19 грудня 2023, 11:18

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України.

На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом. 🫣

Тож брала участь онлайн разом із іншими 1619 учасниками, серед яких 1384 – голови територіальних громад.

Конгрес за доброю традицією проходив у регіонах, а не столиці – цього разу у місті Лева.

Участь у ньому взяв особисто Президент Володимир Зеленський, як голова Конгресу, Прем'єр Денис Шмигаль, Спікер Парламенту Руслан Стефанчук + міністри, голови обладміністрацій, мери та очільники громад – 93 учасники офлайн і 1619 онлайн.

Загалом у 2023 році – великих Конгресів пройшло 5, у тому числі, навесні – проходив перший Міжнародний саміт міст і регіонів.

А в кожній області України – відбулись засідання Президії Конгресу по проблемах конкретної області.

Про те, як Конгрес об'єднує країну, допомагає регіонам і чому це зараз так важливо для нас, як основа для країни, на яку можна опертися – писала у своєму блозі.

Це "трикутник" взаємодії державної влади – військових / та місцевого самоврядування країни.

Плюс, як додаткові "опорки" до трикутнику: громадянське суспільство та наші міжнародні партнери, які теж є членами конгресу та активно працюють.

▶ На мою суб'єктивну думку, – це був найкращий Конгрес, який відбувся за період повномасштабного вторгнення.

За цей рік були тисячі годин роботи секретаря Конгресу Олексія Кулеби та всієї команди за 20 непублічних засідань з питань безпеки, оборони та підготовки до воєнної зими, за 100 меморандумів з іноземними громадами – усе це тепер виливається в місточки довіри та системної роботи, якої так не вистачає нам, українцям.

Упорядкувати хаос – це зараз найбільше питання нашого виживання, бо ми сильні на коротких дистанціях та у креативних рішеннях – "кожен біжить, куди може і робить, що може", а от в марафонах і системних рішеннях – лише вчимося. Як і в реалізації проєктів та доведення їх до кінця попри все.

Громади нарешті зрозуміли, як Конгрес працює, що від нього очікує Президент, настільки можна ставити болючі питання та отримувати на них конкретні відповіді без води – від Президента, профільного міністра чи будь-якого представника влади.

Без журналістів чи піару, – а саме болючі питання вітаються і обговорюються та потім контролюються.

Конкретні досягнення Конгресу за цей рік роботи:

- започаткування діалогу в рамках Конгресу,

- перші виплати за програмами відновлення,

- збільшення кількості укриттів, фортифікаційних споруд та

- розвиток бомбосховищ і індустріальних парків,

- збільшення груп саперів для найшвидшого розмінування деокупованих територій,

- спеціальні умови кредитування для аграріїв, які працюють у прифронтових районах,

- запровадження єдиних вимог для будівництва укриттів у школах,

- спільними зусиллями – ліквідація наслідків Каховської ГЕС.

Пріоритети на 2024 рік:

▫ 1. Початок інтеграції до ЄС.

▫ 2. Налагодження партнерства між українськими громадами та – громадами ЄС.

▫ 3. Жодна громада України не має бути відокремленою від решти країни та не має права не звертати уваги на війну. (!)

▫ 4. Безпекові питання та захист населення.

▫ 5. Медицина та освіта на місцях – особливо доступ до аптек.

▫ 6. Підтримка ветеранів.

▫ 7. Посилення регіонального розвитку у рамках програми прикордонного співробітництва Interreg Next.

(Ця програма дає можливість спільно з країною ЄС отримувати гранти на інфраструктурні проекти розвитку.

Країни Дунайського регіону погодились розширити свою частину за межі регіонів України, які лежать у гирлі Дунаю).

▫ 8. Розширення індустріальних парків, локалізація в оборонній сфері, гранти на переробку бізнесу – громади та області теж мають включитися в підтримку бізнесу.

По індустріальних парках була окрема дискусія Андрія Єрмака, Міністерки економіки Юлії Свириденко – упевнена, результати по них у наступному році будуть ще більш вражаючими.

Із проблемних моментів, окрім безпеки і важкої зими, до якої готуємось останні мінімум пів року і готуємо громади, – залишаються:

▫ медичне питання: мобільні аптеки (які не працюють поки і залишають сотні тисяч людей без ліків);

▫ нехватка професійних психологів у регіонах, які можуть працювати з учасниками бойових дій;

▫ питання швидкості та обсягу розрахунків реверсних дотацій Мінфіном для

громад, які страждають від бойових дій;

▫ відсутність у деяких містах – центрів тимчасового прийняття внутрішньо переміщених осіб – наприклад, досі такого центру немає в столиці!

Все це обговорювали по запитаннях конкретних районів та областей і громад.

Все це будемо контролювати.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...

КОНГРЕС, ЯКИЙ ОБʼЄДНУЄ КРАЇНУ

У той час, коли здається, що все валиться, час грає проти нас, розмови про втому і зраду; коли ми максимально виснажені на кінець цього надскладного року; і потрапили в потік дуже непростих подій і політичної війни між республіканцями та демократами в США; коли кожна копійка допомоги та зброї даються надзусиллями; і коли, здається, маємо так мало гарних новини і результатів, тим цінніше проєкти, які виходять та роблять нас сильнішими...

Допомогти прикордонним до ворога областям: Сумщина й Чернігівщина

👩🏼💻🇺🇦 Взяла участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Цього разу фокус був на Сумській та Чернігівській областях...

Ти як?

Сьогодні – Всесвітній день ментального здоровʼя. Тепер для нас – це не пуста назва якоїсь програми. Ми маємо вчитися жити з цим болем, страхом, війною, жорстокістю...