Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

НЕконституційний Суд для Президента

01 серпня 2017, 19:27

Колонка опублікована на сайті Нового Времени 1 серпня 2017.

В останній тиждень роботи парламенту Банкова здобула одну з найважливіших для себе перемог, тоді як європейські принципи законності та всі громадяни України – з тріском програли.

13 липня Верховна Рада України ухвалила новий закон "Про Конституційний суд України". Адміністрація президента одним голосуванням забезпечила собі ручний Конституційний Суд, що означає повний контроль над подальшими змінами до Конституції, а в обмін на це Банкова – віддала інститут парламентського омбудсмена під контроль "Народного фронту", таким чином забезпечивши перехід усієї вертикалі силовиків, а також посади, що покликана здійснювати контроль за ними – Уповноваженого з прав людини – в руки однієї парламентської фракції.

Президент підписав закон та говорив суспільству красиві слова про продовження судової реформи, тільки от документ має на меті зовсім інше і вбиває незалежність найвищого суду країни, який має виключні повноваження тлумачити Конституцію, давати згоду на зміни до Конституції та зміни у розподілі повноважень гілок влади.

Отже, новий закон Про Конституційний Суд України:

(1) відновлює ручний Конституційний Суд "кращих" часів Януковича;

(2) дає відкритий "хабар" нинішнім та майбутнім суддям Конституційного Суду;

(3) забезпечує та гарантує призначення потрібних президенту суддів;

(4) повністю руйнує інститут незалежного неполітичного Омбудсмена;

(5) гарантує на майбутнє прийняття "правильних" рішень Конституційним Судом – як щодо Мінських домовленостей, які Петро Порошенко бажає вписати у Конституцію і закони України, так і щодо відкриття ринку землі, чи щодо повноважень президента та зміни форми правління у країні.


ТРОХИ ІСТОРИЧНОЇ ЛІРИКИ

Ця подія без перебільшення є такою ж важливою для історії країни, як і рішення Конституційного суду України 2010 року щодо можливості формування парламентської коаліції з "тушок" і повернення Конституції України в редакції 1996 року, які сприяли узурпації влади Януковичем, наслідком котрих стали трагічні події в Україні 2013-2014 років.

До речі, нагадаю, що після Революції Гідності парламент звільнив п'ятьох суддів, призначених за своєї квотою за порушення присяги (фактично – за сприяння узурпації влади Януковича), а ще сім з них постановою рекомендував звільнити голові держави та з'їзду суддів.

От тільки судді "за квотою президента", яких має звільнити Порошенко, й досі не звільнені. Цинізм у тому, що Порошенко, як народний депутат, голосував за вищезгадану постанову і рекомендував усім звільнити суддів часів Януковича, проте сам цієї обіцянки досі не виконав.

Громадськість рік закликає Порошенка звільнити хоча б тих суддів за його квотою, які фігурують у "чорній бухгалтерії Партії Регіонів" – от тільки марно.

Наприклад, вже за президентства Порошенка Конституційний суд України дуже "оригінально" розтлумачив положення Конституції про наступну чергову сесію парламенту, яка виявляється є кожною сесією. От така історія.

]Але, як кажуть, ціль виправдовує засоби – Банкова забезпечила встановлення контролю над Конституційним судом, без якого неможливо забезпечувати президентський пріоритет у системі влади, вирішення завдань з її утримання та розширення власних владних можливостей. Доля Конституційного Суду була частиною цього виклику.

ПРО ПРОЦЕДУРУ

Сама процедура прийняття була однією з найганебніших у практиці цього та усіх попередніх скликань парламенту. Більше 700 поправок не розглядалися профільним Комітетом, не обговорювалися по суті, рішення приймалися за півгодини вночі – бо Адміністрація президента дуже поспішала. Закон був не лише прийнятий з порушенням процедури, але й підписаний абсолютно незаконно паном Парубієм – головою Верховної Ради, оскільки на момент підписання у Верховній Раді лежала зареєстрована постанова "Про скасування результатів голосування" – за регламентом Ради підписувати документ не можна, поки така постанова не відхилена парламентом.

Таке нехтування законом є безпрецедентним навіть для цього українського парламенту та остаточно вбиває парламент як інституцію. Ми прямо зараз спостерігаємо, як державні інститути руйнуються один за одним і стають залежними від нового диктатора, а найсумніше й найприкріше те, що все це освячують люди, які мають шанувати законність, котрі боролися проти диктатури й проти порушень законів на Майдані.

Проведення судової реформи "під себе" з ігноруванням принципу незалежності судової влади не лише руйнує демократичні та правові засади функціонування держави, але й створює передумови для узурпації влади. Порошенко свідомо іде слідами Януковича і діє його методами, думаючи, що суспільство цього не відчуває.

ПРО СУТЬ НОВОГО НЕ_КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ

Новий закон містить цілий ряд небезпечних положень:

1. Судді будуть повністю підконтрольні президенту

Забудьте про європейську мрію щодо незалежного Конституційного суду, який тлумачить Конституцію та єдиний вирішує питання можливого імпічменту президента.

Також забудьте слово "конкурс", адже закон не встановлює порядок проведення відбору кандидатів на посаду судді Конституційного Суду на конкурсних засадах, як того вимагає нова частина 3 статті 148 Конституції. Фактично прописаний у законі порядок відбору кандидатів кожним суб'єктом призначення на посаду суддів Конституційного Суду України (парламентом, президентом, з'їздом суддів) не буде відрізнятися від існуючого. Так, за новим законом відбір кандидатів здійснюється кожним суб'єктом самостійно через свої конкурсні комісії – президент сформує свою комісію, вона обере суддів, у парламенті комісію сформує профільний комітет, де-факто підконтрольний президенту.

А сам "конкурс" зводиться до формального прийняття заяв від кандидатів, оприлюднення їх автобіографій і мотиваційних листів, вивчення документів та відомостей, наданих кандидатами, співбесід з кандидатами, а також складання списку кандидатів, рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду України. Все. Як бачимо, описана процедура відбору не містить конкурсних засад, вона не дає змоги виявити найгідніших, отже нагадування Головним науково-експертним управлінням у своїх зауваженнях до Закону значення слова "конкурс" видається марним. АП байдуже на будь-які зауваження.

2. Нові повноваження президента

За новим законом судді Конституційного Суду складають присягу вже не на пленарному засіданні Верховної Ради, а на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду.

Крім того, тепер вже сам президент підписуватиме посвідчення суддів, що на практиці означатиме можливість президента "гратися" із фактичним допуском суддів до здійснення власних повноважень. Забудьте про парламентсько-президентську республіку, пан Порошенко бачить себе господарем країни і буде персонально замість спікера парламенту підписувати і вручати посвідчення суддям. До речі, найбільш кричущим є те, що зазначена "функція" виходить за рамки повноважень, наданих президенту Конституцією України.

3. "Хабарі" нинішньому складу суду

Новим законом дають відкритий "хабар" тим суддям, які допомогли Януковичу узурпувати владу та котрі фігурували у справі про "чорну бухгалтерію Партії Регіонів". Замість розслідувань та притягнення до відповідальності вони отримають можливість піти на "заслужений відпочинок" з довічним утриманням (читай: "спеціальною пенсією") у сотні тисяч гривень, яка буде формуватися за правилами, що діяли на момент їх вступу на посад за часів Януковича.

Пенсійна реформа? Ні, не чули! Забудьте про так зване піарне скасування спеціальних пенсій по 120 тис грн. на місяць, про яке заявила влада. У цих суддей залишиться саме така пенсія.

"Хабарі" резервуються у законі і для майбутніх суддів – вони теж будуть отримувати пенсії в розмірі сотень тисяч гривень на місяць, а заробітну плату отримуватимуть не з моменту складання присяги, а з дня, наступного після призначення. Тобто суддя Конституційного Суду отримуватиме винагороду навіть у випадках, коли фактично він ще не здійснює свої повноваження і навіть не склав присяги.

4. Закритий і непублічний суд

Відповідно до частини третьої статті 6 нового закону представники засобів масової інформації, акредитовані в Конституційному Суді, можуть здійснювати відео- та фотофіксацію, вести аудіозапис відкритої частини пленарного засідання Великої палати суду, сенату в порядку, встановленому регламентом суду.

Зазначене положення закриває суд та суперечить практиці Європейського суду з прав людини за статтею 10 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини в частині можливості одержувати і передавати інформацію та ідеї безвтручання органів державної влади. Оскільки можливість здійснювати фото- та відеофіксацію, ведення аудіозапису відкритої частини пленарного засідання органів Конституційного Суду України представниками засобів масової інформації є одним із аспектів гласності і відкритості Конституційного Суду, то й порядок здійснення доступу наведених осіб до такої інформації не може бути записаний у підзаконний акт.

До того ж, таке положення вже суперечить рішенню Європейського Суду з прав людини у справі Pinto Coelho v Portugal (no.48718) від 22 березня 2016 року, де було дозволено фото і відеозйомку судового процесу БЕЗ дозволу суддів.

Таке формулювання положення закону також означає, що суд може довільно вирішити розглядати конституційні скарги громадян у закритому режимі.

5. Кінець інституту незалежного Уповноваженого з прав людини

Про це вже написано безліч рядків. Омбудсмен – це надважливий механізм парламентського контролю, який має бути незалежним та захищати права людини. Омбудсмен – це ключова посада в тих державах, що прагнуть бути демократичними не тільки на папері.

У всьому світі омбудсмена обирають таємно та серед авторитетних юристів і правозахисників. В ЄС згідно з положеннями Маастрихтського договору Європейський Парламент обирає омбудсмена шляхом таємного голосування. Національна Асамблея Французької республіки – таємно. У Болгарії та Іспанії – також обирається шляхом таємного голосування.

"Паризькі принципи" як Додаток до резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 р. містять гарантії незалежності омбудсмена, що в нас, на жаль, не діють. 12 травня 2017 року Європейська мережа національних інституцій з прав людини, що об'єднує 40 омбудсменів Європи, оприлюднила відкрите звернення до Голови Верховної Ради України, голови профільного комітету, Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, у якому закликала не допустити політизації процесу обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Втім, це нікого не хвилює – в законі "Про Конституційний Суду України" змінюється процедура голосування за омбудсмена з таємної на відкриту, за якої будуть кнопкодавити та слідкувати за голосуванням кожного.

Кінець принципу розподілу влад, незалежним контролюючим органам та привіт узурпації. Питання лише, як довго суспільство готове це терпіти.

Я точно не готова більше терпіти ні секунди, і в суді буду оскаржувати неконституційну процедуру прийняття та підписання цього закону.

powered by lun.ua
Коментарі — 104
Orest Jj _ 07.08.2017 11:06
IP: 77.52.124.---
... Если власть мыслит на фене, а народ – на украинском и русском, но никакого успеха реформ им не видать. Правящие пацаны-барыги могут добазариться между собой о дележе добычи, но составить нормальный план реформ и реализовать его они категорически не способны, ибо они просто не оперируют необходимыми смыслами и соображениями реформирования и строительства в ГОС. Барыги и полезные государству и народу реформы – понятия несовместимые,
LYCIV_OLGA _ 06.08.2017 11:13
IP: 35.189.208.---
(закінчення)
І з кожною "демобілізацією" їх стає все більше і більше... "Врешті-решт" (та "за певних обставин", які теж повільно "дозрівають") саме ці люди стануть за допомогою зброї та силою, а не "демократичними, політичними" методами, протистояти криміналу, корупційним чиновникам, антинародним державним і приватним силовим структурам... В ім'я справедливості, так як вони її будуть розуміти!...

Так що – ВСЕ У НАС БУДЕ УКРАЇНА!... Хоч і дуже "дорогою ціною"...
LYCIV_OLGA _ 06.08.2017 11:12
IP: 35.189.215.---
(продовження)
...- залежить тільки від наших спільних (!) зусиль (!) кожного з нас (!) Бо "десь" відсидітися (в якійсь "хаті з краю") – на цей раз – нікому не вдасться, не варто навіть сподіватися...

ПЕРЕД УКРАЇНОЮ І ВСІМА НАМИ Є ТІЛЬКИ 2 ШЛЯХИ – АБО ЗМІНИТИСЯ, АБО ЗНИКНУТИ... Природний відбір, пані та панове!...

А зараз (!) – можна, звісно, постьобатися про те, що поки що (!) – "широкі верстви громадськості" ("громадянського суспільства" України) – ще (!) "не доросли" більше ніж дороги перекривати (пропоную вважати це своєрідним "тренуванням"), але (!) – те ж "волонтерство" (від Майдану до сьогодення) – нечуваний зразок громадянської самоорганізації!
А ще – вже зараз у нас в країні з'явиляються сотні тисяч людей, які вміють тримати в руках зброю, можуть організуватися, відчувають несправедливість сьогоднішнього дня, бачать безпорадність держави перед криміналом і його власним злодійством, як і його антиукраїнську, антинародну сутність.
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 06.08.2017 11:10
IP: 35.190.198.---
(продовження)
...тому що весь час "виряджається в овечу шкуру" і нишком, постійно / методично та цілеспрямовано б'є Україну і український народ в спину!...
А ще – попереду у всіх нас, – і пересічних громадян, і політичних діячів, – "чекає на нас" розлучення з наївними ілюзіями та усвідомлення/сприйняття/"зарубування на носі" дуже простого, але й – нажаль – дуже сумного/трагічного факту: змінитися сама по собі ця влада не здатна (!!!) принципово, тож – сама (добровільно) ця влада ніколи і нікуди не піде (!!!), отже – ні економічною конкуренцію, ні діскусіямі в ЗМІ, ні виборами – цю нинішню владу олігархічних ставлеників ніколи і нізащо не перемогти!!!
Тобто – подобається це комусь чи ні, але – нам не уникнути (!!!) "зміни системи", саме шляхом радикальних/революційних дій! А наскільки ці наші радикальні/революційні дії (якщо тільки вони відбудуться) будуть мирними/"оксамитовими" або насильницькими/"кривавими" –...
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 06.08.2017 11:09
IP: 35.190.198.---
Як я вже написала – 02.08.2017 16:43 – "...Оскаржувати неконституційну процедуру прийняття та підписання цього закону" – даремно витрачати сили (час, кошти, нерви...)!

БО – тому, що жодна (!) "державна інституція" в Україні не працює як слід, то ДЕРЖАВА В УКРАЇНІ Є ФІКЦІЄЮ/ФАНТОМОМ!
А "широкі верстви громадськості" ("громадянського суспільства" України, що тільки зароджується) ще не до кінця усвідомлюють, що в Україні практично створено антинародний режим, який не тільки вперто просуває інтереси олігархів і силовим чином пригнічує суспільство, але і вже – прямо і безпосередньо загрожує самому існуванню держави; не віддають собі в повній мірі звіт, що ця/така нинішня влада України фактично є антиукраїнською/ворожою "п'ятою колоною", яка старанно маскується!
Тому – ЦЯ / ТАКА влада набагато небезпечніше всіх доморощених, – але відвертих / явних, – недобитків-українофобів і всіх зовнішніх ворогів / агресорів...
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 04.08.2017 19:51
IP: 35.189.208.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
...А яка різниця між цими "активістами" і апалченцями? І ті і ті вважають ворогом "криваву київську хунту" і не підкоряються їй. Що цікаво, коли ці "активісти" підривали колії з українського боку (я не можу зрозуміти, чому це не в тилу українських військ), то апалченці синхронно підривали колії зі свого боку.
(Смайлик "smile")
1) Я вже писала Вам, що – "якщо Ви цього не розумієте, то я допомогти Вам не в змозі";
2) Значення слів "банда", "тил" є в тлумачних словниках;
3) З привиду Ваших марень (типових галюцінацій), що немає різниці мІж "активистами та ветеранами АТО" і " запалченцями" Донбасу; і того, що, – ніби-то, – "активисти та ветерани АТО "вважають" нинішню владу – "кривавою київською хунтою" – НЕГАЙНО (я Вас дуже прошу!) ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ПСИХІАТРА! (Смайлик "sad") Можливо Вас ще можна врятувати.

Щиро бажаю Вам якнайшвидшого одужання!
Djekson Matuschkov _ 04.08.2017 18:10
IP: 104.155.40.---
руслан49:
Djekson Matuschkov:
LYCIV_OLGA:
Если на не подконтрольной стороне колорады, сепаратисты и "Путин приди", то тогда зачем Украина губит своих детей, что бы захватить эту территорию, тем более что она всегда была обузой и дотационная, а Украина и так не может обеспечить своих людей достойной жизнью!?
А хто повинен дати команду – " нє освобождать Донбас."
Не освобождать, а хотя бы перестать обстреливать города и деревни Донбасса, ведь там живут украинцы, так же не согласные с властью самозванцев в Киеве, как и по всей Украине.
руслан49 _ 04.08.2017 18:00
IP: 95.134.203.---
Djekson Matuschkov:
LYCIV_OLGA:
Если на не подконтрольной стороне колорады, сепаратисты и "Путин приди", то тогда зачем Украина губит своих детей, что бы захватить эту территорию, тем более что она всегда была обузой и дотационная, а Украина и так не может обеспечить своих людей достойной жизнью!?
А хто повинен дати команду – " нє освобождать Донбас."
Djekson Matuschkov _ 04.08.2017 17:13
IP: 104.155.40.---
LYCIV_OLGA:
Если на не подконтрольной стороне колорады, сепаратисты и "Путин приди", то тогда зачем Украина губит своих детей, что бы захватить эту территорию, тем более что она всегда была обузой и дотационная, а Украина и так не может обеспечить своих людей достойной жизнью!?
руслан49 _ 04.08.2017 16:28
IP: 35.187.12.---
LYCIV_OLGA:
навіть в наведеній Вами інформації нема нічого про "банди", а є тільки і саме – а) про "активістів й ветеранів АТО"; б) про "підрив колії" не в тилу українських війск, а тієї, якою здійснювалася "торгівля" з "колорадами- сепаратистами" (тобто їх фінансування).
А яка різниця між цими "активістами" і апалченцями? І ті і ті вважають ворогом "криваву київську хунту" і не підкоряються їй. Що цікаво, коли ці "активісти" підривали колії з українського боку (я не можу зрозуміти, чому це не в тилу українських військ), то апалченці синхронно підривали колії зі свого боку.
руслан49 _ 04.08.2017 16:27
IP: 35.190.198.---
LYCIV_OLGA:

навіть в наведеній Вами інформації нема нічого про "банди", а є тільки і саме – а) про "активістів й ветеранів АТО"; б) про "підрив колії" не в тилу українських війск, а тієї, якою здійснювалася "торгівля" з "колорадами- сепаратистами" (тобто їх фінансування).

А яка різниця між цими "активістами" і апалченцями? І ті і ті вважають ворогом "криваву київську хунту" і не підкоряються їй. Що цікаво, коли ці "активісти" підривали колії з українського боку (я не можу зрозуміти, чому це не в тилу українських військ), то апалченці синхронно підривали колії зі свого боку.

"ПОБАЧИТИ" ЯКІСЬ "БАНДИ (САМЕ ЯК БАНДИ) САМОПОМОЧІ" ТА "ПІДРИВ" НИМИ "РЕЛЬС В ТИЛУ (САМЕ В ТИЛУ) УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬК" – МОЖЕ ТІЛЬКИ ДИТИНА АБО "ЗАКІНЧЕНИЙ ІДІОТ!
LYCIV_OLGA _ 04.08.2017 10:26
IP: 35.189.203.---
(закінчення)
1) Яж Вам вже писала (!) ("чорним по білому" надрукувала (!!!)): "Дитинко, не заважай дорослим!"... "побачити" якісь "банди (саме як банди) Самопомочі" та "підрив" ними "рельс в тилу (саме в тилу) українських військ" – може ТІЛЬКИ ДИТИНА!
Але до Вас не доходить... (Скільки постів "з цієї "теми" Ви вже "настукали"?)
2) Є ще й ДРУГИЙ "ВАРІАНТ" – ОБМЕЖЕНИЙ ВПЕРТИЙ "ДЯТЕЛ", бо (!) – навіть в наведеній Вами інформації нема нічого про "банди", а є тільки і саме – а) про "активістів й ветеранів АТО"; б) про "підрив колії" не в тилу українських війск, а тієї, якою здійснювалася "торгівля" з "колорадами- сепаратистами" (тобто їх фінансування).

3) Тому змушена ще раз повторити САМЕ ДЛЯ ВАС:

"ПОБАЧИТИ" ЯКІСЬ "БАНДИ (САМЕ ЯК БАНДИ) САМОПОМОЧІ" ТА "ПІДРИВ" НИМИ "РЕЛЬС В ТИЛУ (САМЕ В ТИЛУ) УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬК" – МОЖЕ ТІЛЬКИ ДИТИНА АБО "ЗАКІНЧЕНИЙ ІДІОТ!
LYCIV_OLGA _ 04.08.2017 10:25
IP: 35.187.189.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
Якщо по всіх телевізорах показували, що там попереду на блокаді Костя Грішін (Семенченко) із Сєвастополя і Єгорка Зімін (Соболєв) із Донецька. То чому я повинен сумніватися, що все це затіяла Самопоміч?
Ви маєте повне право не сумніватися ні в чому!...
Але – "побачити" якісь "банди (саме як банди) Самопомочі" та "підрив" ними "рельс в тилу (саме в тилу) українських військ" – може тільки дитина!
Як повідомляла "Новинарня", 25 січня активісти й ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте.
Серед учасників блокади – нардепи Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, Володимир Парасюк, екс-начштабу батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт (Батя), чию справу розслідує ГПУ.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці.Але організатори блокади заявили про намір її розширити й 30 січня підірвали колію.
(див.закінчення)
Djekson Matuschkov _ 04.08.2017 08:20
IP: 104.155.12.---
Anatol Zubenko:
Djekson Matuschkov:
Logic2009:
Кличко заявил о своей новой работе – теперь он будет на крымском мосту сваи забивать!
А Ага, твоей дурной башкой...
Можешь шутить, но скорее всего он будет сидеть на твоей шеи как и его братишка.
Anatol Zubenko _ 04.08.2017 08:06
IP: 94.153.158.---
Djekson Matuschkov:
Logic2009:
Кличко заявил о своей новой работе – теперь он будет на крымском мосту сваи забивать!
А Ага, твоей дурной башкой...
Djekson Matuschkov _ 03.08.2017 13:31
IP: 35.189.208.---
_ABM_:
Эксперты Экономического дискуссионного клуба оценили стоимость 19 наиболее популярных продуктов в разных странах. Сравнение цен на десять из них приведены в инфографике. Помимо указанных в ней продуктов для "корзинки" учитывалась стоимость пшеничной муки, риса, макарон, говядины, курятины, а также капусты, моркови, лука и свеклы. Купить все это в Украине обойдется в 702 грн, в Польше в пересчете на гривни – 915, в Венгрии – 1067 грн, в Испании – 1403, во Франции – 1586, в Беларуси – 610, в Китае – 1738 грн.

То есть польская "тележка с продуктами", аналогичными украинским, дороже нашей на 30%, но при этом зарплата у поляка в 4,5 раза больше, чем у украинца. Житель Венгрии за один поход в супермаркет заплатит в 1,5 раза больше, чем украинец, но при этом он может похвастать зарплатой в 4,2 раза больше, чем у нас. Выходит, что в Венгрии уровень расходов на еду выше, чем в Польше, но ниже, чем в Украине.
Djekson Matuschkov _ 03.08.2017 12:46
IP: 35.189.208.---
Logic2009:
Кличко заявил о своей новой работе – теперь он будет на крымском мосту сваи забивать!
Logic2009 _ 03.08.2017 12:41
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Djekson Matuschkov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Пошёл вон, амёба. Продажная шкура, за копейку родителей готов убить.
Брехливое, твой прадед был вертухаем, а потом сдался, и воевал
у Власова. Ты гитлеровец как и он.
==============================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над оным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Djekson Matuschkov _ 03.08.2017 12:40
IP: 35.189.215.---
Logic2009:
Кличко обосрался реванша!
Logic2009 _ 03.08.2017 12:29
IP: 91.196.177.---
Почему стёрли пост Фёдор Стриженко
======================================
Безмозглый, а почему не спрашиваешь за что тебя забанили?
Скотина, тебе мозги Путлер "стёр".
Банили, банят и будут банить пока ты не перестанешь
тут вонять.
Пошёл вон, скотина, твои ники видны за версту.
Djekson Matuschkov _ 03.08.2017 12:22
IP: 35.190.221.---
_ABM_:
Djekson Matuschkov:
...правда про мост...
Правду про мост ты узнаешь позже, а нам от распила вашего бюджета только польза...:-))
Продолжаем смотреть кино про кацапов:-))
В 2018 году пустят автомобильную дорогу, а в 2019 году ж/д.
Djekson Matuschkov _ 03.08.2017 11:20
IP: 35.189.203.---
Валерій Магала:
Фёдор Стриженко:
Валерій Магала:
Посмотри онлайн виде строительство крымского моста.
- только не вешайся от злости, ты ещё нужен нам как раб.
Нэрвы, нэрвы...
Почему стёрли пост Фёдор Стриженко, наверняка правда про мост никому на Украине нравится, а особенно власти.
Валерій Магала _ 03.08.2017 11:13
IP: 212.22.198.---
Фёдор Стриженко:
Валерій Магала:
Посмотри онлайн виде строительство крымского моста.
- только не вешайся от злости, ты ещё нужен нам как раб.
Нэрвы, нэрвы...
Валерій Магала _ 03.08.2017 10:16
IP: 212.22.198.---
Фёдор Стриженко:
Валерій Магала:
Фёдор Стриженко:
Валерій Магала:
В России братков уже давно нет, некоторые уехали на Украину, весь грузинский криминал осел в Киеве и Одессе.
Чо, Путин с Ротенбергом уже в Одессе?
– Ротенберг мост строит 18 километров в Крым, самый большой в России и Европе!
Порошенко отжимает бизнес у Ахметова, Аваков у Кернеса, эти братки ничего не строят, а только отжимают и убивают конкурентов.
Не строит мост в Крым (это еще никому не удавалось), а пилит по обыкновению бюджетные деньги. Браток же. Как и весь кооператив "Озеро", правящий Мордором. С чем вас и поздравляю. "Денег нет, но вы держитесь". Вот на таких холопах как вы, Федя, эти братки у вас и держатся. Впрочем, нам что за дело? Каждому своё.
Валерій Магала _ 03.08.2017 10:04
IP: 212.22.198.---
Фёдор Стриженко:
Валерій Магала:
В России братков уже давно нет, некоторые уехали на Украину, весь грузинский криминал осел в Киеве и Одессе.
Чо, Путин с Ротенбергом уже в Одессе?
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter