Сергій Дацюк Філософ

МИР ЧИ ВІЙНА? або обмірковування заклику Юрія Луценка до "штурму правлячої банди"

17 січня 2014, 11:59

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони є свідченням того, що всі наші стояння на Майдані привели не до прогресу, а до реакції, не до революції, а до контрреволюції.

Тобто правове поле в результаті наших протестів на Майдані не покращилося, а стало ще гірше. Саме Майдан призвів до прийнятих 16-го січня 2014 року Парламентом реакційних законів.

Це означає, що революції не відбулось, бо ми не мали волі і розуміння її робити, а мали волю лише на бунт.

Це означає, що відбулася контрреволюція, бо влада мала волю і розуміння задавити наш бунт.

16-го січня Юрій Луценко в своєму блозі на УП написав доволі емоційний текст "Викрадення вільної України".

Сам характер цього тексту такий, що повністю порушує прийняті того ж дня в Парламенті закони, що легалізують в країні диктатуру.

Згідно з цими законами Луценко, як і інші блогери УП з закликами до насильницького повалення існуючого режиму, мають бути арештовані, а сам блог на УП ліквідований. І якщо цього не відбувається, то це означає, що влада поки що не знає, як технічно це зробити.

Водночас ми повинні відстояти наше право обговорювати різні сценарії розвитку подій в країні, навіть насильницькі. В цьому сенсі ми маємо бути готові до опору владі у процесі виконання нею реакційних законів – "законів реакції" або "законів диктатури".

Констатуюча частина тексту Луценка вірна, і оцінка лідерів опозиції точна.

Однак пропозиція "штурму правлячої банди" є непродуманою, неясною і відтак дуже небезпечною.

Дехто з протестуючих вже намагався провести "штурм правлячої банди" – 1 грудня 2013 року відбувся штурм Адміністрації Президента.

Реакція влади була агресивна, а згідно новоприйнятих законів вже законна і не може мати ніякого покарання.

Реакція суспільства була неоднозначна, зокрема була названа провокацією, а один з учасників Дмитро Корчинський, наскільки відомо, перебуває на нелегальному становищі.

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони дозволяють владі щодо наступного штурму діяти ще більш жорстко.

Більш жорстко означає застосування зброї.

Проти мирних людей на повністю законних підставах можуть бути застосовані не тільки спецзасоби захисту (щити і дубинки), але і зброя, зокрема травматична і в особливих умовах навіть вогнепальна.

Якщо ми закликаємо беззбройних людей на штурм проти озброєних силових структур, то це нерозсудливість, якщо не сказати різкіше.

Якщо ж ми закликаємо до збройного повстання, то так швидко воно не планується. При цьому має бути точно вказано, де брати зброю. І потрібно врахувати, що озброєння потребує деякого часу. Окрім того, влада всіляко чинитиме перепони такому озброєнню мирного населення.

Повалення озброєної влади без зброї це ілюзія романтичних революціонерів, яка дуже дорого коштуватиме людям.

І все-таки я вважає, що це передчасно. Ми не вичерпали всіх можливостей мирного тиску на владу.

Юрій Луценко зовсім неправильно вважає, що нам нема чого втрачати.

Нам є що втрачати.

Ми можемо втратити ситуацію громадянського конфлікту, яка гірша за ситуацію громадянського миру, але краща за ситуацію громадянської війни.

Ми можемо втратити стабільно працюючу, хоч і стагнуючу економіку.

Ми можемо втратити цілісність країни.

Якщо ми вважаємо, що це все "нічого", тоді звичайно давайте штурмувати.

Але що робити після штурму? Де позитивна програма революційних перетворень на найближчі 3-6 місяців після штурму – крок за кроком?

Чи все буде як завжди – "треба взяти владу, а там подивимося"? Ми вже багато бачили політиків, які так міркують.

Відсутність програми покрокових революційних дій після штурму це фактично підготовка поразки революції. Можна взяти владу і завести країни у безвихідь.

Навіщо тоді штурм? Країна і так котиться в безодню. Безодня в ситуації громадянської війни набагато гірша, ніж безодня в ситуації миру.

Я ж, як і раніше, вважаю, що нам потрібен не "штурм", не облога будинків владоможців – справа не в конкретних, навіть дуже корумпованих, особах.

Справа в революції, цілі якої я описав. Революція не проти окремих людей чи органів влади, а революція проти соціальної системи.

Нам потрібно перетворити Майдан не у Народний Фронт Майдану, бо з таким Фронтом влада дуже швидко розправиться на повністю законних підставах.

Нам потрібно перетворити Майдан на набір соціальних проектів з відкритими цілями, відкритим фінансуванням і відкритою щоденною звітністю.

Допоки влада не вбивала людей, мирна революція все ще можлива.

Після смерті людей в процесі штурму, навіть якщо вони будуть влаштовані шляхом провокацій, повернення до мирної революції буде вже неможливе.

powered by lun.ua
Коментарі — 451
Андрей Колосов _ 17.01.2014 16:23
IP: 95.134.87.---
Юрій Романенко:
Согласен с Вами частично. Автор правильно указывает на 2 негативные особенности руководства Майдана: 1) лидеры оппозиционных партий на праздничных танцульках только и говорили о победе в 2015-м да о том, будет единый кандидат или нет; 2) совершенно не представляется на Майдане и необговаривается НИКАКАЯ программа переустройства страны, особенно в социально-экономической сфере, сплошные танцульки, песни, лозунги, призывы, но к чему? Их (тройку), видимо, даже не устраивает совершенно очевидный символ победы Майдана – возврат к Конституции 2004 года, чего намного проще добиться, чем досрочных выборов.
межа вже впала _ 17.01.2014 16:19
IP: 109.86.127.---
Б-а-зь:

ПО НОВОМУ ЗАКОНУ И БЛАГОДАРЯ АКТИВНЫМ ГРАЖДАНАМ КАК БОТ БЗЬ...УКРАИНСКАЯ ПРАВДА ЗАКРЫВАЕТСЯ...ПРОСЬБА БОТУ АЗЬ ПРИЙТИ В КИЕВСКИЙ СОВЕТ ЗА ГРАМОТОЙ И ЛЕНИНСКОЙ ПРЕМИЕЙ...
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:19
IP: 93.73.218.---
Базь:
Українська правда – ви пройдисвіти – згиньте!!!
Є альтернатива?
-Vesna- _ 17.01.2014 16:17
IP: 93.72.133.---
Олексій Пильцов:
Якщо у вас сдурів домашня собака і гавкає на дітей, то хіба на часі думати над "позитивною програмою"?
Цитата дня!
DoctorUkraine _ 17.01.2014 16:16
IP: 77.123.20.---
Таня Киянка:
DoctorUkraine:

Коли у минулому році "Свобода" потрапила у парламент,то на реакцію частини суспільства тут вдало хтось написав: "...українці злякались,що у владу потрапили українці"
Так,"справжні українці",які самі себе паплюжать і бояться власної тіні)))
Базь _ 17.01.2014 16:15
IP: 195.64.237.---
Українська правда – ви пройдисвіти – згиньте!!!
Александр Изхарькова _ 17.01.2014 16:13
IP: 82.117.248.---
Вы хоть понимаете, что даже если штурм ВР и АП удастся, то власти востока и юга тут же откажутся подчиняться не легитимным органам, а там восстания не будет. Итог раскол Украины на две и более частей
DoctorUkraine _ 17.01.2014 16:13
IP: 77.123.20.---
Vitaliy Seadog:
Nataly Oriana:
DoctorUkraine:
Не смешите тапочки.Скулежу не надо противопоставлять "законы" 16 января.Не надо запрещать партии.Актив партии не решает судьбы страны.Не решает ее и самая большая массовка
.Решает судьбу -хорошо организованная,ЕДИНАЯ, скоординированная, хорошо управляемая,уверенная в себе и вооруженная армия единомышленников!
++++
Вот именно эта хорошо управляемая и вооруженная армия есть у Януковича,а у ОО ни хре на нет,я когда видел как Тягнибок "засивал" перед камерами чуть сос тула не упал,вот это БОРЬБА,теперь власти конец!Ее же засеяли гречкой.
Ну дык, давайте наконец отложим свистки,организуемся,станем под одни знамена с одним командованем выйдем и станем армией.Народной непобедимой армией.
Юрій Романенко _ 17.01.2014 16:12
IP: 95.158.48.---
Автор статті відверто та активно працює на правлячу кліку.
Мета – за першим ліпшим приводом гальмувати українську революцію. Як відомо, один дурень може поставити стільки запитань, що сотня розумників не відповість.
"Візьмемо владу й що далі?" – Формування легітимнної виборчої системи, перевибори Парламенту, Президента, повернення до парламентсько-президентської республіки, люстрація колаборантів режиму, налагодження роботи судової, правоохоронної системи у правовому полі... Все вже обговорювалося достатньо.
Якщо беззбройним на зброю йти "безглуздо", то жити в тій країні, яку пропонують ПРимати ганебно. Ліпше головою накласти в борні або для перемоги за законом "мертві сорому не імуть", або вижити й перемогти, ніж бачити, як банда ублюдків знущаєтья з мого народу та моєї Батьківщини! Нас мілійони, всіх не перестріляють!!!
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:06
IP: 93.73.218.---
Sergio Zubenkoni:
Пан Дацюк не тратьте наше время на подготовку.
Думаю – вислів дня.
Pom_advokat _ 17.01.2014 16:05
IP: 89.252.30.---
Karpaty – rodina mustangov:
Никто из Дацюка монстра не делал. Наоборот, было написано, что он – типичный чахлый представитель образованщины. Такому дашь щелбан и он тут же полезет в карман за нитроглицерином. Но при этом туда же – в революцию.
П.С. Если он и является монстром, то только в той степени, в какой принадлежит к, так называемой, творческой (если точнее, то нетехнической) интеллигенции – этому передовому отряду традиционных разрушителей государственности.
Тебе, псюрне рыговской, нетехнической, нетворческой, и даже неинтеллигентной, невдомек, шлюха рыговская, что нитроглицерин можно использовать не только в медицинских, но и технических целях. О чем ты, тварь платная, и твои хозяева-рыги скоро узнают.
DoctorUkraine _ 17.01.2014 16:05
IP: 77.123.20.---
Karpaty – rodina mustangov:
DoctorUkraine:
Karpaty – rodina mustangov:
Если б роль того, о чем выпишете, была "мала,смешна,мизерна",то вы и вам подобные не писяли бы кипятком каждый день, везде, и по любому поводу от этой такой "маленькой и незначительной "роли)))).
Своей "ролью"лучше займитесь, профессиональней и тщательней!
Если будете заниматься самообразованием, то вам наверняка рано или поздно на глаза попадется выражение "Мал клоп, да вонюч".
Эт точно...Каждому свое...У каждого в голове,в трусах свои...клопы...свои заботы...)))
Образование это хорошо.Плохо, когда вслед за коллекционируемыми знаниями,да за дипломами прогрессирует пустая ОБРАЗОВАНЩИНА.Прогноз-крайне неблагоприятный.
Таня Киянка _ 17.01.2014 16:04
IP: 93.72.227.---
DoctorUkraine:
Кого більше всього бояться бабуїновичи? Стривожені Горілли з парку совкового періоду вимагають заборонити українську партію "Свобода".
Таке враження,що "Свободу" бояться також і політологи і ЗМІ. Найменший промах роздувається до неймовірних масштабів. Те, що іншим дозволено,"Свободі"-зась.Скажіть, де би був зараз Тягнибок,аби зі сцени Майдану він промовляв так,як Кличко?

Коли побили Іллєнка,то про це написали тільки Даниленко, Палій та Яценюк.Навіть Кличко не обізвався.

На"Українській ПРАВДІ" мені скрізь,окрім блогів, заблоковано акаунт за підтримку "Свободи".

Коли у минулому році "Свобода" потрапила у парламент,то на реакцію частини суспільства тут вдало хтось написав: "...українці злякались,що у владу потрапили українці"
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:03
IP: 93.73.218.---
Nataly Oriana:
DoctorUkraine:
Александр Ходжа:
Так вот вы готовы,не готовы...Когда наверху увидят,что большинство готовы, обеспечат народ инструментами для этой готовности...и без лишнего шума (крови) и пыли возьмут власть.
++++

Проблема – всі хочуть влади, ніхто не хоче за неї боротися.
Лаври Мандели не спокушають нікого ((((
Сидить дівчина в коморі, а коса її на дворі!
Sergio Zubenkoni _ 17.01.2014 16:02
IP: 93.75.7.---
Пан Дацюк не тратьте наше время на подготовку.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:00
IP: 93.73.218.---
Nataly Oriana:
Дацюк, я у Вас розчарувалася
Бідний. Він так старався вам догодити.
DoctorUkraine _ 17.01.2014 16:00
IP: 77.123.20.---
Vitaliy Seadog:
DoctorUkraine:
Армия еденомышленников была 1 декабря под АП и что?Оппозиция сама всех буйных останавливала,за рукава хватала,а когда люди разошлись,оказалось что эта оппозиция нихрена не может,кроме как хныкать и скулить,лучше бы этой оппозиции вообще не было.
Ни куя там не было.Сотня рвущихся болванов вперемежку с переодетыми полицаями.А во дворе (ах) еще три батальйона гриффона, и альфа на выходе...+ заведенная спецтехника в центре города.Почитайте,для общего развития, что такое спецтехника...ковши, водометы высокого давления. А сейчас им разрешено открывать огонь и на поражение.
Vitaliy Seadog _ 17.01.2014 15:57
IP: 93.79.205.---
Nataly Oriana:
DoctorUkraine:
Не смешите тапочки.Скулежу не надо противопоставлять "законы" 16 января.Не надо запрещать партии.Актив партии не решает судьбы страны.Не решает ее и самая большая массовка
.Решает судьбу -хорошо организованная,ЕДИНАЯ, скоординированная, хорошо управляемая,уверенная в себе и вооруженная армия единомышленников!
++++
Вот именно эта хорошо управляемая и вооруженная армия есть у Януковича,а у ОО ни хре на нет,я когда видел как Тягнибок "засивал" перед камерами чуть сос тула не упал,вот это БОРЬБА,теперь власти конец!Ее же засеяли гречкой.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 15:55
IP: 93.73.218.---
Nataly Oriana:
Yuri Kariy:
Сміятися! Жодна тиранія не витримує сміху над собою. Кожний держслужбовець потребує поваги, власне, заради неї він іде на службу, сміх над ним – ладен звести його з розуму і сіє паніку!
минулого року бачила фільм іноземного виробництва – дубльований українською – там один персонаж говорив голосом і манерою Азарова.
блін, чого він досі на посаді – з нього ж пів країни сміялися?
Я не бачив! Сміятися з Азарова, міністрів, депутатів – весело і корисно! Безпосередньо на них це не впливає, бо живуть вони в дуже ізольованому світі і вважають себе рівними Богам! Та на оточення, на виконавців, які не хочуть ототожнювати себе з блазнями, сміх має надзвичайний вплив, і змушує тримати дулю в кішені.
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:55
IP: 37.115.191.---
Дацюк, я у Вас розчарувалася
DoctorUkraine _ 17.01.2014 15:55
IP: 77.123.20.---
Karpaty – rodina mustangov:
ingul:
Karpaty – rodina mustangov:
Однако ты неплохо осведомлен. А карпаты не родина мустангов. Родина мустангов – Америка как и СВОБОДЫ.
1.Если будете заниматься самообразованием, то вам наверняка рано или поздно на глаза попадется выражение "Россия – родина слонов", перефразированием которого и является выражение "Карпаты – родина мустангов"... В данном случае – имеющие место претензии Галиции на приоритет в патриотичности, прогрессивности, украинскости, пассионарности и проч, При том, что ее роль в истории украинских земель – крайне мала.
2.Если уж на то пошло, то родина "Свободы" – Львов.
Если б роль того, о чем выпишете, была "мала,смешна,мизерна",то вы и вам подобные не писяли бы кипятком каждый день, везде, и по любому поводу от этой такой "маленькой и незначительной "роли)))).
Своей "ролью"лучше займитесь, профессиональней и тщательней!
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:54
IP: 37.115.191.---
DoctorUkraine:
Александр Ходжа:
Так вот вы готовы,не готовы...Когда наверху увидят,что большинство готовы, обеспечат народ инструментами для этой готовности...и без лишнего шума (крови) и пыли возьмут власть.
++++

Проблема – всі хочуть влади, ніхто не хоче за неї боротися.
Лаври Мандели не спокушають нікого ((((
Vitaliy Seadog _ 17.01.2014 15:53
IP: 93.79.205.---
DoctorUkraine:
Армия еденомышленников была 1 декабря под АП и что?Оппозиция сама всех буйных останавливала,за рукава хватала,а когда люди разошлись,оказалось что эта оппозиция нихрена не может,кроме как хныкать и скулить,лучше бы этой оппозиции вообще не было.
Nataly Oriana _ 17.01.2014 15:51
IP: 37.115.191.---
DoctorUkraine:
Не смешите тапочки.Скулежу не надо противопоставлять "законы" 16 января.Не надо запрещать партии.Актив партии не решает судьбы страны.Не решает ее и самая большая массовка
.Решает судьбу -хорошо организованная,ЕДИНАЯ, скоординированная, хорошо управляемая,уверенная в себе и вооруженная армия единомышленников!
++++
Vitaliy Seadog _ 17.01.2014 15:49
IP: 93.79.205.---
Kovaljov:
Vitaliy Seadog:
эта оппозиция не лучше Януковича,только фамилии другие,народу не на кого положиться и нечего ждать в этой стране.
Назвіть,ЧИМ Янукович КРАЩЕ???
Може Ви за нього голосували і Вам просто соромно?
Я голосовал за "Свободу",но к сожалению она оказалась не достаточно решительная,а что касается другихтак Луценко был министр МВД,аТимошенко премьерминистроми что?Где реформы МВД по Грузинскому образцу?Где сокращения?Протирал штаны Луценко,теперь от своих подчиненных по балде получила Тимошенко вообще посадили,вот и весь результат.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter