31 січня 2019, 21:20

Замість 144 ''реформ'', нам треба лише одна – рівність усіх перед законом

У п'ятницю, 25 січня, близько шостої ранку відома телекомпанія CNN перервала свою щоденну програму, щоб показати у прямому ефірі арешт Роджера Стоуна – одного з найбільш наближених осіб до президента Трампа осіб.

У прямому ефірі флоридський будинок Роджера Стоуна оточили агенти ФБР і співробітники поліцейського спецназу SWAT у повній бойовій амуніції. Глядачі почули грізний стукіт у двері і голос: "Це ФБР! Відкрийте двері!", а потім ордер на арешт, що був виданий на підставі обвинувального висновку, був опублікований офісом спеціального прокурора Мюллера в той же день.

Звинувачують пана Стоуна – у лжесвідченнях перед Конгресом, створенні перешкод процесу розслідування і у тиску на свідків.

Якщо ви не дивилися на Netflix фільм "Get me Roger Stone" ("Знайдіть мені Роджера Стоуна") – дуже раджу подивитися. Такий собі документальний політичний триллер, про життя, про вибори, про брудну політику та генія політтехнологій – своєрідна суміш сучасного Макіавеллі, мистецтва війни Сунь Дзи, фроридської засмаги у солярії і досвіду 20-30 найгучніших політичних кампанії США. Саме Роджер Стоун ще років 15 назад перший вмовляв пана Трампа йти у велику політику.

Думаю, будучи бізнес-партнером Манафорта, Стоун разом з ним працював і над замовленнями Януковича – проти Юлії Тимошенко.

Нагадаю, саме завдяки роботі спейпрокурора Мюллера світ побачив матеріали з документів, про те, як Пол Манафорт за дорученням Януковича організував та проводив глобальну медіа-кампанію з дискредитації Юлії Тимошенко і української демократичної опозиції.

За весь час такої кампанії американські лобісти, які виконували замовлення Януковича, розмістили у ЗМІ більше ніж 2000 замовних матеріалів, які мали на меті дискредитацію Тимошенко та впровадження саме тих меседжів, які і зараз слово-в-слово використовують політ технологи Порошенка про "руку Кремля" і "страшні газові контракти".

Були створені цілі сайти для "TheTymoshenkoFiles", де мали розміщувати весь бруд на Юлію Тимошенко, поширювати фейкові новини та погоджені меседжі через анонімні джерела, вірусні сайти, рекламу та за допомогою українських політиків, що за гроші повторювали придуману брехню по 100 разів на кожному телеканалі. Серед таких персонажів, наприклад, згадується ще тоді пані Інна Богословська.

Це була одна з найбільших кампаній з компрометації політика в історії України, на яку режим Януковича витратив 75 млн. доларів (близько 2 000 000 000 грн!), частину з яких і знайшли на офшорних рахунках пана Манафорта, які прокурор Мюллер знайшов і оприлюднив. І сьогодні, тепер режим Порошенка витрачає шалені гроші для популяризації тих самих фейків та для того, щоб залишитися при владі.

Думаю, не треба пояснювати, що за це заплатили і продовжують платити – українські громадяни зі своїх кишень.

Але страшенно цікаво інше:

відкривши справу проти Роджера Стоуна, спеціальний прокурор Мюллер і його слідчі змогли тепер порушити справи проти 34 (!) осіб і домогтися визнання провини шести співробітників і радників діючого президента Трампа. На сьогодні перелік найбільш наближених до президента осіб, яким вже у судах винесені вироки та які засуджені до позбавлення волі чи великих штрафів, складається з:

- колишнього керівника кампанії Трампа Пола Манафорта;

- колишнього заступника керівника кампанії Ріка Гейтса;

- колишнього радника з національної безпеки Майкла Фліна;

- колишнього юриста і адвоката Трампа Майкла Коена

- і колишнього радника з передвиборчої кампанії Джорджа Пападопулоса.

Ви можете лише уявити подібне в Україні?

Можете уявити, що наша Верховна Рада створює Тимчасову слідчу комісію, призначає спеціального незалежного прокурора на кшталт пана Мюллера, він запрошує свідків, приводить їх до присяги, свідки не можуть НЕ давати свідчень чи не з'явитися на засідання ТСК.

А після цього – менше ніж за рік роботи за конкретними фактами з'являються конкретні кримінальні справи, гучні арешти у прямому ефірі на всіх каналах, відкриті судові процеси, судові рішення та конкретні тюремні терміни за порушення закону для найближчого оточення Президента...?


Можете лише собі уявити подібне...?

А я – можу.


Бо вірю у силу незалежних інституцій. Бо вірю, що ми разом з вами їх вибудуємо, і не дозволимо знову на 5 років зацементувати корумповану олігархічну систему.

Звісно, сьогодні – саме таке незалежна ТСК чи прокурок – і є найбільшим страхом Президента, його прибічників та оточення. Саме тому інституції – не працюють, партія Порошенка у парламенті – блокує вже 4 роки Закон про ТСК (тимчасові слідчі комісії) і боїться, як вогню, незалежної парламентської комісії з конкретними повноваженнями, чи незалежного Генерального прокурора, чи будь-яких незалежних від них самих судів та контролюючих органів.

А втім це – єдиний шлях справжніх реформ – саме відбудова незалежних інституцій.

Єдина реформа, яка може швидко перебудувати країну – це рівність УСІХ перед законом.

Саме рівність перед законом – є гарантією швидкого подолання беззаконня, корупції та вироків для тих, хто роками розриває державу на частини. Це означає – демонополізація та деполітизація економіки, і її зростання.

Цей шлях – Порошенко та його друзі – пройти не в силі. Бо знають, до чого він веде. Бо добре слідкують за Спецпрокурором США Мюллером і його справами. Бо блокують прийняття потрібних законів та створення незалежних інституцій роками.

Зате в силі – ми з вами.

І саме про це – має йти мова в цій передвиборчій кампанії.

Зацементувати беззаконня та безкарність – чи забезпечити рівність перед законом усіх?

Говорити роками про фейкові 144 реформи – чи провести 1 реформу – перебудувавши інституції влади і контролю?

Залишити все, як є – чи отримати шанс на швидкі зміни і сильну країну...?

powered by lun.ua

Вето Зеленського на закон про відновлення конкурсів на держслужбі – що далі?

➡ Від новин гарних – до не дуже Буквально нещодавно писала у своєму блозі на "Українській правді" про гарні новини щодо прийняття у ІІ читанні Верховною Радою Закону про відновлення конкурсів на державну службу...

Про відновлення конкурсів на держслужбу, посилення ролі Парламенту та "боротьбу з хаосом"

Друзі, нарешті гарні новини: Парламент прийняв у ІІ читанні Закон про відновлення конкурсів на державну службу! Із чим я всіх щиро вітаю! 👏 Закон всього на 7 сторінок, але надзвичайно важливий, і "народжувався" з неабиякими труднощами майже рік...

Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів"

Сьогодні Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів" на посадах. А ще визначив для Прем'єра 30 днів для подачі реальних кандидатур міністрів...

Держслужба або поїзд без гальм

І знову про розруху у державному управлінні та наш поїзд, що несеться без машиніста чи гальм. Нещодавно Кабмін (знову) призначив нового (знову) голову Державної митної служби...

Що означає Заява GRECO та Венеційської комісії до Верховної Ради?

Чи не вперше в історії незалежної України – до українського Парламенту зробили спільну Заяву дві головні інституції Ради Європи, відповідальні за верховенство права та антикорупційну політику: GRECO та Венеційська комісія...

Послання Зеленського АБО паралельна реальність Президента

У Верховній Раді сьогодні – щорічне послання Президента Зеленського про внутрішнє та зовнішнє становище у країні. Таке послання – вимога Конституції і завжди гарна ілюстрація мислення голови держави та його власної реальності...