Ігор Жданов Міністр молоді та спорту України

Вся країна бачить: Сергій Власенко не адвокат, а захисник Юлії Тимошенко, Або за що Партія регіонів позбавляє його депутатського мандату?

04 березня 2013, 14:19

Написати цей блог мене спровокував нещодавній брифінг Олександра Єфремова, який заявив, що вся країна бачить: Сергій Власенко займається адвокатською діяльністю. Згадав і слова Президента України Віктора Януковича, який вважає, що в Україні можна захищати свою позицію юридичними аргументами.

Позиція опонентів народного депутата коротко зводиться до кількох тез: Сергій Власенко займається адвокатською діяльністю у справах Юлії Тимошенко і має відповідне свідоцтво. Оскільки така діяльність є несумісною з депутатським статусом, то необхідно через суд позбавити народного обранця його мандата.

Спробую, за порадою гаранта Конституції, викласти саме юридичні, а не політичні аргументи на захист Сергія Власенка.

Аргумент перший. Насправді, Сергій Власенко є захисником, а не адвокатом Юлії Тимошенко. Дійсно, згідно із статтею 3 Закону України "Про статус народного депутата України" народний обранець не має права займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов'язків народного депутата час. Крім того, народний депутат не має права залучатись як експерт органами досудового слідства, прокуратури, суду, а також займатися адвокатською діяльністю.

Ключовими для усвідомлення ситуації в цьому контексті є дві фрази: "оплачуваною роботою", "адвокатською діяльністю". Справа в тому, що Сергій Власенко, наскільки відомо, ніколи не був адвокатом Юлії Тимошенко, тобто людиною, яка виконувала оплачувану роботу на підставі, скажімо, контракту із надання адвокатських послуг.

Старий Кримінально-процесуальний кодекс передбачав, що звинувачений міг користуватися як послугами адвоката, так і послугами громадського захисника. І це, як говорять в Одесі, дві великі різниці. Люди старшого покоління пам'ятають про процеси, в яких брали участь захисники, наприклад від трудового колективу.

Сергій Власенко від самого початку був і залишається громадським захисником лідера партії "Батьківщина", людиною, яка здійснює ці функції на підставі доручення своєї політичної сили і виключно на громадських засадах.

Згідно із статтею 17 перехідних положень нової редакції Кримінально-процесуального кодексу статус громадського захисника був частково збережений і на цей час: особи, які на день набрання чинності цим Кодексом беруть участь у кримінальному провадженні в якості захисників і не мають статусу адвоката, продовжують здійснювати повноваження захисника в такому кримінальному провадженні під час досудового розслідування, а також судового провадження у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та у Верховному Суді України.

Тобто, Сергій Власенко у справах Юлії Тимошенко має цілком законний процесуальний статус саме захисника, а не адвоката. Якби влада керувалася здоровим глуздом, а не вдавалася до вибіркового застосування правосуддя для переслідування політичних опонентів, то відповідно до законодавства єдиною дійсно вагомою підставою для припинення депутатських повноважень Сергія Власенка могло би бути пред'явлення на засіданні регламентного комітету або в суді – копій договорів, платівок, згідно яких цей народний депутат отримував кошти за надання адвокатських послуг. Однак, таких документів очевидно просто не існує в природі.

Іншими словами, опозиціонера Власенка намагаються позбавити депутатських повноважень лише за те, що він формально мав адвокатське свідоцтво, однак реально не здійснював жодної адвокатської діяльності на оплачуваній основі.

Аргумент другий. Дія свідоцтва Сергія Власенка на право здійснення адвокатської діяльності була зупинена 22 лютого 2013 року. Варто відзначити два аспекти щодо наявності адвокатського свідоцтва у Сергія Власенка.

Перший. Обіцяти не означає одружитися, тобто славнозвісне свідоцтво лише надає право на здійснення певного виду діяльності, але це не означає, що народний депутат нею займався. Якщо виходити з логіки регіоналів, то позбавити мандатів необхідно усіх депутатів, які мають будь-які дипломи, ліцензії, свідоцтва – інженерів, менеджерів, юристів, економістів – адже вони можуть теоретично займатися оплачуваною діяльністю несумісною з депутатським статусом. Теж саме стосується і почесних президентів потужних фінансово-промислових груп, які отримують дивіденди з їх діяльності.

Другий. Якщо навіть погодитися з хибною логікою Партії регіонів, то дія адвокатського свідоцтва Сергія Власенка була зупинена 22 лютого 2013 року, тобто за 5 днів до нібито "засідання" регламентного комітету Верховної Ради.

Тобто, 27 лютого вже не було ніяких підстав розглядати цю справу на комітеті, оскільки народний депутат усунув навіть теоретичні порушення Конституції України.

Аргумент третій. А чи був хлопчик, або чи було 27 лютого 2013 року засідання регламентного комітету Верховної Ради? Намагання позбавити Сергія Власенка депутатського мандату – це типове вирішення проблем по-донецьки. На сьогодні немає стенограми та протоколу засідання комітету від 27 лютого 2013 року (принаймні їх не надають народним депутатам від опозиції), на його засідання не запрошували, всупереч Регламенту, Сергія Власенка, члени комітету – депутати від опозиції теж не були там присутні.

Тому, скоріше всього, і засідання такого не було. Адже навіщо тоді підтверджувати подання по Власенку від 27 лютого на засіданні цього ж комітету вже 4 березня, яке таємно намагалися провести о 8.00 у понеділок, знову не запросивши депутатів-опозиціонерів.

Отже, що залишилося у сухому залишку щодо юридичних аргументів: справа Власенка шита білими нитками і має не юридичний, а політичний характер. Неупереджений аналіз свідчить, що реальних конституційно-правових підстав для позбавлення народного депутата мандату немає: Сергій Власенко не займається оплачуваною адвокатською діяльністю, дія його свідоцтва була зупинена 22 лютого 2013 року за 5 днів до нібито "засідання" регламентного комітету, реальність проведення такого "засідання" обґрунтовано викликає сумніви.

У будь-якій правовій країні суд, без сумніву, прийняв би рішення на користь народного депутата. Сьогодні справа Власенка щодо позбавлення його депутатського мандату означає фактичну розправу над народним депутатом та є банальною помстою за його захист Юлії Тимошенко.

powered by lun.ua
Коментарі — 107
diadko_z_sela _ 07.03.2013 12:07
IP: 93.72.50.---
Я особисто бачив, як депутат з партії регіонів сідав за кермо автомобіля і підвозив іншого депутата. Куди написати заяву, що депутат суміщає депутатські обов'язки з діяльністю в сфері пасажирських автомобільних перевезень. Якщо у нього немає посвідчення водія, то це адміністративне правопорушення, покарання за яке штраф, а якщо є то необхідно депутата позбавити мандата за сумісництво.
gorec12 _ 05.03.2013 22:05
IP: 195.182.193.---
Yuri Svirko:

-- а не пробували пр-донів і їх тролів – вошей... ДУСТОМ, ДУСТОМ... та по-усьому фейсу смачно так розтерти...
Светлана Левицкая _ 05.03.2013 20:59
IP: 91.202.135.---
власенко молодец кивалова тоже можно лишить мандата почему то его не трогают
IoannKo _ 05.03.2013 09:32
IP: 88.81.228.---
Розрив шаблону.
Дуже добре, що "сердешні" напоролися на вказану проблему.
Навіть серед офісного планктону в Києві зависає питання "як це – захисник не адвокат?".
Типовий розрив шаблону мислення.
А люди попростіше відразу формулюють думку, що Власенко бреше. Разом з "Сєнєй" та іншими...
Я радий, що брехню "апозиції" вже не потрібно розкривати. Брехня вісить великою лампою, яскравою та блискучою.
Далі буде тільки гірше. У сенсі адекватності "апозиції".
Юошминальд _ 04.03.2013 21:19
IP: 94.45.91.---
diversantka:
Оппозиция... трубят налево и направо, что у Власенко несправедливо отбирают мандат.
===========================================
Если истину перевернуть с головы на ноги, то получится, что диверсантки, Пятая колонна вместе с Партией Брехионов своими действиями ежечасно доказывают европейским политикам, что в Украине существуют политические репрессии. Ни больше и ни меньше.

Игорь Жданов, ваши аргументы – железны, но кто их хочет услышать? Проплаченные рыгоботы "диверсантки" или продажные юристы, нанятые теми же регионалами за сфабрикования нужного им "Дела"? Спасибо Вам за статью.
diversantka _ 04.03.2013 21:08
IP: 92.249.125.---
Оппозиция не теряет ни единого шанса доказать европейским политикам, что в Украине существуют политические репрессии. Поэтому и трубят налево и направо, что у Власенко несправедливо отбирают мандат.
Стен1 _ 04.03.2013 20:45
IP: 212.22.211.---
Влада намагається відстрілювати своїх опонентів ВСІМА засобами. Власенко – це перевірка опозиції та СУСПІЛЬСТВА на вошивість. Адже справа в тому, що будь-яка тиранія ЗАВЖДИ починається зі знищення парламенту та її депутатів. Рибак – голова ліквідаційної комісії українського парламентаризму. За це в історії людства вбивали (Карл 1, Людовик ХУ1, Микола 11, Адольф Гітлер...). Тепер – це Янукович з Рибаком. Не забудемо: корінь зла – в диктаторі. Непотрібно сперечатися з ворогами, час суперечок минув.
Майдан _ 04.03.2013 20:31
IP: 89.185.22.---
dodo:
Майдан:
Уважно читайте ст. 45.
Тепер Власенко може бути: або..., або.
Нюанси звичайно є, але для людей без честі і гонору.
Читайте статтею 17 перехідних положень нової редакції Кримінально-процесуального кодексу...
Haugland _ 04.03.2013 20:20
IP: 176.8.131.---
-vts-m-:
Глеб Шишкин:
Вообще не понимаю, что за шум вокруг Власенко подняли оппозиционеры. Любой сторонник ЮВ просто обязан всеми силами добиваться, чтобы спарка Тимошенко-Власенко была разорвана как можно скорее. Это, прежде всего, в интересах самой ЮВ. Ну что Власенко за человек? Недотепа какой-то и клоун – то на полном серьезе обещает ЮВ добиться для нее нового третьего тура (в том числе из-за этого та отказалась признать результаты второго, с чего и началась ее политическая маргинализация), то с женой супер-скандально разводится, то по физиономии в ресторане огребает, то на розыгрыше с пятью миллионами на организацию беспорядков тупо подставляется. И тень своего недотепства и клоунства он отбрасывает ни на кого-нибудь, а на саму ЮВ. А у нее и так, как известно, проблемы.
О! Да ти тіражіруешся, мислітель: точно такой же текст я уже где-то встречал...
===
Кожного дня від кожного ригало-бота по кілька разів.
-vts-m- _ 04.03.2013 20:14
IP: 91.154.252.---
Глеб Шишкин:
Вообще не понимаю, что за шум вокруг Власенко подняли оппозиционеры. Любой сторонник ЮВ просто обязан всеми силами добиваться, чтобы спарка Тимошенко-Власенко была разорвана как можно скорее. Это, прежде всего, в интересах самой ЮВ. Ну что Власенко за человек? Недотепа какой-то и клоун – то на полном серьезе обещает ЮВ добиться для нее нового третьего тура (в том числе из-за этого та отказалась признать результаты второго, с чего и началась ее политическая маргинализация), то с женой супер-скандально разводится, то по физиономии в ресторане огребает, то на розыгрыше с пятью миллионами на организацию беспорядков тупо подставляется. И тень своего недотепства и клоунства он отбрасывает ни на кого-нибудь, а на саму ЮВ. А у нее и так, как известно, проблемы.
О! Да ти тіражіруешся, мислітель: точно такой же текст я уже где-то встречал...
Haugland _ 04.03.2013 20:06
IP: 176.8.131.---
dodo:
Майдан:
Уважно читайте ст. 45.
Тепер Власенко може бути: або..., або.
Нюанси звичайно є, але для людей без честі і гонору.
====
Ідіоти завжди читають ОДНУ статтю. На інші в них ганглію не хватає.))))))))))))))
Haugland _ 04.03.2013 20:04
IP: 176.8.131.---
dodo:
=====
Графо, звиздуй на своє місце в Дрищевому свинарнику в Безрадичах. Там скоро роздача помий з панського столу буде.)))))
vlad _ 04.03.2013 19:58
IP: 88.135.220.---
Автор все описав чітко і аргументовано. Але ви ж знаєте український суд... Так що Власенко дійсно під загрозою...Жаль, що опозиція і тут не в змозі допомогти йому хоч чимось...
dodo _ 04.03.2013 19:56
IP: 95.132.42.---
Haugland:
Інтелект рівнозначний інтелекту Власенка.
Тому не дивуюся.
dodo _ 04.03.2013 19:55
IP: 95.132.42.---
Майдан:
Уважно читайте ст. 45.
Тепер Власенко може бути: або..., або.
Нюанси звичайно є, але для людей без честі і гонору.
dodo _ 04.03.2013 19:52
IP: 95.132.42.---
Haugland:
"Залізний" квітковий аргумент Власенка.
Як тільки Тимошенко підім'яла, із допомогою Лазаренка, під себе газ та накосила бабла неміряно, то її почали скрізь зустрічати із квітами.
І якщо ПРдуни не поліняться, то знайдуть сотні квіткових аргументів, де теперішні її "закляті" вороги дарують квіти, а то й прилюдно цілуються.
Haugland _ 04.03.2013 19:46
IP: 176.8.131.---
dodo:
Якщо Власенко відмовився від адвокатської діяльності, то що він сьогодні робив у суді, сидячи на лаві, де мають сидіти адвокати.
Захисником по ст.45 нового КПК він вже не міг бути.
За такі справи його потрібно лишити права адвокатської діяльності.
Адже згідно етики він повинен був відмовитися від депутатства і продовжувати захищати Тимошенко.
Словом мутна та брудна людина без моралі та совісті.
===
Еще одно чугунное му-му выползло.))))))))
Майдан _ 04.03.2013 19:46
IP: 89.185.22.---
dodo:
Якщо Власенко відмовився від адвокатської діяльності, то що він сьогодні робив у суді, сидячи на лаві, де мають сидіти адвокати.
Захисником по ст.45 нового КПК він вже не міг бути.
За такі справи його потрібно лишити права адвокатської діяльності.
Адже згідно етики він повинен був відмовитися від депутатства і продовжувати захищати Тимошенко.
Словом мутна та брудна людина без моралі та совісті.
Может он быть защитником... так как был в таком качестве допущен в дело до вступления в действие нового КПК...
Haugland _ 04.03.2013 19:45
IP: 176.8.131.---
Соня Кошкина на ФБ.
"Отставной губер пытается взять реванш, убеждая: Щербань Лазаренко на дух не переносил. Власенко включает аудио запись интервью, в котором покойный нардеп поет экс-премьеру такую осанну – Чечетову впору учиться. Петрович опять кряхтит, вновь краснеет лысиной, на ходу выдумывая что-то в духе: "мало ли кто журналистам что говорит?!". Потом вовсе не выдерживает (на вопрос о Михаиле Поживанове, заявившем некогда в интервью "Приазовскому рабочему", как Евгений Щербань ему пояснял: "девять грамм свинца – совсем немного и стоит это недорого"). "Вы знаете, что эта статья переписывалась в кабинете у Лазаренко?", – ревет Владимир Петрович, будто раненый зверь, – Не помню я от Жени таких слов, не помню! А вот автор статьи десятку долларами получил!". "Вы об этом заявляли?", – хладнокровно-саркастически интересуется Власенко. "Я?! Куда ж я заявлю?!" – дивится экс-губернатор, посматривая на пол у трибуны взглядом человека, привыкшего на этот самый пол плевать"
dodo _ 04.03.2013 19:43
IP: 95.132.42.---
Якщо Власенко відмовився від адвокатської діяльності, то що він сьогодні робив у суді, сидячи на лаві, де мають сидіти адвокати.
Захисником по ст.45 нового КПК він вже не міг бути.
За такі справи його потрібно лишити права адвокатської діяльності.
Адже згідно етики він повинен був відмовитися від депутатства і продовжувати захищати Тимошенко.
Словом мутна та брудна людина без моралі та совісті.
grynya _ 04.03.2013 19:39
IP: 141.170.253.---
Haugland:Власенко, как любому нормальному человеку
так это нормальному...:)
Haugland _ 04.03.2013 19:39
IP: 176.8.131.---
grynya:
Вся країна бачить, а Жадан не бачить...
И кто он после этого?
===
Любимое заняти синегнойных амёб кидаться словами "Вся країна бачить", "Весь народ хоче", Весь народ не хоче". Быдло никак не может понять, что оно не народ, а стадо синегнойных скотов.
Майдан _ 04.03.2013 19:39
IP: 89.185.22.---
Karen Gasparian:
Майдан:
Karen Gasparian:
Майдан:
============
/QUOTE]Он не имел статуса адвоката в этом деле с самого начала... допущен был в качестве громадського захисника ещё при старом КПК... им и остался до сих пор...
===============
он мог быть защитником до 19 ноября 2012 года. После этой даты отстаться защитником могли только те защитники которые не являлись адвокатами.
Последняя фраза ошибочна... не "не являлись адвокатами", а не имели "статуса адвоката в деле"...
Власенко имел свидетельство адвоката, но в дело был допущен не в "статусе адвоката", а в "статусе защитника"... поэтому он в данном деле никогда не был адвокатом...
Haugland _ 04.03.2013 19:37
IP: 176.8.131.---
Глеб Шишкин:
Вообще не понимаю, что за шум вокруг Власенко подняли оппозиционеры. Любой сторонник ЮВ просто обязан всеми силами добиваться, чтобы спарка Тимошенко-Власенко была разорвана как можно скорее...
====
Эту штабную йухню от рыгаловского бото-штаба мы уже не один месяц читаем. Могли бы что-то получше шабные рыговские долбоиобы придумать.
Бешеное давление рыгаловского быдла со всех сторон на Власенко, как любому нормальному человеку подсказывает логика, свидетельствует о высоком качестве его работы, как защитника.
grynya _ 04.03.2013 19:37
IP: 141.170.253.---
Вся країна бачить, а Жадан не бачить...
И кто он после этого?
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter