Саша Дрік Голова Ради ГО "Громадський люстраційний комітет", координатор коаліції "Декларації під контролем"

Що з системою е-декларування, хто винен, кому це вигідно і що далі?

30 березня 2017, 10:03

Щоб уникнути подання другої декларації і врятувати від відповідальності побільше корупціонерів, Порошенко і Яценюк придумали і реалізували "багатоходівку": відволікли увагу на "закон Чорновол" про ГО, в цей час відключили систему, щоб високопосадовці не змогли фізично подати декларації до 1 квітня, цапом відбувайлом оперативно призначили керівництво НАЗК, відставкою якого виправдають неробочу систему, а замість неї почнуть довго і нудно (тобто ніколи) створювати нову.

Що з системою е-декларування?

Система майже тиждень не працює. Перестала вона працювати саме в той момент, коли увага всієї притомної громадськості була прикута до неконституційного дискримінацийного "закону Чорновол" про обов'язок декларуватися антикорупційним ГО. Відключилась за незрозумілих обставин і без очевидних причин.

Справа в тому, що НАЗК ще в лютому виконало всі вимоги, які їм сформулювали в ДП "УСС", щоб реєстр витримав весь запланований об'єм декларацій і не завалився десь навколо 1 квітня. Це на моє пряме запитання підтвердив керівник ДП "УСС" Тарас Олійник. Тут запис його відповіді мені від 1 березня.

Пізніше, 9 березня, новина про це з'явилась і на сайті НАЗК: там повідомлялось, що "проведене дооснащення дозволить збільшити як кількість одночасних сесій користувачів до 70 тис., так і кількість документів, що обробляються в системі, до 2 500 000 документів на рік, без будь-якої загрози для роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Саме такі цифри були зазначені в Додатку #4 до Договору N1/17 з адміністрування реєстру між ДП "УСС" і НАЗК, який власне і містив необхідний перелік для досягнення цих показників.Чому ж, якщо все було зроблено, сьогодні система "висить"?

Хто винен?

Вже за місяць, за кілька днів до закінчення строку подання декларацій, той же Тарас Олійник (ДП "УСС") заявив, що вони ніколи не гарантували повноцінної роботи реєстру – не тому, що апаратного забезпечення не вистачає, а тому що програмне забезпечення погане. Сказав він це під час так званої робочої групи, яку місяць тому створив Кабмін саме для контролю за забезпеченням повноцінного функціонування реєстру декларацій і яку очолила заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова.Тут запис його відповіді мені.

Оце вже цікаво. Нагадаю, що саме структури Держспецзв'язку доопрацьовували систему до запуску ще 1 вересня. Цього вимагали "говорящі голови" (неіснуючої) правлячої коаліції, зокрема і відомі фальсифікатори зламу системи е-декларування Антон Геращенко та Іван Вінник, які з піною у рота розказували, що кляті грантожери розікрали донорські кошти, зробили діряву систему і тепер треба терміново віддати її на доопрацювання державному органу, який все-все виправить. Так і зробили. Після цього ще Президент Порошенко заявив, що система "кардинально перероблена".

Такі кардинально протилежні висновки протягом півроку з часу запуску системи від представників структур одного і того ж державного органу, ставлять питання то хто кому брехав: Держспецзв'язок – Президенту чи Президент – всій країні і всім міжнародним партнерам?

Показово однак, що це не бентежить Кабінет Міністрів і Прем'єр-міністра. Вчора під час засідання Кабміну його цікавила не робота системи і як її ефективне функціонування забезпечить і чи здатні взагалі забезпечити покладені на них зобов'язання Держспецзв'язок на чолі з брехливими генералом Леонідом Євдоченко і ДП "УСС", а саме звільнення керівництва НАЗК.

Розуміючи, що звільнити керівництво вони не можуть (бо є вичерпний перелік підстав для звільнення і жодна тут не підходить), від керівництва НАЗК вирішили вимагати відставки. Інформаційне поле для цього підготовлене  (багато зусиль докаладати не треба, там і без цього є за що), але Міністр Петренко почав його готували ще коли писав для них недолугі порядки перевірки декларацій.

Те, що керівництво НАЗК паралізоване через зовнішні впливи, які призводять до внутрішніх конфліктів, очевидно. І питання про їхню роботу має бути обов'язково вирішене. Але звільнення керівництва НАЗК аж ніяк зараз не вирішує питання про відновлення роботи системи. Зате звільнення керівництва НАЗК вирішує для ворогів системи е-декларування одразу кілька питань: 1. на НАЗК повністю лягає відповідальність за неробочу систему, а всі інші – білі і пухнасті 2. зміна влади – час, коли нічого не працює. А значить і система не буде працювати. Якщо звільняється все керівництво, – потрібен новий конкурс, а це місяці. В цей час система не працює. А поки вона не буде працювати, придумають якийсь аудит, який офіційно визначить, що існуюча система "не робоча" і почнуть довго і нудно створювати нову. Про те, що вони вже порахували її вартість – $12 мільйонів і розробка займе 4 роки, я вже писала місяць тому.

Кому це вигідно?

Всім вископосадовцям, які до 1 квітня мають подати другу декларацію, вже за 2016 рік. Тобто вже післязавтра. Ті, хто не може подати декларацію, мають залізобетонні аргументи – вони фізично не могли цього зробити. У тих, хто вже подав, з'являється підстава завжди оскаржити "нерівні умови", бо чого це вони подали, а інші ні? Відтак всі у виграші. Вже сьогодні чекайте на шквал заяв від політиків і вископосадових чиновників про те, що керівництво НАЗК має йти у відставку, бо вони підвели їх під кримінал, не забезпечивши належну роботу реєстру. Насправді відповідальність передбачає доведення умислу, якого тут, звісно, не може бути, але ж треба обговорювати питання відставки, а не системи, правда?

Що далі?

Насправді "багатоходівочка" геніальна – всі корупціонери у виграші. По-хорошому УСС треба змусити включити систему. Що насправді з системою оцінити неможливо, тим більше швидко. Ніхто ніколи не проводив незалежного експертного оцінювання системи, тому ніхто не розуміє, що в ній насправді. Системою керує Держспецзв'язок через свою структуру ДП "УСС" – по суті спецслужби. Як на них можуть вплинути НАЗК? Та ніяк. Бо це порошенківсько-яценюківська вотчина. А Адміністрація президента вже точно докладе всіх зусиль, щоб повністю знівелювати закон "Про запобігання корупції" та зруйнувати систему е-декларування. Для цього в Петра Порошенка вже є міронетковий парламент, Кабмін, суди, правоохоронні органи і спецслужби.

Вимагаємо найперше – негайно відновити роботу системи е-декларування, належну роботу якого гарантували Прем'єр Гройсман і Президент Порошенко. Це не їхнє бажання, а обов'язок. Бо ми тут з нетерпінням чекаємо на декларацій бідних, голих і босих високопосадовців, які мають подати їх до 1 квітня.

Після відновлення системи – вирішити 4 блоки питань:

1. Покарати винних в зривах роботи системи і вирішити проблеми із паралізованим керівництвом НАЗК.

2. Провести незалежну експертизу системи, сформулювати чіткі строки запуску автоматизованої системи, забезпечити незалежність системи від втручань спецслужб у вигляді Держспецзв'язку

3. Забезпечити належну перевірку декларацій: змінити порядок перевірки декларацій, який дозволяє високопосадовцям уникнути відповідальності, забезпечити доступ до реєстрів,

4. Припинити безкінечний потік змін до закону "Про запобігання корупції", кожна з яких призводить до чергової катастрофи.

Коментарі — 182
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 20:37
IP: 176.112.1.---
sidor:
... получить легитимную возможность проводить ПСЕВДОреферендум, результаты которого были безбожно фальсифицированы... А вот после получения фальсифицированных результатов Москва и начала прикрываясь "фиговым листком" ПСЕВДОреферендума свою агрессию... А не было бы этого "фигового листка", Москва бы не рискнула просто так, в наглую, захватывать чужую территорию... Москва хоть и наглая, но недо такой же степени...Ну и, плюс беспомощность Тентюха и Турчинова, которые не знали, как и что делать там в Крыму, какие команды давать...
Все это и привело к таким плачевным результатам, что я чуть инфаркт не получил наблюдая как они сдают Крым. Очень подробно и компетентно рассказал об этом Марчук в интервю Гордону в сентябре 2015... Так что, "...неча на зеркало пенять, коли рожа крива"...
sidor _ 31.03.2017 20:32
IP: 77.52.122.---
Сергій Олексійович Бут:
не хочу жевать то, что вжэ пережевано. Посмотрите выступления путина и может тогда вам щось проясниться.

Прочитайте, хотя бы в Вики, о Марчуке.

Мое личное мнение – если бы началось вооруженное противостояние в Крыму тогда – путин захватил бы всю территорию по Днепр.
Если сотня наемников Гиркина сумела захватить Славянск, десяток спецназовцев Мордора – Краматорск, то 30 тысячная орда орков очень быстро бы захватила всю территорию по правую сторону Днепра.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 20:08
IP: 176.112.1.---
sidor:
... Пища для размышления – как можно было "отбить" Крым 5-ю тысячным ВСУ у 30 тысячных вооруженных до зубов орков, готовых применить ядерное оружие, если не смогли взять Славянск, оккупированный сотней наемников Гиркина?
... Крым не нужно было отбивать... Крым не нужно было сдавать... А сдача Крыма началась с решения блокированного ВСК, который принял под дулами "зеленых" автоматов нелегитимное решение... А принял он его потому, что видел как Киев "не мычит, не телится"... А в Киеве в это время тимошенкин Турчинов в ответ на предложение Марчука и Ко назначить МО дееспособного Радецкого ответил, что МО это, дескать, номенклатура Свободы. И назначили моряка Тенюха... А ВСК необходимо было повторно блокировать Альфой и тем самым дать понять крым.депутатам, что они не одни... И они бы не приняли негегитимное решение по референдуму... И не удалось бы Москве...
sidor _ 31.03.2017 19:52
IP: 77.52.122.---
Сергій Олексійович Бут:
....А коли ми всі засумнівємось у власному керівництві держави, тоді вони нас будуть брати "теплми"...

Ну, а как люди не могут сомневаться, если то, что творит нынешняя власть, не вписывается ни в какие рамки морали и экономики? В народе сии действа называются коротко и емко – бл/яд/ство.
А то, что вы и керивницьтво подтасовываете везде "руку Кремля" – так це просто манипуляция. От Супрун ("министр" здравоохранения) теж написала, что в провале вакцинации она нашла "руку Кремля". Как вам такое определение своей некомпетенции?

По поводу Крыма, как и по "ганебному газовому контракту", все вжэ перемелено так, що превратилось не только в фарш а просто в пасту.
Пища для размышления – как можно было "отбить" Крым 5-ю тысячным ВСУ у 30 тысячных вооруженных до зубов орков, готовых применить ядерное оружие, если не смогли взять Славянск, оккупированный сотней наемников Гиркина?
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 19:11
IP: 176.112.1.---
sidor:
... На сьогодення такої "зміненої раком тканини людської плоті" приблизно 85% від єлекторату...
" Стою на асфальте в лыжи обутый. То ли ліжи не едут, то ли я ибанутый"
... я теж не Місяці живу... Багато людей не розуміють кому вірити: чи то Тимошенко, чи то Порошенко, чи то "Вестям" вкупі з ТВ "24 часа"... Агресія ж Мордору гібридна... І її мета – в першу чергу посіяти сумнів в наших головах... А коли ми всі засумнівємось у власному керівництві держави, тоді вони нас будуть брати "теплми"... 85%??? То велике перебільшення... Я думаю що значно менше... Та й то... От я наприклад: ще в січні 2014, "грешним делом", збирався голосувати за Тимошенко... Але, коли вона в березні банально здала Крим Росіїї і особисто Путіну, користуючись своїм абсолютним впливом на Турчинова та інших... Ні... Таку людину обирати не можна... Вона вже ворог...
sidor _ 31.03.2017 17:50
IP: 77.52.122.---
Сергій Олексійович Бут:
......І тому українські люди типу sidor, mihaylenco та ін. будуть і далі як, змінена раком тканина людської плоті, діяти на шкоду тій самій плоті, тобто Україні......

На сьогодення такої "зміненої раком тканини людської плоті" приблизно 85% від єлекторату...
" Стою на асфальте в лыжи обутый. То ли ліжи не едут, то ли я ибанутый"
mihaylenco _ 31.03.2017 17:23
IP: 93.171.76.---
Сергій Олексійович Бут
... Ну це ви пишете повну нісенітницу... Мабуть – "в запалі"... Видрін – людина з дуже високим рейтингом в світі політології... І називати його "дурень" – це банальний базарний рівень...

Освіта з розумом нічого спільного не має. Якщо хтось вчиняє дурні вчинки – він дурень. Інтелект тут ні до чого. Щодо рейтингу. Серед кого той рейтинг? Серед блюдолизів? Це такий самий рейтинг, як і рейтинг наших "бізнесменів". За межами уркаїни ніхто жодного українського бізнесмена не знає. Ніхто! Ніде! Як і топ менеджерів, які потім махають своїми дипломами, та фальшивими резюме.

Видрін в порівнянні з Тимошенко – ніхто, і звати його ніяк.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 16:16
IP: 176.112.1.---
Олександр Перший:
Я питав, що дало йому президентство, крім головного болю? Може він заліз у держбюджет? Ні. Може щось придбав завдяки посаді? Ні. Може захопив чийсь бізнес на свою користь? Ні. Надайте хоч один приклад збагачення за рахунок посади. Жоден дописувач не зміг поки що цього зробити.
. це риторичні питання... Адекватні відповіді на них існують... Але вони не сприймаються... Значна кількість українського електорату ЗАЗОМБОВАНА інформаційною агресією Росії-Московії... Вона не здатна сприймати розумні і аргументовані пояснення поточного стану в країні... Вона не може критично оцінити інформаційний "хлам" російського виробництва поданий в відповідній "упаковці" українським ЗМІ... Це велика драма України цього часу... І тому українські люди типу sidor, mihaylenco та ін. будуть і далі як, змінена раком тканина людської плоті, діяти на шкоду тій самій плоті, тобто Україні...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 15:44
IP: 176.112.1.---
Anatol Zubenko:
Да полно-те! Выдрин обыкновенный феесбешник, и этим все сказано...
... Ваша реакция мне напоминает один бородатий анекдот: "Стоит один крепко "заваленый" мужик. А мимо него проходит парень. "Заваленый" ему: Эй, ты... жидовская морда... Скажи который час... Парень ему и отвечает: ну если ты сквозь штаны видишь, то чего ж сквозь рукав не можешь посмотреть...". У меня такое впечатление, что вы точно сквозь "рукав" умеете смотреть... А я так думаю, что Выдрин такой же феесбешник, как Anatol Zubenko – цээрушник...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 15:35
IP: 176.112.1.---
Олександр Перший:
sidor
Ви, звинувачуючи Порошенко у всіх смертних гріхах, повторюєтесь, як зомбована людина. Петро Порошенко має великі заслуги перед країною. Він зіграв величезну роль у Помаранчевої революції, пристойно вів себе під час Революції Гідності, створив багато підприємств в Україні, на відміну від вашої шахрайки, яка "собачої будки не збудувала". Зараз тягне важкий віз відповідальності за країну, яку прийняв у жахливому стані та з війною. Ваші звинувачення ("махровий кримінал") ніщо порівняно з офіційним криміналом Юльки, яка підробила рішення КМУ, одягла Україні важке газове ярмо, за що була засуджена на 7 років. Її випустили не в наслідок виправдання, а шляхом відміни статті, тобто, штучним/революційним чином.
+++
Anatol Zubenko _ 31.03.2017 15:31
IP: 94.153.158.---
Сергій Олексійович Бут:
mihaylenco:
...Видрін – дурень. Якщо він пише, шо Тимошенко неосвічена особа з нерозвиненим інтелектом, то лише такий висновок можна зробити. Адже Тимошенко завжди мала вищий соціальний статус, ніж Видрін.
... Ну це ви пишете повну нісенітницу... Мабуть – "в запалі"... Видрін – людина з дуже високим рейтингом в світі політології... І називати його "дурень" – це банальний базарний рівень... А сказв він так про ЮТ тому, що мав з нею справу на самих її "депутатських" початках, коли вона не вміла виступати, говорити, формулювати... Потім вона трохи підучилася, почала "рясно" виступати... На електорат це впливало... Але знаному політологу Д.В. було видно її дійсний рівень, тому він і оцінює скептично її інтелект... І коли людина читає не книжки, а "дайджести", то це теж про щось говорить...
Да полно-те! Выдрин обыкновенный феесбешник, и этим все сказано...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 15:22
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
...Видрін – дурень. Якщо він пише, шо Тимошенко неосвічена особа з нерозвиненим інтелектом, то лише такий висновок можна зробити. Адже Тимошенко завжди мала вищий соціальний статус, ніж Видрін.
... Ну це ви пишете повну нісенітницу... Мабуть – "в запалі"... Видрін – людина з дуже високим рейтингом в світі політології... І називати його "дурень" – це банальний базарний рівень... А сказв він так про ЮТ тому, що мав з нею справу на самих її "депутатських" початках, коли вона не вміла виступати, говорити, формулювати... Потім вона трохи підучилася, почала "рясно" виступати... На електорат це впливало... Але знаному політологу Д.В. було видно її дійсний рівень, тому він і оцінює скептично її інтелект... І коли людина читає не книжки, а "дайджести", то це теж про щось говорить...
Anatol Zubenko _ 31.03.2017 14:57
IP: 104.199.59.---
Я вижу тренд, чем больше люди разочаровываются в Майдане, тем больше появляется попыток свалить вину за организацию его, на Тимошенко.А на кого же еще! Скоро будем читать, что Порошенко был ярым противником Майдана и если бы не Юлька...
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 14:47
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
... продовження...
3.Д.Видрін добре знав ЮВТ. Сприяв її формуванню як політика на початку її депутатської діяльності. Був депутатом від БЮТу в 6-7-му роках. Бачив зблизька її в "процессі"... Мав великий обсяг інформаціїї для аналізу цієїї особистості... А враховуючи, що Д.В. непересічний публіцист, політолог, журналіст, тобто, людина, яка добре вміє формулювати бачене і чуте, добре вміє писати, то написаному щодо ЮВТ є всі підстави вірити...
4. Щодо образи. До Д.В. це не має ніякого відношення. А от щодо ЮВТ... Тут можна говорити про її надзвичайно велику образу на український електорат, який не обрав її в 2010р. Вона здійснила величезні зусилля з-за грат Качанівки, керуючи опозиційними силами, для скинення Януковича і його кліки, а український електорат не оцінив це і не обрав їїї в травні 2014 р...
sidor _ 31.03.2017 14:37
IP: 77.52.122.---
LYCIV_OLGA:
... "Не тратьте, куме, сили задарма!"...

та і то так.
Та тільки ж ви мали раніше справу з паціентом, то й мені кортилося самому встановити свій діагноз після опитування.
Діагноз встановлено. Амбулаторна картка здана у архів, бо лікувальнх пігулок нємае а кабінет лоботомії ще будуеться.
Сергій Олексійович Бут _ 31.03.2017 14:24
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
...Щодо вашої реакціїї на Д.Видріна... Ну... скільки людей на форумі, стільки і думок...
1.За Богословську, відверто кажучи, не дуже зрозумів... До чого Ви її згадали тут??...
2. Щодо Д.Видріна: всі ми вихідці з минулого. Багато хто з нас мав партбілети. Дехто працював і в ВПШ... Потім, після 1985 р. порозумнішали... Називати Д.В "вірним псом Кучми" – це навіть не перебільшення. Це просто не правда... Він був самостійною і самодостньою людиною, великим фахівцем в своїй галузі... Він консультував і Кучму, і Марчука, і Ющенка, і Януковича... Причому робив це з почуттям власної гідності... Він до них не "набивався" в констультатнти. Вони його запрошували. В одному інтервю він, з гумором, згадує цікаву особливість перелічених осіб: всі вони були великі "меломани", а питання політологічні їх цікавили в "десяту" чергу...
LYCIV_OLGA _ 31.03.2017 14:14
IP: 104.155.13.---
(закінчення)
Він – один до одного – нагадує героя новели М. Зощенка "Кішка і люди" – голову жакта, який – навіть учадівши від грубки/в напівсвідомому стані – вперто повторював: "Нормальна пічка... Нормальна... Не буде ремонту...Жити можна!..." Так от й Александр Перший – як і всі зомбі повторює мантри про "гарного/доброго/дбайливого пана/господаря" порошенка/нинішню владу.
Тож – як то кажуть – "Не тратьте, куме, сили задарма!"
LYCIV_OLGA _ 31.03.2017 14:12
IP: 35.187.34.---
sidor:
Ви мені пробачте, але до чого Ви з Александром Першим розмову/листування влаштували???...
Я неодноразово (починаючи з 2015р., коли він був ще Алекандром 1-им) робила спроби вступати з ним в "дискусію" і неодноразово впевнювалася, що він – не розрізняє (або тільки вдає (!) що не розрізняє) загальне і особливе, а тому – завжди (!!!) – вперто та впевнено намагається завести кожне – загрожуюче владі (особливо Порошенкові особисто) обговорення – в багатослівні нетрі другорядних дрібниць, подалі від авторської теми! Тобто – він – або недалекий/наївний, та фанатичний/невиправний "вірний/послідовник/парафіянин" "Секти Шоколадного Батончика", або – працюючий за гроші – троль від "Мінстеця", чи навіть – "ольгінський", вдало маскуючийся під українського патріота. Ні в першому, ні в другому чи третьому випадку – Ви йому нічого (!) і ніколи (!) не доведете!
(див. закінчення)
Anatol Zubenko _ 31.03.2017 14:06
IP: 94.153.158.---
Олександр Перший:
Anatol Zubenko:
А вот если я не заплачу за свет, и мне в течении суток обрежут провода, вы такой подход поделяете? Я же тоже, типа, ваш гражданин?
Если вы не заплатили за свет не потому, что находились в подвале у боевиков, а потому что вам западло, то разделяю.
Дык они и не плотят потому что западло!В подвалах их нет, а вот на похоронах Моторылы их было намного больше, чем на похоронах Сахарова...Странно...
sidor _ 31.03.2017 13:59
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
sidor:
Вы як маленька дитина! Конкретный "приклад" может дать только тот, кто непосредственно в этом участвовал.
По этому поводу был такой анекдот. Приходит муж домой с работы, и сразу "бац" жену по щеке. Она спрашивает: "За что?". Он отвечает: "Знал бы за что, убил бы".
звиняйте, но лично у меня сложилось впечатление что вряд ли у вас какое то там образование связанное с физикой., бо рассуждения у вас "узкозаструганы" и лишены простейшей логики а примеры примитивны и не имеют никакого отношения в дискуссионной теме.
Олександр Перший _ 31.03.2017 13:48
IP: 188.163.12.---
sidor:
Вы як маленька дитина! Конкретный "приклад" может дать только тот, кто непосредственно в этом участвовал.
По этому поводу был такой анекдот. Приходит муж домой с работы, и сразу "бац" жену по щеке. Она спрашивает: "За что?". Он отвечает: "Знал бы за что, убил бы".
Олександр Перший _ 31.03.2017 13:44
IP: 188.163.12.---
Anatol Zubenko:
А вот если я не заплачу за свет, и мне в течении суток обрежут провода, вы такой подход поделяете? Я же тоже, типа, ваш гражданин?
Если вы не заплатили за свет не потому, что находились в подвале у боевиков, а потому что вам западло, то разделяю.
sidor _ 31.03.2017 13:42
IP: 77.52.122.---
Олександр Перший:
вы видели фото привязанной до столба "позора" украинки (кстати, почему эта украинка не награждена до сих пор орденом "За Мужество презиком? Фейсом не подошла? Чи не убила 50 бойцов ВСУ как это сделал Назаров, и которого презик наградил "за мужесто) и читали как гражданские морлоки с ней обращались? Вы их считаете людьми?
Если вы считаете это единичными случаями – приедте в Донец и на площади скажите – "мы вас кормим – поим, поэтому Слава Украине и порошенку"
Потом приедете, может быть, и поделитесь впечатлениями после дискуссии с тамошними пенсами и другой гражданской публикой (за бандюков в форме не говорю).
Олександр Перший _ 31.03.2017 13:40
IP: 188.163.12.---
mihaylenco:
А схема ротердам+?
Це інше питання, якого ви не розумієте. Без вугілля з ОРДЛО будете платити за вугілля ще більше, ніж платили. Це гарантовано.
Але ви перекинулись з одного питання на інше, не розібравшись до кінця з першим. Задавати питання просто, як і обурюватись з будь-якого приводу. Складніше зрозуміти причини та шляхи виходу з ситуації, яка склалася не з вини однієї людини (президента), а насамперед, з агресії Кремля проти України, ну і не лише з агресії; звісно є і інші причини, які не так легко подолати, як думає пан Сидір.
Anatol Zubenko _ 31.03.2017 13:37
IP: 94.153.158.---
Олександр Перший:
sidor:
оккупант полностью отвечает за свои действия на оккупированной территории.
.
По-перше, офіційно ОРДЛО не визнані окупованими. Окремо питання, чому не визнані. Але у будь якому випадку держава має певні зобов'язані перед своїми громадянами, які стали заручниками бойовиків.
По-друге, ваш погляд, це сталінський підхід: спалювати будинки своїх громадян на окупованої території, щоб там не могли ночувати німці. Але такий підхід можливий лише, коли ви вважаєте своїх громадян (шахтарів, вчителів, лікарів, пенсіонерів, молодь...) на окупованої території ворогами та нелюдами, яких треба знищувати як можна скоріше. Це не державницький людоїдський підхід. Я його не поділяю.
А вот если я не заплачу за свет, и мне в течении суток обрежут провода, вы такой подход поделяете? Я же тоже, типа, ваш гражданин?
Корупція1205 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter