Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАСТАНЕ МИР В УКРАЇНІ?

14 квітня 2017, 09:00

Чи буде мир в Україні і коли він настане?

Щоб відповісти на це питання, потрібно побачити та оцінити ті фундаментальні бар'єри, які стоять на перешкоді миробудівництва.

Мир настає тоді, коли сторони конфлікту якимось чином вичерпали конфлікт: або хтось переміг, або у сторін з'явилась спільна позитивна перспектива.

Ця спільна позитивна перспектива може бути різна: новий спільний ворог, нова спільна проблема, новий спільний ресурс і відповідно нове бачення майбутнього.

Перемога теж може бути різна: це може бути відвоювання загарбаного чи зосередження на творенні нової перспективи на незагарбаній території і вже потім повільна інтеграція загарбаної території.

В обох випадках – чи у разі конструювання спільної позитивної перспективи, чи у разі перемоги – має бути довгострокова стратегія.

Сьогодні в Україні відсутня дієва стратегія двох рівнів: 1) стратегія миробудівництва; 2) стратегія розвитку післяреволюційної та післявоєнної України. Ці дві стратегії тісно пов'язані.

Перш за все, якою має бути післяреволюційна та повоєнна Україна – постіндустріальна, деолігархізована, реформована чи індустріальна, олігархічна і нереформована.

Як каже Володимир Нікітін, для того, аби реінтегрувати Донбас в Україну, потрібно наново відповісти на питання "навіщо нам бути разом", бо старі відповіді на це питання не працюють.

В постіндустріальній, деолігархізованій та реформованій Україні нинішній індустріальний, тотально олігархічний та непіддаваний реформам Донбас не потрібен. В тому чи іншому вигляді такий Донбас підлягає ізоляції, автономізації чи сепарації.

В індустріальній, олігархічній і нереформованій Україні сьогоднішній Донбас потрібен. Тому в таку Україну його варто реінтегрувати, не рахуючись з наслідками – з поширенням хаотизації на всю Україну, з продовженням війни в інших формах Росією через Донбас, зі збереженням олігархів, з продовженням блокади реформ.

Хто ж підтримує сьогодні проект інтеграції окупованого Донбасу? Перш за все, олігархи, олігархічна влада (Президент, Уряд, парламентська більшість) та проолігархічні експерти.

Давайте подивимось, а що ж підтримує громада?

У вівторок в Брюсселі в Центрі дослідження європейської політики директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати опитування суспільної думки в Україні.

Висновок з приводу можливої стратегії закінчення війни на Донбасі – жоден з варіантів щодо можливого вирішення ситуації, аби покласти край війні, не отримав схвалення більшості.

Ірина Бекешкіна сказала: "Я думаю, що такою є ситуація для політичних партій, політиків та парламенту. Найбільш популярна відповідь – це "відновлення стану цих територій у відповідності до того, яким він був до війни". Але я не думаю, що це реалістично", – вважає Бекешкіна. Другим варіантом вона назвала реінтеграцію цих територій шляхом надання особливого статусу, що підтримує тільки 14% населення. "Непопулярне вирішення – продовження поточної політики – підтримує також 14%, повну ізоляцію – 17% і 25% не мають будь-якої поради.

В дійсності сьогодення є п'ять різних стратегій миробудівництва в Україні: 1) повернення довоєнного статус-кво; 2) все має іти, як іде; 3) реінтеграція; 4) ізоляція; 5) відвоювання.

1-ша і 5-та стратегії є малоймовірними.

З трьох найбільш реалістичних стратегій (2, 3, 4), ізоляція є найбільш популярною. Але ця стратегія не влаштовує владу та олігархів. Тобто стратегічні розбіжності між українською громадою та владою і олігархами є найбільша перепона на шляху до миру в Україні.

Тобто проблема не просто у відсутності стратегій миробудівництва. Проблема у відсутності єдиної стратегії миробудівництва. Причому, наскільки відомо, відсоток тих, хто виступає за ізоляцію окупованого Донбасу постійно збільшується за умови того, що влада та провладні експерти по всіх олігархічних телеканалах просувають саме стратегію реінтеграції Донбасу.

Тобто чим більша пропаганда реінтеграції Донбасу, тим більше прибічників ізоляції Донбасу.

Це відбувається через дві причини – недовіру до нелегітимної влади, яка разом з олігархами використовує ситуацію війни для власного збагачення, та через недовіру до самих жителів Донбасу на окупованій території, які стали провідниками політики російського режиму.

Отже перша найбільша проблема миробудівництва – наявність п'яти різних стратегій, з яких правлячий клас не здатен сконструювати одну та консолідувати навколо неї суспільство.

Нелегітимна влада в нинішній Україні це фундаментальна причина існування множинності стратегій миробудівництва, з яких жодна не є домінуючою. Відтак легітимність влади це не якась проста формальність, а дуже практична річ, адже лише легітимна влада здатна консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії.

Друга найбільша перепона для миробудівництва це всевладдя олігархів, які самі по собі, навіть незалежно від корумпованої ними влади, являють бар'єр для миробудівництва.

Олігархи сотнями способів вичавлюють гроші з державного бюджету, зменшуючи його можливості для фінансування військової оборони країни. Олігархи через здирницькі тарифи на інфраструктурні послуги забирають заощадження у громадян. Олігархи корумпують державу і роблять її слабшою – економічно та політично. Олігархи заробляють на контрабанді і спричинюють ситуацію, за якої Україна по суті фінансує сепаратистів. Олігархи змушені бути провідниками стратегії Росії, бо її фінансова міць все ще достатня, аби суттєво впливати на їх рішення. Зрештою олігархи зацікавлені у збереженні архаїчної індустріальної структури економіки України, основним елементом якої є нині сепаратистський Донбас.

Без деолігархізації процес миробудівництва ніколи не буде ефективним. Кожен тимчасовий мир у олігархічній країні буде призводити до повернення війни.

Третя найбільша перепона для миробудівництва – так звана гібридна суть конфлікту, яка робить неможливим його вирішення через міжнародне право та дипломатичні зусилля.

Тут найбільшою є проблема відсутності чітко оформлених і суб'єктних сторін конфлікту, як це бувало у минулих війнах. Тобто сьогодні конфлікт на Сході України є, а оформлених сторін конфлікту нема.

Досвід довгих перемовин в рамках Мінського процесу поставив питання, на яке влада досі не дала відповідь – з ким вести перемовини, з ким заключати мир, з ким домовлятися про перспективу. Все це – абсолютно неясно.

З так званими ДНР та ЛНР домовлятися сенсу немає – не тому що вони злочинці, а тому що вони не суб'єкти війни, ними командує та їх забезпечує ресурсами Росія.

Спроба домовлятися з Францією, Німеччиною та США за участі Росії безперспективна, бо Росія не виконує жодних таких домовленостей.

Але найбільша проблема – Росія не визнає себе стороною конфлікту. Тому зміна форматів – Мінський, Нормандський чи Будапештський -- нічого не дасть, допоки Росія не визнає себе стороною конфлікту. А вона цього робити не хоче. І будь-які правові акти чи навіть міжнародні суди не змусять її це зробити.

Більше того, Україна теж не є стороною конфлікту. Тобто всередині України є декілька сторін конфлікту, причому влада представляє одну з найменших сторін (реінтеграторів) – олігархів, проолігархічну частину правлячого класу та деяких обивателів. Решта сторін конфлікту (ізоляціоністи та відвойовники) взагалі не представлені на міжнародних перемовинах та у контактах з Росією.

Четверта перепона для миру – мандат від українського народу на миробудівництво, який отримала влада (Президент, Парламент, Уряд) в 2014-му році, вона втратила вже в серпні 2015-го, коли торгівля конституційним суверенітетом з боку влади призвела до кривавого громадського протесту під стінами Верховної Ради проти нав'язуваних ззовні змін до Конституції.

З того часу Україна не є цілісною стороною конфлікту у війні з Росією.

Більше того, з початку 2017-го року українська влада також втратила міжнародну довіру у ситуації війни.

Отже і Україна також не є повноцінною стороною конфлікту через нелегітимну владу як всередині України (з осені 2015-го) так і на міжнародному рівні (з початку 2017-го) та множинність суб'єктів всередині України, що відстоюють різні стратегії миробудівництва.

П'ята найбільша проблема миробудівництва – знаходження України в зовнішньому управління та перекладування владою процесу миробудівництва на західних партнерів.

Український правлячий клас звик бути у підпорядкованій позиції – якщо раніше така позиція у нього була щодо Росії, то тепер таку позицію він займає щодо Європи та США. Компрадорський характер нашого правлячого класу змушує його і питання миробудівництва перекладати назовні.

Більшості українського правлячого класу дуже хочеться запустити сюди миротворчі контингенти ОБСЄ чи ООН, які би контролювали кордон та правопорядок на окупованій території. Нашим керманичам дуже хочеться, щоб США, ЄС та міжнародні фінансові структури взяли на себе фінансовий тягар відновлення зруйнованого Донбасу.

Це дуже небезпечний шлях.

Не будують мир на своїй землі чужими руками. Бо той, хто будує мир, і претендуватиме на цю землю. Немає для України принципової різниці, хто забере Донбас – Росія чи Захід.

Отже маємо такі бар'єри на шляху до миробудівництва:

1) Нелегітимна влада не може консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії миробудівництва, а множинність таких стратегій не дозволяє дієти українській громаді солідарно для миру;

2) Олігархи на фундаментальному рівні породжують війну та стимулюють її продовження в Україні;

3) Відсутність проявлених та цілісних сторін конфлікту не дозволяє досягти миру шляхом міжнародного права та дипломатичних зусиль;

4) Мандат українського народу для влади на миробудівництво вичерпав себе і має бути поновлений на перевиборах, яким влада опирається;

5) Доки ми намагаємося побудувати мир чужими руками на своїй землі, ця земля ніколи не буде нашою.

І найголовніша проблема над цими проблемами – влада не хоче бачити і вирішувати ці проблеми.

Влада буде і далі продовжувати пропаганду реінтеграції, підкуповувати чи інакше заохочувати різних експертів для підтримки цього процесу, але це не призведе до початку миробудівництва, бо інші стратегії протидіятимуть їй.

Влада буде і далі подовжувати та підтримувати олігархічний консенсус, а контрабанда та здирництво і далі заважатимуть миробудівництву.

Влада продовжуватиме перекладати відповідальність на західних партнерів, буде далі продовжувати мінський процес та здійснювати різні половинчаті дипломатичні та міжнародно-правові зусилля, уникаючи власної стратегічної роботи та кроків по відновленню солідарності українського суспільства.

Отже для миру в Україні потрібно декілька кроків:

1. Перевибори Парламенту та Президента для відновлення мандату влади на миробудівництво з боку громади.

2. Випрацювання новою владою єдиної стратегії щодо Донбасу, яка враховує неможливість закінчити війну через міжнародне право та дипломатичним шляхом.

3. Деолігархізація, особливо це стосується тих олігархів, які стимулюють архаїчний індустріальний тип економіки, займаються здирництвом української громади, паразитують на контрабанді з окупованими територіями та поширюють російський вплив на Україну.

4. Консолідація новою владою української громади навколо єдиної стратегії і просування її за кордоном та перед Росією.

5. Реалізація цієї стратегії незалежно від її міжнародної підтримки своїми силами – задля власного миробудівництва – власними силами, на власних ресурсах з власною перспективою.

Допоки ці масштабні проблеми не будуть вирішені, війна на Донбасі триватиме.

Як тільки українська громада буде готова затратити зусилля саме на ці кроки, миробудівництво в Україні зможе початися.

Без цих кроків мир в Україні не настане.

Коментарі — 240
mihaylenco _ 14.04.2017 22:58
IP: 93.171.75.---
Рускій дух з України слід внищувати. Усі його прояви.
Andrey Kononenko _ 14.04.2017 22:55
IP: 188.163.73.---
Юрий Жага:
Но мы -то не подольские крестьяне 19 ст. – нас на такой мякине не проведешь...
Так, как провели и проводят вас, ещё никого не проводили.
Когда быдлоте предложили европейские ценности, она объявила ЛДНР и пошла в атаку. Разрушила жизни большинства жителей донбасса (типа своих же), покращення не наступает, но останавливаться не собираются, потому что верят российскому телевизору, по которому показывают кровавых бандеровцев. И вы – один из этих верующих, хоть и без автомата в руках.
Ua Gall _ 14.04.2017 22:48
IP: 178.212.99.---
Юрий Жага:

КРЕМЛЬ -это место раздачи наказаний и поощрений,вот что такое Кремль для России и многих её соседей.
Конст.Щемелинин,,Крым,фашист

ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР-ФАШИСТ!
ХайльЙоська!ХайльПутлер!

Недалече пирамиды,
Нил течёт-богат водой
Омывает русский берег
Русь моя,горжусь тобой!
Yaroslav Yurkiv _ 14.04.2017 22:44
IP: 130.211.103.---
Петро Федоряка:
Ну, не знаю, не знаю. Например, в Германии мир наступил тогда, когда она проиграла во ВМВ и в ней была проведена тотальная денацификация.
Умовна денацифікація, так само, як в Кацапстані – декомунізація.
І там, і тут державні гімни залишилися ті ж самі:)

Deutschland, Deutschland über alles, ...
Славься, Отечество наше свободное,
Братских народов союз вековой...
mihaylenco _ 14.04.2017 22:38
IP: 93.171.75.---
Юрий Жага
Оскільки австрійский народ не має австрійської мови, а розмовляє німецькою – треба його позбавити права на власну державу?! А що робити з Іраном, Азербайджаном та Турцією, що мають фактично ЄДИНУ мову?!

А через скільки війн пройшли австрійці, перш ніж стабілізувалася ситуація? А що робити з Іраном, Азербайджаном, Турцією, де постійно тліють етнічні конфлікти? Тліють, і тліють. Що там можна зробити? Московити теж кажуть, що української мови не існує, а та, якою користуються українці – неправильний ватний язик.
Ua Gall _ 14.04.2017 22:31
IP: 178.212.99.---
Юрий Жага:

Украина должна стать НоВоРоссией.За это и воюем.
Вал.Коровин

Вижу речку Амазонку,
Крокодилов вижу я...
Это русская сторонка,
Это родина моя!

ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР-ФАШИСТ!
Хайль Йоська!Хайль Путлер!
Ua Gall _ 14.04.2017 22:26
IP: 178.212.99.---
Юрий Жага:
Евразия вся наша, русская.Русский -всечеловек,он любит всех.
Вал.Коровин,Масква,фашист

Балда,а как этот ВСЕчеловек любит ближних и дальних своих соседей.Вместо "ВОЗЛЮБИ" он всегда пред
почитает "ВОЗЛУПИ".

ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР -ФАШИСТ!
Хайль Йоська!Хайль Путлер!
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 22:19
IP: 35.187.56.---
Andrey Kononenko:
Чтобы наступил промежуточный мир, нужно добиваться от западных партнёров, чтобы они заставили Россию прекратить обстрел украинских военных. Для этого нужно выйти из минских соглашений, оставив только одно требование – прекращение огня. Такой вариант будет горячо поддержан Евросоюзом, ведь им не терпится снять санкции.
Чтобы наступил окончательный мир, нужно либо достичь военно-технологического превосходства над Россией, либо, как минимум, произвести такое оружие, которое сделало бы российскую агрессию крайне опасной или крайне болезненной для России.
Да это понятно,мир возможен только после победы одной стороны и капитуляции другой, непонятно только чего мы хотим- победы, или,все же, капитуляции...
Ua Gall _ 14.04.2017 22:18
IP: 178.212.99.---
:
Ua Gall:
Киевскую Русь татары сожгли на этом месте теперь хохлы тюркско-татарские живут.
- Русь это Россия!!!!
ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР -ФАШИСТ!
Хайль Йоська! Хайль Путлер!

Вижу пагоды в Шри Ланке,
И Корею и Китай...,
Где бы я ни ехал танком
Всюду мой любимый край!
Andrey Kononenko _ 14.04.2017 22:14
IP: 188.163.73.---
Елена Величко:
Я прокоментую цю статтю,але пізніше,мені здається,що автор дещо зациклився на олігархах та внутрішній ситуації,а для миру в Україні треба дивитись значно ширше,й впершу чергу на підняття загальнолюдського фактору в Україні. Сьогодні,у цей скорботний день, хочу призвати ОБИДВІ СТОРОНИ:
"Хлопці, НЕ СТРІЛЯЙТЕ!"
Не стоит называть хлопцями животных с "той стороны". Правильнее было бы написать так: "Хлопці i тварини, НЕ СТРІЛЯЙТЕ!"
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 22:13
IP: 35.187.34.---
:
Anatol Zubenko:
:
У хохлов на Евровидение 2016 года, своих певцов с "соловьиной" не оказалось, наняли татарку, а ведь этого стада было недавно 40 миллионов, но как говорит статистика продажи хлеба,этого стада осталось 30 миллионов, остальные разбрелись, что бы с голода не подохнуть в этой "просвещённой" неньке.
хи-хи-хи
У русских вообще певцов не оказалось,поэтому хотели прислать девочку- инвалида, чтобы хоть заработать, ну, как в поездах...
– А почему нельзя петь девочке инвалиду, или на Украине приветствую только педофилов и гетеросексуалов!?
- Скажи Антошка,что обосрались вы Русскую Девушку!!!
А почему нельзя петь украинской татарке?А девочке петь можно, а использовать ее-подло, впрочем для Раши, это в порядке вещей!
Andrey Kononenko _ 14.04.2017 22:12
IP: 188.163.73.---
Чтобы наступил промежуточный мир, нужно добиваться от западных партнёров, чтобы они заставили Россию прекратить обстрел украинских военных. Для этого нужно выйти из минских соглашений, оставив только одно требование – прекращение огня. Такой вариант будет горячо поддержан Евросоюзом, ведь им не терпится снять санкции.
Чтобы наступил окончательный мир, нужно либо достичь военно-технологического превосходства над Россией, либо, как минимум, произвести такое оружие, которое сделало бы российскую агрессию крайне опасной или крайне болезненной для России.
Елена Величко _ 14.04.2017 22:09
IP: 95.134.164.---
Я прокоментую цю статтю,але пізніше,мені здається,що автор дещо зациклився на олігархах та внутрішній ситуації,а для миру в Україні треба дивитись значно ширше,й впершу чергу на підняття загальнолюдського фактору в Україні. Сьогодні,у цей скорботний день, хочу призвати ОБИДВІ СТОРОНИ:
"Хлопці, НЕ СТРІЛЯЙТЕ!"
Ua Gall _ 14.04.2017 22:08
IP: 178.212.99.---
Юрий Жага:

Слава Киевской Руси -НоВоРоссия,сосни!

ПОШЁЛ ВОН, ПРОВОКАТОР -ФАШИСТ!

Вижу Прагу и Варшаву,
Будапешт и Бухарест,
Это русская держава,
Сколько здесь любимых мест!
Хайль Йоська!Хайль Путлер!
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 22:06
IP: 104.155.13.---
Юрий Жага:
mihaylenco:Так само й ворожа мова. Ніколи ватне царство не було демократичним. Ніколи! ****

Та ну?! Ну то подивимося, чи так це – на прикладі приєднання Крима Екатериною. Ця клята азіатьска деспотиня (щоправда німецького, європейського походження, але все одне – некошерна для галичан):

- залишила татарам віру, мечеті і – школи при мечетях, тобто – їхню мову;
- підтвердила усі державні ханські документи на землеволодіння;
- надала усім без винятку мурзам російське дворянство з повними привелеями;
- залишила тільки старі податки, жодного іншого не впровадила;
- позбавила татар рекрутчини. Добровільна служба – будь ласка, відоми кр. татари – генерали;
– залишила татарам шаріатський суд. З відповідною мовою судочинства.

НУ ХІБА НЕ ДЕСПОТИНЯ?! ОСЬ КЛЯТА Ж ТЕРОРИСТКА МОСКАЛЬСКО – НІМЕЦЬКА!!!
"Взяла и прикрепила украинцев к земле"- (по-памяти, Толстой)
Takozh _ 14.04.2017 22:06
IP: 85.238.103.---
Юрий Жага:
mihaylenco:Так само й ворожа мова. Ніколи ватне царство не було демократичним. Ніколи! ****

Та ну?! Ну то подивимося, чи так це – на прикладі приєднання Крима Екатериною. Ця клята азіатьска деспотиня (щоправда німецького, європейського походження, але все одне – некошерна для галичан):

- залишила татарам віру, мечеті і – школи при мечетях, тобто – їхню мову;
- підтвердила усі державні ханські документи на землеволодіння;
- надала усім без винятку мурзам російське дворянство з повними привелеями;
- залишила тільки старі податки, жодного іншого не впровадила;
- позбавила татар рекрутчини. Добровільна служба – будь ласка, відоми кр. татари – генерали;
– залишила татарам шаріатський суд. З відповідною мовою судочинства.

НУ ХІБА НЕ ДЕСПОТИНЯ?! ОСЬ КЛЯТА Ж ТЕРОРИСТКА МОСКАЛЬСКО – НІМЕЦЬКА!!!
Ємельян Пугачев теж так сказав в останньому слові: "Клята москальска терористка!!!"
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 22:01
IP: 94.153.158.---
:
У хохлов на Евровидение 2016 года, своих певцов с "соловьиной" не оказалось, наняли татарку, а ведь этого стада было недавно 40 миллионов, но как говорит статистика продажи хлеба,этого стада осталось 30 миллионов, остальные разбрелись, что бы с голода не подохнуть в этой "просвещённой" неньке.
хи-хи-хи
У русских вообще певцов не оказалось,поэтому хотели прислать девочку- инвалида, чтобы хоть заработать, ну, как в поездах...
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 21:54
IP: 94.153.158.---
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _
Это от сознания своей второсортности, в Украине таких еще много, но пока... ***

Для всех без исключения диких, отсталых народов характерно исступленное кликушество и святая уверенность в исключительных дарованиях собственного племени – детей Одина, любимцев Маниту и тд.
причем – обязательно в сочетании с полным уничижительным презрением к на порядок более развитым народам- к "бледнолицым" там или к римлянам...

Карпатские команчи – отнюдь не исключение из этого правила...:))
Да уж. Вот и встало все на свои места,:-русские более развитой народ, а украинцы-это карпатские команчи, вот и вся суть ваших высеров, и кто тут нацист?
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 21:40
IP: 35.189.198.---
:
Anatol Zubenko:
:
Anatol Zubenko:
Ты сам то Стефаника не прочёл, только говоришь про него, а Русскую Литературы ты читаешь с детства, если ты грамотный и не тупой как все хохлы.
А ты, кроме "му-му", читал что нибудь? А то, создается впечатление,что кроме польских свинарников тебе и говорить не о чем... Давай о том, как Рассея всех поимеет...
– Хохлов это точно она имеет, а остальные уважают её мощь и силу!!!!
Ну скажи сынок, какие сказки ты читал своим деткам, ну не Стефаника же, дурку то не гони тут, не смеши народ.
Стефаник описывал суровую правду жизни, а не писал для кисейных барышень...А сказок украинских хватает, так что не обольщайся, обходились без иванушки-дурачка, или емели бездельника...Да, я читал русскую литературу, а ты украинской не читал, поэтому спорить с тобой нет смысла, ты тут ущербный...
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 21:28
IP: 94.153.158.---
Юрий Жага:
Anatol Zubenko:
Юрий Жага:
Anatol Zubenko:
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _ Во-первых, все пе речисленные вами произведения являются великими только для узкого круга ****
Точно-узкого круга по настоящему культурных людей... Это же не "Рамштайн"...
]Вот и конец вашим аргументам, так, что не лезьте больше в те сферы, в которых вы ничего не смыслите, а хотите поучать украинцев ***

Хамство знаний отнюдь не заменяет... Ну а сравнивать Стефаника с ТУРГЕНЕВЫМ. – нет уж, увольте... Я столько не выпью.
Это от сознания своей второсортности, в Украине таких еще много, но пока...
mihaylenco _ 14.04.2017 21:25
IP: 93.171.75.---
бун:
І ось конфлікт цієї традиції і сереньовічної азійської...

Та ні. Середньовічні азійські культури були високорозвинені. А ватне царство – примітивна деспотія. В Азії лише один аналог – Афганістан.
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 21:22
IP: 94.153.158.---
:
Anatol Zubenko:
Ты сам то Стефаника не прочёл, только говоришь про него, а Русскую Литературы ты читаешь с детства, если ты грамотный и не тупой как все хохлы.
А ты, кроме "му-му", читал что нибудь? А то, создается впечатление,что кроме польских свинарников тебе и говорить не о чем... Давай о том, как Рассея всех поимеет...
mihaylenco _ 14.04.2017 21:17
IP: 93.171.75.---
Щодо мов. Мова є – є народ. Народ є – має право на власну країну. Якщо українську мову витіснить якась інша, то зникне український народ. Після мови, все решта – культура, традиції, території, все другорядне. Так само й ворожа мова. Ніколи ватне царство не було демократичним. Ніколи! І його мова не має права на демократичне ставлення до неї. Ватники, як хижий звір свою присутність помічають рускім духом – мовою. І потім заявляють права на ці території. Вони ніколи не ставилися демократично до чужих мов. Тільки нищили спочатку мову якогось народу, а потім проголошували народ "рускімі", дописавши в кінці прізвища "ОВ".

Що робить кращий друг путіна, Назарбаєв? Він відмовився не лише від офіційного використання ватної мови, а й від самого алфавіту! Чому? Та тому, щоб знищити можливість ватному виродку мітити в чужій хаті свою присутність.
braterstvo _ 14.04.2017 21:17
IP: 89.252.61.---
бун:
бун:
бун:
... Я не знаю чи відрізнялися мовою в 16ст. Новгород і Москва, але за традиційними інститутами це були дві різні цивілізації, європейська Новгород і середньовічна азійська деспотія Москва...Київська влада в основі своїй і сьогодні є спадкоємцем цієї Москви, що знищила Новгород за Івана Грозного. І ось конфлікт цієї традиції і сереньовічної азійської – це і є в основі теперішніх конфліктів.


Дякую шановний за глибоке "препарування" суспільних інституцій минувшини.
mihaylenco _ 14.04.2017 21:06
IP: 93.171.75.---
Mike Naplekov
Я навіть розмовляти з подібним рівнем світогляду не хочу, вибачте.

Aleksandr Ruslanov
Mike Naplekov:
...Це ж треба було умудритися так озлобити проти себе мільони людей...

Нє порите чушь – она вжє визжит.

braterstvo
Mike Naplekov:
Не переживайте шановний, поженемо і внутрішню владну погань, і зовнішню – шовіністичну "россоміровську".
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте