Сергій Дацюк Філософ

МИР ЧИ ВІЙНА? або обмірковування заклику Юрія Луценка до "штурму правлячої банди"

17 січня 2014, 11:59

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони є свідченням того, що всі наші стояння на Майдані привели не до прогресу, а до реакції, не до революції, а до контрреволюції.

Тобто правове поле в результаті наших протестів на Майдані не покращилося, а стало ще гірше. Саме Майдан призвів до прийнятих 16-го січня 2014 року Парламентом реакційних законів.

Це означає, що революції не відбулось, бо ми не мали волі і розуміння її робити, а мали волю лише на бунт.

Це означає, що відбулася контрреволюція, бо влада мала волю і розуміння задавити наш бунт.

16-го січня Юрій Луценко в своєму блозі на УП написав доволі емоційний текст "Викрадення вільної України".

Сам характер цього тексту такий, що повністю порушує прийняті того ж дня в Парламенті закони, що легалізують в країні диктатуру.

Згідно з цими законами Луценко, як і інші блогери УП з закликами до насильницького повалення існуючого режиму, мають бути арештовані, а сам блог на УП ліквідований. І якщо цього не відбувається, то це означає, що влада поки що не знає, як технічно це зробити.

Водночас ми повинні відстояти наше право обговорювати різні сценарії розвитку подій в країні, навіть насильницькі. В цьому сенсі ми маємо бути готові до опору владі у процесі виконання нею реакційних законів – "законів реакції" або "законів диктатури".

Констатуюча частина тексту Луценка вірна, і оцінка лідерів опозиції точна.

Однак пропозиція "штурму правлячої банди" є непродуманою, неясною і відтак дуже небезпечною.

Дехто з протестуючих вже намагався провести "штурм правлячої банди" – 1 грудня 2013 року відбувся штурм Адміністрації Президента.

Реакція влади була агресивна, а згідно новоприйнятих законів вже законна і не може мати ніякого покарання.

Реакція суспільства була неоднозначна, зокрема була названа провокацією, а один з учасників Дмитро Корчинський, наскільки відомо, перебуває на нелегальному становищі.

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони дозволяють владі щодо наступного штурму діяти ще більш жорстко.

Більш жорстко означає застосування зброї.

Проти мирних людей на повністю законних підставах можуть бути застосовані не тільки спецзасоби захисту (щити і дубинки), але і зброя, зокрема травматична і в особливих умовах навіть вогнепальна.

Якщо ми закликаємо беззбройних людей на штурм проти озброєних силових структур, то це нерозсудливість, якщо не сказати різкіше.

Якщо ж ми закликаємо до збройного повстання, то так швидко воно не планується. При цьому має бути точно вказано, де брати зброю. І потрібно врахувати, що озброєння потребує деякого часу. Окрім того, влада всіляко чинитиме перепони такому озброєнню мирного населення.

Повалення озброєної влади без зброї це ілюзія романтичних революціонерів, яка дуже дорого коштуватиме людям.

І все-таки я вважає, що це передчасно. Ми не вичерпали всіх можливостей мирного тиску на владу.

Юрій Луценко зовсім неправильно вважає, що нам нема чого втрачати.

Нам є що втрачати.

Ми можемо втратити ситуацію громадянського конфлікту, яка гірша за ситуацію громадянського миру, але краща за ситуацію громадянської війни.

Ми можемо втратити стабільно працюючу, хоч і стагнуючу економіку.

Ми можемо втратити цілісність країни.

Якщо ми вважаємо, що це все "нічого", тоді звичайно давайте штурмувати.

Але що робити після штурму? Де позитивна програма революційних перетворень на найближчі 3-6 місяців після штурму – крок за кроком?

Чи все буде як завжди – "треба взяти владу, а там подивимося"? Ми вже багато бачили політиків, які так міркують.

Відсутність програми покрокових революційних дій після штурму це фактично підготовка поразки революції. Можна взяти владу і завести країни у безвихідь.

Навіщо тоді штурм? Країна і так котиться в безодню. Безодня в ситуації громадянської війни набагато гірша, ніж безодня в ситуації миру.

Я ж, як і раніше, вважаю, що нам потрібен не "штурм", не облога будинків владоможців – справа не в конкретних, навіть дуже корумпованих, особах.

Справа в революції, цілі якої я описав. Революція не проти окремих людей чи органів влади, а революція проти соціальної системи.

Нам потрібно перетворити Майдан не у Народний Фронт Майдану, бо з таким Фронтом влада дуже швидко розправиться на повністю законних підставах.

Нам потрібно перетворити Майдан на набір соціальних проектів з відкритими цілями, відкритим фінансуванням і відкритою щоденною звітністю.

Допоки влада не вбивала людей, мирна революція все ще можлива.

Після смерті людей в процесі штурму, навіть якщо вони будуть влаштовані шляхом провокацій, повернення до мирної революції буде вже неможливе.

powered by lun.ua
Коментарі — 451
AlexKoval _ 17.01.2014 15:28
IP: 91.237.64.---
Владимир Крупа:
Панове, досить дуріти! Яка зброя? Заклики до зброї, це звернення хворих людей до ще більше хворих. Основним підгрунтям виникнення реакції є слабка організація сил громадського спротиву. Але якщо люди візьмуть до рук зброю, невже організація покращиться? Ні. Буде ще більша реакція. Політика, це концентрована економіка і до того часу поки опозиція не стане спроможною впливати на економіку (елементарний страйк), доки влада матиме необмежений матеріальний ресурс, всякий спротив приречений на поразку. Факт.
+100 % Они же ничего не читают (хотя Юра хвастался прочтением десятка книгЮ правда больше философских). Пускай Ленина почитают. Теорию революций
Yuri Kariy _ 17.01.2014 15:28
IP: 93.73.218.---
Сміятися! Жодна тиранія не витримує сміху над собою. Кожний держслужбовець потребує поваги, власне, заради неї він іде на службу, сміх над ним – ладен звести його з розуму і сіє паніку!
DoctorUkraine _ 17.01.2014 15:27
IP: 77.123.20.---
Кого більше всього бояться бабуїновичи? Стривожені Горілли з парку совкового періоду вимагають заборонити українську партію "Свобода".
Oleksander Matvienko _ 17.01.2014 15:27
IP: 74.125.181.---
Nataly Oriana:
Пропоную боротись силою правди, а саме шляхом щоденного і безумовного виконання Закону.
Владимир Крупа _ 17.01.2014 15:26
IP: 212.22.205.---
Панове, досить дуріти! Яка зброя? Заклики до зброї, це звернення хворих людей до ще більше хворих. Основним підгрунтям виникнення реакції є слабка організація сил громадського спротиву. Але якщо люди візьмуть до рук зброю, невже організація покращиться? Ні. Буде ще більша реакція. Політика, це концентрована економіка і до того часу поки опозиція не стане спроможною впливати на економіку (елементарний страйк), доки влада матиме необмежений матеріальний ресурс, всякий спротив приречений на поразку. Факт.
ingul _ 17.01.2014 15:26
IP: 74.125.18.---
virtual:
А как тебя развела власть? И что ес
Kovaljov _ 17.01.2014 15:25
IP: 85.90.206.---
Karpaty – rodina mustangov:
Поэтому хочется посоветовать автору – хоть вы уже сидите спокойно, грейте ноги у камина и не лезь
З Дацюка зробив монстра? Мабуть з переляку? Чи не так, "масква родіна слонів"?

"Ми не вичерпали всіх можливостей мирного тиску на владу." (Дацюк)
tuskarora _ 17.01.2014 15:25
IP: 46.185.102.---
Nataly Oriana:
є претензії. бо якщо найкращу програму вам напишуть брехуни і покидьки, а потім вони прийдуть до влади, навряд чи ви будете задоволені
ingul _ 17.01.2014 15:25
IP: 74.125.18.---
Karpaty – rodina mustangov:
Однако ты неплохо осведомлен. А карпаты не родина мустангов. Родина мустангов – Америка как и СВОБОДЫ.
tuskarora _ 17.01.2014 15:23
IP: 46.185.102.---
Nataly Oriana:
Volodymyr Ovod:
Результатів від Майдану, на жаль, "0". НАВПАКИ, можна сказати, що головне ДОСЯГНЕННЯ МАЙДАНУ в тому, що він допоміг владі і прискорив впровадження законів від 16 січня...
Критикуючи – пропонуйте.
а якщо нема пропозицій – не піти б вам зірочки на небі порахувати...
та є певні пропозиції, тільки хто ж їх тут буде розписувати? УП тут же побіжить МВС повідомляти про автора))) краще подивіться серіал МЕЧ або там щось про опришків почитайте...
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:23
IP: 37.115.191.---
Oleksander Matvienko:
Програма дій майданів: боротьба з бандою, незалежно від кольорів, і захист підприємництва. Майдану треба спочатку прибратись в своїй хаті, а вже потім вказувати на бруд в чужій.
е-еее, чим пропонуєте боротися і захищати? – вилами?
Михайло Довгий _ 17.01.2014 15:22
IP: 92.112.47.---
Kovaljov:...Хіба КПУ та ПР не вийшли за межі права?
Кишеньковий КСУ скаже, що не вийшли, а Захід скаже, що це внутрішня справа України.
DoctorUkraine _ 17.01.2014 15:22
IP: 77.123.20.---
Nataly Oriana:
бун:
Nataly Oriana:
Коли 17 року робили революцію – хіба у когось був план перетворень?
Наталко, план був у більшовиків. Як наслідок, Ленін скористався порадами Маркса.
Ми також маємо хорошу програму ВО Свобода.
Це дотепер найкраща програма для Українців! Боже,дай українцям розуму об'єднатися нарешті навколо неї!
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:21
IP: 37.115.191.---
tuskarora:
Nataly Oriana:
бун:
Nataly Oriana:
Коли 17 року робили революцію – хіба у когось був план перетворень?
Наталко, план був у більшовиків. Як наслідок, Ленін скористався порадами Маркса.
Ми також маємо хорошу програму ВО Свобода.
хтось ще сприймає всерйоз цих клоунів з камсамольськими і комуняцькими квитками в загашниках? Ну, тоді помилуйтеся на фотку, де тягнибок з Чечетовим в десна у ВР цілуються. Знайшли опозицію...
Я взагалі-то про програму писала, а хто там з ким цілується, то це вже інше питання. До програми є претензії?
Oleksander Matvienko _ 17.01.2014 15:20
IP: 74.125.181.---
Від виборів до виборів українці в 17 областях України голосували за демократів, які мали в цих областях більшість у всіх виборних органах. І що, їх життя чимось відрізняється від життя українців в Донбасі? А ні чим, бо "демократи" виявлялись такими ж самими бандитами, як і антідемократи. Чи все гаразд з правами людей в Західній Україні, чи там немає наркоманії, хабарництва, корупції, чи немає там місцевих князьків казнокрадів, продажних судей, хабарників податківців, митників і даішників. Все одне і те ж саме повсюду, що на Сході, що на Заході. А тому, у Майдану і Антимайдану спільний ворог – Бандит, який грабує як майданівців так і антимайданівців. І доки ми цього не зрозуміємо, доти в країні не буде змін, а тільки будуть мінятись бандити при владі. Програма дій майданів: боротьба з бандою, незалежно від кольорів, і захист підприємництва. Майдану треба спочатку прибратись в своїй хаті, а вже потім вказувати на бруд в чужій.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 15:20
IP: 93.73.218.---
А_я_ма:
А що прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони вже набрали чиності? Вони вже офіційно опубліковані?
Ні! І потрібно цим користуватися!
Irena Boychuk _ 17.01.2014 15:20
IP: 78.111.187.---
Які соціальні проекти можуть бути у поліційній державі? Вони швидко будуть оголошені поза законом, агентами іноземного впливу тощо. Якщо посміють сказати хоч слово проти тотального дерибану і насильства!
tuskarora _ 17.01.2014 15:20
IP: 46.185.102.---
Nataly Oriana:
бун:
Nataly Oriana:
Коли 17 року робили революцію – хіба у когось був план перетворень?
Наталко, план був у більшовиків. Як наслідок, Ленін скористався порадами Маркса.
Ми також маємо хорошу програму ВО Свобода.
хтось ще сприймає всерйоз цих клоунів з камсамольськими і комуняцькими квитками в загашниках? Ну, тоді помилуйтеся на фотку, де тягнибок з Чечетовим в десна у ВР цілуються. Знайшли опозицію...
Kovaljov _ 17.01.2014 15:18
IP: 85.90.206.---
Михайло Довгий:
Янукович змусив своє депутатське бидло озвучити, чого він найбільше боїться:
1. Він боїться вийти з правового поля.
Оце не зрозуміло: хіба стаття 37 Конституції не забороняє діяльність та дії політичних партій, які обмежують права та свободи людей? Хіба 8 стаття не каже про верховенство права в Україні?
Хіба КПУ та ПР не вийшли за межі права?
Таня Лео _ 17.01.2014 15:18
IP: 83.242.98.---
Це не "майдан привів...", а початок виборчої агонії... Не дай (допоможи витримати), Боже, крові на руках нікому!
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:17
IP: 37.115.191.---
бун:
Nataly Oriana:
Коли 17 року робили революцію – хіба у когось був план перетворень?
Наталко, план був у більшовиків. Як наслідок, Ленін скористався порадами Маркса.
Ми також маємо хорошу програму ВО Свобода.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 15:17
IP: 93.73.218.---
AlexSilverS:
Milton:
Дацюк, ЙДИ У ДУПУ
Адреса та напрямок вказані вірно
Брахмани.
DoctorUkraine _ 17.01.2014 15:16
IP: 77.123.20.---
Михайло Довгий:
Деякі коменти вселяють впевненість у перемозі Майдану. Голосування ВР 16.01.14 вже маленька перемога: Янукович змусив своє депутатське бидло озвучити, чого він найбільше боїться:
1. Він боїться вийти з правового поля.
2. Він боїться мирних протестів.
Досі було враження, що він ігнорує Майдан, маючи 5 тузів у рукаві. 16-го стало видно, що він все ж не ігнорує, а тексти поправок в закони містять прямим текстом те що йому найбільше дошкуляє.

Заборонили маски? Давайте клеїти вуса-бороди. Заборонили шоломи? Є інші засоби захистити голову. Заборонили більше 5 авто в колоні? Є мобільний зв"язок і можливість створити 100 колон по 4 авто...
10000 Бравіссімо! А відповісти Вогнем на Вогонь, історія і доля зажди може надати нам шанс.
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:15
IP: 37.115.191.---
Ще раз моя пропозиція

Nataly Oriana:
Все можна влаштувати і без зброї – була б рішучість, яку відчує і Беркут зі зброєю, який вже втомився і хоче розв"язки, і правлячі депутати, які живуть в Європі, чи мають ще краплинку честі, і зрештою, Європа, яка втомилася програвати Росії.

Справа в тому, що у трійки лідерів нема рішучості – саме тому штурм не можливий, а не з тих причин, які тут понаписував автор.
А_я_ма _ 17.01.2014 15:14
IP: 74.125.17.---
А що прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони вже набрали чиності? Вони вже офіційно опубліковані?
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter