Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

23 травня – День Героїв

22 травня 2008, 16:59

День Героїв встановлено в пам'ять відважних борців, які загинули у травні – засновника та Провідника Організації Українських Націоналістів, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського, керівника української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симона Петлюри.

У цей День українці маніфестують єдність з Українськими Героями, мільйонами відомих і незнаних сьогодні синів України.

Запрошую Вас, шановне товариство, разом з родинами, відсвяткувати цей День.

Урочистості розпочнуться на Майдані Незалежності, 23 травня, у п'ятницю, починаючи з 15 год.

У програмі – фольклорний концерт, а також виступи українських гуртів "Кому вниз", "Тартак", "Гайдамаки", "Мандри", "От вінта", сестер Тельнюк, кобзаря Тараса Компаніченка. Ведучий – Сашко Положинський.

Ось про що і про кого будемо говорити, пригадувати, вшановувати:Культ героїзму, самопосвяти, пожертви в ім'я Вітчизни, в ім'я Справи є одним з основоположних в українській історії.

Часу буде замало, щоб назвати бодай частину тих, на кого впродовж віків рівнялись наші предки і на кого сьогодні рівняємося ми – українці.

Це й князі київські: Олег Віщий, який звільнив нашу землю від хозарів, і Святослав Завойовник, який навіки позначив Велич України, Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Роман Мстиславович і Данило Галицький.

Це й княжі дружинники, які воліли бути потятими, але не посоромити землі руської.

Звідси бере початок українська державна традиція.

Козаки і гетьмани: Байда-Вишневецький, Наливайко, Сагайдачний, Хмельницький, Богун, Кривоніс, Нечай, Виговський.

Гайдамаки Гонти і Залізняка, опришки Довбуша, повстанці Кармелюка.

Це й ті, яких називали ім'ям Провідників: мазепинці, петлюрівці, бандерівці.

Січові стрільці. Українські повстанці Холодного Яру і Чорного Лісу.

Герої Крут і Базару.

Воїни Української Повстанської Армії. УПА, яка діяла в 20-ті роки на Наддніпрянщині, і УПА під проводом Романа Шухевича.

Шевченко, Леся Українка, Франко, Міхновський і Донцов, Липа і Сціборський, Теліга, Ольжич, Стус...

Наші вимоги:

Визнати вояків ОУН-УПА учасниками національно-визвольної боротьби за державну Незалежність України.

Надати ветеранам ОУН-УПА належні пільги і компенсувати недодані за 16 років Незалежності.

Поширювати правду про ОУН-УПА на території держави засобами соціальної реклами, відкритих парламентських слухань, документальних та художніх фільмів, книговидання тощо.

Запровадити спеціальний курс вивчення історії ОУН-УПА в усіх навчальних закладах.

Оголосити день створення УПА (14 жовтня, св. Покрови) державним святом.

Назвати вулиці столиці та інших населених пунктів іменами українських Героїв. У Києві мають бути проспекти і вулиці Бандери, Шухевича, Коновальця, Петлюри, Донцова та багатьох інших.

Створити Пантеон Українських Героїв у Києві.

Поширити Культ героїзму, самопосвяти, пожертви в ім'я Вітчизни.

Встановити 23 травня – національне свято – День Героїв.Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 93
Заграва _ 12.06.2008 18:00
IP: 83.170.240.---
06.06.2008 05:48___ Учитeль / Так кого обрати героями: Бандеру і його людей, чи тих діячів національно-визвольного руху, яких вони убивали?

Відповідь- Бандеру. ОУН-М була лояльною до німецької влади на відміну від ОУН-Б.
Зрозуміло?
Mikola_2007 _ 11.06.2008 21:41
IP: 77.123.58.---
Я голосував на виборах в Київраду за Ваш блок!!!
Учитeль _ 06.06.2008 05:48
IP: 77.121.126.---
Один із керівників ОУН-м і найближчих до Андрія Мельника людей Зиновій Книш у своїй праці "Бунт Бандери" пише:"
В партійному засліпленні та в ненависті до вірних Проводові націоналістів боївки Степана Бандери і товаришів вимордували зрадливим способом тисячі українців. Жертвою бандерівського терору впали: сотник Омелян Сеник-Грибівський, підполковник інж. Микола Сціборський, полк. Роман Сушко, д-р Ярослав Мицик, Ігор Шубський, два брати Пришляки, сотні нижчого організаційного активу та около 4000 рядових членів, симпатиків та бійців.
Відповідальність за смерть тих людей лежить на Степанові Бандері та його помічниках."

Так кого обрати героями: Бандеру і його людей, чи тих діячів національно-визвольного руху, яких вони убивали?
Учитeль _ 06.06.2008 05:45
IP: 77.121.126.---
Пане Олеже!
От Ви кажете: відзначати День Героїв. Так хто у нас герої? Чому одні герої убивали інших
героїв? Чому герої Бандери і Лебідя знищили героїв Бульби-Боровця? Ось що він писав у своєму відкритому листі до Проводу ОУН-б: " За що ви боретесь? За Україну, чи за вашу ОУН? За Українську Державу, чи за диктатуру в тій державі? За український народ, чи тільки за свою партію?... Чи існувала коли на Україні така революційна організація, якої власний народ жахався гірше від найлютішого ворога, а її членів не називав інакше, як "путярами" і "сокирниками"?... Що спільного мають з визволенням України бандерівські спроби тепер підпорядкувати українські народні маси своїй партійній диктатурі та фашистсьткій ідеології, яка є гидка українському народові... А скільки жертв терору, запутування або ганебне замучування отих голів сільських рад, бульбівців, мельниківців, радикалів, старих петлюрівців, бувших комсомольців, безпартиійних свідомих і чесних українців, які згинули тільки тому, що були інших переконань, осуджували злочинну бандерівську роботу".
Учитeль _ 05.06.2008 17:43
IP: 92.112.71.---
2Андрей-с-Востока
Можете очень долго ждать ответа...:)))) Насчет казаков – добродий Ozirny интересно загнул.По их логике выходит – полонофильствующие ополяченные и навечно окатоличенные галицкие звЭрхныки и есть казаки! Какие-то странные существа, мундиры дивного кроя, полунемецкие, а сами "воякы" – пугливые и мягкожопые. Дыхнешь чесноком и обосрется.;-)
Андрей-с-Востока _ 05.06.2008 13:49
IP: 92.112.219.---
04.06.2008 22:22___ Ozirny
Из всего этого я понял, что россиян вы не любите фундаментально. Потому что кто-то на вас дыхнул чесноком.
Вы так и не сказали, какое отношение Бандера имел к казакам?
Учитeль _ 05.06.2008 11:51
IP: 92.112.190.---
Кого цитируем? Понимаю, посо великого цисаря очень авторитетный человек, "заклав пидвалини " антимоскальской науки))))))
Мдя, самостоятельно что- то придумать ли сказать оригинальное
- сложно с мосгом, помутненном на майдауне.:-)

Вот она – галицкая кичливость.Вопрос високоморальним и чистоплотным галичанам: что означает "сходити на гний"?
Ozirny _ 04.06.2008 22:22
IP: 92.112.38.---
"Загалом, коли маєш діло з росіянами, треба говорити з ними гостро й по грубіянськи, тоді вони уступають; коли ж поводитися з ними ласкаво, то від них не можна нічого добитися."
Ozirny _ 04.06.2008 22:21
IP: 92.112.38.---
"Вживаючи огидну страву, до того ще вдягаючись скрайно неохайно і брудно, звичайно без білизни, росіяни розповсюджують від себе такий
огидний, поганий сморід, що проживши три-чотири дні у тій самій кімнаті, остаточно отруюють в ній повітря і на довший час залишають після себе сморід, так що для чужинця кімната залишається неможлива для замешкання'' (ст. 299).
Ozirny _ 04.06.2008 22:20
IP: 92.112.38.---
В Росії від усіх недуг лікують три лікарі: перший лікар – це російські лазні ("бані"), другий – горілка, котру п'ють як воду або пиво всі ті, котрим дозволяють засоби, і третій – часник, котрий росіяни вживають не тільки як приправу до кожної страви, але також їдять сирий серед дня. Через те від них завжди страшно смердить, а чужинець, що приїзжає до Росії уперше й не звик до того смороду, рішучо не в стані сидіти в них у кімнаті, особливо при численному товаристві"... (ст. 297).
Ozirny _ 04.06.2008 22:19
IP: 92.112.38.---
Козаки, не мають нічого спільного з росіянами, хіба що грецьку релігію й зіпсуту мову. Їхні звичаї, навпаки, спосіб життя, їжі, війни – цілком відмінні, коли не брати під увагу загальних схожостей, які завжди істнують між межуючими народами, наближеними до себе вузлами релігійними й політичними. Козаки є далеко гарніші, вищі, активніші, зручніші, вигадливіші й особливо далеко чесніші за росіян, менше звиклі до рабства. Вони щирі, відважні й говорять сміливіше, їх зверхність менш одноманітна і тавро, що їх накладає рабство, їх ще не цілком споганило та не дало скарлуватіти. Козаки, це Номади, чабани, войовники, грабіжники. Росіяни – осілі, хлібороби, крамарі, тому природньо, вони менш войовничі й великі шахраї в торговлі. Козаки жорстокі й криваві, але тільки в розгарі військової дії, росіянин є з природи холоднокровно-безпощадний і суворий...
Андрей-с-Востока _ 03.06.2008 20:39
IP: 92.112.214.---
02.06.2008 00:09___ Ozirny
Але Бандера (і не тільки) для мене герой тому що маю предків – козаків і українських шляхтичів.
Пребывали ли вы в трезвом состоянии, когда писали сие? При чём казаки к бандере?
Казаки это та ещё татарско-украинская организация была.
Учитeль _ 03.06.2008 16:35
IP: 92.112.66.---
Звідки знаєш дідусь росповідав чи може батько?
2valerio
Копай глибше! Можна сказати, що в нас уже ціла династия лютых українофобів.:-) Прапра...прадід опричником у самого Івана Грозного служив. Дід – НКВДист, батько – КДБіст, мол. брат ФСБ-шник. А в сели під Киевом тримаємо кнайпу "У гепеушника". Сімейний бизнес, типу...:))))
Ozirny _ 02.06.2008 00:09
IP: 92.112.110.---
Цікаво, як себе має почувати чоловік, що намагається образити людину, ховаючись за вигаданим ім"ям? Я питаюся у Андрія-ординця, DeadMoney, непрошеного Вчителя і хто там ще вважає себе безкарним? То ви "славних прадідів великих правнуки погані" чи це просто підрозділ з Луб"янки по черзі відпрацьовуває зміну? Кого ви хочете навчити, вчителі ФСБешні? Хто це з вас сказав, що у галичан свої герої? Я киянин чи, як ви кажете, східняк. Всі мої предки з Полтавщини. Але Бандера (і не тільки) для мене герой тому що маю предків – козаків і українських шляхтичів. Це ваші предки, а не галичан – холопи. Мабуть вашим прадідам від мого прадіда діставалося нагаєм по-козацьки за те, що ховалися за спідниці, коли треба було боронити землю від ординців московських і турецьких. Не маєте права докоряти Павличкові або Тичині за написане ними в умовах московського терору. В 1931 році за статистичними даними (це не перепис, в цьому році його не було) в СССР росіян було близько 79 млн, а українців десь 81 млн. Це не описка, українців більше. Тільки не вимагайте від мене джерела. Якщо не полінуєтесь, знайдете не відходячи від комп"ютера. А після війни? Скільки росіяни й німці вбили українців? Порахуйте в скільки разів більше російський режим нас вигубив. Ладно наши покидьки, але коли москвини після зробленого ними нам же й докоряють совіцьким колвбораціонізмом, це просто цинічне знущання.
Землячки-поганці!
Підписйтесь своїми іменами, не соромьтеся їх.
Валентин Озірний.
Андрей-с-Востока _ 31.05.2008 17:54
IP: 92.112.219.---
Тягнибок, тягни из Украины свой бок. Куда-нибудь подальше.
valerio _ 30.05.2008 19:53
IP: 194.146.188.---
29.05.2008 23:50___ Учитeль
На первых же допросах "раскалывались" до дупы, яростно охаивая всех остальных своих соплеменников.:)

Звідки знаєш дідусь росповідав чи може батько?
Учитeль _ 29.05.2008 23:50
IP: 92.112.5.---
Как начитаешься ваших "патриотических" стихов и слов про Оун-Упа, так подумаешь, что они просто ангелы небесные, спаситель украинского народа. Кроты они злобные и жестокие
На первых же допросах "раскалывались" до дупы, яростно охаивая всех остальных своих соплеменников.:)
valerio _ 29.05.2008 19:19
IP: 194.146.188.---
29.05.2008 14:12___ rudiment
Раджу вам почитати історію України, не ту яку комуняки написали.
rudiment _ 29.05.2008 14:12
IP: 84.140.69.---
Как начитаешься ваших "патриотических" стихов и слов про Оун-Упа, так подумаешь, что они просто ангелы небесные, спаситель украинского народа. Кроты они злобные и жестокие, которые сейчас корчат из себя борцов за счастье народа, оборотни и упыри. А такие как Тягнибок делают себе карьеру на пресловутых идеях националистов.
Веселка _ 29.05.2008 04:58
IP: 67.175.234.---
Истеричка написала:
"Уважаемый bharat, это не ответ о форме ОУН-УПА. Это не более чем демонстрация Вашего остроумия. Можете ли Вы привести бендеровскую песню со словами "Смерть фашистам!?"

Шановна пані Истеричка,
Нажаль (для вас) пісні бандерівців про смерть фашистам не можу назвати. Зате можу назвати сотню пісень про "смерть москалям-асвабадітєлям". Вас влаштує? Загарбники є загарбниками, яка різниця фашисти, чи москальня? Хоча ні, беру ці слова назад. Фашисти не вимордували в минулому столітті 20 мільйонів українців.: (((((((((((((((((((((((

Совіцьку пропаганду – совіцьким нащадкам!

Слава Нації!!!
stama _ 27.05.2008 23:19
IP: 82.151.112.---
Все ваши герои какие то мелкие-карлики и успехи ихние в деле создания государства Украина мизерные а Слава геройив воняет дерьмом полураспад которого 300лет оно подсохло а вы в нем ковыряетесь и в Россию им бросаетесь как обезьяны в зоопарке в угоду хозяину изза океана
das _ 27.05.2008 12:33
IP: 82.207.118.---
Дуже цікаво. Чому на УП можна писати відверту брехню і образи на адресу України, але неможливо критикувати, наприклад, О. Волкова?
DeadMamay _ 27.05.2008 10:45
IP: 82.207.5.---
І габсбургської династії.І це на фоні визначальних державотворчих і визвольних подій у цей період у Великій Україні – Січі,Хмельниччини,Мазепи_Орлика,Коліївщини,Пестеля,Кармелюка,Петлюри,Скоропадського,Махна...А ж тут в середині 30-х років – Бандера зі своїми штурмовиками,які сильно кричали і багато стріляли-вбивали.Злочинний,нелюдський,варварський режим Лєніна-Сталіна,з таборами,голодом,невинними жертвами засуджений совістю поколіннь -і злочинна імперія страху і смерті впала назавжди.І я вірю,надіюся,живу цим,що радянський комунізм буде засуджено світовим трибуналом наційґ,як і фашизм.Ці потвори духу-соціальна і національна-злочин проти людини,як вищого прояву Творця.Сталінізм.бандерівщина-ці тоталітарні близнюки-брати-виродки,кожний у своєму масштабі, -це трагічні покаянні сторінки нашої історії.І зовсім-зовсім не героїчні.На них сльзи і кров замордованих дітей,матерів,батьків.Свідомо знищених ради тотального панування власної правоти.
DeadMamay _ 27.05.2008 10:27
IP: 82.207.5.---
Ох же ж і гострослівні ви,пани галичани! Краще ще раз прочитайте мій пост (пости),ніж в чергове,примітивно, і вибачте,цілком "ублюдочно",обзиватися різними малоприємними речами.Те що ви (галичани) визнали Ст.Бандеру своїм національним героєм ще не оначає,що він таким є в великоукраїнському чи тоб пак вселенському масштабі.Погоджуся,це є цілком очевидним – західноукраїнці вважають своїм героєм провідника українських фашистів Бандеру.Так як цілком очевидним і є те,що східноукраїнці за свого нацгероя повинні б мати,наприклад,Нестора Махна-достойного борця проти поневолення народу.Однак східноукраїнці славлять і поважають свого героя з присутньою їм споконвічною українською мудрістю і чемністю, без тотального і пробачте,дибільного,втокмачування в голови інакомислячих.Галичани ж із своїм давнім пруським збоченством т.з.високого духу безперестанно і цілком безсовісно товкмачать свою правду-Бандера нац.герой,Бандера нац.герой.І замість того,щоб порядно визнати те,що діяльність УВО-ОУН -це діяльність українського нацистського руху,як історичний факт новітні бандерівці формують у свідомості черговий тоталітарно-шаблонний фантом героїв-борців за волю.Я так розумію,що Галичині.яка гордовито і хвалькувато усвідомлює себе українським Пьємонтом після ганебної зради древньої української нації на Брестському соборі 16 ст.просто нічим,банально нічим,себе крити в плані героїчному,визвольно-національному. Протягом16-19 ст-це просто самохизування під омофором папи римського.
djunatan _ 27.05.2008 00:05
IP: 78.111.187.---
Олеже, активізуйтесь зараз і з розумом підійдуть до своєї публічності. адже відсотків 20 нормальних думаючих людей зараз нічиї. Колись НУНСовські потім БЮТівські а тепер після нездоланної тяги леді Ю до влади – нічиї. Це – величезний шанс. Якщо є певний капітал – то вкладіть його в розумні публічні речі. а не в дебільні бігборди. І ненав'язливо донесіть людям свою проукраїнську позицію. Радикалізм до ворогів треба трохи розбавити любов'ю до нації. Війна ніколи не перемагає душу. Тільки любов. Підійдіть творче. Ви політик і вам трохи доводиться показувати свою любов до Батьківщини.
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter