Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Україна 4 роки війни постачає зброю Росії?

19 березня 2019, 18:38

За інформацією Стокгольмського інституту досліджень проблем миру* Україна – входить в 20 найбільших ЕКСПОРТЕРІВ зброї у світі.

А найбільшими "клієнтами", куди Україна експортує свою зброю з 2014 по 2018 роки – є Китай (27% експорту) та – увага – РОСІЯ! (23%).

Так, ви не помилилися, за інформацією авторитетного незалежного міжнародного центру ми 4 роки війни продаємо свою зброю країні-агресору – Росії, ще і у великій кількості.

Для інформації:

*Стокгольмський інститут досліджень проблем миру (SIPRI) – міжнародний інститут дослідження проблем миру і конфліктів, питань контролю над озброєннями та роззброєння. Працює з 1966 року, фінансується переважно шведським урядом та має дуже вагому репутацію в світі.


Як таке взагалі можливо?

Розумієте, в 2016 році це все вже було.Тоді Стокгольмський інститут зазначив у своєму Звіті, що за 2015 рік Україна продала зброї РФ на суму в 72 млн. доларів США.

При тому, що, відповідно до рішення РНБО, офіційний експорт до РФ товарів військового призначення і подвійного використання був припинений з початку війни.

Тоді я була ще страшенно здивована і щиро обурена. Шукала, чи були шляхи контрактів через треті країни. Цікавилась, чому ми входимо в 20 найбільших експортерів зброї в світі, якщо вона нам самим конче потрібна.

Написала 2 звернення на УкрОборонПром та УкрСпецЕкспорт.

Тоді я отримала офіційні відповіді про те, що жодних поставок від УкрОбронПрому чи УкрСпецЕкспорту зброї в РФ немає, і, наче б то, Стокгольмський інститут помилився і "порахував" контракти, як були підписані і виконані ще до війни 2014 року.

Та от халепа. Сьогоднішня статистика Інституту охоплює період – з 2014 по 2018 роки.

І знову Україна постачає зброю Російській Федерації! Аж 24% свого експорту зброї. Які ж тепер пояснення?

Я намагалася розібратися в питанні і отримала офіційні відповіді про те, що УкрОборонПром не здійснюють продаж української зброї Російській Федерації, а от щодо інших уповноважених "СПЕЦЕКСПОРТЕРІВ" (які не входять до Концерну) – мені відповісти нічого не можуть.

Державна таємниця, я так розумію.

Як і весь наш оборонний бюджет, користуючись чим, мільярди з якого розкрадають Гладковські-Свинарчуки та інші бізнес партнери Порошенка.

Цікаво?

Саме гриф секретності та державної таємниці якраз і давав можливість заробляти, продаючи своїй же державі Україна контрабандні несправні запчастини з РФ (та з РФ з зазначенням "з Молдови") за ціною в десятки разів вищою за ринкову і класти собі в кишені мільярди Свинарчукам.

У 2016 році мені так і не вдалося отримати перелік спецекспортерів, які потенційно продають зброї в РФ. Через, в тому числі, Молдову та інші країни.

Але щодо механізму – інформацію я отримала.

Відповідно до спеціального Порядку, можливо отримати разовий дозвіл на проведення міжнародної передачі.

Для такого дозволу потрібне рішення Держекспортконтролю разом із погодженнями Мінекономіки, СБУ (привіт Семочко з російськими паспортами та будинками за 8 млн доларів!), Служби Зовнішньої Розвідки (знову привіт Семочко!), МЗС та Міноборони.

Цікаво?

Сьогодні УкрОбронПром знову говорить про "помилкову методологію" Стокгольмського інституту.

Дякую, на жаль, вже жодним вашим поясненням немає віри. Достатньо ми почули в розслідуваннях Бігуса та "Наші гроші".

У 2016 році я публічно пропонувала вам:

зверніться від імені держави до Стокгольмського інституту, поясніть помилки, якщо вони є; уточніть методологію та просіть офіційного СПРОСТУВАННЯ.

Бо статистику Стокгольмського інституту читає весь світ. Бо їй довіряють наші міжнародні партнери, які потім питають нас публічно: про які санкції проти РФ може йти мова, якщо ми самі ці санкції НЕ вводимо, і продаємо зброю?!


Це було зроблене з 2016? Чому Звіт Інституту 2018 року знову невтішний для нас?

І як мені знову пояснювати його дані та при цьому відсутність санкцій проти громадян РФ з боку України після захоплення у заручники наших моряків...?

Але це вже зовсім інша історія.

Звернуся знову до всіх перелічених вище державних органів та підприємств, і викладу ці питання.

Не будьте наївними: найвищі посадовці країни добре в курсі цього "бізнесу", усіх цих маніпуляцій, корупційних мільярдів та підставних фірм і контрактів.

Війна – стала величезним кривавим ринком.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Sharyi Yurii _ 21.03.2019 19:16
IP: 35.235.227.---
Альона звучить гордо) як ото опудало може бути народним депутатом!
Юрій Бурий _ 21.03.2019 11:25
IP: 35.235.226.---
А давайте зачекаємо підсумків виборів, а після цього хай Порошенко пояснює слідчим метаморфозу по торгівлі зброєю з агресором, щось мені здається, зза власної жадібності він міг очодювати таку торгівлю. Недарма ж йому Московія дозволила вивезти з Ліпецька обладнання фабрики на десятки мільонів доларів.
Oleg Black _ 20.03.2019 15:29
IP: 35.235.226.---
Коварный агрессор хоть грошей плотил за поставленное вооружение?
_ABM_ _ 20.03.2019 14:46
IP: 35.235.226.---
Porshenkov Timosha:
_ABM_:
Я за Порошенко, он приведёт Украины к своему логическому концу!
Да-да, слышали уже – за 2 дня до Киева, за 3 дня до Львова.
Впрочем если ты имеешь ввиду конец в составе Российской империи, то соглашусь с тобой.
Возможно ты имеешь ввиду конец дружбы, так сказать, "братских народов", тоже соглашусь.
Вообще-то конец – это только начало! (Можешь записать умную мысль).
А вот конца россиянским дуракам наверное никогда не будет. Это хорошо, будет мировое сборище дебилов и на вашем примере будут учиться другие народы.

Так вот вернемся к Порошенко. Я решил его поддержать на президентских выборах, а на парламентских выборах поддержу националистов.
) (уйло – это вообще мой любимый герой. Он вас верной дорогой привел в политический лепрозорий (о, еще одна цитату можешь записать) и я за него голосую двумя руками. 👏👏👏
Александр 1 _ 20.03.2019 13:47
IP: 35.235.227.---
Відомо, що на лобіювання інтересів Юлії Тимошенко в США було витрачено:
- 180 тис. дол. через компанію Innovaitiv Technology & Bisines Consulting за рік
- 390 тис. дол. через Avenue Strategies за пів року.
Всього 570 тис. дол. США. Це більше 15 млн. грн.
Я не питаю, звідкіля вкрадені ці гроші під час війни. Не питаю, скільки грошей вона витратила на пластику та поїздки на Європі "в інтересах України" в той час, коли на фронті гинули наші бійці.
Я питаю, скільки грошей Юлія Володимирівна особисто пожертвувала на АТО за останні п'ять років?
_ABM_ _ 20.03.2019 12:16
IP: 35.235.226.---
Porshenkov Timosha – бот Семижопов из Воронежской области:
... пайку гречки и муки.
Семижопов, как всегда тема жратвы для тебя очень актуальная. Похоже, что ты вмести с роssиянскими пенсионерами по мусорникам лазишь (в ютюбе можно посмотреть – это жесть!!!).
Оно-то и понятно, при зарплате 10 тыс.руб...
Так ты не стесняйся, напиши нам, поможем гречкой голодающему Семижопову из Воронежской губернии.
Адрес твой известен: школьная котельная, село Верхняя Хава, Воронежская область.
Может кто на Москву будет ехать поссать на Кремль, заодно и передачку завезет. Я подкармливаю дворовых собак, а ты чем не собака – как-никак, а ты не мало приложил усилия, чтобы вас, кацапов, за людей не считали. Не исключаю, что начитавшись твоей бредятины какое-то число ихтамнетов оказалось прикопанными. Это тоже плюс, заработал на пайку гречки. Правда, Семижопов??
Александр 1 _ 20.03.2019 11:58
IP: 35.235.227.---
Oleg Levchenko:
То Ви й досі вважаєте, що нинішня влада НЕ злочинна? Я вибачаюся!)))))
Авжеж. Злочинна влада не стала б відстоювати незалежність нашої держави, злочинний президент не пожертвував би на благодійність 1,5 млрд. грн., не боровся б за духовну незалежність українців від Москви, не переймався б безвізом і договором об асоціації з ЄС...
Злочинним я б назвав безпідставне обвинувачення і огульну критику влади без огляду на війну і на те, що зроблено в таких важких умовах для нашої держави.

Інша справа, як що говорити в філософському сенсі: будь-яка влада (будь-які великі гроші) – злочинна. Але ми живемо в реальному світі, де все відносно. Так от, відносно інших наш президент на дві голови вище і щодо освіти, і щодо розуму, і щодо досвіду, і щодо досягнень у відстоюванні державницьких інтересів.
Breda _ 20.03.2019 11:17
IP: 35.235.226.---
Андрей Воропаев:

Кажете писати в СІПРІ про неправильну методологію. Для них вона правильна. З якої радості вони будуть під вашу неосвідченість її змінювати? [QUOTEЇ

ха-ха
Oleg Levchenko _ 20.03.2019 10:31
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Андрей Воропаев:
Альоно, ваша некомпетентність – кричуща. Ви не розібралися в основі питання і поширюєте істеричні, маніпулятивні та безглузді висновки.
Пані Олена не розібралася, тому що керується дуже простим фейком, який весь час розповсюджувала Юлія Тимошенко – влада злочинна. Тому для неї важливо підтвердити цей фейк будь-яким способом. Головне кинути на владу негатив. І тут дуже підходить "торгівля на крові" по відношенню до тих, хто насправді створив боєздатну армію, зупинив ворога і зберіг Україну, поки інші лише піарились на крові або взагалі не помічали, що йде війна, і свідомо переключали увагу людей на тарифи і корупцію.

Тепер, як в відомому анекдоті: ложечки знайшлись, але осад залишився. За це треба було б вибачитесь, як що бути чесним.
То Ви й досі вважаєте, що нинішня влада НЕ злочинна? Я вибачаюся!)))))
Александр 1 _ 20.03.2019 10:18
IP: 35.235.227.---
Андрей Воропаев:
Альоно, ваша некомпетентність – кричуща. Ви не розібралися в основі питання і поширюєте істеричні, маніпулятивні та безглузді висновки.
Пані Олена не розібралася, тому що керується дуже простим фейком, який весь час розповсюджувала Юлія Тимошенко – влада злочинна. Тому для неї важливо підтвердити цей фейк будь-яким способом. Головне кинути на владу негатив. І тут дуже підходить "торгівля на крові" по відношенню до тих, хто насправді створив боєздатну армію, зупинив ворога і зберіг Україну, поки інші лише піарились на крові або взагалі не помічали, що йде війна, і свідомо переключали увагу людей на тарифи і корупцію.

Тепер, як в відомому анекдоті: ложечки знайшлись, але осад залишився. За це треба було б вибачитесь, як що бути чесним.
Андрей Воропаев _ 20.03.2019 08:58
IP: 35.235.226.---
Oleg Levchenko:
Даремно, що ви розумних людей шукаєте тільки серед "бізнес-партнерів" президента. Озирніться
Oleg Levchenko _ 20.03.2019 02:57
IP: 35.235.226.---
Лех Шон:
Тимошенківці вже не знають що зморозити,,, мадам відмовтесь від своїх москальських друзяк...
У порохолюбів хронічна криза жанру. Дали наказ "мочити" – а знову катма чим. Залишилися тільки біла гарячка й матюки.
Oleg Levchenko _ 20.03.2019 02:51
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Н.Ф. Пулярус:
Ти, блазню, для початку хоча б поцікавився її віком та біографією:-)
Перш ніж кидатися на амбразуру, поцікавтесь проектом "посіпаки".
Шкрум була помічникоа Алєксєєва, депутата від КПУ.
І що, це виправдовує якимось чином порошенківський свинодром?
Oleg Levchenko _ 20.03.2019 02:50
IP: 35.235.226.---
Андрей Воропаев:
Угу. Хтось із бізнес-партнерів поки що чинного преза, наприклад.
Oleg Levchenko _ 20.03.2019 02:48
IP: 35.235.226.---
Олег Сокоринський:
Орден свинарчукам! А їхніх ворогів четвертувати!
Олег Сокоринський _ 19.03.2019 22:13
IP: 35.235.227.---
Брехлива дівка, а спочатку здавалось, що молода поросль.
Андрей Воропаев _ 19.03.2019 22:10
IP: 35.235.226.---
Альоно, ваша некомпетентність – кричуща. Ви не розібралися в основі питання і поширюєте істеричні, маніпулятивні та безглузді висновки. У релізі Укроборонпрому чітко розписано, що старі поставки до 2014 року рахуються часом, коли поставлено весь виріб. Тобто, росіяни купили в України корабельні двигуни до 2014-го, а поставили в Індію готовий корабель у 2016-ту. Відтак, рахують у СІПРІ поставку двигуна рахують цим роком. А ліцензійні літаки Ан, які виготовляють в РФ, позначають, як український експорт виключно за фактом сплати ліцензійного збору.
Кажете писати в СІПРІ про неправильну методологію. Для них вона правильна. З якої радості вони будуть під вашу неосвідченість її змінювати?
А ось ці ваші слова: "Дякую, на жаль, вже жодним вашим поясненням немає віри. Достатньо ми почули в розслідуваннях Бігуса та "Наші гроші" свідчать про те, що ви в парламенті займаєте чуже місце. Там би могла бути більш розумна, фахова та інтелектуальна підготовлена людина.
Максим Чарушниковв _ 19.03.2019 21:54
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Це теж брехня: "запчастини з РФ (та з РФ з зазначенням "з Молдови") за ціною в десятки разів вищою за ринкову і класти собі в кишені мільярди". Не в десятки, а в 2-3 рази вище собівартості (що не так багато для запчастин, які добувались в РФ), і не мільярди, а 22 млн. грн. несплачених податків.

Війна для вас стала величезним піаром на крові.
А хто взірвав 7 складів за 4 роки на мільярди доларів. Лишив без боєприпасів всю Українську Армію.
Жодного підозрюваного. Куди з 2014 продавали українські боєприпаси до цих взривів? Все керівництво армії і держави на поліграф))
Це загроза державності України!
ViHo _ 19.03.2019 21:42
IP: 35.235.227.---
Сходив на сайт SIPRI, за посиланням, вказаним авторкою. Подивився, що там Україна продає Росії. Усі роки з 2015 по 2018 фігурує тільки один і той же контракт на поставку транспортних літаків АН-148 з таким коментарем:
"RUB18 b ($565 m] deal; An-148-100E version; produced in Russia; delivery planned 2013-2017 but delivery delayed after Ukrainian 2014 ban on military exports to Russia (possibly all Ukrainian components delivered before ban and/or possibly aircraft delivered 2015-2018 produced without Ukrainian consent with Ukrainian components replaced by Russian components) ".
Тобто жодної інформації про якісь реальні поставки у SIPRI немає, є тільки інформація про сам контракт, підписаний у 2013 році.
Log Log _ 19.03.2019 21:05
IP: 35.235.226.---
Н.Ф. Пулярус:
Ти, блазню, для початку хоча б поцікавився її віком та біографією:-)
Перш ніж кидатися на амбразуру, поцікавтесь проектом "посіпаки".
Шкрум була помічникоа Алєксєєва, депутата від КПУ.
Володимир Скачко _ 19.03.2019 20:56
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Це теж брехня: "запчастини з РФ (та з РФ з зазначенням "з Молдови") за ціною в десятки разів вищою за ринкову і класти собі в кишені мільярди". Не в десятки, а в 2-3 рази вище собівартості (що не так багато для запчастин, які добувались в РФ), і не мільярди, а 22 млн. грн. несплачених податків.

Війна для вас стала величезним піаром на крові.
Для когось війна стала БІЗНЕСОМ на крові. І викривати його – це не піар.
Володимир Скачко _ 19.03.2019 20:54
IP: 35.235.227.---
Sofiya Fedyna:
По-перше, це відверта брехня і маніпуляція, оскільки треба читати текст, а не заголовки. А в тексті СІПРІ чітко вказано, що з 2014 року поставок не було.
А по-друге, пані Альоно, розкажіть громаді як ви блокували передачу гвинтокрила КА 226 військово-морським силам ЗСУ, зводячи наклеп на бійців і волонтерів.
Дивно, хто бреше? У Звіті інституту чорним по білому
TIV of arms exports from Ukraine, 2014-2018,,,,,,,
,2014,2015,2016,2017,2018,Total
China,140,86,90,103,108,527
India,48,48,20,,,116
Russia,167,52,130,78,26,453
Чи пані Софія розраховує, що ніхто не вміє читати?
Александр 1 _ 19.03.2019 20:50
IP: 35.235.227.---
Це теж брехня: "запчастини з РФ (та з РФ з зазначенням "з Молдови") за ціною в десятки разів вищою за ринкову і класти собі в кишені мільярди". Не в десятки, а в 2-3 рази вище собівартості (що не так багато для запчастин, які добувались в РФ), і не мільярди, а 22 млн. грн. несплачених податків.

Війна для вас стала величезним піаром на крові.
Н.Ф. Пулярус _ 19.03.2019 20:47
IP: 35.235.226.---
Олександр Попов:
Шкрум – член КПУ, бівшая помощница депутата-коммуниста и сотрудник секретариата Симоненко. Ну вот как не поверить такому человеку...
Ти, блазню, для початку хоча б поцікавився її віком та біографією:-)
Sofiya Fedyna _ 19.03.2019 20:19
IP: 35.235.227.---
По-перше, це відверта брехня і маніпуляція, оскільки треба читати текст, а не заголовки. А в тексті СІПРІ чітко вказано, що з 2014 року поставок не було.
А по-друге, пані Альоно, розкажіть громаді як ви блокували передачу гвинтокрила КА 226 військово-морським силам ЗСУ, зводячи наклеп на бійців і волонтерів.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter