Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Залізна завіса Євросоюзу?

29 січня 2008, 15:32

15 січня Верховна Рада ратифікувала угоду з ЄС про спрощення візового режиму і реадмісію. Ця подія стала результатом тривалого переговорного процесу України з ЄС. Її наслідком буде встановлення єдиних для всіх держав-членів ЄС термінів розгляду клопотань громадян України про оформлення віз, а також переліку документів, які вимагатимуться при розгляді таких клопотань. Крім того, угода визначає встановлення безоплатного порядку оформлення віз для низки категорій громадян України. З одного боку, це позитивний крок який стандартизує можливості в'їзду до всіх країн Шенгенської зони, з іншого – ми відчули, що мури наддержавного утворення (якому Україна зовсім не потрібна, як рівноправний партнер) впритул наблизились і до наших кордонів.

Зворотній бік цього процесу проявився у втраті безпосереднього контакту з країнами-сусідами. Простіше кажучи, тепер ми перетинаємо не кордони Польщі чи Словаччини, а кордони ЄС.

Найбільше це відбилося на долі мешканців західних регіонів, які останні десятиліття жили за рахунок "човникової" торгівлі. Спрощений режим їх не задовольняє, а угода про місцевий прикордонний рух з Польщею ще не підписана. Звідси і протести на прикордонних переходах і під польським консульством у Львові.

Проте найбільше громадян обурює дискримінаційний характер підписаних угод. Консульство Польщі у Львові має невиправдані вимоги до документів, необхідних для отримання Шенгенської візи. Вони вимагають додатково копію трудової книжки та копію внутрішнього паспорта. Західні сусіди України надалі безперешкодно і безоплатно перетинають її кордон, в той час як наші співгромадяни тепер позбавлені такої можливості.

Особливо небезпечним навантаженням на Україну стали домовленості про реадмісію.

Положеннями угоди з ЄС встановлюються зобов'язання України приймати без зайвих формальностей своїх громадян, а також (!!!) громадян третіх держав, які порушили режим перебування на території ЄС.

Фінансування утримання нелегальних мігрантів буде здійснюватися за рахунок бюджету України. Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк зазначив, що сума витрат на створення пунктів для нелегалів та їх утримання складе 30 мільйонів євро. Разом з тим, ЄС готовий навіть частково фінансувати цю програму, лиш би Україна погодилась утримувати в себе такі табори.

Ну й європейці – розводять нас за принципом "на Тобі небоже, що мені негоже".

Не секрет, що Євросоюз зараз потерпає від величезного напливу біженців з країн третього світу і можливість позбутися частини з них за рахунок України для нього – це велика вдача.

На заході, судячи з усього, не проти були б депортувати за кордон і власних небажаних громадян. Так восени в Італії, після вбивства румунським циганом 47-річної Джованни Реджані, Рим і Бухарест звернулись із закликом до Євросоюзу невідкладно зайнятися питанням неконтрольованої міграції в ЄС, перш за все циганських таборів. Відповідний лист голові Єврокомісії направили прем'єр-міністри обох країн Романо Проді та Келин Попеску-Теричану. В очікуванні рішень з боку ЄС італійська влада наділила префектів міст правом виселення з країни іммігрантів, навіть якщо вони мають громадянство Євросоюзу. Італійська поліція приступила до ліквідації таборів румунських циган в багатьох містах країни.

Приблизно в той же час комісар ЄС з питань зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер попередила Україну про необхідність відміни віз для Румунії і Болгарії в обмін на введення в дію угоди про спрощення візового режиму. Хоча українське МЗС відмовлялося пов'язувати ці угоди, однак вимушене було поступитись. Тож безвізовий режим для Болгарії і Румунії був введений з 1 січня, навіть до ратифікації угоди з ЄС Верховною Радою.

Таким чином, на додачу до добровільної згоди на перетворення України в відстійник для нелегальних мігрантів з країн третього світу, українська влада отримала ще й чергового дипломатичного ляпаса. Найгірше, що це може стати традицією. Не така вже й страшна дипломатія Болгарії та Румунії, проте тепер за ними стоїть уся міць брюссельської бюрократії, яка вміє і може просувати свої інтереси.

Досі багато говорилось про європейський вибір України, проте при цьому намагались не згадувати про український вибір Європи.

Не дивно, оскільки останні роки українські дипломати при відвідинах Брюсселю намагаються робити хорошу міну перед зачиненими дверима. Більше того, за рахунок сусідів та претендентів на віртуальні обіцянки, ЄС намагається отримувати цілком конкретні матеріальні вигоди.

Саме Євросоюз, а не міжнародні терористи, Австралія чи Росія став останньою перешкодою вступу України до СОТ. Однією з головних вимог Брюсселю, яка гальмувала вступ України в цю міжнародну організацію, було скасування експортних мит. Українська сторона лише після тривалих переговорів домоглася пом'якшення цих вимог, пообіцявши значно обмежити кількість тарифів та не підвищувати їх у майбутньому. Наші ж дипломати вважають це за велике досягнення.

Але цікаво поглянути на список мит які Україна тепер не може підвищувати: насіння соняшника, брухт чорних і кольорових металів, шкіряна сировина, жива худоба та ліцензовані у нас продукти. Виглядає ніби ЄС бачить в Україні непоганий ринок сировини і не хоче з ним розлучатися. Слід також зазначити, що згідно норм ГАТТ, країна-член СОТ зберігає право встановлювати експортні мита чи збільшувати їх ставку у разі продовольчої небезпеки. Дипломати натякають, що на підставі цього Україна буде мати законні підстави порушити дані сьогодні обіцянки. Треба думати, що тоді і Євросоюз, обурений такою підступністю, введе які-небудь санкції проти нас: все у дусі відкритого і рівноправного партнерства.

То де ж обіцяний і так оспіваний захист національного товаровиробника, шановна українська владо?

Проте найголовніше у цій історії те, що офіційно Київ і не мав би підписувати ніяких додаткових угод з Брюсселем, оскільки всі необхідні протоколи з ЄС були підписані ще в 2004 році. Ця вигадана в останній момент європейськими країнами перешкода мала на меті отримати максимальний зиск з вразливого становища України, поки та ще не вступила до СОТ.

А може москвофільський Брюссель вирішив вкотре вислужитись перед "Вєлікай і магучей"?

Дискримінаційне ставлення до України з боку євробюрократів ще раз підтверджує тезу про те, що в гонитві за примарними європейськими цінностями наша країна втрачає цілком реальні національні інтереси. Україна вже знаходиться в Європі, в самому центрі, їй не треба нікуди йти і стукати в жодні двері, вона має право і можливість ставити свої вимоги до західного сусіда задля забезпечення власної вигоди і процвітання.

powered by lun.ua
Коментарі — 35
незграба _ 03.02.2008 13:01
IP: 194.29.60.---
30.01.2008 11:47___ Генко
"___ Лемко
ДАЙТЕ ЦІЙ ЗГРАЇ ЯКНАЙШВИДШЕ ВСЕ ДОКРАСТИ.

Дурень ти Лемко."

Дурень, чи не дурень, а тенденцію, однак, бачить.
tobiaz _ 31.01.2008 12:11
IP: 212.90.168.---
звичайно деякі громадяни України кажуть, що ця країна для них свята, але не українці. Але ж вони живуть серед цих людей! Звичайно можна відгородитись і нікого не бачити,
але ж кожна країна – це передусім люди і все що є в кожній країні створено руками всіх її мешканців.
tobiaz _ 31.01.2008 11:45
IP: 212.90.168.---
Сучасний світ жорстокий і іноземні держави та їх політики пройшли більш ніж 100-річну школу взаємодії (політичної та військової) і впливів одна на одну. Тому молодій державі, чиї очильники не мають такого досвіду звичайно важко відвоювати своє місце на світовій арені, але це потрібно зробити.
zinik _ 30.01.2008 18:56
IP: 99.225.175.---
30.01.2008 13:30___ лмк
30.01.2008 12:41___ Rena
Турция, действительно, мусульманская, но все же европейская страна (по географии- она в Европе).
:-) Самая европейская страна, это Китай! :-)
Made in China.
Пересмешник _ 30.01.2008 14:45
IP: 91.189.129.---
30.01.2008 13:30___ лмк, та ты шо? Открыл всем глаза! А ну марш в школу Географию учить!:)))
East _ 30.01.2008 14:18
IP: 194.44.242.---
Гоцман "а за что уважать Украину?" =
К сожалению, много правды – горькой. Как объяснить? Масса украинцев, ненавидящих ВСЕ украинское. Причем не нужно "гнать" только на восточных – приезжающие сюда западные (многие-многие) становятся хуже местных, торопясь продемонстрировать всем ненависть, презрение к своему исконному.
Есть еще хоть одна такая нация? Армяне, грузины, азербайжанцы, русские, евреи, греки?...
Нету такой больше.
лмк _ 30.01.2008 13:30
IP: 89.105.229.---
30.01.2008 12:41___ Rena
Турция, действительно, мусульманская, но все же европейская страна (по географии- она в Европе).
Rena _ 30.01.2008 12:41
IP: 213.130.18.---
лмк, Туреччина – НЕЄВРОПЕЙСЬКА МУСУЛЬМАНСЬКА країна!
Але вона набагато далі від нас просунулася і є офіційно претендентом на вступ.
Турки їздять по Європі без таких менінгітів, як ми.
лмк _ 30.01.2008 12:02
IP: 89.105.229.---
30.01.2008 11:45___ Ren
Вот Турция уже сколько лет в НАТО. А по поводу вступления в ЕС воз и ныне там.
Генко _ 30.01.2008 11:47
IP: 77.123.114.---
___ Лемко
ДАЙТЕ ЦІЙ ЗГРАЇ ЯКНАЙШВИДШЕ ВСЕ ДОКРАСТИ.

Дурень ти Лемко. Можеш наставляти свою дупу кому завгодно. Але потім не плач, що тебе добряче вжучили.
Rena _ 30.01.2008 11:45
IP: 213.130.18.---
лмк (Это все вопросы к МИДу...)

Це питання перш за все до нашої влади, особливо Президента, бо він при владі вже не перший рік і все відбувається за його згоди.

Я за найшвидший вступ до Північноатлантичного співтовариства, хоч таким чином можна буде протистояти дискримінації від такої інституції як ЄС.
Rena _ 30.01.2008 11:39
IP: 213.130.18.---
Ось що говорить експерт Очакоші:
"Україна, звичайно, ще не на цій стадії (ПЕРЕГОВОРІВ ПРО ЧЛЕНСТВО), але вона повинна запровадити ті ж самі реформи, що й країни, які ведуть переговори про членство" (!)

Угоду про реадмісію треба ПЕРЕГЛЯНУТИ і залишити її в силі лише з умови відміни віз для українців (як це було для Польщі та ін. ще ПЕРЕД їх вступом в ЄС)!
лмк _ 30.01.2008 11:38
IP: 89.105.229.---
Это все вопросы к МИДу.Эфемерные заявки на членство в НАТО- всегда пожалуйста, а конкретная работа, то либо ума не хватает, либо квалификации.
Карлик _ 30.01.2008 10:35
IP: 194.29.62.---
Для нелегалів треба створити трудові табори,щоб оплатити іх повернення на Батьківщину та прибуток для нашоі держави.

Щодо ядерноі зброі.Її треба знищувати,бо це нелюдський витвір.І в світі багато неврівноважених краін (останні заяви Росіі щодо Америки та Америки щодо "країн-терористів"),що прагнуть практикувати свої розробки.Якщо припустити,що ми застосували б цю зброю,то проти кого і як?Пригадайте "навчання на власному народі " Кузьмука,склади з боєприпасами (а якби атомні!) в Новобогданівці.Ядерна зброя – це гірше за канібалізм і той хто хизується чи милується цим арсеналом – дикун.Чого тут казати?Уявіть себе в епіцентрі ядерного вибуху чи зони зараження.Тільки я не впевнений,що ядерна зброя наносить точні удари по ненавистному Путіну чи Бушу.Від цього постраждають перш за все мирні громадяни.Один дипломат зробить більше користі за сотню вояків.
Карлик _ 30.01.2008 10:23
IP: 194.29.62.---
Отже фраза "цілувати замок" означає "стати європейцем".Дивно виходить.Європейці захищають свої інтереси,азіати – свої.А ми линемо то в один бік,то в другий.І коли нам дадуть по пиці з одного боку ми обурююмося і йдемо в інший.Треба розраховувати на вдячність своіх громадян,а не іноземних.І не зважати на схвальні чи обурені вигуки про наші внутрішні справи.
gector _ 30.01.2008 00:37
IP: 217.77.219.---
ЮВТ – респект! Пора заставить Евросоюз прекратить лизать России задницу.Если ЮВТ удастся с газопроводом, то тогда Украина отправит европейских нелегалов в Россию.
Doctor-reg _ 29.01.2008 23:58
IP: 91.124.77.---
Направду в Європі, в світі будуть поважати лише сильну державу. Нажаль ядерну зброю віддали за міфічні гарантії безпеки, які не помагали навіть при конфлікті з Тузлою. Сильною владою (при досить сильному ступені поваги до Ющенка) гордитись не можемо. І навіть самий сильний мужчина української політики Тимошенко не може похваставтись якимось сарйозними діями на зовнішній арені. Тому нема кому ставити " свої вимоги до західного сусіда задля забезпечення власної вигоди і процвітання".
Reader_ _ 29.01.2008 23:29
IP: 80.91.186.---
http://www.nato.int/multi/2008/080129b-pm-ukraine/photos/images/080129b-004.jpg
Встрече на Эльбе посвящается:

Я сейчас взорвусь, как триста тонн тротила,
Во мне заряд нетворческого зла.
Меня сегодня муза посетила,
Посетила, так, немного посидела и ушла.
В.Высоцкий

Белый вальс.
В. Высоцкий

Какой был бал! Накал движенья, звука, нервов,
Сердца стучали на три счета вместо двух.
К тому же дамы приглашали кавалеров
На белый вальс, традиционный, и захватывало дух.
...
Белее снега белый вальс, кружись, кружись,
Чтоб снегопад подольше не прервался.
Она пришла, чтоб пригласить тебя на жизнь,
И ты был бел, белее стен, белее вальса.
...
Северянин _ 29.01.2008 22:04
IP: 217.12.207.---
29.01.2008 20:07___ Гоцман – Уважаемый, земли без людей не бывает, ну разве что кладбище. Некрофильствующая у Вас любовь к Родине. Люди, как люди. Дальше будут лучше.
Roman-RO _ 29.01.2008 21:10
IP: 80.254.7.---
Да прав Тягнибок! Вермут и Ко глупо ставят вопрос "Европа или РФ?" Да в задницу и Европу с ее "свободами" и РФ с ее "стабильностью"! Все для Украины! Но это не для ВАЮ, ЮВТ и прочих ВФЯ и их поклонников.
А что касается реадмиссии, то можно сделать в чистом поле ограду покрепче и реадмиссированных туда без продукта посадить, так они быстро найдут деньги на билет в родные страны.
Гоцман _ 29.01.2008 20:07
IP: 88.122.160.---
Шановный пане Тягныбок, а за что уважать Украину? Ладно, к "толерантной" Европе у меня не много уважения. Но это разговор отдельный. За что в мире должны уважать Украину? За то, что просрала ядерное оружие? За то, что просрала России договор по газу? За то, что народ "млявый" и хитрожопый? Что не знают своего языка? Что бандюки правят в стране бал? Украина – это страна третьего сорта. И украинцы все делают, чтобы Украина не вылезла из кучи лайна, в которой сидит уже 300 лет.
Да, для тех, кто обвинит меня в нелюбви к Украине. Зась вам – эта страна для меня святая. Земля, но не люди.
Sergii _ 29.01.2008 19:22
IP: 77.122.240.---
__ Rscol

Треба додати, що левова доля мігрантів попадає до України з Росії, з якою також був підписаний (але ще не ратифікований) договір о реадмісії. Але це все пану Тягнибоку мабуть не дуже цікаво...
Безработный _ 29.01.2008 18:05
IP: 77.121.20.---
так, а где, бл*ядь, десять тезисов? Переклинило?
Лемко _ 29.01.2008 18:00
IP: 77.121.10.---
Виборювати свій інтерес – що в ЄС, що в Росіїї – може тільки країна, яка демонструє внутрішню потугу. А не задирає спідницю – то на схід, то на захід.

А під спідницею – Останнє, Святе – рештки народної (нічийної) власності.

Український владний роздрай лише змінюєтья в кольорах і комбінаціях, а сутність одна – МУШУ вхопити ЗАРАЗ, бо як не я – то інші вхоплять.

І ніхто цього не зупинить – навіть наш блажений президент. Бо і він там – Перший.

ДАЙТЕ ЦІЙ ЗГРАЇ ЯКНАЙШВИДШЕ ВСЕ ДОКРАСТИ. Для нашого ж блага.
НАМ – всерівно не дістанеться. То ж пожалійте себе.
Поки буде в Україні вільна сотка – пальці з нашого горла не злізуть.

А так – дасть БОГ, розберуть останнє гуманно,без крові, та й почнуть рятувати своїх милих недорослих Українців з Фонду Віталіни.

http://pravda.com.ua/news/2008/1/29/70622.htm
Bullettooth _ 29.01.2008 17:32
IP: 62.80.165.---
Что-то похожее на этого перца являет собой Анджей Леппер, тоже редкий...патриот, тока говорят фермер он действительно не плохой, а что умеет Тягнибок?
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter