Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАСТАНЕ МИР В УКРАЇНІ?

14 квітня 2017, 09:00

Чи буде мир в Україні і коли він настане?

Щоб відповісти на це питання, потрібно побачити та оцінити ті фундаментальні бар'єри, які стоять на перешкоді миробудівництва.

Мир настає тоді, коли сторони конфлікту якимось чином вичерпали конфлікт: або хтось переміг, або у сторін з'явилась спільна позитивна перспектива.

Ця спільна позитивна перспектива може бути різна: новий спільний ворог, нова спільна проблема, новий спільний ресурс і відповідно нове бачення майбутнього.

Перемога теж може бути різна: це може бути відвоювання загарбаного чи зосередження на творенні нової перспективи на незагарбаній території і вже потім повільна інтеграція загарбаної території.

В обох випадках – чи у разі конструювання спільної позитивної перспективи, чи у разі перемоги – має бути довгострокова стратегія.

Сьогодні в Україні відсутня дієва стратегія двох рівнів: 1) стратегія миробудівництва; 2) стратегія розвитку післяреволюційної та післявоєнної України. Ці дві стратегії тісно пов'язані.

Перш за все, якою має бути післяреволюційна та повоєнна Україна – постіндустріальна, деолігархізована, реформована чи індустріальна, олігархічна і нереформована.

Як каже Володимир Нікітін, для того, аби реінтегрувати Донбас в Україну, потрібно наново відповісти на питання "навіщо нам бути разом", бо старі відповіді на це питання не працюють.

В постіндустріальній, деолігархізованій та реформованій Україні нинішній індустріальний, тотально олігархічний та непіддаваний реформам Донбас не потрібен. В тому чи іншому вигляді такий Донбас підлягає ізоляції, автономізації чи сепарації.

В індустріальній, олігархічній і нереформованій Україні сьогоднішній Донбас потрібен. Тому в таку Україну його варто реінтегрувати, не рахуючись з наслідками – з поширенням хаотизації на всю Україну, з продовженням війни в інших формах Росією через Донбас, зі збереженням олігархів, з продовженням блокади реформ.

Хто ж підтримує сьогодні проект інтеграції окупованого Донбасу? Перш за все, олігархи, олігархічна влада (Президент, Уряд, парламентська більшість) та проолігархічні експерти.

Давайте подивимось, а що ж підтримує громада?

У вівторок в Брюсселі в Центрі дослідження європейської політики директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати опитування суспільної думки в Україні.

Висновок з приводу можливої стратегії закінчення війни на Донбасі – жоден з варіантів щодо можливого вирішення ситуації, аби покласти край війні, не отримав схвалення більшості.

Ірина Бекешкіна сказала: "Я думаю, що такою є ситуація для політичних партій, політиків та парламенту. Найбільш популярна відповідь – це "відновлення стану цих територій у відповідності до того, яким він був до війни". Але я не думаю, що це реалістично", – вважає Бекешкіна. Другим варіантом вона назвала реінтеграцію цих територій шляхом надання особливого статусу, що підтримує тільки 14% населення. "Непопулярне вирішення – продовження поточної політики – підтримує також 14%, повну ізоляцію – 17% і 25% не мають будь-якої поради.

В дійсності сьогодення є п'ять різних стратегій миробудівництва в Україні: 1) повернення довоєнного статус-кво; 2) все має іти, як іде; 3) реінтеграція; 4) ізоляція; 5) відвоювання.

1-ша і 5-та стратегії є малоймовірними.

З трьох найбільш реалістичних стратегій (2, 3, 4), ізоляція є найбільш популярною. Але ця стратегія не влаштовує владу та олігархів. Тобто стратегічні розбіжності між українською громадою та владою і олігархами є найбільша перепона на шляху до миру в Україні.

Тобто проблема не просто у відсутності стратегій миробудівництва. Проблема у відсутності єдиної стратегії миробудівництва. Причому, наскільки відомо, відсоток тих, хто виступає за ізоляцію окупованого Донбасу постійно збільшується за умови того, що влада та провладні експерти по всіх олігархічних телеканалах просувають саме стратегію реінтеграції Донбасу.

Тобто чим більша пропаганда реінтеграції Донбасу, тим більше прибічників ізоляції Донбасу.

Це відбувається через дві причини – недовіру до нелегітимної влади, яка разом з олігархами використовує ситуацію війни для власного збагачення, та через недовіру до самих жителів Донбасу на окупованій території, які стали провідниками політики російського режиму.

Отже перша найбільша проблема миробудівництва – наявність п'яти різних стратегій, з яких правлячий клас не здатен сконструювати одну та консолідувати навколо неї суспільство.

Нелегітимна влада в нинішній Україні це фундаментальна причина існування множинності стратегій миробудівництва, з яких жодна не є домінуючою. Відтак легітимність влади це не якась проста формальність, а дуже практична річ, адже лише легітимна влада здатна консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії.

Друга найбільша перепона для миробудівництва це всевладдя олігархів, які самі по собі, навіть незалежно від корумпованої ними влади, являють бар'єр для миробудівництва.

Олігархи сотнями способів вичавлюють гроші з державного бюджету, зменшуючи його можливості для фінансування військової оборони країни. Олігархи через здирницькі тарифи на інфраструктурні послуги забирають заощадження у громадян. Олігархи корумпують державу і роблять її слабшою – економічно та політично. Олігархи заробляють на контрабанді і спричинюють ситуацію, за якої Україна по суті фінансує сепаратистів. Олігархи змушені бути провідниками стратегії Росії, бо її фінансова міць все ще достатня, аби суттєво впливати на їх рішення. Зрештою олігархи зацікавлені у збереженні архаїчної індустріальної структури економіки України, основним елементом якої є нині сепаратистський Донбас.

Без деолігархізації процес миробудівництва ніколи не буде ефективним. Кожен тимчасовий мир у олігархічній країні буде призводити до повернення війни.

Третя найбільша перепона для миробудівництва – так звана гібридна суть конфлікту, яка робить неможливим його вирішення через міжнародне право та дипломатичні зусилля.

Тут найбільшою є проблема відсутності чітко оформлених і суб'єктних сторін конфлікту, як це бувало у минулих війнах. Тобто сьогодні конфлікт на Сході України є, а оформлених сторін конфлікту нема.

Досвід довгих перемовин в рамках Мінського процесу поставив питання, на яке влада досі не дала відповідь – з ким вести перемовини, з ким заключати мир, з ким домовлятися про перспективу. Все це – абсолютно неясно.

З так званими ДНР та ЛНР домовлятися сенсу немає – не тому що вони злочинці, а тому що вони не суб'єкти війни, ними командує та їх забезпечує ресурсами Росія.

Спроба домовлятися з Францією, Німеччиною та США за участі Росії безперспективна, бо Росія не виконує жодних таких домовленостей.

Але найбільша проблема – Росія не визнає себе стороною конфлікту. Тому зміна форматів – Мінський, Нормандський чи Будапештський -- нічого не дасть, допоки Росія не визнає себе стороною конфлікту. А вона цього робити не хоче. І будь-які правові акти чи навіть міжнародні суди не змусять її це зробити.

Більше того, Україна теж не є стороною конфлікту. Тобто всередині України є декілька сторін конфлікту, причому влада представляє одну з найменших сторін (реінтеграторів) – олігархів, проолігархічну частину правлячого класу та деяких обивателів. Решта сторін конфлікту (ізоляціоністи та відвойовники) взагалі не представлені на міжнародних перемовинах та у контактах з Росією.

Четверта перепона для миру – мандат від українського народу на миробудівництво, який отримала влада (Президент, Парламент, Уряд) в 2014-му році, вона втратила вже в серпні 2015-го, коли торгівля конституційним суверенітетом з боку влади призвела до кривавого громадського протесту під стінами Верховної Ради проти нав'язуваних ззовні змін до Конституції.

З того часу Україна не є цілісною стороною конфлікту у війні з Росією.

Більше того, з початку 2017-го року українська влада також втратила міжнародну довіру у ситуації війни.

Отже і Україна також не є повноцінною стороною конфлікту через нелегітимну владу як всередині України (з осені 2015-го) так і на міжнародному рівні (з початку 2017-го) та множинність суб'єктів всередині України, що відстоюють різні стратегії миробудівництва.

П'ята найбільша проблема миробудівництва – знаходження України в зовнішньому управління та перекладування владою процесу миробудівництва на західних партнерів.

Український правлячий клас звик бути у підпорядкованій позиції – якщо раніше така позиція у нього була щодо Росії, то тепер таку позицію він займає щодо Європи та США. Компрадорський характер нашого правлячого класу змушує його і питання миробудівництва перекладати назовні.

Більшості українського правлячого класу дуже хочеться запустити сюди миротворчі контингенти ОБСЄ чи ООН, які би контролювали кордон та правопорядок на окупованій території. Нашим керманичам дуже хочеться, щоб США, ЄС та міжнародні фінансові структури взяли на себе фінансовий тягар відновлення зруйнованого Донбасу.

Це дуже небезпечний шлях.

Не будують мир на своїй землі чужими руками. Бо той, хто будує мир, і претендуватиме на цю землю. Немає для України принципової різниці, хто забере Донбас – Росія чи Захід.

Отже маємо такі бар'єри на шляху до миробудівництва:

1) Нелегітимна влада не може консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії миробудівництва, а множинність таких стратегій не дозволяє дієти українській громаді солідарно для миру;

2) Олігархи на фундаментальному рівні породжують війну та стимулюють її продовження в Україні;

3) Відсутність проявлених та цілісних сторін конфлікту не дозволяє досягти миру шляхом міжнародного права та дипломатичних зусиль;

4) Мандат українського народу для влади на миробудівництво вичерпав себе і має бути поновлений на перевиборах, яким влада опирається;

5) Доки ми намагаємося побудувати мир чужими руками на своїй землі, ця земля ніколи не буде нашою.

І найголовніша проблема над цими проблемами – влада не хоче бачити і вирішувати ці проблеми.

Влада буде і далі продовжувати пропаганду реінтеграції, підкуповувати чи інакше заохочувати різних експертів для підтримки цього процесу, але це не призведе до початку миробудівництва, бо інші стратегії протидіятимуть їй.

Влада буде і далі подовжувати та підтримувати олігархічний консенсус, а контрабанда та здирництво і далі заважатимуть миробудівництву.

Влада продовжуватиме перекладати відповідальність на західних партнерів, буде далі продовжувати мінський процес та здійснювати різні половинчаті дипломатичні та міжнародно-правові зусилля, уникаючи власної стратегічної роботи та кроків по відновленню солідарності українського суспільства.

Отже для миру в Україні потрібно декілька кроків:

1. Перевибори Парламенту та Президента для відновлення мандату влади на миробудівництво з боку громади.

2. Випрацювання новою владою єдиної стратегії щодо Донбасу, яка враховує неможливість закінчити війну через міжнародне право та дипломатичним шляхом.

3. Деолігархізація, особливо це стосується тих олігархів, які стимулюють архаїчний індустріальний тип економіки, займаються здирництвом української громади, паразитують на контрабанді з окупованими територіями та поширюють російський вплив на Україну.

4. Консолідація новою владою української громади навколо єдиної стратегії і просування її за кордоном та перед Росією.

5. Реалізація цієї стратегії незалежно від її міжнародної підтримки своїми силами – задля власного миробудівництва – власними силами, на власних ресурсах з власною перспективою.

Допоки ці масштабні проблеми не будуть вирішені, війна на Донбасі триватиме.

Як тільки українська громада буде готова затратити зусилля саме на ці кроки, миробудівництво в Україні зможе початися.

Без цих кроків мир в Україні не настане.

Коментарі — 240
Adam Viter _ 14.04.2017 13:02
IP: 37.55.35.---
Гірка іронія на плачевні скарги Путіна самому Трампу. На щоб Ви думали? – На українську мову в Україні? Ось приклад такої скарги. Єврейська національна держава Ізраїль. Офіційними мовами в країні – є єврейська мова (іврит) та арабська. Поширені серед населення також російська, англійська, їдиш та інші європейські й азійські мови. Путін жаліється і просить Трамра заборонити єврейську мову (іврит) в Ізраїлі, (як українську мову в Україні) і залишити виключно арабську, (чи російську, як в Україні) через те, що вони ж бачите сусіди і називають себе старшими братами, арабами як в Ізраїлі, (чи росіянами, як в Україні)?
У мирний час можливо для України були б кращими такі прихильники політики соціалізму Обами, як Тимошенко, Садовий, Ляшко, ... Але у нас четвертий рік війна і окупація РФ Криму і Донбасі. Тому, щоб не загинути, приходиться обирати між політикою Трампа, Тягнибока і Порошенко.
braterstvo _ 14.04.2017 13:00
IP: 89.252.61.---
Юрий Жага:
Юрий Жага:
braterstvo:
Logic2009:
Logic2009:
Юрий Жага:
Нормальное европейское развитие Украины прервано Майданом.
Шило, язик не заболів зад Путлера облизувати?
Шановний -Logic2009-, прошу Вас допомогти індентифікувати цього запроданця -Жага-. Ви єдиний з дописувачів, хто згадує його "кличку" чи "нік як Шило...
Я же тебе, идиоту уже говорил, что к Шилу и Шилам не имею никакого отношения... Засунь себе шило в левую ягодицу, ксендзик с полонины...
Раз занервував цей "попик" Московсього патріархату, значить ми на правильному шляху у докопуванні до істини. Хайль Путлєр, чи як там запроданцю!
braterstvo _ 14.04.2017 12:52
IP: 89.252.61.---
Mike_Kharkov:
Mike_Kharkov:
САНДРО:
... извести в украинце национальное пуспозвонство этим как дустом...Только... авторитаризм сможет изгнать из украинца этот средневековый позор, укрнационализм, которым сейчас и травят народ.
Та ні шановний, ефективніше було б, якби дустом вивести всю цю "великороCCкую" ідеологічну заразу. І тоді "в сімї великій, сімї вольній, новій", стало б легше жити українцю. А воно так і буде. Дядько Сем з Європою допоможе.
Слава Україні!
(втретє, виправив помилки)
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 12:47
IP: 77.52.78.---
Юрий Жага:
а що ви на це скажете?

Словник московсько-украинский. Дубровский В. 1918 г. 548 страниц.
braterstvo _ 14.04.2017 12:41
IP: 89.252.61.---
Mike_Kharkov:
Mike_Kharkov:
САНДРО:
...извести в украинце национальное пуспозвонство этим как дустом. Только... авторитаризм сможет изгнать из украинца этот средневековый позор, укрнационализм, которым сейчас и травят народ.
Та ні шановний, ефективніше було б, якби дустом вивести всю цю "великороCCкую" заразу. І тоді "в сімї великій, сімї вольній, новій", стало б легше жити українцю. А воно так і буде. Дядько Сем з Європою допоможе.
Слава Україні!
(повторно, виправив помилку)
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 12:35
IP: 77.52.78.---
Mike_Kharkov:
...а почему, собственно, не три госязыка?......

Потому,що немає " сінгапурської мови" та національності "сингапурець".
Логічно, якщо е назва країни "Україна" в котрій мешкають в основі україньці, то і державна мова повинна бути українською, котру ПОВИННІ вікористовивати держслужбовці (якщо нє можуть – використовують толмача за свій кошт).
На пострадянському просторі немає ні одніеї країни більш толерантної до "іншомовних" ніж Україна.
"Ущемление" по "язику" – штучностворена проблема.
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 12:34
IP: 104.155.13.---
rabbik:
Багдашкин Михаил:
Перевыборы парламента и президента можно проводить только после полного сноса криминально-олигархической Системы, разработки новой Конституции.
Система реформированию не подлежит, тем более из нутрии. Переход к демократии возможен только через диктатуру. Переходное правительство должно быть технократическим под контролем Комитета Национального Спасения.
+1000
Наконец- то, приходит понимание исторического периода Украины, а также ее дальнейшее существование...Диктатура-обязательная фаза развития...Необходим лидер, из задатками хотя бы Ердогана...
Алексей Дворецков _ 14.04.2017 12:29
IP: 35.187.56.---
КОЛИ НАСТАНЕ МИР В УКРАЇНІ? Коли Ми переможемо росію Тобто коли ті хто торгують з росією і здають наші території сядуть за грати
braterstvo _ 14.04.2017 12:28
IP: 89.252.61.---
Mike_Kharkov:
Mike_Kharkov:
САНДРО:
Поэтому это – чистой воды фантастика и по-прежнму остается вопрос- Что делать?
...только авторитаризм сможет изгнать из украинца этот средневековый позор, укрнационализм, которым сейчас и травят народ.
Та ні шановний, ефективніше було б, якби дустом вивести всю цю "великоруську" заразу. І тоді "в сімї великій, сімї вольній, новій", стало б легше жити українцю. А воно так і буде. Дядько Сем з Європою допоможе.
Слава Україні!
Mike_Kharkov _ 14.04.2017 12:17
IP: 188.163.83.---
САНДРО:
Время сейчас другое и рецепты 20-го века уже не работают.
Да и кто из нормальных людей отважится на такие жертвы (Испания 1936-39гг – 800тыс, Чили 70-х – не знаю сколько там, но тоже много)
...
Поэтому это – чистой воды фантастика и по-прежнму остается вопрос- Что делать?
Сингапур. Никого не убивали, только сажали. 4 госязыка. Коми и нац. в тюрьмы.
Что делать? а начинать с идей французского возрождения, с прав человека. И извести в украинце национальное пуспозвонство этим как дустом. Все равны в правах. И таланты каждого расставят граждан по лестницам, а народ позиционирует в мире. Только просвещением и примером нормальной жизни авторитаризм сможет изгнать из украинца этот средневековый позор, укрнационализм, которым сейчас и травят народ.
Вот с этого и начинать, спросить себя – а почему, собственно, не три госязыка? и все будет ясно, стронетесь ли вообще с мертвой точки:)
braterstvo _ 14.04.2017 12:13
IP: 89.252.61.---
Logic2009:
Logic2009:
Юрий Жага:
Нормальное европейское развитие Украины прервано Майданом.
Шило, язик не заболів зад Путлера облизувати?
Шановний -Logic2009-, прошу Вас допомогти індентифікувати цього запроданця -Жага-. Ви єдиний з дописувачів, хто згадує його "кличку" чи "нік як Шило. Підкажіть мені він колись фігурував під ніком "Шило", чи це власне ваша назва цього "руSSкаміравскава" пропаганд она.
Буду вдячний за відповідь.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 12:08
IP: 77.52.78.---
САНДРО:
14 рік привів до колосального стрибку у розвитку громадянського суспільства.
Алє нинішня влада корупціонерів – мародерів трохи зуміла згасити та загальмувати єволюційний розвиток суспільства шляхом керованого хаосу, шантажєм, перпресіями актівістів, при цьому з архішвідкістю будуя відзеркалення поліцейської країни та керування владою а-ля Мордор, загоняя громадян у "стойло" шляхом чистки кишеней (бо бідний буде думати як вижити а не як "правити" владою) та підкупом значної частини населення (за субсідії й ноги лизати будуть щоби не замерзнути чи незостатися без світла).
Тобто, ОЗУ помінявши "пахана", "не мітьем так катаньем" продовжуе будувати населенню "собачу будку" у вигляді рабовласницько- феодального князівства, "програму" котру й приніс ПОП "ЗаЕдУ"ністам та на основі котрої й було збудована ОЗУ "ПР".
Алє, як казав колись Кучма " Україна – нє Росія". – "пружина" "толерантності" українського суспільства безмежно нє може накручуватись...
Алла Долгая _ 14.04.2017 12:06
IP: 104.155.13.---
АТОж
Alex Wright _ 14.04.2017 11:59
IP: 35.187.56.---
немцов выгнали с территории Украины за 2 года.
Alex Wright _ 14.04.2017 11:57
IP: 35.187.34.---
Семенен:
========
вопрос есть ли война на самом деле не такой простой. почему мы не закончим войну? у нас меньге сил чем у РФ? Тогда почему РФ не закончит войну? а может все таки кто то не хочет закончить войну? опять вопрос – кто и почему?
Orest Pecharskyy _ 14.04.2017 11:49
IP: 130.211.100.---
:
подиву гідний артистизм відомих більших чи менших керівників українського простору, з яким вони, ці керівники, ведуть статистів (українців) у краще майбутнє... Вони, ці керівники, грають свою роль достатньо переконливо власне тому, що вони знають менталітет статистів (українців), знівечений віковими "соціально-психо-страхо-ментальними" експериментами...Як би там не було, але статисти (українці) не приймали участі в розробці сценарію постановки в театрі Україна. Режисери і керівники постановки розуміють, що менталітет змінити на протязі короткого часу неможливо. І тому постановка буде продовжуватись в тому ж ключі – високий артистизм режисерів і керівників і не менший артистизм статистів, що їх ведуть до якогось відомого тільки режисерам щасливого фіналу постановки...
Семенен _ 14.04.2017 11:48
IP: 194.44.160.---
Постановка питання провокативна – ніби війна чи мир залежить від України. "війна в україні" – то так ніби то якесь громадянське протистояння, безпорядки, анархія чи щось суто таке, що стосується лише України. Ніби в одній хаті сваряться і бються.
Це не "війна в україні", а російсько-українська війна, бойові дії відбуваються на території України. Частина території України тимчасово окупована – АРК і частина Д/Л областей.
Oleksander Matvienko _ 14.04.2017 11:43
IP: 130.211.103.---
Трирічну війну на Донбасі неможливо закінчити доки не буде закінчена двадцятирічна війна сволоти, яка розікрала Україну і встановила в країні політичний режим бандовлада (влада бандитів), з населенням України – лохами. Перемога в цій війні сволоти з лохами можлива в єдиний спосіб – позбавлення сволоти всього награбованого: ті хто нажився на коропції і "прихватизації" мають бути на 100% позбавлені накраденого, а ті хто не платили податки – 50% незадекларованого. Як це зробити? Мій закон про легалізацію доходів фізичних осіб і визначення їх фінансової спроможності, за яким кожному має бути визначена податкова історія (як є кредитна історія), тобто встановлено скільки легальних доходів задекларувала особа за 25 років незалежності. Все, що перевищує визначену фінансову спроможність має бути конфісковане. І не інакше, бо не може так, що 60% населення за межою бідності, а сволота купує більше авто премєр класу ніж в заможних країнах Європи.
САНДРО _ 14.04.2017 11:38
IP: 82.193.99.---
Aleksandr Ruslanov:
Да, це теж варіант.
Можливо.
Але потрібно щоб було розвинуте громадянське суспільство.
Цей спротив може затягнутися років на 18.
А за цей час війна зжере нас усіх.

Але Ви правІ, коли кажете, що буде все по обставинам.
Це точно- якось буде!
Тому спочатку відсвяткуємо Пасху!
Yaroslav Yurkiv _ 14.04.2017 11:32
IP: 104.155.87.---
Кирюха Корженко:
я сегодня на базари, кофе пил. Спрашиваю бабульку – дайте мені батончик до кофе, шоколадний. У вас же були рошенівські.
Ні, каже, я о тіх рошенів вивела, бо люди не беруть ці конхфети.
Шо, кажу, докерувався?
Докерувався.

Вот вам, панове, и весь рейтинг. "Вивела" – как тараканов.
Хатєл батончік я рашена,
Палєз па гроші до кишені
А бабка спортіла всю мазу,
І вивела оцю заразу!
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 11:30
IP: 95.132.151.---
війна в Україні- не одне тільки бажання націста Путіна і к0 розширення москельського
Lebensraum.
Найважливіша причина-прокремлівське керівництво в Україні,що 23 повних роки роз*єднувало
народ,руйнувало армію,розвалювало економіку,криміналізувало право і юстицію.
Чере що Путін в 2014 р. і розрішився на інтервенцію.
І зараз,на 4р.війни в керівництві помітних мін не сталося.Ті ж промосковські виродки у всіх сферах
керівництва,збагачуються на людському горі і крові і далі,під крилом Порошенка-нищать Україну.
Шлях до перемого перемоги над зовнішнім агресором,лежить через знищення внутрішнього
комуно-регіонального ОЗУ,що так і залишається керівництвом в державі.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 11:24
IP: 77.52.78.---
САНДРО:
Дмитро Болгаренко:
Украину спасёт военный переворот... И патриотические военные... Остальное от лукавого.
Да, временами кажется что необходима диктатура любым способом, военным или политическим.
И пример таких диктатур 20-го века вдохновляет и ободряет.
Но это только кажется.

Время сейчас другое и рецепты 20-го века уже не работают.
Да и кто из нормальных людей отважится на такие жертвы (Испания 1936-39гг – 800тыс, Чили 70-х – не знаю сколько там, но тоже много)

Не говоря уже о том, что такая попытка точно даст основания мощному северному соседу на законных основаниях с благословения ООН прийти и положить конец нарушениям прав человека.

Поэтому это – чистой воды фантастика и по-прежнму остается вопрос- Что делать?
Ненасильницький громадський супротив.
Ось тоді й вилєзе усе гнилє нутро нинішньої влади мародерів.
А тобі вжє по обставинам.
Yaroslav Yurkiv _ 14.04.2017 11:22
IP: 130.211.100.---
Кирюха Корженко:
Прекраснее Малороссии нет страны в мире.
++++++++++++++
Била кагда-та малароссія,
Хахлам падарєна вєлікароссієй,
Как агурци маласальонниє,
Так і хахли слєхка єдрьонниє

Таскуют нинчє маларосси,
Чьто до кацапа нє дарослі,
Чтьо всьо іспортіл ім Бандьора,
Нє дал папробавать кандьора.

Всьо круто в мірє ізмєнілось,
І чьто давалася ім, как міласть,
Бандери взяли в свої руки,
А їх відправлять на поруки.
Logic2009 _ 14.04.2017 11:20
IP: 91.196.177.---
Юрий Жага:
Нормальное европейское развитие Украины прервано Майданом.
Шило, язик не заболів зад Путлера облизувати?
З Вас стратег як з собачого хвоста сито.
Нормальний розвиток України перервався коли Ви і подібні вибрали
двічі несудимого невігласа.
Не потрібно з хворої голови Путлеровського жополиза
на здорові.
САНДРО _ 14.04.2017 11:18
IP: 82.193.99.---
Дмитро Болгаренко:
Украину спасёт военный переворот... И патриотические военные... Остальное от лукавого.
Да, временами кажется что необходима диктатура любым способом, военным или политическим.
И пример таких диктатур 20-го века вдохновляет и ободряет.
Но это только кажется.

Время сейчас другое и рецепты 20-го века уже не работают.
Да и кто из нормальных людей отважится на такие жертвы (Испания 1936-39гг – 800тыс, Чили 70-х – не знаю сколько там, но тоже много)

Не говоря уже о том, что такая попытка точно даст основания мощному северному соседу на законных основаниях с благословения ООН прийти и положить конец нарушениям прав человека.

Поэтому это – чистой воды фантастика и по-прежнму остается вопрос- Что делать?
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте