11 квітня 2022, 20:12

Розбір по Франції



📊 Остаточні результати першого туру президентських виборів у Франції:

- У Макрона 27,84%.

- У Марін Ле Пен – 23,15%.


Вони зустрінуться за два тижні у другому турі.

- У наступного – Жан-Люк Меланшона – 21,95%.

Приблизно так і прогнозували.

Другий тур для Макрона буде надзвичайно складним. Усе буде залежати від наступних двох тижнів.

Декілька тез по кампанії в час ковіду та війни в Україні:

✳ У Макрона було невеличке зростання рейтингу на початку війни в Україні, але до виборів воно не втрималося.

✳ Почав він кампанію досить пізно, а Марін Ле Пен була дуже обережна й говорила всю кампанію лише про внутрішні економічні проблеми.

✳ Ле Пен вдалось дещо перебороти страх нації до себе; і багато людей, які вважають Макрона недостатньо рішучим або не підтримують в економічній політиці – поступово переходять до неї.

Вона цікаво зпозиціонувала Макрона як того, хто роз'єднує, а себе, як того, хто може об'єднати.

✳ Ще у вересні 2021 Марін Ле Пен була 11-ю за популярністю політичною фігурою у Франції. Цього місяця – вона стала другою улюбленою політичною особистістю в країни.

(Після Едуарда Філіппа, колишнього прем'єр міністра і тепер мега Гавра. Ми з ним теж зустрічалися та говорили про допомогу Гавра Україні, і особливо про важливість закрити найбільший французький порт ддя російських суден і товарів).

✳ Другий тур для Макрона вже не буде таким, як він був 5 років тому, коли він виграв у Марін Ле Пен майже двічі.

Зараз різниця буде в 3-5%, що, звичайно, дуже небезпечна ситуація для Макрона.

✳ Марін Ле Пен дуже пом'якшила свій образ. Засудила агресію Путіна в Україні, особливо після Бучі. І применшувала свій візит до Путіна в Кремль п'ять років тому.

Вона сприймається як людина, яка пропонує іншу економічну політику та іншу політику по міграції.

✳ Натомість великі альтернативні кандидати підтримали Макрона у 2 турі.

Жан-Люк Меланшон (який посів 3 місце) сказав, що не радить голосувати за Марін Ле Пен, тому є великі сподівання, шо частина його голосів перейдуть Макрону.

❗Висновки:

🛑 Другий тур – за два тижні.

Для України та Європи – він буде вирішальним. Без перебільшення.

🛑 У Макрона, вже на мою думку, не вийде грати на історії "не пустити Марі та її "Національний фронт" у Єлисейський палац".

У нього це вийшло 5 років назад, так само це вийшло у свій час у Жака Ширака проти батька Марін Ле Пен, але цього року другий тур буде іншим.

Якщо тон задасть Ле Пер – він буде про лідерство в економіці.

Якщо Макрон – лідерство в Європі та у війні з РФ.

🛑 Вважаю, що Макрону доведеться зайняти набагато більш рішучу позицію по Україні.

Так, він зробив дуже багато, але боявся розповідати відкрито навіть про те, що Франція системно робила та чим допомагала.

Його виборці часто налаштовані більш рішуче щодо допомозі Україні. Розмови Макрона з Путіним як для українців, так і для французів часто виглядають слабкістю або наївністю.

Спойлер для вас: ми самі часто просили Макрона про розмови з Путіним та про донесення конкретних меседжів, але це не відомо широкій публіці та не має значення.

🛑 Зараз критично буде зайняти лідерську позицію в ЄС щодо санкцій проти Росії, нашого швидкого вступу в ЄС та ембарго на енергоресурси РФ. Доведеться вже діяти. І швидко.

➡ Про багато з цих речей буквально тиждень тому говорили з Президентом Макроном у Парижі.

❗Про більш прямий сигнал французьким компаніям, які досі залишилися в РФ – теж.

Цей сигнал тепер має бути дуже публічним та жорстким.

Без цього всього, – на мою думку, другий тур Макрону дасться дуже важко.

Плюс він ризикує вирішальними 1-2% відсотками своїх виборців, які можуть банально не прийти голосувати, бо його електорат налаштований набагато більше рішуче до підтримки України, ніж політичний клас.

Це нами перевірено особисто у Парижі. Слідкуємо.

📲 Більше й оперативніше пишу в телеграм-каналі "ХРУМка ПОЛІТИКА".

''Київ''

В Києві так цвітуть дерева, що хочеться сісти на вулиці, замовити келих рожевого вина і просидіти весь день. Сотні іноземних журналістів у брониках...

Скільки українці завезли авто без податків і для кого?

Скільки українці завезли авто без податків і для кого? Друзі, поширюється багато міфів і чвар по країні про так званий масовий ввіз українцями елітних іномарок під 0 розмитнення – типу: "завозять бентлі" "уникають сплати податків і акцизу, а через них – черги на кордоні по декілька діб і неможливість нічого завести волонтерам на армію"...

Шалленберг і Шредінгер: коли західні колеги працюють на Путіна

➡ Днями – Міністр закордонних справ Австрії Шалленберг заявив, що Україна не повинна бути членом ЄС, і їй не варто пропонувати статус кандидата в червні 2022 року...

Дипломатичні нотатки. Чим ми дратуємо старий світ

Ми з Лесею Василенко взяли участь у засіданні Асамблеї країн Союзу франкофонії. На засіданні – Україну офіційно запросили стати членом Міжнародної організації франкофонії...

Вибори у Франції: розбір

2 тижні назад розрив між Макроном та Марін Ле Пен – був менше 5%. Не можу не сказати, що від цього було страшно, ні після ночей у підвалі, страхів за рідних, після ракет, які зриваються над твоєю головою, – страху за вибір когось іншого точно більше немає...

Мер Парижа порівняла Бородянку з селом-мучеником часів Другої світової у Франції

Київ відвідала мер Парижа Анн Ідальго. Тендітна, красива жінка, з якою ми бачилися у Парижі пару тижнів тому. Тоді вона прийняла нас у найбільшому і найсвітлішому кабінеті Франції, обставленому оригіналами жиповису та оригіналом фото "поцілунка" Дуасно і майже одразу заявила: "Я хочу приїхати в Україну...