Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Ярослав Стецько – ідеолог соціального націоналізму (до сторіччя Провідника ОУН)

19 січня 2012, 14:38Герої минулих поколінь заслужили на світлу пам'ять сучасників. Ставши на шлях Національної революції, вони зробили свій вибір по той бік безпечного життя. Ідеалістичний чин штовхав їх на подвиги. Безкомпромісна боротьба з ворогом за свободу свого народу набувала конкретних форм, де вже не було місця слову без Чину і навпаки. Кожен волів спричинитися до перемоги, бо був утіленням сплаву долі Нації та індивідуальної жертовності. Вони раділи бути у строю своєї армії, однак не боялися бути і "одним у полі воїном".

Організатори та ідеологи нашого українського національного революційного руху – визначні постаті, на справи та ідеї яких ми спираємося. Їхні звершення мотивують нас долати власні недоліки, здобувати нові перемоги.

19 січня 2012 року виповнюється сто років з Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів Ярослава Стецька. Юнаком він став членом підпільної організації. Вже у 20 років його призначають членом виконавчого органу ОУН – Крайової Екзекутиви та ідеологічним референтом. У 22 отримує вирок окупаційного суду – 5 років. У 1940 р. він був співтворцем Революційного Проводу ОУН, пізніше обраний заступником Степана Бандери. 30 червня 1941 р. проголошує Акт відновлення Української Держави, його обирають прем'єром Українського державного правління. 1946 р. створює та очолює Антибільшовицький блок народів. У 1968-1986 рр. – Голова Проводу ОУН (революційної).

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає Ярослава Стецька натхненником своєї ідеологічної ідентичності – соціального націоналізму, а його працю "Дві революції" – програмовою. Саме в цій праці він вказав на ті чинники, які зроблять українську революцію переможною: "Наша революція – всенародна, йдемо з народом, який тісно поєднує справу соціяльного визволення із національною незалежністю".

У творах Ярослава Стецька ми знаходимо націоналістичні відповіді на актуальні питання. Провідна дійсність нашого політично-економічного життя – внутрішня окупація України класом олігархічного капіталу – отримує влучну ґрунтовну критику та альтернативу Ярослава Стецька. Адже він прекрасно розумів, що після перемоги над головним ворогом українців, білорусів, народів Кавказу, Балтії та Центральної Азії – совєцькою Росією – український націоналізм зіштовхнеться із проблемою гегемонії ліберально-капіталістичного Заходу.

У своїх міркуваннях він виходив з Ідеї Нації. Найвища форма кровно-духовної спільноти, в якій втілена свобода та справедливість щодо її членів, – таке поняття нації стало одним із внесків Стецька у теоретичну спадщину українського націоналізму. Внаслідок окреслення ставлення націоналізму до фашизму, комунізму та лібералізму він збагатив поняття нації ідеями соціальної справедливості, свободи членів нації та етосу праці. Він відкидав расизм фашизму, атеїзм та тоталітаризм комунізму, індивідуалізм та паразитарні верстви лібералізму. Стецько вважав, що природним для українців є розуміння людини як органічної частини великої сім'ї: "Нація, родина, одиниця – така ієрархія суспільних явищ". Особа – втілення біологічного, індивідуального, суспільного та духовного. Тому ідеям творчої свободи людини, добра нації і соціальної справедливості він надав ваги "абсолютних цінностей на землі". Він постійно наголошував на неможливості розриву нашого світогляду із вірою у Бога та духовною традицією українців: "Над нацією і людиною є абсолютна вартість Всесвіту – його Творець-Бог".

Таким чином розкрита ідея нації була для Ярослава Стецька найвищою цінністю, за яку варто безкомпромісно боротися та жертовно працювати кожному українцеві.

З цих міркувань, зрозуміло, випливало, що найвищою формою прояву волі нації є національна держава. Ця ідея, схоплена Організацією Українських Націоналістів як Українська Самостійна Соборна Держава, стала метою в умовах національно-визвольної стратегії націоналізму у 20 столітті. Її необхідність була настільки яскравою, що формулювалася імперативом "Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї". Нація, що виборює собі право на творення історії, сприймає державу як засіб забезпечення внутрішньої справедливості та зовнішньої свободи. Стецько розумів дійсні закони виживання: "Національно-політичне самовизначення відбувається плебісцитом крові у вогні повстань і революцій або визвольних воєн, а не виборчими листками чи виборчими урнами".

У власній державі національне визволення передбачає визволення соціальне та особисте. Ця думка Ярослава Стецька продовжує соціальне і громадянське мислення великого Миколи Міхновського, що відкидав космополітичні програми подолання економічного рабства верстви праці. "Український визвольний націоналізм творить новий, український, народоправний соціально-політичний лад праці", – цю тезу він ставить в основу критики чужих для українців ліберально-капіталістичних та комуністичних доктрин. Соціальний лад українців виводиться з притаманної їм культури праці. В її основі – творча людина праці, зв'язана з родиною, мірилом вартості якої завжди була і є суспільно-корисна індивідуальна праця. Вона також "бореться за національну спільноту без паразитарних верств". Український націоналіст, вважає Ярослав Стецько, виступає організатором для такої людини у боротьбі за суспільство, в якому "не буде паразитизму і будь-якого гноблення" та буде заперечення "будь-якої експлуатації людини державою або іншою людиною". Саме тому цей напрям мислення так оцінює ліберальний капіталізм: "Культ безвідповідальності й необмеженої вільної гри є історичним пережитком".

Практичним орієнтиром такому ладові є наділення верстви праці власністю на засоби виробництва, "усуспільнення приватної власності на основі власної праці". Стецько був прихильником одержавлення важливих царин економіки і виступав за: "Забезпечення за державою власності на необхідні засоби виробництва, чого вимагатиме загальнонаціональне добро і що диктуватиме раціональність самого життя". Він розвивав ідеї Степана Бандери та урядовців часів Української Народної Республіки про економічну співпрацю та плановість: "Розбудова кооперативних та інших добровільних спільних форм організації певного роду продукції та збуту; органічна плановість у межах поваги основних індивідуальних стимулів творчості та загальнонаціонального добра". Втілення цих ідей, вважає Стецько, унеможливить повернення хижацького капіталізму: "Без національного визволення немає визволення соціального і особистої свободи. Національна революція має бути водночас і соціальною революцією".

"У боротьбі за свободу опертя можливе лише на власні сили", – писав Стецько, оцінюючи політиканів, що шукали виходу для України у плазуванні перед закордонними центрами сили. Націоналісти не вчать слабодухих, вони повинні усувати їх від керівництва державою. З цих міркувань мислитель підтримував програмові гасла ОУН, яким надавав глобального та універсального значення: "Свобода народам! Свобода людині!". Перше гасло означає, що імперіалізм – ворог всіх націй і кожна з них може і повинна боротися за себе. Друге означає, що кожна людина у своїй національній державі має право мати всі важливі громадянські права і через них користуватися результатами своєї праці та благами всієї нації. Він вважав, що "Україна має стати в авангарді боротьби за свободу народів і людини".

Ярослав Стецько мислив себе як складову того руху, що бореться "за ствердження влади нації і свободу людини", джерелом якого є "світлі українські традиції і потреби українського народу". Таким чином український націоналізм для нього усвідомлювався як "сподвижник ідей свободи і справедливості для українського народу та української людини".

Дві революції Ярослава Стецька – соціальна і національна – це наші сучасні завдання. Подолання наслідків московської окупації, люстрація постсовєцької "еліти", встановлення повновладдя українців на своїй землі та побудова справедливого соціального ладу без олігархів та економічного визиску – стануть гідним ушануванням пам'яті борців за волю України.

Ярослав Стецько віддав все своє життя на те, щоби не осоромитися перед попередниками і нащадками за свою визвольну боротьбу. Сьогодні ми продовжуємо його Справу. Ми прагнемо завершити його боротьбу.

Боротьбу за незалежну соборну соціально і національно справедливу українську державу.

powered by lun.ua
Коментарі — 73
Aleksander Eskander _ 24.01.2012 12:01
IP: 77.121.215.---
москва и жыдовство и сейчас большие враги украины но самые большие враги украины это сами украинцы и те кто 20 лет у власти грабит и убивает украинцев я умышленно не пишу свой народ ибо они не считают себя частью этого народа и те кто 20 лет это терпит а это мы с вами и если вы думаете что власть боится бандеры шухевича или стецька то вы наивные дети пока вы продолжаете копаться в прошлом то хазаров с януковичем убивают наше будущее и настоящее вы панове сободовцы превращаетесь в театральный кружок а национал социализм это прежде всего национально классовая борьба а не кружок кройки и шитья вы хоть на 100 км флаг разверните это до дупы нужно вести пропаганду нац соц идеи на всех языках в том числе и на русском так вы удвоете свои ряды усилите ячейки на местах а утренники если и проводить то так чтобы это давало ощущение единства и силы и желания борьбы а не ожидания чуда.Слава Героям
zmyroslava _ 20.01.2012 20:37
IP: 94.178.198.---
homs:
А хіба Стецько неправильно говорив?Здається все правильно сказано.
homs _ 20.01.2012 14:08
IP: 31.128.113.---
Стецько на следующий день созвал "Украинские национальные сборы", провозгласившие 30 июня 1941 "Украинское государство" которое будет вместе с Великой Германией устанавливать новый порядок по всему миру во главе с "вождем украинского народа Степаном Бандерой".
В заявлении руководителя новопровозглашённого "Украинского государства" Ярослава Стецько говорилось:
"Москва и жидовство – это самые большие враги Украины. Считаю главным и решающим врагом Москву, которая властно держала Украину в неволе. И, тем не менее, оцениваю враждебную и вредительскую волю жидов, (цитата из Википедии)

Выводы за Вами.
zmyroslava _ 20.01.2012 13:18
IP: 94.178.198.---
Хто найбільше бється в груди і клянеться любовю до України,той найбільше її нищить.Люстрацію нехай спочатку кожен зробить собі,а пізніше вимагає від других.Теперішні нащадки ніколи не повторять і не продовжуть справу ні Бандери ні Стецька.Соборну,соціально і національно справедливу державу вони побудують для себе,але не для нас.
zmyroslava _ 20.01.2012 13:09
IP: 94.178.198.---
Северянин:
Совки всі хто обирає олігархів,котрі їх душать і гноять в шахтах а вони все одно їх обирають.Галичина хоч весь час міняє,гамно на гамно,але міняє,а совки не міняють нічого.
Chorniy _ 20.01.2012 11:34
IP: 176.8.143.---
Все гарно в теорії:соціалнаціоналізм,відновлення справедливості і т.п.
Хто це все буде робити?Трохи вже поживши на світі і знаючи своїх земляків,впевнений:як тільки почнеться це впроваджуватись в життя,ті ідейні революціонери десь відійдуть на 2-й план,самі провідники стануть "свадєбними генералами",а з усіх щілин повиповзає жадібна,тупа,аморальна і безпринципна братва,відмінна від "донецьких"тільки мовою,але з таким же міцним "хвататєльним рефлексом",може тільки не таких нахальних,бо тут тяжко конкурувати з "донецькими".
Це призведе до руйнації держави Україна.Бо якщо нинішні бандити достали вже всіх,незалежно від мови,релігії і духовних орієнтирів,то якщо прийдуть ті,про яких я пишу-громадянської війни не уникнути.
Хочеться комусь чи ні,держава Україна в її теперішніх кордонах можлива тільки демократична і полікультурна.В інших випадках-розвал на 2-3 країни.
Северянин _ 20.01.2012 10:16
IP: 193.138.246.---
bmi:
???? Все проще...Больших совков чем поклонники О.Тягнибока еще поискать..., ну разве что в КПУ еще остались динозавры. А вот у Тягнибока "совки" перелицованные.
Северянин _ 20.01.2012 10:14
IP: 193.138.246.---
Gonta_20:
Это точно.
Республіка _ 20.01.2012 09:30
IP: 194.44.29.---
На Виборах-2012 угрупуванню "Янукович+ПР" альтернативи НЕМАЄ!!!, але чесні та порядні громадяни України підуть на вибори і будуть голосувати за опозицію, вважаючи що таким чином Вони борються за справедливість. Це – ПОМИЛКА!!! З шахраями необхідно боротися методами, котрі шахраями не можуть бути нейтралізовані, а саме: шахраї розробили сценарій проведення Виборів-2012, але змусити громадян України діяти за цим сценарієм ВОНИ НЕ МОЖУТЬ!!! Саме це – шлях боротьби.
Gonta_20 _ 20.01.2012 08:59
IP: 88.81.233.---
виталич:
Люстрация для так называемого Юго-Востока обернется "массовыми репрессиями". " Що маємо, то маємо!" – не я сказал!
Совсем нет! По идеологии, возможные репрессии будут носить не этнический или территориальный, а КЛАНОВЫЙ характер. Поэтому основной массе жителей Юго-Востока (как впрочем и любого др. региона), которые не принадлежат к кланам, не участвуют в грабеже страны и подавлении ее народа, бояться абсолютно нечего. Если они конечно, с какого-то бодуна, не кинутся защищать босов-преступников, которые их же презирают, ограбили и держат в страхе.
Олег з Калуша _ 20.01.2012 01:49
IP: 178.94.113.---
виталич:
Bye-Bye2012:... Подолання наслідків московської окупації, люстрація постсовєцької "еліти", встановлення повновладдя українців на своїй землі та побудова справедливого соціального ладу без олігархів та економічного визиску
Замечательно! Для Польши, Чехии и иже с ними! Даже для Западной Украины! Но не для всей остальной части Неньки! Люстрация для так называемого Юго-Востока обернется "массовыми репрессиями". " Що маємо, то маємо!" – не я сказал!
Репресії мають святкове забарвлення – памятаєте хоча б репресії проти Гітлера?
Необхідні репресії проти новітнього фюрера та його посіпак.
bmi _ 20.01.2012 01:09
IP: 178.219.95.---
skif-111:
як мінімум мати власне бачення, як відповідь для виборця.
________________
Заболтають лохторат, куплять за пляшку, кіло гречки, 100грв. чи за пару асбестових шіхверин...
bmi _ 20.01.2012 01:07
IP: 178.219.95.---
Северянин:
Автору – Получается перелицованный Манифест Компартии. Ну комиссары в вышиванках будут, а так все тоже самое, только в профиль. Да и вопросы про конец 44-го остаются по прежнему... А тут еще вдруг англо-саксы архивы раньше откроют чем через 100 лет, придется весь текст опять переделывать.
____________
Ето бєспросвєтно.
Інтірєсно, шо раньше станеться – ви будете вважати рівноцінним комуніст-фашист, гебіст-гестапо, сесесер-райх, концлагєрь- ГУЛАГ, совок- людоненависник, чи рак свисне?
Кажуть – не свисне... То й людиною ви не станете, залишитесь совком.
Це до того – шо й тоді (сер. 20ст.) вважали, шо тре використовувати менше зло.
Бо більшого,за камуняк-жи.дів-большєвіков, не було.
skif-111 _ 20.01.2012 01:05
IP: 91.124.226.---
виталич:
skif-111:
...До речі, повторний продаж "Криворіжсталі" на аукціоні як приклад і один з варіантів такоі Майновоі люстраціі.
Речь не о люстрации, а о сохранении территориальной целостности страны. Кстати, одна известная "люстраторка" уже напоролась на то, с чем боролась. Хватит ли у Тягнибока смелости...против ветра?
Переконаний, що відновлення соціальноі справедливості, скоріше фактор об"єднуючий в Украіні, а ніж такий, що може роз"єднати. До цього питання все одно прийдеться повертатись свідомим політикам, якщо не зараз, то вже незабаром, як мінімум мати власне бачення, як відповідь для виборця.
Gonta_20 _ 20.01.2012 00:41
IP: 93.72.251.---
Северянин:
Дело в том, что строй созданный в СССР партией, называвшей себя коммунистической, имел очень мало общего с теориями Маркса. Он скорее имел элементы феодализма: сельские жители без паспортов, промышленные работники, караемые уголовной ответственностью за опоздание на работу и за оставление работы (при максимально затрудненном увольнении), профессиональная партийная элита, имевшая особый статус и иущественные привилегии при распределении национального продукта.
Не потому ли наша нынешняя элита так быстро сумела перестроиться под олигархический строй, как вариант феодального?
В то же время многие принципы Марксовой социальной справедливости, в т.ч. высокие стандарты жизни, реализованы в США и особенно в странах ЕС. Может быть, вынужденно (из страха перед бунтами образца 1917-го, из-за глобального противостояния с СССР), но тем не менее они были реализованы.
Gonta_20 _ 20.01.2012 00:23
IP: 93.72.251.---
виталич:
skif-111:
...До речі, повторний продаж "Криворіжсталі" на аукціоні як приклад і один з варіантів такоі Майновоі люстраціі.
Речь не о люстрации, а о сохранении территориальной целостности страны. Кстати, одна известная "люстраторка" уже напоролась на то, с чем боролась. Хватит ли у Тягнибока смелости...против ветра?
Беда Тимошенко, на которую Вы намекаете, не в том, что она пыталась провести люстрацию, а в том, что ограничилась "Криворожсталью" и не проявила необходимую жесткость, настойчивость и последовательность в этом деле. Ведь восточная мудрость учит, что если уж решился вынуть клинок из ножен, то должен прятать его назад только со славой!
А что касается территориальной целостности, то прав был Стецько, что национальное государство должно быть не самоцелью, а необходимым средством достижения социальной справедливости.
Поэтому не хотелось бы жертвовать правом на нормальную жизнь ради иллюзорной целостности.
виталич _ 19.01.2012 22:11
IP: 178.158.189.---
skif-111:
...До речі, повторний продаж "Криворіжсталі" на аукціоні як приклад і один з варіантів такоі Майновоі люстраціі.
Речь не о люстрации, а о сохранении территориальной целостности страны. Кстати, одна известная "люстраторка" уже напоролась на то, с чем боролась. Хватит ли у Тягнибока смелости...против ветра?
Северянин _ 19.01.2012 21:13
IP: 95.133.126.---
Автору – Получается перелицованный Манифест Компартии. Ну комиссары в вышиванках будут, а так все тоже самое, только в профиль. Да и вопросы про конец 44-го остаются по прежнему... А тут еще вдруг англо-саксы архивы раньше откроют чем через 100 лет, придется весь текст опять переделывать.
Vladimir Kondratiev _ 19.01.2012 21:08
IP: 109.104.166.---
Основы "забалтывания" в сети...
"Точная настройка" пропагандистского механизма

Петр Олещук,http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/oleshchuk3/a55175
-Mibrag- _ 19.01.2012 20:57
IP: 46.150.77.---
Ратибор:
-Mibrag-:
2. Театральна – http://www.youtube.com/watch?v=n7a4pKX3njk

...
"...Театралізований контрнаступ киян на руйнаторів парку та хабарників з КМДА..."

так а я о чём?
когда вы от "театра" к делам перейдёте?

Bye-Bye2012 _ 19.01.2012 20:56
IP: 192.162.117.---
skif-111:
виталич:
Bye-Bye2012:
А в гіршому-окраїни будуть загарбані сусідами,а центр-ну така собі опереточна державка.
Хто-зна,може це й є основна мета,,Свободи"й тих хто її створив.
Не хотелось бы безосновательно обижать ребят из "Свободы", поэтому ограничусь банальностью: "Не ведают, что творят!"
До речі, повторний продаж "Криворіжсталі" на аукціоні як приклад і один з варіантів такоі Майновоі люстраціі.
===
З якого боку,,Свобода" до,,Криворіжсталі"?Вони більш по дитсадочках...З провокаціями.
skif-111 _ 19.01.2012 20:32
IP: 91.124.226.---
виталич:
Bye-Bye2012:
А в гіршому-окраїни будуть загарбані сусідами,а центр-ну така собі опереточна державка.
Хто-зна,може це й є основна мета,,Свободи"й тих хто її створив.
Не хотелось бы безосновательно обижать ребят из "Свободы", поэтому ограничусь банальностью: "Не ведают, что творят!"
До речі, повторний продаж "Криворіжсталі" на аукціоні як приклад і один з варіантів такоі Майновоі люстраціі.
виталич _ 19.01.2012 20:06
IP: 178.158.189.---
Bye-Bye2012:
А в гіршому-окраїни будуть загарбані сусідами,а центр-ну така собі опереточна державка.
Хто-зна,може це й є основна мета,,Свободи"й тих хто її створив.
Не хотелось бы безосновательно обижать ребят из "Свободы", поэтому ограничусь банальностью: "Не ведают, что творят!"
skif-111 _ 19.01.2012 19:28
IP: 91.124.226.---
Ратибор:
skif-111:
Логічно проводити і таку люстрацію – правда це іншим словом називається: націоналізація стратегічних підприємств та перегляд результатів приватизації.
Не зовсім так. Націоналізація, то крайній варінт Майновоі Люстраціі при чому лише частковоі відновно суб"єктів. Очевидно, що такий процес є відновленням соціальноі справедливості з однієі сторони та отримання гарантій непорушності прав властності для тих, хто таку люстрацію пройде з відповідними якісними наслідками для становлення новоі політичноі системи.
Bye-Bye2012 _ 19.01.2012 19:26
IP: 192.162.116.---
виталич:
Bye-Bye2012:... Подолання наслідків московської окупації, люстрація постсовєцької "еліти", встановлення повновладдя українців на своїй землі та побудова справедливого соціального ладу без олігархів та економічного визиску
Замечательно! Для Польши, Чехии и иже с ними! Даже для Западной Украины! Но не для всей остальной части Неньки! Люстрация для так называемого Юго-Востока обернется "массовыми репрессиями". " Що маємо, то маємо!" – не я сказал!
====
Я сказав би,що люстрація обернеться втратою державності.Україна,як унітарна держава зникне,перетвориться на федерацію в кращому випадку.
А в гіршому-окраїни будуть загарбані сусідами,а центр-ну така собі опереточна державка.
Хто-зна,може це й є основна мета,,Свободи"й тих хто її створив.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter