Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

ГІБРИДНА ОБОРОНА

18 січня 2018, 23:07

Ну що ж, саме час підвести підсумки щодо Закону про так звану реінтеграцію Донбасу, проголосованого сьогодні Верховною Радою України.

Ви мусите знати, що фінальна редакція Закону, на жаль, не стала і не стане сильною стратегією по відсічі збройної агресії Росії, по обороні держави та по поверненню Криму і Донбасу.

Повторюючи нам три роки про важливість "Мінських угод" та про "гібридну війну", пан Президент в один з найважчих історичний для нашої держави моментів завів нас у – гібридну оборону.

Гібридну, тому що Президент і Головнокомандувач фактично відмовився виконувати свої конституційні обов'язки по обороні держави.

Це і зрозуміло: усе своє життя він був гібридним політиком і бізнесменом, а став – гібридним головнокомандувачем із занадто "гібридними" інтересами.

Тільки от проблема у тому, що гібридна оборона ніколи не дасть нам усіх ефективних можливостей, передбачених нашою Конституцією та міжнародним правом, для захисту своїх територій, своїх громадян та свого суверенітету.

Ця гібридна оборонна стратегія Президента вилилася у:

- мантри про "неможливість виграти війну воєнним шляхом" (тож треба погодитися на Мінськ і умови агресора);

- у небажання влади обороняти державу відкрито та у конституційний спосіб, (бо це "спровокує Путіна і завадить санкціям"),

- у два Мінська, які Президент і надалі тримає на життєзабезпеченні та через які неможливо повноцінно обороняти нашу державу усіма доступними засобами для ведення війни;

- у небажання / неможливість перебудувати економіку на воєнні рейки, та зменшити різко нашу економічну залежність від РФ;

- і, як абсолютно кричущі наслідки, у новий бізнес на війні та засудження судами наших захисників за використання зброї та захист блокпостів – через правову невизначеність режиму, сумнівні терміни "АТО", "особливий режим" та "використання ЗСУ у мирний час".


На жаль, і в цьому новому Законі про реінтеграцію Президент побоявся повернутися повністю у конституційне русло НЕ гібридної, а справжньої оборони держави.

Як мало бути?

[Збройний напад на нас] – [рішення Президента про мобілізацію та введення воєнного стану в окремих районах 2 областей] – [затвердження у ВР указу про використання ЗСУ] – [надання всім органам спеціальних повноважень для відсічі збройної агресії] – [тимчасове обмеження прав людини для відсічі агресії].Що ж ми маємо зараз та за останні 3 роки?

[Збройний напад на нас] – [рішення Президента про АТО та про мобілізацію через АТО] – [надання повноважень військовим для боротьби із тероризмом] – [переговори у Мінську з "терористами", а не з РФ і підписання Мінську з РФ, як "гарантом" виконання угод ДНР та ЛНР] – [невиконання РФ жодного пункту Мінську] – [правова невизначеність та засудження наших захисників через використання зброї та різні тлумачення "особливого періоду" судами] – [обмеження прав людини без введення воєнного чи надзвичайного стану та в порушення Конституції і міжнародних норм].Зараз же, де-факто обмежуючи права громадян на рівні воєнного стану, та надаючи державним органам виключних повноважень, це робиться без введення воєнного стану, і це дуже небезпечна історія.

Останні три дні ми намагалися прибрати подібні антиконституційні обмеження прав громадян та розширення повноважень державних органів із комітетської редакції Законопроекту.

Нам вдалося, принаймні, прибрати із Закону неконституційну поправку Пашинського та Вінника, якою пропонували дати право СБУ без рішення суду прослуховувати телефони громадян на всій території України, плюс здійснювати пошукові заходи в системах телекомунікацій і соціальних мережах, при чому безстроково.

В чому великі мінуси Закону?

- Коаліція відмовилася об'єднати у Законі Крим і Донбас та визначити чітко у Законі дату окупації нашої держави Росією;

- коаліція і надалі заклала можливості для корупційної торгівлю з окупованими територіями;

- у Законі надані можливість обмежувати права людини у неконституційний спосіб та розширено повноваження Президента, в тому числі йому надається право не вносити у парламент окремо указ про використання ЗСУ ні зараз, ні у майбутньому, хоч це і є імперативною нормою Конституції;

- коаліція відмовилася повернутися до конституційного шляху відсічі агресії проти держави: через створення Ставки Головнокомандувача та відповідальність Головнокомандувача за оборону країни, а не через якісь нові органи та координаційні штаби.


У чому ж крок уперед?

Закон, принаймні, змінює правовий режим з режиму "АТО" – на відсіч збройної агресії РФ.

На законодавчому рівні ми вперше говоримо не про "АТО", а саме про "забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації". Це є надзвичайно важливо не лише для правового режиму та відповідності Конституції, але і для наших військовослужбовців, які виконують свій конституційний обов'язок та для захисту їх прав.

І це правильні зміни. Хоч і запізнілі на 2 мертвих Мінська та 4 роки "миротворчих" ініціатив Президента, який замість відсічі реальної агресії та захисту держави обрав і продовжує обирати – оборону гібридну.

Тільки от державу або обороняють – або ні.

Або всі сили, військові, дипломатичні та внутрішні ресурси кидають на оборону, або граються у бізнес, контрабанду, торгівлю, у загравання з агресором, гібридні операції та підміни понять.

Так, історія показала, що президент – може бути гібридом головнокомандувача, політика і тограша.

Але от оборона держави – гібридною не буває.

Коментарі — 81
Vladimir Ryabokon _ 25.01.2018 14:32
IP: 46.175.254.---
Orest Jj:
Прямо така страшна Росія!Всі повинні її лякатися?Скільки саме росіян залишилося в РФ-десь 30-35 мільонів?Тобто росіяни-меншість серед інших народів,яких вона обирає до нитки.Чи довго таке триматиметься?
Vladimir Ryabokon _ 25.01.2018 14:27
IP: 46.175.254.---
Василий Дамаскин:
УПА не роздивлялась на різні там обставини,а боролася з німецькими окупантами без ніякої підтримки-лише за рахунок відбирання боєприпасів і зброї у свого ворога.Україна має підтримку багатьох держав,яким вже набридає бездіяльність України в обороні.Затягування лише цементує окупацію Донбаса і Крима.Треба було одразу в Криму воювати-Путін би побоявся себе виказати,виводячи війська з Севастополя на бій.УПА воювала до 1960 р,вже з радянським НКВД.Отакий приклад для нинішньої України.
Vladimir Ryabokon _ 25.01.2018 14:16
IP: 46.175.254.---
Vlad Doroshenko:
Та що ви такий запуганий?Фінляндія свого часу цілого СССР не злякалася та здорово пілюлей йому надавала з величезними для нього виратами.
Василий Дамаскин _ 21.01.2018 16:27
IP: 178.92.155.---
Альона, согласитесь в том,что каждый закон, как и каждое действие межгосударственного уровня, должен соответствовать реальному времени жизнедеятельности,в том числе и фактическим возможностям обороноспособности страны.В Крещенские морозы, в зимние вечера моя бабушка Настя учила нас внуков еще малолетних соизмерять желания и возможности на доступном нашему пониманию примере.Вылетел воробушек из под теплой стрихы, зацвиринчал от радости и полетел вдоль улицы.Однако,не учел силу мороза.Камушком упал на землю.Мимо шла корова,накрыла его теплой "лепешкой".Воробушек вновь обрадовался, высунул голову и зацвиринчал. Мимо уже было прошла кошка,Услышала,вернулась и схватила воробушка.Общим,не обсохнув не цвиринчи. Учись соизмерять возможности и желания.Минские соглашения в законе не упомянуты.Еще немного укрепится обороноспособность и о них в Украине будут вспоминать только историки.
Dercu _ 21.01.2018 14:16
IP: 35.184.133.---
Як на мене, то Закон про ре-інтеграцію Донбасу – це крок на виконання Мінських домовленностей на догоду Путіну, оскільки всі ці домовленности спрямовани на руйнацію України як держави і на користь Кремлю, аби оголосити росіянам про "чергову перемогу" над "Америкою в Україні", яку вони вважають російськими землями. А може взагалі не концентруватися на ре-інтеграції ні Донбасу, ні Криму, а просто прийняти закон про оккупацію Рф українських территорій (частини Донбасу та территорії Криму), назвавши все своїми іменами? Як на мене, це б краще відповідало Конституції України. Що ще Україні потрібно так це Закон переведення всієї економіки на стандарти ЄС і передусім зарплатні та оподаткування, яке б значно заохочувало малий бізнес. Але Президенту це не треба і він грається в ігри: там обдурю Путіна, тут – український народ, а ще десь – ЕС та США і думає, що цим він політичний геній. Але основна мотивація законодавчої ініціативи Президента щодо цього Закону – не розгнівати Путіна.
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 16:21
IP: 46.118.141.---
фальшивий Orest Jj IP35...Запєрдоленко: Брись в паРашку на свои сайтьі, воронежский рашист!...
Orest Jj _ 20.01.2018 15:19
IP: 35.195.112.---
Mykola Fedoriy:
Anatol Zubenko:
Пока Украина не примет в свой состав Донбасс, как полную автономию, до тех пор на Украине будет идти война, до тех под Украина будет слабеть и в конце концов разделится на княжества, как в древние времена.
Помешать России изменить своё решение не может ни одна страна в мире.
– по моему дебаты по этому поводу нужно прекратить, если хотите жить с салом и маслом.
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 12:53
IP: 46.118.141.---
Orest Jj:
Anatol Zubenko:
между "Россия- агрессор и враг" и "Россия – агрессор и торговый партнер" прошло всего два года. Такими темпами к концу 2018 нужно ожидать закон "О дружбе и стратегическом партнерстве с братским российским народом"
Або "...с братским рлссийским агресором"
Можно и так...Но ОТСОС.должен быть внедрен в тело российской педерации! Это и будет наша победа!
не, территорию отдавать не нужно. это будет буферная карантинная зона. А от нацию луга/н/донцев можно обменять на крымских татар. Они своим трудом излечат раненный край.
Росія може вийти з Донбасу в обмін, що Украіна ніколи не буде претендувати на Крим...Так що Донбас може бути обмінним фондом...
Orest Jj _ 20.01.2018 12:41
IP: 77.52.23.---
Anatol Zubenko:
-Vesna-:
Anatol Zubenko:
Да, прошло время...За это время созданы два полноценных государственных образования
Cамому не смешно это сказанного?
Полноценных государственных образования... психушки Путина лыныры и дыныры

PS вот это и есть называть вещи своими именами.
Адекватно артикулировать явления... а собственные интерпретации.
А что не так? У них есть власть, есть собственная армия, полиция, собственная налоговая, собственное законодательство, население, поддерживающее эту власть...Так, что увы...
кроме того Украина и документы легализировала. А европейский суд легко вынесет положительное решение в пользу позивача, если позивачу откажет укровласть в признании, например, диплома с печатями и подписями луга/н/донского правительства. Там "раз – не пи/дарас" не считается. Приняли в официоз бумаги с печатями "несуществующих" образований – раздвигайте булки, расслабитесь и получайте удовол
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 12:39
IP: 46.118.141.---
Anatol Zubenko:
Mykola Fedoriy:
Держава-агресор не може бути в миротворчій місіі в краіні, проти якоі вона зробила агресію...Тому зараз наша влада вимушена ввести цей термін...
Ви хочете миротворців? Тоді запрошуйте їх відразу в Київ!
Не я,наша влада хоче миртворців в зону конфлікту...Але туди преться Росія також вже в статусі миротвворців
Orest Jj _ 20.01.2018 12:32
IP: 77.52.23.---
Anatol Zubenko:
Mykola Fedoriy:
Orest Jj:
между "Россия- агрессор и враг" и "Россия – агрессор и торговый партнер" прошло всего два года. Такими темпами к концу 2018 нужно ожидать закон "О дружбе и стратегическом партнерстве с братским российским народом"
Або "...с братским рлссийским агресором"
Можно и так...Но ОТСОС.должен быть внедрен в тело российской педерации! Это и будет наша победа!
не, территорию отдавать не нужно. это будет буферная карантинная зона. А от нацию луга/н/донцев можно обменять на крымских татар. Они своим трудом излечат раненный край.
Orest Jj _ 20.01.2018 12:24
IP: 77.52.23.---
Mykola Fedoriy:
Orest Jj:
между "Россия- агрессор и враг" и "Россия – агрессор и торговый партнер" прошло всего два года. Такими темпами к концу 2018 нужно ожидать закон "О дружбе и стратегическом партнерстве с братским российским народом"
Або "...с братским рлссийским агресором"
поправка принимается без зауважень
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 12:06
IP: 46.118.141.---
Держава-агресор не може бути в миротворчій місіі в краіні, проти якоі вона зробила агресію...Тому зараз наша влада вимушена ввести цей термін...
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 11:53
IP: 46.133.167.---
Orest Jj:
между "Россия- агрессор и враг" и "Россия – агрессор и торговый партнер" прошло всего два года. Такими темпами к концу 2018 нужно ожидать закон "О дружбе и стратегическом партнерстве с братским российским народом"
Або "...с братским рлссийским агресором"
Orest Jj _ 20.01.2018 11:29
IP: 77.52.23.---
между "Россия- агрессор и враг" и "Россия – агрессор и торговый партнер" прошло всего два года. Такими темпами к концу 2018 нужно ожидать закон "О дружбе и стратегическом партнерстве с братским российским народом"
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 11:18
IP: 46.118.141.---
Під час гібридноі війни цей Закон також гібридний...Бо має багато розпливчатих неоднозначних формулювань і трактувань...Приміром, що Росія агресор, але дружній...
Mykola Fedoriy _ 20.01.2018 11:03
IP: 46.118.141.---
"Ах-То", ЛНР\ДНР і Мінська вже нема?...А що взамін?...
руслан49 _ 20.01.2018 09:17
IP: 37.52.19.---
Orest Jj:
Владимир Владимирович Путин, как президент страны мирового православия, сегодня принял обряд "хождение на Иордань" – искупался в проруби.
Президент недостраны Порошенко, сегодня бухал с горя, что у России агрессора, придётся покупать уголь и газ.
хи-хи-хи
Путін має мрію, щоб ізраільські попи викупали його у справжньому Іордані в Ізраілі.
Orest Jj _ 19.01.2018 21:25
IP: 77.52.29.---
_ABM_:
Orest Jj:
_ABM_:
"одерну за рукав" – принятием закона под таким гибридным названием удалось замылить глаза и протащить в законе "пакетом" основную суть – дополнительные единоличные полномочия президенту и, ахтунг, втягивание ВСУ в легальную торговлю с врагом.
Если ли сведения в истории, что бы армия легально торговала с врагами, не говоря о том, что во время боевых действий с этими врагоми?
Для понимания процесса необходимо, чтобы прошло время. Пока я удовлетворен принятым законом, а Шкрум основной работой нужно заниматься и все будет вовремя решаться, а не расшатывать ситуацию.
Что до торговли, то, к примеру, кто на ПаРаше оружие поставлял чеченцам – российская армия.
В общем подумай на досуге, ведь злость не лучший помощник.
Мордор признали законодательно еще два года назад. И что?
Сейчас просто продублировали, но втюхали свои шкурные интересы. Чему вы довольны...
Mykola Fedoriy _ 19.01.2018 21:10
IP: 46.118.141.---
Нарешті признали, що Росія агресор...А що це дало людям?...Росія напала на Украіну, загинуло тисячі людей, сотні тисячі біженців...Але далі з агресором йде торгівля, в Украіні процвітають російський бізнес і власники украінських активів...
Orest Jj _ 19.01.2018 20:48
IP: 77.52.29.---
_ABM_:
Orest Jj:
_ABM_:
-...Всему свое время.
-...ну нынешняя власть то все гибридизирует – почему б мне не пофантазировать.
Много, бесспорно,, и в Мордоре, нормальных людей, но забор между нами должен быть высокий и надежный. Крепче будет дружба...
Вот именно, что Сирия пример – разрушенные города, бегство населения, нищета и горе...
Да, забор в прямом и переносном смыслах надо строить. Я все время повторяю, с 2014 года, что завоевать 40 млн. страну невозможно (Запердоленко свидетель), но разрушить можно. Рассчет Мордора был на "русскую весну", ...но вышел прокол и далее ПаРаша начала обсираться. События воистину удивительные.
если бы Путлер захотел разрушить города и пойти в наступление- он бы разрушил и пошел. Объявляли ли войну или нет.
В начале у Мордора был шанс одним ударом все быстро закончить. Мордор этот момент прощелкал. Сейчас официальное нападение – подобно суициду.
Orest Jj _ 19.01.2018 20:41
IP: 77.52.29.---
_ABM_:
"одерну за рукав" – принятием закона под таким гибридным названием удалось замылить глаза и протащить в законе "пакетом" основную суть – дополнительные единоличные полномочия президенту и, ахтунг, втягивание ВСУ в легальную торговлю с врагом.
Если ли сведения в истории, что бы армия легально торговала с врагами, не говоря о том, что во время боевых действий с этими врагоми?
Orest Jj _ 19.01.2018 20:35
IP: 35.205.37.---
Парубий отменил хо/хлам православные праздники и обряды, хох/лов как тупой скот, заставили вновь целовать папскую туфлю и приготовить своих отпрысков мазать жопу вазелином, для принятия в католичество!
хи-хи-хи
Orest Jj _ 19.01.2018 20:26
IP: 77.52.29.---
_ABM_:
Orest Jj:
_ABM_:
...
-... В четвертый раз повторю вопрос.
-Назови пример из истории, когда объявляли войну "НЕИЗВЕСТНОМУ агрессору"...
-пишем НЕИЗВЕСТНЫЙ...
Не изобретай велосипед.
У миллиардеров свои причуды и свои мухи в голове. В этом смысле нам легче. Потом разберемся с фабриками-заводами-пороходами, а сейчас главная задача додушивать кацапскую ПаРашу. Мир на нашей стороне. Давно такого небыло, проглотила Европа с Америкой и Карабах, и Приднестровье, и Грузию... Теперь прояснение наступило, это надо ценить. Имей ввиду, что и в России достаточно много нормальных людей. Всему свое время.
ну нынешняя власть то все гибридизирует – почему б мне не пофантазировать.
Много, бесспорно,, и в Мордоре, нормальных людей, но забор между нами должен быть высокий и надежный. Крепче будет дружба...
Orest Jj _ 19.01.2018 20:20
IP: 77.52.29.---
_ABM_:
... Но в 2014-15гг Россия с нетерпением ждала объявление войны. Впрочем и сегодня сказала бы спасибо...

ладно. Будем считать эти годы "темным пятном". Ну вы же, якобы, военный человек, и должны ЗНАТЬ, что даже если бы Мордор и напал официально, успех был бы временный, а последствия убийственные: Мордор экономически США задавила сразу же, а держать под эффективном военным контролем такую большую территорию Мордор долго бы не смог. Причин масса, перечислять не имеет смысла. Главная – вооруженные партизаны. Сирия вам в пример.
Много людей погибло бы – не уверен, бо продвижению практически ничего бы не мешало – войска отступали бы за Днепр (как и сейчас – если Мордор нападет то ВСУ будут оставлять города и уходить за Днепр). Почему – та потому, что города абсолютно не укрепляются а население не учат самообороне.
Корупція1155 Уряд реформ337 Україна та Європа955 Aтака Путіна1123 Свобода слова550
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter