Ольга Стефанишина

Реформатор закупівель медичної галузі та антикорупційна активістка, колишня заступниця міністра охорони здоров'я України з питань євроінтеграції (2018–червень 2019). Народний депутат від партії Голос.

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії "Голос" номером 10 у списку як членкиня партії.

У 2018-2019 роках обіймала посаду заступниці Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції та координувала такі напрями роботи, як виконання євроінтеграційних зобов'язань України у сфері охорони здоров'я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинацію та громадське здоров'я.

У 2011–2018 роках є фундаторкою та виконавчою директоркою БФ "Пацієнти України". З 2007 до 2011 року працювала на посаді керівниці відділу політики та адвокації Всеукраїнської Мережі ЛЖВ. У 2006 році - координаторка проекту зі зниження шкоди в Національному комітеті Товариства Червоного Хреста України.

Раніше працювала координаторкою Проекту СМАРТ "Спільне стратегічне управління заходами боротьби зі СНІДом в Україні" в Академії Сприяння Освіті (AED).

Ольга — відома реформаторка медичних закупівель, тривалий час бореться за доступ до якісних медпослуг та ліків. Допомогла очистити від корупції систему державних закупівель ліків, тим самим заощадити 40% державних коштів.

Була ініціатором та координатором секретаріату стратегічної дорадчої групи при Міністерстві охорони здоров’я (СДГ) із залученням авторитетних міжнародних організацій – ВООЗ та Світового Банку, які написали для України першу комплексну стратегію реформи охорони здоров’я (Національну стратегію реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015 – 2020 років), на виконання якої сьогодні втілюється трансформація системи охорони здоров’я.

Є співавтором дослідження "БЕЗкоштовна медицина", яке висвітлило ситуацію з реальним доступом до медичних послуг та ліків в Україні до початку медичної реформи.

Під її керуванням в Міністерстві охорони здоров’я було ухвалено Стратегію розвитку національної системи крові в Україні, Концепцію реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення, розроблено та імплементовано десятки актів, які посилили ефективність закупівель ліків за державний кошт, а також втілено дієві механізми підвищення рівня імунізації населення. Крім того, Ользі вдалося досягти підвищення рівня виконання Угоди про Асоціацію з ЄС в розрізі охорони здоров’я в 10 разів (з 4 на початку 2018 до 40% нині).

Закінчила Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю "мова та література (англійська, німецька)".

Блог зареєстрований:17 вересня 2019
Останній запис:24 січня 2020
Усього записів:4
ONLINE
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter