіть для цього українського парламенту та остаточно вбиває парламент як інституцію. Ми прямо зараз спостерігаємо, як державні інститути руйнуються один за одним і стають залежними від нового диктатора, а найсумніше й найприкріше те, що все це освячують люди, які мають шанувати законність, котрі боролися проти диктатури й проти порушень законів на Майдані.

Проведення судової реформи "під себе" з ігноруванням принципу незалежності судової влади не лише руйнує демократичні та правові засади функціонування держави, але й створює передумови для узурпації влади. Порошенко свідомо іде слідами Януковича і діє його методами, думаючи, що суспільство цього не відчуває.

ПРО СУТЬ НОВОГО НЕ_КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ

Новий закон містить цілий ряд небезпечних положень:

1. Судді будуть повністю підконтрольні президенту

Забудьте про європейську мрію щодо незалежного Конституційного суду, який тлумачить Конституцію та єдиний вирішує питання можливого імпічменту президента.

Також забудьте слово "конкурс", адже закон не встановлює порядок проведення відбору кандидатів на посаду судді Конституційного Суду на конкурсних засадах, як того вимагає нова частина 3 статті 148 Конституції. Фактично прописаний у законі порядок відбору кандидатів кожним суб'єктом призначення на посаду суддів Конституційного Суду України (парламентом, президентом, з'їздом суддів) не буде відрізнятися від існуючого. Так, за новим законом відбір кандидатів здійснюється кожним суб'єктом самостійно через свої конкурсні комісії – президент сформує свою комісію, вона обере суддів, у парламенті комісію сформує профільний комітет, де-факто підконтрольний президенту.

А сам "конкурс" зводиться до формального прийняття заяв від кандидатів, оприлюднення їх автобіографій і мотиваційних листів, вивчення документів та відомостей, наданих кандидатами, співбесід з кандидатами, а також складання списку кандидатів, рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду України. Все. Як бачимо, описана процедура відбору не містить конкурсних засад, вона не дає змоги виявити найгідніших, отже нагадування Головним науково-експертним управлінням у своїх зауваженнях до Закону значення слова "конкурс" видається марним. АП байдуже на будь-які зауваження.

2. Нові повноваження президента

За новим законом судді Конституційного Суду складають присягу вже не на пленарному засіданні Верховної Ради, а на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду.

Крім того, тепер вже сам президент підписуватиме посвідчення суддів, що на практиці означатиме можливість президента "гратися" із фактичним допуском суддів до здійснення власних повноважень. Забудьте про парламентсько-президентську республіку, пан Порошенко бачить себе господарем країни і буде персонально замість спікера парламенту підписувати і вручати посвідчення суддям. До речі, найбільш кричущим є те, що зазначена "функція" виходить за рамки повноважень, наданих президенту Конституцією України.

3. "Хабарі" нинішньому складу суду

Новим законом дають відкритий "хабар" тим суддям, які допомогли Януковичу узурпувати владу та котрі фігурували у справі про "чорну бухгалтерію Партії Регіонів". Замість розслідувань та притягнення до відповідальності вони отримають можливість піти на "заслужений відпочинок" з довічним утриманням (читай: "спеціальною пенсією") у сотні тисяч гривень, яка буде формуватися за правилами, що діяли на момент їх вступу на посад за часів Януковича.

Пенсійна реформа? Ні, не чули! Забудьте про так зване піарне скасування спеціальних пенсій по 120 тис грн. на місяць, про яке заявила влада. У цих суддей залишиться саме така пенсія.

"Хабарі" резервуються у законі і для майбутніх суддів – вони теж будуть отримувати пенсії в розмірі сотень тисяч гривень на місяць, а заробітну плату отримуватимуть не з моменту складання присяги, а з дня, наступного після призначення. Тобто суддя Конституційного Суду отримуватиме винагороду навіть у випадках, коли фактично він ще не здійснює свої повноваження і навіть не склав присяги.

4. Закритий і непублічний суд

Відповідно до частини третьої статті 6 нового закону представники засобів масової інформації, акредитовані в Конституційному Суді, можуть здійснювати відео- та фотофіксацію, вести аудіозапис відкритої частини пленарного засідання Великої палати суду, сенату в порядку, встановленому регламентом суду.

Зазначене положення закриває суд та суперечить практиці Європейського суду з прав людини за статтею 10 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини в частині можливості одержувати і передавати інформацію та ідеї безвтручання органів державної влади. Оскільки можливість здійснювати фото- та відеофіксацію, ведення аудіозапису відкритої частини пленарного засідання органів Конституційного Суду України представниками засобів масової інформації є одним із аспектів гласності і відкритості Конституційного Суду, то й порядок здійснення доступу наведених осіб до такої інформації не може бути записаний у підзаконний акт.

До того ж, таке положення вже суперечить рішенню Європейського Суду з прав людини у справі Pinto Coelho v Portugal (no.48718) від 22 березня 2016 року, де було дозволено фото і відеозйомку судового процесу БЕЗ дозволу суддів.

Таке формулювання положення закону також означає, що суд може довільно вирішити розглядати конституційні скарги громадян у закритому режимі.

5. Кінець інституту незалежного Уповноваженого з прав людини

Про це вже написано безліч рядків. Омбудсмен – це надважливий механізм парламентського контролю, який має бути незалежним та захищати права людини. Омбудсмен – це ключова посада в тих державах, що прагнуть бути демократичними не тільки на папері.

У всьому світі омбудсмена обирають таємно та серед авторитетних юристів і правозахисників. В ЄС згідно з положеннями Маастрихтського договору Європейський Парламент обирає омбудсмена шляхом таємного голосування. Національна Асамблея Французької республіки – таємно. У Болгарії та Іспанії – також обирається шляхом таємного голосування.

"Паризькі принципи" як Додаток до резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 р. містять гарантії незалежності омбудсмена, що в нас, на жаль, не діють. 12 травня 2017 року Європейська мережа національних інституцій з прав людини, що об'єднує 40 омбудсменів Європи, оприлюднила відкрите звернення до Голови Верховної Ради України, голови профільного комітету, Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, у якому закликала не допустити політизації процесу обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Втім, це нікого не хвилює – в законі "Про Конституційний Суду України" змінюється процедура голосування за омбудсмена з таємної на відкриту, за якої будуть кнопкодавити та слідкувати за голосуванням кожного.

Кінець принципу розподілу влад, незалежним контролюючим органам та привіт узурпації. Питання лише, як довго суспільство готове це терпіти.

Я точно не готова більше терпіти ні секунди, і в суді буду оскаржувати неконституційну процедуру прийняття та підписання цього закону.

powered by lun.ua
Коментарі — 104
Volodymyr Parkhomenko _ 03.08.2017 09:36
IP: 195.162.90.---
1.За пані Шкрум: заява+автобіоргафія+мотиваційні документи+розгляд комісією+співбесіди+відбір – це не конкурс. А що конкурс?
2.Президент підписує посвідчення суддів – це "можливість гратися". А коли спікер підписує – нє?
3.ЄСПЛ, пише автор, ДОЗВОЛИВ робити фотофіксацію без дозволу самих суддів. А хіба дозвіл собі самому – це команда всім іншим?
4. "Погано", що КСУ зможе розглядати скарги громадян в закритому режимі. Про захист персональних даних автор не чула?
5.Досі омбудсмена обирали таємно. І кого обирали? Пані Лутковська поводилася щодо Януковича незалежно?
6.Луценка обрали генпрокурором, виключивши з закону вимогу щодо спеціальної освіти. Пшонку обирали за всіма правилами, з освітою. І що? Прокуратура погіршала чи покращала?
руслан49 _ 03.08.2017 09:28
IP: 95.134.203.---
koras:
Альона, потрібно підіймати народ і видаляти цю ракову пухлину. Інакше хана економіці, законності, справедливості, народу і, зрештою, всій Україні.
Альона зараз у Римі. Будь ласка, зверніться до неї на початку вересня.
Валерій Магала _ 03.08.2017 09:13
IP: 212.22.198.---
Фёдор Стриженко:
Складывается такое чувство, что Путин живёт на Украине, все козни которые против него плетут американцы, почему то оказывают негативное действие не в России а именно на Украине.
- Внешний долг украинцев вырос до 75 лярдов, экспорт товаров упал до наинизшего уровня с 2014 года, промышленность разрушается семимильными шагами, платы населения за коммуналку растут не по дням, а по часам, население уезжает из страны в поисках работы в Россию, криминальная обстановка в стране сродни 90 х. лет, а то и хуже.
- в стране идёт бандитский передел собственности между братками Порошенко и Авакова, скоро половина населения страны будут негражданами, потому что они не хотят учить мову и принимать ценности бендеровцев.
- в стране идёт гражданская война, а олигархи с правительством на этом наживаются и не хотят прекращать эту войну.
А вам шо за дело, Федя? Ваши братки чем лучше?
koras _ 03.08.2017 08:52
IP: 35.187.189.---
Альона, потрібно підіймати народ і видаляти цю ракову пухлину. Інакше хана економіці, законності, справедливості, народу і, зрештою, всій Україні.
Orest Jj _ 03.08.2017 08:12
IP: 77.52.68.---
Фёдор Стриженко:
руслан49:
А После этого Пётр Порошенко начал визжать на весь мир, что Кремль отнял у них Донбасс!
- страна дебилов и хо/хлов.
....Так как подписанные Трампом новые санкции – это удар в спину Путина, на ней рядом с наколкой "Здесь был Эрдоган" появится наколка "Здесь был Дональд".
А ты, Взадов, говоришь" купола, купола"!
kirilo _ 03.08.2017 07:15
IP: 195.78.246.---
Альона!
Підтримую.
Те що відбувається – жах. Необхідність судової реформи була найголовнішою.
Забалакали, заплутали. Наслідок – стало ще гірше. Суд – імітує діяльність. Злочинці -на волі, громади -під пресінгом.
руслан49 _ 03.08.2017 06:54
IP: 95.134.203.---
LYCIV_OLGA:

Якщо по всіх телевізорах показували, що там попереду на блокаді Костя Грішін (Семенченко) із Сєвастополя і Єгорка Зімін (Соболєв) із Донецька. То чому я повинен сумніватися, що все це затіяла Самопоміч?
Ви маєте повне право не сумніватися ні в чому!...
Але – "побачити" якісь "банди (саме як банди) Самопомочі" та "підрив" ними "рельс в тилу (саме в тилу) українських військ" – може тільки дитина!
Як повідомляла "Новинарня", 25 січня активісти й ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте.
Серед учасників блокади – нардепи Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, Володимир Парасюк, екс-начштабу батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт (Батя), чию справу розслідує ГПУ.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці.Але організатори блокади заявили про намір її розширити й 30 січня підірвали колію.
Ярослав Карпенко _ 02.08.2017 23:24
IP: 91.196.178.---
Иван Мазур:
мысленному бардаку, творящемуся в голове у д.ф-м.н.
И на амбразуру бросился Уролог.
Уважаемый, чем наблюдать за головой дфмн, займитесь тем,
что Вам ближе – задницей кочегара Семижопова.
У оного она заменяет голову.
Andrey Kononenko _ 02.08.2017 22:23
IP: 188.163.73.---
Иван Мазур:
Andrey Kononenko:
Андрийко и тебя с праздником.
С каким? С днём независимости, что ли? Так ещё рано.
Anatol Zubenko _ 02.08.2017 21:44
IP: 94.153.158.---
Фёдор Стриженко:
Yuriy Vologjaninov:
Фёдор Стриженко:

К вашему сведению, мой отец, Вологжанинов Иван Николаевич,
погиб на фронте 6 января 1942 г.
Устыдитесь своего анонимного бреда 02.08.2017 13:29.

Юрий Вологжанинов.
Не может сын погибшего участника войны, приветствовать переименование улиц Украины, с Героев войны на бандитов УПА и откровенных фашистов.
Да Ну! А власовский аквафреш может развиваться над крематорием? Эх, увидел бы мой дядько это...
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 21:05
IP: 35.195.97.---
Andrey Kononenko:
Иван Мазур:
...Николашка, ты забыл, что сам служишь на УП образцом шовинизма вместе с Джутом.
Странно, когда российские шовинисты говорят про русофобию, тем более в то время, когда Россия оккупировала земли и продолжает стрелять.
Вот, вот!...Каждая "жопа Семижопова" всегда поддерживает "другую" (почти "с" от Logic2009)

Иван Мазур:
Yuriy Vologjaninov:
Иван Мазур:
И что вы показали?
Я показал список людей, ... в этом списке... представлены... образцы... в результате... стало возможным то, в поддержке чего вас обвинил Федор Стриженко...
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 20:40
IP: 104.155.40.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
Ну добре. Якщо по всіх телевізорах показували, що там попереду на блокаді Костя Грішін (Семенченко) із Сєвастополя і Єгорка Зімін (Соболєв) із Донецька. То чому я повинен сумніватися, що все це затіяла Самопоміч?
Ви маєте повне право не сумніватися ні в чому!...
Але – "побачити" якісь "банди (саме як банди) Самопомочі" та "підрив" ними "рельс в тилу (саме в тилу) українських військ" – може тільки дитина або людина, що несповна розуму!
Якщо Ви цього не розумієте, то, – вибачайте, – але я нічим Вам допомогти не в змозі...
Anatol Zubenko _ 02.08.2017 20:15
IP: 94.153.158.---
robinn:
Позбавлення Міхеіла Саакашвілі українського громадянства – це брудна політика, яку нинішня влада на чолі з президентом Петром Порошенком вчиняє стосовно своїх опонентів.

А ми, команда "Батьківщини", наші виборці та політичні союзники, витримаємо всі атаки з боку влади. Підтримка народу – це те, чого немає у Петра Порошенко та його поплічників. І саме тому він програє, незважаючи на всі маніпуляції та тиск.
Разом ми переможемо!

З повагою,
Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко
==
Письма издалека.
Юля шо, офіційно в еміграції.
будет хохма еслі Петя і єйо не пустит в Україну.
будет вместе с пограничником Сакашвілі тайнимі тропамі пробіраться в Україну...)))
Да Юля срать хотела на таких гнид как ты,,Она это уже доказала...
Orest Jj _ 02.08.2017 19:59
IP: 77.52.23.---
Иван Мазур:
Orest Jj:
Сидор, с праздником вас!
23 сентября 1937 года Ежов телеграфирует Сталину: "Товарищ Микоян просит, в целях очистки Армении от антисоветских элементов, разрешить дополнительно расстрелять 700 человек. Предлагаю расстрелять дополнительно 1500 человек, а всего с ранее утвержденной цифрой 2000 человек."

И поверху рукой Сталина – "ЗА".
Andrey Kononenko _ 02.08.2017 19:49
IP: 188.163.73.---
Иван Мазур:
За редким исключением, в этом списке в концентрированном виде представлены наиболее типичные человеческие образцы всей той ультра-националистической, ура-патриотической, милитаристской, шовинистической
Николашка, ты забыл, что сам служишь на УП образцом шовинизма вместе с Джутом.
Странно, когда российские шовинисты говорят про русофобию, тем более в то время, когда Россия оккупировала земли и продолжает стрелять.
robinn _ 02.08.2017 19:17
IP: 35.187.189.---
Позбавлення Міхеіла Саакашвілі українського громадянства – це брудна політика, яку нинішня влада на чолі з президентом Петром Порошенком вчиняє стосовно своїх опонентів.

А ми, команда "Батьківщини", наші виборці та політичні союзники, витримаємо всі атаки з боку влади. Підтримка народу – це те, чого немає у Петра Порошенко та його поплічників. І саме тому він програє, незважаючи на всі маніпуляції та тиск.
Разом ми переможемо!

З повагою,
Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко
==
Письма издалека.
Юля шо, офіційно в еміграції.
будет хохма еслі Петя і єйо не пустит в Україну.
будет вместе с пограничником Сакашвілі тайнимі тропамі пробіраться в Україну...)))
robinn _ 02.08.2017 19:09
IP: 35.189.208.---
БЮТ І Самопоміч смертельние враги.
То шо Червакова із Самопомічі во время галасавания сидела в секторе БЮТ рядом с Шкрум говорит шо следующее предательство в Самопомічі наліцо.
Юля тіхім сапом унічтожаєт врагов...)))
правда самой Юлі в зале уже небило...)))
2 месяца без Юлі.
остался 1 месяц і 5 дней... (((
руслан49 _ 02.08.2017 18:53
IP: 95.134.203.---
LYCIV_OLGA:
руслан49:
LYCIV_OLGA:
...А-а-а, зрозуміла!... Ти – маленька дитина!...Вибач, зразу "не дійшло"!Дитинко, не заважай дорослим!
Не заважай бандам із Самопомочі підривати рельси в тилу українських військ...
А може – й не дитина...А звичайний божевільний... Бо дуже ВИРАЗНІ ТИПОВІ МАРЕННЯ про "банди Самопомочі" та "підрив рельсів у тилу (!!!???) українських військ"...
Ну добре. Якщо по всіх телевізорах показували, що там попереду на блокаді Костя Грішін (Семенченко) із Сєвастополя і Єгорка Зімін (Соболєв) із Донецька. То чому я повинен сумніватися, що все це затіяла Самопоміч?
Orest Jj _ 02.08.2017 18:50
IP: 77.52.23.---
Иван Мазур:
Yuriy Vologjaninov:
Иван Мазур:
И что вы показали?
Я показал список людей, которых вы, со всей очевидностью, считаете, так сказать, "героями нашего времени". За редким исключением, в этом списке в концентрированном виде представлены наиболее типичные человеческие образцы всей той ультра-националистической, ура-патриотической, милитаристской, шовинистической, русофобской и проч. пены, в результате поднятия которой на поверхность украинской политической жизни и стало возможным то, в поддержке чего вас обвинил Федор Стриженко – "переименование улиц с Героев войны на бандитов УПА и откровенных фашистов".
дааа уж...Не повезло вам. Канадская диаспора собрала деньги а умельці из "Азова" собрали первій передвижной полиграф. Теперь будут по улицам ползать с портретами Бандері клепанніе чудища с крутящимися локаторами и хватать на улицах віборочно прохожих на проверку лояльности к правосекам и бандеровцам...
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 18:35
IP: 35.189.203.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
...А-а-а, зрозуміла!... Ти – маленька дитина!...Вибач, зразу "не дійшло"!Дитинко, не заважай дорослим!
Не заважай бандам із Самопомочі підривати рельси в тилу українських військ...
А може – й не дитина...А звичайний божевільний... Бо дуже ВИРАЗНІ ТИПОВІ МАРЕННЯ про "банди Самопомочі" та "підрив рельсів у тилу (!!!???) українських військ"...
руслан49 _ 02.08.2017 18:07
IP: 95.134.203.---
LYCIV_OLGA:

Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
Так воюють вже. Загони Самопомочі підривали рельси на блокаді ДНР і ЛНР...
Мимоволі згадується М. Жванецький: "Это не к нам, это в санчасть"!...
Ти ж сама закликаєш боротися проти влади. От люди тебе і почули. А люди – це Семен Семенченко із Севастополя і Єгорка Соболєв із Донецька.
А-а-а, зрозуміла!... Ти – маленька дитина!...Вибач, зразу "не дійшло"!

Дитинко, не заважай дорослим!
Не заважай бандам із Самопомочі підривати рельси в тилу українських військ. Десь так. Як ці семенченки і єгорки соболєви заливалися солов'ями – і розвалиться ДНР і ЛНР після блокади, і полонених віддадуть, і війні кінець. А в результаті було вугілля по 1800 грн за тонну, а стало 113 доларів.
Orest Jj _ 02.08.2017 18:05
IP: 77.52.23.---
Adam Viter:
...... А хто сьогодні бажає погибелі Народу України всіх національностей на чолі із президентом перед лицем атак ворога......

аж дрожью пробрало...Неужели без Парашенка (вибачьтє, але ім'я бога заборонєно писати та вимовляти "правильно") Украине фсё?
Юрій Коржинський _ 02.08.2017 18:03
IP: 95.132.12.---
Колишній начальник загонів самооборони демонструє неабиякі здібності на манежі під куполом: навчився носити гарні краватки, стояти на задніх лапах,виконувати прості команди, їсти з руки, подавати голос, коли треба, ловити кістку цукру на льоту. Пащекою. Диерктор цирку задоволено посміхається в своїй ложі, так як не доводиться жаліти, що призначив його на цю роль.
Yuriy Vologjaninov _ 02.08.2017 17:58
IP: 109.95.50.---
Иван Мазур:
И что вы показали?
LYCIV_OLGA _ 02.08.2017 17:43
IP: 35.187.12.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
руслан49:
LYCIV_OLGA:

... У нас не лишилося можливості діяти через дострокові парламентські та президентські перевибори. ТОМУ Я НЕ БАЧУ ЖОДНОГО ІНШОГО ВИХОДУ ЯК ВОЮВАТИ ВОДНОЧАС І ПРОТИ ЗОВНІШНЬОГО І ПРОТИ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА В СИТУАЦІЇ АНТИНАРОДНОЇ ДИКТАТУРИ"
Але це (про засоби та прийоми такої війни) – дуже велика і зовсім "окрема" тема
Так воюють вже. Загони Самопомочі підривали рельси на блокаді ДНР і ЛНР...
Мимоволі згадується М. Жванецький: "Это не к нам, это в санчасть"!...
Ти ж сама закликаєш боротися проти влади. От люди тебе і почули. А люди – це Семен Семенченко із Севастополя і Єгорка Соболєв із Донецька.
А-а-а, зрозуміла!... Ти – маленька дитина!...Вибач, зразу "не дійшло"!

Дитинко, не заважай дорослим!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter