Саша Дрік Голова Ради ГО "Громадський люстраційний комітет", координатор коаліції "Декларації під контролем"

Що з системою е-декларування, хто винен, кому це вигідно і що далі?

30 березня 2017, 10:03

Щоб уникнути подання другої декларації і врятувати від відповідальності побільше корупціонерів, Порошенко і Яценюк придумали і реалізували "багатоходівку": відволікли увагу на "закон Чорновол" про ГО, в цей час відключили систему, щоб високопосадовці не змогли фізично подати декларації до 1 квітня, цапом відбувайлом оперативно призначили керівництво НАЗК, відставкою якого виправдають неробочу систему, а замість неї почнуть довго і нудно (тобто ніколи) створювати нову.

Що з системою е-декларування?

Система майже тиждень не працює. Перестала вона працювати саме в той момент, коли увага всієї притомної громадськості була прикута до неконституційного дискримінацийного "закону Чорновол" про обов'язок декларуватися антикорупційним ГО. Відключилась за незрозумілих обставин і без очевидних причин.

Справа в тому, що НАЗК ще в лютому виконало всі вимоги, які їм сформулювали в ДП "УСС", щоб реєстр витримав весь запланований об'єм декларацій і не завалився десь навколо 1 квітня. Це на моє пряме запитання підтвердив керівник ДП "УСС" Тарас Олійник. Тут запис його відповіді мені від 1 березня.

Пізніше, 9 березня, новина про це з'явилась і на сайті НАЗК: там повідомлялось, що "проведене дооснащення дозволить збільшити як кількість одночасних сесій користувачів до 70 тис., так і кількість документів, що обробляються в системі, до 2 500 000 документів на рік, без будь-якої загрози для роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Саме такі цифри були зазначені в Додатку #4 до Договору N1/17 з адміністрування реєстру між ДП "УСС" і НАЗК, який власне і містив необхідний перелік для досягнення цих показників.Чому ж, якщо все було зроблено, сьогодні система "висить"?

Хто винен?

Вже за місяць, за кілька днів до закінчення строку подання декларацій, той же Тарас Олійник (ДП "УСС") заявив, що вони ніколи не гарантували повноцінної роботи реєстру – не тому, що апаратного забезпечення не вистачає, а тому що програмне забезпечення погане. Сказав він це під час так званої робочої групи, яку місяць тому створив Кабмін саме для контролю за забезпеченням повноцінного функціонування реєстру декларацій і яку очолила заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова.Тут запис його відповіді мені.

Оце вже цікаво. Нагадаю, що саме структури Держспецзв'язку доопрацьовували систему до запуску ще 1 вересня. Цього вимагали "говорящі голови" (неіснуючої) правлячої коаліції, зокрема і відомі фальсифікатори зламу системи е-декларування Антон Геращенко та Іван Вінник, які з піною у рота розказували, що кляті грантожери розікрали донорські кошти, зробили діряву систему і тепер треба терміново віддати її на доопрацювання державному органу, який все-все виправить. Так і зробили. Після цього ще Президент Порошенко заявив, що система "кардинально перероблена".

Такі кардинально протилежні висновки протягом півроку з часу запуску системи від представників структур одного і того ж державного органу, ставлять питання то хто кому брехав: Держспецзв'язок – Президенту чи Президент – всій країні і всім міжнародним партнерам?

Показово однак, що це не бентежить Кабінет Міністрів і Прем'єр-міністра. Вчора під час засідання Кабміну його цікавила не робота системи і як її ефективне функціонування забезпечить і чи здатні взагалі забезпечити покладені на них зобов'язання Держспецзв'язок на чолі з брехливими генералом Леонідом Євдоченко і ДП "УСС", а саме звільнення керівництва НАЗК.

Розуміючи, що звільнити керівництво вони не можуть (бо є вичерпний перелік підстав для звільнення і жодна тут не підходить), від керівництва НАЗК вирішили вимагати відставки. Інформаційне поле для цього підготовлене  (багато зусиль докаладати не треба, там і без цього є за що), але Міністр Петренко почав його готували ще коли писав для них недолугі порядки перевірки декларацій.

Те, що керівництво НАЗК паралізоване через зовнішні впливи, які призводять до внутрішніх конфліктів, очевидно. І питання про їхню роботу має бути обов'язково вирішене. Але звільнення керівництва НАЗК аж ніяк зараз не вирішує питання про відновлення роботи системи. Зате звільнення керівництва НАЗК вирішує для ворогів системи е-декларування одразу кілька питань: 1. на НАЗК повністю лягає відповідальність за неробочу систему, а всі інші – білі і пухнасті 2. зміна влади – час, коли нічого не працює. А значить і система не буде працювати. Якщо звільняється все керівництво, – потрібен новий конкурс, а це місяці. В цей час система не працює. А поки вона не буде працювати, придумають якийсь аудит, який офіційно визначить, що існуюча система "не робоча" і почнуть довго і нудно створювати нову. Про те, що вони вже порахували її вартість – $12 мільйонів і розробка займе 4 роки, я вже писала місяць тому.

Кому це вигідно?

Всім вископосадовцям, які до 1 квітня мають подати другу декларацію, вже за 2016 рік. Тобто вже післязавтра. Ті, хто не може подати декларацію, мають залізобетонні аргументи – вони фізично не могли цього зробити. У тих, хто вже подав, з'являється підстава завжди оскаржити "нерівні умови", бо чого це вони подали, а інші ні? Відтак всі у виграші. Вже сьогодні чекайте на шквал заяв від політиків і вископосадових чиновників про те, що керівництво НАЗК має йти у відставку, бо вони підвели їх під кримінал, не забезпечивши належну роботу реєстру. Насправді відповідальність передбачає доведення умислу, якого тут, звісно, не може бути, але ж треба обговорювати питання відставки, а не системи, правда?

Що далі?

Насправді "багатоходівочка" геніальна – всі корупціонери у виграші. По-хорошому УСС треба змусити включити систему. Що насправді з системою оцінити неможливо, тим більше швидко. Ніхто ніколи не проводив незалежного експертного оцінювання системи, тому ніхто не розуміє, що в ній насправді. Системою керує Держспецзв'язок через свою структуру ДП "УСС" – по суті спецслужби. Як на них можуть вплинути НАЗК? Та ніяк. Бо це порошенківсько-яценюківська вотчина. А Адміністрація президента вже точно докладе всіх зусиль, щоб повністю знівелювати закон "Про запобігання корупції" та зруйнувати систему е-декларування. Для цього в Петра Порошенка вже є міронетковий парламент, Кабмін, суди, правоохоронні органи і спецслужби.

Вимагаємо найперше – негайно відновити роботу системи е-декларування, належну роботу якого гарантували Прем'єр Гройсман і Президент Порошенко. Це не їхнє бажання, а обов'язок. Бо ми тут з нетерпінням чекаємо на декларацій бідних, голих і босих високопосадовців, які мають подати їх до 1 квітня.

Після відновлення системи – вирішити 4 блоки питань:

1. Покарати винних в зривах роботи системи і вирішити проблеми із паралізованим керівництвом НАЗК.

2. Провести незалежну експертизу системи, сформулювати чіткі строки запуску автоматизованої системи, забезпечити незалежність системи від втручань спецслужб у вигляді Держспецзв'язку

3. Забезпечити належну перевірку декларацій: змінити порядок перевірки декларацій, який дозволяє високопосадовцям уникнути відповідальності, забезпечити доступ до реєстрів,

4. Припинити безкінечний потік змін до закону "Про запобігання корупції", кожна з яких призводить до чергової катастрофи.

Коментарі — 182
Anatol Zubenko _ 31.03.2017 13:32
IP: 94.153.158.---
mihaylenco:
Anatol Zubenko
Это с той же оперы, что и Юлька виновата...

Юлька тут ні до чого. А бєня всім бандюкам показав приклад, як свої борги повісити на біомасу. Що було б Бєнями та пєтями за такий гешефт у США?
И как он показал? Во-первых, никаких долгов не было, это чушь собачья. А во вторых, если бы вы продали государству свою квартиру с долгами, и оно бы у вас ее купило, то вы что, законченный подлец? Вот так у нас и переводят стрелки, главное запустить инфу, а там найдутся те, кто поведется...
sidor _ 31.03.2017 13:30
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
... Надайте хоч один приклад збагачення за рахунок посади. Жоден дописувач не зміг поки що цього зробити......

Вы як маленька дитина! Конкретный "приклад" может дать только тот, кто непосредственно в этом участвовал. Например – Фирташ.
Для будущей вашей ориентации во взрослом мире – клубок преступления начинают раскручивать на основе косвенных улик и информации, которую черпают с различных источников (если не схватили на"горячем" и преступника не сдали поддельники"
Не переживайте – как только Фирташа "возьмут за жабры" – будкостроителю хватит на пожизненное если на кол не посадят.
Вы же не хотите сказать, шо к власти пришел будкостроитель из клана маклаудов?
Олександр Перший _ 31.03.2017 13:29
IP: 188.163.12.---
sidor:
оккупант полностью отвечает за свои действия на оккупированной территории.
.
По-перше, офіційно ОРДЛО не визнані окупованими. Окремо питання, чому не визнані. Але у будь якому випадку держава має певні зобов'язані перед своїми громадянами, які стали заручниками бойовиків.
По-друге, ваш погляд, це сталінський підхід: спалювати будинки своїх громадян на окупованої території, щоб там не могли ночувати німці. Але такий підхід можливий лише, коли ви вважаєте своїх громадян (шахтарів, вчителів, лікарів, пенсіонерів, молодь...) на окупованої території ворогами та нелюдами, яких треба знищувати як можна скоріше. Це не державницький людоїдський підхід. Я його не поділяю.
mihaylenco _ 31.03.2017 13:25
IP: 93.171.64.---
Anatol Zubenko
вообщем пишите исче, и вам заплатят больше...

А мені здається, що ці коментарі пише такий собі Андрій Пишний.
mihaylenco _ 31.03.2017 13:22
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
Ствердження про збільшення активів Прошенка – це брехня (зменшились з 1 млрд. доларів до приблизно 700 млн).

Це офіційна брехня. Як "зменшуються" активи пройдисвітів, це не великий секрет. Переписують на підставних осіб.

тому що війна...

А схема ротердам+? Теж, тому, що війна? Чому з моєї кишені гроші перекачують до офшорів Ахмєтова, та решти порошенківських шакалів? Ще приклади? Це війна примусила порошенка збільшити частку ворожих банків в Україні до 40%? Це війна примусила його звільнити від відповідальності катів Небесної Сотні? Це війна примусила його попризначати на посади суддів те падло, котре довело до повної руйнації судову систему? Війна примусила його ставити на посаду генпрокурорів, котрі не посадили жодного великого казнокрада?
Anatol Zubenko _ 31.03.2017 13:18
IP: 104.199.59.---
Олександр Перший:
mihaylenco:
Конкретних фактів не маю...моя купівельна спроможність впала в 14 разів.
Ось це чиста правда.
Ствердження про збільшення активів Прошенка – це брехня (зменшились з 1 млрд. доларів до приблизно 700 млн). Про мільярд Яценюка абсолютна брехня. Активи всіх олігархів зменшилися, тому що впала гривня.
Щодо зменшення вашої купівельної спроможності, це правда. Але не лише для вас, для всіх українців, тому що війна і тому що попередня влада залишила країну з величезними боргами. Тож винні у цієї війні не в Києві, а у Москві. Невже це не зрозуміло?
Да ну! А они что, в гривнах свои активы держат?Ахметов с 1555 места, переместился на 550-е, вообщем пишите исче, и вам заплатят больше...
sidor _ 31.03.2017 13:14
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
mihaylenco:
Назвіть обґрунтовано хоч одну фінансову вигоду, яку Петро Порошенко одержав від посади президента.
автократическую власть.
У вас примитивные понятия – если заимел власть – значить сразу нужно красть и наживаться.

Из недалекого прошлого.
Спорят два подроста какая машина лучше – жигули или волга. Мимо идет чиновник. Подростки спрашивают
-: Дядя, а какая машину лучше – жигули или волга?
На что чиновник отвечает:
- Персональная, дети, персональная.
mihaylenco _ 31.03.2017 13:13
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
З вашої відповіді виходить, що як би Порошенко не був президентом, він би не міг скористатись офшором.

Якби порошенко був порядною людиною, то всі активи тримав би в українських банках. А політик взагалі не має морального права користуватися офшорами. Наскільки мені відомо, порошенко за 25 років незалежності жодного дня не був поза політикою.
Олександр Перший _ 31.03.2017 13:12
IP: 188.163.12.---
mihaylenco:
Конкретних фактів не маю...моя купівельна спроможність впала в 14 разів.
Ось це чиста правда.
Ствердження про збільшення активів Прошенка – це брехня (зменшились з 1 млрд. доларів до приблизно 700 млн). Про мільярд Яценюка абсолютна брехня. Активи всіх олігархів зменшилися, тому що впала гривня.
Щодо зменшення вашої купівельної спроможності, це правда. Але не лише для вас, для всіх українців, тому що війна і тому що попередня влада залишила країну з величезними боргами. Тож винні у цієї війні не в Києві, а у Москві. Невже це не зрозуміло?
sidor _ 31.03.2017 13:03
IP: 77.52.122.---
руслан49:
mihaylenco:
sidor
Хотите верьте,хотите нет – Юля не "крутилась" в обкоме комсомола.

Не крутилася. Ошивалася. Вона там не працювала. Але всі її знали. Близько.
А в 1990 році так гарненько віддали обкомам комсомола порно кінотоатри. Такий був бізнес чудовий. Поки не почали масово продавати аналогічні касети до відео.
а вам кто мешал взять "порно кинотеатры" в аренду?
sidor _ 31.03.2017 13:00
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
оккупант полностью отвечает за свои действия на оккупированной территории.
Если даже дело пошло, что вы так уж жалеете тех, кто просил прийти оккупантов – вместо денег выделяйте адресно по заявкам предметы первой необходимости, лекарство, продукты питания.
Этим вы позволите подняться украинской экономике и создадите новые рабочие места, а не будете содержать за счет денежных выплат пенсионерам оккупантов, ибо меняя гривны на рубли (вы мабуть не в курсе, шо на территории луга/н/дона расчетная единица – рубль.) меняя гривны на рубли, пенсионеры поддерживают экономику Мордора.

Пы.Сы. А вы все ищете ответ, кто поддерживает "войну" на Луга/н/доне (а не в ОРДЛО).уже на протяжении 3-х лет.
sidor _ 31.03.2017 12:54
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
sidor:
Я задав просте питання. Чи надає державі окупація частки території України бойовиками право не виплачувати пенсії своїм громадянам чи мріяти, щоб вони здохли від голоду? Надайте відповідь.
оккупант полностью отвечает за свои действия на оккупированной территории.
Если даже дело пошло, что вы так уж жалеете тех, кто просил прийти оккупантов – вместо денег выделяйте адресно по заявкам предметы первой необходимости, лекарство, продукты питания.
Этим вы позволите подняться украинской экономике и создадите новые рабочие места, а не будете содержать за счет денежных выплат пенсионерам оккупантов, ибо меняя гривны на рубли (вы мабуть не в курсе, шо на территории луга/н/дона расчетная единица – рубль.) меняя гривны на рубли, пенсионеры поддерживают экономику Мордора.

Пы.Сы. А вы все ищете ответ, кто поддерживает "войну" на Луга/н/доне (а не в ОРДЛО).уже на протяжении 3-х лет.
mihaylenco _ 31.03.2017 12:54
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
Бачте що виходить? Як тільки мова про конкретику звинувачень на адресу президента, ви здуваєтесь, як повітряна куля.

Конкретних фактів не маю. Бо не тусуюся з порошенком. І темників від його шакалячої зграї не отримую.

Хочеш факти? За час влади порошенка моя купівельна спроможність впала в 14 разів. Моєму товаришеві на фронті відірвало ногу. Декілька моїх добрих занйомих втратили родичів. Ще більше – покалічено. Владі порошенка до калік – викручуйтеся як самі можете.

Щодо купівельної спроможності громадян, то таких, як у мене прикладів можу навести сотні. Активи порошенка виросли. Гонтарєвої виросли. Ахмєтова виросли. Всіх порошенкових х...сосів виросли. Яценюк, два роки тому, нарешті досяг гройсмейстерського рівня – 1 ярд зелених.

Олександре! Не розповідай мені баєчок!
Олександр Перший _ 31.03.2017 12:39
IP: 188.163.12.---
mihaylenco:
А яке право має порошенко не виплачувати пенсію моїй дружині, котрій виповнилося 55 років.
Ну, це вже взагалі виходить за рамки здорового глузду. Що, Порошенко кому хоче платить пенсії? Кому не хоче не платить? А хіба не законом вирішуються ці питання? Президент до пенсії вашої дружини яке має відношення? Ще скажіть, що він сміття не вивозить з вашого двору.
руслан49 _ 31.03.2017 12:36
IP: 37.52.17.---
Тільки що підірвали в Маріуполі заступника контррозвідки СБУ в Донецькій області. І для чого у нас закривають російські ЗМІ, телеканали, коли бігмірнет зараз цитує в провідомленні терориста Ходаковського і пише буквально наступне – "он издевался, пытал током, душил людей мешками..."
Олександр Перший _ 31.03.2017 12:31
IP: 188.163.12.---
mihaylenco:
Панамська справа не перша. Далі буде.
Бачте що виходить? Як тільки мова про конкретику звинувачень на адресу президента, ви здуваєтесь, як повітряна куля. З вашої відповіді виходить, що як би Порошенко не був президентом, він би не міг скористатись офшором.
Я питав, що дало йому президентство, крім головного білю? Може він заліз у держбюджет? Ні. Може щось придбав завдяки посаді? Ні. Може захопив чийсь бізнес на свою користь? Ні. Надайте хоч один приклад збагачення за рахунок посади. Жоден дописувач не зміг поки що цього зробити.
sidor _ 31.03.2017 12:27
IP: 77.52.122.---
mihaylenco:
....Даю тобі гарантію, що якби Тимошенко почистила свої ряди на місцях від негідників, то наступні вибори вона б взяла абсолютну більшість на виборах всіх рівнів. В усіх регіонах......

С вами совершенно согласен. Я вам написал ранее, что мы пытаемся найти "вход" и подать информацию о вакханалии с ее кадрами на перефериях лично в руки или хотя бы тому лицу, которое передаст эту информацию лично ей минуя "цензоров".
Надеемся на лучшее.
Если у вас есть КОНКРЕТНАЯ информация по негативным действиям ее представителей – можете связаться со мной и передать.
Такую информацию мы собираем по своему региону.
mihaylenco _ 31.03.2017 12:22
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
Я задав просте питання. Чи надає державі окупація частки території України бойовиками право не виплачувати пенсії своїм громадянам чи мріяти

А яке право має порошенко не виплачувати пенсію моїй дружині, котрій виповнилося 55 років, а ворогам виплачувати. Повідомляю. Луган донки, та кримчанки, отримують українські пенсії з 55 років.
mihaylenco _ 31.03.2017 12:19
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
Я задав просте питання. Чи надає державі окупація частки території України бойовиками право не виплачувати пенсії своїм громадянам чи мріяти

Вони відмовилися від громадянства України. Хто не голосував за луган донію, ті вже давно переселилися сюди. Хто залишився – наші вороги.
mihaylenco _ 31.03.2017 12:17
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
Назвіть обґрунтовано хоч одну фінансову вигоду, яку Петро Порошенко одержав від посади президента.

Панамська справа не перша. Далі буде.

А тепер щодо будок. Твої будкобудівники своїми собачими будками спотворили Київ. Їхні собачі будки позакривали доступ практисно до всіх пристойних водоймищ в Україні. Проголосую за того претендента, котрий проголосить війну собачим будкам. Якщо пообіцяє їх зрівняти з землею за кошт шакалів, які вважають себе собаками, то буду за нього голосувати.
Олександр Перший _ 31.03.2017 12:13
IP: 188.163.12.---
sidor:
Я задав просте питання. Чи надає державі окупація частки території України бойовиками право не виплачувати пенсії своїм громадянам чи мріяти, щоб вони здохли від голоду? Надайте відповідь.
Олександр Перший _ 31.03.2017 12:08
IP: 188.163.12.---
mihaylenco:
Назвіть обґрунтовано хоч одну фінансову вигоду, яку Петро Порошенко одержав від посади президента.
sidor _ 31.03.2017 12:03
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
......Наприклад, з пенсіями. Уявіть, що це ви потрапили під владу бойовиків. Як вважаєте, це є підставою не платити вам пенсію?......

Пенсионеры на оккупированной территории получают с двух кормушек – с казны Украины и с казны Мордора.
Кроме того, пенсионеры получают гуманитарку и от Мордора и от Ахметова и от Международных организаций.
Кроме того, оплата коммуналки и энергоносителей как при СССР.
Не кажется ли вам, что енто как то жирновато, бо переселенцы с донбасса и луганска мыкаются на съемных квартирах, оплачивая бешеные цены за жилье, платя бешеные цены на энергоносители и что бы получить хоть какую то гуманитарку проходят "девять кругов ада"?
mihaylenco _ 31.03.2017 11:58
IP: 93.171.64.---
sidor
Я так думаю, что "мелочью пузатой" занимаются ответственные фейсы, которые по той или иной причине "саботируют" свою работу и "закрывают глаза на шалости" однопартийцев, при этом предоставляя искаженную информацию о кадрах и работе местных представительств.

Сидоре! Невже ти вважаєш, що в мене більші можливості для отримання інформації?

Даю тобі гарантію, що якби Тимошенко почистила свої ряди на місцях від негідників, то наступні вибори вона б взяла абсолютну більшість на виборах всіх рівнів. В усіх регіонах.
mihaylenco _ 31.03.2017 11:55
IP: 93.171.64.---
Олександр Перший
Петро Порошенко має великі заслуги перед країною. Він зіграв величезну роль у Помаранчевої революції,

Ну то й що? І скористався, нею.

пристойно вів себе під час Революції Гідності

А потім зкористався нею.

Дві революції. Двічі скористався. Негідник у квадраті.

створив багато підприємств в Україні, на відміну від вашої шахрайки, яка "собачої будки не збудувала"

Видатний будкобудівник. А ті підприємства, як він наче б то створив, були створені нами, нашими дідами, й батьками. Видатний будкобудівник їх просто загарбав собі.
Корупція1205 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter