Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

23 травня – День Героїв

22 травня 2008, 16:59

День Героїв встановлено в пам'ять відважних борців, які загинули у травні – засновника та Провідника Організації Українських Націоналістів, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського, керівника української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симона Петлюри.

У цей День українці маніфестують єдність з Українськими Героями, мільйонами відомих і незнаних сьогодні синів України.

Запрошую Вас, шановне товариство, разом з родинами, відсвяткувати цей День.

Урочистості розпочнуться на Майдані Незалежності, 23 травня, у п'ятницю, починаючи з 15 год.

У програмі – фольклорний концерт, а також виступи українських гуртів "Кому вниз", "Тартак", "Гайдамаки", "Мандри", "От вінта", сестер Тельнюк, кобзаря Тараса Компаніченка. Ведучий – Сашко Положинський.

Ось про що і про кого будемо говорити, пригадувати, вшановувати:Культ героїзму, самопосвяти, пожертви в ім'я Вітчизни, в ім'я Справи є одним з основоположних в українській історії.

Часу буде замало, щоб назвати бодай частину тих, на кого впродовж віків рівнялись наші предки і на кого сьогодні рівняємося ми – українці.

Це й князі київські: Олег Віщий, який звільнив нашу землю від хозарів, і Святослав Завойовник, який навіки позначив Велич України, Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Роман Мстиславович і Данило Галицький.

Це й княжі дружинники, які воліли бути потятими, але не посоромити землі руської.

Звідси бере початок українська державна традиція.

Козаки і гетьмани: Байда-Вишневецький, Наливайко, Сагайдачний, Хмельницький, Богун, Кривоніс, Нечай, Виговський.

Гайдамаки Гонти і Залізняка, опришки Довбуша, повстанці Кармелюка.

Це й ті, яких називали ім'ям Провідників: мазепинці, петлюрівці, бандерівці.

Січові стрільці. Українські повстанці Холодного Яру і Чорного Лісу.

Герої Крут і Базару.

Воїни Української Повстанської Армії. УПА, яка діяла в 20-ті роки на Наддніпрянщині, і УПА під проводом Романа Шухевича.

Шевченко, Леся Українка, Франко, Міхновський і Донцов, Липа і Сціборський, Теліга, Ольжич, Стус...

Наші вимоги:

Визнати вояків ОУН-УПА учасниками національно-визвольної боротьби за державну Незалежність України.

Надати ветеранам ОУН-УПА належні пільги і компенсувати недодані за 16 років Незалежності.

Поширювати правду про ОУН-УПА на території держави засобами соціальної реклами, відкритих парламентських слухань, документальних та художніх фільмів, книговидання тощо.

Запровадити спеціальний курс вивчення історії ОУН-УПА в усіх навчальних закладах.

Оголосити день створення УПА (14 жовтня, св. Покрови) державним святом.

Назвати вулиці столиці та інших населених пунктів іменами українських Героїв. У Києві мають бути проспекти і вулиці Бандери, Шухевича, Коновальця, Петлюри, Донцова та багатьох інших.

Створити Пантеон Українських Героїв у Києві.

Поширити Культ героїзму, самопосвяти, пожертви в ім'я Вітчизни.

Встановити 23 травня – національне свято – День Героїв.Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 93
bharat _ 23.05.2008 04:54
IP: 121.127.198.---
."Добре відомо, що російський триколор був нарукавним знаком "Російської визвольної армії " під командуванням генерала Власова (300 000!!!), яка офіційно входила до складу вермахту і фінансувалася німецьким державним банком. Але Росія – не Україна. Хоч "власовці" і воювали проти радянських воїнів, в Росії вони мають ті ж пільги, що й воїни Радянської армії, про них пишуть книги, а в 2001 р. через суд намагались посмертно реабілітувати самого Власова. Проте ні – це ж Україна реабілітує фашизм, вшановуючи воїнів Української постанської армії, яка, щоправда, ніколи до складу вермахту не входила, і німецькою державою офіційно не фінансувалася".
bharat _ 23.05.2008 04:48
IP: 121.127.198.---
"Радянська та німецька влади спільні паради прoоводили перед 2-ю світовою. Там співпраця була на найвищому рівні. Відомо з розсекречених в наш час архівів КДБ, що під виглядом повстанців в Україні діяли групи НКВД, які чинили терор проти місцевого населення.
Загони НКВД під виглядом УПА творили злочини проти мирних українських людей для того, щоб позбавити її підтримки місцевого населення, без якої їх існування було б неможливим. В таких невеликих групах НКВД ("ястебків") налічувалися загалом тисячі осіб (це крім військ НКВД).
Військам і диверсійним групам НКВД не потрібна була підтримка місцевого населення, оскільки їх постачання обмундируванням і продовольством здійснювалося тоталітарною державою централізовано.
УПА навпаки, дуже потребувала такої підтримки, тому озлобляти проти себе місцеве населення було б для УПА рівнозначно самогубству і вона (якщо це дійсно була УПА) ніколи цього не робила. І саме завдяки підтримці місцевого населення УПА проіснувало так довго і припинило свою діяльність тільки після масових депортацій українців.
Найбільше пам"ятників поставлено членам упівцям на територіях, де вони, начебто, "звірствували". Там їх поважають, а "ненавидять" там, де УПА взагалі не було.
Але головна, та інформація, що залишилось в пам'яті українського народу, який за свої гроші ставить ці пам"ятники своїм односельчанам, що воювали в УПА. І це без всяких вказівок згори. На відміну від чисельних комуністичних ідолів розставлених за державний кошт."
bharat _ 23.05.2008 04:38
IP: 121.127.198.---
историчке: Но самое удивительное, что Поликарпов уже больше боевых самолетов не разрабатывал.
Самые последние разработки КБ Поликарпова были переданы в КБ Яковлева, Лавочкина.
Так,что коммунистическая партия сотрудничала с национал-социалистической рабочей партией Германии до июня 1941 года, а может и позже.
Германская армия также с удовольствием ела поставляемый из СССР украинский хлеб!
Покаяние нужно сейчас, как воздух. Тем, кто развязал эту кровавую бойню. Без покаяния и осмысления прошлого – нет будущего. Немецкий народ покаялся, сделал выводы и принимает все меры, что бы не допустить повторения подобного безумия. И он прощён всеми пострадавшими народами, даже евреями. Но не русскими! Они, будучи соучастником в спланированном преступлении против человечества и не думают каяться, но наоборот только нагнетают страсти и ненависть других народов. И пока не будет с их стороны искреннего покаяния, до тех пор нам надо прикладывать все силы для установления истины и справедливости. А истина и справедливость говорит только одно – УПА была есть и будет армией героев-освободителей Украины и украинского народа. Эти воины голыми руками выгоняли КА с родной земли. Почему? Потому, что на их стороне была правда.
bharat _ 23.05.2008 04:37
IP: 121.127.198.---
Если в руках борца УПА был автомат произведенный до июня 1941 года, то он был сделан из стали,выплавленной в СССР и поставленной по договорам эшелонами в Германию. Если после 1941 года,то из той же стали поставляемой оттуда же без договоров,пока КА быпа занята другими проблемами.
Относительно происхождения германской авиации и танков, также можно поинтересоваться, почему в опале в СССР оказались и Поликарпов и Туполев. Другое дело, что очень много данных засекречено до сих пор.
Для полноты картины: в 1940 году,в знак полнейшего взаимного доверия режимов, Германии Советским Союзом были переданы все новейшие разработки по вооружениям,включая авиацию и танки. Это открытые данные. Немецкие офицеры обучались в советских военных училищах. В проектных организациях Германии работали советские конструкторы, а советских-германские. В период с 1938 года по 1941год советские конструкторы Поликарпов и Туполев не менее года проработали в Германии. В результате часть проектов конструкторского бюро Поликарпова для внедрения были переданы в другие бюро. Так известный истребитель МИГ-1 и МИГ-3 якобы конструкторов Микояна и Гуревича был разработан Поликарповым,за что и получил гоударственную премию вместе с Микояном и Гуревичем (см.продолжение).
bharat _ 23.05.2008 04:35
IP: 121.127.198.---
историчке насчёт формы:После 2й мировой войны СССР принимал участие только лишь в Нюрнбергском процес се (а было их более 25) Причина (в двух словах):СССР показался в этих процессах не совсем жертвой,а скорее наоборот агрессором.Ведь здесь и была вскрыта та неприглядная роль секретного сотрудничества советской власти с фашистами.Различные секретные договорённости, начиная с конца 20х годов.И то,что "Моя борьба" была настольной книгой в 30е годы у многих большевистских лидеров.И многие другие интересные факты
Где и на какие средства в прошлом веке шили форму воякам УПА?

На этот вопрос ответ простейший Вся форма шилась из ткани сотканной на Орехово-Зуевском комбинате из хлопка вырощенного в Узбекистане, потому как известно хлопок не в Германии или Чехии не растет. У кого есть китель или др. часть формы УПА может посмотреть год выпуска формы. Если до 1941 года, то шили в Минске и поставляли по договорам в "братскую" Германию. Если после -, то опять же в Минске, но уже без договоров, пока, как выразился один из блоггеров, "терли сопли" по дороге к Москве доблесной КА. Можно предположить, что модельером могли быть и специалисты из Москвы. Место пошива формы для УПА подтверждается также структурой таварооборота между Германией и СССР. Украинский патриот! Форма вашего де душки упивца сшита в советском Минске. Это точно (см. продолжение).
Учитeль _ 23.05.2008 02:31
IP: 92.112.11.---
Цей рядок вірша дуже актуальний для вас, фсб-шних рассєйських таварисчей з маленькими мізками:
Чому ж російських? Батьківщину і мову я не вибирав, це все залишила мені в спадок наша, з діда-прадіда, українська родина:)
Втім, я розумію... Не сподобалось викладине, а саме – що ВАШІ ГЕРОЇ як тільки запахло смаленим, поступмли зовсім не по геройськи, "порозколювалися",почали шельмувати спільників, писати покаянні статті, клястися у вірності комуністичній ідеології...
По-рогульськи вирішили з"хати на особистості, пошук клонів, бригадних, антипомаран... втім, ваша нова віра (оранжизм) – це вже не модня, бита карта.:)))
Учитeль _ 22.05.2008 23:17
IP: 92.112.108.---
Не витрачайте енергію на цих покидьків (командорів
,андр-с-востока та інших холопів
Мої прадіди – заможні селяни з київщини – тримали наймитів, мали млин і олійницю.
"Холопи" – це напівраби в Галичині.:-)
letter _ 22.05.2008 22:39
IP: 217.77.220.---
некиевлянин:Жаль очередную жертву пропаганды.В последний путь!

Ви, навіть не уявляєте як це гідно бути націоналістично -спрямованою,патріотичною людиною.Таким я, не треба пропаганди,бо мене виховали достойні батьки,які дуже любили свою землю,свій народ.Не дивлячись на те,що я родом з Луганської обл. (російськомовний,ЗОМБОВАНИЙ Росією регіон), моя родина пронесла через весь рід любов до української культури,народу.Ми вклоняємося ГЕРОЯМ УКРАЇНИ (Бандері,Коновальцю,Шухевичу та ін.).Мені не соромно за дочок,яких я виховала з повагою,любовью до Батьківщини.А що в спадок передасте своїм дітям ви (андреи-с -востока,исторички)?Ненавість до свого народу?Ганьбу,яку продукує сусідня держава?
Учитeль _ 22.05.2008 22:32
IP: 92.112.108.---
Покидьку кацапський, ці брехливі "вірші" писали у КГБ
2 Син_України

А знаменитий лист трьох: "Председателю КГБ тов Андропову Ю.В." також підписував замість Павличка безіменний КДБ-іст?:))))
Учитeль _ 22.05.2008 22:24
IP: 92.112.108.---
***

Дихає осінь, дихає світ густий,
Машини дихають по кісточки у листі...
Нам випала доля ленінцями зрости
На сизому вітртрі, на синьому хисті

Диха Вітчизна в розльоті брів -
Донор планети з тривожною кров"ю.
Дихає зрілість моя на зорі
Землею крицевою і цукровою.

Віра – це праця. Все інше – тля.
Дихаю Леніним до останнього подиху...
Навшпиньках завмерла сива земля
В передчутті вогнеликого подвигу.


Іван Драч, український поет, громадський і політичний діяч, один з організаторів Народного Руху України.
Син_України _ 22.05.2008 22:15
IP: 77.122.126.---
22.05.2008 22:07___ Учитeль

Покидьку кацапський, ці брехливі "вірші" писали у КГБ, Дмитра Павличка лише змусили їх надрукувати під своїм іменем. Йому погрожували. Ось вірш справжнього Павличка, 2007 рік:

РОМАН ШУХЕВИЧ

Бувають ночі темні, наче нетрі,
Коли сказати серцю треба – цить!
Бо ж видно із Говерли та з Ай-Петрі,
Що в центрі України щось горить.

То над Збручем стоїть несамовитий
Вогонь, як дух, прип'ятий до стовпа.
Вогонь! Горить бензиною облитий
Роман Шухевич, командир УПА.

Вже тих нема, що мертвого палили,
Гарячий попіл висипали в Збруч,
Щоб не воскрес, не вийшов із могили,
Не взяв відомсти зброю обіруч.

А він горить! Тріщать кістки, як дрова,
І серце палахтить, немов свіча.
На тім вогні палає наша мова,
Гартується, подібна до меча.

Вже тих нема, що той вогонь розклали,
Та ні! Подумай, подивися в ніч, –
В пітьмі очима блимають шакали,
Потворні створи імперських сторіч.

Вони чекають попелу і тліну,
Щоб замести сліди НКВД,
А він горить і гріє Україну,
Коли на неї льодовик іде.

А він горить і не стає золою,
І не чорніє мученицька плоть,
І над його душею золотою
Ридає подивований Господь.

Бувають ночі... Страшно бути в хаті.
Виходжу й бачу над Збручем вогонь.
То він горить на сталінській цераті,
І піт стікає з обгорілих скронь.
Yashka _ 22.05.2008 22:07
IP: 194.44.114.---
10 "великих українців":
Це реалії життя, бо саме
Рінат Ахметів, Віктор Пінчук, Ігор Коломийський, Генадій Боголюбів, Віталій Гайдук, Сергій Тарута, Костянтин Жеваго, Дмитро Фірташ, Володимир Бойко, Володимир Матвієнко
вони скупили Україну, 80% національного багатства (окрім хіба-що землі) в їхніх руках, вони контролюють Україну, вони впливають на владу, саме під них ляг Президент Ющенко, і ляже наступний Президент від цього нікуди не дінешся, і з цим потрібно щось робити.
Учитeль _ 22.05.2008 22:07
IP: 92.112.108.---
На Волині, у Дермані сталося:
Із землі просочилася кров!
Вороння ненаситне зліталося
До смутних нерозквітлих дібров.

Та здавалось мені, що не ворони,
А бандерівські хижі кати
Прилетіли в покинуті сторони
Заховати криваві сліди.

Позмішати ту кров із землицею,
Щоб її не побачили ми...
Я стояв над страшною криницею,
Де джерела забиті кістьми

Я ридав над братами невинними,
Над нещастям народу ридав.
Ідучи за трьома домовинами
Я утричі сміливішим став

Ще не писане, ще не говорене
Розітнулось прокляття в мені
І від нього попадають ворони
І не встатуть в чужий стороні.


Дмитро Павличко, український поет, перекладач, громадський і політичний діяч, один з організаторів Народного Руху України.
NELLI _ 22.05.2008 22:04
IP: 77.121.32.---
22.05.2008 21:35___ Историчка
Поскольку вас интересовали деньги, то и ответ соответствующий. Это о расходах. А кокретное ателье? Какое это имеет значение. Несколько глупо звучит вопрос, извините. Тут есть один посетитель, у которого всегда – явки, пароли. Вот так и вы. Не видела я шика в этих формах. Тем более я довольно близко подходила, чтобы фотографировать, а вот выражения лиц и правда выворачивают всю душу. Надо иметь большое мужество, чтобы противостоять системе. Я не знаю, как бы я себя вела в тех условиях. И наконец человек встретил ее Величество Спараведливость почти на закате лет.
Учитeль _ 22.05.2008 22:02
IP: 92.112.108.---
Повстанці із сотні "Вовків"!

Гранати катів розривають,
Останні канають в крові,
Коли до бою ступають,
Повстанці із сотні "Вовків"!

Вам, шакалам, нас не зламати!
До останнього будем стоять!
І вовчими будем зубами,
Червоне ганчір"я ми рвать!

Друже, скажи своє псевдо,
Випий і запали;
На Місяць не бійся ридати,
На те ж наше ймення – "Вовки"!

Заридай за Батьківщину,
За спалену хату і сад,
За матір і за дівчину,
Бо ти не вернешся назад!

Заплач – це твій плач останній,
А завтра нам знову у бій,
Освітить лиш землю світанок,
Та ми ж переб"ємо катів!

Хай стане могилою кату,
Свята Українська Земля,
Щоби повіки тремтіли,
Берлін й сатанинська Москва!

А як ворог скаже: "здавайся!",
Загнавши й замкнувши кільцем,
То ми себе гордо, по-вовчи,
Гранатами підірвем!

Щоб в світі згадали про славу,
Міцних нескоренних бійців,
І щоб наш стяг жовто-синій,
Над нашим краєм майорів!

Вже сурми люто заграли,
Над горами чути простріл,
До лісу вже вирушають,
Повстанці із сотні "Вовків"!

Свидомит под псевдо "Хрест"
Учитeль _ 22.05.2008 21:49
IP: 92.112.108.---
Будеш, Україно,
Довго пам'ятати...
Виколені очі,
Очі-зоряниці.
Будеш пам'ятати
Дерманські криниці!


Дмитро Павличко, український поет, перекладач, громадський і політичний діяч, один з організаторів Народного Руху України.
командор _ 22.05.2008 21:45
IP: 77.122.4.---
22.05.2008 21:11___ Историчка
"...Уважаемые знатоки ОУН-УПА, если вы такие большие знатоки, расскажите, где и на чьи деньги шилась форма, в которой сейчас маршируют бывшие вояки ОУН-УПА?..."

Форма воинов УПА шилась в Минске из ткани изготовленной в Орехово-Зуево. Хлопок поставлен из средней Азии-Узбекистана. Нитки сделаны в Павловском Посаде Московская обл. Металл на пуговицы поставлен из Электростали Московской обл.
Фасон- совместно советско-германское фэшн бюро.
Син_України _ 22.05.2008 21:42
IP: 77.122.126.---
До всіх "історічєк" і "нєкієвлян".
ПОВТОРЮЮ: УКРАЇНОФОБИ, СХАМЕНІТЬСЯ!
Краще покайтеся за совєтську окупацію та знищення 10 мільйонів Українців штучним голодом-геноцидом. Не треба нас провокувати! Ми – нащадки Гонти і Залізняка, ми – онуки бійців УПА. Ми можемо бути безжальними – якщо цього вимагають інтереси нашої нації! Згадайте про ваших близьких – саме вони страждатимуть через ваше україножерство. Покайтеся, українофоби! Доки не пізно!
Историчка _ 22.05.2008 21:35
IP: 91.124.210.---
22.05.2008 21:26___ NELLI -------А вы присутствовали хотя бы на одном таком марше? Сколько там по-вашему было человек?

Уважаемая NELLI, меня больше форма интересует. Шита явно не на коленке в криївці.
NELLI _ 22.05.2008 21:23
IP: 77.121.32.---
22.05.2008 21:00___ Yashka
Це ж як він міг лягти під Жеваго, коли той у фракції БЮТ? Віталій Гайдук та Тарута теж у клані Тимошенко. Пінчук сам собі пан, хіба що займається дуже цікавими та користними речами – економічний форум, вкладає гроші в мистецтво... Щось у вашій голові якась мішанина.
Историчка _ 22.05.2008 21:11
IP: 91.124.210.---
Уважаемые знатоки ОУН-УПА, если вы такие большие знатоки, расскажите, где и на чьи деньги шилась форма, в которой сейчас маршируют бывшие вояки ОУН-УПА?
командор _ 22.05.2008 21:03
IP: 77.122.4.---
22.05.2008 20:41___ Лицар
"...Все правильно. Треба додати ще й махновців..."

С махновцами тоже не все так просто как пишут в советских газетах. После взятия Перекопа армией Махно,армия Махно была расстреляна тачанками первой конной армии в пыль. Так что кто герой Гражданской еще учить надо.
Yashka _ 22.05.2008 21:00
IP: 194.44.114.---
10 великих українців:
Рінат Ахметів, Віктор Пінчук, Ігор Коломийський, Генадій Боголюбів, Віталій Гайдук, Сергій Тарута, Костянтин Жеваго, Дмитро Фірташ, Володимир Бойко, Володимир Матвієнко.
А ще забув Микола Амосів і Валерій Лобанівський.
Справжні Герої України одні, це і Мазепа, і Виговський, і Шептицький, і Бандера, а гроші в інших "українців" приведених у переліку вище. Це вам не шоу Савіка Шустера, де було підмінено, сфальсифіковано результати, і які можна виправити, проігнорувати, чи провести своє опитування, а це реалії життя, бо саме
Рінат Ахметів, Віктор Пінчук, Ігор Коломийський, Генадій Боголюбів, Віталій Гайдук, Сергій Тарута, Костянтин Жеваго, Дмитро Фірташ, Володимир Бойко, Володимир Матвієнко контролюють Україну, саме під них ляг Президеннт Ющенко, і від цього нікуди не дінешся, і з цим потрібно щось робити.
Internet _ 22.05.2008 20:50
IP: 194.44.22.---
З наказу Львівського управління освіти:
...
1.1. Забезпечити участь учнів 25.05.2008р. в урочистому проходженні (огляді-конкурсі) маршових колон в рамках заходів з відзначення Свята Героїв, присвячених борцям національно-визвольних змагань.
...
2. Керівникам навчальних закладів:
2.1. Провести з 19.05.2008р. до 25.05.2008р. в навчальних закладах тиждень Національної пам'яті.
2.2. Організувати і провести виставки-конкурси класних стінних газет на тему "Героїчна боротьба українського народу за свою державу, мову, культуру" та тематичні виставки у шкільних бібліотеках.
2.3. Провести "уроки пам'яті" на тему "Сторінки історії про Героїв національ-но-визвольної боротьби".
2.4.Провести для учнів початкових класів та вихованців дошкільних навча-льних закладів виховні заходи на тему "Герої України" (декламування віршів та вивчення нових пісень про українців)
Отак! А у нас – все на мазі! Заздріть!
Лицар _ 22.05.2008 20:41
IP: 80.93.124.---
Все правильно. Треба додати ще й махновців, бо це були істі нащадки запорожців, яких просто обдурили більшовики і не туди повів лідер Нестор Махно, що був настільки зомбований єврейсько-кацапськими анархістами, що навіть після всіх зрад і підлот з боку Москви не зробив праильних висновків.
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter