Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Залізна завіса Євросоюзу?

29 січня 2008, 15:32

15 січня Верховна Рада ратифікувала угоду з ЄС про спрощення візового режиму і реадмісію. Ця подія стала результатом тривалого переговорного процесу України з ЄС. Її наслідком буде встановлення єдиних для всіх держав-членів ЄС термінів розгляду клопотань громадян України про оформлення віз, а також переліку документів, які вимагатимуться при розгляді таких клопотань. Крім того, угода визначає встановлення безоплатного порядку оформлення віз для низки категорій громадян України. З одного боку, це позитивний крок який стандартизує можливості в'їзду до всіх країн Шенгенської зони, з іншого – ми відчули, що мури наддержавного утворення (якому Україна зовсім не потрібна, як рівноправний партнер) впритул наблизились і до наших кордонів.

Зворотній бік цього процесу проявився у втраті безпосереднього контакту з країнами-сусідами. Простіше кажучи, тепер ми перетинаємо не кордони Польщі чи Словаччини, а кордони ЄС.

Найбільше це відбилося на долі мешканців західних регіонів, які останні десятиліття жили за рахунок "човникової" торгівлі. Спрощений режим їх не задовольняє, а угода про місцевий прикордонний рух з Польщею ще не підписана. Звідси і протести на прикордонних переходах і під польським консульством у Львові.

Проте найбільше громадян обурює дискримінаційний характер підписаних угод. Консульство Польщі у Львові має невиправдані вимоги до документів, необхідних для отримання Шенгенської візи. Вони вимагають додатково копію трудової книжки та копію внутрішнього паспорта. Західні сусіди України надалі безперешкодно і безоплатно перетинають її кордон, в той час як наші співгромадяни тепер позбавлені такої можливості.

Особливо небезпечним навантаженням на Україну стали домовленості про реадмісію.

Положеннями угоди з ЄС встановлюються зобов'язання України приймати без зайвих формальностей своїх громадян, а також (!!!) громадян третіх держав, які порушили режим перебування на території ЄС.

Фінансування утримання нелегальних мігрантів буде здійснюватися за рахунок бюджету України. Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк зазначив, що сума витрат на створення пунктів для нелегалів та їх утримання складе 30 мільйонів євро. Разом з тим, ЄС готовий навіть частково фінансувати цю програму, лиш би Україна погодилась утримувати в себе такі табори.

Ну й європейці – розводять нас за принципом "на Тобі небоже, що мені негоже".

Не секрет, що Євросоюз зараз потерпає від величезного напливу біженців з країн третього світу і можливість позбутися частини з них за рахунок України для нього – це велика вдача.

На заході, судячи з усього, не проти були б депортувати за кордон і власних небажаних громадян. Так восени в Італії, після вбивства румунським циганом 47-річної Джованни Реджані, Рим і Бухарест звернулись із закликом до Євросоюзу невідкладно зайнятися питанням неконтрольованої міграції в ЄС, перш за все циганських таборів. Відповідний лист голові Єврокомісії направили прем'єр-міністри обох країн Романо Проді та Келин Попеску-Теричану. В очікуванні рішень з боку ЄС італійська влада наділила префектів міст правом виселення з країни іммігрантів, навіть якщо вони мають громадянство Євросоюзу. Італійська поліція приступила до ліквідації таборів румунських циган в багатьох містах країни.

Приблизно в той же час комісар ЄС з питань зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер попередила Україну про необхідність відміни віз для Румунії і Болгарії в обмін на введення в дію угоди про спрощення візового режиму. Хоча українське МЗС відмовлялося пов'язувати ці угоди, однак вимушене було поступитись. Тож безвізовий режим для Болгарії і Румунії був введений з 1 січня, навіть до ратифікації угоди з ЄС Верховною Радою.

Таким чином, на додачу до добровільної згоди на перетворення України в відстійник для нелегальних мігрантів з країн третього світу, українська влада отримала ще й чергового дипломатичного ляпаса. Найгірше, що це може стати традицією. Не така вже й страшна дипломатія Болгарії та Румунії, проте тепер за ними стоїть уся міць брюссельської бюрократії, яка вміє і може просувати свої інтереси.

Досі багато говорилось про європейський вибір України, проте при цьому намагались не згадувати про український вибір Європи.

Не дивно, оскільки останні роки українські дипломати при відвідинах Брюсселю намагаються робити хорошу міну перед зачиненими дверима. Більше того, за рахунок сусідів та претендентів на віртуальні обіцянки, ЄС намагається отримувати цілком конкретні матеріальні вигоди.

Саме Євросоюз, а не міжнародні терористи, Австралія чи Росія став останньою перешкодою вступу України до СОТ. Однією з головних вимог Брюсселю, яка гальмувала вступ України в цю міжнародну організацію, було скасування експортних мит. Українська сторона лише після тривалих переговорів домоглася пом'якшення цих вимог, пообіцявши значно обмежити кількість тарифів та не підвищувати їх у майбутньому. Наші ж дипломати вважають це за велике досягнення.

Але цікаво поглянути на список мит які Україна тепер не може підвищувати: насіння соняшника, брухт чорних і кольорових металів, шкіряна сировина, жива худоба та ліцензовані у нас продукти. Виглядає ніби ЄС бачить в Україні непоганий ринок сировини і не хоче з ним розлучатися. Слід також зазначити, що згідно норм ГАТТ, країна-член СОТ зберігає право встановлювати експортні мита чи збільшувати їх ставку у разі продовольчої небезпеки. Дипломати натякають, що на підставі цього Україна буде мати законні підстави порушити дані сьогодні обіцянки. Треба думати, що тоді і Євросоюз, обурений такою підступністю, введе які-небудь санкції проти нас: все у дусі відкритого і рівноправного партнерства.

То де ж обіцяний і так оспіваний захист національного товаровиробника, шановна українська владо?

Проте найголовніше у цій історії те, що офіційно Київ і не мав би підписувати ніяких додаткових угод з Брюсселем, оскільки всі необхідні протоколи з ЄС були підписані ще в 2004 році. Ця вигадана в останній момент європейськими країнами перешкода мала на меті отримати максимальний зиск з вразливого становища України, поки та ще не вступила до СОТ.

А може москвофільський Брюссель вирішив вкотре вислужитись перед "Вєлікай і магучей"?

Дискримінаційне ставлення до України з боку євробюрократів ще раз підтверджує тезу про те, що в гонитві за примарними європейськими цінностями наша країна втрачає цілком реальні національні інтереси. Україна вже знаходиться в Європі, в самому центрі, їй не треба нікуди йти і стукати в жодні двері, вона має право і можливість ставити свої вимоги до західного сусіда задля забезпечення власної вигоди і процвітання.

powered by lun.ua
Коментарі — 35
Пересмешник _ 29.01.2008 17:29
IP: 91.189.129.---
29.01.2008 17:07___ crockOdile, чет я не заметил, что он знает, что с этим делать... одна критика. Никаких предложений...
crockOdile _ 29.01.2008 17:07
IP: 194.29.60.---
29.01.2008 16:36___ Пересмешник
И шо ж нам теперь делать?:)))
Дружно доверить Тягнибоку вопросы внутренней и внешней политики на следующих президентских выборах. Мужик уверяет, шо он знает,что с этим делать. Или он говорит неправильные вещи, умничающие господа всех епох, наций и сословий?!!!
nempo _ 29.01.2008 16:41
IP: 193.27.243.---
29.01.2008 16:24___ Rscol
А чому автор не вказує, що реадмісія поширюється тільки на тих нелегалів, які прибули в ЄС із території України. Може достатньо плакатися, а бути справжнім патріотом і налагодити роботу прикордонної служби для початку.
Ото ж бо і воно. А так стаття схожа на компіляцію мочі, слюни і ще чогось незрозумілого.
Пересмешник _ 29.01.2008 16:36
IP: 91.189.129.---
И шо ж нам теперь делать?:)))
FUTURIST _ 29.01.2008 16:34
IP: 92.113.94.---
ТРИПІЛЬЦІ ТА НЕАНДЕРТАЛЬЦІ.
Было бы полезно и поучительно в "берлогу" ТЯГНИБОКА поместить такого себе депутата местного совета Луганска ЛЕВЧЕНКО или депутата Верховної Ради ЛУКЬЯНОВА, было бы прикольно.
Rscol _ 29.01.2008 16:24
IP: 99.245.252.---
А чому автор не вказує, що реадмісія поширюється тільки на тих нелегалів, які прибули в ЄС із території України. Може достатньо плакатися, а бути справжнім патріотом і налагодити роботу прикордонної служби для початку.
zinik _ 29.01.2008 16:09
IP: 99.225.175.---
вона має право і можливість ставити свої вимоги до західного сусіда задля забезпечення власної вигоди і процвітання.
Як сказав би krabat... "А от з цього місця, можна детальніше? "
Я маю на увазі про "свої можливості".
Будь ласка наведіть приклади. За розміром, цієї ж статті.
З повагою до автора блогу та його Партії "Свобода".
Цьоця.
Генко _ 29.01.2008 15:53
IP: 77.123.114.---
Повністю підтримую. Всі ці ющенки, тимошенки, яценюки не спроможні захистити Україну ні перед ліберастійним ЄСом, ні перед азійською Росією, ні перед америкосами. Ці керманичі вторинні і своєю вторинністю вони тягнуть Україну в ще більше багно.
Україна має будувати власний геополітичний проект. Це не лише зробить Україну східноєвропейським центром, але, в першу чергу, об'єднає націю як в Україні так і поза її межами.
Reader_ _ 29.01.2008 15:49
IP: 80.91.186.---
@Принаймні станом на зараз у розпорядку дня на 29 січня Генсек НАТО має заплановану зустріч з керівництвом українського уряду, однак у графі "прізвище" фігурує пробіл!@ Пише якийсь Горбач
Оперативності Генштабу російської армії можна позаздрити, а от розуму як завжди немає.
Проверка связи.
Начальника Генерального Штаба Российской Армии поздравляю с провалом резидентуры в штаб-квартире НАТО, а заодно и всей европейской сети. Молодец, так держать!!!
Ander_ _ 29.01.2008 15:42
IP: 85.223.208.---
Прикро, але правда. Україна не використовує своїх можливостей щодо тиску на ЄС та Росію. ЄС залежить від транзиту енергоносіїв через нашу територію не менше, ніж ми залежимо від транзиту їх через територію Росії. Безвізовий режим зараз мають громадяни ЄС, а не України. Ми можемо тиснути на ЄС погрозами запровадити симетричний візовий режим. Програють лише європейці позаяк нам немає чого втрачати. Реадмісія – це взагалі страшний сон. Нелегали, яких українці мають годувати, наче самі дуже ситі...
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter