Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Заява ВО "Свобода" та Уряду національної альтернативи щодо девальвації національної валюти

06 лютого 2014, 11:59

Різке падіння курсу національної валюти протягом останніх днів свідчить про те, що нинішній режим, незважаючи на катастрофічний стан економіки, використовує жорстке політичне протистояння для додаткового збагачення "своїх". Більше того, сьогоднішні тимчасові керівники уряду, намагаючись замаскувати недолугість ухвалених рішень та бездіяльність або некомпетентність керівництва Національного банку, нав'язують суспільству думку про "негативний вплив Майдану" на стан економіки в країні.

Довготривале скорочення промислового виробництва, падіння ВВП, відсутність належних інвестицій у конкурентоспроможні галузі української економіки, ігнорування потреби модернізації основних засобів виробництва та орієнтація на співпрацю з нестабільними ринками Митного союзу, нищення малого та середнього бізнесу – всі ці фактори підсилили тиск на гривню. Платіжний баланс України вже багато років негативний (включно з реальним платіжним балансом 2013 року, попри статистичні махінації уряду), торговельний баланс і поготів. На цьому тлі замість того, щоби розвивати внутрішній ринок та галузі з високою доданою вартістю, влада систематично працює на короткострокові інтереси кількох сировинних напрямків, контрольованих її утриманцями.

За такої економічної політики девальвація гривні була лише питанням часу. Ще в ході ухвалення державного б'юджету на 2014 рік ВО "Свобода" звертало увагу на те, що запланована в ньому норма статті 15, яка зобов'язує Нацбанк перерахувати до державного б'юджету 22,8 млрд. грн., стимулюватиме девальвацію національної валюти. Проте якщо раніше режим був готовий кидати останні золотовалютні резерви на стабілізацію курсу гривні, то на сьогодні бачимо абсолютну бездіяльність Нацбанку.

Очевидно, що владна вертикаль вирішила використати слушний для себе момент і елементарно дозволяє безконтрольну девальвацію, пояснюючи це нібито "політичною нестабільністю". Разом з тим, операції на валютному ринку миттєво збагачують структури, що мають доступ до необмеженого фінансування. Прізвища власників цих компаній добре відомі всій країні. Слід також пам'ятати, що девальвація гривні вкрай вигідна експортним підприємствам основних спонсорів влади.

Девальвація гривні є ще й наслідком того, що влада імітує виконання б'юджету використовуючи примітивні інфляційні процеси. Нагадаємо, що Кабінет Міністрів задекларував необґрунтоване зростання доходів державного та місцевих б'юджетів, що є фікцією, оскільки показники соціяльно-економічного розвитку України, які брали до уваги при розрахунку показників державного і місцевих б'юджетів, не відповідали очікуваним результатам за підсумками року і є необґрунтовано завищеними.

Заплановане в б'юджеті підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу, так само як і решта соціяльно важливих видатків, 2014 року неможливо буде виконати через неповне виконання дохідної частини б'юджету внаслідок необґрунтованого завищення податкової бази. Більше того, значне завищення дохідної частини державного б'юджету призведе до того, що місцеві б'юджети не зможуть у повному обсязі отримати дотацію вирівнювання з державного б'юджету, від чого, своєю чергою, залежать майже всі місцеві б'юджети країни.

Постає запитання: яким чином держава збирається виконати заплановане збільшення б'юджету, якщо минулого року дохідну частину державного і більшости місцевих б'юджетів не виконано, а будь-які передумови для економічного зростання в країні відсутні? Очевидно, що виконання державного та місцевих б'юджетів можна буде "забезпечити" лише внаслідок інфляційних процесів, наслідком яких вже зараз є девальвація гривні.

Отже, є всі підстави стверджувати, що девальвація гривні була плановою. З одного боку – багатомільйонні надприбутки "сім'ї", з иншого – подальше зубожіння українців, зупинити яке не зможуть уже жодні "соціяльні ініціятиви".

ВО "Свобода" закликає режим Януковича припинити сіяти паніку на валютному ринку країни та зупинити перекладання відповідальности за стан фінансової системи на суспільство, при цьому звільняючи від відповідальности справжніх винуватців ситуації, що склалася на сьогоднішній день. Вимагаємо від Нацбанку негайно втрутитися в ситуацію й почати виконувати свої безпосередні обов'язки. Для громадського контролю за станом на фінансовому ринку вимагаємо негайного і постійного оприлюднення всієї інформації про вжиті заходи.

Довідка: Програма захисту українців, яка є головним програмним документом ВО "Свобода", передбачає запровадження кримінальної відповідальности за антисоціяльну монетарну та иншу політику НБУ, що призводить до зубожіння широких верств населення.

powered by lun.ua
Коментарі — 100
Татьяна Бочарова _ 16.02.2014 21:14
IP: 188.247.103.---
"Обращаемся с требованием к властям и Генпрокурору Виктору Пшонке: мы требуем немедленного опубликования заявления о закрытии всех дел против 2000 активистов Майдана. Мы освободили 236 наших людей, и 2000 уголовных дел должны быть немедленно закрыты", – заявил Яценюк. (Воскресенье, 16 февраля 2014, 15:21)
...
При этом Пшонка заявил, что закрыто будет 108 дел, от ответственности в течение месяца будут освобождены 268 человек... (.Воскресенье, 16 февраля 2014, 19:49)

Так где 2000 уголовных закрытых дел и "немедленно"???? Бреддддддддддд!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Классные переговори у вас "получились" пан Тягныбок!???? Майдан в дураках!
Leonid Pidchybii _ 12.02.2014 21:27
IP: 94.232.211.---
Навіть Тянибок не вільний від стереотипів! Коли я прочитав допис, то у мене склалося враження, що автор (блогів не лише в "Українській правді", а й інших форумів) бездумно користується нав'язаними особисто йому словотворами політтехнологів з Банкової. Хочу побажати автору правильно добирати слова, що відбивають наш, український погляд на події, а не чужинський.
zemlj.blogspot.com/2014/02/blog-post.html
Lider_UKRAINY _ 08.02.2014 21:28
IP: 91.200.224.---
Микола Думич:
А ще кароче, скліфасовский?
Lider_UKRAINY _ 08.02.2014 19:40
IP: 91.200.224.---
Микола Думич:
Кароче, скліфасовский!
Lider_UKRAINY _ 08.02.2014 19:00
IP: 91.200.224.---
Микола Думич:
Тимошенко пропонувала Україну без пана і холопа.
:))))))))))))))))))))))))

ВСЯ В ВІТТОНАХ І ОФШОРАХ,
ЖЕБРАЧКОЮ Я ЖИЛА,
МИКОЛА МІРЯВ УБЬОРИ,
А ЯНИК ШИВ "ДЕЛА"...
Lider_UKRAINY _ 07.02.2014 19:51
IP: 91.200.224.---
НадіяЄ:
А я й не вимагаю, щоб політики були в касках на барикадах. Я тільки констатую очевидний факт – після підкилимних переговорів Оппів зі злочинною владою ситуація тільки погіршується і зводиться нанівець весь протестний рух.Тому що ніхто не знає про що Система (адже і влада і кишенькова опозиція є членами Системи) сама з собою домовляється. І Оппі і злочинна злада – за збереження кримінально-олігархічної Системи, на відміну від повсталого народу, який вимагає усунути злочинну владу і перезавантажити Систему...
Та ні про що вони НЕ ДОМОВЛЯЮТЬСЯ!
Домовляються тільки рівноспроможні партнери.
А тут маємо вовка і трьох зайців!
От, як би вовк побачив за ними ще 15 000 000 зайців, то була би інша розмова!
Скільки разів Тягнибок закликав "зайців" до всеукраїнського страйку?
І що вийшли?!
Один тижневий страйк, і банда піде геть.
То які претензії до цих лідерів?
Саме тому вони і кидаються то до європейців, то до американців.
На своїх "зайців" надія не Є!
Микола Думич _ 07.02.2014 19:47
IP: 213.5.193.---
Лидия Малышко:
Прав, конечно, но.
Тягнныбок – это тоже власть...
И возвращать – только вам.
С пра-правнуками вместе.
Не Олегу же...ха-ха...
Лидия Малышко _ 07.02.2014 16:33
IP: 74.125.18.---
Жертвы пропаганды, как Надежда, опять "страдают"...А суть не в этом.А в том, что Тягнибок сто раз прав! Власть беспередельно решила заработать, причем укоротила золотовалютный запас государства на 2,61 млрд.Где денежки господа Покращанцы??? Куда бабло дели???
Keith _ 07.02.2014 15:40
IP: 74.125.181.---
Пане Олеже, так хочеться у Вас запитати і отримати щиру відповідь від Вас – чи Ви і Яценюк щирі з людьми. Вам ще вірю. тому й звертаюсь. А от Сєні – ні трішки,, особливо, коли ще бачу поруч Турчинова.
Цю нещирість видно здалеку. Зробіть якийсь крок, адже люди так хочуть все змінити. Не забувайте – Правда завжди перемагає.
Микола Думич _ 07.02.2014 13:59
IP: 213.5.193.---
НадіяЄ:
Ваша показна "українськість" аж ніяк не заперечує і не спростовує вашої запопадливої із покоління в покоління служби багатьом поколінням російських окупантів.
Рівно як і стиль і спосіб життя гопників, гопоти й гоп-стопників категорично не передбачає опозиційності.
До влади гопників, гопоти й гоп-стопників...
Микола Думич _ 07.02.2014 13:57
IP: 213.5.193.---
НадіяЄ:
Тук-тук-тук.
- Дозвольте увійти.
- Прошу!
- Слава Україні!
- Героям слава! Навіки слава! Прошу сідати, друже.
Бух.
- А-а-а. Ну здорово, парєнь.
- Здра-а-а-вствуйте, таварищь майор, а вас прям и нє узнать...
Микола Думич _ 07.02.2014 13:56
IP: 213.5.193.---
НадіяЄ:
А вас і без шкірянки розпізнати можна.
Сморід видає.
Трупний сморід російського фашизму.
Вишиванка вже ніякої конспірації не забезпечує...
Владимир Бондар _ 07.02.2014 13:18
IP: 94.153.30.---
Пане Тягнибок! Людям з мізками в голові, ще на початку Майдану було зрозуміло, що його наслідком буде падіння гривні. Так що за це відповідай сам зі своїми революціонерами. А завтра почнуть рости ціни. От тоді люди виставлять вам оцінку. Навряд чи до виборів відмиєтесь.
НадіяЄ _ 07.02.2014 13:07
IP: 82.207.35.---
Земле моя українська, народе мій, вільний і гостинний до всіх і навіть до ворогів! Скільки ж тебе, народе мій, будуть дурити всякі пройдисвіти? В 20-х роках минулого століття всяких бронштейнів і кагановичів можна було хоч по кожанках впізнати, а тепер всякі капітельмани-турчинови-фронтмани повдягались в українські вишиванки і прододжують дурити український люд і служити Дияволу......
Микола Думич _ 07.02.2014 10:36
IP: 213.5.193.---
Любити чи навіть поважати людей-співвітчизників в Україні вже можливим не є.
Можна тільки захоплюватися їх кирзовою затурканістю...

Україна цього року мусить віддати 125,5 мільярда боргів...
Наймані працівники на Майдані криваво святкують свою чергову 2010-го року перемогу.
Ще якби вони здогадувалися, що, окрім найманих, додаткову вартість в державі – більше ніхто і не створює...
Ну що ж.
Борітеся далі.
Разом вас багато!!!
Ви перемогли Тимошенко і тепер обов'язково прийдете до перемоги гомосексуалізму...
Вова Дарницький _ 07.02.2014 10:13
IP: 195.211.143.---
Такое впечатление, что опозиционные деятели даже не замечают, как их "разводят как котят". Зациклились на теме конституции. Здалась она вам! Да Янукович чихать хотел на неё! Что по ныне действующей "Беркут" имеет право перегораживать улицы и бить людей до полусмерти? Или расстреливать?
Кто постарше, наверняка помнят такой образец демократии как Конституция СССР 1936 года. Но что творилось через год после её принятия – знают все!
Мы сейчас на уровне 1937 года. Поэтому, чтобы угробить страну, уничтожыть тысяч 100...200 людей (активных участников Майданов; и можно не сомневаться, что постепенно, за 2...3 года, они будут уничтожены), – надо бороться за принятие демократичной конституции!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.181.---
Доктор Мальтус:
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.181.---
Доктор Мальтус:
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.181.---
Доктор Мальтус:
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.181.---
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.17.---
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.17.---
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:37
IP: 74.125.17.---
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:35
IP: 74.125.181.---
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
lelong47 _ 07.02.2014 04:35
IP: 74.125.181.---
Підтримуємо Програму ВО Свобода, потрібно якомога швидше вийти з об'єднаної опозиції; взяти на себе відповідальність очолити протестний рух, захистити всіх учасників національно-визвольної революції. Перейти на САМОСТІЙНУ ПОЛІТИКУ на засадах українського націоналізму, проводити в життя Програму ВО Свобода в інтересах держави Україна та українців. Слава Україні!
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter