Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Україна – правонаступниця УНР. Проект закону

22 січня 2018, 16:39

Сьогодні ми святкуємо 100-річчя від проголошення України незалежною державою. Тож символічно, що саме 22 січня депутати-націоналісти зареєстрували в парламенті законопроект "Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки" (N7521).

Далі текст історичного проекту закону:

Проект вноситься народними депутатами України Іллєнком А. Ю, Левченком Ю. В., Головком М.Й., Осуховським О.І., Марченком О.О., Білецьким А.Є., Петренком О.М.

Закон України

Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки


керуючись Конституцією України, спираючись на багатовікову традицію українського державотворення і на основі здійсненого Українською нацією права на самовизначення,

пам'ятаючи, що Українська нація перебувала у тяжкому, понад трьохсотлітньому колоніальному ярмі, протягом якого знищувалася її мова і культура,

беручи до уваги безперервність української державно-правової традиції, яка була започаткована у Київській Русі та продовжена у Галицько-Волинському князівстві, Великому князівстві Литовському і Руському, Війську Запорозькому, Гетьманщині, Українській Народній Республіці, Карпатській Україні, задекларована в Акті від 30 червня 1941 року,

на підставі того, що 22 січня 1918 року Центральна Рада IV Універсалом проголосила самостійну, незалежну, вільну, суверенну державу – Українську Народну Республіку (УНР), відновивши національну державність Української нації,

враховуючи бажання Української нації жити в єдиній незалежній державі, що було підтверджено Універсалом Директорії Української Народної Республіки від 22 січня 1919 року про об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки,

закріплюючи невід'ємність території Криму від Української Народної Республіки та незаконність окупації Криму військами РСФСР,

враховуючи, що Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Української нації, вчинений СССР як державою-окупантом,

враховуючи інші численні злочинні дії тоталітарного режиму СССР проти Української нації, спрямовані на руйнування її вікових традицій, духовної культури і етнічної самобутності,

беручи до уваги постійну збройну та політичну боротьбу Української нації проти окупації території України СССР,

керуючись тим, що Держава Україна успадкувала право на державний суверенітет від Української Народної Республіки, що підтверджено Грамотою Державного Центру Української Народної Республіки в екзилі від 22 серпня 1992 року,

враховуючи збройну агресію Російської Федерації проти України, а також вчинену Російською Федерацією анексію Криму та окупацію частини території України,

Верховна Рада України приймає цей Закон, що має на меті визначити правонаступництво України щодо Української Народної Республіки та закріпити статус СССР як держави-окупанта.

Стаття 1. Україна є правонаступницею Української Народної Республіки.

Стаття 2. У період з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року Україна мала правовий статус країни окупованої Російською Соціалістичною Федеративною Совєцькою Республікою (РСФСР), правонаступником якої був Союз Совєцьких Соціалістичних Республік (СССР). Термінологія, пов'язана з окупаційним режимом, вживається в цьому Законі в транслітерації без перекладу на українську мову.

Стаття 3. Усі міжнародні договори, укладені від імені Української Народної Республіки, вважаються такими, що втратили свою чинність 18 березня 1921 року. Україна не несе жодних зобов'язань за міжнародними договорами, укладеними від імені Української Народної Республіки.

Стаття 4. Україна не є відповідальною за злочини, скоєні тоталітарним комуністичним режимом в період окупації її території з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року.

Стаття 5. Російська Федерація як правонаступниця колишнього СССР є винною у скоєнні злочинів проти українців тоталітарним комуністичним режимом в період окупації території України з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року.

Стаття 6. Україна має право пред'явити вимоги Російській Федерації у частині компенсацій за злочини, скоєні проти українців тоталітарним комуністичним режимом в період окупації території України з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року.

Стаття 7. Вважати реабілітованими усіх осіб, які воювали у складі армії Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, партизанських загонах на боці Української Народної Республіки до 18 березня 1921 року, а також усіх осіб, які боролися проти окупації території України, що визначена статтею 2 цього Закону.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

2. Закон України "Про правонаступництво України" (N1543-ХІІ) діє в частині, яка не суперечить цьому Закону.

3. Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

а) привести нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України у відповідність із цим Законом.

б) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їхніх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.

powered by lun.ua
Коментарі — 186
Олександр Перший _ 23.01.2018 09:58
IP: 188.163.12.---
Хочу нагадати критикам пропозиції свободівців що до визнання правонаступництва УНР.

Колись здавалось, що в програмі ВО "Свобода" містяться дуже радикальні положення, а саме, необхідність люстрації старих чиновників, ліквідація статусу автономії Криму. Жодна партія не ставила таких цілей. Але, як виявилось пізніше, це були абсолютно далекоглядні та правильні пропозиції. Необхідність люстрації з часом визнали всі. Більш того, цей пункт програми ВО "Свобода" був виконаний (на жаль, не свободівцями, і тому, не так, як треба). А з автономією Криму запізнилися, тому і одержали теперішній результат.

Повторюю, що визнання правонаступництва УНР має велике політичне і історичне значення для українського народу. Все інше (критика) йде від звичайного страху, як би чого не вийшло.
Orest Jj _ 23.01.2018 08:40
IP: 35.195.250.---
Тарас Иванович:
Россия заняла 26-е место в рейтинге лучших стран мира по версии журнала U. S. News & World Report.

Эксперты оценивали 80 стран по девяти критериям: сила и влияние на мировой арене, темпы роста экономики, инновации, открытость для бизнеса, социальная сфера, общий уровень жизни населения, культура, туризм и историческое наследие.

Аналитики высоко оценили вооруженные силы России, ее политическое и экономическое влияние, крепкие международные союзе, а также высшее руководство. Кроме того, доверие вызвала перспективность экономики.

Украина на 69 месте.
И шо!? Мордор не развалится к лету!?
– чи зря мы скакали!?
Orest Jj _ 23.01.2018 08:34
IP: 35.189.235.---
Anatol Zubenko:
Andrey Konanenko:
Anatol Zubenko:
всякого -швили хох/лы оч любят пятки лизать, поэтому и Джугашвили до сих пор им снится...
а Ленину вы зря памятники сносите, вон Украину слепил из того что было, фактически он основатель вашего государства... надо это дело все декоммунизировать и вернутся в границы 17века, или еще лучше – Киевской руси в вашем понимании
В моем понимании никаких русских нет! Есть только русские свиньи...
Антошка, сынуля ты наш, тебе к доктору не пора ли сходить, как говорит твой друг Logic2009, у тебя началась амнезия мозга, ты на чёрное говоришь белое и наоборот.
Orest Jj _ 23.01.2018 08:06
IP: 35.195.232.---
Леонид Шкляр:
А что Петлюра засветился ещё где то, кроме как в Киеве, что бы о нем знал международный суд!?
Andrey Konanenko _ 23.01.2018 07:52
IP: 35.205.45.---
Anatol Zubenko:
всяким -швили хох/лы оч любят пятки лизать, поэтому и Джугашвили до сих пор им снится...
а Ленину вы зря памятники сносите, он Украину слепил из того что было, фактически он основатель вашего государства... надо это дело все декоммунизировать и вернуться в границы 17века, или еще лучше – Киевской руси в вашем понимании
Василий Польской _ 23.01.2018 01:22
IP: 193.106.63.---
Так нужно сразу Украину правонаследницей Киевской Руси провозглашать. Потом было 800 лет оккупации, будет требовать компенсацию от русских, поляков, австрийцев, евреев, монголов. Ух, заживём, когда все заплатят!
morshin _ 22.01.2018 23:03
IP: 35.195.174.---
Тарас Иванович:

youtube.com/watch?v=X_bQa2H1-Ck

мол кацапи могут только піздіть чужіє ідеї
даже красниє труси спізділі у англічан...
Шел бы ты, morshin, свои трусы постирал, воняешь на весь блог.
ошіблась сучка, я трусов не ношу...)))

підорная зараза расползаєтся по Кацапстану.
всьо больше трудових коллектівов виступілі в поддержку ульяновскіх заключонних, которих деди мучают на гауптвахте

youtube.com/watch?v=xS7NUh4CU90

даже корявиє ватниє девкі, похожиє на дочку історічкі...
Yurkiv Yaroslav _ 22.01.2018 23:02
IP: 46.200.183.---
Тарас Иванович:
"невід'ємність території Криму від Української Народної Республіки"

Каким боком УНР к Крыму???
УНР – ніяким, а Україна після 1991 року – безпосереднім: усьо падєлілі па братскі, навіть, ядерну зброю, яку "кравчучми" здали москалям разом з Кримом, підписавши договір про розташування іноземної військової бази в Криму, всупереч Конституції України.
Yurkiv Yaroslav _ 22.01.2018 22:53
IP: 46.200.183.---
Леонид Шкляр:
Пане Тягнибок, при всій повазі до Вас\я не жартую/ Ви розумієте, про що ви пишете? Чи Ви лише пыдписуэте, не читаючи? Ви на карту часыв УНР дивилися? Ні? То подивіться! Справедливо б було сазати, що сучасна Україна є правонаступницею усіх тих держав, вклюаючи й УСРР та УРСР, як це не парадоксально. Адже значні території були надбані саме при останніх, хай і маріонеткових державних утворень.
А Ви читаєте те, що написано?
Yurkiv Yaroslav _ 22.01.2018 22:48
IP: 46.200.183.---
Олег Соколенко:
Правопреемство означает замену субъекта в правоотношениях. То есть субъект меняется, а отношения сохраняются. Националисты хотят заменить субъект – УНР на Украину, но договоры УНР не признавать, Это не правопреемство, это маразм. Впихнуть невпихуемое. Так не бывает.
В даному випадку "суб'єкт" окупували і знищили, залишилася лише назва, яку Україна і спадкує:)
morshin _ 22.01.2018 22:45
IP: 35.195.91.---
Тарас Иванович:
Лучше на Петра Алексеевича, ай да Петрик, ай да молодец такое отморозить:
мадам.
отморожений запад не отступаєт
с Ульяновскімі підорамі курсантамі разгараєтся международний скандал
Англяя обвініла ватних підоров в плагіате.

youtube.com/watch?v=X_bQa2H1-Ck

мол кацапи могут только піздіть чужіє ідеї
даже красниє труси спізділі у англічан...
morshin _ 22.01.2018 22:26
IP: 35.195.105.---
-Vesna-:
Тарас Иванович:
"невід'ємність території Криму від Української Народної Республіки"

Каким боком УНР к Крыму???
Хватит дурку валять, Историчка.
А то вам как надо русский мир натянуть любым способом на максимум территорий – то вход идут сказки и злочинни фантазии.
А как речь идет о чужом символизме – корчите из себя следователя-опера.
Історічка дрочіт на голих ватних мальчіков в красних трусах
оргазм на 1:09

youtube.com/watch?v=6fA764NMUYw

єй не до серьйозних расследаваній.
Orest Jj _ 22.01.2018 22:11
IP: 77.52.8.---
Тарас Иванович:
"невід'ємність території Криму від Української Народної Республіки"

Каким боком УНР к Крыму???
... Православный ИГИЛ: в Крыму военные оккупанты провели "мастер-класс" по установке мин для детей, самому младшему из которых было 12 лет.

Всех детей одели в военную форму. Детям показывали не только как обезвреживать, но и как устанавливать мины. Также среди наглядного материала были самодельные взрывные устройства и пояса смертников. Оккупанты говорят, что таким образом они пытаются привлечь детей к службе по контракту в свою армию убийц
podpricelom.com.ua/look/video/vydeo-detej-v-krymu-uchat-stavyt-myny.html (видео).
Anatoly Gerasimenko _ 22.01.2018 22:11
IP: 193.0.206.---
На самом деле никакая УНР никого не волнует.Просто скатившаяся в полнейший маргинес Свобода, которую не спасает даже финансирование ФСБ, хочет о себе заявить
То эти нехристи начинают бороться с православием то бредовые проекты законов предлагают. А что еще делать когда рейтинг меньше даже чем статистическая погрешность.
morshin _ 22.01.2018 21:45
IP: 35.195.250.---
Тарас Ктитор:

А цю дурню, якщо і приймуть, то наше життя від цього ніяк не зміниться. Я постійно сумніваюся – завдання Тягнибакса – дискредитація націоналізму чи він просто клінічний ідіот.
і перше і друге.

любий шайстер використає цей закон на шкоду Україні так, що від неї нічого не залишиться.
може в цьому і план...
morshin _ 22.01.2018 21:40
IP: 104.199.68.---
ви гляньте на підписантів.
братєльник Іллєнка працює у Вальцмана директором Держкіно.
платить своїй родичці незаконні премії.
Білецький і Петренко на побігушках у пархатого Авакова, сумніваюсь що вони чули про УНР.
і вони нам будуть розказувати про історію.??
краще вже вчити історію по Alexey Mikhaylov...
Тарас Ктитор _ 22.01.2018 21:34
IP: 35.195.105.---
morshin:
zmey-15:
Тарас Ктитор:
На скільки відсотків виросте ВВП від прийняття даного закону?
Выростит патриотизм)))
ви думаєте що Розенблат, Розенфельд і Капітельман проголосують за цей закон.?
Я думаю, що перераховані вами особи точно не проголосують за виборчий кодекс (N3112), який передбачає, серед усього іншого, відкриті списки.

А цю дурню, якщо і приймуть, то наше життя від цього ніяк не зміниться. Я постійно сумніваюся – завдання Тягнибакса – дискредитація націоналізму чи він просто клінічний ідіот.
morshin _ 22.01.2018 21:26
IP: 35.205.45.---
zmey-15:
Тарас Ктитор:
На скільки відсотків виросте ВВП від прийняття даного закону?
Выростит патриотизм)))
ви думаєте що Розенблат, Розенфельд і Капітельман проголосують за цей закон.?
Дмитро Шевченко _ 22.01.2018 21:26
IP: 35.205.37.---
Важливо і актуально.
Леонид Шкляр _ 22.01.2018 21:24
IP: 35.195.176.---
Alexey Mikhaylov:
Пане Михайлов, ви явно щось переплутали! Читайте не лише кремлівську пропаганду, а хоча б сучсника тих подій видатного єврейського публіциста Жаботинського. Він спростовував наклепи у бік Петлюри, якого нібито з помсти вбив Шварцбурд. Насправді то була розправа НКВД. ВІдносно цього шварбурда була допущена типова судівська пмилка за участі присяжних. Яка саме? Відповідаю, якщо кожен бути вчиняти помсту державному діячеві, то цим самим ми освячуємо самусд! Самосуду у цивілізованому суспільстві бути не може. Я не захищаю Петлюу у даному випадку,а принципи. А вони були грубо порушені, бо освятили смосуд. Міжнародний суд Петлюру злочинцем ніколи не визнавав.
zmey-15 _ 22.01.2018 21:23
IP: 178.137.70.---
Іван Косенко:
Як добре шкварчить у ворогів України.
О, наследник доносчиков в ЧК обьявился. Те тоже сразу переводили во врагов народа, всех кто просто взывал к здравому смыслу
morshin _ 22.01.2018 21:22
IP: 35.227.62.---
Вальцман взяв на озброєння брошуру Петлюри "Московська воша"
Тягнибок взяв на озброєння УНР
Президент Ляшко взяв на озброєння "Свої гниди"
Іван Косенко _ 22.01.2018 21:20
IP: 109.227.85.---
Як добре шкварчить у ворогів України.
zmey-15 _ 22.01.2018 21:19
IP: 178.137.70.---
Тарас Ктитор:
На скільки відсотків виросте ВВП від прийняття даного закону?
Выростит патриотизм)))
morshin _ 22.01.2018 21:16
IP: 35.196.240.---
Alexey Mikhaylov:
Прав был Шварцбурд или нет.
прав Alexey Mikhaylov ілі нєт, але антісімітізм після його висеру піднявся на 5%.
а любов до жабоїдів впала на 5%.
браво, піші ісчо...
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter