Сергій Дацюк Філософ

ЗВИЧАЙНИЙ АБСУРД

01 липня 2016, 10:49

Суспільна свідомість, яка цілеспрямовано дезорієнтується в масових масштабах, стає терпимою до будь-якого абсурду. Суспільство з такою свідомістю не просто знаходиться в соціальній депресії, воно не здатне самостійно продукувати нові смисли та перспективи і погоджується на будь-яке приниження чи рабство, особливо якщо його переконали в тому, що це звичайний стан речей.

Я щиро вважаю, що весь абсурд нинішньої ситуації потрібно викривати, наскільки б ми не вважали його звичайним станом речей.

Візьмемо всього два дні – 29-те та 30-те червня 2016-го року. В ці дні на одному з найбільш читабельних ресурсів "Українській правді" були такі новини: 1) "Бойовики обстріляли пости "Мар'їнка" й "Золоте" у День Конституції", де щодо бойовиків вживається термін "терористи"; 2) "РФ розмістить у своїй західній частині 10 тисяч військових", де говориться про сепаратистів на Сході України; 3) "Україна відновила постачання вугілля з окупованої території", де українські підприємства енергетичної сфери закуповують вугілля у компанії ДТЕК Ріната Ахметова на окупованій території.

В принципі такого бути не повинно, якщо держава Україна все-таки існує, якщо в ній є Президент, Парламент, СБУ і т.д.

Якщо це існує, то держави нема, а замість цього є державні квазі-інститути.

Я навіть не знаю, що робити в цьому разі.

Це ж ніби все публічно. Ці новини читають і в Адміністрації Президента, і в Парламенті, і в СБУ.

Шановні українці!

Якщо на окупованій території України у нас терористи і сепаратисти, тоді компанія ДТЕК може працювати на такій території лише за однієї умови – коли вона так чи інакше підтримує сепаратистів чи терористів. Інакше в ситуації війни на окупованій території бути не може.

Але де тоді реакція Президента і Парламенту? Де тоді оперативні дії СБУ? Чому Рінат Ахметов як посібник терористів гуляє на волі?

Як так сталося, що українська влада ігнорує підтримку сепаратизму та тероризму приватною компанією Ахметова та закупівлю вугілля у неї при сприянні Уряду?

Як так сталося, що українська влада, посилаючись на літню спеку, почала організовувати чи принаймні виправдовувати закупівлю контрабандного вугілля?

В згаданій новині "міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш говорить: "Мова йде про перевезення вугілля, яке необхідне країні, особливо в період спеки, коли всі вмикають кондиціонери"".

Тобто усякий раз, коли я вмикаю дома кондиціонер, я сплачую вбивства українців? Як так сталося, що українське міністерство зробило мене спільником терористів?

Чи може це все вигадки, і ніяких терористів і сепаратистів на окупованій території Донбасу немає? Тоді Ахметов не терорист, і українська влада закуповує українське вугілля легально? Але чого ж тоді продовжують гинути люди всередині "Мінського процесу" від рук сепаратистів-терористів, які плювати хотіли на цей "Мінський процес"?

Так може пора позбутися цього театру абсурду?

Якщо на Донбасі у нас сепаратизм і тероризм, тоді Ахметов має бути арештований разом з чиновниками, які покривають контрабанду вугілля.

Якщо не Донбасі немає сепаратизму і тероризму, тоді влада має сказати про це публічно і пояснити, від чого тоді гинуть українці на лінії розмежування.

А якщо ні те, ні інше, то ми маємо такий собі звичайний абсурд.

В абсурді люди можуть жити, але не довго. Екзистенціалісти Камю та Сартр вчили, що людська свідомість у ситуації абсурдного виживання, так чи інакше, все одно шукає смисл.

І все, що заважає смислу, рано чи пізно знищується.

powered by lun.ua
Коментарі — 151
Mike_Kharkov _ 04.07.2016 22:17
IP: 104.155.80.---
Кирилл Корженко:
Mike_Kharkov:
Вы же знаете, сильные чувства само разрушающие. Вы сгорите от ненависти, если ничего не успеете построить. Хотя бы начать.
Уклад разрушен – философы торжествуют и требуют продолжения банкета. Это дорога в никуда.
Да всем надо гореть, но не от ненависти, а от стыда, но увы.
В человеческом стаде уклады разрушает изменение кормовой базы, и философы должны это понимать, и посему продолжение банкета возможно лишь при забитии очередного мамонта, но этим никто не занимается, опять увы. Племя занято молитвами, идолами и изгнанием злых духов, охотиться некому.
И скоро уже будет и незачем. И философы тоже потеряют работу, если не перестанут таскать последних ягнят в жертву идолу привычного уклада.
Mike_Kharkov _ 04.07.2016 15:48
IP: 188.163.83.---
Да, и еще одно, Кирилл.
Тот вопрос, который меня больше десяти лет назад заинтересовал – почему украинец расцветает как личность, ученый и инженер, лишь оторвавшись от родной земли? почему мировое имя приобретается лишь в чужой среде?
Не потому ли, что родной менталитет губит, а родное болото не дает взлететь?
И потому не настал ли час заняться мелиорацией?
Конечно, если хотим еще этих поэтов и ученых здесь, а не в Калифорнии какой-нибудь.
Mike_Kharkov _ 04.07.2016 15:35
IP: 188.163.83.---
Кирилл Корженко:
...
Подумайте, проанализируйте, если мыслить умеете.
Умею, Кирилл, и поэтому спрашиваю – вы зачем пургу несете?
Сколько писателей, поэтов и ученых сидит по индейским резервациям вы посчитать не желаете, а?
.
Для мыслящего человека, Кирилл, должно быть понятно, что писателями, поэтами и учеными не рождаются. И если не знаете, то я вам объясню – для того, чтобы из родившихся мальчиков и девочек получились музыканты и поэты, а не жулики и проходимцы, должна работать целая система папаш Карл (ов), которые будут строгать бревно до получение гармоничных форм.
Вам следовало бы задуматься о постройке школ и нанимании лучших учителей и тогда уже говорить о цвете нации, будущем цвете нации, – вот что единственное может послужить восполнению утрат. А не болтовня о величии народа, извините.
Mike_Kharkov _ 04.07.2016 11:59
IP: 188.163.83.---
Элита – это те, кто знает как выжить народу в конкретных исторических условиях, и способен мобилизовать ресурсы. А коль скоро народ находился в атомарном состоянии, раздробленном, где каждый сам по себе, и не было причин для объединения и сокодвижения, то ожидать рождения собственной элиты "из народа" не приходится. Тем более сейчас, когда на годы или месяцы уже счет пошел вообще существованию государства – растаскивают уже по кускам.
Отсюда следует сингапурский вариант – настоящий (е) патриот (ы), а не инфицированные нынешним олигархическим славоукраинским "патриотизмом", создают партию и побеждают. Но это возможно только если их не было в политике до сих пор. Тут важнейшее честность, прозрачность и решительность. Этим еще можно вызвать доверие.
Но, к сожалению, власть все меньше шансов оставляет этому варианту.
Mike_Kharkov _ 04.07.2016 11:39
IP: 188.163.83.---
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
У вас версии есть?:)
Элиты нет потому, что жили в чужом государстве долго!
Многократно излагал эту версию.
Это географическая версия, согласно которой северяне как правило побеждают южан.
Причина – шаровые ресурсы южан, которые убивают волю к развитию, поиску нового.
Украинцы столетиями жили в условиях, когда выживать можно было одной семьей, ибо был ресурс – чернозем. И не надо было заморачиваться на что-то коллективное, чтобы обеспечить себе пропитание. Вот это и есть консервант, который полностью сформировал менталитет народа.
А то, что своего государства не было и постоянно были варяги – следствие. Крестьянину не нужна власть, он туда не пойдет, ему нужно посеять и собрать, и почешется он лишь тогда, когда кто-то разрушит этот цикл.
В таком виде мы и вошли в 21-й век, хуторянами без традиций самоорганизации. И поэтому нас доят те, кто знает это нехитрое положение вещей.
Pixel _ 03.07.2016 16:33
IP: 109.87.178.---
Владимир Беспалов:
-vts-m-:
Піксель, вас...
Да там похоже...
- – - – - – -
Владимир Беспалов _01.07.2016 21:56IP: 176.36.100.-:
PS: Если вы берёте мусульманина в союзники – не удивляйтесь, если завтра у вас в спине будет торчать нож.
- – - – - -
ФОРУМЧАНИН Владимир Беспалов! ТЕ, ЩО НАПИСАНЕ ВАМИ ТУТ, Є ВИСЛІВ, ЯКИЙ МАЄ НА МЕТІ ЗБУДЖЕННЯ НЕНАВИСТІ ЗА РЕЛІГІЙНОЮ ОЗНАКОЮ. ВИ СКОЇЛИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ, МІРА ПОКАРАННЯ ЗА ЯКЕ – ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ.
Pixel _ 03.07.2016 16:29
IP: 109.87.178.---
Гур Эмир _ 02.07.2016 23:02IP: 46.118.248.-
kren:
...Те, що Ви збоченець – цім Ви хизуєтеся...
- – - -
ФОРУМЧАНИН Гур Эмир! ЗА ОБРАЗУ ФОРУМЧАНИНА УП НА ФОРУМІ УП ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО! В РАЗІ НАСТУПНОГО АНАЛОГІЧНОГО ВИПАДКУ – ПОТРАПИТЕ В ІГНОР НА ВСІХ ГІЛКАХ ФОРУМУ УП.
ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО!
kren _ 02.07.2016 17:00
IP: 46.201.52.---
Гур Эмир:
kren _...тільки при савєцькаї власті такі дебіли могли стать адвокатами. +++

І знову я вимушений розчарувати слюсаря-філософа-гінеколога: адвокатом я став після дванадцяти років служби в ЗСУ...

А та влада, за якої значимою постат"ю могли б стати слюсарі-філософи-гінекологи людством ще, хвалити Бога, не вигадана...:))
...а,що-Ви не савецькій вертухай? чи мо,нинішня влада-не комунорегіонали?чи в прокуратурі,судах,
адвокатурі,міліції,поліції... не ті ж совецькі виродки,як Ви?
савецька влада як була так і залишилась в Україні,нехай і не формально,але по-суті.
Всяка система, в рамках самовідтворення і самозбереження,висуває свої вимоги лояльності і вза
ємопідтримки,для претендента на місце в її лавах.
Совецька система сприяє таким виродкам,як Ви.
kren _ 02.07.2016 14:37
IP: 46.201.52.---
-vts-m-:
Гур Эмир:
-vts-m- Теперь у меня начінает шириться стойкое убежденіе, что ви будете маніпуліровать даже перед паромщіком Хароном...
П.С. Смотріте, шоб он вас не огрел веслом перед переправой через реку Стікс...

А він мене вже переправляв двічі – туди і назад...Нічого, обійшлося. Третій раз, сподіваюсь буде не скоро...

Одначе знову в суто ленінському дусі Ви звели полеміку на мою скромну особу. Спаліть Ви вже, кінець кінцем той диплом університета марксізма -ленінізма на очах у дітей...:))
Как?
Вас даже паромщіх Харон не захотел доставіть к вратам ісконного руссккого апостола Павла?
і так два раза?
То напішіте тогда кнігу для потомков, тіпа," іскусство маніпулірованія доверчівимі мозгамі"...
...тільки при савєцькаї власті такі дебіли могли стать адвокатами.
-vts-m- _ 02.07.2016 14:30
IP: 130.211.52.---
Гур Эмир:
-vts-m- Теперь у меня начінает шириться стойкое убежденіе, что ви будете маніпуліровать даже перед паромщіком Хароном...
П.С. Смотріте, шоб он вас не огрел веслом перед переправой через реку Стікс...

А він мене вже переправляв двічі – туди і назад...Нічого, обійшлося. Третій раз, сподіваюсь буде не скоро...

Одначе знову в суто ленінському дусі Ви звели полеміку на мою скромну особу. Спаліть Ви вже, кінець кінцем той диплом університета марксізма -ленінізма на очах у дітей...:))
Как?
Вас даже паромщіх Харон не захотел доставіть к вратам ісконного руссккого апостола Павла?
і так два раза?
То напішіте тогда кнігу для потомков, тіпа," іскусство маніпулірованія доверчівимі мозгамі"...
-vts-m- _ 02.07.2016 14:21
IP: 104.155.7.---
Гур Эмир:
-vts-m-:
У меня такое впечатление, что вы, ув сказочник, манипулируете даже тогда, когда спите...
Не удивили, ув. паяц – мы уже давно живем в Оруэллине, где любовь к Отечеству – это ненависть к соседу, демократия – это олигархия, патриотизм – это нацизм, гражданская война – это АТО, ПРАВДА – ЭТО МАНИПУЛЯЦИИ...

Не удивили...
Зато ви, ув.Сказочник меня удивілі...
Теперь у меня начінает шириться стойкое убежденіе, что ви будете маніпуліровать даже перед паромщіком Хароном...
П.С. Смотріте, шоб он вас не огрел веслом перед переправой через реку Стікс...
-vts-m- _ 02.07.2016 14:02
IP: 130.211.64.---
Гур Эмир:
-vts-m- Додам: низводити усі ознаки демократичної держави до виборів – це для ПТУ шників...

Наприклад – чи мав би змогу уряд Франції двічі за рік підвищити комуналку щоразу вдвічі? Уявляєте, що б там почалося та чим би закінчилося?

А чи бачили страйки тамтешніх масових профспілок за підвищення зарплатні на... 4 (чотири) відсотки?

А – місцеві референдуми щодо будівництва в якомусь Шалон-сюр-Об маслозавода?

А "Клошмерль" Габрієля Шевальє читали? ОТО І Є ДЕМОКРАТІЯ...
У меня такое впечатление, что вы, ув сказочник, манипулируете даже тогда, когда спите...
kren _ 02.07.2016 13:48
IP: 46.201.52.---
-vts-m-:
Гур Эмир:
-vts-m-:
Гур Эмир:
-Vesna- І ще додам: "Допоки народ (саме народ, найширші народні маси) не зрозуміє, що є і інші політичні інструменти, окрім НАСИЛЬСТВА – нічого гарного Україну не чекатиме." (Гур Емір).
Народ, дорогой сказочнік, нікому нічего не должен понімать, і вибор у него настолько простой, настолько і еффектівен: лібо бюлетень в урну, лібо булижнік в сістемотворящій орган
Ось саме це і є вибір між НАСИЛЬСТВОМ ТА правоутворюючою дією, пане паяце...
Сказочнік,
у меня к вам две просьби:
1. не вріте, там, где есть возможность не врать
2. не опускайтесь до аьля Паніковского "а ти кто такой" тогда вас немножко массажіруют, ОК? (в смисле, га?)
...для вертухая juta-така...причинна наслідковіть занадто складна...з такімі людямі папрощє нада.
-vts-m- _ 02.07.2016 13:42
IP: 130.211.52.---
Гур Эмир:
-vts-m-:
Гур Эмир:
-Vesna- І ще додам: "Допоки народ (саме народ, найширші народні маси) не зрозуміє, що є і інші політичні інструменти, окрім НАСИЛЬСТВА – нічого гарного Україну не чекатиме." (Гур Емір).
Народ, дорогой сказочнік, нікому нічего не должен понімать, і вибор у него настолько простой, настолько і еффектівен: лібо бюлетень в урну, лібо булижнік в сістемотворящій орган
Ось саме це і є вибір між НАСИЛЬСТВОМ ТА правоутворюючою дією, пане паяце...
Сказочнік,
у меня к вам две просьби:
1. не вріте, там, где есть возможность не врать
2. не опускайтесь до аьля Паніковского "а ти кто такой" тогда вас немножко массажіруют, ОК? (в смисле, га?)
-vts-m- _ 02.07.2016 13:23
IP: 104.155.73.---
Гур Эмир:
-Vesna- І ще додам: "Допоки народ (саме народ, найширші народні маси) не зрозуміє, що є і інші політичні інструменти, окрім НАСИЛЬСТВА – нічого гарного Україну не чекатиме." (Гур Емір).
Народ, дорогой сказочнік, нікому нічего не должен понімать, і вибор у него настолько простой, настолько і еффектівен: лібо бюлетень в урну, лібо булижнік в сістемотворящій орган
-vts-m- _ 02.07.2016 13:21
IP: 104.155.66.---
Beemon:
-Vesna-:

Такого разгула наглого воровства и коррупции не было ни при одном президенте. И никакая финансовая помощь (которая оседает в карманах воров) не сделает за нас нашу работу.
А все-такі Васна более права: государственную сістему формуруют только сверху, снізу расположен орган оценкі: ілі одобрямс, ілі разрушамс...
-vts-m- _ 02.07.2016 13:17
IP: 130.211.52.---
Pixel:
Владимир Беспалов _ 01.07.2016 21:56IP: 176.36.100.-
PS: Если вы берёте мусульманина в союзники – не удивляйтесь, если завтра у вас в спине будет торчать нож.
- – - – -
фОРУМЧАНИН Владимир Беспалов! ТЕ, ЩО ЗРОБЛЕНЕ ВАМИ ТУТ, ПІДПАДАЄ ПІД ДІЮ КАРНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ. ВИ СКОЇЛИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ, МІРА ПОКАРАННЯ ЗА ЯКЕ – ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛI
Піксель, вас что, мачта яхти по голове ударіла?
sashko57 _ 02.07.2016 12:53
IP: 93.72.212.---
Порошенку все пох окрім його рошена і бажання зберегти владу. Через те він, по суті, нікуди і не втручається особдиво – є вірні нукери, на яких, в разі чогось "не так", можна буде все звалить, а забалакати він завжди зможе: чому-чому, а цьому він навчений.
Andrey Kononenko _ 02.07.2016 12:43
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Вы размер той помощи видели? По моему, Порошенко начинает догадываться, что он протянет как-то и без этой помощи:)
-Vesna- _ 02.07.2016 12:00
IP: 93.72.142.---
Beemon:
Ну да, ЕС нечем заняться, только и думают, как главных воров – Порошенко, Гонтареву, Кононенко, Насирова, Ахметова, Коломойского... отправить за решетку)) Нє, они еще мечтают сменить так называемый Конституционный суд, Верховный суд, ЦВК и посадить коррумпированных "судей". А чё, будем ждатьс.
Любая система меняется только сверху.
Снизу – можно только ломать.
Вопрос не в фамилиях "воров" – а методологии государственного менеджмента.
И никакой "парасюк" тут не поможет. Или Лещенко.
Нужны методики сбалансированных и независимых центров власти.

ЗІ Украина сама не справится. Нет ни элит, ни нужного образования масс (общества), ни компетенций

ЗЗІ Реформы поставлены в жесткую зависимость от внешней финансовой помощи.
И это хорошо.
-Vesna- _ 02.07.2016 06:48
IP: 93.72.142.---
Beemon:
Лозунг будет один: воров и врагов Украины немедленно за решетку. После этого и курс станет нормальным и ВВП утроится и прочая и прочая.
А разве усилиями Америки и ЕС как раз не происходит попытка эту самую "решетку для воров" и сотворить? И эта прямая заслуга Майдана.
И вор Онищенко напрямую причастен к величине сумм в коммунальных платежках... но это детали.
Андрієнко _ 02.07.2016 06:48
IP: 93.74.11.---
Таку поведінку для України заклав і підтримує її президент.
Doroshenko Vlad _ 02.07.2016 01:33
IP: 93.72.70.---
людська свідомість-все одно шукає смисл?
Хто розкаже про смисл життя в Україні? Що протиставити смислу гнати гроші на офшори, коли з одного блоку панамських патріотів Лещенко каже, що Кононенко гоне туди сотні мільйонів, а на всі питання останній сто раз відповідає -я командний гравець?
Якщо по Дацюку наше майбутнє (історична неминучість) - мережі громад, а роль держав іде до нуля, то яка різниця, що окуповано, головне, поки мережі наче вільні? Де записано смисл нашого життя? В програмі 2020, коаліцугоді, рості укономіки 3% на 2016, чи декларації Громади світу, єднайтеся в мережі? Хто-небудь є фахівцем, що скаже, які бувають смисли і який для нас оптимальний? В чому різниця смислу для волонтера і офшорника? Хто герої, яценюки з першими міліардами, чи загиблі 10тис в АТО? Дєлать жизнь с кого? Офшорники, що керують нами, скажуть-дєлайся біомасою і сремися бути таким, як ми. Про смисл в голові ураїнця наука мовчить, то сама велика укртаємниця і табу – від шустерів, 112 до дацюуків
Doroshenko Vlad _ 02.07.2016 01:32
IP: 93.72.70.---
людська свідомість...все одно шукає смисл?
Хто розкаже про смисл життя в Україні? Що протиставити смислу гнати гроші на офшори, коли з одного блоку панамських патріотів Лещенко каже, що Кононенко гоне туди сотні мільйонів, а на всі питання останній сто раз відповідає -я командний гравець?
Якщо по Дацюку наше майбутнє (історична неминучість) - мережі громад, а роль держав іде до нуля, то яка різниця, що окуповано, головне, поки мережі наче вільні? Де записано смисл нашого життя? В програмі 2020, коаліцугоді, рості укономіки 3% на 2016, чи декларації Громади світу, єднайтеся в мережі? Хто-небудь є фахівцем, що скаже, які бувають смисли і який для нас оптимальний? В чому різниця смислу для волонтера і офшорника? Хто герої, яценюки з першими міліардами, чи загиблі 10тис в АТО? Дєлать жизнь с кого? Офшорники, що керують нами, скажуть-дєлайся біомасою і сремися бути таким, як ми. Про смисл в голові ураїнця наука мовчить, то сама велика укртаємниця і табу – від шустерів, 112 до дацюуків
Andrey Kononenko _ 02.07.2016 00:52
IP: 188.163.73.---
kren:
Andrey Kononenko:
kren:
і шо ж тоді будувала Ваша мудра еліта?шо саме вона-многоє успєлі- (С)?
Да в общем-то всё, что вы видите вокруг себя.
...угу,а невдячний народ,поки мудра еліта строїла для нього-свєтлає будущіє-,катався на лижах у швей
царських Альпах,лежав на дивані,пив пиво,жер горілку і дивився тєлік...

Andrey Kononenko:
Andrey Kononenko:
kren:
і шо ж тоді будувала Ваша мудра еліта?шо саме вона-многоє успєлі- (С)?
Да в общем-то всё, что вы видите вокруг себя.
И почему она моя? Не моя. Но они были крайне эффективными в построении того, что они строили.
...конгеніально. Ну і де ж РС?
Крен, вылазьте из танка.
ONLINE
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter