Марина Ставнійчук Член Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) від України (2007-2013 рр.). Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

Влада ''відновлює'' суспільний діалог. Присмак модного тренду ''марсала''

02 березня 2016, 19:37

Останні дні напередодні весни 2016-го року принесли добру звістку – у нинішньої української влади начебто відбувся прорив. Та ще й який! Президент Петро Порошенко офіційно визнав, що окрім представників власної політико-бізнесової "еліти", на території України мають право впливу на владу – суспільство і його представники.

Аби це революційне визнання елементарних речей відбулось, президентові знадобилось чомусь дуже багато часу. Але – краще пізніше, ніж ніколи. Тому появу Указу N68/2016 "Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні" можна вітати як перемогу здорового глузду!

Хоча, як це часто буває у теперішніх умовах, свято має свій гіркуватий присмак – присмак нещирості та чергового маніпулювання і піарності, присмак запізнілості і вимушеності цього кроку. Такий, знаєте, присмак гнилої вишні. Модний колір сезону так би мовити... Але чи данина моді дає можливість сподіватися на реальну роботу? Мені вбачається, що президент так пізно повернувся до співпраці з суспільними інститутами після фактичного ігнорування цієї роботи саме через нерозуміння необхідності цього діалогу. Інакше б ця робота продовжилася одразу після Революції Гідності.

Брак бажання

Бо початок президентської каденції Петра Порошенка ознаменувався вчинком прямо протилежним сьогоднішньому: навесні 2015 року він ліквідував Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства при президентові. Мабуть, як рудимент "злочинної влади". Вірогідно, у координатах системи #житипоновому, не передбачалась реальна взаємодія з інститутами громадянського суспільства. А і навіщо? #Новачеснавлада сама знає, що і як робити. Час від часу піарилися на безрезультатних розмовах під телевізійну картинку, розфасовували монтажі від центральних до регіональних ЗМІ, неначе карамельки по пакетах... Та й годі.

Чому ж майже через 2 роки глава держави реанімує те, що вбив власноруч, знов створюючи Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства як консультативно-дорадчий орган при Президентові України? Дорадчий орган з точнісінько такою самою назвою, роботу якого спочатку блокувала його команда, а згодом власноруч ліквідував сам президент. Тепер створили по-новому. Навіть назву не актуалізували. Не дивлячись на те, що країна і суспільство вже давно в нових умовах. Що сталось?

Є один дуже красномовний момент – явна загальмованість у цьому питанні. Якщо б президент був внутрішньо переконаний у необхідності враховувати "підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зокрема щодо впровадження реформ (з тексту Указу N68/2016) ", якщо б він щиро підтримував "ініціативи громадськості" та прагнув би "...налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування з організаціями громадянського суспільства, передусім з питань забезпечення прав і свобод людини і громадянина", – чи допустив би він, аби два роки країна жила без такого системного "ефективного діалогу", "партнерських відносин", "підвищення ролі громадянського суспільства"? Якщо йому не подобався "особовий склад" Координаційної ради, створеної у 2012-му році, і причина її ліквідації полягала саме у цьому, то можна було б замінити членів Ради. Або створити нову... але ж не через майже два роки! Чого не вистачало? Людей, ідей, розуміння, бажання? Чи відповідальності за процес?

На жаль, скидається на те, що до системного збою призвів брак усіх цих складових, і, що найгірше, у першу чергу – двох останніх. Про це свідчать усі попередні кроки. Замість розширення, у останні два року відбувалось згортання простору свободи. Насамперед згадаємо, наприклад, утиски свободи слова. Спроби уряду скасувати презумпцію невинуватості щодо адміністративних правопорушень. Чи вперте бажання політиків від влади повернути в Україну поліцейський принцип, зокрема щодо дозволу на проведення мирних зібрань. Або спроби звузити права найманих працівників на страйк.

Та й судячи зі змісту тексту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, що затверджена нині, також глибинного розуміння сутності питання немає. Бо сьогодні унікальність підходу до громадянського суспільства полягає в тому, що таке суспільство не розглядається вже як просто третій сектор, де діють лише громадські організації. Тим більш – грантові, що існують за гроші іноземних платників податків. Громадянське суспільство сьогодні – це середовище, де відбувається правдивий і відвертий діалог, результатом якого має бути загальне благо. Коло суб'єктів громадянського суспільства давно розширилося. Саме суспільство є локомотивом руху суспільних змін. Загальновідомо та й мені з колегами доводилося раніше писати про те, що такий підхід вже проявився в Україні під час Майдану, де було сформовано порядок денний модернізації України.

Усе це вкупі з явною "загальмованістю" свідчить, на жаль, про те, що підвищення ролі громадянського суспільства та налагодження механізмів взаємодії з ним, не є внутрішнім переконанням влади. А є, скоріше, вимушеним кроком. Адже прорив владної свідомості, а точніше відверте мавпування, відбулося у період загостреної соціально-політичної напруги, коли привид третього Майдану почав набувати загрозливих реальних рис. Він вже бродить по Україні.

Влада "за склом"

Нам знадобилося дев'ять місяців аби переконати попереднього президента і його команду у необхідності створення Координаційної ради, як механізму, рушійної сили реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, яка, до речі, була тоді ухвалена в Україні вперше. Однак різний час дає різні можливості. При попередньому режимі, за відсутності вищої політичної волі, – ініціатива ухвалення Стратегії та утворення Координаційної ради – це була дійсно реальна перемога. Закиди щодо фасадності такого органу відкидаються відразу, адже результом його роботи було ініціювання і прийняття знакових для суспільства законів про громадські об'єднання та про благодійну діяльність та благодійні організації, волонтерство. Було остаточно відпрацьовано проекти в сфері децентралізації, починаючи від Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, закінчуючи законопроектами щодо добровільного об'єднання територіальних громад та міжмуніципального співробітництва, ініціативами щодо покращення якості інформпростору, реалізації окремих, насамперед, політичних прав людини в Україні та інше. Вдалося започаткувати цей процес фактично в ситуації, коли більшість у владі працювали в закритому режимі. В тих умовах робота велася не завдяки, а наперекір.

Нові умови після Революції Гідності однозначно відкрили вікно можливостей. Проте теперішньому президентові знадобилось значно більше дорогоцінного часу – майже 2 роки, аби прийняти таке ж рішення.

Далі скажу більше – відтепер доведеться мавпувати і напрацювання "ліквідованої" Координаційної ради. Адже ідей, втілених у реальні проектні розробки, вистачає і до тепер. Але чи вкладаються вони у систему цінностей сучасної влади? Подивимося.

А ось і перше завдання. Проект Закону про свободу мирних зібрань (N2508а від 04.07.2013), напрацьований на попередньому етапі, пролежавши кілька років у парламенті так і не був прийнятий (відкликано наприкінці 2014 року). А мав перспективи стати модельним для країн ОБСЄ. На сьогоднішній день замість спільної скоординованої роботи з цього питання ми спостерігаємо намагання технологічно блокувати підготовку закону щодо мирних зібрань. Адже окрім проекту Закону про гарантії свободи мирних зібрань (N3587 від 07.12.2015) та альтернативного проекту Закону про гарантії свободи мирних зібрань в Україні (N3587-1 від 11.12.2015) у Верховній Раді зареєстровано ще кілька законопроектів, що стосуються цього питання (зокрема, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прав громадян під час проведення мирних зібрань) (N1779 від 16.01.2015) та проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запобігання безпідставному притягненню до відповідальності громадян за участь у мирних зібраннях) (N2391 від 17.03.2015). Загалом стара пісня на новий манер.

Завдання друге. Стосується регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства, що були запроваджені на попередньому етапі на виконання діючої Стратегії та передбачали планування та надання реальної бюджетної фінансової підтримки діяльності громадських об'єднань на місцях. З 2014 року виконання обласних програм фактично зупинено, включно із системним фінансуванням заходів та проектів місцевих ІГС. І відсутнє воно було в регіонах вже два бюджетні роки. За виключенням хіба що міжнародних грантів, що, як правило, "з'їдаються" у Києві.

І нарешті третє завдання. Новітні форми громадянської активності та нові різновиди інституцій громадянського суспільства, які вже фактично існують в Україні, вимагають законодавчого сприяння їх діяльності. Це не говорячи про такі явища як "трудова демократія" та громадський контроль над забезпеченням прозорості корпоративних фінансів і державних монополій, що є похідними від процесу деолігархізації країни. Окремо слід говорити про державне сприяння розвитку соціального підприємництва, соціально відповідального бізнесу та ін.

Розмова того, хто не бачить, з тим, хто не чує, – не є взірцем відносин влади із громадянським суспільством. Це дуже небезпечна поведінка. Тим більше тоді, коли громадянське суспільство в Україні за своїми прагненнями та цінностями вже значно випередило владу. На десятиріччя.

Тепер влада відчула цю небезпеку. Для себе!

У минулої влади не було політичної волі, аби наполегливо втілювати напрацювання попередньої Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

У сучасної два роки не було взагалі бажання системно займатись цими дрібницями. І коли довелось таке бажання продемонструвати – обпеклися на простому: втрачено два роки, і нові ідеї знову тільки в планах... А якщо новопризначений співголова Координаційної ради – Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко займеться налагодженням суспільного діалогу із таким же підходом, який він демонструє щодо питань децентралізації... Сліпий не почує, глухий – не побачить. Модний колір вишні звичайно буде. А присмак цієї данини модного кольору вже має гнилуватий присмак за визначенням. Такий вже він, тренд "марсала", даруйте!

...І останнє. Можливо, автори ідеї тріумфального повернення влади до діалогу із громадянським суспільством, гадали, що попадуть на неорані ниви. Але розвиток суспільства не зупинявся. І робота над вдосконаленням та розширенням прав – також велась. Одним із доказів цьому є напрацювання Громадського об'єднання "За демократію через право". Доки влада не мала на це часу і натхнення, ми підготували Аналітичну доповідь "ДЕМОКРАТІЯ УЧАСТІ В УКРАЇНІ" – українською та англійською мовами. Частина Народних депутатів ознайомились з цим документом. Гадаю, новоствореній Координаційній раді також буде корисно почитати.

Кому цікаво – читайте тут.

powered by lun.ua
Коментарі — 46
_yurkiv_ _ 03.03.2016 23:24
IP: 104.197.251.---
astros:
_yurkiv_ Геній не геній, а "Победа" – класна була машина...

Родич воював з Японією. Якось стояли в китайському селі, підійшов до них дідок-китаєць. Помацав чоботи – "А-а, япона люче!". Помацав шинелку:"А-а, япона люче!"... Раптом на повному ході повз пролітає Т-34, аж курява стовбом. Дідок: "У-у, япона нет такой!".
да уж... український гумор таки люче армейскава.
sidor _ 03.03.2016 23:15
IP: 77.52.77.---
astros:
_yurkiv_ Геній не геній, а "Победа" – класна була машина...

Родич воював з Японією. Якось стояли в китайському селі, підійшов до них дідок-китаєць. Помацав чоботи – "А-а, япона люче!". Помацав шинелку:"А-а, япона люче!"... Раптом на повному ході повз пролітає Т-34, аж курява стовбом. Дідок: "У-у, япона нет такой!".
да, уж. Японцы машины меняют не по пробегу а по годам. Трехлетняя машина – нужно менять. А вы на "жигули" полжизни копили и до конца жизни на "жигулях" ездить будете.
grom2468 _ 03.03.2016 23:09
IP: 104.197.100.---
Мыкола Злочевский:
Путин простил долг Кубе в $30 млрд, это поможет
стране расплатиться с США за "национализацию" и снять эмбарго, - сообщил Рауль Кастро! Ай да вова-педофил!Ай да сукин сын!
_yurkiv_ _ 03.03.2016 20:41
IP: 104.197.76.---
astros:
_yurkiv_ Мабуть, саме тому кацапи до санкцій завозили "тваринництво" з Нідерландів? ++++

Ну, тут вони цілком схожі на нас: можливостей повно, а наявний – Габон...:)

Втім, про костромських корів чули? Колись бачив їхнього бугая – 1т. 300 кг важив! Т-90УД а не бугай...
Знову Ви принижуєте українське, порівнюючи кацапського бика з "нашим" танком:)
До речі, костромська корова, то, як "Пабеда" М-20 – суміш Opel Kapitän з кацапським інженерним генієм:)
_yurkiv_ _ 03.03.2016 17:31
IP: 104.197.19.---
astros:
_yurkiv_ Ні хрена собі, скільки земель Україні треба абустраивать?!
Але то все болота ++++ Курськ – ЦЧЗ, Смоленськ – теж непогана земелька. Володимирщина- болот насправді небагато, але – найсмачніші яблука, вишні ("Володимирку" і в нас висадили), полуниця (sic!), журавлина, чорниця...
А найголовне – трава влітку не встигає згоріти, тому можливості для тваринництва – наче в Голландії.
Мабуть, саме тому кацапи до санкцій завозили "тваринництво" з Нідерландів?
_yurkiv_ _ 03.03.2016 17:06
IP: 104.197.252.---
astros:
Ну ось вам ще один доказ: існує проект Закону, згідно з яким кожен українець буде зобов"язаний щорічно інформувати налоговіків про кожну копійчину власних доходів та витрат! ДЕТАЛЬНО! А якщо останні перевершують перші – сплачувати неабиякі штрафи...
++++++++++++========
Ну, а як визначити, хто потребує субсидії, а хто має їх оплачувати?:)
_yurkiv_ _ 03.03.2016 17:05
IP: 104.197.116.---
astros:
Я.Мудрий послав дітей княжити: Володимира – до СМОЛЕНСЬКА, Ігоря – до ВОЛОДИМИРА, Ізяслава – до НОВГОРОДА, Всеволода – до РОСТОВА І ПЕРЕЯСЛАВЛЯ (РУССКОГО)...
В.Мономах: Ізяслава – до КУРСЬКА, Святослава – до СМОЛЕНСЬКА, Юрія (Довгорукого) – до СУЗДАЛЯ...
==================
Ні хрена собі, скільки земель Україні треба абустраивать?!
Але то все болота, які можна у кацапів виміняти на Уренгой, Сахалін – 3, Самотлор...
Pixel _ 03.03.2016 14:17
IP: 94.178.192.---
Мыкола Злочевский:
jrmo:
Grenader45:
Чем зря болтать попусту,лучше посмотрите как самозванцы гонят карателей убивать собственный народ на Донбассе,а потом не могут их похоронить как положено.
Наберите в ЮТ "хирургические отходы это не Ростов".
- – - – -
МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ Мыкола Злочевский (МИМИКРИЯ ПОД ФОРУМЧАНИНА "МИКОЛА ЗЛОЧЕВСЬКИЙ") – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.

Он же ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ,
он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
он же ВОВА ЗAДКОВ,
он же МЫКОЛА ЗAДОВ,
он же ВОВА РAШЕНН,
он же ВОВА ПАТТ,
он же ВОВА ПАТ,
он же ВОВА ПУТ,
он же БАЛУ
_yurkiv_ _ 03.03.2016 13:59
IP: 104.197.19.---
Мыкола Злочевский:
Кого ждёт леди Гаага?
++++++++++++++++++++++++
Летить лайнер до ГААГИ,
Пасажир, закутий в краги,
Whom is waiting Carla Ponte?
Will be Carlik disappointed?
Miki2 _ 03.03.2016 13:35
IP: 178.94.9.---
Барак Обама продлил на год действие санкций в отношении России из-за событий в Украине. Об этом сообщается на сайте Белого дома.

"Действия и политика правительства Российской Федерации, в том числе и по аннексии Крыма и относительно применения силы в Украине, продолжают подрывать демократические процессы и институты в Украине, угрожают миру, безопасности, стабильности, суверенитету и территориальной целостности Украины", – говорится в сообщении.

В связи с этим, в Белом доме принято решение продлить упреждающие меры по усилению безопасности.
========
По-любому Раші буде те, що в свій час Рад.Союзу. Проти всього світу не попрьотє, лапотніки.
-Vesna- _ 03.03.2016 11:41
IP: 93.72.132.---
Юрій Савчук:
Може й Федорович підтягнеться,було б добре.
Образ теперішнього періоду-це фото будинку Пшонки-МАРОДЕРИ скрізь
_yurkiv_:
Хай підтягається, разом з Кримом, Алейніком, Кровосісєю...
Майданівці їх усіх підтягнуть на арці, ще й фото з р о б л я т ь на пам'ять!
І не тільки на арці...
І якщо суть "теперішнього періоду-це фото будинку Пшонки-МАРОДЕРИ скрізь" – то
суть періоду януковича – це якраз САМ будинок генерального прокурора Пшонки... з усіма золотими батонами.
_yurkiv_ _ 03.03.2016 11:31
IP: 104.197.242.---
Сергей Бут:
_yurkiv_:
А ось і перше завдання. Проект Закону про свободу мирних зібрань (N2508а від 04.07.2013), напрацьований на попередньому етапі, пролежавши кілька років у парламенті так і не був прийнятий (відкликано наприкінці 2014 року).
=============================
Відсутність цього Закону не завадила громадянам збиратися на майданах по усій Україні.

З іншого боку, наявність Закону про територіальні громади ніяк не сприяє їх утворенню тими ж громадянами, хоча така структура вкрай необхідна на міському рівні, "де виконавча і законодавча" гілки влади переплелися, як сіамські близнюки, і контролювати їх нема кому.
Як таке можливо, щоби міський голова керував і міським виконкомом, і міською радою?
Ну чому ж??? Контролювати можна... Для цьго є С-система ("Как обуздать городскую власть"). Треба тільки щоб у електората виникло таке бажання...
Конкретизуйте, будь ласка.
_yurkiv_ _ 03.03.2016 11:30
IP: 104.197.63.---
Юрій Савчук:
Може й Федорович підтягнеться,було б добре.
Образ теперішнього періоду-це фото будинку Пшонки-МАРОДЕРИ скрізь
Хай підтягається, разом з Кримом, Алейніком, Кровосісєю...
Майданівці їх усіх підтягнуть на арці, ще й фото з р о б л я т ь на пам'ять!
_yurkiv_ _ 03.03.2016 11:25
IP: 104.197.196.---
Анатолий Парненко:
mihaylenco:
Як влада відновлює діалог? Невже порушила кримінальні справу на тих, хто пресує Шустера?
Канал Шустера – це канал маніпуляції свідомістю людей! Це канал де на почуттях завищеної самооцінки політиків, проводиться розхитування ситуації в державі і дискредитація самої держави! Ви теж туди?
БРАВО!
_yurkiv_ _ 03.03.2016 11:23
IP: 104.197.18.---
Мыкола Злочевский:
Нам нужно делать компьютеры, мобильные телефоны, машины...
++++++++++++++++++++++++++
Не треба нам того абсолютно!
Нехай все це р о б л я т ь москалі, в них краще всіх палучается, а мікросхеми – найбільші у світі.
_yurkiv_ _ 03.03.2016 11:14
IP: 104.197.177.---
Иван Гелан:
Важко назвати країну, де стільки красивих і розумних жінок. За великим рахунком рівень розвитку нації визначається її відношенням до жінок і дітей. Досить зайти до будь-якої, районної лікарні, щоб побачити – до влади прийшли краснобаї негідники. Люди що всежиття тяжко працювали, пограбовані, не мають грошей не те що на операцію, а на ліки від болю і їжу. В Києві санітарочки таскають хворих діабетом по сходах на табуретках, бо влада місяцями не може полагодити ліфт. Про яке громадянько суспільство ви говорите.? Землі і заводи українців передаються в "сліпе" управління пройдисвітам
Не треба вже так скиглити, пане Іване!
В усі часи землі і заводи українців були в "сліпому" управлінні, просто, не усі це бачили:)
_yurkiv_ _ 03.03.2016 11:10
IP: 104.197.252.---
Grenader45:
Ната Тала:
Красива тенденція. В кого що по суті сказати немає (текст не читав, чи мізків не вистачає), той обов"язково відмітиться гидотним коментарем. Добре, певно так: нічогоне вловити, гавкнути щось і насолоджуватись собою великим.
...по суті. Пані претендує на роль верховного, безапеляційного критика, звинувачуючи когось у нестачі розуму? Хваліть Ставнійчук – цього буде достатньо... Оцінювати незнайомих людей по кількох словах, виказувати свою зверхність і недалекість. Оцінювати публічну особу – то є трохи інше, не знаходите?... Питання риторичне!!!
Оцінювати можна будь кого, головне. себе не переоцінити.
Микола Злочевський _ 03.03.2016 11:10
IP: 176.8.116.---
astros:
LYCIV_OLGA _ Все правильно викладено! Щиро підтримую, бо М. Ставнійчук – чудовий юрист і справжній патріот...

Зауваження: після більш ніж річної діяльності діючого уряду, називати ЗЛОЧИННИМ режим Януковича вже якось незручно...:))
Пане astros, нарешті ви з Ольгою Луців найшли спільну мову...
LYCIV_OLGA _ 03.03.2016 10:14
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Він просто отримує задоволення від того, що комусь робить – або хоча б каже – якусь капость. Гівнюки обожнюють ображати та всіляко изгалятися, лише б хоч кому від того пику перекосило. Це наповнює душу гівнюка надзвичайним блаженством вампіричної властивості – "Сказав гидоту – і серцю – радість!"
Всі – кого насправді цікавила діяльність авторки блогу – знали самі, а для тих "хто не в темі" – було "спеціально розписано", детально і відкрито про її працю за часів Януковоща у її ж блозі на УП "Перверзії ''відповідальної політики''". Де і було – на прикладі ії усунення з Венеціанської комісії та її виступу напередодні 16 січня 14-го – продемонстровано, що вона виступає за системні інтереси України, має свою позицію та готова ії відстоювати незалежно від діячої влади!
Тож – докоряти їй якоюсь "співпрацею" з злочинним режимом Януковоща може тільки останній довбойоб! (Пробачте за прямоту!)
LYCIV_OLGA _ 03.03.2016 10:08
IP: 109.251.42.---
Дуже багатьом з нас (і навіть – досить розумним дорослим) притаманне дитяче прагнення обговорювати не ЩО сказано, а КИМ сказано. Іноді – це інфантильність, іноді – типовий прийом тролів. А третього – я впевнена – взагалі не існує. Тож – деякі коментарі (скоріше – їх автори) – "до глибин душі зворушують"! До сього дня авторці закидають її (начебто) "співпрацю" з Януковичем...
Ото Ставнійчук "інформвійска" зачепила!... Ото троллятник разворушився – починаючи "полювання на відьом": "...Ату Ставнійчук!...Це нічого що зараз у шоколадній владі всі "стовпи" попереднього овочевого режиму... Не звертаємо на це увагу, бо це – така "дрібниця"!... А наш єдиний/головний/найбільший ворог – Стайвнійчук!... Ату її!!!..."
А ще є, наприклад, така "порода" людини, як "гівнюк звичайний". Гівнюк, загалом-то, нікому не ворог. Ніякої спеціальної ненависті до конкретних людей він не відчуває, "навіщо такі жахи"...
(див.закінчення)
P712 _ 03.03.2016 09:49
IP: 92.113.46.---
Пані Марино, правильно пишете, тільки ви дуже серйозно сприймаєте рухи пороха (які діями назвати важко), якого інакше як містер блаблабла назвати важко. Одна справа – теліпати язиком (суржиком і англіцькою), інша – втілити в життя. Тому думаю тим указом все закінчиться.
-Vesna- _ 03.03.2016 07:31
IP: 93.72.132.---
sensor+2:
Юрій Савчук:
Вот они, единомышленники Ставнийчук:)

+
этот Сайчук приползает френдить эту прошмандовку постоянно.
Крепкие хозяйственники мля.
Сергей Бут _ 03.03.2016 01:46
IP: 94.178.222.---
_yurkiv_:
А ось і перше завдання. Проект Закону про свободу мирних зібрань (N2508а від 04.07.2013), напрацьований на попередньому етапі, пролежавши кілька років у парламенті так і не був прийнятий (відкликано наприкінці 2014 року).
=============================
Відсутність цього Закону не завадила громадянам збиратися на майданах по усій Україні.

З іншого боку, наявність Закону про територіальні громади ніяк не сприяє їх утворенню тими ж громадянами, хоча така структура вкрай необхідна на міському рівні, "де виконавча і законодавча" гілки влади переплелися, як сіамські близнюки, і контролювати їх нема кому.
Як таке можливо, щоби міський голова керував і міським виконкомом, і міською радою?
Ну чому ж??? Контролювати можна... Для цьго є С-система ("Как обуздать городскую власть"). Треба тільки щоб у електората виникло таке бажання...
sensor+2 _ 03.03.2016 00:24
IP: 94.178.122.---
Юрій Савчук _ 02.03.2016 22:41IP: 91.207.67.--
Може й Федорович підтягнеться,було б добре.
Образ теперішнього періоду-це фото будинку Пшонки-МАРОДЕРИ скрізь

--

Я бы убивал за то что делал пшонка. В Китае так и делают. Расстреливают путиных-януковичей-пшонок и прочих воров и мафиози.
sensor+2 _ 03.03.2016 00:17
IP: 94.178.122.---
Юрій Савчук:
Ну з Януковичем такого бардака не було, і оточуючі були адекватні. А тепер,як каже Саакашвілі 20 років відробляти щоб дойти до рівня 2013 року. Тепер Пашинські,Турчинови,Парубіі,Гройсмани,Яценюки в ціні. Спокійно,скоро наша країна знову стане суб'єктом,і головною людиною стане громадянин,так як було при союзі. Слава Україні!
Вот они, единомышленники Ставнийчук:)

В Севкорее бардака нет! Турчинова который по защищал страну в 2014-м и продолжает это делать сравнил с соратником Ставнийчук который планомерно доразвалил армию, взял взятку у путина и сбежал.

"Слава Укриане" можете не приписывать. Убого работате. За километр видно ватника и пособника путина-януковича.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter