Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Майдан, заставлений конструкціями

19 лютого 2018, 18:00

Не змогла нічого написати вчора. Був той день, коли слова губляться і ніяковіють. Коли соромно і боляче у грудях.

Бо 4 роки тому герої поклали життя за наше спільне майбутнє.

4 роки тому – у моєму фб не було ненависті, не було образ, а була єдність, стійкість, взаємопідтримка і бажання зробити все заради країни.

4 роки тому – у моєму фб не було зрадників, не було псевдо експертів та порохоботів, які за декілька тисяч доларів здатні продати всіх і залити медовим сиропом лайно. Які створюють постправду вже не гірше російських ЗМІ і пафосно пишуть про Мальдівський відпочинок головнокомандувача під чужим іменем: "Хто гарно працює – той гарно відпочиває".

Мене нудить.

4 роки тому – перекривали центральні станції метро, щоб зупинити вільних людей, і вчора влада – перекрила станції метро і відмежувалася залізними конструкціями на Майдані, повісивши на них портрети героїв. Ці конструкції стояли там пусті, високі і металеві вже декілька місяців, і простоять рівно ще стільки, скільки влада буде боятися свого народу.

4 роки тому у мене була надія, а не розпач, хоч саме тоді розпач був більш логічним. Тоді була сильнішою понад усе – любов і надія.

Тепер ця надія – повільно, але згасає, і віддаляється кудись у туманне майбутнє, а я мушу відроджувати її собі силоміць знову і знову, бо це мій обов'язок перед героями на небесах.

Українці вміють боротися, вміють воювати, гуртуватися у темні часи і жертвувати собою заради великої мети. Але ми ще не навчилися кожен Божий день європейськими демократичними засобами боротися за свої права і свою державу, і контролювати тих, хто взявся нею керувати від нашого імені.

Мені соромно, що я не зробила достатньо для країни за ці свої 3 роки. Не зробила достатньо для загиблих героїв, для себе, врешті решт.

Мені боляче, що вбивці Небесної Сотні не покарані, а ми і далі терпимо це, дозволяємо цьому бути і дозволяємо виливати на нас цю брехню.


Мені огидно, що Президент заробляє на війні, де його "Богдани" ламаються, а його непроданий бізнес процвітає. Його реформи є імітацією та жалюгідною підробкою, а звинувачує у цьому весь світ чомусь нас з вами, як націю, бо промова нашого Президента проходить на найбільшій безпековій конференцій у світі – у непристойно пустій залі. Він в ізоляції, а страждає від цього знову ціла країну і цілий народ.

Ми ходимо по колу, б'ємо один одного в спини, і не можемо викарабкатися з цих політичних джунглів брехні та клептократії.

Ми мріяли про свободу, а сьогодні наш спільний Майдан – заставлений металевими конструкціями не для пам'яті, а для захисту проти мітингів, під які знову закривають станції метро у столиці.

Заставлений наш Майдан свободи і гідності вже давно. Навіть не з часів перших маршів пана Саакашвілі місяці 3-4 тому, коли ці конструкції там з'явилися, – тоді пусті і нікчемні, як образа. Заставлений він вже декілька років, друзі.


Його завалили невидимими грудами обіцянок та красивих слів, солодкими сиропами з телеефірів, огидними звітами з яскравою інфографікою про 144 реформи.

Його закидували декілька років брехнею, панамськими паперами, невиконаними обіцянками, домовленостями і круговими поруками з тими, хто розстрілював героїв і давав накази бити нас.

На нього скинули невидимі мішки з грошима продажним експертам і журналістам, привели на нього цілу армію, але от не справжню для захисту країну, а армію порохоботів, для захисту самих себе і свого бізнесу.

Майдан стоїть заставлений невидимими коробками з нерозкритими злочинами та невиконаними вимогами українців, замазаний невидимими тоннами бруду, а над цим усім – великі металеві холодні джунглі.

Про нього забули. На нього наплювали. У нього забрали його свободу. А ми дозволили це зробити.

Ми не прийшли туди цього року, ми не віднесли метал під владні кабінети, де їм і місце, ми не очистили ні його, ні свої голови від бруду і брехні.

Ми тільки починаємо це робити. Боротьба за свободу не завершується ніколи, вона потребує руху, надії і віри.

І ми маємо вірити і працювати кожен день, і боротися, і йти проти вітру, і крізь метал, і крізь невидимі перепони і страхи, навіть коли плюють у спину і збирають віртуальних та справжніх нових тітушок.

Не опускати руки. Не вірити брехні. Думати своєю головою.

Ніколи не вірити тим, хто каже, що жменька небайдужих не здатна змінити світ. Досі лише вони це і робили.

Майдан, як ніхто, це пам'ятає.

Коментарі — 29
Kateryna Du _ 25.02.2018 01:49
IP: 35.187.34.---
Volodymyr Parkhomenko:
Які ще "особисті кошти"? За бюджетні кошти їх придбано. З великою переплатою. Набагато дорожче, ніж машини подібного класу і вищої якості.
Віктор Тарасов _ 21.02.2018 20:01
IP: 35.187.28.---
Наступний протест проти ненависного українцям президента Порошенка пройде на Майдані! Це один з пунктів резолюції виголошеній 18 лютого на Михайлівській площі. Майдан, це священне місце для українців, тому всі ці недолугі конструкції повинні бути прибрані. Якщо влада її не прибере, то їх розберуть та усунуть протестувальники, незалежно від того, що там буде зображено. Приєднуйтесь зі своїми прихильниками, Альоша Шкрум, до протестів, метою яких є негайне усунення Порошенка від влади (поки що добровільне). На цей раз приймали участь шанувальники "Батьківщини Молодої", а де інші? Не сидіть в засаді, бо вирішується доля України.
Igor Kvilinsky _ 20.02.2018 17:08
IP: 91.227.180.---
Ganna Dudun:
Боюсь, що не вийде. Просто ще Джугашвілі сформулював правила виграшу – не важливо як голосують, важливо як рахують. Виборами, нажаль, проблему не вирішити. Занпдто далеко все зайшло і олігархат добре вкоренився. На боці змін, як на мене, є те, що ресурсна база сировинної економіки вичерпується. Але свідомість громадян ще дуже далека від необхідного мінімума. Гречка ще діє.
Volodymyr Parkhomenko _ 20.02.2018 12:41
IP: 195.162.90.---
""Богдани" на війні ламаються".
А щось на війні не ламається?
"Богдани" на війні ламаються, бо вони на війні. Як і багато чого, придбаного за особисті кошти ПП.
А що ВАШЕ на війні ламається або не ламається?
Що ВАШЕ взагалі на війні? Юля була пафосно анонсувала батальйон добровольців від "Батьківщини". Якого потім, писали, ніхто на війні не бачив.
Андрій Павловський _ 20.02.2018 10:18
IP: 176.36.60.---
Щиро і правдиво написала Альона Шкрум, тому у порохоботів аж піна з рота!
Сергій Терещенко _ 20.02.2018 00:21
IP: 212.90.62.---
Інколи ворог визначений краще ніж симпатик розчарований – усе це лайно з вуст "демократів" -демагогів вже задовбало – Братущаки, Шкруми, Соболеви, Лешенки, Найеми, Гриценки, Тимошенки, іже з ними Соня Кошкіна та Сергій Рахманін на додачу – та досить нити, працюйте, приймайте закони, сплачуйте податки – великорозумники-Скоропандськ,і Ви хоч стежити на форумах хто Вас палко підтримує? То читайте нижче -пости від Мазура Ильи та Petrov Orest- Пригожин ТИ ПРОСТО ЛОХ!!!!! навіщо ботам по 11 рублів за пост сплачувати – Альона Шкрум у патриотичному запалі ще краще у душі українців насере. Що Ви робити всрані "інтелегенти" – ви (з маленької літери) селите у душах людей зневіру і апатію. Наклала така собі Соня Кошкіна кучу лайна у душу- а у низу дописала, але я патріот і буду боротися. Не можете щось змінити пані Альона – відійдіть у сторону – досить скИглИти (цитата могучего старика)
Petro Sydorchuk _ 19.02.2018 21:59
IP: 95.215.156.---
Щирі і правдиві речі написала пані Шкрум, тому так напастують її деякі коментатори. Особливо ті, які пишуть "ліпшою" мовою за українську. Все їм не так! А рецепт простий – чемодан, ... і далі по тексту! Але підозрюю, що це провокатори із сусідніх країв стараються. А нам своє робить! Справедливій Україні бути!
Ganna Dudun _ 19.02.2018 20:48
IP: 37.115.219.---
Анастасия Галич:
Повністю з вами згодна
Елена Величко _ 19.02.2018 20:30
IP: 94.178.99.---
Не достатньо брати тільки Майдан, треба брати усі 27 років.
Тільки так можна надати оцінку тому, що в нас сталось. Ще згадую як у Києві на сесії говории про ЗП та економіку, а не дерибанили... Про економіку, що люди чекали, що зроб.лять, що повмирали й не дочекались нічого для себе, більш того, мантрували нам постійно, що повинні бути багаті...За рахунок чого та кого повинні бути багаті? Мільярдери на дотації? Торговельно-розважальні...Наразі усе треба починати спочатку, з перебудови та побудови економіки для людей. Узяти країни, що люди там живуть та подивитись, які податки, яка різниця у доходах, державна власність, у тому числі й на землю...Гасла нічого не дадуть без перебудови економіки, а перед тим, треба припинити розпродаж та почати будувати для людей – інакше нема сенсу у тому, що роб-ся.
Арсен Ратушко _ 19.02.2018 19:57
IP: 193.0.218.---
Мазур Илья:

Напиши: "Я – дебіл!".
Так коротше, але сенс той самий.
Svitlana Volvak _ 19.02.2018 19:45
IP: 178.93.148.---
Вадим Коробка:
Що Ви городите? Читайте... зрозумієте...Вона народний депутат!
Анастасия Галич _ 19.02.2018 19:43
IP: 35.205.200.---
Видимо, раскрытие этого преступления является конфликтом интересов. Не выгодно Порошенку говорить правду, поскольку она очернит его самого.
Svitlana Volvak _ 19.02.2018 19:41
IP: 178.93.148.---
Ganna Dudun:
Підтримую 100%
Татьяна Марченко _ 19.02.2018 19:36
IP: 93.79.144.---
Стыдно... хочется проснуться и от самого себя освободиться-освободиться от гадливости и стыда...на этом месте погибли люди по телам которых к власти пришли духовные импотенты... к власти пришли обрюзгшие лживые жадные черти...
Ganna Dudun _ 19.02.2018 19:30
IP: 37.73.228.---
Майдан -це всі ми!
Якщо владі вдається ігнорувати цінності майдану – ми їх дотримуємося.
Дуже боляче, що після революції прийшли негідники. Нічого. Настав час виправляти помилки. В 2019 році ми не маємо права дати перемогти регіоналам чи зрадникам майдану БПП/НФ. Народ нарешті мусить перемогти, тоді переможе Україна
Віктор Петренко _ 19.02.2018 19:19
IP: 35.229.40.---
Так Олено це сумна дата.Але правильно слід писати "не герої які поклали життя..." а "поклали життя героїв заради приходу до влади"! так званий євромайдан поступово затихав після вбивства місяць перед цим Нігояна та інших.потрібні були нові сакральні жертви і бажано в більших масштабах,для того знову збурити народ.І колишня опозиція це зробила за допомогою снайперів.
Олексій Захарченко _ 19.02.2018 19:11
IP: 95.135.96.---
Дуже сильний текст! Аж мурашки по шкірі...
А нинішня влада, яку виніс на руках Майдан, повністю його знівелювала та щодня його принижує!
Сумно й страшно...
Вадим Коробка _ 19.02.2018 19:11
IP: 35.205.22.---
Дівчина не може конвертувати свою патріотичну риторику в суспільну значущість!
Wolter Volodymyr Shkarupa _ 19.02.2018 19:06
IP: 95.69.128.---
А ты барыг защищаешь? Коррупционеров? ИХ ДОМ-ТЮРМА! Года за 3 сядут все. Спорить будешь?)))
Wolter Volodymyr Shkarupa _ 19.02.2018 18:49
IP: 95.69.128.---
Барыги при власти окончательно сбросили маски и уже грабят страну даже без прикрытия. Это видят все,поэтому,порохоботы могут тут писать что хотеть, никого уже не переубедить. Хотя что спрашивать с тролей? Большая часть их пишет за деньги Минстеця. Власть грабит,трусит и уже ничем от власти синяков не отличается. Разумеется, на выборах она будем заменена. А пока она трусит и выглядит это жалко.
Alex Weidmann _ 19.02.2018 18:48
IP: 35.187.76.---
Олександр Попов:
І що з цього? Це зовсім не означає, що вона – нечесна
людина і бажає блага Україні.
Dani Njasha _ 19.02.2018 18:46
IP: 213.109.233.---
пагаварілі? Стало легше? Виробляйте паспорт і в польшу, чого тут сидите.
Олександр Попов _ 19.02.2018 18:43
IP: 93.73.3.---
Альона, хочу тебе напомнить: 4 года назад ты и твой папа были помощниками коммуниста Игоря Алексеева. Того самого, который голосовал за диктаторские законы. Так что не надо лицемерить. pravda.com.ua/rus/news/2015/09/15/7081338/
Оолександр Білець _ 19.02.2018 18:41
IP: 93.74.185.---
Mamma mia! Яка пурга!
Alex Weidmann _ 19.02.2018 18:41
IP: 104.199.68.---
Підписуюсь під кожним словом.
Відкинемо відчай та втому -
вся боротьба ще попереду.
Корупція1206 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter