Марина Ставнійчук Член Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) від України (2007-2013 рр.). Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

Без помпи й зайвих слів: доля Зені Черник

28 березня 2016, 16:51

Українське суспільство, попри усі владні провисання та відставання, задає тон життя країни. Саме суспільство визначає пріоритети та самостійно бореться за їх реалізацію. Вкотре констатуємо, що наш український оптимізм ґрунтується значною мірою на точках росту власне українського суспільства, самих українців! Саме в суспільному середовищі народжуються і діють нові форми і практики, що зрештою, і я в цьому твердо переконана, забезпечать розвиток країни.

Унікальність цього феномену підтвердили події останнього тижня, що відбулися в українській столиці під егідою актуальних ідей громадянського суспільства – визначення та відзначення переможців серед благодійників, меценатства і волонтерства. "Янголів Добра" було обрано серед семи сотень благодійних програм та проектів, масштабних акцій та особистих добрих вчинків зі всіх куточків України в ході підбиття підсумків Четвертого Національного конкурсу "Благодійна Україна".

Серед знакових подій своє особливе місце звичайно зайняла Загальнонаціональна програма "Людина року", яка цього року святкує 20-річний ювілей! Два десятиліття ця Загальнонаціональна програма демонструє невичерпність людського потенціалу в Україні, сприяє самоствердженню народу у надзвичайно складних умовах боротьби за становлення країни. Ця Програма безумовно доводить, що у різних сферах держава будується невтомними зусиллями багатьох порядних, відданих, професійних та патріотичних українців. Українців, які живуть і трудяться на нашій благодатній Землі, українців у всьому світі, які об'єднані любов'ю до своєї Батьківщини!

Цьогоріч разом з президентом Віктором Ющенком мені була надана честь вручати спеціальну Міжнародну премію "За самовіддане служіння людям" Доктору Зені Черник! Славетній жінці, американській громадській діячці українського походження, Президенту Української Федерації Америки!Українська Федерація Америки була створена для надання гуманітарної допомоги Україні за напрямами правозахисту та інформації, охорони здоров'я, мистецтва і культури, освіти, гуманітарної допомоги і суспільної служби.

Зусиллями Української Федерації Америки було втілено багато програм та проектів, як в Україні, так і в США. Зокрема, ще у 1991 році здійснено масштабний проект по наданню Україні медичної техніки, інструментів і ліків вартістю близько 6 млн. доларів США. Одним із наступних проектів Др. Зені Черник було запровадження концепції сімейної медицини і заснування сімейних клінік в Україні. У 2013 році започатковані та успішно реалізовані проекти по допомозі хворим дітям – команда американських лікарів, котрі приїздили в Україну, безкоштовно оперували українських діток. Проект "Наша Родина" упродовж декількох років забезпечував функціонування оздоровчих таборів для діток з розсіяним склерозом.

З огляду на останні події в Україні, Др. Зенею Черник було організовано спецпроект "Стань героєм для Героя", за допомогою якого Українська Федерація Америки надала медичну допомогу та психологічну підтримку в США вже багатьом важко пораненим захисникам України. Тільки за минулий рік завдяки праці пані Зені, репутації та професійним контактам, Федерація надала медичну допомогу пораненим українським героям на суму понад 7 млн. доларів.

Крім усього, варто знати, що завдяки співпраці пані Зені Черник та її колег з членами Конгресу та Сенату США, у березні 2006 року стосовно України була скасована дія поправки до Закону про торгівлю США, знана як поправка Джексона-Веніка, яка обмежувала фінансові та торговельні стосунки США з Україною, зокрема, забороняла надання кредитних або інвестиційних гарантій, та встановлювала дискримінаційні тарифи і збори на український експорт, а восени 2014 року був прийнятий Акт про підтримку свободи України.

За свою самовіддану багаторічну працю та унікальну діяльність в сфері охорони здоров'я та доброчинності Др. Черник нагороджена численними нагородами і відзнаками, як від президентів України, уряду України, так і уряду США.

Я хочу, щоб про цю красиву і тендітну жінку знала вся Україна! Доктор Зеня Черник власною життєвою позицією та діяльністю показує приклад того, що не треба обіцяти, треба просто працювати, – вона надихає та об'єднує нас, робить українців кращими!

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter