Саша Дрік Голова Ради ГО "Громадський люстраційний комітет", координатор коаліції "Декларації під контролем"

Що з системою е-декларування, хто винен, кому це вигідно і що далі?

30 березня 2017, 10:03

Щоб уникнути подання другої декларації і врятувати від відповідальності побільше корупціонерів, Порошенко і Яценюк придумали і реалізували "багатоходівку": відволікли увагу на "закон Чорновол" про ГО, в цей час відключили систему, щоб високопосадовці не змогли фізично подати декларації до 1 квітня, цапом відбувайлом оперативно призначили керівництво НАЗК, відставкою якого виправдають неробочу систему, а замість неї почнуть довго і нудно (тобто ніколи) створювати нову.

Що з системою е-декларування?

Система майже тиждень не працює. Перестала вона працювати саме в той момент, коли увага всієї притомної громадськості була прикута до неконституційного дискримінацийного "закону Чорновол" про обов'язок декларуватися антикорупційним ГО. Відключилась за незрозумілих обставин і без очевидних причин.

Справа в тому, що НАЗК ще в лютому виконало всі вимоги, які їм сформулювали в ДП "УСС", щоб реєстр витримав весь запланований об'єм декларацій і не завалився десь навколо 1 квітня. Це на моє пряме запитання підтвердив керівник ДП "УСС" Тарас Олійник. Тут запис його відповіді мені від 1 березня.

Пізніше, 9 березня, новина про це з'явилась і на сайті НАЗК: там повідомлялось, що "проведене дооснащення дозволить збільшити як кількість одночасних сесій користувачів до 70 тис., так і кількість документів, що обробляються в системі, до 2 500 000 документів на рік, без будь-якої загрози для роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Саме такі цифри були зазначені в Додатку #4 до Договору N1/17 з адміністрування реєстру між ДП "УСС" і НАЗК, який власне і містив необхідний перелік для досягнення цих показників.Чому ж, якщо все було зроблено, сьогодні система "висить"?

Хто винен?

Вже за місяць, за кілька днів до закінчення строку подання декларацій, той же Тарас Олійник (ДП "УСС") заявив, що вони ніколи не гарантували повноцінної роботи реєстру – не тому, що апаратного забезпечення не вистачає, а тому що програмне забезпечення погане. Сказав він це під час так званої робочої групи, яку місяць тому створив Кабмін саме для контролю за забезпеченням повноцінного функціонування реєстру декларацій і яку очолила заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова.Тут запис його відповіді мені.

Оце вже цікаво. Нагадаю, що саме структури Держспецзв'язку доопрацьовували систему до запуску ще 1 вересня. Цього вимагали "говорящі голови" (неіснуючої) правлячої коаліції, зокрема і відомі фальсифікатори зламу системи е-декларування Антон Геращенко та Іван Вінник, які з піною у рота розказували, що кляті грантожери розікрали донорські кошти, зробили діряву систему і тепер треба терміново віддати її на доопрацювання державному органу, який все-все виправить. Так і зробили. Після цього ще Президент Порошенко заявив, що система "кардинально перероблена".

Такі кардинально протилежні висновки протягом півроку з часу запуску системи від представників структур одного і того ж державного органу, ставлять питання то хто кому брехав: Держспецзв'язок – Президенту чи Президент – всій країні і всім міжнародним партнерам?

Показово однак, що це не бентежить Кабінет Міністрів і Прем'єр-міністра. Вчора під час засідання Кабміну його цікавила не робота системи і як її ефективне функціонування забезпечить і чи здатні взагалі забезпечити покладені на них зобов'язання Держспецзв'язок на чолі з брехливими генералом Леонідом Євдоченко і ДП "УСС", а саме звільнення керівництва НАЗК.

Розуміючи, що звільнити керівництво вони не можуть (бо є вичерпний перелік підстав для звільнення і жодна тут не підходить), від керівництва НАЗК вирішили вимагати відставки. Інформаційне поле для цього підготовлене  (багато зусиль докаладати не треба, там і без цього є за що), але Міністр Петренко почав його готували ще коли писав для них недолугі порядки перевірки декларацій.

Те, що керівництво НАЗК паралізоване через зовнішні впливи, які призводять до внутрішніх конфліктів, очевидно. І питання про їхню роботу має бути обов'язково вирішене. Але звільнення керівництва НАЗК аж ніяк зараз не вирішує питання про відновлення роботи системи. Зате звільнення керівництва НАЗК вирішує для ворогів системи е-декларування одразу кілька питань: 1. на НАЗК повністю лягає відповідальність за неробочу систему, а всі інші – білі і пухнасті 2. зміна влади – час, коли нічого не працює. А значить і система не буде працювати. Якщо звільняється все керівництво, – потрібен новий конкурс, а це місяці. В цей час система не працює. А поки вона не буде працювати, придумають якийсь аудит, який офіційно визначить, що існуюча система "не робоча" і почнуть довго і нудно створювати нову. Про те, що вони вже порахували її вартість – $12 мільйонів і розробка займе 4 роки, я вже писала місяць тому.

Кому це вигідно?

Всім вископосадовцям, які до 1 квітня мають подати другу декларацію, вже за 2016 рік. Тобто вже післязавтра. Ті, хто не може подати декларацію, мають залізобетонні аргументи – вони фізично не могли цього зробити. У тих, хто вже подав, з'являється підстава завжди оскаржити "нерівні умови", бо чого це вони подали, а інші ні? Відтак всі у виграші. Вже сьогодні чекайте на шквал заяв від політиків і вископосадових чиновників про те, що керівництво НАЗК має йти у відставку, бо вони підвели їх під кримінал, не забезпечивши належну роботу реєстру. Насправді відповідальність передбачає доведення умислу, якого тут, звісно, не може бути, але ж треба обговорювати питання відставки, а не системи, правда?

Що далі?

Насправді "багатоходівочка" геніальна – всі корупціонери у виграші. По-хорошому УСС треба змусити включити систему. Що насправді з системою оцінити неможливо, тим більше швидко. Ніхто ніколи не проводив незалежного експертного оцінювання системи, тому ніхто не розуміє, що в ній насправді. Системою керує Держспецзв'язок через свою структуру ДП "УСС" – по суті спецслужби. Як на них можуть вплинути НАЗК? Та ніяк. Бо це порошенківсько-яценюківська вотчина. А Адміністрація президента вже точно докладе всіх зусиль, щоб повністю знівелювати закон "Про запобігання корупції" та зруйнувати систему е-декларування. Для цього в Петра Порошенка вже є міронетковий парламент, Кабмін, суди, правоохоронні органи і спецслужби.

Вимагаємо найперше – негайно відновити роботу системи е-декларування, належну роботу якого гарантували Прем'єр Гройсман і Президент Порошенко. Це не їхнє бажання, а обов'язок. Бо ми тут з нетерпінням чекаємо на декларацій бідних, голих і босих високопосадовців, які мають подати їх до 1 квітня.

Після відновлення системи – вирішити 4 блоки питань:

1. Покарати винних в зривах роботи системи і вирішити проблеми із паралізованим керівництвом НАЗК.

2. Провести незалежну експертизу системи, сформулювати чіткі строки запуску автоматизованої системи, забезпечити незалежність системи від втручань спецслужб у вигляді Держспецзв'язку

3. Забезпечити належну перевірку декларацій: змінити порядок перевірки декларацій, який дозволяє високопосадовцям уникнути відповідальності, забезпечити доступ до реєстрів,

4. Припинити безкінечний потік змін до закону "Про запобігання корупції", кожна з яких призводить до чергової катастрофи.

Коментарі — 182
LYCIV_OLGA _ 02.04.2017 21:07
IP: 104.196.168.---
В якості остаточного "розставлення крапок над і" (або простого доповнення) – Валентина Самар "Полювання на мисливців" – "Дзеркало тижня. N12 (Останній номер)
virosvit _ 01.04.2017 23:30
IP: 89.252.61.---
Сергій Олексійович Бут:
Сергій Олексійович Бут:
sidor:
1) если вам это о чем то говорит – Мордор исчерпал ресурс добычи нефти с поверхностных горизонтов.
... Изрядно "воду каламутит в мире"... Вредная страна... Напрасно наша публика не хочет перечитать Павла Штепу "Московство"... Мощная книга... В ней есть все ответы почему Россия такая...
У Штепи є ще одна гарна книжка на цю тему – "Українець і москвин".
virosvit _ 01.04.2017 23:13
IP: 89.252.61.---
Шановна владо, а Вам не здається, що Кремль окрім військового втручання, задіює й економічні чинники внутрішньої дестабілізації країни. Через Ахметова, який є "путінським гаманцем" в Україні, і який є власником більшості облгазів, доводить настрої народу через тарифи на газ, до стану "гайдамаччини". Оь тільки незрозуміла поведінка НКРЄ, чи вони теж агенти Путіна? Те ж саме діється і з електричною енергією.
РНБО України, а-у-у!
Володимир Науменко _ 01.04.2017 23:07
IP: 77.120.206.---
Сашенька,кому вигідно?- А,хто декларує лями в Україні де все розваленно,вкраденно,народ доведенний до зубожіння,війна вбиває кожний день Героїв,а керівництву по барабану,навіть танкі українські відігнали на 100км, бо шоколадний "дотримується"безальтернативних договорняків.Саша,але ти тримайся,молодець,я тебе підтримую,побільше такіх як ти...
Юрій Коржинський _ 01.04.2017 15:32
IP: 178.93.44.---
цікаво спостерігати, як Таню Чорновол прикормили і взяли на поводок
Сергій Олексійович Бут _ 01.04.2017 13:07
IP: 176.112.1.---
:
...Прощай, немытая ПаРаша, Мы будем жить всему назло. Сладка тебе пусть будет каша,
Что круто заварил Х@йло. Быть может, хоть в пределах МКАДа
Построишь свой заветный "мирЪ", Но скоро злой чечен из "Града"
Навек завалит твой сортир. И будешь, кутаясь от света, В вонючем "ветхом шушуне",
"Зато мы делаем ракеты..." Говном царапать на стене.
... балда ты, "Запердоля"... Лучше б стих "прокомментарил"... И потом... Какие "русские"??? Это нонсенс... Жители т.н. "России" – бывшего Московского царства – по определению – москвины, или москали, или москвичи... А "русские" – это ворованное слово... Воровать – нехорошо... Вот так... балбес ты московский... Лазишь тут по украинским форумам, как скунс, метки делаешь...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 23:39
IP: 176.112.1.---
sidor:
2) Может и я не доживу. Но то таке. "Скорость эффективна только при ловле блох".
25 лет вопрос Крыма и Донбасса был поставлен на самотек и им никто не интересовался.
При нормальной власти временное отсутствие таких "черных дыр" как Крым и Донбасс принесет только положительный результат.
1.Мне больше нравится другой вариант: "Спешка нужна при ловле блох, и когда имеешь дело с чужой женой"... Ну, то таке...
2. Эти 25 лет на моей совести и на совести моего и смежных поколений... В 94-м я язык "обмозолил" доказывая всем, что Кучма абсолютно не пригоден к президентству. Что надо выбирать Ланового... Выбрали Кучму... Получили развитую ОРЛИГАРХИЮ и прочие "блага"...
2.1. С такой оценкой не согласен... "Черных дыр" в Украине много... Не только Донбасс с Крымом... Если так подходить, то от Украины останется только воспоминание... Чего и хочется Путину...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 23:28
IP: 176.112.1.---
karrot:
... Где Абдулла...!!!???? отвечай гад. Где Абдулла...!!!????
... приступ "белой горячки"???
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 23:24
IP: 176.112.1.---
sidor:
1) если вам это о чем то говорит – Мордор исчерпал ресурс добычи нефти с поверхностных горизонтов. Буровых установок для глубинных скважин Мордор не имеет и не умеет изготавливать. Поставки бурильной техники Мордору запрещены из за санкций.
В течении пяти лет Европа полностью откажется от поставок газа с Мордора.
Саудиты начали снижать цену на энергоресурсы что бы вытеснить Мордор с занятых ниш...И т.д. и т.п.
... Принял к сведению эти интересные сведения... Я на такие оценки не натыкался... А случайно они мне на глаза не попадались... Надеюсь, они из качественных источников... А то последнее год-полтора было много разных критических прогнозов относительно Р-М... Однако ж та стоит... Более того... Изрядно "воду каламутит в мире"... Вредная страна... Напрасно наша публика не хочет перечитать Павла Штепу "Московство"... Мощная книга... В ней есть все ответы почему Россия такая...
karrot _ 31.03.2017 23:23
IP: 104.199.59.---
sidor:
Сергій Олексійович Бут:
не хочу жевать то, что вжэ пережевано. Посмотрите выступления путина и может тогда вам щось проясниться.

Прочитайте, хотя бы в Вики, о Марчуке.

Мое личное мнение – если бы началось вооруженное противостояние в Крыму тогда – путин захватил бы всю территорию по Днепр.
Если сотня наемников Гиркина сумела захватить Славянск, десяток спецназовцев Мордора – Краматорск, то 30 тысячная орда орков очень быстро бы захватила всю территорию по правую сторону Днепра.
Где Абдулла...!!!????

отвечай гад.

Где Абдулла...!!!????
sidor _ 31.03.2017 22:22
IP: 77.52.48.---
Сергій Олексійович Бут:
sidor:
...Прощай, немытая ПаРаша, Мы будем жить всему назло. Сладка тебе пусть будет каша,
Что круто заварил Х@йло. Быть может, хоть в пределах МКАДа
Построишь свой заветный "мирЪ", Но скоро злой чечен из "Града"
Навек завалит твой сортир. И будешь, кутаясь от света, В вонючем "ветхом шушуне",
"Зато мы делаем ракеты..."
Говном царапать на стене.
... классно... И остроумно, и в рифму... Да вы, сударь, поэт, однако... Ну, почти как пародист Александр Иванов, точно не хуже...
лестно, однако це не мое произведение.
sidor _ 31.03.2017 22:17
IP: 77.52.48.---
Сергій Олексійович Бут:
1) если вам это о чем то говорит – Мордор исчерпал ресурс добычи нефти с поверхностных горизонтов. Буровых установок для глубинных скважин Мордор не имеет и не умеет изготавливать. Поставки бурильной техники Мордору запрещены из за санкций.
В течении пяти лет Европа полностью откажется от поставок газа с Мордора.
Саудиты начали снижать цену на энергоресурсы что бы вытеснить Мордор с занятых ниш...И т.д. и т.п.

2) Может и я не доживу. Но то таке. "Скорость эффективна только при ловле блох".
25 лет вопрос Крыма и Донбасса был поставлен на самотек и им никто не интересовался.
При нормальной власти временное отсутствие таких "черных дыр" как Крым и Донбасс принесет только положительный результат.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 22:04
IP: 176.112.1.---
sidor:
...Прощай, немытая ПаРаша, Мы будем жить всему назло. Сладка тебе пусть будет каша,
Что круто заварил Х@йло. Быть может, хоть в пределах МКАДа
Построишь свой заветный "мирЪ", Но скоро злой чечен из "Града"
Навек завалит твой сортир. И будешь, кутаясь от света, В вонючем "ветхом шушуне",
"Зато мы делаем ракеты..."
Говном царапать на стене.
... классно... И остроумно, и в рифму... Да вы, сударь, поэт, однако... Ну, почти как пародист Александр Иванов, точно не хуже...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 21:58
IP: 176.112.1.---
sidor:
...Санкции за оккупацию Крыма останутся в силе пока РФ не вернет полуостров Украине, – Тиллерсон...
...СССР уничтожили долларом. Мордор ожидает такая же участь.
Так что не переживайте – территория Крыма вернется в состав Украины.
1...санкции – "то таке"... Как я погляжу, то дееспособность их уже не столь и велика... Россия к ним потихоньку адаптируется... Да и обещания "нефтяного" Тиллерсон – "не фонтан"...
2. Что касается Крыма – надо было не отдавать... Я думаю, что Турчинов "кусает локти" за свою беззубость и податливость тогда... И до возврата Крыма я уже не доживу... А что касается переживаний... Всякий нормальный гражданин должен переживать за свою страну... Это аксиома...
sidor _ 31.03.2017 21:51
IP: 77.52.48.---
:
...Прощай, немытая ПаРаша,
Мы будем жить всему
назло.
Сладка тебе пусть будет каша,
Что круто заварил
Х@йло.
Быть может, хоть в пределах
МКАДа
Построишь свой заветный
"мирЪ",
Но скоро злой чечен из
"Града"
Навек завалит твой сортир.
И будешь, кутаясь от света,
В вонючем
"ветхом шушуне",
"Зато мы делаем
ракеты..."
Говном царапать на стене.
sidor _ 31.03.2017 21:42
IP: 77.52.48.---
Сергій Олексійович Бут:
sidor:
...це известный на блогах УП гастарбайтер с Воронежа Взадов – Запердоленко.
... а-а-а-а... У меня тож мысля мелькнула такая... Но я ее отбросил... Тот же Запердоленко всегда был с каким-то фейсбучным ником... А это без ника... От жук... И лезет со своим "свиным рылом в калашный ряд"... Он патологический украиноФОБ?? Или на "заробітках" тут ошивается?? Впрочем, не имеет значения...
гастарбайтер.
sidor _ 31.03.2017 21:40
IP: 77.52.48.---
Сергій Олексійович Бут:
Марчук "идейный " КГБист.
"Курировал" продажу похищенного вооружения ВСУ будучи главой СБУ.
...Отмечают, что "на протяжении 1991-1995 гг. СБУ не отследила и не возбудила ни одного дела по факту разворовывания государственной собственности, где бы фигурировали фамилии высоких должностных лиц.

Марчук – премьер.
. Кучма впоследствии так отзывался о его деятельности на посту премьер-министра: "Оказавшись за столом председательствующего, Марчук проявил полное отсутствие вкуса к "ежедневной хозяйственной работе" и желанию её выполнять, неугомонная страсть к многословию...Впервые начинают накапливаться значительные задолженности по пенсиям и зарплатам, которые растут из месяца в месяц. Производство падает. А Кабмин явно не успевает за ситуацией, изыскивая возможности заморозить её, тормозит с принятием решений, неадекватно реагирует на проблемы промышленности и сельского хозяйства...

Достаточно?
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 21:38
IP: 176.112.1.---
sidor:
...це известный на блогах УП гастарбайтер с Воронежа Взадов – Запердоленко.
... а-а-а-а... У меня тож мысля мелькнула такая... Но я ее отбросил... Тот же Запердоленко всегда был с каким-то фейсбучным ником... А это без ника... От жук... И лезет со своим "свиным рылом в калашный ряд"... Он патологический украиноФОБ?? Или на "заробітках" тут ошивается?? Впрочем, не имеет значения...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 21:29
IP: 176.112.1.---
sidor:
...Марчук для меня не авторитетный эксперт.
Лично мне более импонирует версия, что Крым стал "сакральной жертвой" для того, что бы "насадить на крючок" Мордор и начать его планомерное уничтожение, ибо других "законных" поводов у Штатов не было.
.
1... ну... что тут скажешь... Не авторитет – так не авторитет... Может вам и эйнштейновское E=mc2 – не авторитет... Есть такие – кому "не авторитет"... А по мне так Марчук – авторитет в "квадрате"...
2." Крым – "сакральная жертва" – слышал таку версию. На м.в. – "чистой воды" конспирология...
sidor _ 31.03.2017 21:24
IP: 77.52.48.---
Сергій Олексійович Бут:
:
...А что хуже для людей: – кровавый переворот или мирный референдум!?
- или ты к людям не относишься, тебе бойню подавай!?
... а ты хто такой, что лезешь со своей анонимностью в дискуссию нормальных людей... Представся с начала, а потом уж будешь дурные вопросы задавать...
це известный на блогах УП гастарбайтер с Воронежа Взадов – Запердоленко.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 21:20
IP: 176.112.1.---
:
...А что хуже для людей: – кровавый переворот или мирный референдум!?
- или ты к людям не относишься, тебе бойню подавай!?
... а ты хто такой, что лезешь со своей анонимностью в дискуссию нормальных людей... Представся с начала, а потом уж будешь дурные вопросы задавать...
sidor _ 31.03.2017 21:18
IP: 77.52.48.---
Сергій Олексійович Бут:
...Санкции за оккупацию Крыма останутся в силе пока РФ не вернет полуостров Украине, – Тиллерсон...

Как видите, моя "конспирология" согласуется с действиями Штатов. Мордор Крым не отдаст добровольно и эти действия нанесут такой ущерб экономике, что поголовье Мордора само глотки поперегрызает и путину и Взадову (хотя при шухере Взадов первый начнет грызть ляжку медведеву, когда даже коры на деревьях не останется) – вы же видите что начались в Мордоре митинги против воровской власти БЕЗ всяких лидеров и в процессах участвовала молодежь. Для путина это очень опасная тенденция. И силовое решение со стрельбой принесет обратный эффект – процесс разрушения Мордора только наберет обороты.
СССР уничтожили долларом. Мордор ожидает такая же участь.
Так что не переживайте – территория Крыма вернется в состав Украины.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 21:15
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
... І називати його "дурень" – це банальний базарний рівень...
Освіта з розумом нічого спільного не має.
...Видрін в порівнянні з Тимошенко – ніхто, і звати його ніяк.
Ви, пане mihaylenco мене розчаровуєте... Твердість в дисусіях, впертість у відстоюванні свєї думки – це звичайно достойна річ. Але – коли вона базується на аргументах... Я навів вам "кучу" аргументів щодо Д.Видріна, а ви, крім "Видрін – дурень" та "Видрін – ніхто" нічого "за душою" не маєте... А оця ваша теза – "Освіта з розумом нічого спільного не має" взагалі "шедевр"... Якесь м.к. дивне і надумане порівняння... До чого воно тут... У Д.В. є і освіта, і розум, його наукові праці високо цінуються в колах фахівців... Він знаний аналітик і психолог... І він дійсно на голову вище Тимошенко... У ньго імя, а у ЮВТ – скандальна слава і купа невгамованих амбіцій...
sidor _ 31.03.2017 20:54
IP: 77.52.122.---
Сергій Олексійович Бут:
Марчук для меня не авторитетный эксперт.

Лично мне более импонирует версия, что Крым стал "сакральной жертвой" для того, что бы "насадить на крючок" Мордор и начать его планомерное уничтожение, ибо других "законных" поводов у Штатов не было.
Лично мне о том, что Крым временно оккупировали ни холодно ни жарко – це одна из так называемых "черных дыр", куда с казны "растворялись" средства.
Временная оккупация в перспективе даст положительные плоды – после деокуппации территория самоочищается от крысчан, ломается криминальная система и расчищается поле деятельности для толкового применения территории.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 20:52
IP: 176.112.1.---
sidor:
...не хочу жевать то, что вжэ пережевано. Посмотрите выступления путина и может тогда вам щось проясниться. Прочитайте, хотя бы в Вики, о Марчуке...
1... да и я не так, чтоб очень уж хочу "жевать"... Просто мне не очень нравится, когда одних безбожно обси.ають, а других представляю в белом и пушистом одеянии... А вы, сударь, в этом постоянно упражняетесь... Оно конешно... О вкусах не спорят... Но и "тень на плетень" наводить тоже не гоже... Желательно меру знать...
2. Путин как раз и расхрабрился, увидев, что Крым без боя "упал к его ногам", как подарок от одной миловидной особы... "Аппетит приходит во время еды"... Ну он и двинул дальше... А были бы в Донецке да Луганске решительные люди, вроде днепровского Коломойского, то и они бы удержались... Турчинову надо было "шмат сырого мяса съесть", тогда бы ошибок было меньше...
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter