Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАСТАНЕ МИР В УКРАЇНІ?

14 квітня 2017, 09:00

Чи буде мир в Україні і коли він настане?

Щоб відповісти на це питання, потрібно побачити та оцінити ті фундаментальні бар'єри, які стоять на перешкоді миробудівництва.

Мир настає тоді, коли сторони конфлікту якимось чином вичерпали конфлікт: або хтось переміг, або у сторін з'явилась спільна позитивна перспектива.

Ця спільна позитивна перспектива може бути різна: новий спільний ворог, нова спільна проблема, новий спільний ресурс і відповідно нове бачення майбутнього.

Перемога теж може бути різна: це може бути відвоювання загарбаного чи зосередження на творенні нової перспективи на незагарбаній території і вже потім повільна інтеграція загарбаної території.

В обох випадках – чи у разі конструювання спільної позитивної перспективи, чи у разі перемоги – має бути довгострокова стратегія.

Сьогодні в Україні відсутня дієва стратегія двох рівнів: 1) стратегія миробудівництва; 2) стратегія розвитку післяреволюційної та післявоєнної України. Ці дві стратегії тісно пов'язані.

Перш за все, якою має бути післяреволюційна та повоєнна Україна – постіндустріальна, деолігархізована, реформована чи індустріальна, олігархічна і нереформована.

Як каже Володимир Нікітін, для того, аби реінтегрувати Донбас в Україну, потрібно наново відповісти на питання "навіщо нам бути разом", бо старі відповіді на це питання не працюють.

В постіндустріальній, деолігархізованій та реформованій Україні нинішній індустріальний, тотально олігархічний та непіддаваний реформам Донбас не потрібен. В тому чи іншому вигляді такий Донбас підлягає ізоляції, автономізації чи сепарації.

В індустріальній, олігархічній і нереформованій Україні сьогоднішній Донбас потрібен. Тому в таку Україну його варто реінтегрувати, не рахуючись з наслідками – з поширенням хаотизації на всю Україну, з продовженням війни в інших формах Росією через Донбас, зі збереженням олігархів, з продовженням блокади реформ.

Хто ж підтримує сьогодні проект інтеграції окупованого Донбасу? Перш за все, олігархи, олігархічна влада (Президент, Уряд, парламентська більшість) та проолігархічні експерти.

Давайте подивимось, а що ж підтримує громада?

У вівторок в Брюсселі в Центрі дослідження європейської політики директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати опитування суспільної думки в Україні.

Висновок з приводу можливої стратегії закінчення війни на Донбасі – жоден з варіантів щодо можливого вирішення ситуації, аби покласти край війні, не отримав схвалення більшості.

Ірина Бекешкіна сказала: "Я думаю, що такою є ситуація для політичних партій, політиків та парламенту. Найбільш популярна відповідь – це "відновлення стану цих територій у відповідності до того, яким він був до війни". Але я не думаю, що це реалістично", – вважає Бекешкіна. Другим варіантом вона назвала реінтеграцію цих територій шляхом надання особливого статусу, що підтримує тільки 14% населення. "Непопулярне вирішення – продовження поточної політики – підтримує також 14%, повну ізоляцію – 17% і 25% не мають будь-якої поради.

В дійсності сьогодення є п'ять різних стратегій миробудівництва в Україні: 1) повернення довоєнного статус-кво; 2) все має іти, як іде; 3) реінтеграція; 4) ізоляція; 5) відвоювання.

1-ша і 5-та стратегії є малоймовірними.

З трьох найбільш реалістичних стратегій (2, 3, 4), ізоляція є найбільш популярною. Але ця стратегія не влаштовує владу та олігархів. Тобто стратегічні розбіжності між українською громадою та владою і олігархами є найбільша перепона на шляху до миру в Україні.

Тобто проблема не просто у відсутності стратегій миробудівництва. Проблема у відсутності єдиної стратегії миробудівництва. Причому, наскільки відомо, відсоток тих, хто виступає за ізоляцію окупованого Донбасу постійно збільшується за умови того, що влада та провладні експерти по всіх олігархічних телеканалах просувають саме стратегію реінтеграції Донбасу.

Тобто чим більша пропаганда реінтеграції Донбасу, тим більше прибічників ізоляції Донбасу.

Це відбувається через дві причини – недовіру до нелегітимної влади, яка разом з олігархами використовує ситуацію війни для власного збагачення, та через недовіру до самих жителів Донбасу на окупованій території, які стали провідниками політики російського режиму.

Отже перша найбільша проблема миробудівництва – наявність п'яти різних стратегій, з яких правлячий клас не здатен сконструювати одну та консолідувати навколо неї суспільство.

Нелегітимна влада в нинішній Україні це фундаментальна причина існування множинності стратегій миробудівництва, з яких жодна не є домінуючою. Відтак легітимність влади це не якась проста формальність, а дуже практична річ, адже лише легітимна влада здатна консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії.

Друга найбільша перепона для миробудівництва це всевладдя олігархів, які самі по собі, навіть незалежно від корумпованої ними влади, являють бар'єр для миробудівництва.

Олігархи сотнями способів вичавлюють гроші з державного бюджету, зменшуючи його можливості для фінансування військової оборони країни. Олігархи через здирницькі тарифи на інфраструктурні послуги забирають заощадження у громадян. Олігархи корумпують державу і роблять її слабшою – економічно та політично. Олігархи заробляють на контрабанді і спричинюють ситуацію, за якої Україна по суті фінансує сепаратистів. Олігархи змушені бути провідниками стратегії Росії, бо її фінансова міць все ще достатня, аби суттєво впливати на їх рішення. Зрештою олігархи зацікавлені у збереженні архаїчної індустріальної структури економіки України, основним елементом якої є нині сепаратистський Донбас.

Без деолігархізації процес миробудівництва ніколи не буде ефективним. Кожен тимчасовий мир у олігархічній країні буде призводити до повернення війни.

Третя найбільша перепона для миробудівництва – так звана гібридна суть конфлікту, яка робить неможливим його вирішення через міжнародне право та дипломатичні зусилля.

Тут найбільшою є проблема відсутності чітко оформлених і суб'єктних сторін конфлікту, як це бувало у минулих війнах. Тобто сьогодні конфлікт на Сході України є, а оформлених сторін конфлікту нема.

Досвід довгих перемовин в рамках Мінського процесу поставив питання, на яке влада досі не дала відповідь – з ким вести перемовини, з ким заключати мир, з ким домовлятися про перспективу. Все це – абсолютно неясно.

З так званими ДНР та ЛНР домовлятися сенсу немає – не тому що вони злочинці, а тому що вони не суб'єкти війни, ними командує та їх забезпечує ресурсами Росія.

Спроба домовлятися з Францією, Німеччиною та США за участі Росії безперспективна, бо Росія не виконує жодних таких домовленостей.

Але найбільша проблема – Росія не визнає себе стороною конфлікту. Тому зміна форматів – Мінський, Нормандський чи Будапештський -- нічого не дасть, допоки Росія не визнає себе стороною конфлікту. А вона цього робити не хоче. І будь-які правові акти чи навіть міжнародні суди не змусять її це зробити.

Більше того, Україна теж не є стороною конфлікту. Тобто всередині України є декілька сторін конфлікту, причому влада представляє одну з найменших сторін (реінтеграторів) – олігархів, проолігархічну частину правлячого класу та деяких обивателів. Решта сторін конфлікту (ізоляціоністи та відвойовники) взагалі не представлені на міжнародних перемовинах та у контактах з Росією.

Четверта перепона для миру – мандат від українського народу на миробудівництво, який отримала влада (Президент, Парламент, Уряд) в 2014-му році, вона втратила вже в серпні 2015-го, коли торгівля конституційним суверенітетом з боку влади призвела до кривавого громадського протесту під стінами Верховної Ради проти нав'язуваних ззовні змін до Конституції.

З того часу Україна не є цілісною стороною конфлікту у війні з Росією.

Більше того, з початку 2017-го року українська влада також втратила міжнародну довіру у ситуації війни.

Отже і Україна також не є повноцінною стороною конфлікту через нелегітимну владу як всередині України (з осені 2015-го) так і на міжнародному рівні (з початку 2017-го) та множинність суб'єктів всередині України, що відстоюють різні стратегії миробудівництва.

П'ята найбільша проблема миробудівництва – знаходження України в зовнішньому управління та перекладування владою процесу миробудівництва на західних партнерів.

Український правлячий клас звик бути у підпорядкованій позиції – якщо раніше така позиція у нього була щодо Росії, то тепер таку позицію він займає щодо Європи та США. Компрадорський характер нашого правлячого класу змушує його і питання миробудівництва перекладати назовні.

Більшості українського правлячого класу дуже хочеться запустити сюди миротворчі контингенти ОБСЄ чи ООН, які би контролювали кордон та правопорядок на окупованій території. Нашим керманичам дуже хочеться, щоб США, ЄС та міжнародні фінансові структури взяли на себе фінансовий тягар відновлення зруйнованого Донбасу.

Це дуже небезпечний шлях.

Не будують мир на своїй землі чужими руками. Бо той, хто будує мир, і претендуватиме на цю землю. Немає для України принципової різниці, хто забере Донбас – Росія чи Захід.

Отже маємо такі бар'єри на шляху до миробудівництва:

1) Нелегітимна влада не може консолідувати суспільство навколо єдиної стратегії миробудівництва, а множинність таких стратегій не дозволяє дієти українській громаді солідарно для миру;

2) Олігархи на фундаментальному рівні породжують війну та стимулюють її продовження в Україні;

3) Відсутність проявлених та цілісних сторін конфлікту не дозволяє досягти миру шляхом міжнародного права та дипломатичних зусиль;

4) Мандат українського народу для влади на миробудівництво вичерпав себе і має бути поновлений на перевиборах, яким влада опирається;

5) Доки ми намагаємося побудувати мир чужими руками на своїй землі, ця земля ніколи не буде нашою.

І найголовніша проблема над цими проблемами – влада не хоче бачити і вирішувати ці проблеми.

Влада буде і далі продовжувати пропаганду реінтеграції, підкуповувати чи інакше заохочувати різних експертів для підтримки цього процесу, але це не призведе до початку миробудівництва, бо інші стратегії протидіятимуть їй.

Влада буде і далі подовжувати та підтримувати олігархічний консенсус, а контрабанда та здирництво і далі заважатимуть миробудівництву.

Влада продовжуватиме перекладати відповідальність на західних партнерів, буде далі продовжувати мінський процес та здійснювати різні половинчаті дипломатичні та міжнародно-правові зусилля, уникаючи власної стратегічної роботи та кроків по відновленню солідарності українського суспільства.

Отже для миру в Україні потрібно декілька кроків:

1. Перевибори Парламенту та Президента для відновлення мандату влади на миробудівництво з боку громади.

2. Випрацювання новою владою єдиної стратегії щодо Донбасу, яка враховує неможливість закінчити війну через міжнародне право та дипломатичним шляхом.

3. Деолігархізація, особливо це стосується тих олігархів, які стимулюють архаїчний індустріальний тип економіки, займаються здирництвом української громади, паразитують на контрабанді з окупованими територіями та поширюють російський вплив на Україну.

4. Консолідація новою владою української громади навколо єдиної стратегії і просування її за кордоном та перед Росією.

5. Реалізація цієї стратегії незалежно від її міжнародної підтримки своїми силами – задля власного миробудівництва – власними силами, на власних ресурсах з власною перспективою.

Допоки ці масштабні проблеми не будуть вирішені, війна на Донбасі триватиме.

Як тільки українська громада буде готова затратити зусилля саме на ці кроки, миробудівництво в Україні зможе початися.

Без цих кроків мир в Україні не настане.

Коментарі — 240
бун _ 14.04.2017 21:01
IP: 104.199.59.---
Майк, я не згоден. Я не знаю чи відрізнялися мовою в 16ст. Новгород і Москва, але за традиційними інститутами це були дві різні цивілізації, європейська Новгород і середньовічна азійська деспотія Москва. Київська влада в основі своїй і сьогодні є спадкоємцем цієї Москви, що знищила Новгород за Івана Грозного. Традиція України від Руської Правди, Литовських Статутів і закінчуючи кироломефодієвцями з їх ідеалами американського пуританізму – це традиція віче, яка продовжена була в Українській Реформації 500 років тому. Вся українська культура до тов.Сталіна походить від визнання цієї республіканської традиції, починаючи з Вишоватого, який мав вплив на Локка, Вольтера і Джеферсона, про це навіть в рос.мовній Вікі, продовжуючи Гізелем та Могилою, Сковородою і Котляревським, Шевченком і Драгомановим аж по Липинського. Навіть пізній Бандера проголошував цю традицію. І ось конфлікт цієї традиції і сереньовічної азійської – це і є в основі теперішніх конфліктів.
Takozh _ 14.04.2017 20:56
IP: 85.238.103.---
:
Takozh:
Миллионы хохлов уже продали свои почки, что бы выжить после переворота, устроенного Нуланд на Украине.
Не знаєш ти, па/дло, що після чаю, Тургенів тобі з Франції не написав.
"От тобі уми-розуми! Одже й не всього ви навчились в академії. Після чаю – слідує – воскресенія мертвих і жизні будущаго віка, амінь!" Нечуй-Левицький Іван Семенович.
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 20:56
IP: 94.153.158.---
Юрий Жага:
Anatol Zubenko:
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _ Во-первых, все пе речисленные вами произведения являются великими только для узкого круга ****
Точно-узкого круга по настоящему культурных людей... Это же не "Рамштайн"...

во-вторых, украинский нужен никому там, а украинцам, и если бы вы читали украинскую литературу, то нашли бы там много достойных произведений... ***

Нашел. "Выр", Тютюнника, например, Загребельного, Гончара... Но- нельзя сравнивать несравнимое. Тот же Мериме считал своим учителем Тургенева, например.
Тургенев да, особенно "МУ-МУ" классика! Особенно любимая книга Запердоленко. Это же не какой-то Стефаник, который писал коротко, сильно, и страшно...
NO COMMENTS... Разве что – ''...кому и кобыла – невеста"" (''12 стульев'')...
Вот и конец вашим аргументам, так, что не лезьте больше в те сферы, в которых вы ничего не смыслите, а хотите поучать украинцев...
braterstvo _ 14.04.2017 20:47
IP: 89.252.61.---
:
:
braterstvo:
Mike Naplekov:
Mike Naplekov:
Aleksandr Ruslanov:
Не переживайте шановний, поженемо і внутрішню владну погань, і зовнішню – шовіністичну "россоміровську".
– А разве в России есть такой свинарник как у хохлов!?
Московія це один суцільний свинарник. Правда є надія, що з часом вилюднитесь.
Василь Сірко _ 14.04.2017 20:43
IP: 193.0.205.---
Старого євреяю, який нав'язував всім свої поради, запитали чи можливо їх виконати, на що він відповів, що він тільки радить, а про можливістьїх виконання він не знає – такими кажуться мені поради пана Дацюка.
Ua Gall _ 14.04.2017 20:33
IP: 178.212.99.---
:
Takozh:
Миллионы хохлов уже продали свои почки, что бы выжить после переворота, устроенного Нуланд на Украине.
Слава Киевской Руси – НоВоРоссия,сосни!

ПОШЁЛ ВОН, ПРОВОКАТОР -ФАШИСТ!
Хайль Йоська!Хайль Путлер!
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 20:27
IP: 95.132.151.---
Mike Naplekov:
Aleksandr Ruslanov:
Mike Naplekov:

Гасла, кажете? ОЗУ (ОПГ)?
А влада у Києві не опг?...Тож, проблеми одні й ті ж, але ж так хочеться бути пухнастим:)
...та хто ж сперечається,проблеми,безумовно ті ж,що й були.
Бо влада,те ж кодло,що й було-комуно-регіональне ОЗУ.
Takozh _ 14.04.2017 20:19
IP: 85.238.103.---
:
Anatol Zubenko:
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _ Во-первых, все пе речисленные вами произведения являются великими только для узкого круга ****
Точно-узкого круга по настоящему культурных людей... Это же не "Рамштайн"...
Нашел. "Выр", Тютюнника, например, Загребельного, Гончара... Но- нельзя сравнивать несравнимое. Тот же Мериме считал своим учителем Тургенева, например.
Тургенев да, особенно "МУ-МУ" классика! Особенно любимая книга Запердоленко. Это же не какой-то Стефаник, который писал коротко, сильно, и страшно...
Чудик ты Антошка, этого Стефаника не знают даже на Украине, да и родился он, не на Украине, а в австро-венгрии.
- в принципе,такому бы/длу как хохлы, никаких писателей не нужно знать,их кредо быть рабами поляк и вылизывать их свинарники.
Скажи нам, Запердоленко, що в вас після чаю?
Mike Naplekov _ 14.04.2017 20:08
IP: 37.229.133.---
Aleksandr Ruslanov:
Mike Naplekov:
Лозунги на "референдуме" в Слов*янську, Краматорську – "Российские зарплаты – украинские цены на продукты и ЖКХ", "Мы особые – нам можно все и за это нам ничего не будет бо Россия нас защитит" и т.д.
На "референдум" ходили в основном пенсы "за российские пенсии", рабы заводов, члены ОПГ, "колбасникм" и незначительная часть отмороженных на всю голову асоциалов.
Город Краматорск захватили 5 ОПГ города. Их же "члены" стояли на блокпостах. Лидеры ОПГ стали "городской властью".

По вашому це і е "русский мир"?
Гасла, кажете? ОЗУ (ОПГ)?
А влада у Києві не опг? А Парасюк не пародія? а хто обслуговує рейдерів зараз як не бувша самооборона та батальони "патріотів"? Це ж не "український світ", так? Доречі, не треба плутати український світ з укр. політичним світом:) А в Києві хто "городська власть"?
.
Тож, проблеми одні й ті ж, але ж так хочеться бути пухнастим:)
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 20:00
IP: 94.153.158.---
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _ Во-первых, все пе речисленные вами произведения являются великими только для узкого круга ****
Точно-узкого круга по настоящему культурных людей... Это же не "Рамштайн"...

во-вторых, украинский нужен никому там, а украинцам, и если бы вы читали украинскую литературу, то нашли бы там много достойных произведений... ***

Нашел. "Выр", Тютюнника, например, Загребельного, Гончара... Но- нельзя сравнивать несравнимое. Тот же Мериме считал своим учителем Тургенева, например.
Тургенев да, особенно "МУ-МУ" классика! Особенно любимая книга Запердоленко. Это же не какой-то Стефаник, который писал коротко, сильно, и страшно...
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 19:56
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mike Naplekov:

На "референдум" ходили в основном пенсы ", рабы заводов, члены ОПГ...
Город Краматорск захватили 5 ОПГ города. Их же "члены" стояли на блокпостах. Лидеры ОПГ стали "городской властью".

По вашому це і е "русский мир"?
...достеменно так! саме це і є "рускій мір".Цей "мір" якраз з цього й починався в 1917 р.
і до влади прийшло більшовицьке ОЗУ,і найвищі посади в державі привласнили раніше судимі,
Лєнін,Троцький,Дзержинський,Сталін...всі ті,так звані революціонери,вбивці,грабіжники,бандити...
З таких набиралася міліція,ЧК,а ворогами для них стали самозайняті,дрібні власники і виробники.
Злодії і бандити *соціально блізкіє*...
Стукачі,сексоти,павлікі морозови,доноси,допити,підвали НКВД,протиправні розстріли тисяч невин
них,концтабори...
*наши войска станут позади женщин и детей...Гббельс талантливый человек*-през РФ.Путін.
Оце і є-*рускій мір".
Mike Naplekov _ 14.04.2017 19:55
IP: 37.229.133.---
Кирюха Корженко:
Шаламов писал – после самообслуживания в Освенциме и в Серпантинном на Колыме искусство потеряло право на проповедь.
Как только искусство берет в руки ружье, оно перестает быть искусством, политизация искусства – это его убийство, но медленное, с мучениями, чему есть примеры. Т.е., как только одета форма ты сделал выбор.
Можно вспомнить и речь Камю, можно и слова об ответственности ученого по атому.
А пока тепленькое, сила оружия искусства во власти над душами, стало быть, лечить или убивать "электорат" решает владелец, а чаще всего тот, кто приватизировал. Деньги, политика.
Им нельзя пересекаться, этим мирам, поэтому надо иметь мужество когда приходится.
braterstvo _ 14.04.2017 19:51
IP: 89.252.61.---
Юрий Жага:
Юрий Жага:
braterstvo:
Юрий Жага:
Юрий Жага:
_ABM_...Кацапы, вы сами виноваты в том, что вас послали. А таки послали, так идите... (?!).

NO COMMENTS...
Не робіть круглих (недоумевающих – рос.) очей, ніби не розумієте, що і до чого. Левова частина дописувачів доносить Вам своє -фе-, через несприйняття вашого "україно-ненависнистництва", якщо по простому, то послали на... (подалі).
Може автор мала (-в) на увазі колективний (США + Європа) ультиматум T. Rexa Тілерсона, цьому "окурку".
ХИНТУЙ НА ПОВАРУ, ПІПІНА! ТАЙСТРА ПОРЕПАНА...
Давай, давай відкривай своє справжнє лічіко, "тіпа" "адвокат-юрист" босячний.
braterstvo _ 14.04.2017 19:32
IP: 89.252.61.---
Mike Naplekov:
Mike Naplekov:
Aleksandr Ruslanov:
Ткніть пальцем у чьому ви бачите "утиснення російскомовних".
І тільки у мріях лишилося погнати разом сходом та заходом цю владну погань, а не стріляти одне в одного.
Не переживайте шановний, поженемо і внутрішню владну погань, і зовнішню – шовіністичну "россоміровську".
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 19:28
IP: 77.52.66.---
Mike Naplekov:
...Це ж треба було умудритися так озлобити проти себе мільони людей...

Нє порите чушь – она вжє визжит. Лозунги на "референдуме" в Слов*янську, Краматорську – "Российские зарплаты – украинские цены на продукты и ЖКХ", "Мы особые – нам можно все и за это нам ничего не будет бо Россия нас защитит" и т.д.
На "референдум" ходили в основном пенсы "за российские пенсии", рабы заводов, члены ОПГ, "колбасникм" и незначительная часть отмороженных на всю голову асоциалов.
Город Краматорск захватили 5 ОПГ города. Их же "члены" стояли на блокпостах. Лидеры ОПГ стали "городской властью".

По вашому це і е "русский мир"?
Mike Naplekov _ 14.04.2017 19:19
IP: 37.229.133.---
Aleksandr Ruslanov:
Ткніть пальцем у чьому ви бачите "утиснення російскомовних".
Спробую докладніше.
Проблема не у самій мові, а у її політизації. Її використовує як прапор олігархія шляхом введення державної ідеології – українського націоналізму. А це хрест на розвитку держави та самому її існуванню.
Сама російська нікуди не подінеться, розмовляли й будуть розмовляти, але завдяки політичній хвилі українізації всього включно з історією, розмовляти будемо про банани, гречку й комуналку. Бо цивілізація повністю перекрита бетоном феодального устрою. Сама ж ця ідеологія і знадобилася для того, аби весь народ примати у стані зовнішнього ворога, і не чіпати внутнішнє, тобто, олігархію, систему.
І це вже реально працює, та регулярно дає грошовий прибуток.
І тільки у мріях лишилося погнати разом сходом та заходом цю владну погань, а не стріляти одне в одного.
Кирюха Корженко _ 14.04.2017 19:09
IP: 95.135.147.---
Anatol Zubenko:
Юрий Жага:
Во-первых, все пе речисленные вами произведения являются великими только для узкого круга почитателей русской литературы, .
Шаламов писал – после самообслуживания в Освенциме и в Серпантинном на Колыме искусство потеряло право на проповедь.
И был тысячу раз прав, черт возьми. В СС служил цвет немецкой нации адвокаты и врачи. С томиками Гете под мышкой и образами Вагнера в головах они одних отправляли в крематории а других заставляли их обслуживать.
Такие же на Колыме, с толстовскими идеями в головах и образами русского Христа от Достоевского, живьем замораживали людей в карцерах, а выживших заставляли долбить могилы в мерзлоте.
всё, баста, приехали. Нет никаких красивостей. Все эти засранцы в министерствах високоинтеллектульные сволочи, в театрах и балетах по вечерам.
К черту всё.
Mike Naplekov _ 14.04.2017 19:03
IP: 37.229.133.---
Aleksandr Ruslanov:
до окупаціх частини регіону донбасу у містах було, наприклад, з 10 періодики 9 російскомовних. В період окупаціі 1 українсько мовну періодику знишили "русскамировці". После окупації знову появилося 9 російскомовних та одна україномовна.
Ткніть пальцем у чьому ви бачите "утиснення російскомовних".
Патриотите?:)
До 91-го було ще більше україномовним, то у 91-му почалася окупація? окстіться, коли вже вже почнуть розмовляти безпатрійною мовою?
Я багато разів казав же, що люди з мізками шукають друзів, а дураки ворогів.
Це ж треба було умудритися так озлобити проти себе мільони людей, цілі шматки країни! За це негайно стаття по зраді світила б... якби то не була сама влада. Лишається тільки одне пояснення – ці шматки продали, продали за свій спокій, за зайвий час пограбувати та чужий інтерес.
І що особливо дратує, це підтримка цього продажу зовні нормальними людьми, "одобрям-с".
Mike Naplekov _ 14.04.2017 18:52
IP: 37.229.133.---
mihaylenco:
Mike_Kharkov
А "ущемление по язику" дійсно штучне...

Ви проти ущемлєнія ворожого язика?...Ворожу мову слід давити!
Я навіть розмовляти з подібним рівнем світогляду не хочу, вибачте.
Anatol Zubenko _ 14.04.2017 17:50
IP: 94.153.158.---
Юрий Жага:
Anatol Zubenko _ все ваши выкрутасы бесполезны... **** Ну это уже смешно – противопоставлять мифическую народную речь ЯЗЫКУ, как таковому...

Неполноценными бывают не языки, а некоторые их носители. Например – те, кто аплодирует одному полячку – преподавателю в одесском хедере в середине 19 века, который "открыл, что украинский язык древнее санскрита"... Представляю, как он сейчас ржет на том свете, глядя на своих апологетов...:))
Украинский язык защищен Конституцией Украины. Более мощной защиты не бывает...
Проблема в другом: пока на украинском не появятся "Война и Мир", "Идиот" и "Тихий Дон" – интерес к нему возрастать в мире не будет. А пока имеем только помойного "Залишенця"...
Во-первых, все пе речисленные вами произведения являются великими только для узкого круга почитателей русской литературы, а во-вторых, украинский нужен никому там, а украинцам, и если бы вы читали украинскую литературу, то нашли бы там много достойных произведений...
braterstvo _ 14.04.2017 17:28
IP: 89.252.61.---
:
:
Хохлы как внезапно появились на нашей Русской земле, так внезапно и исчезнут!
А ну хутко плигай звідсіля в своє московське болото, і не квакай тутечки.
Ua Gall _ 14.04.2017 17:26
IP: 178.212.99.---
:
Хохлы как внезапно появились на нашей Русской земле, так внезапно и исчезнут!
Слава Киевской Руси -НоВоРоссия,сосни!

ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР – ФАШИСТ!
Хайль Йоська! Хайль Путлер!
Ua Gall _ 14.04.2017 17:19
IP: 178.212.99.---
Юрий Жага:

Пренебрежение к другим национальностям и их языку или их отрицание -это и есть оголтелый истинно русский,кровославный фашизм.

А теперь,рюся,срав ни;

Юрий Жага 03.о4.2017;...Во-вторых,говорить о народе,национальности-
термине появившемся только в конце 19 ст.в применении к Древней Руси -идиотизм.

Русская формула стабильности соответственно власовскому триколору;
Водка – белая,
Небо – синее,
Морда – красная,
Жизнь – прекрасная!
Вероника Шнайдер

Балда,гляди,у нас; поцілувати-поцілунок-поцілуй мене...,а как у вас?Поцеловать-поцелУй да поцелуй меня.
А куды девался поцилунок?Дык он у нас видать просто слюнявчик.
ЗашИбись!
braterstvo _ 14.04.2017 17:07
IP: 89.252.61.---
Юрий Жага:
Юрий Жага:
_ABM_ Это только подтверждает, что война с Россией идет столетия (!?). И мира не будет, пока по историческим полочкам не разложим кто есть кто, не возвратим Украине в той или иной форме название Русь......Кацапы, вы сами виноваты в том, что вас послали. А таки послали, так идите... (?!).

NO COMMENTS...
Не робіть круглих (недоумевающих – рос.) очей, ніби не розумієте, що і до чого. Левова частина дописувачів доносить Вам своє -фе-, через несприйняття вашого "україно-ненависнистництва", якщо по простому, то послали на... (подалі).
Може автор мала (-в) на увазі колективний (США + Європа) ультиматум T. Rexa Тілерсона, цьому "окурку".
mihaylenco _ 14.04.2017 16:55
IP: 93.171.75.---
На нас напав такий ворог, що ми повинні цих тарганів його всюди, де тільки можна. В усіх сферах. На всіх територіях. Жодного послаблення ворогові!
ONLINE
Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте