Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

ДЕНЬ СУРКА У ВР

05 вересня 2017, 15:52

Перший день сьомої сесії цієї Верховної Ради – спроба номер 7 почати роботу над змінами у країні.

Майже не віриться, що ця Рада працює вже більше 1000 днів. 7-й раз ця Рада співає гімн. Слова одні й ті самі, заклики одні й ті самі, красиві вишиванки, от тільки так катастрофічно мало зроблено. Хвилини мовчання, патріотичні гасла (частіше від тих, хто гарно заробляє на війні), розмови про хлопців на фронті, а у кулуарах – запитання про мільярди гривень з державного бюджету, відданих друзям Порошенка-аграріям, та нові корупційні схеми.

Це "день сурка" у ВР – кожен день одне й те саме. І як не змінюй слова у реченнях та розкладку голосувань і людей на посадах – як їх не посади – результатів для країни мізер.

- – -

Спікер виділяє 5 пріоритетів: пенсійна, медична, судова, освітня реформи та реформа Парламенту.

Таке враження, що реформи та законопроекти нам треба "для галочки", для МВФ, для статистики прийнятих та порахованих кимось "реформ", для грантів, для нових потоків державних коштів...для чого завгодно, але не для позитивних змін.

Кінцевим результатом усіх реформ повинен стати прогрес у сфері людського розвитку для кожного без винятку громадянина України. Реформи мають робити державу та кожного українця окремо – заможнішим і щасливішим. І тільки для цього, чорт побери, мають робитися реформи, і тільки тоді вони є реформами, а не демагогією чи пограбуванням.

Наразі ж, Валовий Національний Продукт на душу населення, з урахуванням інфляції, – знизився на 31,9%. На 31,9 відсотків, колеги!

Це говориться у висновках "Доповіді про стан людського розвитку" за 2016 рік під назвою "Людський розвиток для всіх і кожного", яку Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) представила в Києві в березні 2017 року.

- – -

Які ж реформи?

Слово "реформа" дискредитоване вщент. Говорити про "судову" реформу – ганебно і смішно після закону про КСУ. Про інші "реформаторські ідеї" будемо говорити окремо. Бо важливі деталі.

Реформа Парламенту – це як жарт. Це моє найбільше розчарування. Іронічно чути про цю реформу від Спікера Парламенту – від людини, яка постійно порушує Регламент та закони України і незаконно підписала місяць тому закон про Конституційний суд.

Пізно говорити про реформу Парламенту, коли Парламент зруйнували. Зруйнували інституційно, бо Парламент зараз немає жодного механізму контролю, він втратив контроль за іншими гілками влади і більше не приймає рішень, а лише затверджує ті, які спускають йому друзі Президента.

1 – ВРУ не має дієвої Рахункової палати – обрати членів не можуть 3 роки.

2 – Немає нового складу ЦВК, і цей інститут очолює людина, що фігурує у чорній бухгалтерії партії регіонів.

3 – Парламент не має можливості збирати тимчасові слідчі комісії для розслідувань, не має незалежного Регламентного комітету і навіть голови комітету.

4- Парламент тепер не має і незалежного інституту парламентського Омбудсмена – який вбитий цією коаліцією в законі про КСУ.


Яка реформа Парламенту, шановні?

- – -

Про що треба було б говорити цієї сесії?

Треба було б говорити про серйозні і радикальні податкові зміни, які дозволять дихати бізнесу, та отримати хоч декілька точок зростання економіки. Треба говорити про стратегію швидкого підняття економіки, стратегію розвитку туризму та інших сфер, про виведення ринку з тіні, розвиток та стимулювання українського експорту в країни ЄС та про те, які конкретні галузі економіки ми можемо підтримати для швидкого результату.

Треба говорити та приймати закони для розвитку місцевого самоврядування, яке зможе піднімати цілі регіони самостійно й за допомогою інвестицій – але закон про службу в місцевому самоврядуванні заветований Президентом особисто. Рік його саботує коаліція.

Треба було б говорити про необхідні закони з державного управління, які б прибрали від міністерств невластиві їм функцій, що стали лише розсадником величезної корупції, які б реформували і КабМін і центральні органи виконавчої влади.

Але цих питань у порядку денному немає.

Як і немає законопроекту про виплату компенсації сім'ям загиблих АТОшників. Як і немає реальних, а не фейкових, ініціатив щоб змін у державі для зростання ВНП.

- – -

Що я очікую від цієї 7-ї сесії?

Я більше не очікую реальних реформ. Ні політичної волі, ні голосів для справжніх змін, ні експертних знань, ні реального бажання – тут немає.

Я лише очікую від декількох десятків депутатів, які прийшли сюди не заробляти, а працювати для українців – що вони будуть голосно інформувати суспільство про жахливі помилки, про корупцію у законопроектах, про договорняки, про нові схеми, і будуть зупиняти щоденні спроби поділити бюджетні потоки та загнати країну у глухий кут, вбивши навіть ті працюючі інститути, які залишилися.

Це буде ДЕНЬ СУРКА, який буде повторюватися знову і знову, доки ми не вийдемо з цієї матриці Парламенту, який підмінив суть реформ красивими назвами і статистикою, і не виберемо ті кроки, які приведуть нас до відновлення контролю над країною.

Бо фізично більше не можу день за днем, сесія за сесією бачити одну й ту саму картинку, чути одні й ті самі крики, і втрачати сили, час і достойних людей – в тому самому вічному бої проти беззаконності, проти невігластва, проти великих грошей, маніпуляцій і руйнації незалежних інституцій.

Коментарі — 133
Yuriy Vologjaninov _ 10.09.2017 17:51
IP: 109.95.50.---
Для главы МИД РФ Лаврова Порошенко уже в декабре 2014 года был "лучшим шансом":
"Не могу сказать, что у нас есть какие-либо сложности в контактах с президентом Украины Петром Порошенко, по крайней мере, на уровне руководителей двух стран... Порошенко – лучший шанс, который в настоящее время есть у Украины" -
korrespondent.net/ukraine/politics/3456866-lavrov-poroshenko-luchshyi-shans-ukrayny

Путина устраивает и Порошенко, и Липецкий РОШЕН, и "антитеррористическая операция" Порошенко – четвёртый год оперирует...

"Лучший шанс" для Кремля есть лучший шанс для украинской олигархии и худший шанс для народа Украины.

ОЛИГАРХАТ ДОЛЖЕН БЫТЬ РАЗРУШЕН!

АНТИОЛИГАРХИЧЕСКИЕ СИЛЫ, ОБЪЕДИНЯЙТЕСЬ!

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Віталій Цибуляк _ 09.09.2017 09:32
IP: 195.200.245.---
"Таке враження, що реформи та законопроекти нам треба "для галочки", для МВФ, для статистики прийнятих та порахованих кимось "реформ", для грантів, для нових потоків державних коштів...для чого завгодно, але не для позитивних змін. "

Абсолютно.
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 12:12
IP: 35.190.221.---
Евген Дергаченко:
Anatol Zubenko:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:

Футбол супуерважливий почався! Не пропустіть.
Нам треба конче виграти сьогодні у Ісландії.
Тоді можна видихать... виходим з групи.
В силовому футболі перемагає ДУХ, а ці сурки так і не вилізли на поверхню!
а шо там, Ющер ще не виліз на поверхню? Де ж наш мессія – спасітель? Чьому ж немає навіть маленької поради від умудреного опітом проффесіанального націоналіста об спасении страні?
Вылезет, вылезет...Сейчас война, стремно, а вот по ее окончанию, наследник славной казацкой старшины, на пальцах покажет путь развития маленьким украинцам...
Война будет вечно, пока хо/хлы не покаяться перед Донбассом.
Та кожен день взаємно каються, вклоняючись кулям!
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 12:08
IP: 35.195.51.---
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:

Ви думаєте, що Україна, знаходячись у стані війни з Кацапстаном, могла би прийняти участь в ЧМ-2018?

... ааа... то сэпар Ракицький вчора виконував не футбол – а політтехнологію...
Як тільки мяч до нього попадав – то зразу він його перетримував і збивав нашу атаку... молодець неінакше.
Державний Гімн точно не виконував.
-Vesna- _ 06.09.2017 10:57
IP: 35.190.198.---
Yaroslav Yurkiv:

Ви думаєте, що Україна, знаходячись у стані війни з Кацапстаном, могла би прийняти участь в ЧМ-2018?

... ааа... то сэпар Ракицький вчора виконував не футбол – а політтехнологію...
Як тільки мяч до нього попадав – то зразу він його перетримував і збивав нашу атаку... молодець неінакше.
Orest Jj _ 06.09.2017 10:54
IP: 77.52.110.---
Yaroslav Yurkiv:
13м:
Yaroslav Yurkiv:
То дуже радикально, якщо заговорять кольти, можно країну втратити, тож мій вибір – вибори для самоочищення кожні 3 роки.
А чому не кожний рік?
В чому суттєва різниця поміж трьома і п'ятьма роками?
Лише в коштах?:)
єлементарно, ватсон. За такой короткий период не успевают "обрости мхом" и навести "дороги" к получению гешефта. В противном случае нужно идти "ва-банк" и очень большой риск "залета".
13м _ 06.09.2017 10:51
IP: 35.195.51.---
Чому не кожен рік)), не буду навіть пояснювати, а 3 роки вважаю оптимальним для того, щоб усе зрозуміти.
Краще Закон про можливість впливу, але якщо такого не намічається то див. нжче))
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 10:39
IP: 35.195.125.---
13м:
Yaroslav Yurkiv:
То дуже радикально, якщо заговорять кольти, можно країну втратити, тож мій вибір – вибори для самоочищення кожні 3 роки.
А чому не кожний рік?
В чому суттєва різниця поміж трьома і п'ятьма роками?
Лише в коштах?:)
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 10:34
IP: 35.189.249.---
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:

Футбол супуерважливий почався! Не пропустіть.
Нам треба конче виграти сьогодні у Ісландії.
Тоді можна видихать... виходим з групи.
В силовому футболі перемагає ДУХ, а ці сурки так і не вилізли на поверхню!
... перемагає традиційно народна мудрість.
Вогонь і воду пройти легше – ніж мідні труби.
Стосується всіх. і у всі часи.
Туреччина, якій ми надрали хвіст, перемогла у вже розслабленого постійного преможця Хорватії... чим спутала абсолютно всі карти. Тепер до останнього матчу тримається інтрига.
4 команди йдуть майже ноздря в ноздрю... це нонсенс.
Такої ситуації немає ні в одній групі.
Ви думаєте, що Україна, знаходячись у стані війни з Кацапстаном, могла би прийняти участь в ЧМ-2018?
Я впевнений, що до 18-го року ситуація у світі так загостриться, що цей чемпіонат перетвориться на щось подібне до Олімпіади -80 – приїдуть команди Бєларуссі, Китаю, Північної Кореї і т.д.
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 10:26
IP: 35.195.100.---
Anatol Zubenko:
Вылезет, вылезет...Сейчас война, стремно, а вот по ее окончанию, наследник славной казацкой старшины, на пальцах покажет путь развития маленьким украинцам...
++++++++++
Може Ви і праві?
Українці справді у своїй більшости "маленькі" – у національній свідомості, гордості, виборі... і водночас, дуже завидущі і нетерпимі – до сусіда, колеги, опонента, Президента...
Думаю, саме ці нацознаки віками не дозволяли нації кристалізуватися у могутню державу.
Якби хтось стронній міг вникнути у наші дописи, то однозначно прийшов би до висновку, що ці люди божевільні у своєму потягу до розбудови власної держави.
Щастя нинішньої України в тім, що світ став тіснішим, в тім числі і за рахунок ядерної зброї, а на нашій стороні стала наймогутніша держава.
Інакше москалі, поляки та інші наші "сусіди" давно би проковтнули нас "по частям", як це не раз траплялося в далекому, і не дуже, минулому.
Працюймо і надалі, любі співвітчизники!
Anatol Zubenko _ 06.09.2017 10:04
IP: 35.195.151.---
Евген Дергаченко:
Anatol Zubenko:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:

Футбол супуерважливий почався! Не пропустіть.
Нам треба конче виграти сьогодні у Ісландії.
Тоді можна видихать... виходим з групи.
В силовому футболі перемагає ДУХ, а ці сурки так і не вилізли на поверхню!
а шо там, Ющер ще не виліз на поверхню? Де ж наш мессія – спасітель? Чьому ж немає навіть маленької поради від умудреного опітом проффесіанального націоналіста об спасении страні?
Вылезет, вылезет...Сейчас война, стремно, а вот по ее окончанию, наследник славной казацкой старшины, на пальцах покажет путь развития маленьким украинцам...
Война будет вечно, пока хо/хлы не покаяться перед Донбассом.
Наоборот, пока кацапы не поумнеют и покаются, посмотришь, как в 90 стом...
13м _ 06.09.2017 09:47
IP: 35.189.215.---
Yaroslav Yurkiv:
То дуже радикально, якщо заговорять кольти, можно країну втратити, тож мій вибір – вибори для самоочищення кожні 3 роки.
-Vesna- _ 06.09.2017 09:47
IP: 35.195.151.---
Yaroslav Yurkiv:
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:

Футбол супуерважливий почався! Не пропустіть.
Нам треба конче виграти сьогодні у Ісландії.
Тоді можна видихать... виходим з групи.
В силовому футболі перемагає ДУХ, а ці сурки так і не вилізли на поверхню!
... перемагає традиційно народна мудрість.
Вогонь і воду пройти легше – ніж мідні труби.
Стосується всіх. і у всі часи.
Туреччина, якій ми надрали хвіст, перемогла у вже розслабленого постійного преможця Хорватії... чим спутала абсолютно всі карти. Тепер до останнього матчу тримається інтрига.
4 команди йдуть майже ноздря в ноздрю... це нонсенс.
Такої ситуації немає ні в одній групі.
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 09:45
IP: 35.190.221.---
13м:
Для реально суттевих змін на краще, виборці повинні мати можливість впливати на своїх депутатів яким делегували право представляти себе та громаду у ВРУ і якщо на сьогоді единий вплив це вибори тоді які ще можуть бути варіанти???
Кольт...хіба що?
13м _ 06.09.2017 09:38
IP: 35.195.51.---
Наведу приклад, на цій гілці вже обговорювали Довгого та його перемогу у Кіровоградській області мешканцем якої не є, як виборці можуть впдинути на такого депутата, він може роками не бувати на окрузі не знати проблем громади і на сьогодні, люди вимушені чекати 5 років до поки не закінчатся його повноваження. Це сприяє розвитку громади чи країни? Тому чи Закон про вибори з можливістю впливу, чи нові вибори усіх, бо поки такого Закону немає це, їх колективна відповідальність, при такому законі відповідальність громади.
Anatol Zubenko _ 06.09.2017 09:22
IP: 35.190.221.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:

Футбол супуерважливий почався! Не пропустіть.
Нам треба конче виграти сьогодні у Ісландії.
Тоді можна видихать... виходим з групи.
В силовому футболі перемагає ДУХ, а ці сурки так і не вилізли на поверхню!
а шо там, Ющер ще не виліз на поверхню? Де ж наш мессія – спасітель? Чьому ж немає навіть маленької поради від умудреного опітом проффесіанального націоналіста об спасении страні?
Вылезет, вылезет...Сейчас война, стремно, а вот по ее окончанию, наследник славной казацкой старшины, на пальцах покажет путь развития маленьким украинцам...
13м _ 06.09.2017 09:09
IP: 35.195.70.---
Для реально суттевих змін на краще, виборці повинні мати можливість впливати на своїх депутатів яким делегували право представляти себе та громаду у ВРУ і якщо на сьогоді единий вплив це вибори тоді які ще можуть бути варіанти???
13м _ 06.09.2017 08:54
IP: 35.195.70.---
Yaroslav Yurkiv:
Других варіантів окрім вибори, впливу на народних обранців, вони нам не залишили тому, при суттевому зниженні довіри, а зараз по різним даним близько 4-5% довіри, на мій погляд, вибори повинні бути автоматичними.
Усе змінюєтся п. Юрків, у тому числі й люди, починають думати та потихеньку читати програми і можливо не знають за кого віддати свій голос, але точно за кого не віддати.
Є знайомі, які на вибори не ходили роками, зате зараз кажуть, треба йти та робити вибір.))
disssident _ 06.09.2017 07:55
IP: 93.171.65.---
Альона, навіщо ви в повному складі проголосували освітню реформу? Ви позбавили початкові класи харчування – першачки не взмозі самостійно купляти іжу в їдальні, ви відкрили ящик пандори з закриття шкіл і т.п... Навіщо ви допомагаєте цій владі проводити неякісні реформи. Ганьба вам. Ви такіж, як і влада, тільки чекаєте свого часу.
Микола Злочевський _ 06.09.2017 06:47
IP: 188.163.34.---
seredah:
поясню.
зараз світ сколихнуло нове відео Тейлор Свіфт, воно бє всі рекорди, і обіцяє бути найбільшим відео за всю історію людства.
вчені вивчають закодовані і сховані в відео кабалістичні меседжі (серйозно)
перші кадри ошоломлюють.
з могили вилазить зомбі в вигляді Юлі.
на могильному памятнику напис – "тут лежить моя Репутація"

youtube.com/watch?v=3tmd-ClpJxA

а дальше ще гірше...
всі сходяться що сьогодні Юля поховала свою Репутацію, поховала свою ганебну історію, і пішла в народ в чорному простому піджачку.

стара Юля померла – хай живе нова Юля...!!!

.
У мене була подруга екстрасенс, або біла відьма, кандидат наук, що стверджувала, що Юляха користується послугами чорних магів. Потім я в цьому переконувався, побувавши на їх шабаші у лісі. Так що Ви недалекі від істини.
Orest Jj _ 06.09.2017 01:10
IP: 77.52.79.---
Майдан проиграл: пророссийских бандитов сменили прозападные воры – Касьянов

Майдан стоял за справедливость, но не мог её достичь, потому что не было лидера, не было команды, которая готова была бороться до конца. Майданом воспользовались олигархи и коррумпированные чиновники, которые просто перекрасились. По сути, проиграли бандиты, которые ориентировались на Россию. А выиграли воры, делающие бизнес на Западе. Один клан сменил другой; на смену бандитам пришли воры.
Orest Jj _ 06.09.2017 00:46
IP: 77.52.79.---
Yaroslav Yurkiv:
зруйнував божє створіння Каїн а нє Кольт. Напроти, Кольт дав змогу протидіяти Каїнам якщо у творца нємае часу слідкувати за своїми творіннями.
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 00:23
IP: 35.195.43.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Олександр Перший:
kren:
.
Ви чули про стадію дикого накопичення капіталу? Вважаєте, що тоді все було по закону? Чи вважаєте, що в США не було диктату монополістів, поки вони вимушено не прийняли антимонопольне законодавство? А знаєте, як там колись можна було купити будь-який диплом за гроші? Але життя все поставило на свої міста: зараз одні надають послуги по освіті. Інші перевіряють знання. Можна 5 років вчитись на одному курсі, а диплом не купиш.

Ми проходимо всі ті стадії розвитку ринкової економіки, яку пройшли інші розвинути країни. Ну, а як що ви мрієте про абсолютну справедливість чи думаєте в категоріях абсолютного зла/добра. То це дуже далеко від реального життя.

Верховенство права треба ще вибороти.
Мудро!
"Бог создал человека а Семюєль Кольт сделал их равніми".
Господь створив людей, а Кольт зруйнував Його сотворіння.
Yaroslav Yurkiv _ 06.09.2017 00:19
IP: 35.190.221.---
13м:
Якби вибори були кожні 2-3 роки, на сьогодні, можливо, мали б ВРУ на 40% з новими прізвищами, нових міністрів, прокурора та ін., та малиб на підході нові вибори, можливо ще 20-30% нових облич, а скільки передвибочих грошей в економіку країни буде влито, ніякий інвестор не потягне.
Це моя, субективна думка, п. Крен.)))
Вибори проходять вже 25 років поспіль, а обличчя ті самі, окрім небіжчиків!
Orest Jj _ 06.09.2017 00:05
IP: 77.52.79.---
Yaroslav Yurkiv:
Олександр Перший:
kren:
.
Ви чули про стадію дикого накопичення капіталу? Вважаєте, що тоді все було по закону? Чи вважаєте, що в США не було диктату монополістів, поки вони вимушено не прийняли антимонопольне законодавство? А знаєте, як там колись можна було купити будь-який диплом за гроші? Але життя все поставило на свої міста: зараз одні надають послуги по освіті. Інші перевіряють знання. Можна 5 років вчитись на одному курсі, а диплом не купиш.

Ми проходимо всі ті стадії розвитку ринкової економіки, яку пройшли інші розвинути країни. Ну, а як що ви мрієте про абсолютну справедливість чи думаєте в категоріях абсолютного зла/добра. То це дуже далеко від реального життя.

Верховенство права треба ще вибороти.
Мудро!
"Бог создал человека а Семюєль Кольт сделал их равніми".
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter