6 лютого 2014, 11:59

Заява ВО "Свобода" та Уряду національної альтернативи щодо девальвації національної валюти

Різке падіння курсу національної валюти протягом останніх днів свідчить про те, що нинішній режим, незважаючи на катастрофічний стан економіки, використовує жорстке політичне протистояння для додаткового збагачення "своїх". Більше того, сьогоднішні тимчасові керівники уряду, намагаючись замаскувати недолугість ухвалених рішень та бездіяльність або некомпетентність керівництва Національного банку, нав'язують суспільству думку про "негативний вплив Майдану" на стан економіки в країні.

Довготривале скорочення промислового виробництва, падіння ВВП, відсутність належних інвестицій у конкурентоспроможні галузі української економіки, ігнорування потреби модернізації основних засобів виробництва та орієнтація на співпрацю з нестабільними ринками Митного союзу, нищення малого та середнього бізнесу – всі ці фактори підсилили тиск на гривню. Платіжний баланс України вже багато років негативний (включно з реальним платіжним балансом 2013 року, попри статистичні махінації уряду), торговельний баланс і поготів. На цьому тлі замість того, щоби розвивати внутрішній ринок та галузі з високою доданою вартістю, влада систематично працює на короткострокові інтереси кількох сировинних напрямків, контрольованих її утриманцями.

За такої економічної політики девальвація гривні була лише питанням часу. Ще в ході ухвалення державного б'юджету на 2014 рік ВО "Свобода" звертало увагу на те, що запланована в ньому норма статті 15, яка зобов'язує Нацбанк перерахувати до державного б'юджету 22,8 млрд. грн., стимулюватиме девальвацію національної валюти. Проте якщо раніше режим був готовий кидати останні золотовалютні резерви на стабілізацію курсу гривні, то на сьогодні бачимо абсолютну бездіяльність Нацбанку.

Очевидно, що владна вертикаль вирішила використати слушний для себе момент і елементарно дозволяє безконтрольну девальвацію, пояснюючи це нібито "політичною нестабільністю". Разом з тим, операції на валютному ринку миттєво збагачують структури, що мають доступ до необмеженого фінансування. Прізвища власників цих компаній добре відомі всій країні. Слід також пам'ятати, що девальвація гривні вкрай вигідна експортним підприємствам основних спонсорів влади.

Девальвація гривні є ще й наслідком того, що влада імітує виконання б'юджету використовуючи примітивні інфляційні процеси. Нагадаємо, що Кабінет Міністрів задекларував необґрунтоване зростання доходів державного та місцевих б'юджетів, що є фікцією, оскільки показники соціяльно-економічного розвитку України, які брали до уваги при розрахунку показників державного і місцевих б'юджетів, не відповідали очікуваним результатам за підсумками року і є необґрунтовано завищеними.

Заплановане в б'юджеті підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу, так само як і решта соціяльно важливих видатків, 2014 року неможливо буде виконати через неповне виконання дохідної частини б'юджету внаслідок необґрунтованого завищення податкової бази. Більше того, значне завищення дохідної частини державного б'юджету призведе до того, що місцеві б'юджети не зможуть у повному обсязі отримати дотацію вирівнювання з державного б'юджету, від чого, своєю чергою, залежать майже всі місцеві б'юджети країни.

Постає запитання: яким чином держава збирається виконати заплановане збільшення б'юджету, якщо минулого року дохідну частину державного і більшости місцевих б'юджетів не виконано, а будь-які передумови для економічного зростання в країні відсутні? Очевидно, що виконання державного та місцевих б'юджетів можна буде "забезпечити" лише внаслідок інфляційних процесів, наслідком яких вже зараз є девальвація гривні.

Отже, є всі підстави стверджувати, що девальвація гривні була плановою. З одного боку – багатомільйонні надприбутки "сім'ї", з иншого – подальше зубожіння українців, зупинити яке не зможуть уже жодні "соціяльні ініціятиви".

ВО "Свобода" закликає режим Януковича припинити сіяти паніку на валютному ринку країни та зупинити перекладання відповідальности за стан фінансової системи на суспільство, при цьому звільняючи від відповідальности справжніх винуватців ситуації, що склалася на сьогоднішній день. Вимагаємо від Нацбанку негайно втрутитися в ситуацію й почати виконувати свої безпосередні обов'язки. Для громадського контролю за станом на фінансовому ринку вимагаємо негайного і постійного оприлюднення всієї інформації про вжиті заходи.

Довідка: Програма захисту українців, яка є головним програмним документом ВО "Свобода", передбачає запровадження кримінальної відповідальности за антисоціяльну монетарну та иншу політику НБУ, що призводить до зубожіння широких верств населення.

powered by lun.ua

Марш слави УПА 2020 – "Бій колаборантам!"

Покрови. День українського козацтва. 78 річниця створення УПА. День Захисника України. Для кожного патріота цей день є великим святом...

Черговий прогин Зеленського перед окупантом

Цинізм найвищого рівня. Другий день на Луганщині – страшні пожежі. Вогонь уразив вже 11 тис. га. Пошкоджено понад 250 будинків. Загинули 9 осіб...

16 вересня – 6 років тому...

Пригадую цей день, 16 вересня, у парламенті шість років тому. "Свобода" ховає і оплакує перших загиблих побратимів на війні. Україною вже тече кров Іловайська...

"Червона зона" – це політичний терор від зеленої влади

Чим ближче стає до виборів, тим сильніше підсмерджує політичним терором із боку зеленої влади. Спершу відкрито погрожують меру Івано-Франківська Руслану Марцінківу...

Ліберальна антиукраїнська гниль – вона ж влада ЗЕ – добралася і до освіти

Думають, як скасувати ЗНО, щоб відновити хабарництво під час вступу у виші. Збираються змінити закон про освіту, щоб догодити фанатикам "руского міра" (скасувати обов'язковість навчання державною мовою у середніх і старших класах)...

Як зіскочити з кредитної голки МВФ

МВФ затвердив для України програму на 5 мільярдів доларів. Перекладаючи простими словами – влада наторгувала дірявому бюджету чергову "дозу"...