Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Воєнному стану альтернативи немає

14 липня 2014, 21:27

Упродовж останніх діб військова агресія путінської Росії проти України набрала таких масштабів, які уже неможливо ні приховати, ні замовчати:

- щоденні обстріли житлових кварталів з мирними мешканцями, українських військових підрозділів та прикордонних пунктів з території Росії, в тому числі із систем залпового вогню російського виробництва;

- систематичне введення в Україну через незахищений кордон колон російської бронетехніки з професійними російськими військовими, а не тільки найманцями;

- викрадення з території України та ув'язнення в Росії української літунки Надії Савченко;

- провокації з "обстрілом російських населених пунктів" і погрози Росії застосувати "точкові удари у відповідь" та ввести "миротворчі війська", що повністю копіює початок нападу Гітлера на Польщу у Гляйвіці 1939 року;

- постійне брязкання зброєю Росії на кордонах України.

Усе це ще раз доводить, що в Донецькій і Луганській областях не просто триває антитерористична операція – "комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності" (визначення із Закону про боротьбу з тероризмом), а маємо справу з реальною агресією Росії проти України. Фактично це війна – війна за територіальну цілісність і незалежність України!

Законодавство України передбачає, що "у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності" указом Президента запроваджується правовий режим воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях (Закон України "Про правовий режим воєнного стану").

Запровадження воєнного стану в східних областях надасть Україні суттєві політичні та правові переваги в протидії Путіну, порівняно з чинним режимом антитерористичної операції.

По-перше, воєнний стан – це офіційне визнання факту зовнішньої агресії.


Україна має офіційно заявити, що протистоїть збройній агресії Росії, а не тільки місцевим терористам. Таким чином ми заперечимо базову тезу російської пропаганди про начебто громадянський конфлікт на сході нашої держави.

Визнання Україною стану війни з Росією змусить визначатися міжнародні організації та держави світу. Країни ЄС більше не зможуть поєднувати заклики до мирних переговорів з терористами (Німеччина, Люксембург) із постачанням озброєння державі-агресору (десантні кораблі "Містраль", Франція) та участю в будівництві російського газогону "Південний потік" (Італія, Австрія). Проти агресора має бути запроваджено реальні економічні санкції, а справжні союзники нададуть Україні пряму військову допомогу. За брутальне порушення норм міжнародного права Путіна має бути притягнуто до відповідальності перед Міжнародним трибуналом в Гаазі.

Зрозуміло, що Росії не вигідний такий розвиток подій. Загарбник хотів би знищити Україну тихо, без зайвого міжнародного галасу, який може завдати збитків.

По-друге, воєнний стан – це надання необхідних повноважень армії і владі.

Режим воєнного стану надає військовому командуванню, органам державної влади та органам місцевого самоврядування особливі повноваження, необхідні для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки (стаття 15 Закону України "Про правовий режим воєнного стану").

Зупинюсь на найважливіших із цих повноважень, які в режимі проведення антитерористичної операції не можна застосувати:

1) запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб з метою виконання робіт, що мають оборонний характер;

2-3) використовувати потужності, ресурси, а також вилучати для тимчасового використання необхідне для потреб оборони майно підприємств, установ та організацій усіх форм власності і окремих громадян;

8) порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо ця діяльність "загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян".

9-10) здійснювати контроль за роботою підприємств зв'язку, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій; у разі невиконання заходів правового режиму воєнного стану вилучати у підприємств і організацій усіх форм власності, окремих громадян радіопередавальне обладнання, телевізійну, відео- і аудіоапаратуру, інші технічні засоби зв'язку;

14) встановлювати для фізичних і юридичних осіб військово-квартирну повинність із розквартирування військовослужбовців та розміщення військових частин, підрозділів і установ;

18) усувати з посад керівників державних підприємств і організацій за неналежне виконання ними своїх обов'язків, призначати виконувачів обов'язків керівників зазначених підприємств і організацій;

Закон передбачає, що органи державної влади України та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, а також громадяни "зобов'язані сприяти військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану на відповідній території" (стаття 16).

Надання військовому командуванню таких повноважень дозволить максимально мобілізувати усі необхідні ресурси на протидію агресору, а також швидко нейтралізувати пособників агресора серед місцевих чиновників та правоохоронців, місцевих відділень ПР і КПУ тощо.

Після запровадження воєнного стану в Донецькій та Луганській областях військове командування зможе законно використовувати активи і майно місцевих олігархів для оборони країни, не задаючись питанням, чому вони, на відміну від більшості українців, так мало допомагають нашій армії.

Воєнний стан дає достатні інструменти для припинення інформаційної пропаганди агресора на українській території, що є ключовою складовою війни Путіна проти України.

По-третє, воєнний стан – це закріплення відповідальності.

Закон передбачає, що в умовах воєнного стану Президент України "здійснює керівництво стратегічним плануванням застосування Збройних Сил України та інших військових формувань, запровадженням та здійсненням заходів правового режиму воєнного стану через робочий орган – Ставку Верховного Головнокомандувача – Генеральний штаб Збройних Сил України" (стаття 9 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"). Отже, Закон закріплює персональну відповідальність Президента України.

Тоді як за проведення АТО відповідає лише керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України, який, до того ж, координує діяльність Збройних Сил, інших силових структур та органів влади в рамках проведення заходів АТО (Стаття 5 Закону України "Про боротьбу з тероризмом").

Зрозуміло, що тактичні і стратегічні завдання протидії російській агресії на Донбасі, включно зі щоденним застосуванням авіації та артилерії, уже давно вийшли за межі повноважень Антитерористичного центру.

Водночас фактична схема керування АТО і розподіл відповідальності за конкретні результати її проведення, в тому числі за незадовільне забезпечення наших фронтовиків, залишаються незрозумілими для українського суспільства.

Названих аргументів більш ніж достатньо, аби воєнний стан було негайно запроваджено хоча би в зоні бойових дій, зокрема на території 7 з 18 районів Донецької області та 8 з 18 районів Луганської області.

Зволікання з цим рішенням надто дорого коштує для України.

Тому "Свобода" ще з першого дня російської агресії, розуміючи усі наслідки, вимагала і продовжує вимагати негайного підписання Указу Президента про запровадження воєнного стану на території загрожених агресорами Донецької та Луганської областей та внесення його на розгляд парламенту.

Сьогодні головний аргумент проти запровадження воєнного стану – що це заблокує проведення дострокових парламентських виборів. "Свобода" виступає і за воєнний стан, і за дострокові вибори.

План дій "Свобода" вже неодноразово озвучувала:

1) Запроваджуємо воєнний стан і впродовж місяця очищаємо територію країни від окупантів;

2) Після того оголошуємо дострокові парламентські вибори, які проводимо в жовтні-листопаді цього року.

powered by lun.ua
Коментарі — 88
Тетяна Шкуріна _ 21.07.2014 08:37
IP: 176.38.89.---
Можливо все правильно кажете, пане Олеже, але занадто пізно. Біду для України, в тому чи іншому вигляді, мав би передбачити будь-який далекоглядний політик ще в 2010 році. Нагадайте, будь ласка, за кого Ви агітували і як голосували тоді у 2 турі? Про що Ви думали, вбачаючи загрозу приходу до влади бандита зі сворою? Як Ви і Ваша партія намагалися цьому запобігти? А я добре пам"ятаю, як Ви відповіли Шустеру на запитання про голосування у 2 турі, усміхнушись: "ані за кого". То ж тоді всі "демократи" грались легковажно в "політику", аби не допустити Тимошенко до влади, бо ні на чому було б піаритись, так чи ні – дайте правдиву відповідь. І чесно визнайте і свою провину за всі страхіття, що відбуваються в країні після 2010. Про теж саме хотілось би запитати і у Президента. Тож ЛЮСТРАЦІЯ МАЄ БУТИ У СВІДОМОСТІ ГРОМАДЯН. А ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО ПАМ"ЯТАТИ І НАГАДУВАТИ, ОСОБЛИВО ТИМ, ХТО БЕРЕ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДОЛЮ НАРОДУ І ДЕРЖАВИ!!!
Андрей Кононович _ 19.07.2014 12:15
IP: 109.205.252.---
Орест Крок:
Для того чтобы объявить Военное положение необходимо будет назвать вторую сторону конфликта. Если это ДНР и ЛНР то это будет фактом признания этих Государств и они будут вправе просить помощи у международного сообщества. И Россия сможет официально ввести Войска для помощи молодым демократиям.
Андрей Кононович _ 19.07.2014 12:12
IP: 109.205.252.---
військова агресія путінської Росії проти України – похоже я что то проспал. Этож сколько надо иметь Национальной гордости чтобы мечтать о том, что Россия напала на Украину и уже несколько месяцев воюет. Мдя.Украинская армия – есть такая профессия, детей убивать.
widnowa _ 16.07.2014 21:11
IP: 46.118.116.---
Випишіть хоча б ті заборонені лексичні вирази.
Орест Крок _ 16.07.2014 13:27
IP: 95.135.47.---
Ксеня Козакова:
В 2012р ви не помилились...Потрібна була протидія в ВР Чечетовщині (боєвики). Але була надія,що Свобода крім війни з Пам"ятниками та під пресу застосувати силу проти опонентів для картинки Рос.Змі вміє ще щось?
Але виявилося,що Свобода так і не виросла з підліткових штанців політичних розбишак.
І я голосував за Свободу в 12р,але тепер вони повинні піти.
Орест Крок _ 16.07.2014 13:13
IP: 95.135.47.---
Єдине запитання до Тягнибока. А що заважає все перелічене вище виконувати зараз? Які є правові перепони? Ніяких,крім недолугості частини влади та силовиків...Що зміниться з введенням Воєнного стану? Лише те,що Росія зможе заявити,що Україна відверто застосувала армію проти "мирного" населення і це дасть їй незаперечні підстави діяти відповідно...Тягнибок просто намагається повісити на Порошенка всю відповідальність юридично,при чому Порошенко і при АТО за все відповідає...
А головне...Тягнибок ні словом не обмовився,що перевибори при воєнному стані провести неможливо.
А ще,хотілося б запитати,який "оберемок" педалював переголосування мовного закону в лютому місяці?
Чи не Тягнибок і його команда? Чи не це недолуге рішення дало підстави галасувати Криму і півленному-сходу про наступ Бандерівців на їх права? А чим відзначилася Свобода за 2 роки,крім війни с пам"ятниками,недолугими публічними заявами про жидів та насиллям при пресі над опонентами? Чечетова уже немає і Свободі ПОРА!!
Ifgeniy _ 16.07.2014 12:36
IP: 37.52.96.---
Цілком підтримую пана Тягнибока в його поглядах на нинішню ситуацію. Ось хто повинен був сиати президентом. тоді б і війнй кінець настав скоріше!
Ксеня Козакова _ 16.07.2014 09:24
IP: 31.43.66.---
Пане, Олеже, моя родина голосувала за Вашу політичну силу на всіх виборах!!!
Тепер, НЕ БУДЕМО!!! Тому, що побачили діяльність Ваших депутатів у ВР та і у Львові!!!
Побачили призначення які зробив Ваш генпрокурор!!!!!!!!!!!!!, як у Львові так і по Україні, то повна ГАНЬБА!!!!!!!!!
Побачили (БЕЗ) діяльніть Вашої СЕХ!!!!!!!!!! і порушення нею Закону про суміщення посад, то ГАНЬБА!!!!
Дуже шкода, що моя родина так помилилася!!!!!!!!!!!
Дуже шкода, коли ЗРАДЖУЮТЬ!!!!!!!!!!!!
Ostap Ost _ 15.07.2014 23:52
IP: 78.111.187.---
Сколько можно терпеть издевательство тупых генералов?
Где мобильные контрдиверсионные группы? Зачем нужны эти блокпосты ВСУ – мишени с пушечным мясом?
Arthur Bulakaiev _ 15.07.2014 20:28
IP: 195.182.194.---
Ну что за популизм.
Что именно из этих пунктов полномочий реально поможет выгнать вражеские войска из населённых пунктов?
Само по себе военное положение не может быть самоцелью или панацеей. Это просто ещё один кусок деталей для механизма, который у нас и в своём обычном виде не работает.
Мы на третий месяц военных действий всё ещё отправляем грузовые самолёты в область прямых военных действий, и спокойно теряем их там.

Так что, насколько я понимаю, интересует Свободу в основном пункт N8. Но наказывая партии а не конкретных их представителей (пусть даже всех действующих на этот момент) мы рискуем встать на путь КНДР.
Олександр Миколайович _ 15.07.2014 16:59
IP: 194.44.181.---
Andrew Susol:
мали би Олега президентом, то й ворога вже не було би і чути
Бо нікому було б почути: не стало б ні вас, ні Олега Ярославовича, нікого.
Олександр Миколайович _ 15.07.2014 16:57
IP: 194.44.181.---
Шановний, Олег Ярославович, може вам варто лише пысля опанування правових документів, які военний стан визначають і регулюють добре поміркувати і нарешті дати відповідь на прості питання:
- чого ми не зможемо зробити без воєнного стану?
- чи розумієте ви, що введення воєнного стану = оголошенню війни РФ?
- що виграє і що втратить Україна від оголошення війни РФ?

Аби всю вашу енергію, що витрачається на безглузде домагання запровадження воєнного стану, та на боротьбу за запровадження:
- обрання депутатів за гібридною виборчою системою
(blogs.korrespondent.net/blog/politics/3382242/);
- відклик депутатів у будь-який час їх виборцями;
- обрання народом кожні п'ять років усіх суддів;
- відклик суддів у будь-який час їх виборцями;
- скасування всіх посадових пільг і привілеїв;
та домогтись цих запроваджень, то ви могли б наприкінці власного віку сказати: "Життя прожив не даремно". Але про ці або аналогічні запровадження від вас та від вашої партії, на жаль, мало що чути. Чому?
Andrew Susol _ 15.07.2014 14:59
IP: 95.134.91.---
мали би Олега президентом, то й ворога вже не було би і чути
Тетяна Федотова _ 15.07.2014 14:57
IP: 194.242.103.---
Вже давно пора))))
Анатолій Півненко _ 15.07.2014 14:47
IP: 95.135.214.---
Правильно, Олеже, продовжуй прочищати мiзки нашим очiльникам, пише на цю тему частiше.
Калнишевський Данило _ 15.07.2014 14:27
IP: 109.122.28.---
Все вірно, пане Олег.

Але чому ж Порошенко не бачить тої війни? Чому не оголошує ВС? Які мотиви?

І чому тоді Захід має сприймати це як війну, вводити дод санкції проти РФ, якщо ми самі сприймаэмо це як АТО, МАТО чи БАТО? До чого тут Росія?
lola _ 15.07.2014 11:30
IP: 78.111.186.---
Депутат АНДРІЙ ТЯГНИБОК ЗУСТРІЧ ІЗ ВИБОРЦЯМИ ПРОВОДИТЬ У м.Самборі ресторан КАЙЗЕР.Час прийому від 18.00 до останнього клієнта.
lola _ 15.07.2014 11:27
IP: 78.111.186.---
Олеже,досить пустоі балаканини.про військовий стан.Ви здоровий чоловяга візьміть своє кодло,котре прозивається Свабода і разом із Мірошниченками,бенюками,сином поганим геніального батька йдіть воювати за Украіну.Нема чого штани у ВР протирати і верещати на кожному проці про військовий стан.А то поки хлопці гинуть ви ШАСТАЄТЕ ПО КАБАКАХ І ПЄТЕ,Досить
Віталій Шуляк _ 15.07.2014 11:12
IP: 91.124.57.---
Давно пора вводити військовий стан. Війна вже йде, але петя порох і КО називають її – АТО. З нами воюють, повинні бути відповідні кроки. Для початку – Військовий стан
Володимир Лісовий Брат _ 15.07.2014 11:07
IP: 178.94.232.---
Дзядзик, добре працюєш на Фуйла, от він тобі печива відсипле!
Андрій Бардис _ 15.07.2014 11:05
IP: 188.231.144.---
Напевно треба іти до Президента в гості і змушувати. Дістав уже!
Юрій Дзядик _ 15.07.2014 10:57
IP: 77.52.156.---
"Без гражданской войны социализм в России не победит". Це настанова з 1918 року від "вічно живого" та наче знов воскреслого після знесення монументів.
Юрій Дзядик _ 15.07.2014 10:52
IP: 77.52.156.---
Мета Свободи, Батьківщини та ПР: зірвати вибори. Засіб: військовий стан. "Усьо чотко". Так само, як і нейтралітет Свободи під час президентських виборів 2010 року. Мовляв, Бандера був між Гітлером та Сталіним, і ми так само. Потім за Янука відсотки та рейтинг, якого не було б за Юлі.
Таня Киянка _ 15.07.2014 10:33
IP: 93.72.230.---
Рома Коломиец:
ТЯГНИБОК УЖЕ ГОТОВ ДАЖЕ ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ ВВОДИТЬ, ЛИШЬ БЫ НЕ ИДТИ НА ПЕРЕВЫБОРЫ!
А ПОЧЕМУ СРАЗУ ПЕРЕВЫБОРЫ ПРИЗНАЧИТ СЛАБО? ДЛЯ ЕТОГО НУЖНО ТЯГНИБОКЕРУ ВЫЙТИ ИЗ КОАЛИЦИИ...ШАНТАЖИРОВАТЬ ОНО БУДЕТ НАС
А ви прочитали всю статтю? Дочитайте останній абзац, перш ніж натискати CAPS LOCK
Bohdan Fedenko _ 15.07.2014 10:17
IP: 95.133.238.---
Президент Порошенко дочекається до того, що його будуть обзивати як Путіна! Скільки вже можна тупіти і обтирати об народ ноги?
Пора на державному рівні визнати що Росія здійснила напад на Україну!
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter