Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАСТАНЕ МИР В УКРАЇНІ?

14 квітня 2017, 09:00

Чи буде мир в Україні і коли він настане?

Щоб відповісти на це питання, потрібно побачити та оцінити ті фундаментальні бар'єри, які стоять на перешкоді миробудівництва.

Мир настає тоді, коли сторони конфлікту якимось чином вичерпали конфлікт: або хтось переміг, або у сторін з'явилась спільна позитивна перспектива.

Ця спільна позитивна перспектива може бути різна: новий спільний ворог, нова спільна проблема, новий спільний ресурс і відповідно нове бачення майбутнього.

Перемога теж може бути різна: це може бути відвоювання загарбаного чи зосередження на творенні нової перспективи на незагарбаній території і вже потім повільна інтеграція загарбаної території.

В обох випадках – чи у разі конструювання спільної позитивної перспективи, чи у разі перемоги – має бути довгострокова стратегія.

Сьогодні в Україні відсутня дієва стратегія двох рівнів: 1) стратегія миробудівництва; 2) стратегія розвитку післяреволюційної та післявоєнної України. Ці дві стратегії тісно пов'язані.

Перш за все, якою має бути післяреволюційна та повоєнна Україна – постіндустріальна, деолігархізована, реформована чи індустріальна, олігархічна і нереформована.

Як каже Володимир Нікітін, для того, аби реінтегрувати Донбас в Україну, потрібно наново відповісти на питання "навіщо нам бути разом", бо старі відповіді на це питання не працюють.

В постіндустріальній, деолігархізованій та реформованій Україні нинішній індустріальний, тотально олігархічний та непіддаваний реформам Донбас не потрібен. В тому чи іншому вигляді такий Донбас підлягає ізоляції, автономізації чи сепарації.

В індустріальній, олігархічній і нереформованій Україні сьогоднішній Донбас потрібен. Тому в таку Україну його варто реінтегрувати, не рахуючись з наслідками – з поширенням хаотизації на всю Україну, з продовженням війни в інших формах Росією через Донбас, зі збереженням олігархів, з продовженням блокади реформ.

Хто ж підтримує сьогодні проект інтеграції окупованого Донбасу? Перш за все, олігархи, олігархічна влада (Президент, Уряд, парламентська більшість) та проолігархічні експерти.

Давайте подивимось, а що ж підтримує громада?

У вівторок в Брюсселі в Центрі дослідження європейської політики директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати опитування суспільної думки в Україні.

Висновок з приводу можливої стратегії закінчення війни на Донбасі – жоден з варіантів щодо можливого вирішення ситуації, аби покласти край війні, не отримав схвалення більшості.

Ірина Бекешкіна сказала: "Я думаю, що такою є ситуація для політичних партій, політиків та парламенту. Найбільш популярна відповідь – це "відновлення стану цих територій у відповідності до того, яким він був до війни". Але я не думаю, що це реалістично", – вважає Бекешкіна. Другим варіантом вона назвала реінтеграцію цих територій шляхом надання особливого статусу, що підтримує тільки 14% населення. "Непопулярне вирішення – продовження поточної політики – підтримує також 14%, повну ізоляцію – 17% і 25% не мають будь-якої поради.

В дійсності сьогодення є п'ять різних стратегій миробудівництва в Україні: 1) повернення довоєнного статус-кво; 2) все має іти, як іде; 3) реінтеграція; 4) ізоляція; 5) відвоювання.

1-ша і 5-та стратегії є малоймовірними.

З трьох найбільш реалістичних стратегій (2, 3, 4), ізоляція є найбільш популярною. Але ця стратегія не влаштовує владу та олігархів. Тобто стратегічні розбіжності між українською громадою та владою і олігархами є найбільша перепона на шляху до миру в Україні.

Тобто проблема не просто у відсутності стратегій миробудівництва. Проблема у відсутності єдиної стратегії миробудівництва. Причому, наскільки відомо, відсоток тих, хто виступає за ізоляцію окупованого Донбасу постійно збільшується за умови того, що влада та провладні експерти по всіх олігархічних телеканалах просувають саме стратегію реінтеграції Донбасу.

Тобто чим більша пропаганда реінтеграції Донбасу, тим більше прибічників ізоляції Донбасу.

Це відбувається через дві причини – недовіру до нелегітимної влади, яка разом з олігархами використовує ситуацію війни для власного збагачення, та через недовіру до самих жителів Донбасу на окупованій території, які стали провідниками політики російського режиму.

Отже перша найбільша проблема миробудівництва – наявність п'яти різних стратегій, з яких правлячий клас не здатен сконструювати одну та консолідувати навколо неї суспільство.

Нелегітимна влада в нинішній Україні це фундаментальна причина існування множинності стратегій миробудівництва, з яких жодна не є домінуючою. Відтак легітимність влади це не якась проста формальність, а дуже практична річ, адже лише легітимна влада здатна консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії.

Друга найбільша перепона для миробудівництва це всевладдя олігархів, які самі по собі, навіть незалежно від корумпованої ними влади, являють бар'єр для миробудівництва.

Олігархи сотнями способів вичавлюють гроші з державного бюджету, зменшуючи його можливості для фінансування військової оборони країни. Олігархи через здирницькі тарифи на інфраструктурні послуги забирають заощадження у громадян. Олігархи корумпують державу і роблять її слабшою – економічно та політично. Олігархи заробляють на контрабанді і спричинюють ситуацію, за якої Україна по суті фінансує сепаратистів. Олігархи змушені бути провідниками стратегії Росії, бо її фінансова міць все ще достатня, аби суттєво впливати на їх рішення. Зрештою олігархи зацікавлені у збереженні архаїчної індустріальної структури економіки України, основним елементом якої є нині сепаратистський Донбас.

Без деолігархізації процес миробудівництва ніколи не буде ефективним. Кожен тимчасовий мир у олігархічній країні буде призводити до повернення війни.

Третя найбільша перепона для миробудівництва – так звана гібридна суть конфлікту, яка робить неможливим його вирішення через міжнародне право та дипломатичні зусилля.

Тут найбільшою є проблема відсутності чітко оформлених і суб'єктних сторін конфлікту, як це бувало у минулих війнах. Тобто сьогодні конфлікт на Сході України є, а оформлених сторін конфлікту нема.

Досвід довгих перемовин в рамках Мінського процесу поставив питання, на яке влада досі не дала відповідь – з ким вести перемовини, з ким заключати мир, з ким домовлятися про перспективу. Все це – абсолютно неясно.

З так званими ДНР та ЛНР домовлятися сенсу немає – не тому що вони злочинці, а тому що вони не суб'єкти війни, ними командує та їх забезпечує ресурсами Росія.

Спроба домовлятися з Францією, Німеччиною та США за участі Росії безперспективна, бо Росія не виконує жодних таких домовленостей.

Але найбільша проблема – Росія не визнає себе стороною конфлікту. Тому зміна форматів – Мінський, Нормандський чи Будапештський -- нічого не дасть, допоки Росія не визнає себе стороною конфлікту. А вона цього робити не хоче. І будь-які правові акти чи навіть міжнародні суди не змусять її це зробити.

Більше того, Україна теж не є стороною конфлікту. Тобто всередині України є декілька сторін конфлікту, причому влада представляє одну з найменших сторін (реінтеграторів) – олігархів, проолігархічну частину правлячого класу та деяких обивателів. Решта сторін конфлікту (ізоляціоністи та відвойовники) взагалі не представлені на міжнародних перемовинах та у контактах з Росією.

Четверта перепона для миру – мандат від українського народу на миробудівництво, який отримала влада (Президент, Парламент, Уряд) в 2014-му році, вона втратила вже в серпні 2015-го, коли торгівля конституційним суверенітетом з боку влади призвела до кривавого громадського протесту під стінами Верховної Ради проти нав'язуваних ззовні змін до Конституції.

З того часу Україна не є цілісною стороною конфлікту у війні з Росією.

Більше того, з початку 2017-го року українська влада також втратила міжнародну довіру у ситуації війни.

Отже і Україна також не є повноцінною стороною конфлікту через нелегітимну владу як всередині України (з осені 2015-го) так і на міжнародному рівні (з початку 2017-го) та множинність суб'єктів всередині України, що відстоюють різні стратегії миробудівництва.

П'ята найбільша проблема миробудівництва – знаходження України в зовнішньому управління та перекладування владою процесу миробудівництва на західних партнерів.

Український правлячий клас звик бути у підпорядкованій позиції – якщо раніше така позиція у нього була щодо Росії, то тепер таку позицію він займає щодо Європи та США. Компрадорський характер нашого правлячого класу змушує його і питання миробудівництва перекладати назовні.

Більшості українського правлячого класу дуже хочеться запустити сюди миротворчі контингенти ОБСЄ чи ООН, які би контролювали кордон та правопорядок на окупованій території. Нашим керманичам дуже хочеться, щоб США, ЄС та міжнародні фінансові структури взяли на себе фінансовий тягар відновлення зруйнованого Донбасу.

Це дуже небезпечний шлях.

Не будують мир на своїй землі чужими руками. Бо той, хто будує мир, і претендуватиме на цю землю. Немає для України принципової різниці, хто забере Донбас – Росія чи Захід.

Отже маємо такі бар'єри на шляху до миробудівництва:

1) Нелегітимна влада не може консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії миробудівництва, а множинність таких стратегій не дозволяє дієти українській громаді солідарно для миру;

2) Олігархи на фундаментальному рівні породжують війну та стимулюють її продовження в Україні;

3) Відсутність проявлених та цілісних сторін конфлікту не дозволяє досягти миру шляхом міжнародного права та дипломатичних зусиль;

4) Мандат українського народу для влади на миробудівництво вичерпав себе і має бути поновлений на перевиборах, яким влада опирається;

5) Доки ми намагаємося побудувати мир чужими руками на своїй землі, ця земля ніколи не буде нашою.

І найголовніша проблема над цими проблемами – влада не хоче бачити і вирішувати ці проблеми.

Влада буде і далі продовжувати пропаганду реінтеграції, підкуповувати чи інакше заохочувати різних експертів для підтримки цього процесу, але це не призведе до початку миробудівництва, бо інші стратегії протидіятимуть їй.

Влада буде і далі подовжувати та підтримувати олігархічний консенсус, а контрабанда та здирництво і далі заважатимуть миробудівництву.

Влада продовжуватиме перекладати відповідальність на західних партнерів, буде далі продовжувати мінський процес та здійснювати різні половинчаті дипломатичні та міжнародно-правові зусилля, уникаючи власної стратегічної роботи та кроків по відновленню солідарності українського суспільства.

Отже для миру в Україні потрібно декілька кроків:

1. Перевибори Парламенту та Президента для відновлення мандату влади на миробудівництво з боку громади.

2. Випрацювання новою владою єдиної стратегії щодо Донбасу, яка враховує неможливість закінчити війну через міжнародне право та дипломатичним шляхом.

3. Деолігархізація, особливо це стосується тих олігархів, які стимулюють архаїчний індустріальний тип економіки, займаються здирництвом української громади, паразитують на контрабанді з окупованими територіями та поширюють російський вплив на Україну.

4. Консолідація новою владою української громади навколо єдиної стратегії і просування її за кордоном та перед Росією.

5. Реалізація цієї стратегії незалежно від її міжнародної підтримки своїми силами – задля власного миробудівництва – власними силами, на власних ресурсах з власною перспективою.

Допоки ці масштабні проблеми не будуть вирішені, війна на Донбасі триватиме.

Як тільки українська громада буде готова затратити зусилля саме на ці кроки, миробудівництво в Україні зможе початися.

Без цих кроків мир в Україні не настане.

powered by lun.ua
Коментарі — 209
LYCIV_OLGA _ 18.04.2017 18:20
IP: 35.187.25.---
Logic2009:
Подяка адмінам за бан чергової реінкарнації під ніком Юрий Жага
істоти "Шило".
Приєднуюсь.
Logic2009 _ 18.04.2017 10:51
IP: 91.196.177.---
Подяка адмінам за бан чергової реінкарнації під ніком Юрий Жага
істоти "Шило".
virosvit _ 18.04.2017 01:29
IP: 89.252.61.---
Інфа для колаборанта-запроданця Шило.
Би́тва під О́ршею відбулася 8 вересня 1514 року між 15-тисячним військом під командуванням князя Костянтина Івановича Острозького, на той час Гетьмана Великого князівства Литовського, Руського, Жемайтійського і Королівства Польського, та військом Московської держави, на чолі з воєводою Іваном Челядніним. Московити (угро-фіни) були "розхерачені" вщент.

Зауваж колаборанте-запроданцю і зарубай на носі: Руського проти Московського (угро-фінського).
virosvit _ 18.04.2017 01:14
IP: 89.252.61.---
Інфа для колаборанта-запроданця Шило.
Би́тва під О́ршею відбулася 8 вересня 1514 року між 15-тисячним військом під командуванням князя Костянтина Івановича Острозького, на той час Гетьмана Великого князівства Литовського,, Жемайтійського і Королівства Польського, та військом, на чолі з воєводою Іваном Челядніним. Московити (угро-фіни) були "розхерачені" вщент.

Зауваж колаборанте-запроданцю і зарубай на носі: Руського проти Московського
virosvit _ 18.04.2017 00:58
IP: 89.252.61.---
Інфа для колаборанта-запроданця Шило.
Би́тва під О́ршею відбулася 8 вересня 1514 року між 15-тисячним військом під командуванням князя Костянтина Івановича Острозького, на той час Гетьмана Великого князівства Литовського, Руського, Жемайтійського і Королівства Польського, та військом Московської держави, на чолі з воєводою Іваном Челядніним. Московити (угро-фіни) були "розхерачені" вщент.
virosvit _ 18.04.2017 00:35
IP: 89.252.61.---
Юрий Жага:
Юрий Жага:
virosvit: Вікі: Предки В. В. Путина по отцовской и материнской линии (Путины, ШЕЛОМОВЫ, Чурсановы, Буяновы, Фомины и другие)...
Дуже сумніваюсь, що серед селян Тверського уєзду були євреї...:))

Так, робота слідчого – вочевидь не для Вас. І з Юрієм Шило прокололися і з Путіним...:)))
Ну так і зайдіть в інет, і подивитесь скільки там статей про юдейське походження Пуйла. Просто з Вас маніпулятор хреновий. А про "істінноє лічіко" Шило, ще все попереду.
virosvit _ 17.04.2017 21:36
IP: 89.252.61.---
Natalia Berdadyn:
Не знаю наскільки Сталін був юдеєм, а ось в мами Путлєра, дівоче призвище – Шоломова. Шолом не від "шлєм", бо він ніколи не зізнавався про укр. коріння, а від шолом – привітання (юд.).
virosvit _ 17.04.2017 20:25
IP: 89.252.61.---
Юрий Жага:
Юрий Жага:
Logic2009:
Юрий Жага:
Яволь, бандероштандартенфюрер. Логик 2000 марширт нах Москау! Малиншен зольдатен – ярбух фюр психоаналитик унд психопатологик! ферфлюхтер Европа!
Шо маразматик престарілий, шиза починає косити Кремлівських ботів.
Logic2009 _ 17.04.2017 19:48
IP: 91.196.178.---
Юрий Жага:
МАРАЗМ КРІПЧАЄ... Бачу, йоду на Заході України катасторофічно меншає просто на очах...:)))
Новоявлений Гітлер Шило, шовініст Харківський, це у Вас повний маразм -
від власних слів відмовляєтесь.
Natalia Berdadyn _ 17.04.2017 16:06
IP: 35.187.56.---
ЯКЕ ІЗ ТИХ СЛІВ, ЩО Я НАПИСАЛА Є ЗАБОРОНЕНИМ!?
Natalia Berdadyn _ 17.04.2017 15:39
IP: 35.189.198.---
Юрий Жага:
Замечательный русский мыслитель И.А. Ильин:
"Европейцам "нужна" дурная Россия: варварская, чтобы "цивилизовать" ее по-своему; угрожающая своими размерами, чтобы ее можно было расчленить; завоевательная, чтобы организовать коалицию против нее; реакционная, чтобы оправдать в ней революцию и требовать для нее республики; религиозно разлагающаяся, чтобы вломиться в нее с пропагандой реформации или католицизма; хозяйственно-несостоятельная, чтобы претендовать на ее "неиспользованные" пространства, на ее сырье или, по крайней мере, на выгодные торговые договоры и концессии. Но если эту "гнилую" Россию можно стратегически использовать, тогда европейцы готовы заключить с ней союзы и требовать от нее военных усилий "до последней капли ее крови""
Natalia Berdadyn _ 17.04.2017 15:32
IP: 35.187.34.---
Юрий Жага: хит,рий грузин за свідченням західних біографів насправді був євреєм як по батьківській так і по материнській родовій лінії. Його любування нафтяними танкерами, що відпливали по Чорному що належали Ротшільду радянські писаки упускали як і ці цифри, які вклав Ротшільд в розвиток російського самодержавства. Тож метаморфози із царського охранника " хитрого грузина" на пік гарантованої грошами самодержавної влади нового, радянського зразка пояснимий. Сталін був дебіл по природі, але хитрий, і він озвучував готові проекти, які йому
давались як сенсації. Те, що мав перемогти комуністичний режим, було визначено не ним, а тими, хто через розростання мілітаризму мав пробитись на вершину глобальної влади Для цього теоретично потрібно було довге протистояння супердержав, холодна війна.
koras _ 17.04.2017 15:01
IP: 35.185.1.---
LYCIV_OLGA – Згоден з Вами. Перед Україною саме такий вибір, але поки що людям досить вправно задурюють мізки ті, кому брехати тв красти залишається вже недовго. Отож, завдання перед населенням стоїть дуже важливе – зламати олігархічній гідрі шию. Але наразі більшість цього населення навіть не розуміє цього. Тому Україна поки що впевнено йде в штопор.
Mikolaj Kren _ 17.04.2017 14:12
IP: 95.132.151.---
-Vesna-:
Юрий Жага:
До того ж, Веймарська республіка була цілком пристойною державою з усіх точок зору...
???
Ви що?
Веймарська республіка була створена в 1918 році... розвалилася в 1933 році...
Тобто це утворення було слабе та нежиттєздатне.
В любому випадку в 1922 році – це було тільки нариси хоч до якось державної функціональності.

PS Германія взагалі (до Кайзера Вільгельма) це и розрізнені князівства... вони і зараз ще мають проблему з консолідацією, яку ховають за федералізацією.
...гм,то Ви просто не можете...^правільно^,оцінитии ^глубіну історічєскіх познаній^ мента jutа.
З його базою,на основі настінних написів у громадських вбиральнях і ментівських катівнях,де
jutа формувало як ^лічьность^,і таку форму...істоти,можна вважати за успіх
-Vesna- _ 17.04.2017 12:38
IP: 130.211.103.---
Юрий Жага:
До того ж, Веймарська республіка була цілком пристойною державою з усіх точок зору...
???
Ви що?
Веймарська республіка була створена в 1918 році... розвалилася в 1933 році...
Тобто це утворення було слабе та нежиттєздатне.
В любому випадку в 1922 році – це було тільки нариси хоч до якось державної функціональності.

PS Германія взагалі (до Кайзера Вільгельма) це и розрізнені князівства... вони і зараз ще мають проблему з консолідацією, яку ховають за федералізацією.
Mikolaj Kren _ 16.04.2017 20:21
IP: 95.132.151.---
Юрий Жага:...Европейцам "нужна" дурная Россия...

...угу,як тонко грає Захід.В 1917.Щоб зруйнувати імперію,поставив до влади на москелі своїх маріо неток,раніше судимих;-Лєніна,Троцького,Дзержинського,Сталіна...з їх більшовицьким ОЗУ.
Їх руками,Зах, влаштував геноцид народу в РС.концтабори ГУЛАГу,всякі там організації;октябряти, піонери,комсомольці,щоб розтлять православну молодєж...
Після,посередництвом більшовиків,відновлював військову потугу Геманії,надавши можливість німець
ким офіцерам,відточувати свою майстерність в РС.Потім невпинним потоком гнав сировину і хліб- молодому нацистському режиму...
Уклав соз між Гітлєром і Сталіном. Далі,руками Сталіна і Гітлєра знищив Польщу, розв*язавши ДСВ 1939-1945 рр...
Кінець кінцем,на місце раніше судимих-на Кремлі-1999 р.Зах.поставив вертухая,аби нано во,руками вчорашнього геб*я і ментів і далі "варваризовувати" москель...
От цікаво,як це у них все так ловко виходить?
LYCIV_OLGA _ 16.04.2017 20:12
IP: 146.148.24.---
(закінчення)
Якщо хтось не тільки не до кінця розуміє (або свідомо на це "закриває очі", в черговий раз сподіваючись відсидітися в "хатинці з краю"), що "ПИТАННЯ" ВЖЕ (!!!) СТОЇТЬ "АБО МИ – ЇХ, АБО ВОНИ – НАС", то таким – нічим не допомогти, бо коли хтось вперто бажає/робить усе можливе, щоб бути обдуреним/ "розведеним та кинутим/поставленим у позу" лохом, то йому ніхто (навіть сам Господь Бог) – допомогти не в змозі!...
Як писав Ю.Романенко у "Неадекватность как главный враг Украины" (Хвиля нет): "...природа так устроена, что она не может поддерживать целые социальные системы неудачников. Поэтому народы-неудачники исчезают. Это и есть естественный отбор... ПЕРЕД УКРАИНОЙ ЕСТЬ ДВА ВЫБОРА – ИЛИ ИЗМЕНИТЬСЯ, ИЛИ ИСЧЕЗНУТЬ..."
Отже – як би це жорстоко не звучало – якщо ми всі разом не знайдемо в собі сили змінитися, не знайдемо собі українського "Моісея", щоб разом міняти країну – то "туди нам і дорога" або "так нам і треба"!...
LYCIV_OLGA _ 16.04.2017 20:10
IP: 104.199.59.---
(продовження)
ЗАРАЗ НАЙБІЛЬША ЗАГРОЗА ДЛЯ КРАЇНИ/ДЕРЖАВИ/КОЖНОГО З НАС – НЕ В ЗОВНІШНІЙ ЗАГРОЗІ ВІД Х*УЙЛА/РАШИСТСЬКОГО РЕЖИМУ ЕРЕФІЇ, А САМЕ ВІД "НАШОЇ" НИНІШНЬОЇ ОЛІГАРХІЧНОЇ ВЛАДИ (банди/ОЗУ/мафії) "МИЗДОБУЛІВ", які постійно "виряджаються в овечу шкуру" і всю Україну, раз за разом, "б΄ють у спину"!
Але ми, чогось/чомусь все "очікуємо" коли ж вони "одумаються"! Але така історична/політична помилка всіх нас, патріотів/ супротивників олігархії, така наша політична наївність (бачити в нелюдях людей) – на превеликий жаль – може коштувати крові всім нам. Бо попереду – треба "поглянути правді в очі" – або смуга внутрішньої війни, або смуга нещадних репресій, нагадуючих більшовицькі.

Тож – якщо хтось (з загалу) цього не чує/не розуміє (чому ми й не маємо необхідного для змін "мінімуму" громадян), то "хто всім нам лікар"?!...
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 16.04.2017 20:07
IP: 35.187.56.---
(продовження)
... двадцатью пятью годами грабежа украинского народа, настолько он приспособился к паразитированию на ренте государственных активов, и настолько отечественные нувориши привыкли чувствовать себя полноправными и бесконтрольными хозяевами нашей страны, что, к сожалению, без как минимум ещё одной революционной ломки нам не избавиться от его господства и не вывести Украину на инновационно-цивилизационный путь развития" (25.11.16. Владимир Ларцев ""Белый шум" э-декларирования как "фиговый листок" сокрытия первоначального греха украинского олигархата" (Хвля нет))

Тому – дуже шкода, що до більшості з нас так повільно (!!!) доходить, що...
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 16.04.2017 20:05
IP: 104.199.59.---
ВСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У НАС В КРАЇНІ – РЕЗУЛЬТАТ ДІЯЛЬНОСТІ "НАШОГО/УКРАЇНСЬКОГО ОЛІГАРХАТУ! І доки він буде існувати у тому ж вигляді, що і зараз – ніякого миру в Україні не буде!
Як писав сам Дацюк – в статті "СУТЬ НИНІШНЬОЇ ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ" 09.02.16 (блог на УП): "...у нинішньої України майбутнього нема, громадянська війна невідворотна, країна буде фрагментуватися далі. Головні винуватці – українські корпорації і крупні українські бізнесмени (дехто з них навіть політики і посадовці високого рангу), які так і не стали патріотами, а також політичні пройдисвіти, які опираються легітимації та легалізації...
Суть нинішньої політичної кризи – правлячий клас руйнує Україну, сам це розуміє, боїться цього, але меркантильні мотивації його сильніші за публічні"

Тож: "...морально-этические ценности нашего олигархата настолько искажены и деформированы... (див.продовження)
lohik _ 16.04.2017 18:41
IP: 46.118.141.---
Литвинов Юрий:
Преступная власть позволила сбежать в Россию (!) четырём палачам Майдана. В нормальной стране уже вышли бы миллионы на улицу, были бы арестованы: судьи, прокуроры, включая главного, руководство СБУ И даже кто-то повыше. Но то в нормальной стране, а у нас ни гу-гу. Обсуждают очередную маниловщину воровской власти.
Преступная Россия приютила всех палачей Майдана...Россия стала преступньім государством и отстойником для всех международньцх мерзавцев, за которьіми плачет суд в Гааге
Литвинов Юрий _ 16.04.2017 18:08
IP: 109.108.255.---
Преступная власть позволила сбежать в Россию (!) четырём палачам Майдана. В нормальной стране уже вышли бы миллионы на улицу, были бы арестованы: судьи, прокуроры, включая главного, руководство СБУ И даже кто-то повыше. Но то в нормальной стране, а у нас ни гу-гу. Обсуждают очередную маниловщину воровской власти.
Paul Magogan _ 16.04.2017 13:11
IP: 46.133.168.---
Мир в Україні настане, коли українці в масі своїй зрозуміють, що вороги країни не хто-небудь, а корупція, свавілля, брехня, тобто явища, з котрими треба боротися та викорінювати їх. Ще не всі зрозуміли, що це і є найочевидніші вороги, яких і шукати не треба, а достатньо поглянути навкруги. От коли ми переможемо їх, тоді буде самий справжній мир. А ви як думали?
koras _ 16.04.2017 09:06
IP: 104.196.190.---
Сам по собі мир не настає і не зникає. Його добивається той, кому це потрібно. Нинішній владі мир не потрібен, бо всім стане ясно, яка вона недолуга, продажна, безпринципна та антинародна. А так, вона на крові може триматися ще довго, грабуючи народ, аж допоки в народу в мізках не проясниться. Отож для того щоб завоювати/відстояти мир, треба терміново змінити цих внутрішніх окупантів-бандитів-злодіїв на нормальну владу народної довіри.
Інакше – ніЯк.
lohik _ 16.04.2017 01:39
IP: 46.118.141.---
virosvit:
Юрий Жага:
Я гадав що у Вас 2800 книжок по юриспруденції, а у Вас бібліотека історичного спрямування.
Що зовсім похєрілі "адвокатство"?:))
Юрий Шилов (нік Юрий Жага) – насправді археолог із руского міра...Шукає роскопки мскалів на територііі Киівськоі Русі...Автор книжок на цю тему...
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter