Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАСТАНЕ МИР В УКРАЇНІ?

14 квітня 2017, 09:00

Чи буде мир в Україні і коли він настане?

Щоб відповісти на це питання, потрібно побачити та оцінити ті фундаментальні бар'єри, які стоять на перешкоді миробудівництва.

Мир настає тоді, коли сторони конфлікту якимось чином вичерпали конфлікт: або хтось переміг, або у сторін з'явилась спільна позитивна перспектива.

Ця спільна позитивна перспектива може бути різна: новий спільний ворог, нова спільна проблема, новий спільний ресурс і відповідно нове бачення майбутнього.

Перемога теж може бути різна: це може бути відвоювання загарбаного чи зосередження на творенні нової перспективи на незагарбаній території і вже потім повільна інтеграція загарбаної території.

В обох випадках – чи у разі конструювання спільної позитивної перспективи, чи у разі перемоги – має бути довгострокова стратегія.

Сьогодні в Україні відсутня дієва стратегія двох рівнів: 1) стратегія миробудівництва; 2) стратегія розвитку післяреволюційної та післявоєнної України. Ці дві стратегії тісно пов'язані.

Перш за все, якою має бути післяреволюційна та повоєнна Україна – постіндустріальна, деолігархізована, реформована чи індустріальна, олігархічна і нереформована.

Як каже Володимир Нікітін, для того, аби реінтегрувати Донбас в Україну, потрібно наново відповісти на питання "навіщо нам бути разом", бо старі відповіді на це питання не працюють.

В постіндустріальній, деолігархізованій та реформованій Україні нинішній індустріальний, тотально олігархічний та непіддаваний реформам Донбас не потрібен. В тому чи іншому вигляді такий Донбас підлягає ізоляції, автономізації чи сепарації.

В індустріальній, олігархічній і нереформованій Україні сьогоднішній Донбас потрібен. Тому в таку Україну його варто реінтегрувати, не рахуючись з наслідками – з поширенням хаотизації на всю Україну, з продовженням війни в інших формах Росією через Донбас, зі збереженням олігархів, з продовженням блокади реформ.

Хто ж підтримує сьогодні проект інтеграції окупованого Донбасу? Перш за все, олігархи, олігархічна влада (Президент, Уряд, парламентська більшість) та проолігархічні експерти.

Давайте подивимось, а що ж підтримує громада?

У вівторок в Брюсселі в Центрі дослідження європейської політики директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати опитування суспільної думки в Україні.

Висновок з приводу можливої стратегії закінчення війни на Донбасі – жоден з варіантів щодо можливого вирішення ситуації, аби покласти край війні, не отримав схвалення більшості.

Ірина Бекешкіна сказала: "Я думаю, що такою є ситуація для політичних партій, політиків та парламенту. Найбільш популярна відповідь – це "відновлення стану цих територій у відповідності до того, яким він був до війни". Але я не думаю, що це реалістично", – вважає Бекешкіна. Другим варіантом вона назвала реінтеграцію цих територій шляхом надання особливого статусу, що підтримує тільки 14% населення. "Непопулярне вирішення – продовження поточної політики – підтримує також 14%, повну ізоляцію – 17% і 25% не мають будь-якої поради.

В дійсності сьогодення є п'ять різних стратегій миробудівництва в Україні: 1) повернення довоєнного статус-кво; 2) все має іти, як іде; 3) реінтеграція; 4) ізоляція; 5) відвоювання.

1-ша і 5-та стратегії є малоймовірними.

З трьох найбільш реалістичних стратегій (2, 3, 4), ізоляція є найбільш популярною. Але ця стратегія не влаштовує владу та олігархів. Тобто стратегічні розбіжності між українською громадою та владою і олігархами є найбільша перепона на шляху до миру в Україні.

Тобто проблема не просто у відсутності стратегій миробудівництва. Проблема у відсутності єдиної стратегії миробудівництва. Причому, наскільки відомо, відсоток тих, хто виступає за ізоляцію окупованого Донбасу постійно збільшується за умови того, що влада та провладні експерти по всіх олігархічних телеканалах просувають саме стратегію реінтеграції Донбасу.

Тобто чим більша пропаганда реінтеграції Донбасу, тим більше прибічників ізоляції Донбасу.

Це відбувається через дві причини – недовіру до нелегітимної влади, яка разом з олігархами використовує ситуацію війни для власного збагачення, та через недовіру до самих жителів Донбасу на окупованій території, які стали провідниками політики російського режиму.

Отже перша найбільша проблема миробудівництва – наявність п'яти різних стратегій, з яких правлячий клас не здатен сконструювати одну та консолідувати навколо неї суспільство.

Нелегітимна влада в нинішній Україні це фундаментальна причина існування множинності стратегій миробудівництва, з яких жодна не є домінуючою. Відтак легітимність влади це не якась проста формальність, а дуже практична річ, адже лише легітимна влада здатна консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії.

Друга найбільша перепона для миробудівництва це всевладдя олігархів, які самі по собі, навіть незалежно від корумпованої ними влади, являють бар'єр для миробудівництва.

Олігархи сотнями способів вичавлюють гроші з державного бюджету, зменшуючи його можливості для фінансування військової оборони країни. Олігархи через здирницькі тарифи на інфраструктурні послуги забирають заощадження у громадян. Олігархи корумпують державу і роблять її слабшою – економічно та політично. Олігархи заробляють на контрабанді і спричинюють ситуацію, за якої Україна по суті фінансує сепаратистів. Олігархи змушені бути провідниками стратегії Росії, бо її фінансова міць все ще достатня, аби суттєво впливати на їх рішення. Зрештою олігархи зацікавлені у збереженні архаїчної індустріальної структури економіки України, основним елементом якої є нині сепаратистський Донбас.

Без деолігархізації процес миробудівництва ніколи не буде ефективним. Кожен тимчасовий мир у олігархічній країні буде призводити до повернення війни.

Третя найбільша перепона для миробудівництва – так звана гібридна суть конфлікту, яка робить неможливим його вирішення через міжнародне право та дипломатичні зусилля.

Тут найбільшою є проблема відсутності чітко оформлених і суб'єктних сторін конфлікту, як це бувало у минулих війнах. Тобто сьогодні конфлікт на Сході України є, а оформлених сторін конфлікту нема.

Досвід довгих перемовин в рамках Мінського процесу поставив питання, на яке влада досі не дала відповідь – з ким вести перемовини, з ким заключати мир, з ким домовлятися про перспективу. Все це – абсолютно неясно.

З так званими ДНР та ЛНР домовлятися сенсу немає – не тому що вони злочинці, а тому що вони не суб'єкти війни, ними командує та їх забезпечує ресурсами Росія.

Спроба домовлятися з Францією, Німеччиною та США за участі Росії безперспективна, бо Росія не виконує жодних таких домовленостей.

Але найбільша проблема – Росія не визнає себе стороною конфлікту. Тому зміна форматів – Мінський, Нормандський чи Будапештський -- нічого не дасть, допоки Росія не визнає себе стороною конфлікту. А вона цього робити не хоче. І будь-які правові акти чи навіть міжнародні суди не змусять її це зробити.

Більше того, Україна теж не є стороною конфлікту. Тобто всередині України є декілька сторін конфлікту, причому влада представляє одну з найменших сторін (реінтеграторів) – олігархів, проолігархічну частину правлячого класу та деяких обивателів. Решта сторін конфлікту (ізоляціоністи та відвойовники) взагалі не представлені на міжнародних перемовинах та у контактах з Росією.

Четверта перепона для миру – мандат від українського народу на миробудівництво, який отримала влада (Президент, Парламент, Уряд) в 2014-му році, вона втратила вже в серпні 2015-го, коли торгівля конституційним суверенітетом з боку влади призвела до кривавого громадського протесту під стінами Верховної Ради проти нав'язуваних ззовні змін до Конституції.

З того часу Україна не є цілісною стороною конфлікту у війні з Росією.

Більше того, з початку 2017-го року українська влада також втратила міжнародну довіру у ситуації війни.

Отже і Україна також не є повноцінною стороною конфлікту через нелегітимну владу як всередині України (з осені 2015-го) так і на міжнародному рівні (з початку 2017-го) та множинність суб'єктів всередині України, що відстоюють різні стратегії миробудівництва.

П'ята найбільша проблема миробудівництва – знаходження України в зовнішньому управління та перекладування владою процесу миробудівництва на західних партнерів.

Український правлячий клас звик бути у підпорядкованій позиції – якщо раніше така позиція у нього була щодо Росії, то тепер таку позицію він займає щодо Європи та США. Компрадорський характер нашого правлячого класу змушує його і питання миробудівництва перекладати назовні.

Більшості українського правлячого класу дуже хочеться запустити сюди миротворчі контингенти ОБСЄ чи ООН, які би контролювали кордон та правопорядок на окупованій території. Нашим керманичам дуже хочеться, щоб США, ЄС та міжнародні фінансові структури взяли на себе фінансовий тягар відновлення зруйнованого Донбасу.

Це дуже небезпечний шлях.

Не будують мир на своїй землі чужими руками. Бо той, хто будує мир, і претендуватиме на цю землю. Немає для України принципової різниці, хто забере Донбас – Росія чи Захід.

Отже маємо такі бар'єри на шляху до миробудівництва:

1) Нелегітимна влада не може консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії миробудівництва, а множинність таких стратегій не дозволяє дієти українській громаді солідарно для миру;

2) Олігархи на фундаментальному рівні породжують війну та стимулюють її продовження в Україні;

3) Відсутність проявлених та цілісних сторін конфлікту не дозволяє досягти миру шляхом міжнародного права та дипломатичних зусиль;

4) Мандат українського народу для влади на миробудівництво вичерпав себе і має бути поновлений на перевиборах, яким влада опирається;

5) Доки ми намагаємося побудувати мир чужими руками на своїй землі, ця земля ніколи не буде нашою.

І найголовніша проблема над цими проблемами – влада не хоче бачити і вирішувати ці проблеми.

Влада буде і далі продовжувати пропаганду реінтеграції, підкуповувати чи інакше заохочувати різних експертів для підтримки цього процесу, але це не призведе до початку миробудівництва, бо інші стратегії протидіятимуть їй.

Влада буде і далі подовжувати та підтримувати олігархічний консенсус, а контрабанда та здирництво і далі заважатимуть миробудівництву.

Влада продовжуватиме перекладати відповідальність на західних партнерів, буде далі продовжувати мінський процес та здійснювати різні половинчаті дипломатичні та міжнародно-правові зусилля, уникаючи власної стратегічної роботи та кроків по відновленню солідарності українського суспільства.

Отже для миру в Україні потрібно декілька кроків:

1. Перевибори Парламенту та Президента для відновлення мандату влади на миробудівництво з боку громади.

2. Випрацювання новою владою єдиної стратегії щодо Донбасу, яка враховує неможливість закінчити війну через міжнародне право та дипломатичним шляхом.

3. Деолігархізація, особливо це стосується тих олігархів, які стимулюють архаїчний індустріальний тип економіки, займаються здирництвом української громади, паразитують на контрабанді з окупованими територіями та поширюють російський вплив на Україну.

4. Консолідація новою владою української громади навколо єдиної стратегії і просування її за кордоном та перед Росією.

5. Реалізація цієї стратегії незалежно від її міжнародної підтримки своїми силами – задля власного миробудівництва – власними силами, на власних ресурсах з власною перспективою.

Допоки ці масштабні проблеми не будуть вирішені, війна на Донбасі триватиме.

Як тільки українська громада буде готова затратити зусилля саме на ці кроки, миробудівництво в Україні зможе початися.

Без цих кроків мир в Україні не настане.

Коментарі — 240
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 16:55
IP: 77.52.78.---
Mike_Kharkov:
Aleksandr Ruslanov:
Упевнений на 100% що від "принятия русского вторім государственнім" єкономіка не вийде з піке, інвестори не повалять гурьбою у країну, політична сітуація не зміниться.
А от купка...
Ну ви поняли?
Та я-то поняв:)
Але якщо б цієї карти не було, то її б не розигрували. Я вже не кажу про "Слава Україні".
Саме свіже – не вдалося б відколоти ані Крим, ані Донбас.
Ця карта є чудовим індикатором здоров'ячка влади взагалі та її намірів. Просто спробуйте заїкнутися й побачите чи жива людина взагалі, чи то вже олігархо-політвитвір:)
до окупаціх частини регіону донбасу у містах було, наприклад, з 10 періодики 9 російскомовних. В період окупаціі 1 українсько мовну періодику знишили "русскамировці". После окупації знову появилося 9 російскомовних та одна україномовна.
Ткніть пальцем у чьому ви бачите "утиснення російскомовних".
mihaylenco _ 14.04.2017 16:51
IP: 93.171.75.---
Mike_Kharkov
А "ущемление по язику" дійсно штучне...

Ви проти ущемлєнія ворожого язика? Вони вбивають наших людей, окупували нашу територію. Йде війна. Отямся, чоловіче! Зелене світло ворожій мові означає дати зелене світло духовній експансії! Ворожу мову слід давити!
Takozh _ 14.04.2017 16:40
IP: 85.238.103.---
Оце миробудівництво замість державобудівництва нічого доброго Україні не додасть.
_ABM_ _ 14.04.2017 16:35
IP: 77.222.153.---
Юрий Жага:
_ABM А ось як Ви, шановний гадаєте – чому граф Потоцький – польский націоналіст і русофоб – вигадав прадавнє племя УКРІВ? Не протоляхів, не ПОЛІВ, а саме – УКРІВ?
Юрію, ви розбирайтеся хто і що вигадав, а мені це не цікаво. Я піду готуватися до Пасхи.
_ABM_ _ 14.04.2017 16:28
IP: 77.222.153.---
Юрий Жага:
ABM_ Украинский Язык является одним из старейших языков мира.

...до самого 17 века никто из наших предков не догадывался, что он -украинец. И другие народы – тоже...
Даже Выговский и Мазепа требовали создать КНЯЖЕСТВО РУССКОЕ... Уж им-то никто не мешал провозгласить "украинское" и "украинцев"...
Это только подтверждает, что война с Россией идет столетия. И мира не будет, пока по историческим полочкам не разложим кто есть кто, не возвратим Украине в той или иной форме название Русь, не защитим от агрессора свое государство современной армией, ... в общем работы много. И это хорошо, это радует:-)
М-да, круто перемкнуло вас, кацапов: столько столетий контроля над Украиной и все) (уйлу под хвост. Кацапы, вы сами виноваты в том, что вас послали. А таки послали, так идите...
Mike_Kharkov _ 14.04.2017 16:13
IP: 188.163.83.---
Aleksandr Ruslanov:
Упевнений на 100% що від "принятия русского вторім государственнім" єкономіка не вийде з піке, інвестори не повалять гурьбою у країну, політична сітуація не зміниться.
А от купка...
Ну ви поняли?
Та я-то поняв:)
Але якщо б цієї карти не було, то її б не розигрували. Я вже не кажу про "Слава Україні".
Саме свіже – не вдалося б відколоти ані Крим, ані Донбас.
Ця карта є чудовим індикатором здоров'ячка влади взагалі та її намірів. Просто спробуйте заїкнутися й побачите чи жива людина взагалі, чи то вже олігархо-політвитвір:)
_ABM_ _ 14.04.2017 16:03
IP: 77.222.153.---
В украинском языке 650000 слов (литературный – 256 000 + 400 000 устаревших и диалектных слов). А в русском языке всего во всех диалектах 115 000 слов (словарь Даля).
В 1957 году профессор Фасмер (языковед и лексикограф российского происхождения, славист и балканист) пришел к выводу:
58,3 % – заимствованы из других европейских языков,
10,3 % – неизвестного происхождения,
29,5 % украинского происхождения,
72 слова – общевосточнославянского происхождения,
93 слова или 0,9 % – российского, то есть московского происхождения.
А где же "великий и могучий" язык???
Mike_Kharkov _ 14.04.2017 15:57
IP: 188.163.83.---
бун:
...В країні багато відповідних, компетентних та порядних людей, які можуть зібратися в партії республіканського типу на кшталт англосаксів, перемагати на виборах і проводити те, що ви проповідуєте, тобто республіку Вольтера і Джеферсона. Отакий колективний Вашингтон з новим і праведним законом...
Буне, я матеріаліст, порядність – це апеляція до заповідів. Тобто, спочатку ці люди повинні презентувати платформу, висловитися, показати людям, що не будуть діяти для "своїх". Лі казав "посади друга", видалив приорітет етнічного = розчистив шлях праці та зрісту.
А де ви хоча б тут, на УП, бачили таку позицію? непартійну. Я просто не бачу тих людей.
Стосовно Джефферсона – "електорат" був не той. Протестанти, кальвіністи, сектанти... майже 100% релігійні, серед яких "дух капіталізму" пропагувався як накопичення та аскетизм. А в нас вже яхти з майбахами засіли в головах – це зовсім інше, криве дерево.
_ABM_ _ 14.04.2017 15:53
IP: 77.222.153.---
Юрий Жага:
... І БЕЗ ПУШКІНА ЗРОЗУМІЛО...
Украинский Язык является одним из старейших языков мира. Русский язык появился недавно из изковеркованого украинского и азиатских матюков...
Александр Пушкин в поэме "Евгений Онегин" по этому поводу гениально подметил:

"Не все ли, русским языком
Владея слабо и с трудом,
Его так мило искажали,
И в их устах язык чужой
Не обратился ли в родной?"
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 15:46
IP: 77.52.78.---
Mike_Kharkov:
"язикова" проблема десь там у "хвості" списку негараздів і цілком підтримуеться невеликою купкою "незадоволених та ущемлених".
Упевнений на 100% що від "принятия русского вторім государственнім" єкономіка не вийде з піке, інвестори не повалять гурьбою у країну, політична сітуація не зміниться.
А от купка "продавивших" буде наступним сценаріем вимагати ставити "госязік русский" попереду українського, потім вимагати писати "русський язік исключительно заглавніми буквами", потім щоби "подкреплять русский язік нужно совместно с упоминанием печатать триколор, і т.д. і т.п...
Ну ви поняли?
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 15:39
IP: 35.187.56.---
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _ Я так понял, что вы считаете, что до принятия хрпистианства Русь вообще не разговаривала?Ведь ничего не сохранилось? А вот мова сохранилась, несмотря ни на что! ***

Наоборот – вся Русь разговаривала ДО принятия христианства точно так же, как и ПОСЛЕ. Просто научилась еще и "записывать свои разговоры"... А сколько народов так и не научились, однако языки сии живут... у индейцев, например.
Не научились, а их научили.И грамоту им принесли.Откуда, например, римские названия месяцев, и т д. Конечно, грамоту делали с учетом разговорной речи русов, поэтому в русском языке много руських (украинских) слов, а вот руська (украинская мова) развивалась, как народная речь, пока не сформулировалась, как целостная литературная мова, и говорить о том, что это неполноценный язык, могут люди уровня Запердоленки. Украинцы пронесли мову через тысячелетия и не хотят ее потерять из-за таких как вы, так, что все ваши выкрутасы бесполезны...
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 15:32
IP: 95.132.151.---
Юрий Жага:
Mikolaj Kren:"Татары не походили на мавров. Они, завоевав Россию, не подарили ей ни алгебры, ни Аристотеля". Тем не менее, культурные заимствования русскими у монголов имели место". А.Пушкин. ***

Зато они и не ломали того, что было до них: обложив русские княжества данью и заставив князей получать у хана "ярлык"... не вмешивались в дела религии – наоборот, сами часто крестились, не навязывали свою культуру и нравы...
там нижче,jut,я привівцитату з Салтикова-Щедріна...про різницю між нормальними людьми
і кретинами,jutами,з яких стаються менти;
-"Це просто з усіх боків наглухо закорковані істоти,котрі ломлять вперед,тому що не в стані усвідомлювати себе в зв*язку з яким би то не було порядком речей"...
Хоч і розумію,що пояснювати,будь що, таким як Ви-марно.Все ж спробую.
Пушкін,у своєму зауваженні,говорить не про татарів і монголів,а про росіянців...
Відчуйте різницю.
Mike_Kharkov _ 14.04.2017 15:30
IP: 188.163.83.---
Aleksandr Ruslanov:
Mike_Kharkov:
...а почему, собственно, не три госязыка?...

Потому,що немає " сінгапурської мови" та національності "сингапурець".
...
"Ущемление" по "язику" – штучностворена проблема.
Зрозуміло.
Але ж є сингапурська нація, яка складається з національностей, і є "сингапурські мови", так? І саме цим підкреслено приорітет нації перед національністю. А чому в нас такого не може бути? Більше того, якщо в нас буде не так, то й нікуди не зрушимо від "політичної української мови" (хоча як і інші наша мова має багато складових), "політичної історії" та "політичної ідеології", зостанемося у полоні етнічного приоритету, тобто, феодальної доби.
А "ущемление по язику" дійсно штучне, і твориться якраз концепцією "старшого брата" – належність до "гегемону" має вищий статус, ніж якості людини. З тим і пов'язано стрімке падіння якості держапарата.
Створено "політичного українця", нажаль, з вад.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 15:18
IP: 77.52.78.---
Олександр Перший:
Aleksandr Ruslanov:
...Апофеозом позора, стала прогнившая до основания система во главе с ПОПой, которая была объявлена Ernst & Young первой в рейтинге коррупции...
,
Це брехня, тому що визначався не рівень корупції, а рівень сприйняття корупції. Це зовсім різні речи. Перший визначається стандартними, типу Тимошенко чи Запердоленко, "плакальниками", другий – об'єктивними показниками. Впевнений, що рівень корупції зараз у нас набагато нижчий, ніж був при Януковичу.
угу. Одні називають "таскание гуся за шею" мастурбаціей а інші – онанізмом. Алє від цього суть самого дійства не змінюеться.
-Vesna- _ 14.04.2017 15:17
IP: 104.155.87.---
Юрий Жага:

Вас запрошує Всеволод Кожем'яко на свій блог... трохи до адеквату прикластися.
Адвокате варварів.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 15:13
IP: 77.52.78.---
dnipro:
12.11.2013
На сайті "Версии.сом" з"явилося цікаве інтерв"ю Дмитра Фірташа (редакцією сайту наданий звуковий файл самого інтерв"ю), в якому Д.Фірташ між іншим розповідає про те, що газова війна січня 2009 була спланованою і це була саме його пропозиція, яку сприйняв і реалізував тодішній президент В.Ющенко.
...Он задал вопрос: газ в подземке есть? Есть. Если мы начнем воевать, какая будет история? Я с ним просидел три дня. Он сильно считал, что я специалист в этом деле.Со мной он провел много времени. Я ему сказал простую вещь: цена такая-то, газ в подземке у тебя есть. Ты принимаешь решения, не я.
Для того, чтобы его принять, ты должен понимать, что если ты не отключишь промышленность, ты не проживешь. Играться в то, что мы начнем куда-то давать газ, там Румынии или еще кому-то и параллельно отдавать его еще и на промышленность, то мы умрем. Если остановим ВСЕ предприятия и не будем отдавать газ в ЕС – до конца отопительного сезона может быть дотянем...
Олександр Перший _ 14.04.2017 15:09
IP: 188.163.12.---
Aleksandr Ruslanov:
...Апофеозом позора, стала прогнившая до основания система во главе с ПОПой, которая была объявлена Ernst & Young первой в рейтинге коррупции...
,
Це брехня, тому що визначався не рівень корупції, а рівень сприйняття корупції. Це зовсім різні речи. Перший визначається стандартними, типу Тимошенко чи Запердоленко, "плакальниками", другий – об'єктивними показниками. Впевнений, що рівень корупції зараз у нас набагато нижчий, ніж був при Януковичу.
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 15:06
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Олександр Перший:
...Апофеозом позора, стала прогнившая до основания система во главе с ПОПой...Крысы
растащили и сожрали все. Уже ничего не осталось кроме земельных ресурсов.
Но они все равно рыщут по углам, пытаясь хоть что-то урвать с народа, живущего в сарае.

История учит нас тому, что системы и режимы валятся сами, как только сгниют изнутри. Стоит ли нам ждать или все-таки, подтолкнуть мизинцем?...

Olena Ksantopulos
,
Питання освячення і благословення.Одначе штука в тім,що у отих "нас"-нема авторитета здат
ного гарантувати таке освячення.
В той час як до послуг пануючого,комуно-регіонального ОЗУ, -легітимний політавторитет,вся потуга державної машини,і промислово фінансовий олігархічний ресурс.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 15:04
IP: 77.52.78.---
dnipro:
.... наприклад, підпише аля газовий договір 2009 тільки...

17.08.2011 В.Ющенко у своїх показах в суді стверджує: "Підкреслюю, ніякого відкликання президент України не робив.
Ці покази суперечать показам екс-голови Нафтогазу О.Дубини, який свідчив, що:
"Станом на 30 грудня 2008 року була узгоджена попередня домовленість про ціну природного газу для НАК "Нафтогаз України" у 235 дол за тисячу кубометрів і про вартість транзиту у 1,8 дол. (договор Тимошенко).
Президент України Ющенко В.А. усно забороняв підписувати контракт на таких умовах
31 грудня 2008 року наскільки мені (Дубина) відомо внаслідок телефонних розмов між Президентами України та Росії була оприлюднена кінцева ціна на газ 320 доларів США за 1 тисячу кубометрів...
Paul Magogan _ 14.04.2017 15:03
IP: 46.133.151.---
Я завжди писав і роз'яснював скрізь, що миру в країні зла, де панує суцільна корупція, не може бути в принципі. А буде війна, жорстока, нещадна, з розпадом країни. Треба було готуватися до найгіршого і треба готуватися зараз. Мені не вірили. Я писав невдовзі після президентських виборів, що Порошенко захищатиме корупцію. Порошенко не має достатньо рішучості, патріотизму, принциповості та сильної волі, необхідних, щоби бути справжнім лідером нації. Отже, Порошенко, внаслідок власної слабкості, втрачає легітимність, усі ж бачать, що відбувається. Нещасна країна – та, котрою керують подібні сумнівні "діячі". Я писав про це і мене банили скрізь: на gazeta.ua. korrespondent.net, uapress.info, і ті мої блоги тепер не знайти в Інтернеті. Але я не зупинюся і все одно писатиму й надалі.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 14:43
IP: 77.52.78.---
Олександр Перший:
....Апофеозом позора, стала прогнившая до основания система во главе с ПОПой, которая была объявлена Ernst & Young первой в рейтинге коррупции. Еще два года тому назад, Украина была седьмой, сегодня стала первой. Крысы растащили и сожрали все. Уже ничего не осталось кроме земельных ресурсов.
Но они все равно рыщут по углам, пытаясь хоть что-то урвать с народа, живущего в сарае.

История учит нас тому, что системы и режимы валятся сами, как только сгниют изнутри. Стоит ли нам ждать или все-таки, подтолкнуть мизинцем? Потому что вонь от крысиного помета, что доносится из "главного здания", уже просто невыносима...

Olena Ksantopulos
,
Олександр Перший _ 14.04.2017 14:40
IP: 188.163.12.---
dnipro:
Війна буде стільки стільки агресор її хотітиме. А він її хотітиме рівно стільки скільки хотітиме і матиме фінансові ресурси на діяльність по відновленню своєї чергової азіатської імперії.

Ніякі перевибори в Україні це не змінять. Хіба що одне – в результаті прийдуть до влади ті, хто здасть Україну без війни – наприклад, підпише аля газовий договір 2009 тільки по Донбасу, або виграє окупаційний блок, який напряму здасть Україну, або виграють популісти чи радикали, які відштовхнуть від України захід і будуть робити дурниці. Варіантів як бачите багато, але всі вони не підходять громадянам України.
++++ Саме так!
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 14:36
IP: 95.132.151.---
бун:
Юрий Жага:
Aleksandr Ruslanov _Тому й росіяни вживають ординські назви речей – богатырь, халат, арбуз, диван,тайга, карандаш, деньги, лошадь, чулок, ямщик, чердак, халва, ******

І знову ж таки – ми теж тривалий час жили поруч з тюрками – спочатку з торками, берендеями, кипчаками, половцями, чорними клобуками – і отримали від них козака, бунчука, казана, коша, бурку, отару, шаровари, майдан...
І В ЧОМУ Ж РІЗНИЦЯ?!
Підніміть російськомовну Вікіпедію. Там все є, і про Орду...
"Татары не походили на мавров. Они, завоевав Россию, не подарили ей ни алгебры, ни Аристотеля". Тем не менее, культурные заимствования русскими у монголов имели место". А.Пушкин.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 14:36
IP: 77.52.78.---
dnipro:
Ну і для чого проффесор-ффілософф Дацюк ви стільки води вилили всі нам голови? Ще й такої мутної і нудної. Написали б одним реченням:

"...потрібно...:
1. Перевибори Парламенту та Президента... "

Можливо вам ваші спонсори рвущієся до влади за букви платять? Але ж пожалійте читачів, які намагаються читати цю ахінею.
а ви нэ читайтэ Дацюка а читайтэ, наприклад, Уколова.
dnipro _ 14.04.2017 14:32
IP: 193.93.187.---
Війна буде стільки стільки агресор її хотітиме. А він її хотітиме рівно стільки скільки хотітиме і матиме фінансові ресурси на діяльність по відновленню своєї чергової азіатської імперії.

Ніякі перевибори в Україні це не змінять. Хіба що одне – в результаті прийдуть до влади ті, хто здасть Україну без війни – наприклад, підпише аля газовий договір 2009 тільки по Донбасу, або виграє окупаційний блок, який напряму здасть Україну, або виграють популісти чи радикали, які відштовхнуть від України захід і будуть робити дурниці. Варіантів як бачите багато, але всі вони не підходять громадянам України.
ONLINE
Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте