Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

Про ''переговори вночі'', перспективи Ради та спроможність до відповідальності

21 березня 2016, 15:39

Більше місяця країна живе з "підвішеним урядом". Сьогодні лідер фракції БПП знову чітко заявив: президентська політична сила не може працювати з Яценюком. Без підтримки найбільшої фракції парламенту, а саме БПП, жоден уряд працювати не зможе. Це добре розуміють в НФ. І саме ця позиція наших партнерів потребує якнайшвидшого рішення, бо такий стан речей точно не сприяє покращенню ситуації в країні.

Зараз "м"яч на полі" БПП і Президента. Оскільки без них рішення по Кабміну не може бути прийнято, саме БПП має офіційно запропонувати кандидатуру прем"єра, його програму та, очевидно, сформувати під нього коаліцію. Бо Президент не може подати нового прем"єра в Раду без подання коаліції.

Думаю, це варто зробити максимально публічно і говорити відверто з фракціями і українцями. І не лише вночі на Банковій.

Не секрет, що розмови вночі на Банковій тривають останні півтора року. Але їх результат поки що: Яценюк і НФ в усьому винні, хоч розмови, зауважте, не випадково ведуться саме на Банковій...

Так, Яценюк і НФ взяли відповідальність на себе за всі непопулярні рішення, свідомо йдучи на падіння рейтингу, бо інакше краіну б чекала фінансова та економічна катастрофа в часи війни, хоч 10 міністрів в уряд були делеговані туди саме БПП, Президент контролює більшість силових структур, від яких залежить реалізація справедливості, і фракція БПП голосувала за базові ініціативи уряду, бо жодного рішення без БПП в принципі не може бути ухвалено в Раді.

Ми отримали за це чимало ударів, в першу чергу від партнерів по коаліціі, які почали розхитувати ситуацію, аби в зручний момент відмежуватися від уряду, який змушений був зробити надзвичайно непопулярні кроки (одне підвищення тарифів ЖКГ – це електоральн вбиство будь-якого уряду). Всі розмови про те, хто заважає призначити технократичний уряд, це ніщо інше, як бажання взяти прем'єрську посаду і уникнути відповідальності за його майбутню роботу, аби завжди можна було сказати: "ну ми розуміли, що Гройсман не найкращий варіант, але деякі фракції завадили уряду реформаторів". Це як мінімум не по партнерськи. А постійні закиди на адресу один одного точно не сприяють партнерській роботі в Раді.


Якщо фракція БПП підтримує технократичний уряд, хай публічно висуває Наталю Яресько і іі програму, починає прозорий процес консультацій не лише на Банковій, але й на Грушевського, бо парламент знаходиться саме там.

Фракція НФ не може мати позиції щодо питання, яке навіть не обговорювала. Дехто з прагматів вважає, що технократичний уряд без парламентської підтримки не працюватиме. Але для того, щоб отримати таку підтримку треба як мінімум почати консультації. В Раді. З депутатами. Я особисто точно підтримаю таку пропозицію по Яресько.


І найголовніше. Завжди вважала, що суть політики – знаходити компроміси і йти вперед, а не постійно уникати відповідальності з бажанням першим запостити "месиджі" і задати зручний для себе дискурс...

Нас всіх рано чи пізно оцінюватимуть за результатами, а не за словами. А досягнути цих результатів можна лише спільною – партнерською! – роботою. Щоб ця робота відбулася, треба менше критичних слів, а більше конкретних справ і грамотних, а не емоційних рішень... Без двох найбільших фракцій не буде жодної коаліції, жодного уряду та стабільності. Ми приречені партнери, які мають не постами обмінюватися, а чесно і прозоро домовлятися. Якщо ми цього не можемо, то цей парламент не має жодних шансів на існування...

powered by lun.ua
Коментарі — 203
Ганна Музика _ 21.03.2016 21:53
IP: 37.115.104.---
хоча в злочинному фронті більшість це відверті покидьки... в першу чергу міністри, які займаються корупцією та рейдерують бізнес... напевно і там є непогані люди... шкода що не багато...
Сергей Папков _ 21.03.2016 21:35
IP: 93.73.27.---
"Не секрет, що розмови вночі на Банковій тривають останні півтора року. Але їх результат поки що: Яценюк і НФ в усьому винні, хоч розмови, зауважте, не випадково ведуться саме на Банковій..." (В. Сюмар).
Але погодьтеся, Вікторіє: "Яценюк і НФ пристали на такі запропоновані "правила гри"...", і в цьому була стратегічна помилка. Ось і маєте те, що маєте, і ображатися можете лише на себе.
Треба було с самого початку спиратися не на підкилимні договорняки з АП і олігархами, а здійснювати прозору політику, яка спиралася б на більшість суспільства країни.
Спробував би хтось змістити прем'єра хоча б з 60% підтримки громадян, і він не зчувся би, як повторив долю Януковича та ПР. І ще хочеться нагадати українським політикам одну східну мудрість: "Не виймай шаблю з піхов без потреби, а вийнявши, не ховай назад без слави!". Тобто: перед тим, як робити, добре подумай; але прийнявши рішення, йди до кінця (чого б це не вартувало тобі, твоїм союзникам і твоїм супротивникам).
sidor _ 21.03.2016 21:21
IP: 77.52.44.---
Сергій Олексійович Бут:
Yuri Yurieff:
Страна расплачивается за то, что прогнав
позор Украины – уголовника президента,
ее граждане выбрали не ту, которая последовательно боролась
с этой уголовщиной и была заключена Януковичем в тюрьму,
а того, который подыгрывал своре и не побрезговал войти в правительство этой банды.
Так чему удивляетесь! На что надеялись? Зато в один тур, как говорил Югик.
Тут и тени от прошлой регионовской власти всплывают
периодически как говно из проруби,
надеясь на короткую память у большинства людей.
Ту нельзя было выбирать, она б не только Крым, всю "Новороссию" сдала бы...
она была президентом, и.о. президента, премьером, начальником РНБО,министром обороны, начальником генштаба тощо? Сколько можно жевать жвачку фейкометов? Странно, что еще не добавили, что она "варофкаукрафшаявашефсе", "ганебный контракт"...Вы больше похожи на платного провокатора или полезного идиота чем на "многогранного анализатора".
sidor _ 21.03.2016 21:10
IP: 77.52.44.---
Pixel:
sidor:
Из творчества НФ..."Ми отримали за це чимало ударів, в першу чергу від партнерів по коаліціі, які почали розхитувати ситуацію, ...

Из народного творчества..."Последняя просьба Правительства Яценюка: " Депутаты не раскачивайте корыто, а то нам жрать неудобно! "...
- – - -
Сидір, у Вас коротка пам"ять, і Ви мабуть (на відміну, наприклад, від мене) надто вже легко пережили януковичські 2010 – 2014). Так, "розхитування корита" призведе до того, що хтось, хто при ньому, "відвалить". Але "підвалить" Бойко, Льовочкін – а там і Проффесор підтягнеться. Не сумнівайтеся: вони – на "низькому старті".
если не считать потери "бизнеса в 2011 – то легко.
Так не выбирайте бойколевочкиных.
mihaylenco _ 21.03.2016 20:35
IP: 37.54.126.---
Олена Сидорчук
Скоріше, ми наступаємо на одні й ті ж граблі, тому що знову обрали президента, який відстоює тільки власні інтереси, не думаючи про народ.

А Вашінгтон про власні інтереси не думав? А Наполеон? А Бісмарк? А Македонський? А Чингісхан? А Рузвельт? А Валенса? Дубчек? Ататюрк?

Всі вони думали про власні інтереси. Але той інтерес був найвищий – слава. Щоб нащадки його народу згадували у віках. Щоб інші народи ставили у приклад. Як взірець честі, відданості, гідності для всього людства. Це чисто персональний інтерес.
А який персональний інтерес наших скоробагатьків? Найнижчий – золотий унітаз. Понти.
Олена Сидорчук _ 21.03.2016 20:35
IP: 104.197.235.---
Андрей Шевченко:
А президент не проти, щоб екс-регіонали знову прийшли до влади, тому що сам є співзасновником цієї партії. Тому й не дивно, що його тягне до рідної організації.
Radist2010 _ 21.03.2016 20:32
IP: 95.158.53.---
Якщо НФ наголошує на відповідальності, то треба її нести. Від уряду вимагали реформ, а не "стабілізації", що вилилося у перерозподілу потоків. Відставка Яценюка це надія на зміни, та позитивний сигнал суспільству. Хоча Порошенко теж бажано змінити але для початку Яценюка.
Олена Сидорчук _ 21.03.2016 20:28
IP: 104.154.107.---
Андрей Шевченко:
Скоріше, ми наступаємо на одні й ті ж граблі, тому що знову обрали президента, який відстоює тільки власні інтереси, не думаючи про народ. Оце прикро.
Lena Samojlenko _ 21.03.2016 20:25
IP: 104.154.27.---
Легче, проще сделать одного или нескольких во всем виновными, чем самому сказать, что ты не прав, ошибся и чего-то не сделал. Это как минимум подло и низко, а как максимум – не достойно звания президента.
mihaylenco _ 21.03.2016 20:16
IP: 37.54.126.---
Alekseenko Pavel
Прямо хочется спросить – Михо, это ты? та же самая риторика)
Вы забыли, что говорите о премьере, который работает не один, еще есть ВР, без которой ни одно предложение премьера не будет реализовано, и еще есть президент-олигарх, который свою линию гнет.

В яценюка мало повноважень? Усі корупційні схеми кришуються візами членів кабміну. Без цих віз не виживеш. А хто не дає яценюкові порвати з ахмєтовими-фірташами-бойками-льовочкіними? Це порошенко з депутатами заганяють яценюка сидіти з ними в ресторанах, швендяти по курортах, та тусуватися в інших цікавих місцях?
Сергій Олексійович Бут _ 21.03.2016 20:13
IP: 176.112.1.---
Yuri Yurieff:
Страна расплачивается за то, что прогнав
позор Украины – уголовника президента,
ее граждане выбрали не ту, которая последовательно боролась
с этой уголовщиной и была заключена Януковичем в тюрьму,
а того, который подыгрывал своре и не побрезговал войти в правительство этой банды.
Так чему удивляетесь! На что надеялись? Зато в один тур, как говорил Югик.
Тут и тени от прошлой регионовской власти всплывают
периодически как говно из проруби,
надеясь на короткую память у большинства людей.
Ту нельзя было выбирать, она б не только Крым, всю "Новороссию" сдала бы...
Сергій Олексійович Бут _ 21.03.2016 20:10
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
А чому яценюк не взявся за популярні рышення:
1. Очистити свою фракцію від олігархів, та їх смотрящіх;
2. Зруйнувати схеми дерибану держави;
3. Порвати дружбу з олігархами, та друзями путіна.

?????? Чому він цього не робив???? Адже ці рішення надзвичайно популярні серед населення. А західні партнери цього просто прямо вимагають. То чому ж він не взявся за це?
+++
mihaylenco _ 21.03.2016 20:09
IP: 37.54.126.---
Сергей Ткаченко
Пєця після прочитання книги "Четверта республіка" буде намагатись протиснути на посаду прем'єра голову своєї адміністрації і найкращого друга Росії – Бориса Ложкіна. Бо якщо цього не станеться, то Путін нападе, а ті хто буде проти призначення Ложкіна прем'єром, автоматично записуються в агентів Кремля.)))

Гонтарєва не гірше ложкіна підходить. Та й яресько не зовсім чужа. Все таки діяльністю в системі клюєвих себе зарекомендувала.
mihaylenco _ 21.03.2016 20:07
IP: 37.54.126.---
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 19:43IP: 134.249.22.--
mihaylenco:
А чому яценюк не взявся за популярні рышення:
1. Очистити свою фракцію від олігархів, та їх смотрящіх;
2. Зруйнувати схеми дерибану держави;
3. Порвати дружбу з олігархами, та друзями путіна.

?????? Чому він цього не робив???? Адже ці рішення надзвичайно популярні серед населення. А західні партнери цього просто прямо вимагають. То чому ж він не взявся за це?
Прямо хочется спросить – Михо, это ты? та же самая риторика)
Вы забыли, что говорите о премьере, который работает не один, еще есть ВР, без которой ни одно предложение премьера не будет реализовано, и еще есть президент-олигарх, который свою линию гнет.
А то что вы тут так ловко расписали – в наших реалиях даже бетмен не смог бы.
Сергей Ткаченко _ 21.03.2016 19:54
IP: 178.93.149.---
Пєця після прочитання книги "Четверта республіка" буде намагатись протиснути на посаду прем'єра голову своєї адміністрації і найкращого друга Росії – Бориса Ложкіна. Бо якщо цього не станеться, то Путін нападе, а ті хто буде проти призначення Ложкіна прем'єром, автоматично записуються в агентів Кремля.)))
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 19:43
IP: 134.249.22.---
mihaylenco:
А чому яценюк не взявся за популярні рышення:
1. Очистити свою фракцію від олігархів, та їх смотрящіх;
2. Зруйнувати схеми дерибану держави;
3. Порвати дружбу з олігархами, та друзями путіна.

?????? Чому він цього не робив???? Адже ці рішення надзвичайно популярні серед населення. А західні партнери цього просто прямо вимагають. То чому ж він не взявся за це?
Прямо хочется спросить – Михо, это ты? та же самая риторика)
Вы забыли, что говорите о премьере, который работает не один, еще есть ВР, без которой ни одно предложение премьера не будет реализовано, и еще есть президент-олигарх, который свою линию гнет.
А то что вы тут так ловко расписали – в наших реалиях даже бетмен не смог бы.
Андрей Шевченко _ 21.03.2016 19:36
IP: 104.154.111.---
Олена Сидорчук:
так половина с экс-регионалов в БПП сидит, поэтому и не удивительно, что они так хотят и ждут реванш для своей власти! и судя по тому как БППшники себя ведут, то шанс у них есть
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 19:33
IP: 134.249.22.---
Венедикт Николаев:

Я так понимаю, вам нужно было эту статистику оттарабанить тут. А вам не удисвительно было платить за газ 7 грн в месяц за человека? Мне – честно- очень удивительно. И сейчас – я не знаю про расценки на частные дома – но от 21 до 25 грн в месяц – в многоэтажках – я тоже не считаю чем-то непосильным.
И я вам не про тарифы писал, а про зарплаты, и вы это прекрасно поняли, просто свое нужно было хоть как-то втулить.
Андрей Шевченко _ 21.03.2016 19:33
IP: 104.154.107.---
Олена Сидорчук:
Уже который раз президент наступает на одни и те же грабли, да и сама БПП никак из-за своих амбиций не могут угомонить свой пыл! вот толку от этого никакого нету
Олена Сидорчук _ 21.03.2016 19:01
IP: 104.154.103.---
Сергей Ткаченко:
Так, на все свій час, але в наших інтересах – не наступити на старі граблі. Адже таке враження, що все повторюється, просто фігурують інші прізвища.
Олена Сидорчук _ 21.03.2016 18:53
IP: 104.154.111.---
Александр Игоревич:
От якраз цей момент настав. Наші політики так завзято сперечаються, а колишні регіонали вже ділять між собою крісла. А президент, схоже, не проти.
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 18:37
IP: 134.249.22.---
Венедикт Николаев:
Та вы шо... это при том, что они приняли страну с пустым. если не минусовым бюджетом, а сейчас могут не только всё вовремя и сполна платить соцвыплаты, но еще пусть минимальные, но повышения делать. Вы забыли что такое кризис, когда по году люди зарплат не видели?
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 18:35
IP: 134.249.22.---
Олександр Чумаченко:
Alekseenko Pavel:
Схоже що так, це в його стилі, начхати на все лиш би досягти своєї цілі. От так би їхня БПП працювала активно, як придумувати хто ж отримає посаду прем'єра. Дратує, що державні інтереси нікому не цікаві, зате поставити прем'єра-маріонетку – аж відразу!
БПП и так активно работает. Только направление у них немного не то, что они позиционировали – вместо работы для страны, они пашут на то, чо бы у Пороха вся власть была сосредоточена. Видите – и денно и нощно совещаются, бедолаги.
mihaylenco _ 21.03.2016 18:34
IP: 37.54.126.---
А чому яценюк не взявся за популярні рышення:
1. Очистити свою фракцію від олігархів, та їх смотрящіх;
2. Зруйнувати схеми дерибану держави;
3. Порвати дружбу з олігархами, та друзями путіна.

?????? Чому він цього не робив???? Адже ці рішення надзвичайно популярні серед населення. А західні партнери цього просто прямо вимагають. То чому ж він не взявся за це?
Александр Игоревич _ 21.03.2016 18:28
IP: 46.219.244.---
Олена Сидорчук:
Александр Игоревич:
Он Азіров взагалі озвучив серйозні наміри зайняти пост прем'єра) Це ж очевидно – настав момент, коли регіонали готові взяти реванш, а наші політики так заклопотані своїми суперечками і просто цього не помічають. Або ж не хочуть помічати.
Они готовы, думаю, были ещё с момента отстранения – вопрос был в подходящем моменте. Как старые политикантропы, они хорошо видят, что момент, по всей видимости, как раз приближается.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter