Сергій Дацюк Філософ

МИР ЧИ ВІЙНА? або обмірковування заклику Юрія Луценка до "штурму правлячої банди"

17 січня 2014, 11:59

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони є свідченням того, що всі наші стояння на Майдані привели не до прогресу, а до реакції, не до революції, а до контрреволюції.

Тобто правове поле в результаті наших протестів на Майдані не покращилося, а стало ще гірше. Саме Майдан призвів до прийнятих 16-го січня 2014 року Парламентом реакційних законів.

Це означає, що революції не відбулось, бо ми не мали волі і розуміння її робити, а мали волю лише на бунт.

Це означає, що відбулася контрреволюція, бо влада мала волю і розуміння задавити наш бунт.

16-го січня Юрій Луценко в своєму блозі на УП написав доволі емоційний текст "Викрадення вільної України".

Сам характер цього тексту такий, що повністю порушує прийняті того ж дня в Парламенті закони, що легалізують в країні диктатуру.

Згідно з цими законами Луценко, як і інші блогери УП з закликами до насильницького повалення існуючого режиму, мають бути арештовані, а сам блог на УП ліквідований. І якщо цього не відбувається, то це означає, що влада поки що не знає, як технічно це зробити.

Водночас ми повинні відстояти наше право обговорювати різні сценарії розвитку подій в країні, навіть насильницькі. В цьому сенсі ми маємо бути готові до опору владі у процесі виконання нею реакційних законів – "законів реакції" або "законів диктатури".

Констатуюча частина тексту Луценка вірна, і оцінка лідерів опозиції точна.

Однак пропозиція "штурму правлячої банди" є непродуманою, неясною і відтак дуже небезпечною.

Дехто з протестуючих вже намагався провести "штурм правлячої банди" – 1 грудня 2013 року відбувся штурм Адміністрації Президента.

Реакція влади була агресивна, а згідно новоприйнятих законів вже законна і не може мати ніякого покарання.

Реакція суспільства була неоднозначна, зокрема була названа провокацією, а один з учасників Дмитро Корчинський, наскільки відомо, перебуває на нелегальному становищі.

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони дозволяють владі щодо наступного штурму діяти ще більш жорстко.

Більш жорстко означає застосування зброї.

Проти мирних людей на повністю законних підставах можуть бути застосовані не тільки спецзасоби захисту (щити і дубинки), але і зброя, зокрема травматична і в особливих умовах навіть вогнепальна.

Якщо ми закликаємо беззбройних людей на штурм проти озброєних силових структур, то це нерозсудливість, якщо не сказати різкіше.

Якщо ж ми закликаємо до збройного повстання, то так швидко воно не планується. При цьому має бути точно вказано, де брати зброю. І потрібно врахувати, що озброєння потребує деякого часу. Окрім того, влада всіляко чинитиме перепони такому озброєнню мирного населення.

Повалення озброєної влади без зброї це ілюзія романтичних революціонерів, яка дуже дорого коштуватиме людям.

І все-таки я вважає, що це передчасно. Ми не вичерпали всіх можливостей мирного тиску на владу.

Юрій Луценко зовсім неправильно вважає, що нам нема чого втрачати.

Нам є що втрачати.

Ми можемо втратити ситуацію громадянського конфлікту, яка гірша за ситуацію громадянського миру, але краща за ситуацію громадянської війни.

Ми можемо втратити стабільно працюючу, хоч і стагнуючу економіку.

Ми можемо втратити цілісність країни.

Якщо ми вважаємо, що це все "нічого", тоді звичайно давайте штурмувати.

Але що робити після штурму? Де позитивна програма революційних перетворень на найближчі 3-6 місяців після штурму – крок за кроком?

Чи все буде як завжди – "треба взяти владу, а там подивимося"? Ми вже багато бачили політиків, які так міркують.

Відсутність програми покрокових революційних дій після штурму це фактично підготовка поразки революції. Можна взяти владу і завести країни у безвихідь.

Навіщо тоді штурм? Країна і так котиться в безодню. Безодня в ситуації громадянської війни набагато гірша, ніж безодня в ситуації миру.

Я ж, як і раніше, вважаю, що нам потрібен не "штурм", не облога будинків владоможців – справа не в конкретних, навіть дуже корумпованих, особах.

Справа в революції, цілі якої я описав. Революція не проти окремих людей чи органів влади, а революція проти соціальної системи.

Нам потрібно перетворити Майдан не у Народний Фронт Майдану, бо з таким Фронтом влада дуже швидко розправиться на повністю законних підставах.

Нам потрібно перетворити Майдан на набір соціальних проектів з відкритими цілями, відкритим фінансуванням і відкритою щоденною звітністю.

Допоки влада не вбивала людей, мирна революція все ще можлива.

Після смерті людей в процесі штурму, навіть якщо вони будуть влаштовані шляхом провокацій, повернення до мирної революції буде вже неможливе.

powered by lun.ua
Коментарі — 451
Myhaylo Roll _ 17.01.2014 17:02
IP: 95.134.1.---
В Україні владу захопило ГКЧП. Легітимної влади нема!
Нам, народові, потрібно просто взяти владу у свої руки КОНСТИТУЦІЙНИМ шляхом: на основі 5-ї статті Основного Закону. Потрібно створювати не фронти, а ОРГАНИ НАРОДОВЛАДДЯ по всій Україні. Почнемо з Києва.
-Vesna- _ 17.01.2014 17:01
IP: 93.72.133.---
Karpaty – rodina mustangov:
-Vesna-:
Karpaty – rodina mustangov:
Да когда ты уже узбагоишься... Образованщина нафталиновая.
Благодаря "этим законам 16 января" – ты же, клоп плательный, лишишься единственной радости в жизни – ходить на УП и вонять. Так как интернет станет дозированным и адресным.
Порядок им нужен в тюрьме. В тюрьме похлебка на воде по расписанию.
Готов, готов лишиться своей единственной радости, чтоб только УП выходила с шапкой "Иностранный агент. Основан Георгием Гонгадзе в 2000 году". И чтобы При-тула с Лещенко в обязательном порядке ходили с нашивкой американского флага на рукаве, как евреи ходили со звездой Давида.
Ну да – ну да.
Путин деньги кэшэм до сих пор передает.На оленях.
Его за руку не схватишь.
А международные гранты – это единственное продвинутое, что есть в Украине.
Просто вы, киоскеры совковые, понятия не имеете – что миссия и прозрачная отчетность – это действительно не слова.
--Graffo-- _ 17.01.2014 17:00
IP: 213.130.18.---
Karpaty – rodina mustangov:
Готов, готов лишиться своей единственной радости, чтоб только УП выходила с шапкой "Иностранный агент. Основан Георгием Гонгадзе в 2000 году". И чтобы При-тула с Лещенко в обязательном порядке ходили с нашивкой американского флага на рукаве, как евреи ходили со звездой Давида.
.
Мустанг,
тоді тобі на лобі треба зробити наколку двоголового орла, щоб усі бачили, що ти за птиця парнокопитна.
Годишся?
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:58
IP: 93.73.218.---
Костянтин Матвієнко:
Сильний текст!
От, вам би так!
Oleksander Matvienko _ 17.01.2014 16:58
IP: 74.125.181.---
Svitlana Strebkova:
Oleksander Matvienko:
Для того, щоб ви самі собі змогли відповісти на поставлене вами ж питання * І що, їх життя чимось відрізняється від життя українців в Донбасі?* дуже рекомендую поїхати на Донбасс, а звідти відразу на захід України, хоча б у той же Львів, подивитись в очі їх мешканців. І тоді це питання відпаде само по собі.
Але примусом їх не повернути до світу людей. Тільки відкритий діалог між Майданом і Антимайданом може зменшити прірву між українцями, яку вирили політики з протиборчих таборів, бо як ті так і інші експлуатують один і той принцип "Розділяй і володарюй", а тому не хочуть допустити діалогу між майданами.
ХІХІХІ _ 17.01.2014 16:57
IP: 213.154.211.---
Згоден з паном Volodymyrом Lisivkою _ 17.01.2014 16:23, який вважає: "Приийняті закони – це чіткий план дій, якого боїться ПР. Просто виконуйте."
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:57
IP: 93.73.218.---
gmailo:
Не меліть дурниць! Не вірю в статки Тягнибока, але навіть якщо так. 1) працюють українські ресторан, магазин, фабрика; 2) працівники отримують зарплату; 3) всі вони платять податки в бюджет Украіни. Тоді, як зараз смотрящіє за бюджетом деребанять його і за крадені гроші купують коштовності в Лондоні, їдять в Парижі і наповнюють бюджети " вражескіє". А своіх виборців закликають стояти у стійлах до пабєди.
--Graffo-- _ 17.01.2014 16:55
IP: 213.130.18.---
Костянтин Матвієнко:
Сильний текст!
.

Прагматичний
А особливо:
Але що робити після штурму? Де позитивна програма революційних перетворень на найближчі 3-6 місяців після штурму – крок за кроком?
.
Негоже пропаловсіхам програми писати, не звіздобольське це діло

Відсутність програми покрокових революційних дій після штурму це фактично підготовка поразки революції.
Навіщо тоді штурм?

.
А щоби був. Чим більше абсурду, тим краще. Політика все спише
-Vesna- _ 17.01.2014 16:52
IP: 93.72.133.---
sophomore_2013:
16:40, з 320 коментарів, тільки чотири більш-менш адекватні, і видно, що люди зрозуміли думку, яку намагався донести автор.

tuskarora _ 17.01.2014 12:22
висновок: вмикати голову і робити все спокійно, продумано

vtochcu _ 17.01.2014 12:44
Эмоции в данной ситуации – злейший враг! Только холодная рассудочность. Надо же чему-то учиться у противника, который пока что побеждает.

Grish7 _ 17.01.2014 14:04

подумаймо, що буде наступного дня. Є у когось новітня програма соціально-економічної політики?

Є команда кваліфікованих фахівців-однодумців, здатних хоча б поверхово окреслити таку програму? витягти країну з ями?

.
Ой... ну как же у Дацюка и без Вас...
Самоотречению словянских женщин – не устаю удивляться...
Даже шутовской колпак рядом стоящего будут натирать медью – в надежде составить (или оправдать) взятый на себя некий социальный договор...
Базь _ 17.01.2014 16:52
IP: 195.64.237.---
Відкидаємо всіх так званих опозиційних політиків, в таму числі Тимошенко – ми Боремося за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей та внуків!!!
Oleksander Matvienko _ 17.01.2014 16:47
IP: 74.125.181.---
Irena Boychuk:
Oleksander Matvienko:
Nataly Oriana:
Пропоную боротись силою правди, а саме шляхом щоденного і безумовного виконання Закону.
Якого Закону? Де він?

В нас не лише нелегітимна Конституція з 2010 року. Прийняті вчора "закони" суперечать нормам Конституції у нинішній редакції і у всіх попередніх.
Якщо суперечать Конституції та міжнародним договорам, то не можуть бути застосовані і неповинні застосовуватись.
-Vesna- _ 17.01.2014 16:44
IP: 93.72.133.---
Karpaty – rodina mustangov:
Основная масса принятых вчера законов – это юридически оформленные ответы на методы, которыми пользуются "революционеры" (в скобках заметим, что от большинства этих методов за три версты несет методичкой по свержению неугодных режимов авторства Шарпа).
Еще заметим, что всё происходящее, а в еще большей степени то, что будет происхолить в ближайшее время (а будет происходить – ой-ёй-ёй) строго вписывается в правило: "На каждую хитрую гайку всегда найдется болт со спецрезьбой".
Да когда ты уже узбагоишься... Образованщина нафталиновая.
Благодаря "этим законам 16 января" – ты же, клоп плательный, лишишься единственной радости в жизни – ходить на УП и вонять. Так как интернет станет дозированным и адресным.
Порядок им нужен в тюрьме. В тюрьме похлебка на воде по расписанию.
Костянтин Матвієнко _ 17.01.2014 16:42
IP: 74.125.181.---
Сильний текст!
sophomore_2013 _ 17.01.2014 16:39
IP: 109.86.42.---
16:40, з 320 коментарів, тільки чотири більш-менш адекватні, і видно, що люди зрозуміли думку, яку намагався донести автор.

tuskarora _ 17.01.2014 12:22
висновок: вмикати голову і робити все спокійно, продумано

vtochcu _ 17.01.2014 12:44
Эмоции в данной ситуации – злейший враг! Только холодная рассудочность. Надо же чему-то учиться у противника, который пока что побеждает.

Grish7 _ 17.01.2014 14:04

подумаймо, що буде наступного дня. Є у когось новітня програма соціально-економічної політики?

Є команда кваліфікованих фахівців-однодумців, здатних хоча б поверхово окреслити таку програму? витягти країну з ями?

grigoriy777 _ 17.01.2014 14:37

Кто во главе многолюдного общества место имеет,
пусть не забудет того, что им самим и поставлен;
Должен на этом посту оставаться, конечно, не дольше,
чем пожелает народ, его пригласивший на царство.
DoctorUkraine _ 17.01.2014 16:39
IP: 77.123.20.---
Karpaty – rodina mustangov:
Основная масса принятых вчера законов – это юридически оформленные ответы на методы, которыми пользуются "революционеры" (в скобках заметим, что от большинства этих методов за три версты несет методичкой по свержению неугодных режимов авторства Шарпа).
Еще заметим, что всё происходящее, а в еще большей степени то, что будет происхолить в ближайшее время (а будет происходить – ой-ёй-ёй) строго вписывается в правило: "На каждую хитрую гайку всегда найдется болт со спецрезьбой".
Та гайки, болты -суть мелкий пердеж-крепеж)) Главное -у кого разводной ключ с молотком окажется в руках!
Pom_advokat _ 17.01.2014 16:39
IP: 89.252.30.---
Karpaty – rodina mustangov:
Еще заметим, что всё происходящее, а в еще большей степени то, что будет происхолить в ближайшее время (а будет происходить – ой-ёй-ёй) строго вписывается в правило: "На каждую хитрую гайку всегда найдется болт со спецрезьбой".
Ты, шлюшка рыговская, это скулишь каждый день, но твою хитрую жопу болт не обойдет. Заткнись тварь.
Volodymyr Ovod _ 17.01.2014 16:38
IP: 74.125.18.---
Вот, кстати, посмотрите, кто кому больше был нужен – Украина Москве или vs.
Москва. 16 января. ИНТЕРФАКС – Соревнуясь в мрачных прогнозах темпов роста ВВП России в 2013 году, чиновники, эксперты МВФ, банковские аналитики и экономисты вряд ли предполагали, что реальность окажется хуже, чем их самые мрачные фантазии.
Россия 100% показала, что за время правления Путина (диктатуры) экономика становится все хуже и хуже. Только нефть и газ спасают Россию от полного коллапса. Что спасет тоталитарную Украину??
gmailo _ 17.01.2014 16:38
IP: 82.117.233.---
Yuri Kariy _ Роз"яснюю, як саме функціонує економіка ОЛІГАРХІЧНОГО ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМА, яку ми усі дозволили в нас побудувати: 1. Багатій Кролик іде до ресторану багатія Битого та просаджує там 1000000 у.о. 2. Багатій Битий іде до автосалону багатія Тягнинога та купляє в ньому "Бентлі" за 1000 000 у.о. 3. Багатій Тягниног іде до ювелирного салону багатія Кролика та купляє там коханці кольє за 1000 000 у.о. ВСЕ! Таким чином, усім трьом "елітним хлопцям" – добре, а народ ці 1000 000 у.о. не бачить і ніколи не побачить -він гуляє між "своїх". ЗРОЗУМІЛО?

А зараз – питаннячко: що зміниться, якщо один з ціх трьох добродіїв змінить іншого з трійці (четвірці, 450- ці) на посаді ПРЕЗИДЕНТА? Хоч в законний, хоч в незаконний, насильницький, антіконстітуційний спосіб? ЗДОГАДАЛИСЯ? ОТОЖ...
Валтасар вічний _ 17.01.2014 16:37
IP: 93.72.119.---
І хто дасть опозиції "готуватися до збройного повстання"? І хто дає оцінку що чого коштує людям? Будемо складати план розвитку України? Сьогодні вночі? Чи до 2015-го? Всім приблизно відомо, що треба зробити у нашій державі. Немає просто відповідальних – ніхто ще не зголосився. Коли ця банда буде покарана і влада зміниться – тоді вже доведеться новій владі відповідати за Україну. Тож не треба псевдоінтелігенції жувати смолі і "боротися мирними методами, які ще не вичерпані" проти безмежників-убивць. Історія виправдає. І Бог рішучих і розумних. І жертви теж.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:32
IP: 93.73.218.---
Базь:
ББББоже будь з нами ґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґ1111111111111111111111
Не бухай!
DoctorUkraine _ 17.01.2014 16:29
IP: 77.123.20.---
Yuri Kariy:
DoctorUkraine:
Я прошу вибачення, "Мал клоп, да вонюч." – це він про себе? Він пишається тим, що маленький і смердючий?
Та полиште його. Там у них своя "всєлєнная"))).
Volodymyr Ovod _ 17.01.2014 16:29
IP: 74.125.18.---
Nataly Oriana:
Volodymyr Ovod:
Результатів від Майдану, на жаль, "0". НАВПАКИ, можна сказати, що головне ДОСЯГНЕННЯ МАЙДАНУ в тому, що він допоміг владі і прискорив впровадження законів від 16 січня...
Критикуючи – пропонуйте.
а якщо нема пропозицій – не піти б вам зірочки на небі порахувати...
Доречі, звідки вам відомо, що я дійсно люблю дивитися на зоряне небо. Пропозиції вже не видаю – втомився. Помітив, що мої оцінки стану і подій в україні 1:1 співпадають з оцінками Яневського (читав його книжку про втрачену Україну). Ще з часів його роботи на 5-му каналі дуже ціню його патріотизм, здатність до аналітичного мисленні. Вас, Оріана (майже Оріадна) поважаю вже тільки за те, що любите/належите до ВО Свобода.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 16:26
IP: 93.73.218.---
DoctorUkraine:
Я прошу вибачення, "Мал клоп, да вонюч." – це він про себе? Він пишається тим, що маленький і смердючий?
Volodymyr Lisivka _ 17.01.2014 16:23
IP: 74.125.181.---
Прийняті закони – це чіткий план дій, якого боїться ПР. Просто виконуйте.
Базь _ 17.01.2014 16:23
IP: 195.64.237.---
ББББоже будь з нами ґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґґ1111111111111111111111
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter