Сергій Дацюк Філософ

МИР ЧИ ВІЙНА? або обмірковування заклику Юрія Луценка до "штурму правлячої банди"

17 січня 2014, 11:59

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони є свідченням того, що всі наші стояння на Майдані привели не до прогресу, а до реакції, не до революції, а до контрреволюції.

Тобто правове поле в результаті наших протестів на Майдані не покращилося, а стало ще гірше. Саме Майдан призвів до прийнятих 16-го січня 2014 року Парламентом реакційних законів.

Це означає, що революції не відбулось, бо ми не мали волі і розуміння її робити, а мали волю лише на бунт.

Це означає, що відбулася контрреволюція, бо влада мала волю і розуміння задавити наш бунт.

16-го січня Юрій Луценко в своєму блозі на УП написав доволі емоційний текст "Викрадення вільної України".

Сам характер цього тексту такий, що повністю порушує прийняті того ж дня в Парламенті закони, що легалізують в країні диктатуру.

Згідно з цими законами Луценко, як і інші блогери УП з закликами до насильницького повалення існуючого режиму, мають бути арештовані, а сам блог на УП ліквідований. І якщо цього не відбувається, то це означає, що влада поки що не знає, як технічно це зробити.

Водночас ми повинні відстояти наше право обговорювати різні сценарії розвитку подій в країні, навіть насильницькі. В цьому сенсі ми маємо бути готові до опору владі у процесі виконання нею реакційних законів – "законів реакції" або "законів диктатури".

Констатуюча частина тексту Луценка вірна, і оцінка лідерів опозиції точна.

Однак пропозиція "штурму правлячої банди" є непродуманою, неясною і відтак дуже небезпечною.

Дехто з протестуючих вже намагався провести "штурм правлячої банди" – 1 грудня 2013 року відбувся штурм Адміністрації Президента.

Реакція влади була агресивна, а згідно новоприйнятих законів вже законна і не може мати ніякого покарання.

Реакція суспільства була неоднозначна, зокрема була названа провокацією, а один з учасників Дмитро Корчинський, наскільки відомо, перебуває на нелегальному становищі.

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони дозволяють владі щодо наступного штурму діяти ще більш жорстко.

Більш жорстко означає застосування зброї.

Проти мирних людей на повністю законних підставах можуть бути застосовані не тільки спецзасоби захисту (щити і дубинки), але і зброя, зокрема травматична і в особливих умовах навіть вогнепальна.

Якщо ми закликаємо беззбройних людей на штурм проти озброєних силових структур, то це нерозсудливість, якщо не сказати різкіше.

Якщо ж ми закликаємо до збройного повстання, то так швидко воно не планується. При цьому має бути точно вказано, де брати зброю. І потрібно врахувати, що озброєння потребує деякого часу. Окрім того, влада всіляко чинитиме перепони такому озброєнню мирного населення.

Повалення озброєної влади без зброї це ілюзія романтичних революціонерів, яка дуже дорого коштуватиме людям.

І все-таки я вважає, що це передчасно. Ми не вичерпали всіх можливостей мирного тиску на владу.

Юрій Луценко зовсім неправильно вважає, що нам нема чого втрачати.

Нам є що втрачати.

Ми можемо втратити ситуацію громадянського конфлікту, яка гірша за ситуацію громадянського миру, але краща за ситуацію громадянської війни.

Ми можемо втратити стабільно працюючу, хоч і стагнуючу економіку.

Ми можемо втратити цілісність країни.

Якщо ми вважаємо, що це все "нічого", тоді звичайно давайте штурмувати.

Але що робити після штурму? Де позитивна програма революційних перетворень на найближчі 3-6 місяців після штурму – крок за кроком?

Чи все буде як завжди – "треба взяти владу, а там подивимося"? Ми вже багато бачили політиків, які так міркують.

Відсутність програми покрокових революційних дій після штурму це фактично підготовка поразки революції. Можна взяти владу і завести країни у безвихідь.

Навіщо тоді штурм? Країна і так котиться в безодню. Безодня в ситуації громадянської війни набагато гірша, ніж безодня в ситуації миру.

Я ж, як і раніше, вважаю, що нам потрібен не "штурм", не облога будинків владоможців – справа не в конкретних, навіть дуже корумпованих, особах.

Справа в революції, цілі якої я описав. Революція не проти окремих людей чи органів влади, а революція проти соціальної системи.

Нам потрібно перетворити Майдан не у Народний Фронт Майдану, бо з таким Фронтом влада дуже швидко розправиться на повністю законних підставах.

Нам потрібно перетворити Майдан на набір соціальних проектів з відкритими цілями, відкритим фінансуванням і відкритою щоденною звітністю.

Допоки влада не вбивала людей, мирна революція все ще можлива.

Після смерті людей в процесі штурму, навіть якщо вони будуть влаштовані шляхом провокацій, повернення до мирної революції буде вже неможливе.

powered by lun.ua
Коментарі — 451
Yuri Kariy _ 17.01.2014 17:29
IP: 93.73.218.---
Сергій Кучерак:
верховна рада, президент прийнявши закони зробили державний переворот
Обовязок Народу України знищити заколотників
Фізично?
Володимир Кичатий _ 17.01.2014 17:29
IP: 46.211.126.---
Автор -ти мудак...Знайшлось ще одне гівно "я рахую"...Кого цікавить твоє рахування?В країні оголошено рабовласницький стан,а воно ще "рахує".
Як там у Шевченка, -...а час громадою...обух сталить...добряче вигострить сокиру...тай...
Базь _ 17.01.2014 17:27
IP: 195.64.237.---
Давайте послухаємо Луценка – Поставимо злодійську, олігархічну владу перед вибором – Незалежна Українська Держава – або вони пішли на х***, Ми побудуємо свою Державу Україну Самі!!!
Yuri Kariy _ 17.01.2014 17:27
IP: 93.73.218.---
Вадим Aк-Мурза:
"Кто не берется за оружие – тот умирает. Кто не умирает – того погребают заживо: в тюрьмах, в исправительных заведениях, в бездушных каменных стенах новых доходных домов, в детских садах и переполненных школах, в новеньких, с иголочки, прекрасно обставленных кухнях, в бесчисленных спальнях дворцов... Ответное насилие должно превратиться в такое насилие, которое соразмерно полицейскому насилию, в такое насилие, в котором продуманный расчет заменит бессильную ярость, такое насилие, которое на использование полиции в качестве вооруженной, военной силы тоже ответит вооруженными, военными силами... Шутки кончились" | Ульрика Мария Майнхоф (1934 – 1976) – журналист, педагог, социолог, теледокументалист, общественный деятель, террорист, один из лидеров и теоретиков РАФ – германской леворадикальной терорганизации городских партизан, действовавшей в ФРГ и Западном Берлине... изнасилована и повешена в тюремной камере.
Схоже, самогубство.
uzol _ 17.01.2014 17:26
IP: 178.165.60.---
Власть в стране с бандитским мышлением времён ваучерной приватизации...
Ситуация патовая-любой шаг только хуже с любой стороны.
В любом случае ЭКОНОМИКЕ крах!
Напомню, конкурентоспособная экономика может быть ТОЛЬКО в свободном обществе!
jurko242 _ 17.01.2014 17:25
IP: 74.125.181.---
Roman Kalytovskyi:
Не потрібно ніякого озброєного штурму. Будь-яку владу можна повалити шляхом вседержавного політичного страйку. От цей страйк і потрібно готувати. Насправді його потрібно було готувати давно,ще починаючи з 1-го грудня,однак і зараз ще можна. Достатньо щоб 10% люду покинули робочі місця і влада відразу зачне пропонувати реальні переговори. Є деякі взагалі критичні галузі,такі як транспорт, зв"язок енергетика,страйк на яких відчує кожен,а в першу чергу владоможці.
Це лише один із методів, прийнятних в цівілізованному світі, який може бути страйк на зоні?
Roman Kalytovskyi _ 17.01.2014 17:23
IP: 74.125.181.---
Не потрібно ніякого озброєного штурму. Будь-яку владу можна повалити шляхом вседержавного політичного страйку. От цей страйк і потрібно готувати. Насправді його потрібно було готувати давно,ще починаючи з 1-го грудня,однак і зараз ще можна. Достатньо щоб 10% люду покинули робочі місця і влада відразу зачне пропонувати реальні переговори. Є деякі взагалі критичні галузі,такі як транспорт, зв"язок енергетика,страйк на яких відчує кожен,а в першу чергу владоможці.
jurko242 _ 17.01.2014 17:22
IP: 74.125.17.---
-Graffo-:

Поки до півцистерни дійде, всі порозуміються і побратаються без політиків
Як у Першу світову

Чарка – найкраща дипломатично-цементуюча субстанція
Перевірено історичним досвідом

ua.comments.ua/img/20120616154518.jpg
.
Це не зовсім так, справа в тому що в першу світову по обидві сторони окопів були українці, лише офіцери були німці та росіяни, тому братання було лише справою часу,

Справа в менталітеті противної сторони- вони українці лише за паспотром, я так думаю, що після пів-цистерни противна сторона, з піснями " Мы дети тех, кто выступал на бой с центральной радой" підуть в депо, знайдуть таки паравоза, сядуть на нього, і поїдуть грабувати станційні буфети, як вони це вже робили і не один раз
--Graffo-- _ 17.01.2014 17:22
IP: 213.130.18.---
Karpaty – rodina mustangov:
Готов, готов лишиться своей единственной радости, чтоб только УП выходила с шапкой "Иностранный агент. Основан Георгием Гонгадзе в 2000 году". И чтобы При-тула с Лещенко в обязательном порядке ходили с нашивкой американского флага на рукаве, как евреи ходили со звездой Давида.

Grandfather Drossel:
Мустанг придурочный, Вы забыли озвучить...
.
Не забув

youtube.com/watch?v=_mdU1DaCdcA
.
Сергій Кучерак _ 17.01.2014 17:20
IP: 74.125.181.---
верховна рада, президент прийнявши закони зробили державний переворот
Обовязок Народу України знищити заколотників
Вадим Aк-Мурза _ 17.01.2014 17:20
IP: 93.74.102.---
режим антиянуковичів – теж режим. ми сильні – допоки мирні. інакше:
"Кто не берется за оружие – тот умирает. Кто не умирает – того погребают заживо: в тюрьмах, в исправительных заведениях, в бездушных каменных стенах новых доходных домов, в детских садах и переполненных школах, в новеньких, с иголочки, прекрасно обставленных кухнях, в бесчисленных спальнях дворцов... Ответное насилие должно превратиться в такое насилие, которое соразмерно полицейскому насилию, в такое насилие, в котором продуманный расчет заменит бессильную ярость, такое насилие, которое на использование полиции в качестве вооруженной, военной силы тоже ответит вооруженными, военными силами... Шутки кончились" | Ульрика Мария Майнхоф (1934 – 1976) – журналист, педагог, социолог, теледокументалист, общественный деятель, террорист, один из лидеров и теоретиков РАФ – германской леворадикальной терорганизации городских партизан, действовавшей в ФРГ и Западном Берлине... изнасилована и повешена в тюремной камере.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 17:18
IP: 93.73.218.---
Radist2010:
Мир чи війна-одна сатана, у будь якому випадку буде тільки гірше.
Большє жізні!
Жрица _ 17.01.2014 17:16
IP: 74.125.181.---
Підтримую автора.
Валтасар вічний _ 17.01.2014 17:15
IP: 93.72.119.---
2.
Внаслідок – дітей повбивали. Настоятеля Києво-Печерської лаври розстріляли там само у стіни. Пообстрілювали артилерією Київ, Лавру, Церкви. Увійшовши у Київ, почали сатанинські криваві убивства українців. Україна ще три роки чинила спротив, намагаючись ліквідувати наслідки зради чистоплюїв і зрадників керівництва УНР. Але зрештою впала. Жертви були неймовірні. Бо хтось боявся жертв. Хтось боявся відповідальності.
ПАСКУДІ ПСЕВДОІНТЕЛІГЕНТСЬКІЙ ЩЕ НЕ ЗРОЗУМІЛО, ЩО ЗА УСІМ ЦИМ СТОЇТЬ НАЙПЕРЕШЕ НЕ "СВОЯ" БАНДА, А КРЕМЛЬ І ПУТІНОЇДНІ ШИЗОФРЕНІЧНІ ПОТУГИ ДО НЕОСТАЛІНІСТСЬКОЇ ІМПЕРІЇ СРСР-2? ЩО НЕМАЄ З КИМ ВЕСТИ РОЗМОВИ-ПЕРЕГОВОРИ?
МИРОТВОРЦІ ЗАВЖДИ ГИНУТЬ ПЕРШИМИ У НЕЧЕСНІЙ ВІЙНІ. МОЖЕ ТАКИХ "СВОЇХ" МИРОТВОРЦІВ ТРЕБА СПОЧАТКУ ЗНИЩИТИ, АБИ ВІДКРИТО І ПРЯМО, НЕОГЛЯДАЮЧИСЬ, ЙТИ НА ВОРОГА?
jurko242 _ 17.01.2014 17:15
IP: 74.125.181.---
Myhaylo Roll:
В Україні владу захопило ГКЧП. Легітимної влади нема!
Нам, народові, потрібно просто взяти владу у свої руки КОНСТИТУЦІЙНИМ шляхом: на основі 5-ї статті Основного Закону. Потрібно створювати не фронти, а ОРГАНИ НАРОДОВЛАДДЯ по всій Україні. Почнемо з Києва.
Та яке там ГКЧП- в порівнянні з янеками-ГКЧП- зразок цивілізованності, а владу в зоні взяли відморозки, які потіснили ворів в законі, по тому, як це робилося все зразу стає зрозумілим, тепер ніяких понятий
Валтасар вічний _ 17.01.2014 17:14
IP: 93.72.119.---
Я би топив у стічній ямі паскудну гниль, яка місить своє гівномізкове тісто й випускає цей "продукт" на люди. Як тільки треба ДІЮ – знаходяться гниди, які намагаються або чистоплюйству вати, або просто просто протидіяти, завиваючи про "неготовність, відповідальність...". "Завдяки такому скоту Україна програла свою державність Московській більшовистській Орді. Соціялісти типу Винниченка, натягши собі на макітру німб праведника, усіма способами нищили зусилля народу по відстоюванню своєї країни. Величезну армію зібрати не дали під гаслом "міръ ва всьом міръ!", а потім просто підняли заколот проти свого народу, проти Скоропадського, який за 8 місяців зробив Україну суверенною і почав блискавично її розбудовувати. Без плану. Коли з півночі поперла на Україну юдобольшевицька дивізія Сталіна, а зі сходу – Краснова, то Україну під Крути пішли боронити кадети. Бо дорослі мужі "ще не всі мирні засоби вичерпали", раніше – "а хто буде відповідати за наслідки", боялися "жертв". Внаслідок – дітей п
--Graffo-- _ 17.01.2014 17:14
IP: 213.130.18.---
Oleksander Matvienko:
Але примусом їх не повернути до світу людей.
Тільки відкритий діалог між Майданом і Антимайданом може зменшити прірву між українцями, яку вирили політики з протиборчих таборів, бо як ті так і інші експлуатують один і той принцип "Розділяй і володарюй", а тому не хочуть допустити діалогу між майданами.
.
Треба між майданами викотити цистерну Немірова
І зо два десятка столів із канапками
Поки до півцистерни дійде, всі порозуміються і побратаються без політиків
Як у Першу світову

Чарка – найкраща дипломатично-цементуюча субстанція
Перевірено історичним досвідом

ua.comments.ua/img/20120616154518.jpg
.
Asser _ 17.01.2014 17:13
IP: 89.209.12.---
Слушні думки. Пора. Де був вчора той депутат з вилами? Нехай роздає
Базь _ 17.01.2014 17:12
IP: 195.64.237.---
Пане ДДДДДацюк – ВВВВВи надзвичайно розумна ЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛлюдина!!!!!!!
Radist2010 _ 17.01.2014 17:11
IP: 74.125.181.---
Мир чи війна-одна сатана, у будь якому випадку буде тільки гірше.
jurko242 _ 17.01.2014 17:11
IP: 74.125.181.---
Karpaty – rodina mustangov:

Порядок им нужен в тюрьме. В тюрьме похлебка на воде по расписанию.
Готов, готов лишиться своей единственной радости, чтоб только УП выходила с шапкой "Иностранный агент. Основан Георгием Гонгадзе в 2000 году". И чтобы При-тула с Лещенко в обязательном порядке ходили с нашивкой американского флага на рукаве, как евреи ходили со звездой Давида.
Ну если для мустанга единственная радость-"чтоб только УП выходила с шапкой "Иностранный агент."

но меня терзают смутные сомнения, -
вы таки не правильный мустанг, по замазкакм навроде бы мул-от брака ослицы и жеребца, но не мул-это точно, в девствительности вы Лошак-от брака осла и кобылы
-Vesna- _ 17.01.2014 17:11
IP: 93.72.133.---
Yuri Kariy:
Karpaty – rodina mustangov:
(в скобках заметим, что от большинства этих методов за три версты несет методичкой по свержению неугодных режимов авторства Шарпа).

Признайтеся, маленький, але вонючий клоп, вам платять за популяризацію ідей Шарпа? Вода камінь точить.
Ні. Йому нічого не платять.
Просто книжка Шарпа – це єдина книжка, яку він прочитав (точніше переглянув) за останні 10 років
Тарас Леонидов _ 17.01.2014 17:10
IP: 74.125.181.---
"Не вичерпали можливостей мирного тиску на владу"... Є ще можливість хіба що зняти штани та показувати вдаді дупу, доки по ній поліцейськими кийками не продуться есесівці з "Беркуту"!
Grandfather Drossel _ 17.01.2014 17:09
IP: 74.125.18.---
Karpaty – rodina mustangov:
Готов, готов лишиться своей единственной радости, чтоб только УП выходила с шапкой "Иностранный агент. Основан Георгием Гонгадзе в 2000 году". И чтобы При-тула с Лещенко в обязательном порядке ходили с нашивкой американского флага на рукаве, как евреи ходили со звездой Давида.
Мустанг придурочный, Вы забыли озвучить ещё одну потаенную мечту.
Чтоб Вас галифе были и должность начальника концлагеря...
Yuri Kariy _ 17.01.2014 17:07
IP: 93.73.218.---
Karpaty – rodina mustangov:
(в скобках заметим, что от большинства этих методов за три версты несет методичкой по свержению неугодных режимов авторства Шарпа).

Признайтеся, маленький, але вонючий клоп, вам платять за популяризацію ідей Шарпа? Вода камінь точить.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter