22 лютого 2022, 21:08

Мюнхен 2022 і новітня Україна

Мюнхен 2022. Ми достатньо довго мовчали і були дипломатичними.

На міжнародних безпекових заходах уже з 2016 – ми чули більше про власну корупцію та неправильні реформи, ніж про нашу безпеку та безпеку континенту – це працювало гарним психологічним тиском у відповідь на питання, що робити з Будапештським меморандумом, окупацією Донбасу, Путіним і його собачками в ОРДЛО і Мінську.

Я добре пам'ятаю розмову з послами, іноземними колегами та нашим Міністром закордонних справ, коли вперше піднялося питання Будапештського меморандуму, – де нам розказували "слухайте, не кажіть дурниць. Ви його читали? Там немає жодних юридичних гарантій. Про це немає змісту говорити".

В їх очах було роздратування і страх, бо була обіцянка на найвищому рівні в це питання "не лізти".

Політика країни була – слухати міжнародних партнерів і мовчати про Будапештський меморандум. І пояснювати ще, чому Мінськ – найкращий вихід (бо Порошенко підписати погане не міг, і не визнавав цього, але про це – іншим часом).

Питати про Будапешський меморандум було не ком-іль-фо.

У ФБ та на ефірах цій позиції піддакувала більшість експертів – справжніх, які ні чорта не розуміли, але завжди були на стороні заходу і влади, і проплачених за 500 доларів у місяць.

Порошенко тоді не міг бути неправий взагалі, тому була ціла кампанія агресивних пояснень і нападів, якщо ти починав писати / говорити про гарантії Будапешту або нашу добровільну відмову від ядерної зброї.

➡ У суботу в Мюнхені – це вперше змінилося.

Зеленський вперше так голосно і з найвищої трибуни сказав правду, яку не хоче чути світова спільнота. І про яку ми погоджувалися чомусь мовчати в ролі слухняної жертви.


Сьогодні ця слухняна жертовність і дитяча наївність – завершуються.

Тут немає змісту ображатися на союзників, як маленька дитина ображається на весь світ.

Просто треба розуміти, що якщо за папірцем – не стоїть сильна армія та сильна власна економіка, – то цей папірець нічого не вартує.

Так було завжли, і так завжди буле. Це прості правила виживання.

І що кожен розраховувати може, як у житті, також і в міжнародній політиці, – лише сам на себе та власних громадян.

➡ І це – ціла епоха дорослішання нації. Це зміна парадигми з "нам допоможе схід / захід / південь / підкреслити необхідне / – до ми маємо бути готові захищати себе самі".

Від жахливої меншовартості і якщо це говорить Німеччина / Франція / США / Росія / Ердоган / підкреслити необхідне – значить, це правильно / у них є план / вони знають краще / вони написали листа / – до розуміння, що у кожного власні інтереси.

Від – треба вільний ринок для насичення його товарами з усіх інших країн, із якими ми не здатні конкурувати і які не пускають на ринки нас, – до "треба вчитися захищати власну економіку та підтримувати власних виборників, особливо в часи війни".

Боляче від уроків, і того, як дорого нам це коштувало. Але це – прекрасно.

Дорослішання – завжди прекрасно.

І тому – Путін ніколи не захопить Україну і не зруйнує нас, як країну.

І важливість слова "гідність" та "суверенітет" – ми, здається, розкриваємо по-справжньому лише зараз.

І дорослішаємо, і дорослішаємо, стаємо сильнішими і безстрашними перед світом.

➡ Як точно сказав у Мюнхені Президент Зеленський:

🔻 "Ми будемо захищати свою землю, маючи підтримку партнерів чи не маючи. Надають нам сотні одиниць сучасної зброї чи п'ять тисяч шоломів. Ми цінуємо будь-яку допомогу, але всі мають розуміти – це не благодійні внески, про які Україна має просити чи нагадувати.

Не благородні жести, за які Україна має низько вклонятися. Це ваш внесок у безпеку Європи та світу. Де Україна вісім років є надійним щитом. І вісім років стримує одну з найбільших армій світу. Яка стоїть уздовж нашого кордону, а не кордонів країн ЄС".

🔻 "З 2014 року Україна тричі намагалася скликати консультації держав – гарантів Будапештського меморандуму. Тричі – безуспішно. Сьогодні Україна зробить це вчетверте. Я як Президент – уперше. Але і Україна, і я робимо це востаннє. Я ініціюю проведення консультацій у межах Будапештського меморандуму. Скликати їх доручено міністру закордонних справ. Якщо вони знову не відбудуться або за їх результатами не буде гарантій безпеки для нашої держави, Україна матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює і всі пакетні рішення 1994 року поставлені під сумнів".


📲 Більше й оперативніше пишу в телеграм-каналі "ХРУМка ПОЛІТИКА". Доєднуйтесь!

''Київ''

В Києві так цвітуть дерева, що хочеться сісти на вулиці, замовити келих рожевого вина і просидіти весь день. Сотні іноземних журналістів у брониках...

Скільки українці завезли авто без податків і для кого?

Скільки українці завезли авто без податків і для кого? Друзі, поширюється багато міфів і чвар по країні про так званий масовий ввіз українцями елітних іномарок під 0 розмитнення – типу: "завозять бентлі" "уникають сплати податків і акцизу, а через них – черги на кордоні по декілька діб і неможливість нічого завести волонтерам на армію"...

Шалленберг і Шредінгер: коли західні колеги працюють на Путіна

➡ Днями – Міністр закордонних справ Австрії Шалленберг заявив, що Україна не повинна бути членом ЄС, і їй не варто пропонувати статус кандидата в червні 2022 року...

Дипломатичні нотатки. Чим ми дратуємо старий світ

Ми з Лесею Василенко взяли участь у засіданні Асамблеї країн Союзу франкофонії. На засіданні – Україну офіційно запросили стати членом Міжнародної організації франкофонії...

Вибори у Франції: розбір

2 тижні назад розрив між Макроном та Марін Ле Пен – був менше 5%. Не можу не сказати, що від цього було страшно, ні після ночей у підвалі, страхів за рідних, після ракет, які зриваються над твоєю головою, – страху за вибір когось іншого точно більше немає...

Мер Парижа порівняла Бородянку з селом-мучеником часів Другої світової у Франції

Київ відвідала мер Парижа Анн Ідальго. Тендітна, красива жінка, з якою ми бачилися у Парижі пару тижнів тому. Тоді вона прийняла нас у найбільшому і найсвітлішому кабінеті Франції, обставленому оригіналами жиповису та оригіналом фото "поцілунка" Дуасно і майже одразу заявила: "Я хочу приїхати в Україну...