16 листопада 2018, 18:02

СМІЛА. МОРАТОРІЙ НА РОЗУМ (с).

Два дні намагалася вловити думку, що ж мені нагадує ситуація у Смілі...

22 міста без опалення. Міста, які замерзають.

Найдорожче. Вугілля. У світі.

Монополіст, безконтрольний, жорстокий, безвідповідальний, бо криша у нього – сам Президент і Парламент.

Ротердам+ за формою, яку ніхто ніколи не бачив. І коли всі знають, що Ротердаму у формулі немає.

Мільярди доларів, викачаних, як кров, із помираючого тіла останнього малого і середнього бізнесу, людей, які стають біднішими і тікають з країни, економіки, яка не розвивається.

Послуги, які не надаються.

Коли 6 місяців без гарячої води – і платиш лише більше. Коли інфраструктура застаріла, труби лопають під асфальтом столиці, а жодної копійки викачаних за непрозорі тарифи мільярдів, у розвиток не вкладається...

Президент країни, який стукає по столу і кричить "зірвати пломби"... Повний непрофесіоналізм, "свої рошенівські люди" на посадах, замість тих, хто вміє працювати та думати..., підміна логіки та реальності – фейковим патріотизмом...

"Коли винні попередники 10 років назад", винна Росія, винна погода..., зате є "віра, мова, армія", розвалене державне управління і 144 реформи...", і ніхто не бажає бачити причинно-наслідковий зв'язків.

...Катастрофи зазвичай уважають результатом абсолютної випадковості..., але це завжди – результат системи, багатьох дій її очільників, гвинтиків, рішень, помилок, логічних зав'язків... цілої системи рішень, потисків рук, нічних зустрічей, потоків грошей, корупційних схем та сум усіх неправильних політик за роки.

___

Нарешті, сьогодні усвідомила, що ж кричить до мене і крутиться у голові. Мені знадобилося 7 хвилин, щоб знайти це – Розділ VII, книга друга, "МОРАТОРІЙ НА РОЗУМ":

"...Хочеш зашкодити найважливішим державним планам через тунель? Скажи своєму машиністові, що я повинен бути в Сан-Франциско до вечора, а він повинен мене туди відвезти!

- Як?

- Це ваша робота, а не моя!

- Це неможливо зробити.

- Тоді знайдіть спосіб, чорт би вас забрав!"

"...Думаєш, я дозволю твоїм жалюгідним технологічним проблемам завадити вирішальним суспільним справам? Ти хоча б знаєш, хто я? Скажи машиністові, щоб їхав, якщо він цінує свою роботу!"

"...Багато років тому, в коледжі, його навчили, що найефективніша спонука до дій – це страх."

"...Зробіть щось! – верещав Таґґарт. – Мені байдуже, що! Це ваша робота, а не моя; переконайтеся, що цей потяг таки поїде!

Коли моя сестра керувала, то мене, принаймні, не будили посеред ночі через кожний зламаний гвинтик на відрізку Айова – Колорадо!"

"...Диспетчер у Сілвер-Спрінґс був спантеличений наказом, який довелося передати Дейву Мітчаму, але той зрозумів. Він знав, що жоден залізничний наказ не віддають у таких формулюваннях, як "надай паротяг пасажирові"; він знав, що вся ця справа – показова, і здогадувався, яку саме виставу зараз ставлять, а тому, усвідомивши, кого тут призначено на роль цапа-відбувайла, вкрився холодним потом."

"...Дейв Мітчам нічого не знав про філософію закону.

Зате він чудово розумів: якщо суд не зв'язаний жодними правилами, то не зв'язаний він і жодними фактами, а тоді ключовим стає не правосуддя, а людський чинник, і доля людини залежить не від того, що вона скоїла або не скоїла, а від того, з ким вона знайома або не знайома."

"...Начальник служби руху йшов, дивлячись собі під ноги.

Сьогодні жодних здібностей ніхто вже не потребував.

Були часи, коли від нього вимагали докладати найбільших зусиль, – і відповідно до цього й винагороджували.

Сьогодні, якби він спробував діяти згідно з власним сумлінням, на нього чекало б лише – покарання."

"...Начальник станції у Вінстоні здригнувся, побачивши наказ, але він не належав до людей, які сперечаються з владою.

Він подумав: а може, тунель не такий уже й небезпечний, як здавалось. І сказав собі, що найкраща можлива політика сьогодні – не думати."

"...Машиніст якусь мить стояв, дивлячись на папірець, а потім кинув його і сказав:

- Я не буду цього робити. І якщо вже доходить до того, що залізниця видає такі накази, то я на неї більше не працюватиму. Можете записати, що я звільнився.

- Але ви не можете звільнитися! – закричав начальник станції. – Вони вас за це арештують!

- Якщо знайдуть, – відповів машиніст і вийшов зі станції у безмежну темряву гірської ночі."

"...Катастрофи зазвичай уважають результатом абсолютної випадковості, й негайно знайшлися люди, які стверджували, що пасажири "Комети" були невинні, що вони не несли відповідальності за те, що з ними сталося."

"...Коли потяг в'їхав у тунель, полум'я Смолоскипа Ваятта було останнє, що вони побачили на землі."


___

Час спливає.

Більше інформації в моєму телеграм-каналі: t.me/XrumMP

powered by lun.ua

Вето Зеленського на закон про відновлення конкурсів на держслужбі – що далі?

➡ Від новин гарних – до не дуже Буквально нещодавно писала у своєму блозі на "Українській правді" про гарні новини щодо прийняття у ІІ читанні Верховною Радою Закону про відновлення конкурсів на державну службу...

Про відновлення конкурсів на держслужбу, посилення ролі Парламенту та "боротьбу з хаосом"

Друзі, нарешті гарні новини: Парламент прийняв у ІІ читанні Закон про відновлення конкурсів на державну службу! Із чим я всіх щиро вітаю! 👏 Закон всього на 7 сторінок, але надзвичайно важливий, і "народжувався" з неабиякими труднощами майже рік...

Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів"

Сьогодні Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів" на посадах. А ще визначив для Прем'єра 30 днів для подачі реальних кандидатур міністрів...

Держслужба або поїзд без гальм

І знову про розруху у державному управлінні та наш поїзд, що несеться без машиніста чи гальм. Нещодавно Кабмін (знову) призначив нового (знову) голову Державної митної служби...

Що означає Заява GRECO та Венеційської комісії до Верховної Ради?

Чи не вперше в історії незалежної України – до українського Парламенту зробили спільну Заяву дві головні інституції Ради Європи, відповідальні за верховенство права та антикорупційну політику: GRECO та Венеційська комісія...

Послання Зеленського АБО паралельна реальність Президента

У Верховній Раді сьогодні – щорічне послання Президента Зеленського про внутрішнє та зовнішнє становище у країні. Таке послання – вимога Конституції і завжди гарна ілюстрація мислення голови держави та його власної реальності...