Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Чому "Свобода" не підтримала так званий "закон про деокупацію Донбасу"?

18 січня 2018, 12:28

Бо під бравадою про "визнання Росії агресором", під гарною вивіскою закону про деокупацію українцям із барабанним боєм показової антиросійської риторики підсовують фактично визнання вимог агресора. На четвертому році священної війни з Москвою влада так і не назвала війну війною. Це вже навіть не АТО. Це – "заходи для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях".

Бо цей закон закріплює фактичну капітуляцію в кримському питанні. Закон передбачає застосування різних правових підходів до окупованих Москвою територій – Криму, Донеччини і Луганщини, що є неприйнятним.

Бо замість окупанта платити за утримання окупованих територій будуть українці. Так обов'язок щодо соціального та пенсійного забезпечення осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, ст. 6 цього закону покладає на Україну, а не на агресора Росію. Але це лише квіточки – ягідки йдуть далі. У документі взагалі відсутні???!!! дати початку окупації Донбасу, а дата початку окупації Криму згадується лише в преамбулі, а отже не передбачає жодних правових наслідків. Відповідно, насправді з правової точкою зору Росія не визначається цим законом окупантом, адже без чітко окресленого початку дати окупації не можливо пред'явити будь-які претензії до Росії. Також як наслідок відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану державі Україна, яка законопроектом покладається на Російську Федерацію, стає декларативною й неможливою до виконання.

Бо це чергова спроба ґвалтування Конституції. Закон порушує визначений Конституцією порядок використання Збройних сил України. Фактично руйнується система стримувань і противаг у побудові державного механізму. Нівелюється парламентський контроль за діяльністю Президента України в сфері оборони, що може призвести до узурпації влади та інших зловживань з боку Президента. Зокрема, закон дозволяє Президенту використовувати ЗСУ без дозволу парламенту навіть у Києві, якщо він оголосить, що це начебто відбувається для стримування російської "гібридної" агресії.

Бо нашим військовим фактично забороняють навіть не воювати – захищатися. Ба більше, цей закон фактично криміналізує!!! їхні дії. Так до українських військовослужбовців буде застосована презумпція винуватості. Ви тільки вдумайтеся, кожен з них при здійсненні кожного пострілу буде зобов'язаний доводити, що була безпосередня загроза його життю, що небезпеку не можна було усунути іншими засобами, що не було допущено перевищення меж крайньої необхідності. Це не просто злочин. Це санкція на вбивство наших Героїв, за яку проголосували ці служки олігархів.

Бо цим законом влада бариг фактично легалізовує торгівлю на крові. Так, умови торгівлі з тимчасово окупованими територіями можуть встановлюватися Кабінетом Міністрів без жодних!!! законодавчих обмежень.

Народні депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" запропонували принципові поправки до зазначеного законопроекту, щоби усунути всі вищезазначені проблеми. Проте жодну з них парламент не підтримав, тому що мета закону – піарною тріскотнею прикрити колаборацію влади з ворогом.

powered by lun.ua
Коментарі — 102
Andrey Konanenko _ 18.01.2018 14:35
IP: 35.195.82.---
Orest Jj:
Сидор, я верю, что ты спец по международному праву, а не по самогону.
что будет, если Россия не признает юрисдикцию твоего суда, разъясни остальным?
через Интерпол Путина будете разыскивать?
Andrey Konanenko _ 18.01.2018 14:31
IP: 35.195.82.---
Orest Jj:
делай предсказания, делай!
пока действиями таких как ты, Украина все больше нищала и погружалась в болото) старайся лучше!
сказ хох/лов про Гаагу – это вечный зов!
Путин уже нанял себе адвоката, а то вдруг в суд вызовут)
ты то Сидор будешь там свидетельствовать?
valsh01 _ 18.01.2018 14:30
IP: 130.0.43.---
Andrey Kononenko:
Однако если бы ухвалили закон в тягнибоковской редакции, то он был более опасным для Украины, чем нынешний.
А зачем вообще принимать новые законы, если у нас в Конституции и в законе об обороне уже и так прописано – как действовать в случае внешней агрессии? Может власти нужно выполнять Конституцию и уже принятые ранее законы?
Andrey Kononenko _ 18.01.2018 14:23
IP: 188.163.73.---
Однако если бы ухвалили закон в тягнибоковской редакции, то он был более опасным для Украины, чем нынешний.
Sergiy Ruslaniv _ 18.01.2018 14:23
IP: 62.80.182.---
Вообще интересные и правильные акценты. Пора бы уже делать внешнеполитическую позицию Украины более стройной. А то получается какая-то оккупация-не оккупация
Orest Jj _ 18.01.2018 14:21
IP: 77.52.101.---
...В отличии от Порошенко, занятого в основном вопросами удержания табуретки и подгребанием бабла, Путин занят стратегическим лично для него вопросом – выживанием. Санкции США не остановить,решение ООН о признании Рссии агрессором есть, окно возможностей стремительно сужается, но даже это уже не главное – над всем этим начинает подыматься очень интересная тема – распространение юрисдикции Международного уголовного суда в Гааге на действия руководства России в Украине. И в этом вопросе Украина – главное звено.
Законодательное признание Украиной событий на Востоке Украины войной, может поставить окончательную точку в существовании путинского режима.
Это понимает Путин и это понимает Порошенко.
Но Порошенко не нужен крах России – ему нужны деньги, доступ к заводу в РФ и украинские военнопленные, на освобождении которых он решил поднять свой рейтинг. И за это он будет бороться на стороне Путина против Запада, начхав на интересы Украины...
Andrey Kononenko _ 18.01.2018 14:21
IP: 188.163.73.---
Я вам так скажу: ухвалення этого закона является вишенкой на торте идиотизма, происходящего здесь четвертый год. Но вишенка эта промежуточная: уверен, что будут ещё более крупные вишенки. Идиотизм не прекратится как минимум до тех пор, пока не пройдут новые выборы.
valsh01 _ 18.01.2018 14:15
IP: 130.0.43.---
Кентія Жовта:
valsh01:
ЗСУ поза політикою. Політичне представництво в ЗСУ заборонено Констітуцією...
Некоторые нормы принятого закона – в части усиления полномочий президента и ведения АТО вместо военных действий – тоже НЕ прописаны в Конституции. А это значит – ей противоречат. Но ничего, проконало же))
П.С. И какое отношение имеет политическое представительство в ВСУ к партийной принадлежности и партийным убеждениям военнослужащих? От того, что законом запрещено военнослужащим в ВСУ создавать партийные ячейки и вести политическую жизнь, совсем не значит, что "свободовцы" перестали и в армии быть "свободовцами"))
Анатолій Ханко _ 18.01.2018 14:06
IP: 35.205.45.---
Правильна думка!
Кентія Жовта _ 18.01.2018 14:05
IP: 93.75.4.---
valsh01:
ЗСУ поза політикою. Політичне представництво в ЗСУ заборонено Констітуцією...
Sergiy Ruslaniv _ 18.01.2018 14:04
IP: 62.80.182.---
valsh01:
"Свободе" повезло в том, что Вас вряд ли обвинят в пропутинском влиянии

да если бы:D
Я хоть и не партийный, но всегда за здравый смысл.
Orest Jj _ 18.01.2018 14:04
IP: 77.52.101.---
Борис Грызлов назвал четыре основные приоритетные задачи РФ.
"В ближайшее время российская делегация сосредоточит усилия на четырех равно приоритетных задачах. Первая – обеспечение результативности работы политической подгруппы. Вторая – обеспечение режима прекращения огня и безопасности на линии разграничения и около нее. Третья – скорейшее транспортно-экономическое деблокирование Донбасса. И четвертая задача – продолжение освобождения удерживаемых сторонами конфликта людей", – сказал Грызлов.
Перевод:
1. Признать ДНР и ЛНР и провести их в парламент на выборах.
2. Тогда орки перестанут обстреливать украинские позиции.
3. Прекратить блокаду, а то Мордор уже устал кормить донбасс.
4. Тогда они отпустят всех заложников.
Sergiy Ruslaniv _ 18.01.2018 14:03
IP: 62.80.182.---
Кентія Жовта:
Вы вообще текст прочли? Какие "консервы"? Если есть вопросы к закону, их нужно учитывать и говорить о них. Сейчас очень много спекуляций на тему патриотизма, особенно во власти. Нужно же меру знать
И еще. Деоккупация пишется через "О"
valsh01 _ 18.01.2018 14:02
IP: 130.0.43.---
Кентія Жовта:
Неголосування свободою Закону про деакупацію лише підтверджує підозри про фінансування свободи прокремлівськими олігархами. Ось так паляться "консерви"...
А не хотите привести статистику воюющих "свободовцев" и БПП-цев. Уверен, что на 10 "свободовцев" будет 0 представителей БПП. Может после этого и порассуждаем, кто у нас консерва Кремля))
valsh01 _ 18.01.2018 13:57
IP: 130.0.43.---
Вы, Пане Олеже, (да и мы, украинцы) попали в стандартную пастку-капкан, расстановку которых так любят сегодняшние правители Украины. Под видом супер-патриотического достижения (декларативное признание России агрессором), власть провела в законе много плюшек для себя (неконстуционные президентские полномочия, легимитизация гибридности ведения войны, возможность опять осуществлять контрабанду с ОРДЛО). "Свободе" повезло в том, что Вас вряд ли обвинят в пропутинском влиянии. Другие, не такие радикальные партии, в случае их неголосования власть попыталась бы обвинить в связях с путиным. Поэтому и Самопомощь, и Батькивщина были лишены такой возможности, как Вы – назвать вещи своими именами и не голосовать за этот закон. Но в своих выводах и аргументации Вы правы на 100%!
Кентія Жовта _ 18.01.2018 13:36
IP: 93.75.4.---
Неголосування свободою Закону про деакупацію лише підтверджує підозри про фінансування свободи прокремлівськими олігархами. Ось так паляться "консерви"...
Orest Jj _ 18.01.2018 13:28
IP: 35.195.105.---
Orest Jj:
руслан49:
Так все эти поцреоти с Взаимопомощи и Свободы хотят введения военного положения. Ну введите им в Львовской области военное положение. Чтобы призивники там не бежали от мобилизации, как те крысы.
так военный состояние уже введен, согласно этого закона. Но без объявления военного состояния.
- Короче нет стояния у вашего состояния!
прикольно однако!
Orest Jj _ 18.01.2018 13:16
IP: 77.52.101.---
руслан49:
Так всі ці поцреоти із Самопомочі і Свободи хочуть введення воєнного стану. Ну введіть їм у Львівській області воєнний стан. Щоб призивники там не втікали від мобілізації, як ті щурі.
так военный стан вже введен, согласно этого закона. Но без объявления военного стану.
Олесь Демчук _ 18.01.2018 13:09
IP: 46.211.145.---
Орест людисудять самі по собі! Це тобі пора до Фюрера. Куди дивиться поліція, такі як Орест розпалюють ворожнечу між людьми!!!
Юліан Матвійчук _ 18.01.2018 13:09
IP: 35.195.159.---
Цей Закон ставить під загрозу наш суверенітет, деякі області, які тероризують власний народ матимуть більші права, ніж ті, які слухняно дотримувались Законів – це абсурд. Свободу потрібно негайно вертати до Парламенту і у великій кількості!
Дейнеко Павло _ 18.01.2018 13:05
IP: 46.211.114.---
Дуже шкода, що у ВР немає великої фракції "Свободи". Бо за протягування таких зрадницьких законопроектів націоналісти мали б ще й морди бить цим горе-коаліціянтам.
Orest Jj _ 18.01.2018 12:56
IP: 35.195.105.---
Не поддержать и выиграть, но не поддержать и обосраться это разные вещи.
– наверное пора уже сменить портрет бендеры на портрет фюрера, на своих маршах с факелами!
Orest Jj _ 18.01.2018 12:52
IP: 35.195.159.---
Вот те НА!?
– партия "Свобода", которая продать Нуланд Крым за 100 млн. долларов, тут явно обделалась или тут есть секрет!?
Николай Григорович _ 18.01.2018 12:51
IP: 35.195.121.---
АТО есть-террористов нет.Оккупация есть-войны нет.армия воюет неизвестно с кем...говорят.что с Россией но Россия упорно уже три года на войну не является...Деокупация Донбасса неизвестно от кого...от самих себя что ли? Ребята вы там совсем с глузду съехали или только временное затемнение в куриных мозгах?
Леонид Шкляр _ 18.01.2018 12:50
IP: 35.205.22.---
Пане Тягнибок, при всй повазі до Вас І вашої політичної сили, де є, на мій погляд, як адекватні патріоти, так і дивні постаті, краще поясніть, чому Свободу не підтримують на виборах останнім часом? Може пора персонал в борделі міняти, а не ліжка переставляти? Було б цікаво також почути саме від Вас та вашої політсили, як Ви сьогодні ставитеся до Марі Лі Пен? Наскільки я памятаю, років так з 5 тому, у Вас був, що називається, політичний роман з цією пройдисвіткою? Що зараз?
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter