Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Воєнному стану альтернативи немає

14 липня 2014, 21:27

Упродовж останніх діб військова агресія путінської Росії проти України набрала таких масштабів, які уже неможливо ні приховати, ні замовчати:

- щоденні обстріли житлових кварталів з мирними мешканцями, українських військових підрозділів та прикордонних пунктів з території Росії, в тому числі із систем залпового вогню російського виробництва;

- систематичне введення в Україну через незахищений кордон колон російської бронетехніки з професійними російськими військовими, а не тільки найманцями;

- викрадення з території України та ув'язнення в Росії української літунки Надії Савченко;

- провокації з "обстрілом російських населених пунктів" і погрози Росії застосувати "точкові удари у відповідь" та ввести "миротворчі війська", що повністю копіює початок нападу Гітлера на Польщу у Гляйвіці 1939 року;

- постійне брязкання зброєю Росії на кордонах України.

Усе це ще раз доводить, що в Донецькій і Луганській областях не просто триває антитерористична операція – "комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності" (визначення із Закону про боротьбу з тероризмом), а маємо справу з реальною агресією Росії проти України. Фактично це війна – війна за територіальну цілісність і незалежність України!

Законодавство України передбачає, що "у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності" указом Президента запроваджується правовий режим воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях (Закон України "Про правовий режим воєнного стану").

Запровадження воєнного стану в східних областях надасть Україні суттєві політичні та правові переваги в протидії Путіну, порівняно з чинним режимом антитерористичної операції.

По-перше, воєнний стан – це офіційне визнання факту зовнішньої агресії.


Україна має офіційно заявити, що протистоїть збройній агресії Росії, а не тільки місцевим терористам. Таким чином ми заперечимо базову тезу російської пропаганди про начебто громадянський конфлікт на сході нашої держави.

Визнання Україною стану війни з Росією змусить визначатися міжнародні організації та держави світу. Країни ЄС більше не зможуть поєднувати заклики до мирних переговорів з терористами (Німеччина, Люксембург) із постачанням озброєння державі-агресору (десантні кораблі "Містраль", Франція) та участю в будівництві російського газогону "Південний потік" (Італія, Австрія). Проти агресора має бути запроваджено реальні економічні санкції, а справжні союзники нададуть Україні пряму військову допомогу. За брутальне порушення норм міжнародного права Путіна має бути притягнуто до відповідальності перед Міжнародним трибуналом в Гаазі.

Зрозуміло, що Росії не вигідний такий розвиток подій. Загарбник хотів би знищити Україну тихо, без зайвого міжнародного галасу, який може завдати збитків.

По-друге, воєнний стан – це надання необхідних повноважень армії і владі.

Режим воєнного стану надає військовому командуванню, органам державної влади та органам місцевого самоврядування особливі повноваження, необхідні для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки (стаття 15 Закону України "Про правовий режим воєнного стану").

Зупинюсь на найважливіших із цих повноважень, які в режимі проведення антитерористичної операції не можна застосувати:

1) запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб з метою виконання робіт, що мають оборонний характер;

2-3) використовувати потужності, ресурси, а також вилучати для тимчасового використання необхідне для потреб оборони майно підприємств, установ та організацій усіх форм власності і окремих громадян;

8) порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо ця діяльність "загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян".

9-10) здійснювати контроль за роботою підприємств зв'язку, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій; у разі невиконання заходів правового режиму воєнного стану вилучати у підприємств і організацій усіх форм власності, окремих громадян радіопередавальне обладнання, телевізійну, відео- і аудіоапаратуру, інші технічні засоби зв'язку;

14) встановлювати для фізичних і юридичних осіб військово-квартирну повинність із розквартирування військовослужбовців та розміщення військових частин, підрозділів і установ;

18) усувати з посад керівників державних підприємств і організацій за неналежне виконання ними своїх обов'язків, призначати виконувачів обов'язків керівників зазначених підприємств і організацій;

Закон передбачає, що органи державної влади України та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, а також громадяни "зобов'язані сприяти військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану на відповідній території" (стаття 16).

Надання військовому командуванню таких повноважень дозволить максимально мобілізувати усі необхідні ресурси на протидію агресору, а також швидко нейтралізувати пособників агресора серед місцевих чиновників та правоохоронців, місцевих відділень ПР і КПУ тощо.

Після запровадження воєнного стану в Донецькій та Луганській областях військове командування зможе законно використовувати активи і майно місцевих олігархів для оборони країни, не задаючись питанням, чому вони, на відміну від більшості українців, так мало допомагають нашій армії.

Воєнний стан дає достатні інструменти для припинення інформаційної пропаганди агресора на українській території, що є ключовою складовою війни Путіна проти України.

По-третє, воєнний стан – це закріплення відповідальності.

Закон передбачає, що в умовах воєнного стану Президент України "здійснює керівництво стратегічним плануванням застосування Збройних Сил України та інших військових формувань, запровадженням та здійсненням заходів правового режиму воєнного стану через робочий орган – Ставку Верховного Головнокомандувача – Генеральний штаб Збройних Сил України" (стаття 9 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"). Отже, Закон закріплює персональну відповідальність Президента України.

Тоді як за проведення АТО відповідає лише керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України, який, до того ж, координує діяльність Збройних Сил, інших силових структур та органів влади в рамках проведення заходів АТО (Стаття 5 Закону України "Про боротьбу з тероризмом").

Зрозуміло, що тактичні і стратегічні завдання протидії російській агресії на Донбасі, включно зі щоденним застосуванням авіації та артилерії, уже давно вийшли за межі повноважень Антитерористичного центру.

Водночас фактична схема керування АТО і розподіл відповідальності за конкретні результати її проведення, в тому числі за незадовільне забезпечення наших фронтовиків, залишаються незрозумілими для українського суспільства.

Названих аргументів більш ніж достатньо, аби воєнний стан було негайно запроваджено хоча би в зоні бойових дій, зокрема на території 7 з 18 районів Донецької області та 8 з 18 районів Луганської області.

Зволікання з цим рішенням надто дорого коштує для України.

Тому "Свобода" ще з першого дня російської агресії, розуміючи усі наслідки, вимагала і продовжує вимагати негайного підписання Указу Президента про запровадження воєнного стану на території загрожених агресорами Донецької та Луганської областей та внесення його на розгляд парламенту.

Сьогодні головний аргумент проти запровадження воєнного стану – що це заблокує проведення дострокових парламентських виборів. "Свобода" виступає і за воєнний стан, і за дострокові вибори.

План дій "Свобода" вже неодноразово озвучувала:

1) Запроваджуємо воєнний стан і впродовж місяця очищаємо територію країни від окупантів;

2) Після того оголошуємо дострокові парламентські вибори, які проводимо в жовтні-листопаді цього року.

powered by lun.ua
Коментарі — 88
warawa _ 14.07.2014 23:22
IP: 74.125.17.---
кстаті, договор прєдусматріваєт добичу нєфті на Кубінском шєльфє ісключітєльно Газпромом.
с возможной продажєй штатам, в обмєн Венесуели.
нєужєлі штати откажутся.?
Микола Матеїв _ 14.07.2014 23:22
IP: 109.251.124.---
в) "воєнний стан – це закріплення відповідальності." Оце також цікавий момент – за все має відповідати Президент, а ВР та Кабмін – сторонні спостерігачі і критикани.
Сергій Любчик _ 14.07.2014 23:22
IP: 195.162.81.---
Досить скептично ставлюся до ВО "Свобода". Однак, і як громадянин і як юрист повністю підтримую думку щодо введення воєнного стану. Ключовим моментом, як на мене, є саме персоналізація відповідальності за його проведення. Крім цього, воєнний стан, якщо скористатись медичною термінологією, це хірургічний процес – видалення гнійника тероризму й російської інвазії, та наступна терапія – відновлення економіки, соціальної сфери, психологічна реабілітація. Проводячи де-факто воєнні дії, прикриваючись де-юре АТО, ми дезорієнтуємо як самих себе, так і друзів і просто сторонніх спостерігачів. Лише не ворогів, які цю нашу позицію сприймають як прояв слабкості.
Микола Матеїв _ 14.07.2014 23:18
IP: 109.251.124.---
А. Щоби відкинути можливі (але небезпідставні) звинувачення у небажанні перевиборів, Олег мав би у своєму Плані дій поміняти послідовність, а саме: 1. ВР оголошує перевибори на жовтень 2014; 2.Запроваджується воєнний стан. Б. Запропонована аргументація необхідності запровадження воєнного стану – звичайна демагогія. а) "воєнний стан – це офіційне визнання факту зовнішньої агресії.": Визнання Україною стану війни з Росією – це відповідна заява і розрив дипломатичних стосунків, а вже потім введення воєнного стану (за необхідності). Ніщо не заважає світові уже сьогодні визнати Росію агресором. б) "... воєнний стан – це надання необхідних повноважень армії і владі": почитайте наведений перелік пунктів уважно і ви переконаєтеся, що ніщо не заважає їх виконанню уже сьогодні але це є недоцільним, бо це ще більше налаштує населення звільнених районів проти України. А на контрольованих бойовиками територіях це просто неможливо виконати.
warawa _ 14.07.2014 23:15
IP: 74.125.17.---
Олєжка – зрадник проклятий.
іспользуют етого дебіла бєзмозгого.
послє ввєдєнія воєнного положєнія у путіна рукі развязани і вторжєніє нєізбєжною
путін переіграл запад і нікто нам нє паможєт.
дажє амєріка.

по дорогє на футбол путін остановілся на Кубє.
спісал $32 мілліарда долгов Куби савєтскому саюзу в обмєн на васстановлєніє ваєнних баз.
как думаєтє, пайдьот Абама на второй кубінскій крізіс раді какойта України.?
тото жє.
а мєдія как води в рот набралі, нє хотят нагнєтать.
далі дєбілу тягнибоку провокацію викінуть с воєнним положєнієм.
Pokemon9 _ 14.07.2014 23:13
IP: 178.74.192.---
Нужно было об этом думать в феврале, когда принимали закон о русском языке. Дебилы, проклятые.
jasuina _ 14.07.2014 23:05
IP: 89.252.9.---
клмн:
Свободі нічого боятись виборів. Кількість їх прихильників зростає. Вже трохи побачили "Удар", потроху розчаровуємось. Та особливо мало й надії на щось таке значне було. Дивлячись на все це, що відбувається Свободі і Ляшку боятись нічого.
Таня Киянка _ 14.07.2014 23:04
IP: 93.72.230.---
Tatomyr:
Exorcist:
План дій "Свобода" вже неодноразово озвучувала:

1) Запроваджуємо воєнний стан і впродовж місяця очищаємо територію країни від окупантів;

Це Ви, пане Тягнибок уже знаєте за скільки при військовому стані можна очистити країну? Стратег Ви наш військовий. Що ж ви не в штабі АТО? Ціни б Вам там не було. Чи "нє с рукі баріну"?
=====
а цікаво,чи створила Свобода хоч один батальйон на сході, ...чи спонсори її вже нахрєн послали
Батальйон "Січ"
123456 _ 14.07.2014 22:58
IP: 77.87.36.---
война началась много месяцев назад в крыму
Be Yu _ 14.07.2014 22:57
IP: 93.180.201.---
ПРАВИЛЬНО!
Kozak Nevada _ 14.07.2014 22:47
IP: 95.132.5.---
Рішення за президентом і ВР
Ostap Ost _ 14.07.2014 22:43
IP: 80.64.90.---
Путин с помощью террористов заганяет жителей Донбасса покорять Сибирь, строить БАМ-2.и забыть об отдыхе на Крымском побережье, – там будут отдыхать проверенные путлеровцы и кадыровцы. Анонс по ТВ" Россия24" широко уже прозвучал, - жителям Тынды раздали ключи от квартир, и они довольны и благодарны Путину.
Володимир Верещак _ 14.07.2014 22:41
IP: 95.132.13.---
Воєнний стан корисний лише тим, що можна розстрілювати зрадників.
Tatomyr _ 14.07.2014 22:37
IP: 178.158.253.---
Павло Бабіч:

Tatomyr:
alexa71:
воєнне положеняя – далі що?
====
далі?далі повномаштабне вторгнення рашки до нас, ...загальна бойня, ...підключення країн світу, ...третя світова війна, ...піпєц планеті Земля, ...ну в біблії про це написано, ...да ще один якийсь священник з України це напророчив, ...амінь
-
А що робити, коли не вводити цей стан??? Чекати танків в Києві і не казати, що це війна... Речі потрібно називати своїми іменами...
====
пане Павло,ви не зрозуміли, ...що в лоб що по лбу, ...або чому бути того не минути, ...дякуємо б.л.я.дській Європі
Sasha Ulik _ 14.07.2014 22:37
IP: 95.133.174.---
Олег, ну если оно так очевидно, то чего ж не вводит его Президент? Ты "особливі повноваження" перечисляешь, а потом окажется, что их реализовать невозможно от того, что вы, пдрсты, напринимали. Свободовцам больше заняться нечем, кроме как на этой хрени пиариться? Так подскажу: посодействуйте забетонировать крысинный ход под землей в ВР. И ходите туда по тротуару. А люди подскажут – за что и как голосовать. А кого и не пустят по бесполезности (не боИсь, это я про КПУ).
Все будет польза. А вообще, вы там к выборам готовьтесь, ближе к осени. Я вот за Свободу голосовал не раз, и за Юру на 223-м, а теперь за Святого Отца с Михайловского буду, ну ты знаешь, молодого высокого с залысинами, один из которых с Женей-министром боем руководил со сцены Майдана. Они, Отцы Святые, Совестью и Честью Державы себя показали. Вот уступи им пару мест в своем списке, если не слабО. Свобода – нужная во Владе, не спорю. Но не на столько, чтобы Гетьманом керувать.
Без обид. Успехов.
Роман Баніт _ 14.07.2014 22:36
IP: 109.251.208.---
Якщо нічого не робити ми отримаємо загострення конфлікту
Потомок Махно _ 14.07.2014 22:34
IP: 194.28.183.---
Забыли военно-полевой суд... Вот чего боятся "паркетные генералы"...
Tatomyr _ 14.07.2014 22:34
IP: 178.158.253.---
Exorcist:
План дій "Свобода" вже неодноразово озвучувала:

1) Запроваджуємо воєнний стан і впродовж місяця очищаємо територію країни від окупантів;

Це Ви, пане Тягнибок уже знаєте за скільки при військовому стані можна очистити країну? Стратег Ви наш військовий. Що ж ви не в штабі АТО? Ціни б Вам там не було. Чи "нє с рукі баріну"?
=====
а цікаво,чи створила Свобода хоч один батальйон на сході, ...чи спонсори її вже нахрєн послали
Павло Бабіч _ 14.07.2014 22:31
IP: 93.72.238.---
Tatomyr:
alexa71:
воєнне положеняя – далі що?
====
далі?далі повномаштабне вторгнення рашки до нас, ...загальна бойня, ...підключення країн світу, ...третя світова війна, ...піпєц планеті Земля, ...ну в біблії про це написано, ...да ще один якийсь священник з України це напророчив, ...амінь
-
А що робити, коли не вводити цей стан??? Чекати танків в Києві і не казати, що це війна... Речі потрібно називати своїми іменами...
Tatomyr _ 14.07.2014 22:26
IP: 178.158.253.---
alexa71:
воєнне положеняя – далі що?
====
далі?далі повномаштабне вторгнення рашки до нас, ...загальна бойня, ...підключення країн світу, ...третя світова війна, ...піпєц планеті Земля, ...ну в біблії про це написано, ...да ще один якийсь священник з України це напророчив, ...амінь
azone _ 14.07.2014 22:25
IP: 74.125.183.---
На сьогоднішній день немає жодної різницї між АТО і воєнним станом. Звичайно окрім правових наслідків щодо проведення виборів. Тому я не переконаний в чистоті намірів Тягнибока. Свобода хоче бути в парламенті не проходячи через перевибори, навіть якщо з ними поруч будуть Царьови, Лукаши, Олійники, і т.д.
John Croscfire _ 14.07.2014 22:21
IP: 77.123.20.---
Ніяких виборів на Донбасі.Там 5-10 років повинні керувати виключно президентські комісари.До повної фільтрації та санації регіону – військової,політичної та економічної.Жорстка ескалація наземних військ,ППО аж до створення потужних укріплених районів.Ре-паспортизація, тотальний перегляд існуючого стану громадянства, оновлення інститутів громадянства, критерії лояльності кандидата реципієнта громадянства, посилення режиму та регламентації надання українського громадянства.Країною найближчим часом повинні керувати націоналісти та нова,військова, патріотична,високопрофесійна еліта разом.
Exorcist _ 14.07.2014 22:21
IP: 141.170.229.---
План дій "Свобода" вже неодноразово озвучувала:

1) Запроваджуємо воєнний стан і впродовж місяця очищаємо територію країни від окупантів;

Це Ви, пане Тягнибок уже знаєте за скільки при військовому стані можна очистити країну? Стратег Ви наш військовий. Що ж ви не в штабі АТО? Ціни б Вам там не було. Чи "нє с рукі баріну"?
anno_domini _ 14.07.2014 22:21
IP: 109.106.20.---
Про військовий стан говорить давно Свобода та Батьківщина. Підтримуємо військовий стан. Це не тільки для державних, але і для бізнесових структур. Воєнне положення ввести для того, щоб не розповзалася по всій країні війна.
Exorcist _ 14.07.2014 22:17
IP: 141.170.229.---
Maydan Winner:
та ні, не забули, тільки от били вони не за нас з вами, а за доступ до корита. Шкода, якщо Ви і справді щиро їм вірите.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter