Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

Про ''переговори вночі'', перспективи Ради та спроможність до відповідальності

21 березня 2016, 15:39

Більше місяця країна живе з "підвішеним урядом". Сьогодні лідер фракції БПП знову чітко заявив: президентська політична сила не може працювати з Яценюком. Без підтримки найбільшої фракції парламенту, а саме БПП, жоден уряд працювати не зможе. Це добре розуміють в НФ. І саме ця позиція наших партнерів потребує якнайшвидшого рішення, бо такий стан речей точно не сприяє покращенню ситуації в країні.

Зараз "м"яч на полі" БПП і Президента. Оскільки без них рішення по Кабміну не може бути прийнято, саме БПП має офіційно запропонувати кандидатуру прем"єра, його програму та, очевидно, сформувати під нього коаліцію. Бо Президент не може подати нового прем"єра в Раду без подання коаліції.

Думаю, це варто зробити максимально публічно і говорити відверто з фракціями і українцями. І не лише вночі на Банковій.

Не секрет, що розмови вночі на Банковій тривають останні півтора року. Але їх результат поки що: Яценюк і НФ в усьому винні, хоч розмови, зауважте, не випадково ведуться саме на Банковій...

Так, Яценюк і НФ взяли відповідальність на себе за всі непопулярні рішення, свідомо йдучи на падіння рейтингу, бо інакше краіну б чекала фінансова та економічна катастрофа в часи війни, хоч 10 міністрів в уряд були делеговані туди саме БПП, Президент контролює більшість силових структур, від яких залежить реалізація справедливості, і фракція БПП голосувала за базові ініціативи уряду, бо жодного рішення без БПП в принципі не може бути ухвалено в Раді.

Ми отримали за це чимало ударів, в першу чергу від партнерів по коаліціі, які почали розхитувати ситуацію, аби в зручний момент відмежуватися від уряду, який змушений був зробити надзвичайно непопулярні кроки (одне підвищення тарифів ЖКГ – це електоральн вбиство будь-якого уряду). Всі розмови про те, хто заважає призначити технократичний уряд, це ніщо інше, як бажання взяти прем'єрську посаду і уникнути відповідальності за його майбутню роботу, аби завжди можна було сказати: "ну ми розуміли, що Гройсман не найкращий варіант, але деякі фракції завадили уряду реформаторів". Це як мінімум не по партнерськи. А постійні закиди на адресу один одного точно не сприяють партнерській роботі в Раді.


Якщо фракція БПП підтримує технократичний уряд, хай публічно висуває Наталю Яресько і іі програму, починає прозорий процес консультацій не лише на Банковій, але й на Грушевського, бо парламент знаходиться саме там.

Фракція НФ не може мати позиції щодо питання, яке навіть не обговорювала. Дехто з прагматів вважає, що технократичний уряд без парламентської підтримки не працюватиме. Але для того, щоб отримати таку підтримку треба як мінімум почати консультації. В Раді. З депутатами. Я особисто точно підтримаю таку пропозицію по Яресько.


І найголовніше. Завжди вважала, що суть політики – знаходити компроміси і йти вперед, а не постійно уникати відповідальності з бажанням першим запостити "месиджі" і задати зручний для себе дискурс...

Нас всіх рано чи пізно оцінюватимуть за результатами, а не за словами. А досягнути цих результатів можна лише спільною – партнерською! – роботою. Щоб ця робота відбулася, треба менше критичних слів, а більше конкретних справ і грамотних, а не емоційних рішень... Без двох найбільших фракцій не буде жодної коаліції, жодного уряду та стабільності. Ми приречені партнери, які мають не постами обмінюватися, а чесно і прозоро домовлятися. Якщо ми цього не можемо, то цей парламент не має жодних шансів на існування...

powered by lun.ua
Коментарі — 203
Олена Сидорчук _ 21.03.2016 18:24
IP: 104.197.253.---
Александр Игоревич:
Он Азіров взагалі озвучив серйозні наміри зайняти пост прем'єра) Це ж очевидно – настав момент, коли регіонали готові взяти реванш, а наші політики так заклопотані своїми суперечками і просто цього не помічають. Або ж не хочуть помічати.
Олена Сидорчук _ 21.03.2016 18:21
IP: 104.154.103.---
Владислав Зибко:
Найголовніше – вони постійно називають прізвища, але не згадують, чим один кандидат відрізняється від іншого. З такими темпами можна будь-кого призначати на державні посади. А керуватись тим, хто вигідний президенту, а хто ні – не дуже хороша ідея.
Александр Игоревич _ 21.03.2016 18:19
IP: 46.219.244.---
Pixel:
Сидір, у Вас коротка пам"ять, і Ви мабуть (на відміну, наприклад, від мене) надто вже легко пережили януковичські 2010 – 2014). Так, "розхитування корита" призведе до того, що хтось, хто при ньому, "відвалить". Але "підвалить" Бойко, Льовочкін – а там і Проффесор підтягнеться. Не сумнівайтеся: вони – на "низькому старті".
Кто не верит – может зайти на фейсбучек и почитать страницы Клименко, Олейника, всех одиозных регионалов. Они прямо и пишут, что готовятся вернуться в Украину, причём вполне легально, получив власть.
Александр Игоревич _ 21.03.2016 18:18
IP: 46.219.244.---
Бобо Бобович:
йоббанна ты в рот Сюмар, підвищення тарифів ЖКГ це не реформа, це геноцыд от потроха та кроля. шоб провесты реформи треба розум в голови а не гребущие руки.
Само по себе повышение, естественно, не реформа. Получение средств на восстановление угробленного ЖКХ и правильное их распределение в целях в том числе энергосбережения – вот это реформа. А средства из повышения как раз и берутся.
Сергей Ткаченко _ 21.03.2016 18:17
IP: 178.92.8.---
Пєця хитрий жук.))) Хоче, щоб і прем'єр був повністю підконтрольний йому типу Гройсмана, і в той же момент не нести відповідальність за не популярні реформи і дії Уряду. Жадібність Пєцю рано, чи пізно погубить, як погубила "папєрєдніка" Януковоща.
Владислав Зибко _ 21.03.2016 18:10
IP: 173.255.112.---
БПП очень безответственно себя ведет! то выдвигает одного кандидата, то другого, конкретного никого нету только будоражат общественность
Бобо Бобович _ 21.03.2016 18:02
IP: 176.241.109.---
йоббанна ты в рот Сюмар, підвищення тарифів ЖКГ це не реформа, це геноцыд от потроха та кроля. шоб провесты реформи треба розум в голови а не гребущие руки.
Максим Чарушниковв _ 21.03.2016 17:53
IP: 46.118.114.---
ноу комент. Брєд.
Светлана Марчук _ 21.03.2016 17:50
IP: 104.154.96.---
Олександр Чумаченко:
Так БПП – это и есть большинство минисров в Кабмине у них очень много рычагов для того что бы осущетвлять все планы в жизнь и делать эту страну лучше, но как видим они отдали предпочтение разборкам
Светлана Марчук _ 21.03.2016 17:48
IP: 104.197.40.---
Но не взирая на все состояние "подвешености правительства" оно и дальше продолает работать! БПП очень активно ведет поиски нового премьера, уже и президента своих людей пытается уговорить на должность, но никто не хочет на себя брат такую ответственность
Pixel _ 21.03.2016 17:41
IP: 94.178.192.---
Logic2009:
Logic2009:
"м"яч на полі"
========================================
Я не про зміст, а про форму.
Вікторія, Ви безумовно розрізняєте лапки і апостроф.
І на клавіатурі існую обидва знаки.
Тому м'яч слід писати з апострофом.
Вибачайте, існують.
- – -
Будьте поблажливі до жінки. "На клавіатурі" – апостроф "існують", а от в українській розкладці клавіатури – ні. Теоретично, може у Вікторії комп бути "не заряджений" латиницею? Ото ж.
Pixel _ 21.03.2016 17:37
IP: 94.178.192.---
Viktor Marynich:
Противсіхша Ви наша! Не з цього треба починати. А з Конституанти і виборчого закону від Сироїд і інш. Не від Яценюка позбавлятися треба, а від посади президента!!!
- – -
Тю... Кому – "треба"?
Pixel _ 21.03.2016 17:36
IP: 94.178.192.---
sidor:
Из творчества НФ..."Ми отримали за це чимало ударів, в першу чергу від партнерів по коаліціі, які почали розхитувати ситуацію, ...

Из народного творчества..."Последняя просьба Правительства Яценюка: " Депутаты не раскачивайте корыто, а то нам жрать неудобно! "...
- – - -
Сидір, у Вас коротка пам"ять, і Ви мабуть (на відміну, наприклад, від мене) надто вже легко пережили януковичські 2010 – 2014). Так, "розхитування корита" призведе до того, що хтось, хто при ньому, "відвалить". Але "підвалить" Бойко, Льовочкін – а там і Проффесор підтягнеться. Не сумнівайтеся: вони – на "низькому старті".
Viktor Marynich _ 21.03.2016 17:20
IP: 104.197.253.---
Противсіхша Ви наша! Не з цього треба починати. А з Конституанти і виборчого закону від Сироїд і інш. Не від Яценюка позбавлятися треба, а від посади президента!!!
Олександр Чумаченко _ 21.03.2016 17:13
IP: 95.158.10.---
Alekseenko Pavel:
Схоже що так, це в його стилі, начхати на все лиш би досягти своєї цілі. От так би їхня БПП працювала активно, як придумувати хто ж отримає посаду прем'єра. Дратує, що державні інтереси нікому не цікаві, зате поставити прем'єра-маріонетку – аж відразу!
Сергій Олексійович Бут _ 21.03.2016 17:11
IP: 176.112.1.---
"... Яценюк і НФ взяли відповідальність на себе за всі непопулярні рішення, свідомо йдучи на падіння рейтингу..." – насправді немає ніякої відповідальності. Є небажання дивитись правді в очі. І є шаленне бажання Яценюка будь що утриматись на премєрському посту та, за допомогою своїх тижневих телевиступів, довести електорату, який він ефективний управлінець... А реальним результатом його (і його уряду) ДВОРІЧНОЇ роботи є масштабне збідніння основної маси українців під акомпанемент регулярних розмов про реформи... НФ – не партія, а банальний "проект", який, завдяки своєму лідеру, повністью втратив довіру електорату... А депутати НФ, це люди, які не мають підтримки в округах, бо всі вони вибрані "чохом". Це лишній раз свідчить про те, що вибиратись повиннна конкретна людина (з якох можна спитати). А партійність її – це лише додаток...
sidor _ 21.03.2016 17:00
IP: 77.52.44.---
Из творчества НФ...."Ми отримали за це чимало ударів, в першу чергу від партнерів по коаліціі, які почали розхитувати ситуацію, ...

Из народного творчества..."Последняя просьба Правительства Яценюка: " Депутаты не раскачивайте корыто, а то нам жрать неудобно! "...
САНДРО _ 21.03.2016 16:53
IP: 82.193.99.---
Виктория!
Неужели Вы не чувствуете. как всем надоел ваша (со стороны НФ) постоянная болтовня, про какой-то мяч на каком-то поле. про незаменимость премьера в 42млн стране, про новый состав КМ и их программу.
Да, тошнит уже от Вашей болтовни.
Неужели не срабатывает инстинкт самосохранения, если не хватает смелости сложить мандаты и заняться любимым делом, журналиста, доярки, тракториста, токаря и ли учителя-историка.
Уйдите. если неспособны ничего сделать, а только болтать о каком-то продвижении вперед.
Куда вперед.
Народ на 90% поставили за порог нищеты и вам еще мало. еще хотите вперед.
Как противно смотреть на вашу казуистику- лайте нам имя премьера, его программу и мы решим
А может все-таки как в учебнике политологии, сначала в отставку, получение приставки и.о., а уже потом коалиция, имена и прграммы?
Анатолий Парненко _ 21.03.2016 16:38
IP: 176.37.198.---
Війна між парламентською і президентською гілками влади буде існувати нескінченно, Ці протиріччя закладені Конституцією і виборчою системою.
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 16:36
IP: 8.34.214.---
Все разговоры о том, кто мешает назначить технократическое правительство, это ничто иное, как желание взять премьера и избежать ответственности, чтобы всегда можно было сказать: "ну мы понимали, что Гройсман не лучший вариант, но "Самопомич" и НФ помешали правительству реформаторов.
Назар Казимов _ 21.03.2016 16:17
IP: 104.197.155.---
А Яценюк мог сделать самое элементарное – упрростить всякого рода получение документов и справок, сделать "как в Грузии", это не требует много денег, но он этого не делает, потому что ему выгодна коррупция. Я чтобы сдать экзамен в МРЭО, должен ехать по месту регистрации получать справки от врачей и сдавать экзамен.
Alekseenko Pavel _ 21.03.2016 16:06
IP: 104.197.40.---
Похоже, что Порошенко забыл обо всём на свете. И буквально зациклен на одной идее – хоть с помощью пожарной машины, хоть на подъемном кране затащить любимого Гройсмана на пост премьер-министра.
Елена Мельник _ 21.03.2016 16:05
IP: 93.72.19.---
Віра Яровенко:
Видимо, пока он не все может решить, для того. чтобы ему уже никто не препятствовал, ему нужен свой подконтрольный премьер, так чтоб превратить уже всю нашу страну в один сплошной Рошен.
Pavlo Koma _ 21.03.2016 16:05
IP: 92.112.213.---
Перший етап підвищення соцстандартів почнеться 1 травня – Яценюк.
В зв'язку із економічним розвитком України Прем'єр-міністр Яценюк пообіцяв від лиця всього уряду держави підвищення соціальних виплат, зарплат і пенсій мінімум на шість процентів вже в травні місяці, а в подальшому до дванадцяти процентів в цьому році, незважаючи на величезні першочергові військові витрати.
На вимогу і наполягання Яценюка Верховна Рада на кінець таки спромоглася і винесла на розгляд питання про замороження і конфіскацію півтора мільярди доларів США украдених Януковичем і його бандою.
Янукович взвив на всю РФ, як будь то йому прищемили одне місце – публічно бив себе в груди, що він бідний, нещасний, як церковна миша.
І хто розгорнув в Україні компанію за дострокову відставку прем'єр міністра України Яценюка?
Ви випадково не догадуєтесь?
Хто не дає Яценюку довести до логічного завершення це питання – переведення вкрадених півтора мільярди доларів США із рахунків банди Януковича в державну казну?
Віра Яровенко _ 21.03.2016 16:00
IP: 146.148.84.---
Президент привык к тому, что все решат он и его команда. Деньги воруют (я о Кононенко), людей на должности назначают, получают самые большие заработные платы, гектары земли забирают под Борисполем по блату. Дальше перечислять нужно?!
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter