Ігор Жданов Міністр молоді та спорту України

Три питання, або Чому Україні відмовили у наданні статусу основного союзника США поза НАТО

19 вересня 2014, 13:12

Сьогодні ми отримали звістку, яка відверто здивувала. Президент США Барак Обама, незважаючи на рішення комітету Сенату, відмовив Україні у наданні статусу основного союзника поза НАТО. На сьогодні його мають принаймні 15 країн, останнім головним союзником США поза межами НАТО у 2012 році Бараком Обамою був визнаний Афганістан.

Президент України Петро Порошенко пояснив нам, що таке рішення прийняте, "оскільки в України вже є особливий статус на рівні співробітництва між США та Україною" і це нібито вище ніж той статус основного союзника, який має, наприклад, Аргентина.

Після такого пояснення залишаються декілька питань.

Питання перше. Навіщо тоді було ще декілька годин тому назад главі держави просити Конгрес США про надання такого статусу, якщо він особливо нічого нового Україні не надає?

І чи дійсно ми і зараз можемо брати участь у спільних оборонних ініціативах, спільних дослідженнях військового характеру, у ряді обмежених контртерористичних операціях, отримати можливість постачання з США деяких видів озброєнь та брати спільну участь у космічних проектах, як це було б, якщо ми отримали такий статус?

Питання друге. Чи отримаємо ми 350 млн. доларів, які передбачалася надати Україні у випадку надання їй статусу основного союзника поза НАТО?

Чи правий Wall Street Journal, який у своїй статті написав, що замість зброї ми отримали лише аплодисменти Президентові?

Питання третє, насправді головне. Чому Барак Обама все-таки відмовив Україні у наданні статусу головного союзника США поза межами НАТО?

І яку роль у цій відмові зіграли Мінські домовленості з Путіним, про які ми практично нічого не знаємо і про які, напевне, в повному обсязі відомо США?

powered by lun.ua
Коментарі — 196
Вадим Яременко _ 29.09.2014 22:28
IP: 178.158.229.---
Від того що Петро Олексійович всім розповідає про "халву". Солодше від того нікому не стає! Народ страждає. Дружина працює в міністерстві отримала зарплату за вересень 1800грн. Було 3500грн.
Питання четверте. Як людині можна вижити, я не кажу прожити, в місяць на 1800грн?
Dem N Prold _ 26.09.2014 14:04
IP: 95.158.4.---
Олег Кравченко:
Гриценко замполит бывший, он не разбирается в военных вопросах.
Олег Кравченко _ 21.09.2014 10:32
IP: 74.125.18.---
Порошенка є за що критикувати. Але не слід очікувати від нього якогось дива, коли країна в кризі, глобальній кризі! АЛЕ ЄДИНЕ, ЗА ЩО НЕ МОЖНА НЕ КРИТИКУВАТИ ПОРОШЕНКА, ЦЕ МІЛІЦІОНЕР НА ПОСТУ МІНІСТРА ОБОРОНИ. В мирний час можна було й Гелетея міністром ставити. А коли йде війна, міністерство оборони має очолювати справжній військовий офіцер (не обов"язково генерал). ТОМУ ПОРОШЕНКУ ТРЕБА НЕГАЙНО ЗМІНИТИ КЕРІВНИЦТВО МІНОБОРОНИ!!! Тут у мене, як і в 90% наших громадян, сумніву немає! Гелетею слід було б доручити відновлення міліції, особливо в зоні АТО. Ось там хай продемонструє свої здібності! Коли були вибори президента, я був упевнений, що він і без мого голосу пройде, а я голосував за Анатолія Гриценка, хоч знав, що він не переможе. Розрахунок був такий: хай навіть Гриценко і не виграє, але треба, щоб він випередив Тігіпка. І було цілком природно сподіватися, що після перемоги Порошенко призначить міністром оборони саме Гриценка. Коли ж він призначив Гелетея, ми розчарувалися.
Олег Кравченко _ 21.09.2014 10:16
IP: 74.125.18.---
Не хотів приєднуватися до "пикейных жилетов", здібних і в стратегії, і в тактиці, але кілька моментів, порушених автором статті, хочу все ж обговорити. По-перше, не слід чекати від першого офіційного візиту президента України в США одразу всього, що забажається. Повторюю: це ж був усього лише 1-й офіційний візит! І тому не слід недооцінювати навіть оплески на адресу президента, а в його особі – на адресу України. До того ж, якщо Обама сказав, що не може надати Україні статус союзника США не члена НАТО, то це ще не означає, що зброї нам не продадуть. В міждержавних відносинах розкривати всі карти не прийнято. По-друге, всім гарячим головам, які вважають, що Україна готова воювати з Росією, раджу негайно записатися добровольцями в батальйони, які б"ють ворога в АТО. А молоти язиками, лежачи на дивані, вести теревені про ГОТОВНІСТЬ УКРАЇНИ ДО ВІЙНИ – це провокація проти України. І по-третє: мир нам потрібен, щоб готуватися до тривалої війни. Хто цього ще не затямив, хай краще мовчить.
Slavko Marych _ 21.09.2014 01:12
IP: 74.125.183.---
Народ,перестаньте судити нашого президента, бо це все на руку ворогів, а наш дух послаблюється, негативними відгуками. Люба політика в світі, любі домовлення тримаються в секреті (десь до 80%), а тільки 20% кидають журналістам на жуйку, а ви тут тепер тільки нерви собі їсте, а там своя робота робиться, так що перестаньте панікувати і більше думайте як зиму перезимувати, купуйте побільше свічок для пічок, спірт сухий, а політики і без ваших сперечань розберуться, де сіль, а де масло.А Україна переможе, і ще стане символом свободи, так як був Че Геваре, а тепер йього змінить синьо жовтий колір, може ще і Тризуб, а може ще й України гімн, побачемо.Слава Україні!
Алексей Логвиненко _ 20.09.2014 20:35
IP: 93.79.88.---
ганна ахметова:
Згоден на 100%. І де в США,ЄС гарантії, що ПОП завтра поручкається з Путлєром і не підпише,,Таежний Союз,, СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Slavko Yurkiv _ 20.09.2014 17:45
IP: 91.200.224.---
Але ж стараються бютозомбовані, як посо'лені!
І все во благо України...чітка і бесхитростна:)))
ганна ахметова _ 20.09.2014 13:25
IP: 93.75.34.---
ПОП, вже зустрічався з лідерами західних держав не раз, звичайно розповідав їм про реформи, боротьбу з корупцією і т.п. Оскільки за 100 днів свого перебування на посаді нічого не зробив, то і віри йому вже немає. От і ПОП вже наговорився і наобіцявся. Ми просимо зброю, а самі не робимо нічого, не завантажуємо свої військові заводи. Ми просимо санкцій, а самі спокійно працюємо з російськими компаніями і навіть тримаємо їхніх агентів на керівних посадах в державі. Ми на весь світ кажемо, що всі країни заходу мають об'єднатися з Україною в війні з Росією, а самі ж називаємо це АТО... Так можна продовжувати вічно, нажаль... Думаєте в ЄС і США цього не бачать, купа зрадників, хабарників і злодіїв, просять трішки зброї, грошей і просто так... Яка зброя, щоб вона вилізла десь в Іраку, Сирії чи ще десь?! Ви згадайте, що сталося, коли нам відправили сухпайки, як їх продавали через інтернет. От і робіть висновки
Yuriy Vologjaninov _ 20.09.2014 13:23
IP: 93.72.20.---
По определению величайшего мыслителя Гегеля, всякий беспредел неразумен.
В частности, финансовый и властный. Порошенко и Путин сплелись не случайно.
Это взаимопонимание беспредельщиков.
Обама не беспредельщик и он раскусил эту пару.
Народ РФ ещё не готов бороться со своим кровавым диктатором-беспредельщиком.
Народ Украины готов. Свидетельством тому Майдан.
Порошенко начал с ликвидации Майдана.
Дошел до дружбы с Путиным и его насквозь лживых СМИ.
Чтобы не стать кровавым беспредельщиком, копией Путина, чтобы открыть народу Украину возможность бороться с беспредельщиками, Порошенко должен уйти.
Юрий Вологжанинов.
Valentin Parhomenko _ 20.09.2014 12:59
IP: 74.125.18.---
Отказали, потому что какими бы красивыми словами не распылялся наш президент – на мировой арене знают его сущность. Слова нужно подкреплять реальными делами: нормально ратифицировать договоры с ЕС, провести референдум по НАТО, сменить того же Гелетея наконец! В нас не видят серьезного союзника, вот и все. А вкладывать деньги в коррупцию никто не хочет.
123456 _ 20.09.2014 12:51
IP: 74.125.17.---
Vitaliy Stepanovich:
питання три – відповідь одна – олігарх ніколи не буде справжнім Народним президентом – а Конгрес хлопці не йому особисто – аплодисменти Народу Украіни
дело не в личности очередного долбо=ба, а в системе контроля правительства, системы сдержек и противовесов, разделения ветвей полномочий. пока не будет разрушена советская государственная система, любое правительство будет антинародным
Slavko Yurkiv _ 20.09.2014 11:29
IP: 91.200.224.---
Питання третє, насправді головне. Чому Барак Обама все-таки відмовив Україні у наданні статусу головного союзника США поза межами НАТО?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Тому що такий статус надається країнам, які знаходяться далеко поза межами Європи!
Для аналітикам питання, м'яко кажучи, дивне.
North Atlantic Treaty Organization, NATO – сама назва говорить сама за себе, а США є тільки членом організації з рівним по відношенню до інших членів правом голосу.
sidor _ 20.09.2014 10:44
IP: 77.52.129.---
kren:
sidor:
Ахрєнєть можна-ну так- мужікі, (суньтє в ж-у язикі) -єньта нар.фолькльоур-нє судітя строга мянє.
Ну вот і ладнєнька.-Шо ж вам нє даваєт жіть за Берлінской стєной...Нахрен вам нужния усє єнті пінь
доси...у вас жє і так усьо єстя-да адгарадітєся ві і жівітя сваім-руской мірам-
Чи як там вам ще подобається.Якось мільойни років людська цівілізація обходилася без вас,можете
собі уявити шо кілька останніх років,більше ви не витягненте,тим паче обійдуться без вас.
Вы о чем,болезный? И ще,косноязычие – один из признаков имбицильности.
Vitaliy Stepanovich _ 20.09.2014 09:13
IP: 77.52.157.---
питання три – відповідь одна – олігарх ніколи не буде справжнім Народним президентом – а Конгрес хлопці не йому особисто – аплодисменти Народу Украіни
Sergey Kyzmak _ 20.09.2014 02:01
IP: 176.8.172.---
Елена Иванова:
Victoria Voyutyuk
Сила й патріотизм Тимошенко в тому, що вона сама перша повстала проти злочинної влади і за це 2,5 роки відсиділа у в"язниці. А що зробила – читайте, думайте,аналізуйте, бо стільки, як вона зробила для держави, не зробив жоден політик.

По перше не відсиділа у в"язниці, а "прокомпостувала мізки" працівникам лікарні. По друге не повстала проти злочинної влади, а повстала проти переходу відкатів по газовим домовленостям в іншу кишеню за що й була ізольована з дозволу Пу, щоб не крутилася між ногами, а з тією владою вона з задоволенням намагалася створити "ширку", проте "Всьо пропало".
А з приводу того, що Вана багато зробила для держави, нагадайте найвизначніше, а почніть, будь-ласка, з того що ця "патріотка" зробила в найтяжчі для України часи (останні 3-4 місяці)? Критика тих хто хоча б щось намагається зробити не враховується.
Справжнiсiнька путлерська троляка!Як i Булочкiн!
Sergey Kyzmak _ 20.09.2014 01:45
IP: 74.125.18.---
Майор Булочкин:
Интересно, вчера у бют был выходной или Игорь Жданов был в отгуле?
ФСБ-шний троль!БЮТ-у вже давно немае!
kren _ 20.09.2014 01:27
IP: 188.0.104.---
sidor:
Ахрєнєть можна--ну так-- мужікі, (суньтє в ж-у язикі) --єньта нар.фолькльоур-нє судітя строга мянє.
Ну вот і ладнєнька.--Шо ж вам нє даваєт жіть за Берлінской стєной...Нахрен вам нужния усє єнті пінь
доси...у вас жє і так усьо єстя--да адгарадітєся ві і жівітя сваім-руской мірам-
Чи як там вам ще подобається.Якось мільойни років людська цівілізація обходилася без вас,можете
собі уявити шо кілька останніх років,більше ви не витягненте,тим паче обійдуться без вас.
Sergey Kyzmak _ 20.09.2014 01:26
IP: 176.8.172.---
руслан49:
Тимошенко і її камарилья біснуються через те, що по останнім соціологічним опитуванням її партія Батьківщина не проходить у Верховну Раду.
Брехня вiд штабу ПОПа!
123456 _ 20.09.2014 00:57
IP: 74.125.18.---
отдать жизнь за страну гражданский долг каждого
sidor _ 20.09.2014 00:53
IP: 77.52.16.---
tutanXAMon:
Я все понял почему Абама отказал нашему ПОПу.
Вспомните тайную вечерю Вальцмана и Этинзона в Австрии – по приглашению Митьки Фирташа которого Американцы на кукан взяли. И почему то именно Вальцмана и Этинзона выбрал Фирташ – кориш Могилевича которые есть оба любi друзі США. И предвыборную однотуровую президескую компанию Митька дупу рвал за ПОПа, что бы Вальцман после своей победы за молвил слово за Фирташа.
А Американцы все на карандаш пишут, ага встреча мафиози. И Пеце Вальцману хозяин белого дома Абама, четко заявил какое тебе оружие, ты же первый не чистый на руку кацапам все передашь.
Логично.Тем более,как бы там на пиндосов не парафинили -с бандюками у них строго.Замазался даже беседами-на кукан е у ФБР повис.Вот вы нам такие службы.
sidor _ 20.09.2014 00:38
IP: 77.52.16.---
Alexandr Pivovarov:
короч, порох уже, мабуть і сам не тямить, що він робить, або навіть не дуже цікавиться своїми ж діями – абсурдно якось звучить, так? а його дії це що, хіба не чистий абсурд?? узаконити зраду України, створивши власними руками в нас 2 Придністровя і при цьому їздити по світу ще щось випрошувати!
Человек болен диабетом.Болезнь очень коварная.При малейшем стрессе-кровоизлияние в мозг (один из симптомов криза-красное лицо).В отдельных случаях – бессистемный набор фраз во время беседы,гротексные телодвижения,замедленная речь...Короче-проблемная очень болячка для человека занимающегося активным образом жизни
123456 _ 20.09.2014 00:20
IP: 91.213.8.---
kren:
Майор Булочкин:
А слабо спікіровать на вражеськая укрэпленія-ценой собственной жізьні і нє щядя,та-- всякой
крові і т.п.???
мы же не великий менеджер, забрасывать оккупантов трупами
kren _ 19.09.2014 22:39
IP: 188.0.104.---
Майор Булочкин:
А слабо спікіровать на вражеськая укрэпленія--ценой собственной жізьні і нє щядя,та--- всякой
крові і т.п.???
Майор Булочкин _ 19.09.2014 22:30
IP: 94.244.52.---
Владимир Великий:
Хіба це ПОП винуватий що нам нічого не світить в найближчий час. Відповідальність на тих хто голосував за Порошенка. А він натомість вважає себе найкрасивішим і найрозумнішим. І плювати він хотів на народ України. А Юля піднялаб уже всіх і Європу і США щоб перемогти Расею.Всі за Юлю.
О! Еще один юлебот-агитатор! Повылазили, как тараканы!)))
kren _ 19.09.2014 22:06
IP: 188.0.104.---
Козак Микола:
Угу,там,у Кабаєвоі,натреновані ляжки, (камсамолка спарцмєнка -- (с)),засунь свого язики туди...а то вован вже старий...
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter